Varia

Spordikeele kujunemisel on tähtis piltlikkus ja kommentaatoritelt kuuldu

23.05.22 VARIA ... Vikerraadio spordisaade "Spordipühapäev" uuris spordivaldkonna keeleruumi, selle kujunemisvõimalusi ja mõju üldisemale keelekultuurile.

"Spordipühapäevas" tehakse juttu Portugali rallist ja spordisõnavarast

22.05.22 VARIA ... Pühapäevases Vikerraadio spordisaates "Spordipühapäev" on sel korral vaatluse all Portugalis toimuv MM-ralli ja spordivaldkonna alane eesti keel.

"Spordipühapäevas" tehakse juttu Kalev/Cramo ja Lewis Hamiltoni aastast

08.05.22 VARIA ... Pühapäevases Vikerraadio spordisaates "Spordipühapäev" on seekord vaatluse all koduse korvpalli meistriliiga otsustavad mängud ja vormel-1 karussell.

Selgus eelmise aasta parim spordiraamat

07.05.22 VARIA ... Reedel kuulutati Tartus toimunud Eesti Olümpiaakadeemia täiskogul välja Georg Hackenschmidti nimeline Eesti aasta spordiraamatu auhind. Laureaadiks sai Janek Oblikase raamat "Rabajooksust alastimaratonini. Miks on täna hea päev jooksmiseks?".

Norra olümpiakeskust külastanud füsioterapeut: edu taga ei ole raha, vaid koostöö

03.05.22 VARIA ... Füsioterapeut Katre Lust-Mardna käis mõne aja eest Norras tutvumas sellega, kuidas suur spordiriik valmistab ette sportlasi ja kuidas seal suhtutakse tippsporti ja füsoiteraapiasse. Nähtust muljetas ta intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev".

Läti muutis Venemaa sõjategevuse tagajärjel spordiseadust

29.04.22 VARIA ... Läti parlament kinnitas neljapäeval heaks kiireloomulised muudatused riigi spordiseaduses, mis käimasoleva sõja valguses piirab kontakte Venemaa ja Valgevene spordieluga.

Rakveres on pühapäevastel sporditreeningutel osalenud juba 130 mudilast

29.04.22 VARIA ... Tänavu Euroopa spordilinna tiitlit kandev Rakvere pakub igas eas liikumishuvilistele mitmeid võimalusi tegeleda erinevate spordialadega. Jaanuari alguses kutsuti ellu lasteaiaealistele lastele mõeldud "Sportlikud pühapäevahommikud", mis saavutasid kohe suure populaarsuse.

Maineka Laureuse spordiauhinna võitsid Verstappen ja Thompson-Herah

25.04.22 VARIA ... Maineka Laureuse spordiauhinna pälvisid meestest vormelisõitja Max Verstappen ja naistest sprinter Elaine Thompson-Herah.

Kuulsuste Halli lisandusid Šmigun-Vähi, Nool, Jaanson ja Tammer

21.04.22 VARIA ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis asuvasse Eesti Spordi Kuulsuste Halli valiti rahva ja ekspertkomisjoni koostöös neli uut liiget. Uuteks liikmeteks sportlaste kategoorias valiti Kristina Šmigun-Vähi, Erki Nool ja Jüri Jaanson. Spordi mõjutajana osutus valituks Harald Tammer.

Kristin Tattar pälvis aasta esimesel suurturniiril teise koha

18.04.22 VARIA ... Kettagolfar Kristin Tattar teenis USA-s peetud aasta esimesel suurturniiril PDGA Champions Cup teise koha.

Swedbank jagab laste ja noorte liikumist edendavatele projektidele 30 000 eurot

12.04.22 VARIA ... Swedbank kuulutas välja taotlusvooru, kuhu on oodatud laste ja noorte liikumist ning sportimist edendavad projektid, toetusfondi suurus on 30 000 eurot.

ERR pälvis spordiajakirjanike preemiatel kaks esikohta

12.04.22 VARIA ... Eesti Spordiajakirjanike Selts kuulutas Kristiine O'Learyses välja 2021. aasta spordiajakirjanduse parimad tööd.

"Spordipühapäeva" suur ülevaade: 2032 OM-il võib Eesti koondises olla Ukrainast tulnud sportlane

11.04.22 VARIA ... Pärast sõja puhkemist oleme näinud koostööd ja Ukraina ning ukrainlaste aitamist erinevates valdkondades. Sama kehtib spordi puhul: Eesti sportlaskond on Ukraina kolleegidele abikäe ulatanud, mitmed Ukraina koondised saavad siin turvalises keskkonnas treeningtegevust jätkata. Vikerraadio uuris "Spordipühapäevas", milliste printsiipide alusel on ukrainlastele spordirindel abi pakutud ja kuidas on asjad siiani sujunud.

Kadiliis Kuiv tegi sinilillejooksudel puhta töö

10.04.22 VARIA ... Kadiliis Kuiv tegi kahel nädalavahetusel toimunud sinilillejooksudel puhta töö - võit tuli kõigil neljal võistlusel. Pühapäeval Tallinnas oli konkurents esikohale küll kõige tihedam, kuid Kadiliis edestas teise koha pälvinud Anne-Ly Palmi 14 sekundiga.

Kadiliis Kuiv võttis kolmanda sinilillejooksu võidu

09.04.22 VARIA ... Laupäeval Narvas toimunud kolmanda sinilillejooksu võitis naiste arvestuses Kadiliis Kuiv, kes võidutses ka eelmisel nädalal Tartus ja Pärnus toimunud jooksudel. Üldvõidu teenis Urmas Rajaver.

Kolleegi järelhüüe Maksimovile: Sinu tundlik ajastunärv jäi lõpuni paika

09.04.22 VARIA ... Laupäeval saadeti viimsele teekonnale spordiajakirjanik Valeri Maksimov (02.10.1949 – 30.03.2022). Kunagisele kolleegile saatis Vikerraadio vahendusel järelhüüde endine spordiajakirjanik, Maksimovile erinevates väljaannetes kaastööd teinud Priit Jõgi. ERR-i spordiportaal avaldab selle täies mahus.

EOK spordijuhtide arenguprogrammi lõpetas teine lend

09.04.22 VARIA ... Reedel jõudis finišisse Eesti Olümpiakomitee arenguprogrammi "Spordijuht 2.0" teine lend, kuhu kuuluvad erinevate spordiorganisatsioonide juhid ja võtmetöötajad.

Selgusid esimese poolaasta spordistipendiumide saajad

07.04.22 VARIA ... 2022. aasta esimeseks pooleks jagas kultuuriministeerium riiklikke spordistipendiume 75 sportlasele kogusummas 67 500 eurot. Stipendiume jagatakse kaks korda aastas, et stimuleerida sportlikke tipptulemusi.

Latsepov püstitas poolmaratonis Eesti kõigi aegade viienda tulemuse

06.04.22 VARIA ... Möödunud nädalavahetusel õnnestus Leonid Latsepovil ja Karel Hussaril täita novembris Hiinas toimuva poolmaratoni MM-norm.

Selgusid Eesti spordiajakirjanduse 2021. aasta parimate tööde nominendid

06.04.22 VARIA ... Eesti spordiajakirjanduse 2021. aasta parimate tööde konkursile laekus üle saja töö kaheksas kategoorias. Võitjad kuulutatakse välja 12. aprillil Kristiine O'Learyses Unibet Sports Arenal.

VIDEO: Eesti spordirahvas kutsub üles sõjapõgenikke toetama

06.04.22 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel kutsub Eesti spordirahvas 6. aprillil toimuva valge kaardi päeva raames sõnumiga #üheskoos kõiki üles Ukraina sõjapõgenikke ja nende siinviibimist igakülgselt toetama.

"Spordipühapäevas" on külas Mihkel Uiboleht ja Andres Vaher

03.04.22 VARIA ... Pühapäeval kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev", kus sel korral on külas Eesti Jalgpalli Liidu arendusdirektor Mihkel Uiboleht ja Kuku raadios jalgpallisaadet "Vutikohus" juhtiv Andres Vaher.

Lahkus legendaarne spordiajakirjanik Valeri Maksimov

30.03.22 VARIA ... Pika haiguse tagajärjel suri endine spordiajakirjanik Valeri Maksimov (02.10.1949 – 30.03.2022).

"Spordipühapäevas" tehakse juttu Venemaal treeneritööd teinud Rivo Vesikuga

27.03.22 VARIA ... Pühapäeval kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev", kus sel korral on külas võrkpallitreener Rivo Vesik ning moodsast viievõistlusest räägivad Imre Tiidemann ja Tambet Kibal. Saadet juhib Johannes Vedru.

Ukrainlased saavad Tartu Maratoni üritustel tasuta osaleda

24.03.22 VARIA ... Klubi Tartu Maratoni korraldusmeeskond on otsustanud, et sel hooajal on Klassiku sarjas osalemine ukrainlastele tasuta.

Jalgpalli mälumängu meistrivõistlused naasevad pärast kaheaastat pausi

22.03.22 JALGPALL ... Eesti meistrivõistlused jalgpalli mälumängus toimuvad 21. aprillil A. Le Coq Arena konverentsikeskuses. Parimad selguvad kaheaastase pausi järel.

Joel Juht polaarmaratonist: see oli rõve

21.03.22 TELE/RAADIO ... Ultrasportlane Joel Juht lõpetas pooletuhande kilomeetri pikkuse ränkraske maratoni lumehangede vahel. Kuigi ta on uhke, et täitis endale viis aastat tagasi antud lubaduse, tõdes ta "Ringvaates", et kogemus ise oli raske ja rõve.

Beckham andis oma miljonite jälgijatega Instagrami konto üle Ukraina arstile

21.03.22 INIMESED ... Briti vutistaar David Beckham andis oma Instagrami konto õigused üle Harkivis töötavale Ukraina doktorile Irõnale. Kogu pühapäeva vältel said endise tippjalgpalluri 71,5 miljoni jälgijat tema Instagrami kontol näha pilte ja videoid otse Harkivist.

Prantsusmaa võitis 12-aastase pausi järel Kuue rahvuse turniiri

20.03.22 VARIA ... Ragbi hooaja suursündmuse, Kuue rahvuse turniiri, võitis sel aastal Prantsusmaa, kes viimati krooniti võitjaks 2010. aastal.

Norra olümpiakomitee liige pani Vene sportlaste toetamise tõttu ameti maha

17.03.22 VARIA ... Norra olümpiakomitee (NIF) sportlaskomisjoni aseesimees Öyvind Watterdal lahkus ametist, kuna ei nõustunud Venemaa ja Valgevene sportlaste keelamisega rahvusvahelistelt võistlustelt.

Britid ei soovi võistlema Venemaa sportlasi, kes toetavad Putinit

15.03.22 VARIA ... Suurbritannia spordiministri Nigel Huddlestoni sõnul ei piisa sellest, kui Venemaa sportlased võistlevad neutraalse lipu all. Tema hinnangul on tähtis ka tagada, et nad ei oleks Vladimir Putini režiimi toetajad.

Spordi eest vastutavad ministrid kutsuvad ühisavaldusega üles näitama solidaarsust Ukrainaga

09.03.22 VARIA ... Kultuuriminister Tiit Terik liitus 35 riigi spordiministrite ja kõrgemate ametnike ühisavaldusega, kus kutsutakse rahvusvahelisi spordialaliite keelustama Venemaa ja Valgevene osalust rahvusvahelises spordis ning tunnustatakse neid alaliite, kes on seda juba teinud.

Seli: peale 2014. aastat on ka Ukraina spordis lahkhelid

07.03.22 VARIA ... Mida tähendab poliitiline ja sõjaline konflikt Venemaaga, mis tegelikult ei alanud ju 24. veebruaril, vaid tõsisemal kujul juba 2014. aastal, Ukraina spordile? Johannes Vedru vestles sellel teemal Igor Baškirovi ja Neinar Seliga.

Eestimaa talimängudel võisteldi paarikümnel alal

07.03.22 VARIA ... Nädalavahetusel keskusega Ida-Virumaal toimunud Eestimaa talimängudel osales paarikümnel alal üle 2200 sportlase.

EOK ja kultuuriministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 30 tippsportlast

04.03.22 VARIA ... Eesti olümpiakomitee ja kultuuriministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2022. aasta kevadsemestril 30 endist ja praegust tippsportlast.

Venemaa spordiministeerium läheb võistluskeeldude vastu spordikohtusse

03.03.22 VARIA ... Venemaa spordiministeerium valmistab ette kaebust Rahvusvahelise Spordiarbitraažile (CAS), et vaidlustada mitme rahvusvahelise föderatsiooni otsused kõrvaldada riigi sportlased oma võistlustelt.

Jalgpallitreener Getulio hagi Mia Belle Trisna vastu jäi rahuldamata

01.03.22 VARIA ... Harju maakohus jättis esmaspäevase otsusega terves ulatuses rahuldamata Getulio Aurelio Fredo hagi Mia Belle Trisna vastu. Fredo nõudis Trisnalt viimase poolt eelmise aasta märtsis Kanal 2 saates "Õhtu" ning päevalehes "Õhtuleht" avaldatud väidete ümberlükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist.

EOK president: olen kahe käega ROK-i otsuse poolt

28.02.22 VARIA ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas esmaspäeval, et ei soovita rahvusvaheliste võistluste korraldajatel oma võistlustele Venemaa ja Valgevene sportlasi kutsuda. Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on tegemist kiiduväärt avaldusega.

EOK presidendi soovitus: Venemaa sportlaste vastu mitte võistelda

27.02.22 VARIA ... Eesti olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa soovitab Eesti sportlastel võistlemisest loobuda, kui neil tuleb vastamisi minna Venemaa esindajaga.

EOK peasekretär: meie sportlased ei peaks osalema võistlustel Venemaal

25.02.22 VARIA ... Eesti olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles andis teada, et ükski Eesti sportlane ei peaks osalema Venemaal või Valgevenes toimuval võistlusel.

Elutööpreemia laureaat Zilmer: suurim rõõm on, kui õpilane hakkab aru saama

23.02.22 VARIA ... Vabariigi aastapäeva eel anti üle riiklikud preemiad ka spordi valdkonnas. Elutööpreemiad pälvisid sulgpallitreener Mart Siliksaar ja spordipedagoog Kaarel Zilmer.

President tunnustab teenetemärgiga ka Kelly Sildarut ja epeenaiskonda

21.02.22 VARIA ... President Alar Karis annab Eesti Vabariigi sünnipäeva eel teenetemärgid 148 inimesele. Teiste seas pälvivad Valgetähe teenetemärgid ka Eesti epeenaiskond ja freestyle-suusataja Kelly Sildaru.

Pürn: rahvusvaheliste võistluste korraldamine on Eestis väga heal tasemel

17.02.22 VARIA ... Kultuuriministeeriumi asekantsleri Tarvi Pürni sõnul on rahvusvaheliste spordivõistluste korraldamine Eestis väga heal tasemel. Samuti leiab Pürn, et riigi jaoks on tegemist majanduslikult tulusa ettevõtmisega, mis aitab tuua ka rahvusvahelist tähelepanu.

Tartu Välk hokiklubi mängija tegi pärast mängu pruudile abieluettepaneku

14.02.22 VARIA ... Tartus nädala eest peetud meeste jäähoki Eesti meistrivõistluste kohtumine HC Everesti ja Tartu Välk 494 vahel jääb inimestele, iseäranis kahele noorele inimesele ilmselt elu lõpuni meelde.

Spordi elutööpreemia pälvisid Kaarel Zilmer ja Mart Siliksaar

10.02.22 VARIA ... 2022. aasta riikliku spordi elutööpreemia pälvivad spordipedagoog Kaarel Zilmer ja sulgpallitreener Mart Siliksaar.

Valitsus otsustas anda neljale olulisele spordiüritusele eriloa

27.01.22 VARIA ... Valitsus otsustas toetada kultuuriministeeriumi ettepanekut nelja ülekaaluka ühiskondliku või riikliku huviga spordiürituse toimumiseks. Eriluba antakse Tartu Maratonile, Eesti meeste korvpallikoondise maailmameistrivõistluste valikmängule, laskesuusatamise MK-etapile ja Eesti meeste jalgpallikoondise UEFA Rahvuste liiga mängule nende korraldamiseks praegu kehtivatest piirangutest suurema osalejate või pealtvaatajate arvuga.

Rahvusvahelised spordisündmused saavad ligi 1,4 miljonit eurot toetust

26.01.22 VARIA ... Kultuuriminister Tiit Terik allkirjastas kaks käskkirja, millega eraldatakse 44 rahvusvahelise spordisündmuse läbiviimiseks kokku 1 397 300 eurot.

Riiklikele spordipreemiatele esitati 43 kandidaati

18.01.22 VARIA ... Kultuuriministeeriumisse laekusid tähtajaks, 10. jaanuariks ettepanekud Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks. Preemiate laureaadid selguvad veebruarikuus.

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe

10.01.22 VARIA ... Eesti Lipu Selts andis Eesti Olümpiakomiteele üle traditsioonilise kingituse - komplekti erinevas suuruses Eesti lippe Eesti olümpiadelegatsioonile Pekingis.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu Eesti lumelauduritest

09.01.22 VARIA ... Seekordses Vikerraadio saates "Spordipühapäev" võetakse luubi alla Eesti lumelaudurid ja Tartu jalgpallihalli.

täna otse

ETV2
25. mai kl 17.50

CEV võrkpalli Kuldliiga. Eesti – Tšehhi

ERR Sport
25. mai kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Flora

ülekanded/saated

ETV2
26. mai kl 16.00

Jäähoki MM. Veerandfinaal: Rootsi – Kanada

ERR Sport
26. mai kl 16.15

Jäähoki MM. Veerandfinaal: Saksamaa – Tšehhi

ERR Sport
26. mai kl 18.20

Tour of Estonia. Proloog

ETV2
26. mai kl 19.30

TV 10 olümpiastarti. IV etapp

ETV2
26. mai kl 20.00

Jäähoki MM. Veerandfinaal: Soome – Slovakkia

ERR Sport
26. mai kl 20.15

Jäähoki MM. Veerandfinaal: Šveits – USA

ERR Sport
27. mai kl 11.00

Tour of Estonia. Tallinn-Tartu

ERR Sport
28. mai kl 10.25

Tour of Estonia. Naised

ETV2
28. mai kl 14.00

Jäähoki MM. 1. poolfinaal

ERR Sport
28. mai kl 14.40

Tour of Estonia. Tartu GP

ETV
28. mai kl 15.20

CEV võrkpalli Kuldliiga. Läti – Eesti

ETV2
28. mai kl 18.00

Jäähoki MM. 2. poolfinaal

ETV2
28. mai kl 21.00

Eestimaa velotuur. Tour of Estonia

ERR Sport
29. mai kl 10.50

41. Tartu rattaralli

ERR Sport
29. mai kl 15.15

Jäähoki MM. Pronksimäng

ETV2
29. mai kl 16.45

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

ETV2
29. mai kl 19.30

Tartu rattaralli 2022

ETV2
29. mai kl 20.00

Jäähoki MM. Finaal

ETV2
1. juuni kl 17.50

CEV võrkpalli Kuldliiga. Eesti – Belgia

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: