Varia

EOK kuulutas välja "Märka järgnevat põlvkonda" koosseisu

09.04.20 ... Eesti Olümpiakomitee kuulutas täna välja järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda" tänavuse koosseisu, kuhu kuulub täiskasvanute seas tulemusi näidanud 31 noorsportlast ja 27 treenerit 23 spordialalt. Tänavused stipendiumid moodustavad kokku 83 000 eurot.

Selgusid 2020. aasta esimese poolaasta riiklike spordistipendiumide saajad

09.04.20 ... 2020. aasta teiseks poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 77 sportlasele kogusummas 64 680 eurot. Ühe stipendiumi suurus on 840 eurot poolaastas.

Spordimaailm loeb ärevalt päevi ja pelgab ülemaailmset hävingut

09.04.20 ... Nagu ülemaailmne pandeemia on mõjutanud tervet majandust, on oma haavatavust selle tuules pidanud tunnistama ka rahvusvaheline tippsport. Mida uhkem, kuulsam ja tulusam, seda suurema paugu maailma laastav koroonaviiruse epideemia on spordialale pannud.

Eesti spordirahvas tänab valge kaardi päeval meditsiinitöötajaid

06.04.20 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) eestvedamisel tänab Eesti spordirahvas täna, 6. aprillil tähistatava rahvusvahelise valge kaardi päeva raames sõnumiga #aitähmeedikud kõiki Eesti meditsiinitöötajaid, kes on koroonaviiruse vastases võitluses esirindel.

Venemaa antidoping enne maikuud proove ei võta

05.04.20 ... Venemaa antidoping (RUSADA) pikendas sportlaste testimise pausi vähemalt aprilli lõpuni. President Vladimir Putini soovitust eluliselt mitteolulist liikumist piirata kuulda võtnud RUSADA pole proove võtnud alates 27. märtsist.

Täna "Spordipühapäevas": kuidas sportlased kodus treenivad?

05.04.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Eesti sportlaste üleskutsed kodus püsida jõudsid sotsiaalmeedias pea poole miljonini

02.04.20 ... Tippsportlased ja sporditegelased saatsid Eesti Olümpiakomitee kutsel Facebooki lehe "Olen Olümpiafänn" vahendusel Eesti inimestele videoläkitusi, kus soovitasid koroonaviirusega võitlemise nimel kodus püsida ning kodus ka treenida. Sõnumid jõudsid pea 500 000 inimeseni.

Treenerid ja kehalise kasvatuse õpetajad otsivad eriolukorras uusi lahendusi

31.03.20 ... Laste treeningud spordikoolide ja -klubide juures on viidud distantsõppele, samuti laste liikumistunnid koolides. Olukord pole ideaalne, kuid eriolukorras otsitakse uusi lahendusi. Treenerite ja kehalise kasvatuse õpetajate vähesus pole kadunud.

"Aktuaalne kaamera" uuris Audru ringraja ja Pärnu Rannastaadioni tulevikku

31.03.20 ... Audru ringrada ja Pärnu Rannastaadion on suletud nagu muudki spordipaigad. On suur vahe, kas inimesed lihtsalt ei pääse trenni või jäävad ära suured rahvusvahelised üritused.

ERR Sport soovitab: Eesti sport 1970-2000. Kommenteerib Toomas Uba

31.03.20 ... Vaata uuesti 2003. aastal valminud saadet Eesti spordist läbi kolme aastakümnendi, kust teid juhatab läbi legendaarne ETV spordiajakirjanik Toomas Uba.

Spordivaene aeg tõi kihlveokontoritesse kummitusmängud

30.03.20 ... Vikerraadio "Spordipühapäevas" tuli jutuks kihlveokontorite käekäik praeguse koroonaviiruse pandeemiast tingitud kriisi ajal, mil enamik spordivõistlusi on kas edasi lükatud või sootuks tühistatud. Kuidas see valdkond hetkel toime tuleb ja kuidas kohanetud on, selgitas spordipanustamise ekspert Hendrik Ahuna.

Spordisotsioloog: pärast kriisi lõppu näeme kõikide spordialade populaarsuse tõusu

30.03.20 ... Üks esimesi riike, mis Rahvusvahelise Olümpiakomitee alalhoidlikkusele jõulisemalt reageeris, oli Kanada. Nädal aega tagasi teatas Kanada olümpiakomitee, et kui Tokyo olümpiamängud toimuks 2020. aastal, siis Kanada sportlased nendel mängudel kindlasti ei osaleks. Nagu teame, siis tekkinud olukorras pidaski ROK targemaks olümpia järgmisele aastale lükata.

Vallimäe: pandeemia ei vabasta sportlast testimiskohustusest

29.03.20 ... Kuigi olümpiamängud ja muud võistlused on edasi lükatud ja enamikes maailma riikides kehtivad karmid eriolukorrareeglid, on maailma antidopinguagentuur (WADA) koostanud eraldi juhise, kuidas keerulistes oludes siiski jätkata dopingutestimist. WADA seisukoht on, et pandeemia ei vabasta testimiskohustusest.

ERR Sport soovitab: 55 - mis siis!: Sporti ja torti!

29.03.20 ... 2010. aastal eetris olnud ETV 55 juubelisaatesarja kuues osa on lainetavate sikspäkkidega tugitoolisportlaste päralt! Režissöör Maire Radsin, saatejuht Johannes Naan, tekstide autor Martin Aare, toimetaja Reet Linna, produtsent Age Kraus. Vaata ja meenuta ETV spordi ajalugu!

ERR Sport soovitab: Spordireporter Toomas Uba

28.03.20 ... Toomas Uba nimi oli spordireportaaži sünonüümiks ligemale 30 aastat. Isikupärane, energiline ja laiade teadmistega Uba oli pea igas eesti kodus oma inimene, keda teadsid ja tundsid ka need, kellele sport absoluutselt korda ei läinud.

Venemaa antidoping peatas proovide võtmise

27.03.20 ... Venemaa antidoping (RUSADA) otsustas koroonaviiruse leviku alates tänasest sportlaste testimise vähemalt nädalaks peatada. Millal proovide kogumist jätkatakse, pole hetkel teada.

Täna "Spordipühapäevas": ärajäävad võistlused ja terviseradade populaarsus

22.03.20 ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Koroonaviirus takistab dopinguküttide tööd

21.03.20 ... Kuigi Rahvusvaheline Antidopinguagentuur (WADA) jätkab Tokyo olümpiamängude eel tööd, raskendab ülemaailmne koroonaviiruse pandeemia dopinguküttide tegevust.

Lõpuks peatati spordiüritused ka Venemaal ja Suurbritannias

17.03.20 ... Üle kogu maailma on koroonaviiruse pandeemia tõttu järjest peatatud mitmeid suuri liigasid ja jäetud ära või lükatud edasi tiitlivõistlusi, kuid Venemaal ja Suurbritannias käis spordielu võrdlemisi tavapäraselt edasi kuni esmaspäeva õhtuni.

ERR-i sporditoimetuse juht: kolmapäevast paneme igaõhtused spordiuudised tõenäoliselt pausile

15.03.20 ... Koroonaviiruse leviku mõju annab tunda kõigis igapäevaelu valdkondades, sealhulgas ka spordis. Nii Eestis kui mujal maailmas on edasi lükatud või suisa ära jäetud hulgaliselt spordivõistlusi, mis ilmselgelt mõjutab ka spordimeedia tööd. Vikerraadio saates "Spordipühapäev" käis ERR-i sporditoimetuse järgnevate nädalate tööst rääkimas toimetuse juht Rivo Saarna.

Henn Vallimäe: Eesti Antidoping jätkab sportlaste testimist

15.03.20 ... Eesti Antidopingu juhatuse liige Henn Vallimäe tegi Vikerraadio "Spordipühapäevas" ülevaate sellest, kuidas mõjutab tekkinud olukord dopinguvastast võitlust.

Täna "Spordipühapäevas": kuidas koroonaviirus mõjutab spordimaailma?

15.03.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saatejuht on Juhan Kilumets.

Port: sportlase jaoks väga palju ei muutu, korralduslik pool saab suurema löögi

14.03.20 ... Spordibioloogi ja Eesti Antidopingu nõukogu liikme Kristjan Pordi sõnul mõjutab koroonaviiruse tõttu katkestuse saanud tippspordimaailm eelkõige klubisid, sponsoreid ja korralduslikku poolt.

Tallinna spordiasutused jäävad suletuks 29. märtsini

13.03.20 ... Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks suletakse 16. märtsist kõik Tallinna linnale kuuluvad spordiasutused. Esialgse kava kohaselt jäävad need suletuks 29. märtsini.

EOK soovitab alaliitudel vähemalt kaheks kuuks spordivõistlused edasi lükata

12.03.20 ... Eesti Olümpiakomitee ja Spordimeditsiini SA esitasid seoses jätkuva koroonaviiruse leviku ohuga seoses avalduse Eesti spordiorganisatsioonidele. Ühe punktina soovitatakse alaliitude spordivõistlused vähemalt kaheks kuuks edasi lükata.

Itaalias peatati koroonaviiruse tõttu kogu sporditegevus

09.03.20 ... Itaalia peaminister Giuseppe Conte andis teada, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks tuleb tühistada 3. aprillini kõik kohalikud spordivõistlused.

Täna "Spordipühapäevas" jalgpalli Premium liiga ja raha Eesti spordis

08.03.20 ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadios "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets, Ragnar Kaasik ja Johannes Vedru.

Türi-Allikul selgus 15. korda Eesti meister sudokude lahendamises

07.03.20 ... Järvamaal Türi-Allikul ragistati laupäeval kogu päeva jooksul ajusid - selgus viieteistkümnes Eesti meister sudokude lahendamises.

Venemaa kergejõustikuliit tunnistab võltsdokumentidega seotud õiguserikkumisi

03.03.20 ... Venemaa kergejõustikuliidu uus president Jevgeni Jurtšenko tunnistas oma riigi sportlaste õiguserikkumisi, mis on seotud võltsdokumentidega, palus vabandust ja loodab, et nad võetakse World Athletics'i liikmete hulka tagasi.

Täna "Spordipühapäevas": Miss Valentine, jalgpall ja Jamaica sprindikuulsus

01.03.20 ... Täna algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris traditsiooniline spordisaade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets, Ragnar Kaasik ja Johannes Vedru.

Täna "Spordipühapäevas": milliseks kujuneb Kalev/Cramo tulevik?

23.02.20 ... Täna algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets, Ragnar Kaasik ja Johannes Vedru.

Maailma Terviseorganisatsioon ei näe koroonaviiruses Tokyo OM-ile ohtu

14.02.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) küsis Maailma Terviseorganisatsioonilt (WHO) nõu, kas koroonaviiruse näol võiks olla ohtu Tokyo olümpiamängudele ning kas vajadusel tuleks leida korraldamiseks uus asukoht. Vastus oli eitav.

Selgusid Eesti spordiajakirjanduse mullused parimad tööd, ERR-ile kaks auhinda

12.02.20 ... Eesti Spordiajakirjanduse Selts kuulutas Olümpia hotelli OlyBeti spordibaaris välja 2019. aasta spordiajakirjanduse parimate tööde konkursi võitjad.

Eesti Kergejõustikuliit panustab antidopingu haridusse Euroopas

12.02.20 ... Jaanuaris käivitus Erasmus+ programmi raames projekt "I run clean", mille eesmärgiks on kergejõustikule keskendudes arendada antidopingu haridust. Projekti partnerid on kergejõustikuliidud Bulgaariast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Itaaliast, Hispaaniast ja Eestist, projekti mõju mõõdavad teadurid Milano ja Rooma ülikoolidest.

Jõgeva vallas tuntakse enim puudust pallimängude saalidest

11.02.20 ... Vikerraadio käis uurimas, kuidas toimib spordielu Eesti suurematest linnadest eemal ja sõitis olukorda vaatama saalihoki pealinna Jõgevale.

Täna "Spordipühapäevas": tennis, mitmevõistlus ja Simple Session

09.02.20 ... Eesti tennisenaiskond mängis sel nädalal Tallinki Tennisekeskuses peetaval Fed Cup turniiril ning jõudis play-off'i, kus kaotati Ukrainale. Koosseisu kuulus Anett Kontaveit, kuid mitte Kaia Kanepi.

Selgusid riiklike kultuuri elutöö- ja aastapreemiate laureaadid

06.02.20 ... Valitsus otsustas, et kultuuri elutööpreemia pälvivad tänavu Rutt Hinrikus, Paul-Eerik Rummo ja Toomas Rein ning spordi elutööpreemia Kadri Liivak ja Peeter Mardna. Valitsus tegi otsuse tuginedes riigi kultuuripreemiate komisjoni ning Eesti Spordi Nõukogu ettepanekutele.

Kultuuriministeerium Spordilehe taastamist ei toeta

06.02.20 ... Kultuuriministeerium ei toeta eraldi Spordilehe taastamise mõtet, sest ministeeriumi hinnangul on Eesti spordiajakirjandus praegu kõrgel tasemel ning 1. märtsil luuakse spordiregistri juurde ka riiklik sporditulemuste andmebaas, mis talletab nii Eesti kui ka rahvusvaheliste tiitlivõistluste tulemusi spordiajaloo säilitamiseks.

Ajakirjanik Tiit Karuks avaldas oma päeviku põhjal koostatud raamatu

05.02.20 ... Ajakirjanik Tiit Karuksil ilmus tema elu ja tegemisi kokku võttev raamat "Lend mitte eriti kõrgel".

Suri teenekas sporditegelane Heino Jeret

03.02.20 ... Laupäeval suri 88-aastaselt teenekas sporditegelane Heino Jeret (8.02.1932–1.02.2020).

Ervin Liebert pälvis Eesti Kultuurkapitalilt elutööpreemia

31.01.20 ... Eesti Kultuurkapitali elutööpreemia kehakultuuri ja spordi valdkonnas pälvis mitmekülgne spordimees Ervin Liebert.

Tehvandi Spordikeskus soovib soetada kunstlume tootmise konteineri

31.01.20 ... Tehvandi Spordikeskus soovib soetada kunstlume tootmise konteineri, et tulevikus oleks võimalik kunstlund toota ka plusskraadide juures. Investeeringu tegemisel vajatakse riigi rahalist abi.

Hispaania politsei paljastas EPO-ga kaubitsenud võrgustiku

31.01.20 ... Hispaania politsei tabas kurjategijad, kes on Euroopa sportlasi varustanud dopinguaine EPO-ga. Politsei teatel pole kunagi varem nii suures koguses EPO-t konfiskeeritud kui nüüd.

President tunnustas Tänakut ja Järveoja Valgetähe III klassi teenetemärgiga

28.01.20 ... President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 114 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. Teiste seas saavad Valgetähe III klassi teenetemärgi autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Galerii ja video: kolleegid üllatasid teenetemärgi saanud Tiislerit

28.01.20 ... President Kersti Kaljulaid tunnustas Valgetähe V klassi teenetemärgiga pikaaegset ETV sporditoimetajat Tarmo Tiislerit. Kolleegid üllatasid meest uudisega teisipäeva hommikul.

Armastatud ERR-i spordikommentaator ja -ajakirjanik Tarmo Tiisler pälvis presidendilt teenetemärgi

28.01.20 ... Tuntud ja armastatud ERR-i spordikommentaator ning -ajakirjanik Tarmo Tiisler pävis president Kersti Kaljulaidilt Valgetähe V klassi ordeni.

KUULA | Nostalgilisi ja lustakaid raadioreklaame ERR-i arhiivist

27.01.20 ... Vikerraadio "Spordipühapäev" otsis ERR-i põhjatust arhiivist üles spordivaldkonda puudutavad raadioreklaamid, mis tänapäeval pisut suu muigele kisuvad.

Ida-Virumaal selgusid parimad kirveviskajad

26.01.20 ... Ida-Virumaal Mäetagusel on valminud maailma üks suuremaid kirveviskamise sisehalle ja nädalavahetusel peeti seal esimesed võistlused, millel osales ligi poolsada kirveviskajat.

WADA näitas Moskva laboratooriumile punast tuld

22.01.20 ... Rahvusvaheline Antidoping WADA andis kolmapäeval teada, et on ajutiselt peatanud kõik Moskva laboratooriumi õigused.

Raul Rebane kutsetunnistuseta treeneritest: termomeetri ostmine ei tee arstiks

22.01.20 ... Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsustas eelmise aasta viimasel koosviibimisel, et alates 2020. aastast ei premeerita ega tunnustata enam treenereid, kel puudub kehtiv kutsetunnistus. Kettaheitja Gerd Kanteri meeskonna Team75 juhina töötanud Raul Rebase sõnul on kutsetunnistuse olemasolu küll vajalik, kuid EOK peaks preemiaid jagades säilitama ka teatud paindlikkuse.
eriolukord spordis
Alates 18. märtsist hoiab ERR-i sporditoimetus televaatajaid ja raadiokuulajaid spordiuudiste- ja sündmustega kursis "Aktuaalse kaamera" saadete ja raadiouudiste vahendusel. ETV igaõhtune spordisaade ja Vikerraadio spordiuudised naasevad eetrisse niipea kui spordielu ärkab ja selleks põhjuse annab. Spordiuudiseid ja –sündmusi kajastab operatiivselt ERR-i spordiportaal.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: