Varia

Raul Must: EOK sporditoetuste muutmine tuli suure üllatusena

18.10.21 VARIA ... "Spordipühapäevas" arutasid Eesti tippsportlased Eesti Olümpiakomitee (EOK) poolset sportlaste toetamise muutmist. Sõna said EOK spordidirektor Martti Raju, olümpiavõitja Erki Nool, Eesti parim meessulgpallur Raul Must, takistusjooksja Kaur Kivistik ja Epeevehklemise naiskondlik eksmaailmameister Kristina Kuusk.

Eesti võistkond võitis seiklusspordi MM-il hõbemedali

06.10.21 VARIA ... Hispaanias toimuval seiklusspordi maailmameistrivõistlustel võitis Eesti võistkond Estonian ACE Adventure/La Sportiva hõbemedali.

Eesti Spordi Kuulsuste Hall kutsub inimesi üles kandidaate nimetama

06.10.21 VARIA ... Esmakordselt saab esitada oma kandidaate Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis asuvasse Eesti Spordi Kuulsuste Halli, mis austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ja taustajõude.

Gerd Kanter jätkab Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni juhina

05.10.21 VARIA ... 50 Euroopa Olümpiakomiteed ühendav katusorganisatsioon hääletas Horvaatia Dubrovnikus peetud üldkogul Euroopa Olümpiakomiteede (EOC) sportlaskomisjoni liikmeks olümpiavõitja Gerd Kanteri, kes valiti uuesti ka järgmiseks kaheks aastaks sportlaskomisjoni juhiks.

Austraalia osariik muutis koroonavaktsiini sportlastele kohustuslikuks

01.10.21 VARIA ... Austraalia Victoria osariik nõuab lähitulevikus profisportlastelt ja nende taustajõududelt koroonaviiruse vastu kohustuslikku vaktsineerimist.

Eesti Jahtklubide Liidu uus peasekretär on Madis Ausman

01.10.21 VARIA ... Eesti Jahtklubide Liidus asub alates 1. oktoobrist peasekretäri ja tegevjuhina tööle Madis Ausman.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu jäähokist, motokrossist ja Jüri Tammest

26.09.21 VARIA ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" tuleb sel korral pikemalt juttu uuest Rahvusvahelise jäähokiliidu presidendist, külgvankrite motokrossi MM-etapist ja mälestatakse sel nädalal meie seast lahkunud Jüri Tamme.

USA saadab taliolümpiale ainult vaktsineeritud sportlased

24.09.21 VARIA ... Ameerika Ühendriikide olümpiakomitee (USOPC) teatas kolmapäeval, et kõik sportlased, kes loodavad riiki 2022. aasta Pekingi olümpiamängudel esindada peavad olema 1. novembriks koroonaviiruse vastu vaktsineeritud.

Briti valitsus soovib spordiennustajad jalgpallist eemaldada

23.09.21 VARIA ... Briti valitsus tegeleb uue seadusmuudatuse välja töötamisega, mis eemaldaks spordiennustamisega tegelevate panustamisplatvormide reklaamid ja sponsorluse jalgpallist.

Kolmapäeval esietendub lavastus olümpiasangar Kristjan Palusalust

22.09.21 VARIA ... Kolmapäeval esietendub Piibe Teatri lavastus "Palusalu", mis tähistab 85 aasta möödumist ajast, kui Eesti maadleja Kristjan Palusalu krooniti kahekordseks olümpiavõitjaks.

Manny Pacquiao kandideerib Filipiinide presidendiks

21.09.21 VARIA ... 42-aastane poksilegend Manny Pacquiao teatas nädalavahetusel, et kandideerib Filipiinide presidendiks. PDP-Labani erakonna esimees kinnitas esmaspäeval, et on poksimiskarjääri täielikult kõrvale jätnud.

Valitsus teeb üldise erandi rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osalevatele sportlastele

16.09.21 VARIA ... Valitsus otsustas neljapäeval kehtestada üldise erandi, mis võimaldab Eestis toimuvatel kõrgetasemelistel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osalevatel sportlastel, kes on puutunud kokku positiivse COVID-19 testi tulemuse saanud inimesega, teatud tingimustel treenimise ja võistlemisega jätkata.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu võrkpallist, autorallist ja tennisest

12.09.21 VARIA ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" tuleb sel korral pikemalt juttu Eestis peetud võrkpalli Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniirist, autoralli MM-sarja Kreeka etapist ja tennise USA lahtistest.

VIDEO | Fännid püüdsid tribüünilt kukkunud kassi Ameerika lipu abil kinni

12.09.21 VARIA ... Öösel vastu pühapäeva toimunud ülikooliliiga NCAA Ameerika jalgpalli mängus Miami ja Appalachian State'i vahel toimus kurioosne juhtum, kus fännid püüdsid tribüünilt kukkunud kassi Ameerika lipuga kinni.

Arte gümnaasiumis alustatakse uudse spordiprojektiga

05.09.21 VARIA ... Spordiklubi Nord alustab sel sügisel Tallinna Arte gümnaasiumis 1. klassi laste multispordi projektiga. Tegemist on uudse lähenemisega, kus treeningsüsteem on kombineeritud erinevatest võtmespordialadest.

Maaomanik sulges Tartu maratoni raja

04.09.21 VARIA ... Otepää maaomanik Aivar Kullamaa sulges Tartu suusamaratoni rajal kaks lõiku, sest pole rahul, et vallavalitsus pole talle andnud erinevaid ehitus- ja kasutuslube, kirjutab Postimees.

Tartus toimub Eesti esimene spordifilmide festival

23.08.21 VARIA ... Selle nädala lõpus, 26.-29. augustil, toimub Tartus Eesti esimene spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF. Nelja päeva jooksul tulevad Eesti Spordi- ja Olümpiamuusemis ning Elektriteatris näitamisele kaheksa legendaarset spordifilmi, lõbusatest komöödiatest tõsiste draamade ja terava dokumentaalini.

VAATA UUESTI | "Võidu nimel. Kuulsus"

23.08.21 VARIA ... Tippsportlased on edevad eelkõige seetõttu, et neis on suur isiklik tõestamisvajadus. Samas tunnistatakse, et ei vajata kuulsust. Kuidas tulla toime avaliku tähelepanu, tunnustuse ja kriitikaga? Sellest räägivad sarja "Võidu nimel" viiendas osas Eesti tippsportlased. Saate autor Kristjan Kalkun.

Times: Jalgpalli EM-finaal oli väga suureks koroonakoldeks

21.08.21 JALGPALLI EM ... Suurbritannia ajaleht Times kirjutas reedel, et Londoni Wembley staadionil toimunud jalgpalli EM-finaalil tuvastati teiste suviste suurte spordisündmustega võrreldes mitu korda enam koroonajuhtumeid.

ERR-i spordiajakirjanik Alvar Tiisler jt esitasid öölaulupeol Toe Tagi lugu "Pankrot"

20.08.21 MUUSIKA ... Öölaulupeol kõlas Tallinna lauluväljakul Toe Tagi loo "Pankrot" uuseversioon.

Taasiseseisvunud Eesti: 2822 tiitlivõistluste medalit ja 9 olümpiavõitjat

20.08.21 VARIA ... Reedesel pidupäeval, kui Eesti taasiseseisvumisest möödub 30 aastat, on paslik meenutada selle perioodi Eesti spordiajalugu.

VAATA UUESTI | "Võidu nimel. Rõõm"

15.08.21 VARIA ... Et tunda võistlustest rõõmu, on sportlased valmis koormusi kannatama. Kuid rõõmu on kahesugust – üks tuleb sisemusest ja on tõeline, rahva rõõm on aga teistpidi tore tagajärg edukale võistlusele. Saatesarja "Võidu nimel" neljandas osas peegeldavad Eesti tippsportlased isiklikke rõõmukogemusi. Saate autor Kristjan Kalkun.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu autorallist, võrkpallist ning e-spordist

15.08.21 VARIA ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" tuleb sel korral pikemalt juttu autoralli MM-sarja Belgia etapist, Saaremaa Võrkpalliklubi kadumisest ja e-sportlase olemusest.

Noorsportlaste stipendium jagunes üheksa sportlase ja ühe võistkonna vahel

12.08.21 VARIA ... Kuuendat aastat järjest andis ERGO kindlustus välja noorte sportlaste stipendiumi kogumahus 25 000 eurot. Tänavu kandideeris 34 sportlast, kellest stipendiumi pälvis üheksa sportlast ja U-18 korvpallikoondis.

Seitsmes kaitseväe linnakus avati uued välispordirajatised

11.08.21 VARIA ... Kaitsevägi avas kolmapäeval Tapal toimunud üritusega koostöös riigi kaitseinvesteeringute keskusega seitsmesse kaitseväe linnakusse ehitatud erinevad välispordirajatised.

VAATA UUESTI | "Võidu nimel. Valu"

08.08.21 VARIA ... Sportlased on harjunud füüsilise valuga, seda enamasti ei kardeta. Valu on tippspordi osa ja öeldakse isegi, et kui oled suuteline endale valu tegema, tähendab see tippspordis sageli midagi head. Saatesarja "Võidu nimel" kolmandas osas räägivad Eesti tippsportlased isiklikest valukogemustest. Saate autor Kristjan Kalkun.

Kristin Tattari uskumatu putt tõi võidu viiekordse maailmameistri üle

26.07.21 VARIA ... Kristin Tattar näitas nädalavahetusel USA-s tipptaset, legendaarseks saanud puttimisoskus tõi võidu viiekordse maailmameistri ees.

Keenia jooksja tuleb Viljandisse püüdma viiendat ümber järve jooksu võitu

26.07.21 VARIA ... Pühapäeval kell startivale ümber Viljandi järve jooksule tuleb oma viiendat võitu jahtima Keenia mees Ibrahim Mukunga, kellele pakuvad konkurentsi mitmed Eesti tippjooksjad eesotsas Kaur Kivistikuga.

VAATA UUESTI | "Võidu nimel. Töö"

25.07.21 VARIA ... Spordi alus on armastus töö vastu. Tööd tegemata ja ainult andele lootes on keeruline jõuda rahvuslikust tasemest kaugemale. Kui inimene armastab oma tööd, tuleb sellest enamasti välja midagi kaunist. Saatesarja "Võidu nimel" teises osas räägivad Eesti tippsportlased, kuidas tööd teha. Saate autor Kristjan Kalkun.

Indoneesia avaldab soovi korraldada 2036. aasta olümpiamängud

23.07.21 VARIA ... Indoneesia olümpiakomitee kavatseb esitada sooviavalduse olla 2036. aastal olümpiamängude korraldajariik. Indoneesia ei osutunud valituks korraldama 2032. aasta olümpiamänge, mis peetakse Austraalias linnas Brisbane'is.

2032. aasta suveolümpiamänge võõrustab Austraalia

21.07.21 VARIA ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juhatus kiitis kolmapäeval peetud istungil heaks Austraalias asuva Brisbane'i linna kinnitamise 2032. aasta suveolümpiamängude korraldajaks.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee: 2022. aasta taliolümpia vajab publikut

21.07.21 VARIA ... Pekingis toimuvate 2022. aasta taliolümpiamängudeni on jäänud vähem kui 200 päeva ning Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) esindaja sõnul ei saa sel nädalal algavate Tokyo olümpiamängude eeskujul järgmise aasta talvel tribüüne tühjaks jätta.

VAATA UUESTI | "Võidu nimel. Tahe"

18.07.21 VARIA ... Kõik algab elus sellest, et peab midagi tahtma. Peab tahtma ja püüdlema eesmärkide ning unistuste poole. Kui tahe puudub, ei juhtu enamasti midagi. Tahe võita ongi see, mis sportlast edasi viib. Eesti tippsportlased räägivad saatesarja "Võidu nimel" avasaates kõike käivitavast tahtest. Autor Kristjan Kalkun.

Balta uuest saatesarjast "Võidu nimel": pidin lahti rebima vanad haavad

14.07.21 VARIA ... Saates Ringvaade suvel olid kolmapäeval külas Ksenija Balta ja Kristjan Kalkun, kes mõlemad on seotud peagi Eesti Televisiooni ekraanile jõudva viieosalise saatesarjaga "Võidu nimel". Kalkun on sarja autor ning Balta räägib sarjas oma rõõmudest ja valudest. Balta sõnul tähendas enda avamine saates ka mingil määral vanade haavade lahti rebimist.

Eesti eliitjooksja Pürenee mägiultral: koletuslikud kivimäed ja põrgukuumus

14.07.21 VARIA ... Leivo Sepp osales tänavu esimest korda toimunud ultrajooksul Val d'Aran by UTMB. 16 tundi läbi lõõskava kuumuse ja kottpimeda lõunamaa öö, üle 2500 meetriste mägede ning võitluses joogipuuduse ja väsimusega oli Sepp enam kui tuhande jooksja seas 21. ning tõi Eestile 40 riigi arvestuses viienda koha. Alljärgnevalt avab Sepp ukse ultrajooksjate karmi maailma ja tutvustab lugejatele võistluse eripärasid.

Kalkun uuest saatesarjast: sportlastel ei olnud kerge neid jutte rääkida

08.07.21 VARIA ... Juulis ja augustis jõuab pühapäeva õhtuti Eesti Televisiooni ekraanile uus viieosaline saatesari sportlastest "Võidu nimel". Esimene saade on eetris 18. juulil.

Põhjala kettagolfi maratoni Jõulumäel võitis Mathias Villota

05.07.21 VARIA ... Pühapäeval, 4. juulil Jõulumäel toimunud Põhjala kettagolfimaratoni võitis Euroopa üks paremaid juuniormängijaid Mathias Vilota 228 punktiga ning tulemusega 75 alla pari. Maratonil osales 300 mängijat, kes läbisid 6-8 tunni jooksul spetsiaalselt võistluseks üles pandud saja korviga raja.

Vedru Karuksi uuest raamatust: sport on Tiidul võimaldanud isiksusi mõtestada

30.06.21 VARIA ... Teeneka spordiajakirjaniku Tiit Karuksi sulest on ilmunud raamat "Seitse vaprat", kus autor on välja valinud seitse talle olulist usutlust aastaist 1975-2020. Kaks neist - Jaak Uudmäe ja Boriss Spasskiga - pole nõukogude võimu sekkumise tõttu kunagi eetrisse pääsenud. Karuksist ja tema uuest teosest kirjutab ERR-i spordiajakirjanik, raamatut toimetanud Johannes Vedru.

Eesti BMX-rattur jõudis Euroopa karikaetapil pjedestaalile

23.06.21 VARIA ... BMX-rattur Sten Tristan Raid (TÜASK) saavutas Euroopa karikaetapil B13 vanuseklassis teise koha.

Avamerepurjetamise A ja B klassi Eesti meistrid on Forte ja Katariina II

21.06.21 VARIA ... 17.-20. juunini toimusid Tallinnas Kalevi Jahtklubi korraldamisel tänavused ORC avamerepurjetamise meistrivõistlused klassidele A ja B. Tänavusteks Eesti meistriteks pärjati vastavalt A klassis jahi Forte (X-41) meeskond Jaak Jõgi juhtimisel Kalevi Jahtklubist ja B klassis Katariina II (Arcona 340) kapten Aivar Tuulbergi meeskonnaga Pärnu Jahtklubist.

Icebug Kõva Mehe Jooks pakub nädalavahetusel eneseületamist igas mõttes

17.06.21 VARIA ... 19. – 20. juunil toimub Saunapunktis 14. korda Icebugi Kõva Mehe Jooks. Takistuste- ja mudajooksu sõbrad kogunevad, et taaskord ühiselt ja esimest korda kaks päeva järjest nautida ekstreemsemaid jooksuelamusi.

EOK suvekoolis jagati uusi ideid liikumisharrastuse edendamiseks

16.06.21 VARIA ... Lääne-Virumaal Vinni Spordikeskuses kogunes enam kui 70 kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajat Eesti erinevatest paikadest, et võtta osa Ühendus Sport Kõigile ja Eesti Olümpiakomitee korraldatavast suvekoolist LIISU 2021.

Filter Kuusalu rulluisumaratoni võitsid Znotins ja Vaher

14.06.21 VARIA ... Filter Kuusalu rulluisumaratoni võitnud Reinis Snotins edestas Kaspar Kaljuveed ja Sandis Reinsonsi, Tuuli Vaher oli parem Agate Prieditest ja Keiu Orasest.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu tennisest, motokrossist ja olümpiast

13.06.21 VARIA ... Alanud jalgpalli Euroopa meistrivõistluste vahele pakub Vikerraadio saade "Spordipühapäev" kaasamõtlemiseks ka teisi teemasid.

Eesti iluvõimlejatel jäi EM-il olümpiapilet lunastamata

13.06.21 VARIA ... Euroopa individuaalvõimlejatel ja rühmkavade koondistel olid Euroopa meistrivõistlused viimane võimalus pääseda olümpiamängudele – Tokyosse pääses parim veel kvalifitseerumata individuaalvõimleja ja edukaim rühm. Viis päeva kestnud võistlus tõi Eesti iluvõimlejatele kaks finaalvõistlusele pääsu, kuid olümpiapiletid jäid seekord saamata.

Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid välja "Spordisõber 2021" laureaadid

02.06.21 VARIA ... Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee (EOK) kuulutasid pidulikul tänuüritusel välja "Spordisõber 2021" aunimetuse pälvinud ettevõtted ja eraisikud: AMPS Catering, Hekotek, Bigbank, Olympic Entertainment Group, Orkla Eesti, Tartu Mill, Tartu Ülikool, Toomas Linamäe, Ivar Valdmaa, Kristjan Rahu.

"Spordipühapäev" võtab nädalavahetuse spordisündmused kokku

30.05.21 VARIA ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" võetakse kokku nädalavahetuse olulisemad sündmused, lisaks tuleb pikemalt juttu golfist ja Tartu võrkpallurite eurosarjasihtidest ning taas on eetris Tiit Karuksi kuukommentaar.

Omalaadset rekordit sihtinud Ratasepp põrus seitsmendal maratonil

28.05.21 VARIA ... Ultrasportlane Rait Ratasepp, kes soovis läbida kümne päevaga 20 maratoni alla kolme tunni, komistas seitsmendal pikamaajooksul.

Ratasepp alustab enneolematu füüsilise vastupidavuse proovikiviga

25.05.21 VARIA ... Alates teisipäevast jookseb ultrasportlane Rait Ratasepp järgmisel kümnel päeval iga päev kaks maratoni, rajades seeläbi teed saavutusele, mida keegi teine pole veel teinud. Eesmärk on läbida kõik 20 maratoni alla kolme tunni.

"Spordipühapäevas" tehakse juttu võrkpallist, piljardist ja sõudmisest

16.05.21 VARIA ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadios igapühapäevane spordisaade "Spordipühapäev".

ülekanded/saated

ETV2
24. oktoober kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FC Flora – FC Kuressaare

ERR Sport
28. oktoober kl 19.00

Jalgpalli naiste EM 2022 finaalturniiri loosimine

ETV2
31. oktoober kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – Tallinna FCI Levadia

vaata uuesti

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: