Varia

Üle Eesti kogunenud liikumisõpetajad jagasid praktilisi teadmisi ja oskusi

18.06.19 ... Jõulumäe Tervisespordikeskuses kogunes enam kui 70 kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajat Eesti erinevatest paikadest, et võtta osa Ühendus Sport Kõigile ja Eesti Olümpiakomitee korraldatavast suvekoolist "Liisu 2019".

Veel 33 Venemaa sportlast on saanud dopingukahtlustuse

17.06.19 ... Venemaa dopinguvastase asutuse (RUSADA) läbi viidud juurdluse põhjal on dopingukahtluse saanud veel 33 Venemaa sportlast. Keelatuid meetodeid on kasutatud Tšuvaššias asuvas spordikoolis.

Eesti sai kolm uut kõrgeima kategooriaga treenerit

17.06.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa andis esmaspäeval kolmele teenekale treenerile üle eliittreeneri kutsetunnistuse. Kõrgeima ehk kaheksanda kategooria tunnistuse saavad ujumistreener Siiri Põlluveer, korvpallitreener Märt Kermon ja võrkpallitreener Peeter Vahtra.

Rumeenia antidopinguagentuur on mänginud valemängu

14.06.19 ... Rumeenia antidopinguagentuur (ANAD) käskis Bukaresti laboratooriumil kinni mätsida vähemalt kolme sportlase positiivsed dopinguproovid.

Eesti saab kolm uut kõrgeima kategooriaga treenerit

14.06.19 ... Eesti Olümpiakomitee annab välja kolmele treenerile kõrgeima, kaheksanda kategooriaga eliittreeneri kutsetunnistuse.

Saaremaa spordikultuur areneb kiirelt, suureks abiks on Tänak ja võrkpall

11.06.19 ... Saaremaa sport on nautimas häid aegu ja seda tuleb vaid ära kasutada. Aga kuidas täpselt? Ragnar Kaasik vestles Vikerraadio saates "Spordipühapäev" neil teemadel Saaremaa vallavanema ja endise kümnevõistleja Madis Kallasega. Mõneti sümboolselt oli vestluspaigaks Kuressaare linnastaadion.

Kõva Mehe jooksul võidutsesid õed-vend Kaasikud

09.06.19 ... Pühapäeva keskpäeval anti Saue vallas Saunapunktis start 12. Icebug Kõva Mehe Jooksule, mille ekstreemse 10 kilomeetri pikkuse distantsi võit läks nii meeste kui naiste arvestuses suusatajatele – ühte perekonda kuuluvatele Kaasikutele.

Eesti vanim takistuskrossijooks üllatab uute takistustega

06.06.19 ... Pühapäeval, 9. juunil kell 12 antakse start Icebug Kõva Mehe Jooksule. Juba 12. korda kogunevad takistuste- ja mudajooksu sõbrad Saunapunkti, et üheskoos nautida ekstreemsemat jooksuelamust.

Universiaadil osaleb 51 Eesti sportlast

04.06.19 ... XXX suveuniversiaadini on jäänud üks kuu ja esmaspäeval selgus ka Eesti koondise lõplik koosseis. Universiaad toimub 3.-14. juulini Itaalias Napolis. Selle universiaadi omapära on selles, et osalejaid saab olla kuni 8000, mis on viimaste universiaadide osalemisarvust ligikaudu neli tuhat väiksem. Selle arvu saavutamiseks on karmistatud norme, mitmetel spordialadel on vähendatud osalejate arvu.

Lahkus spordiajakirjanik Jaan Jürine

27.05.19 ... Täna öösel suri pärast rasket haigust tuntud spordiajakirjanik Jaan Jürine, vahendab Delfi ja Eesti Päevaleht.

Maret Pihu: kehalise kasvatuse uue õppekava märksõnad on mitmekülgsus, tervis ja heaolu

26.05.19 ... Kolmandat aastat on töös kehalise kasvatuse ainekava uuendamine. Sellega on tegelenud Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse didaktika lektor Maret Pihu.

Kaljulaid meenutab: kehalise kasvatuse õpetajad võtsid igasuguse spordiisu ära

26.05.19 ... Eesti president Kersti Kaljulaid tunnistab, et kooli ajal tal kehalise kasvatuse tundides kergejõustikualasid eriti teha ei meeldinud.

Eesti saadab Euroopa mängudele rekordiliselt suure koondise

24.05.19 ... Valgevenes Minskis 21. juunist 30. juunini peetavatele Euroopa mängudele sõidab 68-liikmeline Eesti koondis.

Lõbus video: mis juhtub siis, kui spordireporter otse-eetris lukustatud ukse taha jääb

23.05.19 ... Kolmapäeva õhtul juhtus ETV spordiuudiste otse-eetris lõbus apsakas, kui Tarmo Tiisler ei jõudnud lukustatud ukse tõttu õigeks ajaks kaamera ette.

Muudatus EOK täitevkomitees: Mati Alaveri asemele kinnitati Kristjan Port

22.05.19 ... Eesti olümpiakomitee täiskogu kinnitas täna EOK uuteks liikmeteks Eesti Castingu Liidu ning eraisikutena Irina Embrichi, Tõnu Endreksoni, Tõnu Tõniste, Erki Noole ja Jüri Tamme. Samuti kinnitas täiskogu EOK täitevkomitee liikmeks Kristjan Pordi, kes asub ametisse Mati Alaveri asemel.

Spordifotograafid: selles töös sõltub üsna palju ka õnnest

22.05.19 ... Vikerraadio saade "Spordipühapäev" võttis luubi alla spordifotograafia. Paljude teiste valdkondadega võrreldes on spordifotograafias "sättimise ruumi" vähe, kuid vaatamata sellele tuleb õige emotsioon pildile saada. Kuidas keerulise ülesandega hakkama saada? Külas olid spordifotograafid Jana Pipar ja Gertrud Alatare, kes saanud viimasel kätt proovida kõrgel rahvusvahelisel tasemel.

Karel Tammjärv rääkis noorsportlastele dopingutarvitamise tagajärgedest

21.05.19 ... Eesti Olümpiakomitee korraldas teisipäeval Tallinnas iga-aastase suure motivatsioonikoolituse "Lase tiiger välja!", kuhu kogunes Eesti tippsportlastelt kogemusi ja tarkusi ammutama üle 150 sportlase ning noortetreeneri 30 spordialalt.

Täna "Spordipühapäevas": spordifotograafia ja Jaan Taltsi juubel

19.05.19 ... Täna kell 18.15 Vikerraadio eetris algav "Spordipühapäev" keskendub spordifotograafiale ja Jaan Taltsi juubelile.

Eesti jalgpallurid rõõmustasid emadepäeva puhul SOS Lasteküla emasid

12.05.19 ... Eesti tippjalgpallurid rõõmustasid emadepäeva puhul lillede ja soojade sõnadega Keila SOS Lasteküla emasid, kes on ka ise koos peredega suured jalgpallisõbrad.

Andrus Värniku ja Magnus Kirdi medalid jõudsid spordimuuseumisse

10.05.19 ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis avati näitus "Meie oma odavise", kus lisaks Eesti odaviske valitud lugudele saab näha nii Andrus Värniku kui Magnus Kirdi tiitlivõistluste medaleid.

Galerii: 12 000 koolinoort osales heategevuslikul teatejooksul

09.05.19 ... Neljapäeval toimus üle Eesti rohkem kui 12 000 osavõtjaga heategevuslik Teatejooks, mis kutsus toetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juures asuva ratastoolikasutajate mängupargi laiendamist.

EOK esitles järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda" uut koosseisu

09.05.19 ... Eesti Olümpiakomitee kuulutas neljapäeval välja järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda" tänavuse koosseisu, kuhu kuulub täiskasvanute seas tulemusi näidanud 31 noorsportlast ja 30 treenerit 23 spordialalt. Tänavused järelkasvutiimi stipendiumid moodustavad kokku 87 000 eurot.

"Pealtnägija": eestlannast ultrakäija on järjest kõndinud ligi 88 tundi

08.05.19 ... Agne Truss on maailma ühe eripärasema ja ekstreemsema spordiala tšempion. Juhuslikult just täna 41. sünnipäeva tähistav medõde ja üksikema tuli kaks aastat järjest üldarvestuses teiseks Rootsis peetaval ultrakäimisvõistlusel, mille põhimõte on lihtne – võidab see, kes on viimasena püsti, kusjuures meestel ja naistel vahet ei tehta. Hetkel on eestlanna rekord ligi 88 tundi! Mis võlu on kõndida magamata ligi neli ööpäeva, uuris "Pealtnägija" Agnelt endalt.

Harrastusjooksja Joel Juht läbis Tallinn-Võru distantsi 52 tunniga

07.05.19 ... Pühapäeval, 5. mai hommikul startis joostes Tallinna piirilt Võru suunas ettevõtja ja harrastusjooksja Joel Juht ja jõudis pärale veidi pärast teisipäeva keskpäeva.

FOTOD | Müügile jõudis kauaoodatud spordiloto

07.05.19 ... Eesti Loto ja Eesti Olümpiakomitee esitlesid uut kiirloteriid Spordiloto, millega toetatakse noortesporti – igalt ostetud lotopiletilt läheb 50 senti Eesti Olümpiakomiteele noortespordi toetamiseks.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu jäähokist, sõudmisest ja koolispordist

05.05.19 ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" käsitletakse sel nädalal kolme suuremat teemat.

Kääriku Spordikeskus alustab väljaehitamise neljanda etapiga

18.04.19 ... Kolmapäeval allkirjastasid SA Tehvandi Spordikeskuse juhatuse liige Kristjan Karis ja AS Valmap Grupp juhatuse liige Hindrek Mõts Kääriku Spordikeskuse väljaehitamise neljanda etapi projekteerimise- ja ehituse riigihanke lepingu.

Endine WADA pealik: praegused dopingutestid on ajast ja arust

16.04.19 ... Endine Maailma Antidopingu (WADA) pealik David Howman rääkis teisipäeval toimunud rahvusvahelisel konverentsil, et dopingutestid on suuresti jäänud pidama 1970. aastatesse ning vajaks innovaatilisemat lähenemist.

EOK täitevkomitee ees vabandanud Sõõrumaa jääb presidendiks ametiaja lõpuni

10.04.19 ... Kolmapäeval Eesti olümpiakomitee täitevkomiteele selgitusi jaganud Urmas Sõõrumaa jääb EOK presidendiks vähemalt oma ametiaja lõpuni.

Palju õnne! Eesti vanim spordiajakirjanik tähistab 90. sünnipäeva

10.04.19 ... 10. aprillil 90-aastaseks saav Eesti vanim spordiajakirjanik Erlend Teemägi on tõeline igiliikur. Tänaseni vormis, tänaseni tegus, spordiajakirjanduse põldu kündnud ligi 70 aastat!

EV 100 sarjas ilmus raamat "Eesti spordi 100 aastat"

03.04.19 ... EV 100 sarjas on ilmunud Märt Ibruse raamat "Eesti spordi 100 aastat", mis hõlmab autori sõnul nii spordivaldkonna laiemat arengulugu kui ka Eesti sportlaste suuremaid saavutusi.

Austria võimud: Eestisse ja teistesse EL-i riikidesse on vahendatud suurtes kogustes dopingut

02.04.19 ... 2018. aasta suvel konfiskeeris Austria toll Viinis Schwechati lennuväljal 423 kilogrammi kaalunud saadetise, mis koosnes ainuüksi ravimitest ja dopingainetest.

EOK jagab spordiuuringute teadusprojektidele 30 000 eurot

28.03.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) spordiuuringute teaduskonkursile esitatud projektidest jagatakse kokku 30 000 euro suurune stipendiumifond Eesti Jalgratturite Liidu, Eesti Sõudeliidu ja Eesti Kergejõustikuliidu vahel.

Dopinguajakirjanik Seefeldi skandaalist: aitasime uurijad õigetele jälgedele

28.03.19 ... Norra Antidoping korraldas neljapäeval seminari nimega "Mis juhtus Seefeldis?", kus osales ka mitmeid dopinguteemalisi paljastusi teinud Saksa ringhäälingu ARD uuriv ajakirjanik Hajo Seppelt. Sakslane avaldas, et ka Eestit puudutanud skandaali puhkemises oli temalgi oma osa.

ARD: dopinguarsti kliendiks oli ka üks Saksamaa olümpiasportlane

24.03.19 ... Saksa ringhääling ARD avaldas pühapäeval, et Seefeldi dopinguskandaalis kahtlustatakse ka vähemalt üht Saksamaa olümpiasportlast.

Müncheni prokuratuur: dopinguskandaali on segatud vähemalt 21 sportlast

20.03.19 ... Müncheni prokuratuur andis kolmapäevasel pressikonverentsil ülevaate Seefeldi MM-il alguse saanud dopinguskandaalist. Uurimine on näidanud, et segatud on vähemalt 21 sportlast kaheksast Euroopa riigist, uurimine puudutab viit spordiala, millest kolm on talispordialad.

Spordimuuseum võtab kevadel fookusesse noored ja ausa spordi

19.03.19 ... Muuseumihariduse edendaja tiitliga pärjatud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum koostöös Eesti Antidopinguga on loonud haridusprogrammi "Aus mäng!", mis pöörab tähelepanu ausa mängu põhimõtete tutvustamisele spordis.

Süüdistus: Venemaa dopingukütid teavitavad sportlasi ette ja nõuavad neilt raha

16.03.19 ... Venemaaga seotud dopinguskandaalid ei vaibu. Sealse antidopingu agentuuri asejuhi Margarita Pahnotskaja sõnul on teada kümneid juhtumeid tõstmises, kus dopingukütid on sportlasi eesootavast visiidist teavitanud.

Osa Pärnu koole õpetab lapsi kehalise kasvatuse tunnis rulatama

15.03.19 ... Osa Pärnu koolide kehalise kasvatuse tundidest toimub ekstreemspordikeskuses, kus lapsed saavad õppida rulaga sõitma. Esimesed tunnid on näidanud, et see meeldib lastele ja on tavalistele koolitundidele hea vaheldus.

EOK ja HTM-i haridusstipendiumid pälvisid 28 tippsportlast

12.03.19 ... EOK ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi kõrg- või kutsehariduse omandamiseks pälvisid 2019. aasta kevadsemestriks 28 tippsportlast.

Kääriku spordibaasis avati kaasaegne pallimängude hall

11.03.19 ... Märtsi alguses avati pidulikult Kääriku spordibaasi uus pallimängude hall. Kaasaegne hoone pakub Eesti tingimustes ainulaadseid võimalusi: tänu väljakut ümbritsevatele kaameratele ja PlaySight süsteemile saab treeninguid väga spetsiifiliselt analüüsida.

"AK. Nädal": mis paneb sportlase keelatud aineid kasutama?

10.03.19 ... Mis viib aga sportlase keelatud ainete kasutamise teele? On see võiduiha, soov teenida suurt raha või miskit veel? "Aktuaalne kaamera. Nädal" küsis seda spetsialistidelt.

Ülevaade dopingu tõttu äravõetud medalidest

05.03.19 ... Alates 1968. aasta Mehhiko olümpiamängudest kuni selle aasta veebruarini on olümpiamängudel võidutsenud sportlastelt ära võetud 143 medalit.

"Spordipühapäev" dopinguskandaalist mööda ei vaata

03.03.19 ... Täna algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris spordisaade "Spordipühapäev".

Purjetamistreener: sport on sama nagu elu, eetika on tähtis

02.03.19 ... Eesti suusatajatega seonduv Seefeldi dopinguskandaal täna pöördelisi arenguid kaasa ei toonud, Eesti Suusaliidul ei õnnestunud tänase päeva jooksul ühendust saada ei Andrus ega Andreas Veerpaluga. ETV spordisaate stuudios käis eetika teemadel rääkimas purjetamistreener Rein Ottosen.

Fotod: valitsus andis üle kultuuri, spordi ja teaduse elutööpreemiad

24.02.19 ... Peaminister Jüri Ratas, haridusminister Mailis Reps ning kultuuriminister Indrek Saar andsid vabariigi aastapäeval Teaduste Akadeemia saalis üle riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.

Laureuse spordiauhinna pälvis neljandat korda Novak Djokovic

18.02.19 ... Maineka Laureuse spordiauhinna pälvisid meestest tennisist Novak Djokovic ja naistest iluvõimleja Simone Biles.

Raadiomajas leidis aset trepijooksu karikasarja etapp

11.02.19 ... Eesti trepijooksu karikasarja üks etapp toimus Tallinnas raadiomajas. Tegemist oli sarja lühima etapiga, kus võisteldakse raadiomaja 11 korrusel.

Kolleeg juubilar Tiislerist: ta kommenteerib ka 2040. aastal laskesuuska!

11.02.19 ... Täna enda 50. sünnipäeva tähistav Tarmo Tiisler on spordisõpradele eeskätt tuntud kui kommentaatori ja saatejuhina, kuid Eesti Rahvusringhäälingu raudvara näol on tegemist ka suure kultuurisõbra ja hinnatud kolleegiga.

NONII-VIDEO | Palju õnne! ERR-i spordireporter Tarmo Tiisler tähistab juubelit

11.02.19 ... Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse raudvara Tarmo Tiisler tähistab täna enda 50. sünnipäeva.
täna otse
ETV2
19. juuni kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – JK Narva Trans

ülekanded/saated
ETV
19. juuni kl 17.30

TV 10 Olümpiastarti. Finaal

ETV2
19. juuni kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – JK Narva Trans

ETV2
19. juuni kl 23.15

Teel 2019. aasta jalgpalli MM-finaalturniirile 6/8

ETV2
21. juuni kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: JK Tallinna Kalev – Tallinna FC Flora

ERR Sport
22. juuni kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Maardu Linnameeskond – Paide Linnameeskond

ETV2
25. juuni kl 22.45

Teel 2019. aasta jalgpalli MM-finaalturniirile 7/8

ETV2
26. juuni kl 23.00

Teel 2019. aasta jalgpalli MM-finaalturniirile 8/8

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: