Varia

Kääriku Spordikeskus alustab väljaehitamise neljanda etapiga

18.04.19 ... Kolmapäeval allkirjastasid SA Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis ja AS Valmap Grupp juhatuse liige Hindrek Mõts Kääriku Spordikeskuse väljaehitamise neljanda etapi projekteerimise- ja ehituse riigihanke lepingu.

Endine WADA pealik: praegused dopingutestid on ajast ja arust

16.04.19 ... Endine Maailma Antidopingu (WADA) pealik David Howman rääkis teisipäeval toimunud rahvusvahelisel konverentsil, et dopingutestid on suuresti jäänud pidama 1970. aastatesse ning vajaks innovaatilisemat lähenemist.

EOK täitevkomitee ees vabandanud Sõõrumaa jääb presidendiks ametiaja lõpuni

10.04.19 ... Kolmapäeval Eesti olümpiakomitee täitevkomiteele selgitusi jaganud Urmas Sõõrumaa jääb EOK presidendiks vähemalt oma ametiaja lõpuni.

Palju õnne! Eesti vanim spordiajakirjanik tähistab 90. sünnipäeva

10.04.19 ... 10. aprillil 90-aastaseks saav Eesti vanim spordiajakirjanik Erlend Teemägi on tõeline igiliikur. Tänaseni vormis, tänaseni tegus, spordiajakirjanduse põldu kündnud ligi 70 aastat!

EV 100 sarjas ilmus raamat "Eesti spordi 100 aastat"

03.04.19 ... EV 100 sarjas on ilmunud Märt Ibruse raamat "Eesti spordi 100 aastat", mis hõlmab autori sõnul nii spordivaldkonna laiemat arengulugu kui ka Eesti sportlaste suuremaid saavutusi.

Austria võimud: Eestisse ja teistesse EL-i riikidesse on vahendatud suurtes kogustes dopingut

02.04.19 ... 2018. aasta suvel konfiskeeris Austria toll Viinis Schwechati lennuväljal 423 kilogrammi kaalunud saadetise, mis koosnes ainuüksi ravimitest ja dopingainetest.

EOK jagab spordiuuringute teadusprojektidele 30 000 eurot

28.03.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) spordiuuringute teaduskonkursile esitatud projektidest jagatakse kokku 30 000 euro suurune stipendiumifond Eesti Jalgratturite Liidu, Eesti Sõudeliidu ja Eesti Kergejõustikuliidu vahel.

Dopinguajakirjanik Seefeldi skandaalist: aitasime uurijad õigetele jälgedele

28.03.19 ... Norra Antidoping korraldas neljapäeval seminari nimega "Mis juhtus Seefeldis?", kus osales ka mitmeid dopinguteemalisi paljastusi teinud Saksa ringhäälingu ARD uuriv ajakirjanik Hajo Seppelt. Sakslane avaldas, et ka Eestit puudutanud skandaali puhkemises oli temalgi oma osa.

ARD: dopinguarsti kliendiks oli ka üks Saksamaa olümpiasportlane

24.03.19 ... Saksa ringhääling ARD avaldas pühapäeval, et Seefeldi dopinguskandaalis kahtlustatakse ka vähemalt üht Saksamaa olümpiasportlast.

Müncheni prokuratuur: dopinguskandaali on segatud vähemalt 21 sportlast

20.03.19 ... Müncheni prokuratuur andis kolmapäevasel pressikonverentsil ülevaate Seefeldi MM-il alguse saanud dopinguskandaalist. Uurimine on näidanud, et segatud on vähemalt 21 sportlast kaheksast Euroopa riigist, uurimine puudutab viit spordiala, millest kolm on talispordialad.

Spordimuuseum võtab kevadel fookusesse noored ja ausa spordi

19.03.19 ... Muuseumihariduse edendaja tiitliga pärjatud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum koostöös Eesti Antidopinguga on loonud haridusprogrammi "Aus mäng!", mis pöörab tähelepanu ausa mängu põhimõtete tutvustamisele spordis.

Süüdistus: Venemaa dopingukütid teavitavad sportlasi ette ja nõuavad neilt raha

16.03.19 ... Venemaaga seotud dopinguskandaalid ei vaibu. Sealse antidopingu agentuuri asejuhi Margarita Pahnotskaja sõnul on teada kümneid juhtumeid tõstmises, kus dopingukütid on sportlasi eesootavast visiidist teavitanud.

Osa Pärnu koole õpetab lapsi kehalise kasvatuse tunnis rulatama

15.03.19 ... Osa Pärnu koolide kehalise kasvatuse tundidest toimub ekstreemspordikeskuses, kus lapsed saavad õppida rulaga sõitma. Esimesed tunnid on näidanud, et see meeldib lastele ja on tavalistele koolitundidele hea vaheldus.

EOK ja HTM-i haridusstipendiumid pälvisid 28 tippsportlast

12.03.19 ... EOK ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi kõrg- või kutsehariduse omandamiseks pälvisid 2019. aasta kevadsemestriks 28 tippsportlast.

Kääriku spordibaasis avati kaasaegne pallimängude hall

11.03.19 ... Märtsi alguses avati pidulikult Kääriku spordibaasi uus pallimängude hall. Kaasaegne hoone pakub Eesti tingimustes ainulaadseid võimalusi: tänu väljakut ümbritsevatele kaameratele ja PlaySight süsteemile saab treeninguid väga spetsiifiliselt analüüsida.

"AK. Nädal": mis paneb sportlase keelatud aineid kasutama?

10.03.19 ... Mis viib aga sportlase keelatud ainete kasutamise teele? On see võiduiha, soov teenida suurt raha või miskit veel? "Aktuaalne kaamera. Nädal" küsis seda spetsialistidelt.

Ülevaade dopingu tõttu äravõetud medalidest

05.03.19 ... Alates 1968. aasta Mehhiko olümpiamängudest kuni selle aasta veebruarini on olümpiamängudel võidutsenud sportlastelt ära võetud 143 medalit.

"Spordipühapäev" dopinguskandaalist mööda ei vaata

03.03.19 ... Täna algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris spordisaade "Spordipühapäev".

Purjetamistreener: sport on sama nagu elu, eetika on tähtis

02.03.19 ... Eesti suusatajatega seonduv Seefeldi dopinguskandaal täna pöördelisi arenguid kaasa ei toonud, Eesti Suusaliidul ei õnnestunud tänase päeva jooksul ühendust saada ei Andrus ega Andreas Veerpaluga. ETV spordisaate stuudios käis eetika teemadel rääkimas purjetamistreener Rein Ottosen.

Fotod: valitsus andis üle kultuuri, spordi ja teaduse elutööpreemiad

24.02.19 ... Peaminister Jüri Ratas, haridusminister Mailis Reps ning kultuuriminister Indrek Saar andsid vabariigi aastapäeval Teaduste Akadeemia saalis üle riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.

Laureuse spordiauhinna pälvis neljandat korda Novak Djokovic

18.02.19 ... Maineka Laureuse spordiauhinna pälvisid meestest tennisist Novak Djokovic ja naistest iluvõimleja Simone Biles.

Raadiomajas leidis aset trepijooksu karikasarja etapp

11.02.19 ... Eesti trepijooksu karikasarja üks etapp toimus Tallinnas raadiomajas. Tegemist oli sarja lühima etapiga, kus võisteldakse raadiomaja 11 korrusel.

Kolleeg juubilar Tiislerist: ta kommenteerib ka 2040. aastal laskesuuska!

11.02.19 ... Täna enda 50. sünnipäeva tähistav Tarmo Tiisler on spordisõpradele eeskätt tuntud kui kommentaatori ja saatejuhina, kuid Eesti Rahvusringhäälingu raudvara näol on tegemist ka suure kultuurisõbra ja hinnatud kolleegiga.

NONII-VIDEO | Palju õnne! ERR-i spordireporter Tarmo Tiisler tähistab juubelit

11.02.19 ... Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse raudvara Tarmo Tiisler tähistab täna enda 50. sünnipäeva.

Riiklikud spordi elutööpreemiad pälvisid Toomas Tõnise ja Toomas Merila

07.02.19 ... Valitsus otsustas täna, 7. veebruaril kiita heaks Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku ja määrata riikliku spordipreemia Toomas Tõnisele ja Toomas Merilale.

Normak: iga rahvusvaheline võistlus on Tallinnale reklaam

29.01.19 ... Tallinna spordi- ja noorsooameti juhataja Aivo Normaku sõnul on olulised kõik linnas peetavad suured võistlused.

Irina Embrich saab presidendilt teenetemärgi

29.01.19 ... President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 112 inimesele, nende seas ka mitmele sporditegelasele.

Kohtla-Järve volikogu eraldas puuduva summa uue spordikeskuse rajamiseks

24.01.19 ... Kohtla-Järve volikogu otsustas täna õhtul eraldada 11,4 miljonit eurot, et alustada Kohtla-Järve Järve linnaosasse spordihoone esimese osa rajamist. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, peaks ehitus algama aprillikuus.

18-aastane noormees tegi rattaga maakerale tiiru peale

23.01.19 ... Kanada noormees B'yauling Toni on teadaolevalt noorim inimene, kes suutnud rattaga ümber maailma sõita. Toni alustas teekonda 17-aastasena kuus päeva pärast gümnaasiumi lõpetamist.

Riiklikele spordipreemiatele esitati 41 kandidaati

16.01.19 ... Kultuuriministeeriumisse laekusid tähtajaks, 10. jaanuariks 2019 ettepanekud riiklike spordi elutöö- ja aastapreemiate määramiseks. Kahele elutööpreemiale esitati 19 ning kuuele aastapreemiale 22 kandidaati.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi parimad on Mägi ja Šadeiko

15.01.19 ... Laupäeval toimunud Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia ning Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juubelipidustuste raames tunnustas spordiklubi ka 2018. aasta parimaid sportlaseid ja treenereid.

Galerii ja video | Lumes olid kõige kiiremad jalgratturid

14.01.19 ... Nädalavahetusel Ida-Virumaal Alutaguse rahvuspargis toimunud seiklusvõistlus "Taliharja vanakuri" näitas, et kõige kiiremini saab lumise rohkem kui sajakilomeetrise distantsi läbida jalgrattal.

TÜ spordirahvas tähistas uues hoones 90. sünnipäeva

12.01.19 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut tähistab täna 90. sünnipäeva. Vilistlasi võõrustati värskelt valminud uues õppe- ja teadushoones.

Nõmme lumepargis avatakse uus laskumisnõlv mäel, kus algas Sildaru tähelend

09.01.19 ... Täna avatakse Nõmme lumepargis (Vana-Mustamäe tn 16) uus laskumisnõlv, millega tähistatakse ka pargi laienemisetapi lõppu ja 10. hooaja algust.

WADA saab Moskva dopingulaborile ligipääsu üheksa päeva lubatust hiljem

08.01.19 ... Kuigi rahvusvaheline antidopinguagentuur (WADA) ei saanud 31. detsembriks oma missioooni Moskva dopingulaboris kokkuleppe kohaselt lõpuni viidud, naaseb WADA kolmapäeval Venemaale.

FOTOD | Mida soovisid Eesti sportlased uueks aastaks?

01.01.19 ... Eesti sporditegelased postitasid aastavahetusel sotsiaalmeediasse häid soove ja meenutusi lõppenud aastast.

Lurichi lugu kinnitab, et kõik on võimalik, kui väga tahta

30.12.18 ... Kümme aastat tagasi alustas Väike-Maarja vallavalitsus ettevalmistusi ja annetuste kogumist Georg Lurichi monumendi rajamiseks sünnikohta. Tänavu aprillis, Lurichi 142. sünniaastapäeval sai plaan teoks ja Väike-Maarja aleviku keskväljakule rajatud Eesti spordi kuju üle on nii Väike-Maarja inimestel kui kogu Eestil põhjust uhke olla.

Tustit alustab koostööd kahe välissportlasega; Kanepi osaleb suurel slämmil

29.12.18 ... Eesti aasta treenerite valimisel kolmandaks jäänud Indrek Tustit kinnitas, et alustab uuel aastal koostööd kahe mitte-eestlasest sportlasega. Kellega, jättis mees esialgu saladuseks.

Kreml: Venemaa teeb WADA-ga koostööd

28.12.18 ... Kreml teatas, et Venemaa teeb koostööd rahvusvahelise antidopinguagentuuriga (WADA), et lahendada tekkinud olukord ja võimaldada WADA-le ligipääs Moskva dopingulaborisse.

Venemaa antidopingu juht pöördus abipalvega Putini poole

28.12.18 ... Vene antidopingu (RUSADA) juht kutsus neljapäeval president Vladimir Putinit tagama maailma antidopinguagentuurile (WADA) ligipääsu dopinguskandaali keskmes olevasse Vene laborisse.

Rahva seas olid selged soosikud Alusalu ja Tänak

28.12.18 ... Suurejoonelisel "EV100 Spordiaasta tähed 2018" galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid. Kõige tihedam rebimine oli meessportlaste ja treenerite seas. Rahvahääletusel andsid enda panuse võitjate väljaselgitamisesse 62 660 unikaalset hääletajat.

Kõik hääled: Kirt edestas napilt Tänakut, Alusalu kindlamalt Lehist

28.12.18 ... Suurejoonelisel "EV100 Spordiaasta tähed 2018" galaõhtul kuulutati välja aasta sportlaste auhindade laureaadid. Kõige tihedam rebimine oli meessportlaste ja treenerite seas.

Magnus Kirt valiti esimest korda Eesti parimaks meessportlaseks

27.12.18 ... "EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati Eesti aasta meessportlaseks odaviskaja Magnus Kirt.

Saskia Alusalu pälvis esimese kiiruisutajana aasta naissportlase tiitli

27.12.18 ... "EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati Eesti aasta naissportlaseks kiiruisutaja Saskia Alusalu.

Aasta võistkonnaks valiti oodatult Tänak – Järveoja

27.12.18 ... "EV 100 Spordiaasta tähtede" galal pälvis aasta võistkonna tiitli ralliekipaaž Ott Tänak – Martin Järveoja.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna pälvis Eesti spordimuuseum

27.12.18 ... "EV 100 Spordiaasta tähtede" galal pälvis Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna "Olympism in Action" Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum.

Eestimaa Spordihing 2018 on Rapla korvpalli eestvedaja Jaak Karp

27.12.18 ... "EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati 2018. aasta Eestimaa Spordihingeks Rapla korvpalli eestvedaja Jaak Karp.

Aasta treeneriks nimetati teist aastat järjest Gheorghe Cretu

27.12.18 ... "EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati teist aastat järjest Eesti parimaks treeneriks võrkpalli rahvusmeeskonna juhendaja Gheorghe Cretu.

FOTOD | Spordiaastale tõmbas joone alla galaüritus Saku Suurhallis

27.12.18 ... Neljapäeva õhtul selgusid Saku Suurhallis toimunud "EV 100 Spordiaasta tähed 2018" auhinnagalal Eesti spordiaasta parimad.

Aasta noorsportlase tiitli pälvis taas Kelly Sildaru

27.12.18 ... "EV 100 Spordiaasta tähtede" galal nimetati Eesti aasta noorsportlaseks freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kes võitis selle tiitli kolmandat aastat järjest.

ülekanded/saated
ERR Sport
27. aprill kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Maardu Linnameeskond – JK Narva Trans

ERR Sport
27. aprill kl 16.55

Segapaaride kurlingu MM. Finaal

ETV2
28. aprill kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

ERR Sport
28. aprill kl 16.00

Jäähoki MM-i 1. divisjon. Eesti – Rumeenia

ETV2
28. aprill kl 18.00

Autoralli MM. Argentina ralli punktikatse

ERR Sport
29. aprill kl 19.35

Jäähoki MM-i 1. divisjon. Eesti – Holland

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: