Spordipoliitika

Saudi Araabia kroonprints: spordipesu jätkub, sest SKT tõuseb

22.09.23 SPORDIPOLIITIKA ... Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman ütles Fox Newsile antud intervjuus, et teda ei huvita süüdistused spordipesus, sest naftariigi eesmärk on läbi spordi sisemajanduse kogutoodangut (SKT) tõsta.

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu president valiti kolmandaks ametiajaks

17.08.23 SPORDIPOLIITIKA ... Rahvusvaheline kergejõustikuliit valis neljapäeval kolmandaks ametiajaks alaliidu presidendiks alates 2015. aastast presidendina tegutsenud Sebastian Coe, kelle jaoks jääb see viimaseks ametiajaks.

Ukraina peaminister on valmis boikoteerima Pariisi olümpiamänge

15.08.23 SPORDIPOLIITIKA ... Ukraina peaminister Denis Šmõhal hoiatas, et riik on valmis boikoteerima 2024. aasta Pariisi olümpiamänge, kui Venemaal ja Valgevenel lubatakse võistlustel osaleda.

Riik toetab kultuuri- ja spordi suursündmusi täiendavalt 200 000 euroga

10.08.23 SPORDIPOLIITIKA ... Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks kultuuriministri ettepaneku suurendada selle aasta eelarves kultuuri- ja spordi suursündmuste meetme summat 200 000 euro võrra finaalturniiridel osalevate võistkondade toetamise meetme arvelt.

Endine NBA mängija mõisteti kümneks aastaks trellide taha

04.08.23 SPORDIPOLIITIKA ... Endine NBA mängumees Terrence Williams saadeti kümneks aastaks vanglasse, kuna kasutas ebaausalt ära NBA tervise- ja heaoluhüvitisplaani. Pettuse suurus ulatub viie miljoni dollarini.

Tokyo olümpia neljas pesti süüst puhtaks

01.08.23 SPORDIPOLIITIKA ... Austraalia keskmaajooksja Nagmeldin "Peter" Boli aasta alguses alanud dopingusaaga leidis oma otsa, kui tema dopingutest kuulutati valepositiivsest.

Läti olümpiakomitee president: neutraalsus ei muuda agressorriikide seisu

01.08.23 SPORDIPOLIITIKA ... Läti Olümpiakomitee (LOK) president Jānis Buks on kindlalt vastu agressorriikide sportlaste Pariisi olümpiale lubamise vastu, rõhutades, et "neutraalne lipp ei muuda kuidagi agressorriikide staatust".

Vehklemisliit muutis matšijärgsed käepigistused valikuliseks

30.07.23 VEHKLEMINE ... Neljapäeval sai Ukraina espadronivehkleja Olha Harlan Milanos toimuval vehklemise MM-il disklahvi, sest ei nõustunud Venemaa sportlasega kätt suruma. Rahvusvaheline vehklemisliit (FIE) otsustas laupäeval läbi viia reeglimuudatuse, mis teeb matšijärgsed käepigistused valikuliseks.

Vene ja Valgevene tennisistidel keelati Tšehhisse siseneda

28.07.23 SPORDIPOLIITIKA ... Neljapäeval saadeti riigist välja Vene passiga tennisist, kes üritas Tšehhisse siseneda, et osaleda Praha WTA turniiril, vahendab Reuters.

UEFA määras Ragnar Klavani endisele koduklubile kopsaka trahvi

26.07.23 SPORDIPOLIITIKA ... UEFA määras Hollandi kõrgliiga klubile AZ Alkmaar 80 000 euro suuruse trahvi nende fännide käitumise eest Konverentsiliiga poolfinaalis ja selle järel, vahendab BBC.

Crvena Zvezda mänedžer: Euroliiga on teisejärguline võistlus

26.07.23 SPORDIPOLIITIKA ... Crvena Zvezda mänedžer Zvezdan Terzic ütles Serbia televisioonis, et tõsist korvpalli mängitakse vaid kolmes-neljas riigis Euroopas, vahendab Basketnews.

Poola valitsus ei lubanud Venemaa tennisistil riiki siseneda

24.07.23 SPORDIPOLIITIKA ... Vene tennisist Vera Zvonareva soovis sõita Poola, et osaleda Varssavis toimuval WTA turniiril, kuid Poola valitsus ei lubanud venelasel riiki siseneda.

EOK premeerib juunioride EM-idel medaleid võitnud sportlasi

21.07.23 SPORDIPOLIITIKA ... EOK premeerib juunioride EM-il medaleid võitnud kergejõustiklasi ja maadlejat ning nende treenereid kokku 6000 euroga.

Thomas Bach: ärge karistage sportlasi nende valitsuse tegude eest

18.07.23 SPORDIPOLIITIKA ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach ütles, et Venemaa ja Valgevene sportlased peaksid saama osaleda 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel, hoolimata Ukraina ja Ukraina liitlaste pahameelest, vahendab Reuters.

Tarvi Pürn: spordiraha ümberjagamine suurendab noorte liikumisvõimalusi

29.06.23 ARVAMUS ... Kultuuriministeeriumi (KuM) otsus suunata Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) ja Eestimaa Spordiliit Jõud (ESLJ) tegevustoetused nende asutajatele ja liikmetele ehk maakondlikele spordiliitudele (MSL) on tekitanud hulgaliselt vastukaja, mille käigus on fookus kõige tähtsamalt ära nihkunud ja kõlab ka valeväiteid, mis vajavad ümberlükkamist, kirjutab kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn arvamusloos.

Spordikongressil arutati spordiseaduse muutmist ja vahekohtu loomist

27.05.23 SPORDIPOLIITIKA ... 26. mail Paide Muusika-ja Teatrimajas toimunud X Eesti Spordi Kongressil tutvustati Eesti Spordi Harta muutusi ja arutati, kas spordi sisuliste vaidluste lahendamiseks võiks luua EOK spordi vahekohtu.

Konverentsil arutati agressorriikide sportlaste võistlusareenile naasmist

18.05.23 SPORDIPOLIITIKA ... Eelmisel nädalavahetusel Tallinnas toimunud rahvusvahelisel "Athletes for Peace and Freedom" konverentsil arutati agressorriikide osalemist rahvusvahelistel spordivõistlustel. Konverentsi lõppdeklaratsioonis on märgitud, et Venemaa ja Valgevene sportlased võiksid võistlusareenile naasmisel Ukrainale rahalise annetuse teha.

Kanter: mujal ei mõisteta sõda selliselt, nagu meie seda mõistame

08.05.23 SPORDIPOLIITIKA ... Eelmisel nädalal otsustas rahvusvaheline judoliit lubada Venemaa ja Valgevene judokad Dohas peetavatele maailmameistrivõistlustele. Eesti olümpiakomitee (EOK) sportlaskomisjoni juht Gerd Kanter ütles Vikerraadio saates "Uudis+", et kuni sõda pole jõudnud konkreetsete rahusammudeni, ei tohiks agressorriikide sportlased rahvusvahelistel võistlustel osaleda.

Lääs soovib jätkuvalt Venemaa sportlastele võistlemiskeeldu

04.05.23 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriminister Heidy Purga liitus 36 riigi spordiministrite ja kõrgemate ametnike ühisavaldusega, kus rõhutatakse, et kahel korral olümpiarahu rikkunud Venemaad ei saa lubada kasutada sporti vahendina, millega õigustada sõda Ukrainas.

"Spordipühapäev" uuris rohepöörde mõju sporditaristule

24.04.23 SPORDIPOLIITIKA ... Uus valitsuse koosseis on ühe oma valitsusaja kreedona sõnastanud rohepöördesse panustamise ja selle soodustamise ning sellest ei jää kõrvale ka spordivaldkond. Vikerraadio saade "Spordipühapäev" uuris, milliseid keskkonnasäästlikke lahendusi kasutatakse Eesti sporditaristu arendamisel.

Levandi: hasartmänguseadus on Eesti tugevus, naabrid vaatavad meie poole

17.04.23 SPORDIPOLIITIKA ... Kahekordne olümpiapronks ning mänguettevõtte Paf Eesti juht Allar Levandi ütles esmaspäeval ETV saates "Terevisioon", et kuigi hasartmängude ja spordiennustuse valdkondades on vaja aeg-ajalt muudatusi sisse viia, ei oleks reklaamide keelustamine hea mõte.

Venemaa uisutreener: varsti on Ukrainal niikuinii teine nimi

16.04.23 ILUUISUTAMINE ... Ukraina president Volodõmõr Zelenski kehtestas enam kui 80 Venemaa sportlasele ja spordiametnikule Ukrainasse sissesõidukeelu. Iluuisutreener Aleksandr Žulin teatas seepeale, et keegi ei tahagi Ukrainasse minna ja ta loodab, et varsti on sellel riigil teine nimi.

Sukles valitsuse plaanist: kõige karmima löögi saavad võistkonnaalad

13.04.23 SPORDIPOLIITIKA ... Uus koalitsioon soovib keelata hasart- ja veebiennustusmängude ning kiirlaenude reklaamid. Teiste seas mõjutab see palju ka spordivaldkonda, sest spordiennustusfirmad on spordi agarad toetajad, eriti võistkonnaaladel. Vikeraadio hommikuprogrammis teemat lahanud Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul peaks valitsus sel viisil toimetades pakkuma välja ka kompensatsioonimehhanismi.

Toomla: ROK kompab seda piiri, kaugele lääs lubab minna

03.04.23 SPORDIPOLIITIKA ... Ehkki Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) tegevus seoses Venemaa ja Valgevene sportlaste praeguse olukorraga on pakkunud viimase poole aasta jooksul läbivalt kõneainet, tõstis lõppenud nädal kogu problemaatika jälle mõneti uutesse kõrgustesse. Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi lektor, politoloog Raul Toomla ütles Vikerraadio saates "Spordipühapäev", et usub, et lõpuks saavutavad läänemeelsemad jõud ikkagi võidu.

Tiit Karuks: ROK mängib Bachi dirigeerimisel vastuolulisi mänge

27.02.23 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks rääkis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris Rahvusvahelise Olümpiakomitee viimaste kuude avaldustest ning tõdes, et Pariisi olümpiat silmas pidades ei peaks Venemaa ja Valgevene sportlaste osalust taunivast hoiakust loobuma.

Spordi asekantsler: Ukraina spordikogukond vajab meie toetust ja solidaarsust

24.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn kohtus Varssavis Ukraina, Poola ja Leedu spordiministrite ning Läti, Tšehhi ja Slovakkia spordi eest vastutavate kõrgemate ametnikega. Kõne alla võeti Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemine rahvusvahelises spordis ning võimalused Ukraina sportlaste toetamiseks.

Erakondade spordidebatt: agressorriigid peavad jääma olümpialt eemale

21.02.23 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) korraldas enne riigikogu valimisi sporditeemalise debati, kus parteid tutvustasid enda spordiprogrammilisi seisukohti, aga teemaks tuli ka Venemaa ja Valgevene sportlaste võimalik osalemine olümpiamängudel ning kuidas peaks Eesti sellisel puhul käituma.

Kaja Kallas: jalgpall on kahtlemata osa Venemaa pehmest võimust

24.01.23 SPORDIPOLIITIKA ... Peaminister Kaja Kallas andis eelmisel nädalal Raadio 4-le intervjuu, milles kommenteeris Eesti jalgpallikoondise endiste ja praeguste jalgpallurite koosviibimist Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Valeri Karpiniga. Peaministri sõnul on kogu lugu kahetsusväärne, sest tema meelest pole jalgpallurid siiani mõistnud, miks foto teravat vastukaja tekitas.

"UV faktor": mida teeb sõda eestlaste suhetega piiri taga?

10.01.23 EESTI ... Kuidas on muutnud Venemaa peetav sõda Eesti inimeste suhteid Venemaal elavate tuttavatega, sellest rääkisid "UV faktoris" lavastaja Elmo Nüganen, treener Anna Levandi, endine korvpallur Heino Enden ja ettevõtja Vladimir Pavlov.

Zelenski Bachile: venelasi ei tohi olümpiale lubada

15.12.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Ukraina president Volodõmõr Zelenski vestles Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendi Thomas Bachiga ja ütles talle, et ukrainlased on vastu ideele lubada venelastel neutraalse lipu all 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel osaleda.

Venemaa sportlaste osalemine Pariisi olümpial on endiselt kahtluse all

07.12.22 SPORDIPOLIITIKA ... Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemine 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängudel on endiselt kahtluse all ning lõplikku otsust selles küsimuses ei ole määratud.

Kilumets Venemaa ja Valgevene sportlaste naasmisest: üha rohkem kostub rahutuid hääli

31.10.22 SPORDIPOLIITIKA ... Viimastel nädalatel on Venemaa ja Valgevene sportlaste lubamine rahvusvahelistele võistlustele taas päevakajaliseks teemaks kerkinud. Kuigi paljud alaliidud hoiavad oma keelud jõus, on mitmed teised vaikselt meelt muutmas. ETV saates "Ringvaade" analüüsis spordiajakirjanik Juhan Kilumets, kus käivad kõige teravamad vaidlused.

Suur lugu: kas Eestit esindav sportlane peaks rääkima eesti keeles?

17.10.22 SPORDIPOLIITIKA ... Kõik lapsed ja noorukid peaksid õppima eesti keeles rääkima, arvas olümpiavõitja Julia Beljajeva Vikerraadio saates "Spordipühapäev", mis sel korral keskendus muust rahvusest sportlaste keeleoskusele.

Sukles: müts maha, kui sportlane keeldub venelaste vastu võistlemisest

14.10.22 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) tegi koos teiste Balti riikide spordiorganisatsioonidega ühisavalduse, milles ollakse kindlal veendumusel, et Venemaa ja Valgevene sportlastel ning ametiisikutel ei ole sõja kestmisel kohta rahvusvahelises spordiperes. EOK peasekretär Siim Sukles ütles, et see on tervitatav, kui sportlased keelduvad venelaste vastu võistlemisest.

EOK: Venemaal ja Valgevenel ei ole sõja kestmisel kohta rahvusvahelises spordis

12.10.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Balti riikide spordiorganisatsioonide juhid tegid ühisavalduse, milles ollakse kindlad veendumusel, et Venemaa ja Valgevene sportlastel ning ametiisikutel ei ole sõja kestmisel kohta rahvusvahelises spordiperes.

Venemaa olümpiakomitee juht: meie sportlastele peaks olema auasi Ukrainas võidelda

23.09.22 SPORDIPOLIITIKA ... Venemaa Olümpiakomitee (VOK) president Stanislav Pozdnjakov ütles pärast Vladimir Putini väljakuulutatud osalist mobilisatsiooni, et kutse saavatele sportlastele peaks olema auasi Ukrainasse võitlema minna.

Sukles Venemaa sportlaste naasmisest: meie seisukoht on, et pigem hiljem kui varem

23.09.22 SPORDIPOLIITIKA ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach käis välja mõtte, et tasapisi võiks hakata lubama Venemaa ja Valgevene sportlasi rahvusvahelistele võistlustele tagasi. Seepeale teatas Rahvusvaheline Suusaliit (FIS), et nemad kaaluvad venelaste lubamist MK-sarja juba detsembrist. Miks see nii on, rääkisid "Terevisioonis" Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles ja spordiajakirjanik Ott Järvela.

"Spordipühapäevas" on külas kultuuriminister Tiit Terik

30.01.22 SPORDIPOLIITIKA ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev", mille külaliseks on kultuuriminister Tiit Terik. Saadet juhib Juhan Kilumets.

Kell 20 "UV faktor": sõim, alandus ja ahistamine spordis kulisside taga

07.12.21 EESTI ... Kuidas astuda vastu sõimule, alandamisele ja ahistamisele spordis, arutlevad tänases ETV saates "UV faktor" endine kiiruisutaja Saskia Alusalu, Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa, triatleet ja treener Marko Albert, spordipsühholoogia ekspert Kristel Kiens ja korvpallitreener Janne Schasmin.

Katari ettevalmistusi MM-iks kajastamas käinud Norra ajakirjanikud vahistati

24.11.21 JALGPALL ... Järgmise aasta jalgpalli MM-finaalturniiri ettevalmistusi kajastamas käinud Norra Rahvusringhäälingu (NRK) ajakirjanikud Halvor Ekeland ja Lokman Ghorbani arreteeriti, kui nad Katarist lahkuma hakkasid. Nüüdseks on mehed vahi alt pääsenud ja tagasi kodumaale jõudnud.

Haridusstipendiumi pälvisid 31 tippsportlast

19.10.21 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee ning haridus- ja teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 2021. aasta sügissemestril 31 endist ja praegust tippsportlast. Kokku toetatakse sel semestril sportlaste õpinguid 24 952 euroga.

Raul Must: EOK sporditoetuste muutmine tuli suure üllatusena

18.10.21 VARIA ... "Spordipühapäevas" arutasid Eesti tippsportlased Eesti Olümpiakomitee (EOK) poolset sportlaste toetamise muutmist. Sõna said EOK spordidirektor Martti Raju, olümpiavõitja Erki Nool, Eesti parim meessulgpallur Raul Must, takistusjooksja Kaur Kivistik ja Epeevehklemise naiskondlik eksmaailmameister Kristina Kuusk.

Spordialaliitudele eraldati 670 000 euro eest kriisiabi

16.10.21 SPORDIPOLIITIKA ... Lõppenud on spordialaliidu jätkusuutlikkuse taotlusvoor, kust jagati 20 toetusesaajale kokku 670 000 eurot.

Suurte spordiürituste korraldajatele on avanemas kaks kriisiabivooru

14.10.21 SPORDIPOLIITIKA ... Reedel, 15. oktoobril avaneb täiendav taotlusvoor liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse toetusele eelarvemahuga 333 000 eurot. Kolmapäevast, 20. oktoobrist on avatud rahvusvaheliste spordisündmuste korraldajatele mõeldud kahjuhüvitise voor eelarvega 500 000 eurot. Mõlemad voorud on avatud kuni 1. novembrini 2021.

Teisel poolaastal eraldati spordistipendium 81 sportlasele

12.10.21 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriministeerium eraldas 2021. aasta teiseks poolaastaks riikliku spordistipendiumi 81 sportlasele kogusummas 68 040 eurot.

Eestlaste teadmised äratasid spordiajaloolaste tippkongressil suurt huvi

20.09.21 SPORDIPOLIITIKA ... Vikerraadio spordiajakirjanik Johannes Vedru väisas eelmise nädala teisipäevast neljapäevani Portugali pealinnas Lissabonis aset leidnud spordiajalooteemalist kongressi, mille teema oli "Sport ja poliitika antiikajast kuni tänapäevani". Kongressist võttis osa umbes 130-140 uurijat ning füüsiliselt oli neist Lissabonis kohal 40-50 inimest.

Põhja-Korea ei saa Pekingi olümpial osaleda

09.09.21 SPORDIPOLIITIKA ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) peatas Põhja-Korea olümpiakomitee liikmelisuse pärast seda, kui nad Tokyo olümpiamängudel ei osalenud ning selle tulemusena ei ole neil võimalik osaleda 2022. aasta taliolümpiamängudel.

Spordialaliitudele avatakse kriisiabi taotlusvoor

07.09.21 SPORDIPOLIITIKA ... Teisipäevast alates on spordialaliitudel võimalik taotleda kultuuriministeeriumist jätkusuutlikkuse toetust, mille eesmärk on leevendada koroonaviirusest põhjustatud kriisi mõju.

Afganistanist põgenenud naissportlane osales paraolümpiamängudel

02.09.21 SPORDIPOLIITIKA ... Afganistani Taekwondo sportlane Zakia Khudadadi osales neljapäeva varahommikul Tokyo paraolümpiamängudel, saades nii esimeseks Afganistani naiseks, kes eales riiki võistlusel esindanud.

Afganistani sportlased saabusid Tokyo paraolümpiamängudele

29.08.21 SPORDIPOLIITIKA ... Rahvusvaheline Paraolümpiakomitee (IPC) teatas pühapäeval, et kahe äsja Tokyosse jõudnud Afganistani parasportlase vaimne ja füüsiline heaolu on äärmiselt tähtis ning sellest tulenevalt ei anna nad meediale võistluse jooksul ühtegi kommentaari.

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: