OM2022

Eesti laskesuusataja tunnistati Pekingis lähikontaktseks

29.01.22 OM2022 ... Seoses Eesti olümpiakoondislase Riho Roosipõllu koroonajuhtumiga selgus, et talle lennukis lähedal istunud laskesuusakoondislane Susan Külm on tunnistatud lähikontaktseks. Külm saab siiski olümpiamängudel treeningutega jätkata, kui tema testid on negatiivsed.

Kelly Sildaru olümpiast: olen praegu hästi põnevil

28.01.22 OM2022 ... Freestyle suusataja Kelly Sildaru on pikalt oodatud olümpiamängudeks enda sõnul saanud hästi valmistuda ning on väikestest tagasilöökidest hoolimata Pekingi mängudeks nii vaimselt kui füüsiliselt väga hästi valmis.

Taustajõud karantiinist: algul oli lõbus, eks üks hetk tuleb hall argipäev

28.01.22 OM2022 ... Eesti murdmaasuusakoondise taustajõud Riho Roosipõld andis taliolümpiamänge võõrustavasse Pekingisse jõudes positiivse koroonaproovi ning viidi spetsiaalsesse karantiinihotelli.

Kläbo lendas Norra koroonalaagrist üksi tagasi kodumaale

28.01.22 OM2022 ... Norra suusatäht Johannes Hösflot Kläbo lahkus Itaalias koroonakaoses oleva koondise juurest reede pärastlõunal eralennukiga kodumaale.

Rootsi ootab Pekingist rekordilist medalisaaki

28.01.22 OM2022 ... Rootsi saadab Pekingi olümpiamängudele rekordsuure koondise, kuhu kuulub 116 sportlast 13 spordialalt. Eesmärgiks on kõigi aegade edukamad talimängud.

Peamiselt välismaiste treeneritega Hiina tuleb olümpiale suure koondisega

28.01.22 OM2022 ... Pekingi taliolümpiamänge võõrustav Hiina paneb välja oma aegade suurima koondise, kuhu kuulub tervelt 176 sportlast. Senine rekord - 94 sportlast - osales 2010. aasta Vancouveri olümpial.

VIDEO | Kelly Sildaru hakkab olümpial sõitma "Hiina müüri" kõrval

28.01.22 OM2022 ... Neljapäeval esitleti Pekingi olümpiamängude freestyle suusatamise ja lumelaua pargisõidu rada, mille visuaalselt kõige silmatorkavamaks motiiviks on Hiina müürist inspireeritud lumeseinad.

EOK kommunikatsioonijuht olukorrast Pekingis: väga palju teste

28.01.22 OM2022 ... Osa Eesti sportlasi ja taustajõud on jõudnud Pekingi olümpiakülla. Eesti olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk andis ETV saatele "Terevisioon" ülevaate, milline olukord nädal enne mängude algust valitseb. Kahjuks on põhiteema koroona ja seda ka Eesti koondises.

Eesti olümpiakoondises tuvastati Pekingisse jõudes koroonajuhtum

28.01.22 OM2022 ... Eesti murdmaasuusakoondise taustajõud Riho Roosipõld andis taliolümpiamänge võõrustavasse Pekingisse jõudes positiivse koroonaproovi. Et ka kordustest oli positiivne, läheb Roosipõld nüüd karantiini.

Kaksikõed Kaasikud sõidavad OM-ile põnevusega, aga endale pingeid ei pane

27.01.22 OM2022 ... Kui suveolümpial on Eestit purjetamises esindanud kaksikvennad Tõnu ja Toomas Tõniste ning maratonijooksus kolmikõed Luiged, siis eelseisval Pekingi taliolümpial lähevad murdmaasuusatamises starti kaksikõed Keidy ja Kaidy Kaasiku.

Kriis Norra suusakoondises: koroonas on ka kahekordne olümpiavõitja

27.01.22 OM2022 ... Kui kolmapäeval teatas Norra suusaliit, et Pekingi olümpiamängudeks valmistuvad Heidi Weng ja Anne Kjersti Kalva on andnud positiivse koroonaproovi, on viirus nüüd jõudnud ka meeste koondisesse.

ROK-i president loodab Hiina tennisetähega Pekingi olümpiamullis kohtuda

27.01.22 TENNIS ... Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) teatas, et nende president Thomas Bach loodab järgmisel nädalal Pekingis algavatel taliolümpiamängudel koroonapiirangutest hoolimata kohtuda näost näkku Hiina tennisisti Peng Shuaiga, kelle heaolu pärast on paljud juba mitu kuud mures olnud.

Venemaa laskesuusatreener andis Pekingisse saabudes positiivse proovi

27.01.22 OM2022 ... Venemaa laskesuusatamise koondise treener Sergei Baškirov andis taliolümpiamänge võõrustavasse Pekingisse jõudes positiivse koroonaproovi.

Alev koroona vältimisest: viimased nädalad on juba veidi paranoia

26.01.22 OM2022 ... Esimesed Eesti sportlased asusid kolmapäeval teele Pekingi poole, kus üheksa päeva pärast avatakse 24. taliolümpiamängud. Pekingi olümpiakoondisesse kuulub 26 sportlast.

Kolmekordne Venemaa meister ei saa koroona tõttu olümpial osaleda

26.01.22 OM2022 ... Venemaa kogenud iluuisutaja Mihhail Koljada, kes sai 2018. aastal maailmameistrivõistlustel pronksmedali, ei saa Pekingi taliolümpiamängudel osaleda, sest tema koroonaproov oli positiivne. Teda asendab ka Eestis Euroopa meistrivõistlustel osalenud Jevgeni Semenenko.

Talihärm: minu kolmas olümpia, aga olen alles 28-aastane

24.01.22 OM2022 ... Veebruaris võistlevad laskesuusatajad Pekingi taliolümpial. Eesti laskesuusataja Johanna Talihärm sõidab juba oma kolmandatele olümpiamängudele.

EOK spordidirektor: meil on väga reaalsed šanšid medalite võitmiseks

21.01.22 OM2022 ... Eesti Olümpiakomitee kinnitas kahe nädala pärast algavatele Pekingi taliolümpia-mängudele sõitva Eesti koondise.

EOK kinnitas Pekingisse sõitva olümpiakoondise

21.01.22 OM2022 ... Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee kinnitas reedesel e-koosolekul Eesti delegatsiooni Pekingi taliolümpiamängudel. Kinnitatud koondisesse kuulub 26 sportlast kaheksalt spordialalt ja 30-liikmeline tugipersonal.

Tšehhid panevad välja aegade suurima taliolümpiakoondise

18.01.22 OM2022 ... Tšehhi sõidab Pekingi mängudele kõigi aegade suurima taliolümpia koondisega. Kokku kuulub rivistusse 113 sportlast ehk 19 enam kui nelja aasta eest PyeongChangis.

Saudi Araabia ja Haiti võivad teha taliolümpiadebüüdi

17.01.22 OM2022 ... Pekingis on tegemas oma taliolümpiadebüüti Saudi Araabia ja Haiti, kelle mäesuusatajad on taganud koha mängudel.

Olümpiapileteid ei paisata vabamüüki

17.01.22 OM2022 ... Pekingi olümpiamängude korraldajad andsid esmaspäeval teada, et pealtvaatajate piletid vabamüüki ei tule ja pääsmed eraldatakse üksnes valitud gruppidele.

Mannima loovutas olümpiakoha Uustalule

17.01.22 OM2022 ... Pühapäeval toimunud murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel võitles olümpiakoha välja 42-aastane Tatjana Mannima, kes pidi otsustama, kas sõidab oma neljandatele olümpiamängudele. Esmaspäeval tegi Mannima otsuse ja loobus kohast ning loovutas selle 21-aastasele Aveli Uustalule.

Eesti poliitikud jäävad Pekingi olümpialt eemale

17.01.22 EESTI ... Eesti president ja valitsusliikmed ei sõida Hiinasse Pekingi taliolümpiamängudele.

Olümpiakoha taganud Roos: jalg oli nii gaasil kui olla sai

15.01.22 SUUSATAMINE ... Murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel kindlustasid sprindi meistritiitliga Pekingi olümpiakoha naistest Kaidy Kaasiku ja meestest Henri Roos.

Taani ja Holland ühinesid Pekingi taliolümpia diplomaatilise boikotiga

15.01.22 VÄLISMAA ... Taani ja Holland teatasid reedel, et ühinevad Pekingi taliolümpiamängude diplomaatilise boikotiga, mis algatati Hiina suhtes inimõiguste rikkumise pärast. Euroopa Liidu välisministrid ei suutnud reedel boikoti suhtes üksmeelele jõuda.

Vaktsineerimata olümpiavõitja on Pekingi eel kolm nädalat karantiinis

11.01.22 OM2022 ... Naiste lumelaua olümpiavõitja Patrizia Kummer andis teada, et pole koroonaviiruse vastu vaktsineeritud ja läbib Pekingi mängude eel kolmenädalase karantiini.

Ajaleht: Hollandi olümpiakoondis jätab isiklikud telefonid koju

11.01.22 OM2022 ... Hollandi olümpiasportlased ei saa veebruaris Pekingi mängudele sõites võtta kaasa oma isiklikke elektroonikaseadmeid, nagu telefonid või arvutid.

Neljapäeval esitleti Pekingi OM-ile pühendatud meenemünti ja postmarki

06.01.22 OM2022 ... Eesti Panga muuseumis esitleti neljapäeval Pekingi taliolümpiamängudel osalevale Eesti koondisele pühendatud Eesti Panga meenemünti ja Omniva postmarki koos esimese päeva ümbriku ja templiga.

Jalavigastuse küüsis USA uisutäht jääb Pekingi olümpialt kõrvale

03.01.22 ILUUISUTAMINE ... Neli aastat tagasi PyeongChangi olümpial USA võistkonnavõistlusel pronksile aidanud iluuisutaja Bradie Tennell vigastuse tõttu Pekingi olümpiale ei sõida.

Holland kinnitas olümpiakoondisesse ka kiiruisulegendid

02.01.22 KIIRUISUTAMINE ... Hollandi uisuliit nimetas Pekingi olümpiamängudele sõitvasse kiiruisukoondisesse ka 35-aastase Sven Krameri, kuigi hollandlaste endi olümpiareitingusüsteemi järgi pidanuks ta esimesena välja jääma.

Koroonaviirus nurjab NHL-i hokimeeste osalemise Pekingi olümpial

22.12.21 OM2022 ... Jäähokiliiga NHL andis kolmapäeval teada, et maailma tugevaima liiga mängijad siiski ei osale järgmise aasta Pekingi olümpiamängudel. Põhjuseks tuuakse välja koroonaviiruse levikuga seotud raskendavad asjaolud.

Kogenud kiiruisutaja osaleb kaheksandat korda olümpiamängudel

15.12.21 OM2022 ... Saksamaa kiiruisutaja ja viiekordne olümpiavõitja Claudia Pechstein osaleb kaheksandat korda taliolümpiamängudel.

Karis ei lähe samuti poliitilistel põhjustel Pekingi olümpiamängudele

12.12.21 VÄLISMAA ... President Alar Karis ei lähe poliitilistel põhjustel veebruaris Hiinas Pekingis algavatele taliolümpiamängudele.

Austraalia ühines diplomaatilise olümpiaboikotiga

08.12.21 OM2022 ... Austraalia järgib Ameerika Ühendriikide eeskuju ja boikoteerib diplomaatiliselt Pekingi taliolümpiamänge.

USA teatas Pekingi taliolümpia diplomaatilisest boikottimisest

06.12.21 OM2022 ... Valge Maja pressiesindaja Jen Psaki kinnitas esmaspäeval, et USA korraldab Pekingi taliolümpiamängudele diplomaatilise boikoti.

Ungari sportlased pääsevad olümpiale, kui on vaktsineeritud kolme doosiga

01.12.21 OM2022 ... Ungari sportlastele anti teada, et nad peavad olema kolme doosiga vaktsineeritud selleks, et 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängudel osaleda.

Hiina ei usu, et koroonaviiruse uus tüvi olümpiamängude toimumist ohustab

30.11.21 OM2022 ... Kuigi paljud riigid üle maailma on koroonaviiruse uue omikroni tüve tõttu piiranguid karmistanud, on hiinlased kindlad, et Pekingi taliolümpiamängud peetakse plaanipäraselt ja sujuvalt.

Liimets: meie sportlased peaksid saama Pekingi olümpial osaleda

17.11.21 EESTI ... Eesti sportlased peaksid ise saama otsustada, kas osaleda Pekingi taliolümpiamängudel, diplomaatilise boikoti otsuse peavad tegema poliitikud, ütles välisminister Eva-Maria Liimets Vikerraadio saates "Uudis+".

USA-s on kerkinud taas üles Pekingi OM-i diplomaatilise boikoti teema

17.11.21 VÄLISMAA ... USA-s on kerkinud taas üles Pekingi taliolümpiamängude diplomaatilise boikoti teema protestimaks inimõigusrikkumiste vastu Hiinas.

Teadlased väljendavad muret Pekingi taliolümpia pärast

09.11.21 OM2022 ... Geograafid on väljendanud muret 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude mäesuusavõistluste jaoks vajaliku kunstlume koguse pärast.

Jaapani iluuisutäht vigastas olümpia eel hüppeliigest

05.11.21 ILUUISUTAMINE ... Iluuisutamise meeste üksiksõidu kahekordne olümpiavõitja Yuzuru Hanyu vigastas hüppeliigest ja tema Pekingi mängude ettevalmistused said sellega tagasilöögi.

Rootsi välistab Pekingi taliolümpiamängude boikoteerimise

01.11.21 OM2022 ... Rootsi Olümpiakomitee president Mats Arjes välistas 2022. aasta taliolümpiamängude boikoti, kuigi möönis, et sõnavabadus ja teised inimõigused on olümpiaväärtuste oluline osa.

Eesti ratastoolikurlingu võistkond pääses Pekingi paraolümpiamängudele

29.10.21 JÄÄKEEGEL ... Pekingis toimuvatel ratastoolikurlingu maailmameistrivõistlustel selgusid viimased kaks 2022. aasta paraolümpiamängudele pääsejat. Kuigi Eesti koondis MM-il ei osalenud, kindlustati kokkuvõttes koht 12 riigi hulgas Pekingi paraolümpiamängudel.

Statistikaportaal ennustab, et Eesti ei võida Pekingis medalit

27.10.21 OM2022 ... 4. veebruaril Hiinas Pekingis algavate olümpiamängudeni on jäänud vähem kui sada päeva. Statistikaportaal Gracenote avaldas sel puhul ennustuse, milliseks võiks kujuneda talimängude medalitabel. Eestit medaliriikide hulgas polnud.

Lumelaudur White loodab jõuda viiendale järjestikusele olümpiale

20.10.21 LUMELAUASÕIT ... Kolmekordne rennisõidu olümpiavõitja Shaun White kinnitas, et soovib osaleda enda viiendatel taliolümpiamängudel.

Inimõiguslased kutsuvad üles Pekingi taliolümpiamänge boikoteerima

19.10.21 OM2022 ... Inimõiguste aktivistid kutsuvad valitsusi ja sportlasi üles boikoteerima järgmise aasta veebruaris Hiinas peetavaid taliolümpiamänge.

Kreekas vahistati Pekingi olümpiamängude vastased aktivistid

18.10.21 VÄLISMAA ... Kreeka võimud vahistasid pühapäeval 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude vastu protestinud aktivistid. Aktivistid ronisid ajaloolisele Akropolise monumendile ja heiskasid seal Hiina-vastase loosungi.

GALERII | Kreekas süüdati Pekingi olümpiatuli

18.10.21 OM2022 ... Esmaspäeval süüdati Kreekas, iidsete olümpiamängude toimumispaigas 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängude tuli.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: