Spordipoliitika

Pealtvaatajad lubatakse 1. juunist tribüünidele

28.05.20 ... Valitsus leevendas koroonaviirusega seotud piiranguid. Alates 1. juunist on lubatud välitingimustes korraldada koos pealtvaatajatega spordivõistluseid. Maksimaalselt võib võistluspaigas olla kokku sada inimest.

Täna "Spordipühapäevas": milline on uus reaalsus jalgpalluri ja treeneri perspektiivist?

24.05.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saate panevad kokku Juhan Kilumets, Johannes Vedru ja Ragnar Kaasik.

Selgus EOK sportlaskomisjoni uus koosseis

21.05.20 ... Kolmapäeva keskööl lõppes Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni uue koosseisu hääletus. Järgmisel neljal aastal esindavad Eesti spordi katusorganisatsiooni sportlaskomisjonis sportlaste seisukohti 22 üles seatud kandidaadist üheksa enim hääli saanud sportlast.

Valitsus ei võimalda Rally Estonia raha eest Tänakul ja Märtinil WRC testrallit korraldada

12.05.20 ... Eesti Autospordi Liit (EAL) tegi aprillis valitsusele ettepaneku Rally Estonia jaoks eraldatud raha teiste alaliidu eesmärkide jaoks ära kasutada. Kultuuriministeeriumi sõnul aga otstarbeliseks kasutuseks eraldatud raha jaotamist muuta ei saa.

Eraspordihooned saavad valitsuselt 400 000 eurot toetust

12.05.20 ... Kultuuriministeerium teatas esmaspäeval eraomanduses olevate spordiobjektide toetusest 400 000 euro ulatuses, täpsemad detailid toetusest on kujundamisel.

Urmas Sõõrumaa: sport vajab rahvatervise tagamiseks juurde 100 miljonit eurot aastas

04.05.20 ... Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul ei vaja Eesti spordikorraldus mitte ainult ellujäämistuge, vaid vähemalt 100 miljonit täiendavat eurot aastas, et täita spordi põhiülesannet rahvatervise tagatisena. Raha võiks jagada läbi tulevase Tervisekassa ja kaitseväe ning rahvasport ja spordikorraldus tuleb kriisi ajal võtta riikliku kaitse alla.

ROK-i liige: 2024. aasta OM-i plaanid on vananenud, need tuleks üle vaadata

26.04.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) liikme ja endise Prantsusmaa spordiministri Guy Druti meelest on 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängude kavad koroonaviiruse pandeemia valguses iganenud ja aegunud.

Lukas: Eesti hoidis ainsa riigina olümpiasportlastele spetsiaalsed treeningbaasid avatud

21.04.20 ... Teisipäeval arutles Kultuuriminister Tõnis Lukas koos Euroopa Liidu spordiministritega videosilla teel COVID-19 viiruse mõju spordisektorile ning jutuks tulid samuti liikmesriikide nii juba rakendatud või plaanitavaid kui ka võimalikud meetmeid Euroopa Liidu tasandil.

Vabas õhus asuvad spordirajatised loodetakse avada mai alguses

21.04.20 ... Kultuuriminister Tõnis Lukas avaldas lootust, et mai alguses proovitakse avada vähemalt vabas õhus asuvad spordirajatised.

Lukas otsib Euroopa Liidu spordiministritega lahendusi kriisile

21.04.20 ... Kultuuriminister Tõnis Lukas arutab teisipäeval koos Euroopa Liidu spordiministritega videosilla teel COVID-19 viiruse mõju spordisektorile. Jutuks tulevad liikmesriikide nii juba rakendatud või plaanitavaid kui ka võimalikud meetmeid Euroopa Liidu tasandil.

Sõõrumaa tahab, et riik toetaks ka eraspordihooneid

09.04.20 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tegi ettepaneku, et riik toetaks kriisi ajal rahaliselt ka eraspordihooneid. Kultuuriministeeriumi teatel vähemalt esimeses laines spordibaasid toetusi ei saa.

Tanel Tein ja Alari Rammo debateerisid Rocki toetusplaani üle

09.03.20 ... Veebruaris saatsid endine tippkorvpallur ning praegune Rock Korvpalliklubi juhtfiguur Tanel Tein ja varasem Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi korvpallidivisjoni juht, õigusalase haridusega Andres Ottender avalikkusele pöördumise.

Sõõrumaa Tõniste kriitikast: ma arvan, et ta on sundseisus

09.03.20 ... Uuesti Eesti olümpiakomitee presidendiks kandideeriv Urmas Sõõrumaa pole nõus senise asepresidendi ja samuti organisatsiooni juhiks pürgiva Tõnu Tõniste kriitikaga, mille kohaselt pole ta täitnud oma valimislubadust ja sporti piisavalt raha toonud.

Täna "Spordipühapäevas" jalgpalli Premium liiga ja raha Eesti spordis

08.03.20 ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadios "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets, Ragnar Kaasik ja Johannes Vedru.

Jaanus Kriisk astus EOK presidendirallilt kõrvale

05.03.20 ... Mõne kuu eest Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale kandideerimisest teada andnud kergejõustikutreener Jaanus Kriisk astus sellelt rallilt kõrvale, jättes tooli eest võistlema EOK praeguse presidendi Urmas Sõõrumaa ja asepresidendi Tõnu Tõniste.

Tartu Rock avaldas plaani, kuidas tippsporti rohkem toetada

26.02.20 ... Tanel Tein ja Tartu Rocki korvpalliklubi esitasid Eesti olümpiakomiteele, vabariigi valitsusele, riigikogule, spordialaliitudele ja ajakirjandusele oma nägemuse, kuidas sporti raha lisada.

Riigikogu korrastas sportlastele stipendiumide ja toetuste maksmise korda

17.02.20 ... Riigikogu võttis vastu spordiseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, mis korrastab sportlastele stipendiumide ja toetuste maksmise korda ning aitab võidelda kihlveopettuste ja dopingutarvitamisega.

EOK suurendas maailmameistri preemiat, kuid vähendas EM-kulla autasu

23.01.20 ... Eesti Olümpiakomitee uuendas rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalistide ja nende treenerite premeerimise põhimõtteid. Alates 2020. aasta jaanuarist lisandub premeeritavate saavutuste hulka koguni 12 uut kategooriat, neist enamik noorteklassides, samuti uuendas EOK täiskasvanute MM-kulla ja EM-medalite preemiasummasid.

EOK juhiks kandideeriva Tõnu Tõniste meeskonnaga liitus Gerd Kanter

23.01.20 ... Eelmisel nädalal Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendiks kandideerimisest teatanud Tõnu Tõniste kaasas enda meeskonda kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanteri, keda Tõniste näeb tulevikus EOK asepresidendina.

Tõnu Tõniste kandideerib EOK presidendi kohale

15.01.20 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) asepresident ja endine tippsportlane Tõnu Tõniste kandideerib EOK presidendiks.

Spordiajaloo selts soovib Spordilehe taastamist

10.01.20 ... Eesti Spordiajaloo Selts avaldas soovi, et sihtasutuse Kultuurileht või Eesti Olümpiakomitee (EOK) kaudu alustaks taas ilmumist Spordileht.

EOK premeerib Tänakut ja Järveoja 19 000 euroga

20.12.19 ... Eesti Olümpiakomitee premeeris 2019. aastal mitteolümpialadel maailmameistriks tulnud sportlasi kogusummas 54 000 euroga, samuti pälvisid preemia sportlaste treenerid. Sellega ulatub 2019. aastal rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medaleid võitnud sportlastele ja treeneritele makstud preemiate kogusumma üle veerand miljoni euro. Autorallis Eestile ajaloolise MM-tiitli toonud Ott Tänak ja Martin Järveoja said 19 000 euro suuruse preemia.

Olümpiakomitee tegi ettepaneku premeerida Tänakut ja Järveoja 19 000 euroga

27.11.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) saatis kultuuriministeeriumile ettepaneku premeerida olümpiamängude kavas mitteolevate spordialade maailmameistreid ja nende treenereid kokku 69 000 euroga. Teiste seas on EOK edastatud nimekirjas ka värsked autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Spordiseaduse muudatustega karmistatakse dopinguga seotud karistusi

07.11.19 ... Spordiseaduse muutmisega muutuvad dopingukuriteoks ka dopingu kasutamisele kallutamine, dopinguainete toimetamine üle riigipiiri, selle vahendamine, turustamine jpm. Kehtiva korra järgi on karistatav vaid dopingu kasutamisele kallutamine kui kasutatakse ravimit.

Erki Nool peab koolipsühholoogide muret sporditulemuste pärast elukaugeks

16.10.19 ... Endine poliitik, olümpiavõitja ja kolme lapse isa Erki Nool leiab, et avalikkuses kirgi kütvad soovitused mitte avaldada kooli spordipäevade tulemusi on elukauged ega põhine reaalsetel kogemustel ning võtavad lastelt tahte pingutada. Ilma selleta aga ühiskonnas hakkama ei saa.

EOK ning Haridus- ja Teadusministeeriumi stipendiumi pälvisid 26 sportlast

15.10.19 ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2019. aasta sügissemestriks 26 praegust ja endist tippsportlast.

Tõniste Team Estonia täiendavast toetusest: ideaalis oleksid summad oluliselt suuremad

25.09.19 ... Valitsus toetab 2020. aastal Eesti spordikoondist edendavat Team Estoniat kolme miljoni euroga. See on küll kahe miljoni võrra rohkem kui sellel aastal, ent EOK asepresident ja tippspordikomisjoni esimees Tõnu Tõniste tunnistab, et projekti täies mahus elluviimiseks peaksid summad olema veelgi suuremad.

Valitsus toetab Team Estoniat täiendavalt kahe miljoni euroga

25.09.19 ... Valitsus toetab 2020. aastal Eesti spordikoondist edendavat Team Estoniat kolme miljoni euroga. See on kahe miljoni võrra rohkem kui sellel aastal.

Ministeerium tahab stipendiumide kuritarvitamise vältimiseks spordiseadust muuta

01.08.19 ... Kultuuriministeerium saatis kooskõlastusringile spordiseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Muudatuste seas on ka viimastel aastatel palju kõneainet pakkunud sportlaste stipendiumi ja toetuse regulatsioon.

Kultuuriministeerium toetab kolme spordi suursündmust

09.07.19 ... Kultuuriministeerium eraldab spordi suursündmuste Tallinna Maraton 2019, IRONMAN Tallinn 2019 ja ISU juunioride iluuisutamise maailmameistrivõistluste 2020 korraldamiseks kokku 865 000 eurot.

Eesti Olümpiakomitee kutsus ellu spordiarbitraaži

22.05.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) täiskogu otsusel kutsub EOK ellu spordiarbitraaži, mis hakkab menetlema EOK liikmetega seotud vaidlusi.

EOK loob spordivahekohtu

10.05.19 ... Ülejärgmisel nädalal Eesti Olümpiakomitee (EOK) täiskogul plaanitakse olümpiakomitee juurde luua spordiarbitraaž, mis EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul aitaks kokku hoida alaliitude seni kohtupidamisele kuluvat raha.

Justiitsministeerium kaalub dopinguainete tarvitamise kriminaliseerimist

05.03.19 ... Justiitsministeeriumi hinnangul võib kaaluda dopinguainete tarvitamise kriminaliseerimist, kuid seda peaks enne otsustamist koos spordiringkondade esindajatega põhjalikult arutama.

Gerd Kanter: lastevanemate usk on järjekordselt saanud kahjustada

05.03.19 ... Eesti olümpiakomitee (EOK) sportlaskomisjoni juhi Gerd Kanteri sõnul kannatab dopinguskandaali pärast enim lastevanemate usk tippspordi puhtusesse. Olümpiavõitja sõnul tasuks Eestis kaaluda ka dopingut kasutanutele uusi karistusi.

Tõnu Tõniste: plaanime dopingut kasutanutelt raha tagasi küsida

05.03.19 ... Eesti olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee asepresidendi ja tippspordikomisjoni esimehe Tõnu Tõniste sõnul plaanib organisatsioon dopinguga patustanutelt olümpiamängudel osalemise tarbeks jagatud toetused tagasi küsida.

Alaver: kui Teigamägi ei ärka, võtab Team Haanja Udrase kulud enda kanda

20.02.19 ... Homme 65. sünnipäeva tähistav suusatreener Mati Alaver rääkis Vikerraadio saates "Vikerhommik" algavast suusaalade MM-ist ning Eesti spordi hetkeseisust.

FOTOD | Erakonnad rääkisid enda plaanidest spordivaldkonnas

19.02.19 ... Eesti Olümpiakomitee korraldas spordi katusorganisatsioonina riigikogusse kandideerivatele erakondadele sporditeemalise debati.

EOK esindajate kogu kinnitas rekordilise eelarve ja Team Estonia loomise

11.12.18 ... Teisipäeval, 11. detsembril toimunud Eesti Olümpiakomitee esindajate kogu kinnitas 2019. aastaks rekordilise eelarve 12,45 miljonit eurot, mis sisaldab ka suurenenud toetusi tippspordile. Ühtlasi anti Eesti koondise esinemisele PyeongChangi olümpial hinnanguks "rahuldav" ja kinnitati Tokyo olümpia kvalifitseerumiskriteeriumid 20 spordialal, kus Eesti sportlaste olümpialepääs on kõige tõenäolisem.

VAATA UUESTI | Paides toimus IX Eesti spordi kongress

15.11.18 ... Täna toimub Paides IX Eesti Spordi Kongress, kus keskseteks teemadeks on laste- ja noortesport kohaliku omavalitsuse tasandil, sport koolis ja EOK saavutusspordi projekt Team Estonia. ERR-i spordiportaal näitab kongressi otsepildis, ülekanne algab kell 10.30.

ERR-i spordiportaal näitab Eesti spordi kongressi otsepildis

12.11.18 ... 15. novembril toimub Paides IX Eesti Spordi Kongress, kus keskseteks teemadeks on laste- ja noortesport kohaliku omavalitsuse tasandil, sport koolis ja EOK saavutusspordi projekt Team Estonia. ERR-i spordiportaal näitab kongressi otsepildis. Ülekanne algab kell 10.30.

IX Eesti Spordi Kongress asub parandama Eesti laste liikumisharjumusi

31.10.18 ... Pea kahe nädala pärast, 15. novembril toimub Paides IX Eesti Spordi Kongress, mille eesmärk on leida lahendus Eesti ühiskonna ühele tõsisemale probleemile – kuidas suurendada oluliselt eestimaalaste liikumisharrastust, parandades seeläbi rahvatervist ning suurendades tervena elatud aastate arvu.

"Spordipühapäev": kas Eesti vajab riiklikku spordiväljaannet?

07.05.18 ... Vikerraadio seekordses saates "Spordipühapäev" tuli arutelu alla olukord Eesti spordiajakirjanduses. Kas Eesti vajaks riiklikku spordiväljaannet?

Riik panustab koondise tasemel sportlaste toetamisse 8 miljonit eurot

20.04.18 ... Spordialaliidud saavad järgmise nelja aasta jooksul kaheksa miljonit eurot lisarahastust koondise tasemel sportlaste ja võistkondade toetamiseks. Kultuuriministeerium soovib seeläbi tagada andekate sportlaste ja koondiste parema ettevalmistuse ning luua eeldused edukaks osalemiseks tiitlivõistlustel.

Selgusid esimese poolaasta spordistipendiumite saajad

13.04.18 ... Selgunud on 2018. aasta I poolaasta riiklike spordistipendiumite saajad. Toetusele kvalifitseerus 73 sportlast, kes pälvisid kõik 840 euro suuruse stipendiumi.

EOK asepresident: jube raske on maailmatasemel kõigiga koos võistelda

12.03.18 ... Eesti olümpiakomitee asepresident ja tippspordikomisjoni esimees Tõnu Tõniste tunnistab, et ettevalmistustoetuste osas tulebki sportlastel läbida karm valiksõel ja vahendeid napib.

Kääriku spordikeskuse ehitab 5,2 miljoniga Astlanda Ehitus

26.02.18 ... SA Tehvandi Spordikeskus ja OÜ Astlanda Ehitus sõlmisid reedel 5,2 miljoni eurose maksumusega lepingu Kääriku spordikeskuse projekteerimis- ja ehitustöödeks.

"Suud puhtaks": kuidas sünnivad olümpiavõitjad?

07.02.18 ... Kuigi statistika kohaselt toovad Eesti sportlased rohkem medaleid koju kui kunagi varem, tuli viimane olümpiakuld Eestile juba kümme aastat tagasi. Miks on suured võidud meile olulised ja ega me oma noorsportlastelt liiga palju ei oota?

Tarvi Pürn: spordivaldkond ei ole sobinud stipendiumide skeemi

10.01.18 ... Spordivaldkonnas on kultuuriministeeriumi jaoks käesoleval aastal üks prioriteete koondise tasemel sportlaste ja võistkondade rahastamise süsteemi ülevaatamine. Praeguse süsteemi suurim puudus on liigne projektipõhisus. Räägib kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.

Kultuuriministeerium jagab spordivaldkonnale 3,8 miljonit eurot toetusi

05.01.18 ... Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas mitmete kultuuriministeeriumi spordivaldkonna taotlusvoorude tulemused. Spordialaliitudele eraldas ministeerium ühtekokku 2 608 266 eurot, maakonna spordiliitudele 587 600 eurot, rahvusvaheliste spordisündmuste läbiviimiseks Eestis 387 000 eurot ning liikumisharrastuse edendamiseks 158 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi asekantsler: Eesti sai oma kohustustega hästi hakkama

23.12.17 ... Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tarvi Pürni hinnangul said Eesti spordijuhid ja organisatsioonid Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega kaasnenud kohustustega väga hästi hakkama.

OTSEÜLEKANDED
ETV2
3. juuni kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: Paide Linnameeskond – Tallinna FC Flora

ERR Sport
6. juuni kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna JK Legion – JK Narva Trans

ETV2
7. juuni kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – Tallinna FC Flora

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: