Varia

Tallinnas kogunevad Eesti ja maailma suurte spordivõistluste korraldajad

16.10.18 ... 30. novembril toimub Tallinna Ülikoolis Põhja-Euroopa suurim spordikorraldajate inspiratsioonipäev SCULT Fest 2018, tuues kokku üle maailma oluliste spordivõistluste korraldajad, suurimad sporditoetajad ja sponsorid.

Mardna "Areeni varjus": tahtejõud on ühele sportlasele antud, teisele mitte

15.10.18 ... Seekordses sarja "Areeni varjus" episoodis räägiti sellest, kuidas võistlusärevuses vaimseid pingeid taluda ning kehalist valu ja vigastusi trotsida. Lisaks tehti juttu sellest, milliseid ebaausaid võtteid kasutatakse kahevõitluse aladel ning kui suur roll on spordis dopingul.

Soome sportlasi kahtlustatakse suures kokaiini- ja dopinguäris

10.10.18 ... Soome politsei on tuvastanud 26 kahtlusalust, keda on alust kahtlustada suures koguses kokaiini- ja dopinguainete käitlemises. Kolm neist on sportlased, üks lausa NHL-i jäähokimängija.

Noorte olümpiamängud toimuvad 2022. aastal esmakordselt Aafrikas

09.10.18 ... Järgmised neljandat korda toimuvad noorte suveolümpiamängud peetakse 2022. aastal Dakaris, Senegalis. See on esimene kord, kui noorte olümpia toimub Aafrikas.

Šmigun-Vähi "Areeni varjus": võidud olid unistustes ägedamad kui reaalsuses

08.10.18 ... Saatesarja "Areeni varjus" neljandas osas tehti juttu sellest, kuivõrd pikk ja vaevaline on tee tippu ning millised tunded valdavad sportlasi pärast unistuste täitumist.

FOTOD | Kontaveit pidas ERR-i operaatoriga maha lauatennisematši

08.10.18 ... Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse poolt kuu parimaks sportlaseks valitud Anett Kontaveit andis ERR-ile lisaks intervjuule ka lauatenniselahingu, kuid pidi seekord tunnistama operaator Kaarel Toomingu paremust.

Kultuuriministeerium avaldas teise poolaasta spordistipendiumite saajad

06.10.18 ... Käesoleva, 2018. aasta teiseks poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 89 sportlasele kogusummas 74 760 eurot.

Haridusstipendiumi pälvisid 30 praegust ja endist tippsportlast

04.10.18 ... Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on Eesti Olümpiakomitee juba aastast 2003 pakkunud võimalust, millega Eestit silmapaistvalt esindanud sportlased saavad võimaluse jätkata haridusteed endale sobival ajal ja omandada soovitud kõrg- või kutseharidus. Tänavusel sügissemestril määrati stipendium 30 endisele ja praegusele sportlasele.

Raasikul avati Balti riikide suurim koolivõimla-spordihoone

03.10.18 ... Raasikul avati Balti riikide suurim koolivõimla-spordihoone koos renoveeritud koolihoonega, mille sisseõnnistamine toimub kolmapäeval esimese suurvõistlusega - Eesti karikavõistlusega käsipallis.

TÜ akadeemilist spordiklubi hakkab Lembergi asemel juhtima Prants

01.10.18 ... Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhiks saab alates 2. oktoobrist Gert Prants, kes on seni töötanud spordiklubis korvpallikooli juhina. Senine juht Harry Lemberg keskendub kergejõustikutreeneri ametile.

Novosjolov "Areeni varjus": tänu abikaasale saan mina olla kangelane

24.09.18 ... Seekordses saates "Areeni varjus" oli sel korral juttu sellest, kui kaalukat osa võite sepistades on täitnud sportlaste abikaasad ja lapsed.

WADA president: raha ei sõitnud põhimõtetest üle, see on solvang

24.09.18 ... Maailma antidopingu agentuuri bossi Craig Reedie sõnul ei seadnud WADA eelmisel neljapäeval raha tähtsamale kohale puhtast spordist. Ta peab taolisi süüdistusi solvavateks.

WADA taastas Venemaa liikmesuse

20.09.18 ... Maailma antidopingu agentuur WADA otsustas neljapäeval Seišellidel peetud nõupidamisel taastada Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA liikmesuse.

Kristjan Port: osa hääletajaid võis olla või ja moosiga üle ujutatud

20.09.18 ... Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port oli neljapäevasest maailma antidopingu agentuuri (WADA) otsusest Venemaa antidopingu agentuuri (RUSADA) liikmelisus taastada pehmelt öeldes šokeeritud.

WADA asepresident on Venemaa tagasivõtmise vastu

19.09.18 ... Neljapäeval toimuval maailma antidopingu organisatsiooni WADA nõupidamisel tõstatakse ka küsimus, kas peaks taastama Venemaa antidopingu RUSADA liikmelisuse.

Eesti langevarjur tutvustas "Ringvaates" kupliakrobaatikat ja rekordüritust

18.09.18 ... Eesti langevarjur Indrek Pappel osales Hollandis uue Euroopa kupliakrobaatika rekordi püstitamisel, mis toimus möödunud laupäeval Hollandis Teuge lennuväljal. Pappel käis rekordüritusest lähemalt rääkimas "Ringvaate" stuudios.

Pärnu spordimessilt leidsid endale sobiva trenni nii noored kui täiskasvanud

17.09.18 ... Pärnus toimus esimene spordimess, kus igaüks võis endale sobiva spordiklubi ja trenni välja valida - näha sai treeninggruppe, mida laiemalt ei teatagi, ning aerutamist, mis praegu eriti populaarne ei ole, tutvustas äsja Portugalis U23 maailmameistrivõistlustel ühekanuul seitsmendaks platseerunud Joosep Karlson.

WADA plaanib taastada Venemaa antidopinguagentuuri liikmesuse

14.09.18 ... Maailma Antidopinguagentuur (WADA) plaanib järgmisel nädalal taastada Venemaa antidopinguagentuuri (RUSADA) liikmesuse, lähtudes enda uurimiskomisjoni (CRC) soovitustest.

Tudeberg rääkis "Areeni varjus", kuidas kasiinos teleõiguste rahaga mängiti

10.09.18 ... Seekordses saates "Areeni varjus" astuti Eesti Televisiooni sporditoimetuse töötuppa, kus reporterid spordirahva tegusid pildi ja sõnaga jäädvustasid, muuhulgas sai teada, kuidas toimetuse juht Toomas Uba Monaco kasiinos raha peale mängis. Lisaks sai näha keerulist aega pärast Eesti Vabariigi taasiseseisvumist, kui paljud inimesed elasid peost suhu. Ent samas andis priius unistustele tiivad ja sportlased murdsid tahtekindlalt eesmärkide suunas. Sõna sai ka maailmakuulus korvpallitäht Arvydas Sabonis Leedust.

Nool saates "Areeni varjus": kui lõpetad spordi ära, oled järsku tühi koht

03.09.18 ... ETV-s alustas uus kuueosaline sporditeemaline saatesari "Areeni varjus", esimese saate läbiv teema on loobumine. Kui raske on sportlasel langetada suurest spordist loobumise otsust? Millal sportlaskarjäär lõpetada? Mis ootab ees pärast seda? Sõna saavad Kristina Šmigun-Vähi, Martin Müürsepp, Jaak Mae, Allar Levandi, Jüri Jaanson, Erki Nool, Gerd Kanter, Mart Poom ja mitmed teised Eesti spordilegendid.

"Areeni varjus" autor: spordivõõrana tahtsin teada, milline see maailm on

03.09.18 ... Septembri algusest algab ETV-s uus kuueosaline saatesari "Areeni varjus", mis räägib otse ja ausalt sportlase kahtlustest, pingetest, hirmust ja valust, higist, verest ja pisaratest. Sellest, mis jäi sekundite, sentimeetrite, kilode ja punktide varju. Sellest, mis võiduhetkele eelnes ja järgnes. Sarjast käisid "Ringvaate" stuudios rääkimas endine profirattur Jaan Kirsipuu ja sarja autor Ken Saan.

VAATA TÄNA | Algab põnev Eesti spordidokumentaal "Areeni varjus"

03.09.18 ... Täna algav ETV uus kuueosaline saatesari "Areeni varjus" räägib otse ja ausalt sportlase kahtlustest, pingetest, hirmust ja valust, higist, verest ja pisaratest. Sellest, mis jäi sekundite, sentimeetrite, kilode ja punktide varju. Sellest, mis võiduhetkele eelnes ja järgnes.

Spordi- ja olümpiamuuseum alustab spordiga seotud lugude kogumist

28.08.18 ... Tartus asuv Eesti spordi- ja olümpiamuuseum alustab septembrist Eesti spordiga seotud mälestuste ja lugude kogumist. Kui tavaliselt jõuavad avalikkuse ette sporditippude lood, siis seekordse ettevõtmise üheks eesmärgiks on saada kokku ka sageli taustale jäävate inimeste meenutused.

Kahekordne olümpiavõitja: vigastus muudab Kelly veel tugevamaks

26.08.18 ... Sildaru edukat tagasitulekut ja senisest veel kõrgemale tasemele jõudmist prognoosis suvel keskel Eestis harjutanud prantslasest kahekordne lumelauakrossi olümpiavõitja Pierre Vaultier koos eestlannast abikaasa, endise lumelauduri Kadri Pihla- Vaultier'iga.

President Kaljulaid: spordipisiku sain raadiost võistlusi kuulates

24.08.18 ... Reedel külastas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes lisaks ringkäigule muuseumis avas digitaalse spordiga seotud mälestuste kogumise projekti SpordiMälu. ERR ajas presidendiga veidi spordijuttu.

President Kersti Kaljulaid avas SpordiMälu kogumisprojekti

24.08.18 ... Reedel külastas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes lisaks ringkäigule muuseumis avas digitaalse spordiga seotud mälestuste kogumise projekti SpordiMälu.

Tokyo olümpia tseremooniad keskenduvad 2011. aasta maavärinast taastumisele

31.07.18 ... 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängude avamise- ja lõputseremooniatel kasutatakse rekonstrueerimise ja taassündimise teemasid. Lavakunstnik on Mansai Nomura.

Kuumale ilmale vaatamata ei tõsteta Tokyo olümpiamänge hilisemaks

26.07.18 ... Jaapani tänavune kuumalaine tekitab küsimusi, miks peavad Tokyo 2020. aasta olümpiamängud toimuma üldse juulis ja augustis ning seeläbi riskida sportlaste ja pealtvaatajate tervisega.

CAS lükkas tagasi kolme Venemaa sportlase apellatsioonid

26.07.18 ... Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) lükkas tagasi kolme Venemaa sportlase apellatsioonid, sest peab neid süüdi dopinguvastaste eeskirjade rikkumises.

FOTOD | Tokyo olümpiamängudeni on jäänud täpselt kaks aastat

24.07.18 ... Tokyo olümpiamängudeni on jäänud täpselt kaks aastat. Selle auks värvusid kuulsad Jaapani vaatamisväärsused olümpiarõngaste värvidesse.

Tokyo olümpia korraldajad leiutavad uusi meetmeid kuuma ilmaga võitlemiseks

24.07.18 ... Tokyo olümpia korraldajad plaanivad 2020. aasta mängudel kasutusele võtta uusimad tehnoloogiad, mis aitavad lahendada erinevaid kuumaga tekkivaid probleeme.

Haapsalus leidsid aset omavalitsuste suvemängud

08.07.18 ... Haapsallu kogunes sel nädalavahetusel üle 1700 sportlase, et võistelda oma kodukoha eest Eesti omavalitsuste suvemängudel. Nende seas oli ka spordikuulsusi - näiteks köieveos astus Vinni valla võistkonnas üles sumomaadluses Baruto nime all ilma teinud Kaido Höövelson.

Omavalitsuste suvemängudel tuleb areenile üle 1700 sportlase

06.07.18 ... Sel nädalavahetusel, 7.-8. juulil peetakse 43. Eesti omavalitsuste suvemängud, kus Haapsalus ja teistes Läänemaa spordirajatistes võistleb üle 1700 sportlase 40 omavalitsusest.

Sel pühapäeval on saate "Vana raud" peategelaseks Olaf Langsepp

06.07.18 ... Teenekaid Eesti spordipersoone portreteeriv saade "Vana raud" on oma värskete osadega Vikerraadio eetris mõistagi ka sel suvel. Käesoleval nädalal külastatakse Eesti Spordimuuseumi omaaegset (1967-1971) direktorit Olaf Langseppa.

Rekordijooksus osalenud Alusalu: mul oli juunis kaks puhkepäeva

03.07.18 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks Kadrioru staadionil korraldatud EV 100 x 10 000 meetri Guinnessi rekordi jooks kulges algusest lõpuni kindlalt rekordigraafikus ning 100. vahetust jooksnud kiiruisutaja Saskia Alusalu tõi võistkonna finišisse koguajaga 61:36.06. Senine rekordaeg ületati enam kui kolme tunniga.

Kadrioru staadionil sündis uus Guinnessi rekord

03.07.18 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks Kadrioru staadionil korraldatud EV100 x 10 000 meetri Guinnessi rekordi jooks kulges algusest lõpuni kindlalt rekordigraafikus ning 100. vahetust jooksnud kiiruisutaja Saskia Alusalu tõi võistkonna finišisse koguajaga 61:36.06.

Kadrioru staadionil liigutakse Guinnessi rekordi suunas

02.07.18 ... 30. juuni õhtul Kadrioru staadionil startinud EV100 x 10 000 meetri Guinnessi rekordi jooksul liigutakse kindlalt rekordigraafikus. Kolm ööpäeva vältava teatejooksu viimast vahetust jooksva kiiruisutaja Saskia Alusalu eeldatav stardiaeg on teisipäeval kell 9.45.

Audit: Tallinna spordi- ja noorsooameti hangetes valitses korralagedus

27.06.18 ... Tallinna spordi- ja noorsooametis (SNA) valitses pneumohallide rajamise hangetes ulatuslik korralagedus, selgus pealinna sisekontrolli auditist.

Täpselt aasta pärast algavad 2. Euroopa mängud

21.06.18 ... Alates neljapäevast on põhjust hakata lugema päevi, sest 2. Euroopa mängud algavad Minskis täpselt aasta pärast, 21. juunil.

Hiiumaa saab lõpuks kaasaegse spordikeskuse

21.06.18 ... Hiiumaa uue spordikeskuse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand nimega Mardikas. Hiiumaa on seni ainuke maakond Eestis, kus puudub kaasaegne spordikeskus.

Olümpiamuusemis on võimalik näha PyeongChangi olümpiakulda

18.06.18 ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi olümpianäitusel on ülieksklusiivselt võimalik näha 2018. aasta PyeongChangi taliolümpiamängudel lumelauakrossis võidutsenud Pierre Vaultier' medalit. Kuldmedaliomanikuga on võimalik spordimuuseumis isiklikult kohtuda neljapäeval.

Rootsi tahab kaasata Läti 2026. aasta taliolümpiamängude võõrustamisse

12.06.18 ... Rootsi pealinn Stockholm allkirjastas Lätiga koostöömemorandumi Rootsi/Läti ühiskandidatuuri ülesseadmiseks 2026. aasta taliolümpiamängude võõrustajaks.

Triode turniiri võit jäeti koju

26.05.18 ... Täna Saku Pruulikoja esistel väljakutel toimunud Saku Open 2018 triode turniiri võitis tiim Margus Berkmann, Meelis Münt ja Veiko Proos, kirjutas FB leht Eesti petank.

Nädalavahetusel toimub Sakus suur petangiturniir

25.05.18 ... Nädalavahetusel toimub seitsme riigi petankerite osavõtul turniir Saku Open 2018, kirjutab FBleht Eesti petank.

Vene spordiametnikud tunnistasid dopingutõrje "manipulatsioone"

25.05.18 ... Kõrged Vene spordiametnikud tunnistasid reedel kirjas Maailma Antidopinguagentuurile (WADA) "teatavaid vastuvõetamatuid manipulatsioone dopingutõrjesüsteemis" ja "süstemaatilist dopinguskeemi".

Yle peatab spordiülekannete tõttu TV2 signaali edastamise Eestis

25.05.18 ... Soome rahvusringhääling Yle lõpetab kanali TV2 signaali edastamise Eesti kaabel- ja IP-televisiooni võrkudes, kuna spordiülekannete edastamisõiguste müüjad on esitanud Ylele nõudmise peatada spordiülekannete edastamine Eestisse.

ROK keeldus Hiina Tapei nime muutmise soovist

23.05.18 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis teada, et Hiina Taipei ei saa muuta oma nime 2020. aasta olümpiamängudel Taiwaniks.

Lauri Luik valiti Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni juhatusse

23.05.18 ... Pühapäeval Brasiilias Rio de Janeiros toimunud Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni (ISF) üldkoosolekul valiti riigikogu liige ja Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik ISFi juhatuse liikmeks. 

EOK võttis vastu kaks uut liiget

18.05.18 ... Eesti Olümpiakomitee täiskogu kinnitas uueteks liikmeteks Eesti Lendavataldriku Föderatsiooni ja Eesti Firmaspordi Liidu.

EOK teenetemärgi pälvisid kuus sporditegelast

18.05.18 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) andis täiskogul üle teenetemärgid kuuele sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.
ülekanded/saated
ETV2
15. oktoober kl 21.30

UEFA Rahvuste liiga: Eesti – Ungari

ERR SPORT
20. oktoober kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Flora

ETV2
21. oktoober kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – Tartu JK Tammeka

ERR SPORT
27. oktoober kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Viljandi JK Tulevik – JK Narva Trans

ETV
28. oktoober kl 13.00

Autoralli MM. Kataloonia ralli

ETV2
28. oktoober kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Tartu JK Tammeka – Tallinna FCI Levadia

ETV2
28. oktoober kl 19.25

Käsipalli EM-valikmäng: Eesti – Sloveenia

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: