Spordipoliitika

Spordiseaduse muudatustega karmistatakse dopinguga seotud karistusi

07.11.19 ... Spordiseaduse muutmisega muutuvad dopingukuriteoks ka dopingu kasutamisele kallutamine, dopinguainete toimetamine üle riigipiiri, selle vahendamine, turustamine jpm. Kehtiva korra järgi on karistatav vaid dopingu kasutamisele kallutamine kui kasutatakse ravimit.

Erki Nool peab koolipsühholoogide muret sporditulemuste pärast elukaugeks

16.10.19 ... Endine poliitik, olümpiavõitja ja kolme lapse isa Erki Nool leiab, et avalikkuses kirgi kütvad soovitused mitte avaldada kooli spordipäevade tulemusi on elukauged ega põhine reaalsetel kogemustel ning võtavad lastelt tahte pingutada. Ilma selleta aga ühiskonnas hakkama ei saa.

EOK ning Haridus- ja Teadusministeeriumi stipendiumi pälvisid 26 sportlast

15.10.19 ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2019. aasta sügissemestriks 26 praegust ja endist tippsportlast.

Tõniste Team Estonia täiendavast toetusest: ideaalis oleksid summad oluliselt suuremad

25.09.19 ... Valitsus toetab 2020. aastal Eesti spordikoondist edendavat Team Estoniat kolme miljoni euroga. See on küll kahe miljoni võrra rohkem kui sellel aastal, ent EOK asepresident ja tippspordikomisjoni esimees Tõnu Tõniste tunnistab, et projekti täies mahus elluviimiseks peaksid summad olema veelgi suuremad.

Valitsus toetab Team Estoniat täiendavalt kahe miljoni euroga

25.09.19 ... Valitsus toetab 2020. aastal Eesti spordikoondist edendavat Team Estoniat kolme miljoni euroga. See on kahe miljoni võrra rohkem kui sellel aastal.

Ministeerium tahab stipendiumide kuritarvitamise vältimiseks spordiseadust muuta

01.08.19 ... Kultuuriministeerium saatis kooskõlastusringile spordiseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu. Muudatuste seas on ka viimastel aastatel palju kõneainet pakkunud sportlaste stipendiumi ja toetuse regulatsioon.

Kultuuriministeerium toetab kolme spordi suursündmust

09.07.19 ... Kultuuriministeerium eraldab spordi suursündmuste Tallinna Maraton 2019, IRONMAN Tallinn 2019 ja ISU juunioride iluuisutamise maailmameistrivõistluste 2020 korraldamiseks kokku 865 000 eurot.

Eesti Olümpiakomitee kutsus ellu spordiarbitraaži

22.05.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) täiskogu otsusel kutsub EOK ellu spordiarbitraaži, mis hakkab menetlema EOK liikmetega seotud vaidlusi.

EOK loob spordivahekohtu

10.05.19 ... Ülejärgmisel nädalal Eesti Olümpiakomitee (EOK) täiskogul plaanitakse olümpiakomitee juurde luua spordiarbitraaž, mis EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul aitaks kokku hoida alaliitude seni kohtupidamisele kuluvat raha.

Justiitsministeerium kaalub dopinguainete tarvitamise kriminaliseerimist

05.03.19 ... Justiitsministeeriumi hinnangul võib kaaluda dopinguainete tarvitamise kriminaliseerimist, kuid seda peaks enne otsustamist koos spordiringkondade esindajatega põhjalikult arutama.

Gerd Kanter: lastevanemate usk on järjekordselt saanud kahjustada

05.03.19 ... Eesti olümpiakomitee (EOK) sportlaskomisjoni juhi Gerd Kanteri sõnul kannatab dopinguskandaali pärast enim lastevanemate usk tippspordi puhtusesse. Olümpiavõitja sõnul tasuks Eestis kaaluda ka dopingut kasutanutele uusi karistusi.

Tõnu Tõniste: plaanime dopingut kasutanutelt raha tagasi küsida

05.03.19 ... Eesti olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee asepresidendi ja tippspordikomisjoni esimehe Tõnu Tõniste sõnul plaanib organisatsioon dopinguga patustanutelt olümpiamängudel osalemise tarbeks jagatud toetused tagasi küsida.

Alaver: kui Teigamägi ei ärka, võtab Team Haanja Udrase kulud enda kanda

20.02.19 ... Homme 65. sünnipäeva tähistav suusatreener Mati Alaver rääkis Vikerraadio saates "Vikerhommik" algavast suusaalade MM-ist ning Eesti spordi hetkeseisust.

FOTOD | Erakonnad rääkisid enda plaanidest spordivaldkonnas

19.02.19 ... Eesti Olümpiakomitee korraldas spordi katusorganisatsioonina riigikogusse kandideerivatele erakondadele sporditeemalise debati.

EOK esindajate kogu kinnitas rekordilise eelarve ja Team Estonia loomise

11.12.18 ... Teisipäeval, 11. detsembril toimunud Eesti Olümpiakomitee esindajate kogu kinnitas 2019. aastaks rekordilise eelarve 12,45 miljonit eurot, mis sisaldab ka suurenenud toetusi tippspordile. Ühtlasi anti Eesti koondise esinemisele PyeongChangi olümpial hinnanguks "rahuldav" ja kinnitati Tokyo olümpia kvalifitseerumiskriteeriumid 20 spordialal, kus Eesti sportlaste olümpialepääs on kõige tõenäolisem.

VAATA UUESTI | Paides toimus IX Eesti spordi kongress

15.11.18 ... Täna toimub Paides IX Eesti Spordi Kongress, kus keskseteks teemadeks on laste- ja noortesport kohaliku omavalitsuse tasandil, sport koolis ja EOK saavutusspordi projekt Team Estonia. ERR-i spordiportaal näitab kongressi otsepildis, ülekanne algab kell 10.30.

ERR-i spordiportaal näitab Eesti spordi kongressi otsepildis

12.11.18 ... 15. novembril toimub Paides IX Eesti Spordi Kongress, kus keskseteks teemadeks on laste- ja noortesport kohaliku omavalitsuse tasandil, sport koolis ja EOK saavutusspordi projekt Team Estonia. ERR-i spordiportaal näitab kongressi otsepildis. Ülekanne algab kell 10.30.

IX Eesti Spordi Kongress asub parandama Eesti laste liikumisharjumusi

31.10.18 ... Pea kahe nädala pärast, 15. novembril toimub Paides IX Eesti Spordi Kongress, mille eesmärk on leida lahendus Eesti ühiskonna ühele tõsisemale probleemile – kuidas suurendada oluliselt eestimaalaste liikumisharrastust, parandades seeläbi rahvatervist ning suurendades tervena elatud aastate arvu.

"Spordipühapäev": kas Eesti vajab riiklikku spordiväljaannet?

07.05.18 ... Vikerraadio seekordses saates "Spordipühapäev" tuli arutelu alla olukord Eesti spordiajakirjanduses. Kas Eesti vajaks riiklikku spordiväljaannet?

Riik panustab koondise tasemel sportlaste toetamisse 8 miljonit eurot

20.04.18 ... Spordialaliidud saavad järgmise nelja aasta jooksul kaheksa miljonit eurot lisarahastust koondise tasemel sportlaste ja võistkondade toetamiseks. Kultuuriministeerium soovib seeläbi tagada andekate sportlaste ja koondiste parema ettevalmistuse ning luua eeldused edukaks osalemiseks tiitlivõistlustel.

Selgusid esimese poolaasta spordistipendiumite saajad

13.04.18 ... Selgunud on 2018. aasta I poolaasta riiklike spordistipendiumite saajad. Toetusele kvalifitseerus 73 sportlast, kes pälvisid kõik 840 euro suuruse stipendiumi.

EOK asepresident: jube raske on maailmatasemel kõigiga koos võistelda

12.03.18 ... Eesti olümpiakomitee asepresident ja tippspordikomisjoni esimees Tõnu Tõniste tunnistab, et ettevalmistustoetuste osas tulebki sportlastel läbida karm valiksõel ja vahendeid napib.

Kääriku spordikeskuse ehitab 5,2 miljoniga Astlanda Ehitus

26.02.18 ... SA Tehvandi Spordikeskus ja OÜ Astlanda Ehitus sõlmisid reedel 5,2 miljoni eurose maksumusega lepingu Kääriku spordikeskuse projekteerimis- ja ehitustöödeks.

"Suud puhtaks": kuidas sünnivad olümpiavõitjad?

07.02.18 ... Kuigi statistika kohaselt toovad Eesti sportlased rohkem medaleid koju kui kunagi varem, tuli viimane olümpiakuld Eestile juba kümme aastat tagasi. Miks on suured võidud meile olulised ja ega me oma noorsportlastelt liiga palju ei oota?

Tarvi Pürn: spordivaldkond ei ole sobinud stipendiumide skeemi

10.01.18 ... Spordivaldkonnas on kultuuriministeeriumi jaoks käesoleval aastal üks prioriteete koondise tasemel sportlaste ja võistkondade rahastamise süsteemi ülevaatamine. Praeguse süsteemi suurim puudus on liigne projektipõhisus. Räägib kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.

Kultuuriministeerium jagab spordivaldkonnale 3,8 miljonit eurot toetusi

05.01.18 ... Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas mitmete kultuuriministeeriumi spordivaldkonna taotlusvoorude tulemused. Spordialaliitudele eraldas ministeerium ühtekokku 2 608 266 eurot, maakonna spordiliitudele 587 600 eurot, rahvusvaheliste spordisündmuste läbiviimiseks Eestis 387 000 eurot ning liikumisharrastuse edendamiseks 158 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi asekantsler: Eesti sai oma kohustustega hästi hakkama

23.12.17 ... Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tarvi Pürni hinnangul said Eesti spordijuhid ja organisatsioonid Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega kaasnenud kohustustega väga hästi hakkama.

Riigikogu sidus olümpiavõitjate riikliku toetuse keskmise palgaga

16.11.17 ... Olümpiamängudel või paraolümpiamängudel kuldmedali kaela saanud sportlane saab edaspidi riigilt keskmise palga suurust toetust, mida hakatakse maksma kümme aastat enne pensioniiga.

Gerd Kanter valiti Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni juhiks

20.10.17 ... 50 Euroopa Olümpiakomiteed ühendav katusorganisatsioon hääletas täna Monacos peetud üldkogul Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni liikmeks olümpiavõitja Gerd Kanteri, kes valiti ka sportlaskomisjoni uueks juhiks.

KUULA | "Spordipühapäeva" laiem vaade - poliitikud spordis

15.10.17 ... Päeval, mil Eestis valitakse kohalike omavalitsuste volikogusid, meenutame sportlasi, kelle eneseteostus on pärast sportlaskarjääri jätkunud poliitikas.

Saar: kõrgelt kvalifitseeritud treenerite palk peab jõudma Eesti keskmise palga tasemele

27.09.17 ... Kultuuriminister Indrek Saar tutvustas täna Riigikogule järgmise 13 aasta spordipoliitika arengustrateegia aastaaruannet ning pidas spordivaldkonna arengut ja tulevikusuundi käsitleva kõne. Eraldi puudutas minister treenerite tasustamise teemat.

Kanter: topeltkarjääri kava pole veel lapsekingadeski

24.09.17 ... Euroopa spordijuhid olid sel nädalal Tartus ja rahvusvahelisel konverentsil esile tõstetud teemade abil peaks paranema seis eelkõige üliõpilasspordis ja üldine liikumisaktiivsus.

Valitsus kiitis heaks spordivaldkonna arengukava aastani 2030

22.09.17 ... Valitsus kiitis 21. septembril heaks kultuuriminister Indrek Saare esitatud spordivaldkonna arengukava „Spordipoliitika põhialused aastani 2030“ aruande. Oluliste arengutena tõi minister välja tegevused, mis on suurendanud liikumisharrastuse populaarsust, väärtustanud treenereid ja muutnud spordi riiklikku rahastamissüsteemi läbipaistvamaks.

Tartus toimus Euroopa Liidu sporditeemaline konverents

21.09.17 ... 21.-22. septembril toimub Tartus Eesti EL eesistumise konverents "Sport, haridus, ülikool: ühendades jõud sportlaste topeltkarjääri ja aktiivse ühiskonna nimel".

Järgmisel aastal tõuseb kõrgema kutsetasemega noortetreenerite palk

19.09.17 ... Kultuuriministeerium suurendab 5. ja kõrgema kutsetasemega noortetreenerite töötasutoetuse palgafondi 35,2% ehk 6 015 000 miljoni euroni aastas. See tõstab järgmisel aastal treenerite senise 637-eurose alampalga 850 euroni kuus.

EOK kinnitas toetusesaajate nimekirjad, loodi uus treenerite toetussüsteem

01.09.17 ... Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon kinnitas olümpiaettevalmistuse programmist ning noorte saavutusspordi toetussüsteemist toetust saavate suvealade sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. septembrist. Sealjuures kinnitati uus süsteem olümpiaettevalmistusprogrammi kuuluvate sportlaste treenerite toetamiseks ning laiendati toetust saavate treenerite ringi.

Kõrge euroametnik: treenerid on keerulisemas olukorras kui 20 aastat tagasi

22.07.17 ... Euroopa Komisjon toetab igati Eesti püüdlusi väärtustada treenerite rolli ja aidata neil muutuva ühiskonna ootustega paremini toime tulla. Stardipauk anti eelmisel nädalal Tallinnas suure seminariga.

Uus toetusskeem tõstab treenerite ja korrastab kohtunike töötasu

20.07.17 ... Valitsuskabinet kiitis heaks Kultuuriministeeriumi ettepaneku muuta noortega töötavate treenerite tööjõukulude toetussüsteem paindlikumaks, et toetada treenerite töötasu tõusu. Samuti kiitis valitsus heaks plaani aidata spordiorganisatsioonidel minna spordikohtunike tasustamiselt stipendiumitega üle töötasude maksmisele.

Spordijuhid võtavad Tallinnas kõne alla treenerite rolli ühiskonnas

12.07.17 ... Täna, 12. juulil algas Tallinnas Euroopa Liidu spordijuhtide kahepäevane kohtumine, mille põhiteema on treenerite roll ühiskonnas. Lisaks arutavad liikmesriikide spordijuhid, kuidas senisest paremini kaasata spordiorganisatsioone Euroopa Liidu spordipoliitika kujundamisse ning milliseks võiks kujuneda spordivaldkonna toetus Erasmus+ programmi uuel perioodil.

EOK täitevkomitee liikmed Nool ja Paet ei näe Sõõrumaa poliitikaplaanides midagi halba

29.06.17 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee liikmed Erki Nool (IRL) ja Urmas Paet (RE) ei näe EOK presidendi Urmas Sõõrumaa poliitilistes ambitsioonides midagi taunitavat. Teisel seisukohal on tuntud spordiajakirjanikud Tarmo Paju, Peep Pahv ja Jaan Martinson, kes leiavad, et see on häbematu tegevus ja et kandideerimisel peaks Sõõrumaa EOK juhi kohalt tagasi astuma.

Jüri Jaansoni algatusel suurendatakse olümpiavõitjate riikliku toetust

08.06.17 ... Riigikogus läbis esimese lugemise seadusemuudatus olümpiavõitja riikliku toetuse sidumiseks keskmise palgaga.

Jaan Martinson: Sõõrumaa peab aduma, et vastutab kogu Eesti spordi eest

24.04.17 ... Eesti Olümpiakomitee presidendil Urmas Sõõrumaal sai selles ametis täis esimene aasta. Nagu taolistel puhkudel ikka, on tärmini täitumisel tehtud kokkuvõtteid sellest, kuidas president hakkama on saanud.

Jüri Jaanson: riik peab olümpiavõitjaid väärikalt toetama

13.04.17 ... Sõudmise eksmaailmameister, riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma esimees Jüri Jaanson (Reformierakond) andis täna 16 parlamendisaadiku algatusena riigikogule üle seaduseelnõu olümpiavõitja riikliku toetuse sidumiseks keskmise palgaga.

Valitsus toetas eelnõu anda spordialaliitude toetuste jagamine üle EOK-le

06.04.17 ... Valitsus kiitis täna, 6. aprillil heaks kultuuriministeeriumi eelnõu viia spordiseadusesse ja halduskoostöö seadusesse sisse muudatus, mis lubaks kultuuriministri volitusega anda riigieelarvest spordialaliitudele eraldatava toetuse jaotamise üle Eesti olümpiakomiteele.

Saar soovib 11,5 miljoniga arendada välja Kääriku spordikeskuse

16.02.17 ... Kultuuriminister Indrek Saar soovib 11,5 miljoni euroga arendada 2021. aastaks välja Kääriku spordikeskuse, millest saaks Eesti spordi olümpiaettevalmistus- ja treeningkeskus.

Spordialaliitude tegevustoetus suurenes ühe miljoni euro võrra

07.01.17 ... Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas otsuse eraldada 2017. aasta riigieelarvest spordialaliitudele alanud aastaks ühtekokku 2 163 266 eurot tegevustoetust. See on peaaegu kaks korda rohkem kui möödunud aastal.

Kultuuriminister Indrek Saar pidas spordivaldkonna aastakõne

19.10.16 ... Kultuuriminister Indrek Saar tutvustas kolmapäeva pärastlõunal riigikogule spordivaldkonna arengustrateegia „Spordipoliitika põhialused aastani 2030“ aruannet ning pidas spordivaldkonna arengut ning tulevikusuundi käsitleva aastakõne, mis on siinkohal täies pikkuses avaldatud.

EOK presidendi sõnul on kultuuriministri kõne Riigikogus märgilise tähendusega

19.10.16 ... Kultuuriminister Indrek Saar pidas täna Riigikogus spordivaldkonna arengut ning tulevikusuundi käsitleva aastakõne ja tutvustas spordivaldkonna arengustrateegia „Spordipoliitika põhialused aastani 2030“ aruannet. Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on kultuuriministri tänane kõne Riigikogus märgilise tähendusega.

Valitsus tutvub arengutega spordivaldkonnas

13.10.16 ... Kultuuriminister Indrek Saar tutvustab täna, 13. oktoobril valitsusele spordivaldkonna arengustrateegia "Spordipoliitika põhialused aastani 2030" aruannet. Spordivaldkonna arengusuunad aitavad kaasa elanikkonna paremale tervisele ning liikuvusele.

Teisel poolaastal pälvis spordistipendiumi 70 sportlast

10.10.16 ... Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas 2016. aasta II poolaasta riiklikud spordistipendiumid. Kokku esitati spordistipendiumitele 121 sportlast. Toetusele kvalifitseerus 70 sportlast, kes pälvisid kõik 840 euro suuruse stipendiumi.
ülekanded/saated
ERR Sport
27. november kl 13.00

TV 10 Olümpiastarti uue hooaja esitlus

ETV
30. november kl 14.00

Laskesuusatamise MK-etapp Östersundis. Paarissegateatesõit

ETV
30. november kl 15.45

Laskesuusatamise MK-etapp Östersundis. Segateatesõit

ETV2
30. november kl 19.00

2020. aasta jalgpalli EM-finaalturniiri loosimine

ETV2
30. november kl 19.50

Piljardi Eesti meistrivõistlused. Finaal

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: