Spordipoliitika

Johnson avaldas vastumeelsust spordiürituste boikoteerimise osas

07.07.21 SPORDIPOLIITIKA ... Suurbritannia peaminister Boris Johnson sõnas kolmapäeval parlamendi ees, et on vaistlikult igasuguste diplomaatiliste boikottide vastu.

Põhja-Koread olümpial ei näe, küll aga kasvab põgenike koondis

15.06.21 OM2020 ... Tokyo olümpiani on jäänud vähem kui 40 päeva ning vaatamata erinevatele spekulatsioonidele ja koroonaga seotud probleemidele hakkab saama selgeks tõsiasi, et Tokyo olümpia toimub. Mõjukamad riigid eesotsas USA, Suurbritannia ja Hiinaga on küll mängude ohutuse koha pealt sõna võtnud, kuid kokkuvõttes toetavad nende toimumist ja oma sportlaste saatmises olümpiale probleemi ei näe.

Spordivõistlustele lubatakse reedest pealtvaatajad

03.06.21 SPORDIPOLIITIKA ... Valitsuse otsuse järgi lubatakse alates reedest, 4. juunist spordivõistlustele, spordi- ja liikumisüritustele pealtvaatajad. Sellega ühtlustatakse spordivaldkonna piirangud avalike ürituste piirangutega.

Spordivaldkond saab kriisiabi meetmetest toetust 1,2 miljonit eurot

01.06.21 SPORDIPOLIITIKA ... Meistriliigade jätkusuutlikkuse, sisespordiobjektide ja treenerite toetamiseks mõeldud kriisiabi taotlusvoorud on lõppenud. Kokku jaotati spordivaldkonnale toetuseid 1 243 318 eurot.

EOK muutis põhikirja ning jätkab nelja asepresidendiga

04.05.21 SPORDIPOLIITIKA ... Teisipäeval kogunenud Eesti Olümpiakomitee täiskogu otsustas muuta EOK põhikirja, mille tulemusena võib komiteel olla kuni neli asepresidenti.

Kultuuriminister: eesmärgiks on liikumisaktiivsust tõsta poole võrra

14.04.21 SPORDIPOLIITIKA ... Vikerraadio eetris olnud saates "Spordipühapäev" käis spordipoliitika suundadest rääkimas kultuuriminister Anneli Ott, kelle sõnul on hea, et riigieelarves on selgelt eristatud liikumisharrastuse tugevdamise ja profispordi ampluaa, tänu millele saab fokusseerida rõhuasetust. Lisaks on aastaks 2030 pandud riiklikuks eesmärgiks tõsta inimeste liikumisaktiivsus 30-40 protsendilt 65-75 protsendini.

Kultuuriministri mure: võrreldes Põhjamaadega liiguvad eestlased vähe

08.04.21 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriminister Anneli Ott esitab täna, 8. aprillil Riigikogule spordipoliitikat puudutava aastaaruande ja peab sellel põhineva aastakõne. Aruanne keskendub sel aastal olulises osas kohalikule tasandile ning tõstab vaatevälja liikumisaktiivsuse, liikumisharrastuse ja piirkondliku spordi arendamise.

Maakondade tervisespordikeskused said 600 000 euro eest arendustoetuseid

07.04.21 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriminister Anneli Ott kinnitas selle aasta toetuste saajad taotlusvoorust "Regionaalsete tervisespordikeskuste väljaarendamise toetus perioodil 2019–2022". Toetust said 23 erinevates maakondades asuvat tervisespordikeskust 600 000 euro ulatuses.

Eesti esindaja valiti Euroopa ühendava spordi arendamise töögruppi

25.03.21 SPORDIPOLIITIKA ... Eriolümpia Euroopa-Euraasia ühendava spordi arendamise töögruppi valiti Eriolümpia Eesti Ühenduse rahvuslik direktor Tiina Möll. Hääletamisel osalesid 43 riigi eriolümpia programmid ning 11-liikmeline töögrupp valiti kaheks aastaks (2021-2023).

Anneli Ott: spordile mõeldud toetusmeede jaguneb nelja plokki

18.03.21 SPORDIPOLIITIKA ... Valitsuskabinetis saavutatud lisaeelarve kokkuleppes kaetakse spordivaldkonna vältimatuid kulutusi 2,7 miljoni euro ulatuses. Kultuuriminster Anneli Oti sõnul jaguneb toetusmeede nelja suuremasse kategooriasse.

Lisaeelarvest toetatakse spordivaldkonda ligi 2,7 miljoni euroga

18.03.21 SPORDIPOLIITIKA ... Valitsuskabinetis saavutatud lisaeelarve kokkuleppes kaetakse spordivaldkonna vältimatuid kulutusi 2,7 miljoni euro ulatuses. Eraldi riskifond kuus miljonit eurot on osaliselt mõeldud rahvusvaheliste spordiürituste riskifondiks. Lisaeelarve eelnõu saadetakse Riigikokku pärast otsust valitsuse istungil.

Tallinn soovib riigilt raha uue velotreki ja Eesti Spordi Maja jaoks

26.02.21 EESTI ... Tallinn soovib, et riik toetaks Eesti Spordi Maja ehitust ning Pirita velodroomi, samuti Kalevi staadioni ja Kadrioru staadioni renoveerimist.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantslerina jätkab Tarvi Pürn

10.02.21 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriminister Anneli Ott kinnitas vastavalt Riigikantselei tehtud ettepanekule Tarvi Pürni kultuuriministeeriumi spordi asekantsleriks. Pürn läbis edukalt riigikantselei juures tegutseva tippjuhtide valikukomisjoni korraldatud avaliku konkursi sellele ametikohale.

Raul Kirjanen sportlaste toetamisest ei loobu

04.02.21 EESTI ... Kui mitmed ettevõtjad kaaluvad sarnaselt Toomas Annusele spordi toetamise lõpetamist, siis Graanul Investi suuromanik Raul Kirjanen kavatseb sportlasi ja eriti noorsportlasi edasi toetada. Ta lisab, et oluline on teha lepingud mitte sportlaste, vaid alaliitudega ja panna neisse sisse puhta spordi klausel.

Itaalia sport ilmselt pääseb piinlikust karistusest

26.01.21 SPORDIPOLIITIKA ... Rahvusvahelise olümpiakomitee pahameele osaks saanud Itaalia suudab arvatavasti hoiduda sanktsioonidest ja saab Tokyo mängudel võistelda oma lipu ja hümniga.

Valitsus lükkas olümpiakomitee hiigelplaani esialgu kõrvale

29.12.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti olümpiakomitee esitas valitsusele taotluse investeerida spordiobjektide ehitusse ja remonti, kuid sai eitava vastuse.

Dopingut tarvitanud sportlast saab süüdistada kelmuses

23.09.20 SPORDIPOLIITIKA ... Mullu puhkenud dopinguskandaali järel võeti ette ka karistusseadustik, et dopinguga seotud süütegusid oleks võimalik tõhusamalt uurida ja rangemalt karistada. Tänavu märtsis kehtima hakanud paragrahv täpsustab tõepoolest oluliselt dopingu-süütegudega seotut, kuid vastutusele saab võtta vaid tootja või vahendaja. Valemängijatest sportlasi pole põhjust kriminaalkorras ette võtta, põhjendavad seadusandjad.

WADA hoiatab USA-d: teie riigi sportlased võivad olümpialt eemale jääda

04.09.20 SPORDIPOLIITIKA ... Maailma antidopingu (WADA) ja selle ühe olulisema liikme ehk Ameerika Ühendriikide vahel on tekkinud erimeelsused, mille tulemusena ei pruugi USA sportlased olümpiamängudele pääseda.

Valitsus võrdsustas riiki saabumise tingimusi meistriliiga mängijatele

03.09.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti valitsus võrdsustas Eesti riiki sisenemise reegleid kõikidele Eesti meistriliiga taseme klubide liikmetele, kodakondsusest sõltumata.

EOK spordiarbitraaž lahendas Tallinna Maleklubi ja Eesti Maleliidu vaidluse

25.08.20 MALE ... Eesti Olümpiakomitee käivitatud spordiarbitraaž avaldas oma esimese lahendi, mis käsitleb Tallinna Maleklubi kaebust seoses Eesti Maleliidu 2020. aasta noortespordi toetuse kriteeriumite ja jaotuskavaga.

Valitsus teeb Eestisse saabuvatele tippsportlastele erandi

18.08.20 AUTORALLI ... Vabariigi valitsus otsustas teisipäeval tippsportlastele kehtestada erikorra, mis lubab neil osaleda Eestis toimuvatel võistlustel.

Eesti, Läti ja Leedu kavandavad ühist dopinguvastast tegevust

14.08.20 SPORDIPOLIITIKA ... 12.augustil toimus Vilniuses koostöökohtumine, mille eesmärgiks oli laiendada ja süvendada Leedu, Läti ja Eesti antidopingu organisatsioonide koostööd. Tutvuti Leedu Antidopingu Agentuuri töökorraldusega ja päevaprobleemidega ning esitleti Eesti ja Läti mullu käivitunud ühistegevuse kogemusi.

Spordialaliitudele ja spordiobjektidele jagati 1,1 miljonit kriisiabi

07.07.20 SPORDIPOLIITIKA ... Lõppenud on viimased kaks spordivaldkonna taotlusvooru, mille eesmärk oli toetada koroonaviiruse levikust tingitud kriisist mõjutatud spordivaldkonda. Spordialaliite ja spordiobjektide valdajaid toetati kokku ligi 1,1 miljoni euroga.

Maailma Antidoping läks Valge Majaga tülli

27.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Maailma Antidopinguagentuur WADA kritiseeris reedel teravalt USA rahvusliku uimastikontrollipoliitika ameti ONDCP Ühendriikide kongressile saadetud raportit.

Levandi: hinnanguid ei tasu anda poliitilisel tasemel, siin on sport

19.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Reedel pidas uue koosseisuga esimese koosoleku Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee, kuhu kuulub esmakordselt ka olümpiapronks Allar Levandi.

Kanter: jäi selgelt kõlama, et sportlaste häälest hoolitakse

19.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Reedel toimus Eesti Olümpiakomitee uue täitevkomitee esimene koosolek. EOK sportlaskomisjoni esimehe Gerd Kanteri sõnul jäi reedesel koosolekul kõlama, et sportlaste häältest hoolitakse.

Sõõrumaa esimesest EOK täitevkomitee koosolekust: hoog on sees

19.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Reedel toimus Eesti Olümpiakomitee uue täitevkomitee esimene koosolek. EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul tehti omamoodi ajalugu, sest esmakordselt olid kohal kõik täitevkomitee liikmed.

Raido Mitt tippsportlastest kaitseväes: neil olnuks süsteemis roll täiesti olemas

15.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti kaitsevägi likvideerib lähikuudel neljateistkümnest tippsportlasest koosnenud spordirühma ning säärane otsus on kütnud spordielus hulgaliselt kirgi. Eesti Olümpiakomitee alaliitude koordinaator Raido Mitt, kes on varasemalt töötanud kaitseväe spordirühma ülemana, tunnistab, et otsus tuli ootamatult ning suures plaanis on tal sellest kahju.

Sukles: ei tundu mõistlik 14 inimese pealt kokku hoida, aga kiivri alla ju ei näe

11.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti kaitsevägi likvideerib lähikuudel neljateistkümnest tippsportlasest koosnenud spordirühma.

Kaitsevägi: spordirühmale kulus aastas sadu tuhandeid

11.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti kaitsevägi likvideerib lähikuudel neljateistkümnest tippsportlasest koosnenud spordirühma.

Seni kaitseväe palgal olnud Eesti tippsportlased saavad ametist priiks

11.06.20 EESTI ... Kaitsevägi otsustas likvideerida 2006. aastal üksik-sidepataljoni juurde loodud tippude spordirühma, kus teenis ja treenis 18 sportlast.

Kultuuriministeeriumi kriisiabist sai suurima toetuse jalgpalliliit

05.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriministeerium jagas spordile 1,6 miljonit eurot kriisiabi, millega toetatakse sportmängude Eesti meistriliigade ja liikumisharrastus ürituste jätkusuutlikust ning noori juhendavaid treenereid.

Toobal: sport, sportlased ja kogu taustajõud peab liikuma ühes suuna

05.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Reedel toimus Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimene koosolek, kus valiti ühiselt komisjoni esimees ja esindajate kogusse volitatud liikmed. Teist korda sportlaskomisjoni valitud Kert Toobali sõnul üritab ta järgmise nelja aasta jooksul olla aktiivsem.

Raja: sümpaatiat pakub topeltkarjääriga seotud U-23 vanuseklass

05.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjon valis ennast esindajate kogusse esindama sõudja Allar Raja ja uisutaja Saskia Alusalu. Raja sõnul on tema isiklikud ambitsioonid seotud sportlaskomisjonide loomisega alaliitu ning dual-karjääriga.

Kanter: eesmärgiks on näha nelja aasta pärast alaliitudes oma sportlaskomisjone

05.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjon valis oma esimesel koosolekul komisjoni esimeheks olümpiavõitja Gerd Kanteri.

Kultuuriministeerium jagas spordile ligi 1,6 miljonit eurot kriisiabi

05.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Lõppenud on meistriliigade jätkusuutlikkuse, liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse ning noori treenivate treenerite täiendava toetuse taotlusvoorud, mille tulemusena toetati koroonakriisist räsitud spordivaldkonda ligi 1,6 miljonit euroga. Toetused makstakse välja seitsme tööpäeva jooksul.

EOK sportlaskomisjoni esimeheks valiti Gerd Kanter

05.06.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjon valis oma esimesel koosolekul komisjoni esimeheks olümpiavõitja Gerd Kanteri. EOK esindajate kogusse volitasid sportlaskomisjoni liikmed ennast esindama uisutaja Saskia Alusalu ja sõudja Allar Raja.

Pealtvaatajad lubatakse 1. juunist tribüünidele

28.05.20 SPORDIPOLIITIKA ... Valitsus leevendas koroonaviirusega seotud piiranguid. Alates 1. juunist on lubatud välitingimustes korraldada koos pealtvaatajatega spordivõistluseid. Maksimaalselt võib võistluspaigas olla kokku sada inimest.

Täna "Spordipühapäevas": milline on uus reaalsus jalgpalluri ja treeneri perspektiivist?

24.05.20 PREMIUM LIIGA ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saate panevad kokku Juhan Kilumets, Johannes Vedru ja Ragnar Kaasik.

Selgus EOK sportlaskomisjoni uus koosseis

21.05.20 SPORDIPOLIITIKA ... Kolmapäeva keskööl lõppes Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni uue koosseisu hääletus. Järgmisel neljal aastal esindavad Eesti spordi katusorganisatsiooni sportlaskomisjonis sportlaste seisukohti 22 üles seatud kandidaadist üheksa enim hääli saanud sportlast.

Valitsus ei võimalda Rally Estonia raha eest Tänakul ja Märtinil WRC testrallit korraldada

12.05.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Autospordi Liit (EAL) tegi aprillis valitsusele ettepaneku Rally Estonia jaoks eraldatud raha teiste alaliidu eesmärkide jaoks ära kasutada. Kultuuriministeeriumi sõnul aga otstarbeliseks kasutuseks eraldatud raha jaotamist muuta ei saa.

Eraspordihooned saavad valitsuselt 400 000 eurot toetust

12.05.20 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriministeerium teatas esmaspäeval eraomanduses olevate spordiobjektide toetusest 400 000 euro ulatuses, täpsemad detailid toetusest on kujundamisel.

Urmas Sõõrumaa: sport vajab rahvatervise tagamiseks juurde 100 miljonit eurot aastas

04.05.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul ei vaja Eesti spordikorraldus mitte ainult ellujäämistuge, vaid vähemalt 100 miljonit täiendavat eurot aastas, et täita spordi põhiülesannet rahvatervise tagatisena. Raha võiks jagada läbi tulevase Tervisekassa ja kaitseväe ning rahvasport ja spordikorraldus tuleb kriisi ajal võtta riikliku kaitse alla.

ROK-i liige: 2024. aasta OM-i plaanid on vananenud, need tuleks üle vaadata

26.04.20 SPORDIPOLIITIKA ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) liikme ja endise Prantsusmaa spordiministri Guy Druti meelest on 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängude kavad koroonaviiruse pandeemia valguses iganenud ja aegunud.

Lukas: Eesti hoidis ainsa riigina olümpiasportlastele spetsiaalsed treeningbaasid avatud

21.04.20 SPORDIPOLIITIKA ... Teisipäeval arutles Kultuuriminister Tõnis Lukas koos Euroopa Liidu spordiministritega videosilla teel COVID-19 viiruse mõju spordisektorile ning jutuks tulid samuti liikmesriikide nii juba rakendatud või plaanitavaid kui ka võimalikud meetmeid Euroopa Liidu tasandil.

Vabas õhus asuvad spordirajatised loodetakse avada mai alguses

21.04.20 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriminister Tõnis Lukas avaldas lootust, et mai alguses proovitakse avada vähemalt vabas õhus asuvad spordirajatised.

Lukas otsib Euroopa Liidu spordiministritega lahendusi kriisile

21.04.20 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriminister Tõnis Lukas arutab teisipäeval koos Euroopa Liidu spordiministritega videosilla teel COVID-19 viiruse mõju spordisektorile. Jutuks tulevad liikmesriikide nii juba rakendatud või plaanitavaid kui ka võimalikud meetmeid Euroopa Liidu tasandil.

Sõõrumaa tahab, et riik toetaks ka eraspordihooneid

09.04.20 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tegi ettepaneku, et riik toetaks kriisi ajal rahaliselt ka eraspordihooneid. Kultuuriministeeriumi teatel vähemalt esimeses laines spordibaasid toetusi ei saa.

Tanel Tein ja Alari Rammo debateerisid Rocki toetusplaani üle

09.03.20 SPORDIPOLIITIKA ... Veebruaris saatsid endine tippkorvpallur ning praegune Rock Korvpalliklubi juhtfiguur Tanel Tein ja varasem Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi korvpallidivisjoni juht, õigusalase haridusega Andres Ottender avalikkusele pöördumise.

Sõõrumaa Tõniste kriitikast: ma arvan, et ta on sundseisus

09.03.20 OLÜMPIALIIKUMINE ... Uuesti Eesti olümpiakomitee presidendiks kandideeriv Urmas Sõõrumaa pole nõus senise asepresidendi ja samuti organisatsiooni juhiks pürgiva Tõnu Tõniste kriitikaga, mille kohaselt pole ta täitnud oma valimislubadust ja sporti piisavalt raha toonud.

ÜLEKANDED/saated

ETV2
27. juuli kl 18.55

Jalgpalli Meistrite liiga: FC Flora - Varssavi Legia

ETV2
29. juuli kl 19.25

Jalgpalli Konverentsiliiga: FCI Levadia - Dundalk FC

ETV2
1. august kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Paide Linnameeskond - FC Flora

vaata uuesti

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: