Varia

Dopingudoktor Schmidti kohtuprotsessil kerkis fookusesse uus aine

26.11.20 VARIA ... Münchenis jätkuval dopingudoktor Mark Schmidti kohtuprotsessil kuulati sel nädalal üle arsti üht lähedasemat kaasosalist Dario Nemecit, kes pajatas huvitavaid kilde. Muu hulgas mainis horvaat ka ravimit Molidustat, millest pole varem eriti juttu tehtud.

USA-s võeti vastu eelnõu, mis lubab karistada dopinguga seotud isikuid

17.11.20 VARIA ... Ameerika Ühendriikide Senat võttis vastu seaduseelnõu, mis lubab riigi ametnikel anda kohtu alla kõik isikud, kes on seotud rahvusvaheliselt dopingu tarvitamisega.

Eesti mägironimise eestvedaja Tõivo Sarmet suri koroonasse

15.11.20 UUDISED ... Reedel suri ootamatult Eesti mägironimise eestvedaja Eesti esimese Everesti ekspeditsiooni juht Tõivo Sarmet. Mägiekspeditsioonide klubi teatel suri 76-aastane Sarmet pärast lühiajalist haiglaravil viibimist koroonadiagnoosiga.

Robert Rooba: olen vanematele tänulik kõige eest, mis nad on minu heaks ohverdanud

11.11.20 VARIA ... "Pealtnägija" tutvus Eesti peredega, kes panustanud oma lapse spordikarjäärile niivõrd, et jätsid siin kodu, töö ja lähedased ning kolisid välismaale lootuses, et laps murrab rahvusvahelisse tippu.

EOK programmi PÖFF-il saab nautida ka kodunt lahkumata

11.11.20 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee spordifilmide programm kuue sel aastal valminud sporditeemalise linateosega jõuab ekraanidele 14. novembrist Pimedate Ööde filmifestivalil (PÖFF). Esimest korda saab mitmeid spordifilme vaadata nii kinodes kui ka veebis.

Terviseamet tippsportlasi tasuta testima ei hakka

11.11.20 EESTI ... Kultuuriministeerium palus terviseameti abi Eesti tippsportlaste koroonatestide hüvitamiseks, terviseameti eelarves aga sellist raha pole. Nüüd peab ministeerium kulude hüvitamiseks leidma teise allika, üheks võimaluseks on valitsuse reserv.

Ministeerium palub terviseametilt abi tippsportlaste testimise kompenseerimiseks

05.11.20 VARIA ... Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits saatis terviseametile kirja, kus palus ametilt abi tippsportlastele tehtavate koroonatestide kulude katmisel.

20 treeneriks õppivat tudengit pälvis 3600-eurose stipendiumi

04.11.20 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee ning Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse poolt treenerite järelkasvu edendamiseks rajatud 3600-eurose stipendiumi pälvis 20 bakalaureusekraadi või magistrikraadi omandavat tulevast treenerit Tartu Ülikoolist ja Tallinna Ülikoolist.

Prantsusmaa spordiajakirjanduse lipulaev on sattunud suurtesse raskustesse

30.10.20 VARIA ... Prantsusmaa vanim majandusleht Les Echos kirjutab, et spordiuudiseid kajastav päevaleht L'Equipe on sattunud suurtesse majanduslikesse raskustesse ja peab koondama kümneid töökohti.

Münchenis peetakse kohut doktor Schmidti sünge minevikuga kaasosalise üle

29.10.20 VARIA ... Münchenis jätkub neljapäeval kohtupidamine Erfurdi spordiarsti Mark Schmidti üle, kus fookuses on seekord 39-aastane meesterahvas koodnimega Dirk Q. Teda süüdistakse dopinguvõrgustiku niiditõmbajaks peetava Schmidti abistamises.

KUULA | "Spordipühapäeva" ringkäik uuenenud spordimuuseumis

26.10.20 VARIA ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum avas uue püsiekspositsiooni. "Spordipühapäev" tegi muuseumis ringkäigu ja vaatas, kuidas suudab viimastel aastatel mitmeid tunnustusi pälvinud asutus spordihuvilisi seekord üllatada. Ringkäigu viis läbi Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teadur Kalle Voolaid.

Spordimuuseum avati uue püsinäitusega

23.10.20 VARIA ... Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis avati pidulikult uus püsiekspositsioon "Eesti Spordi Lugu". Muuseumi töötajate sõnul tehti oluline samm selles suunas, et olla Euroopa atraktiivsemate spordimuuseumide hulgas.

VIDEO | Rammumehed sikutasid "Ringvaates" 160-kilost kotti ja 90-kilost kangi

23.10.20 VARIA ... Rammumehed Rauno Heinla ja Ervin Toots käisid külas ETV saates "Ringvaade" ja näitasid, kuidas tõeliselt suuri raskuseid tõsta.

Kalevi legendaarse NSVL-i meistrikarika ainus teadaolev tükk jõudis spordimuuseumisse

23.10.20 KORVPALL ... Muusik Robert Kõrvits rääkis "Terevisioonis" oma loo, kuidas ta andis nüüd Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumileumile üle purunenud Tallinna Kalevi korvpallimeeskonna legendaarse NSVL-i meistrikarika tüki, mida oli hoidnud 6. maist 1991 – teadaolevalt on see ainus tükk legendaarse võidukarika originaalist.

Baltikumi suurim spordimuuseum Tartus sai uue näo

23.10.20 VARIA ... Kuidas käib Baltimaade suurima spordimuuseumi käsi? Mis on hiljutise remondiga muutunud ning mis on plaanis, sellest rääkis "Terevisioonis" Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juht Siim Randoja.

VIDEO | "Terevisioon" käis tutvumas, kuidas käib dopinguproovi võtmine

23.10.20 VARIA ... "Terevisioon" sisenes koos dopingutestimise spetsialisti Timo Lauriga uuenduskuuri läbinud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi dopinguproovi tuppa, et vaadata, kuidas täpsemalt näeb välja dopinguproovi võtmine.

Indrek Kelk suurspordiüritustest pandeemia ajal: Eesti on olnud suunanäitaja

23.10.20 VARIA ... Kuidas koroonaviirus muutunud on ja kuidas hinnata Eesti olukorda, kuidas suurel spordiüritusel mitte nakatuda ja ning mis saab Tartu Maratonist, selle üle arutlesid "Terevisioonis" TÜ rakendusviroloogia professor Andres Merits ja klubi Tartu Maraton projektide juht Indrek Kelk.

Henn Vallimäe: puhas sport peab olema võimalik

23.10.20 VARIA ... Kas puhas sport on üldse võimalik või on juba käes see inimvõimete piir, millest aineteta üle astuda pole võimalik? "Terevisioonis" arutlesid sel teemal SA Eesti Antidoping juhatuse liige Henn Vallimäe ja treener Jaanus Kriisk.

Kunagine Austria aasta sportlane põgenes häbiväärselt

20.10.20 VARIA ... Endine Austria tippujuja Markus Rogan andis tööülesannete tõttu Iisraelis viibides positiivse koroonaproovi, aga lahkus reeglitevastaselt riigist.

Indrek Verro selgitas "Spordipühapäevas" terminit mental coaching

19.10.20 VARIA ... ERR-i sporditoimetus võttis eesmärgiks selgitada, mida kujutab endast mental coaching. Sellel ingliskeelsel terminil väga head vastet kahjuks pole, aga võib arvata, et Eestis muutub termin tulevikus senisest tuntumaks.

Gerd Kanterist sai SK Nordi spordidirektor

17.10.20 VARIA ... Olümpiavõitja Gerd Kanter alustas spordidirektorina tööd Eesti ühes suuremas laste ja noorte spordiklubis Nord.

Iraani sportlased liitusid üleskutsega keelata nende riigil OM-il osaleda

13.10.20 VARIA ... Iraani inimõiguste kaitsjate ja sportlaste ühiselt algatatud kampaania kutsub üles keelama Iraani atleetidel osaleda Tokyos toimuvatel olümpiamängudel. Põhjuseks on maadleja Navid Afkari hukkamine.

HTM-i ja EOK haridusstipendiumit taotles rekordarv sportlasi

12.10.20 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tippsportlaste haridusstipendiumite konkursile laekus alanud sügissemestril tavapärasest koguni veerandi võrra rohkem taotlusi - kokku 40.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu tennisest, rallist ja sõudmisest

11.10.20 VARIA ... Vikerraadio saade "Spordipühapäev" teeb kokkuvõtte sündmusterohkest spordinädalavahetusest.

Ortopeedia ja spordimeditsiini tippasutused koonduvad ühe katuse alla

08.10.20 VARIA ... Tallinnas Veerenni meditsiinilinnakus alustasid tööd ortopeedia, spordimeditsiini ja -traumatoloogia ning taastusravi ja füsiaatria tipptegijad Eestis. Koondumise tulemusena tekib sünergia, mida võib nimetada ortopeedia, spordimeditsiini ja -traumatoloogia kompetentsikeskuseks.

Analüüs: millega seletada Sloveenia spordiimet?

05.10.20 VARIA ... Vikerraadio saade "Spordipühapäev" võttis luubi alla Sloveenia spordiime – kuidas on väike riik nii erinevatel spordialadel niivõrd edukas?

Täna "Spordipühapäevas": Sloveenia spordi edulugu ja Flora euroteekond

04.10.20 VARIA ... Pühapäeval algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris traditsiooniline spordisaade "Spordipühapäev".

Eesti Olümpiakomitee tunnustas sportlikke perekondi

02.10.20 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi, kelle valisid välja maakondade spordiliidud.

Riiklik spordistipendium määrati 72 sportlasele

02.10.20 VARIA ... 2020. aasta teiseks poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 72 sportlasele kogusummas 60 480 eurot. Ühe stipendiumi suurus on 840 eurot poolaastas.

Täna "Spordipühapäevas": võrkpallihooaeg ja jalgpallitalendid

27.09.20 VARIA ... Pühapäeval algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris traditsiooniline spordisaade "Spordipühapäev".

Olümpiaakadeemia aasta spordiraamatu auhinna pälvis maleteos

25.09.20 VARIA ... Eesti Olümpiaakadeemia täiskogul Tartus avati Fred Kudu bareljeef ning anti üle traditsiooniline spordiraamatu auhind.

Gerd Kanter: kuidas saab ebaausalt võidetud medalite üle uhke olla?

25.09.20 VARIA ... Karantiinis viibiv olümpiavõitja Gerd Kanter Vikerraadio saates "Vikerhommik" ütles sel nädalal avaldatud Mati Alaveri kohtutoimikust rääkides, et Venemaal kooli saanud treeneritel on hirmus raske vanast mõtteviisist välja tulla.

Armstrongist Aadrilaskmiseni: dopingumeemid ühendavad fänne üle terve ilma

25.09.20 ÜHISKOND ... Viimasel aastakümnel on Eesti inimeste teadvusesse jõudnud mitmeid suuri dopinguskandaale. Folkloristid Liisi Laineste ja Piret Voolaid analüüsivad oma vastilmunud teadusartiklis 2012. aastal jalgrattur Lance Armstrongi ümber lahvatanud juhtumit ja 2019. aasta veebruarist praeguseni kestvat murdmaasuustajate "Aadrilaskmist". Ehkki juhtumid kuuluvad eri keeleruumidesse, väljendavad pettunud spordifännid internetimeemides oma arvamust sarnasel moel, kirjutavad nad.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi vilistlased tegid raamatu "Riho-Brunost Kellyni"

24.09.20 VARIA ... Tallinna Saksa Gümnaasiumi, endise Tallinna 54. keskkooli vilistlaste poolt on pandud kokku raamat, mis annab ülevaate koolis õppinud ja Eesti spordipilti kujundanud inimestest

Kohtunik: tippsportlaste dopingutarvitamine on tugeva avaliku huvi küsimus

24.09.20 EESTI ... Tippsportlaste dopingutarvitamine on väga tugeva avaliku huvi küsimus, selgitas Tallinna halduskohtu kohtunik Janek Laidvee, kelle otsuse alusel treener Mati Alaveri kriminaaltoimik pärast pikka vaidlust suures osas avalikuks sai.

Kristjan Port: kas oleme huvitatud järgmiste juhtumite ülesotsimisest?

23.09.20 VARIA ... Spordibioloog ja Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port sõnab Mati Alaveri juhtumi valguses, et minevikku muuta ei saa, küll aga tulevikku ja vaja on tagada, et lapsevanemad julgevad ka tulevikus lapsi trenni tuua.

Rohkem kui 11 000 koolinoort osaleb heategevuslikul teatejooksul

23.09.20 VARIA ... Kolmapäeval anti start 15. heategevuslikule teatejooksule, mis toob üle Eesti 28 linnas ja asulas koolinoored parkidesse, staadionitele ja linnakeskustesse. Jooksust võtab osa üle 11 000 lapse. Tegu on Eesti suurima koolinoorte spordiürituse ja üleeuroopalise spordinädala avaüritusega Eestis.

Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid välja "Spordisõber 2020" laureaadid

22.09.20 VARIA ... Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid pidulikul tänuüritusel välja "Spordisõber 2020" aunimetuse pälvinud ettevõtted ja eraisikud: Eesti Kaitsevägi, ERGO, Salvest, Selver, Tradehouse Ilukaubamaja, Verston Ehitus, Wendre, Aivar Tuulberg ja Raivo Rand ehk Rand ja Tuulberg Grupp AS ja Heiti Hääl.

Kolmapäeval algava spordinädala avab heategevuslik Teatejooks

22.09.20 VARIA ... Kolmapäeval, 23. septembril antakse 28 linnas ja asulas start 15. heategevuslikule Teatejooksule, mis on Eesti suurim koolinoorte spordiüritus ning ühtlasi algava üleeuroopalise spordinädala avaüritus Eestis.

Täna "Spordipühapäevas": Jüri Vips, Tour de France ja koroonapiirangud

20.09.20 VARIA ... Pühapäeval algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris traditsiooniline spordisaade "Spordipühapäev".

Koroona võib kehalise kasvatuse tunnid koolides aastaringselt õue viia

14.09.20 VARIA ... Eesti üldhariduskoolides on käima läinud uus õppeaasta. Alanud on ka kehalise kasvatuse tunnid ning vähemalt praegu paistab, et esialgu viiakse need läbi värskes õhus ja traditsioonilisel viisil.

Täna "Spordipühapäevas": kehaline kasvatus, tennis ja võrkpall

13.09.20 VARIA ... Pühapäeval algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets, Johannes Vedru ja Ragnar Kaasik.

Reedel tähistanuks 70. sünnipäeva Lembitu Kuuse

11.09.20 VARIA ... Reedel, 11. septembril, oleks enda 70. sünnipäeva tähistanud legendaarne Eesti Rahvusringhäälingu spordiajakirjanik ja -reporter Lembitu Kuuse (11.09.1950–14.01.2017).

Lembitu Kuuse poeg: isa motoks oli teha alati kõike nii hästi kui võimalik

11.09.20 VARIA ... Reedel oleks 70-aastaseks saanud armastatud spordireporter Lembitu Kuuse ja sel puhul käis ETV saates "Ringvaade" külas tema 29-aastane poeg Leo Kuuse. Kuidas oleks Lembitu ümmargust sünnipäeva tähistanud?

Jaapan kaalub spordivõistlustele kuni 20 000 pealtvaataja lubamist

10.09.20 VARIA ... Järgmisel aastal olümpia- ja paralümpiamänge korraldav Jaapan kaalub spordivõistlustele maksimaalselt 20 000 inimese lubamist.

Laupäeval selgub Eesti meister raiespordis

10.09.20 VARIA ... Sel laupäeval selgub Luua metsanduskoolis peetavatel meistrivõistlustel Eesti parim raiesportlane. Mõõtu võetakse täpsussaagimises, kombineeritud järkamises, laasimises, langetamises ja saeketivahetuses.

EOK täitevkomitee kinnitas koroonapiirangud

09.09.20 VARIA ... Teisipäeval peetud Eesti olümpiakomitee täitevkomitee koosolekul võeti vastu viiruse levikut takistavad põhimõtted. Päev varem leppisid nende põhimõtete kasutamise kokku Eesti suuremate võistkonnaalade esindajad.

Audentese spordigümnaasiumis alustab uuel moel kooliaastat 217 sportlast

01.09.20 VARIA ... Audentese spordigümnaasiumis – ainsas koolis, mille õpilased on välja valitud Eesti Olümpiakomitee tasemel – alustas Tallinnas ja Otepääl kooliaastat 217 õppursportlast, nende seas arvukalt oma vanuseklassi rahvusvaheliste tiitlivõistluste medaliste.

VAATA UUESTI | ERR-i sporditoimetus esines looga "Rohelised niidud"

31.08.20 VARIA ... "Öö-TV" maratonsaates esines ERR-i sporditoimetuse kvartett "Viiest viis" Greenfieldsi (Frank Miller - Terry Gilkyson - Richard Dehr) looga "Rohelised niidud", millele on eestikeelsed sõnad kirjutanud Heldur Karmo.

VIDEO | ERR Spordi sügishooaeg toob endaga hulgaliselt põnevaid hetki

28.08.20 VARIA ... Ehkki suvi on lõppemas, jagub hulgaliselt sporti ERR-i kanalitesse ka sügisel. Autoralli, jalgpall, laskesuusatamine ja veel palju muudki!

ÜLEKANDED/saated

ETV
29. november kl 11.15

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Meeste 10 km sprint

ETV
29. november kl 14.30

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Naiste 7,5 km sprint

ETV2
29. november kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – Tallinna FCI Levadia

ETV2
2. detsember kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

ETV2
3. detsember kl 14.15

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Meeste 10 km sprint

ETV2
3. detsember kl 17.15

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Naiste 7,5 km sprint

ETV
5. detsember kl 14.05

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Meeste 12,5 km jälitussõit

ETV
5. detsember kl 16.00

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Naiste 4x6 km teatesõit

ETV2
6. detsember kl 13.00

Autoralli MM. Monza ralli punktikatse

ETV
6. detsember kl 13.30

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Meeste 4x7,5 km teatesõit

ETV2
6. detsember kl 14.30

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FC Flora – Tallinna FCI Levadia

ETV
6. detsember kl 16.00

Laskesuusatamise MK-etapp Kontiolahtis. Naiste 10 km jälitussõit

ERR Sport
7. detsember kl 19.00

FIFA 2022. aasta jalgpalli MM-valikmängude loosimine

vaata uuesti

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: