Varia

VAATA | Väike-Maarjas avati Lurichi ausammas

22.04.18 ... Maadleja ja raskejõustiklane, maailmameister Georg Lurich ei olnud mitte ainult suur ja tugev sportlane, vaid täiesti omaette nähtus Eesti kultuuripildis tervikuna. Mitmekülgne mees, kelle kordaminekutest ja eeskujust eestlased raskel ajal innustust said.

Raul Rebane: Georg Lurichi ausamba püstitamine võttis 20 aastat

22.04.18 ... 22. aprillil avatakse Väike-Maarjas Georg Lurichile tema sünniaastapäeval ausammas. "Hommik Anuga" saates oli külas Raul Rebane, kes on aastaid selle ausambaga tööd teinud ning kes selgitas, milline jõud tegelikult ühel monumendil on.

"Spordipühapäev" keskendub Lurichile, jäähokile ja spordi rahastamisele

21.04.18 ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" on stuudiovestluses luubi all lõppeva nädala tähtsamad teemad. Pikemalt peatutakse Georg Lurichil, jäähokikoondise MM-turniiril, spordi rahastamisel ja meeste võrkpallikoondisest.

Eesti Antidoping soovib muuta spordiseaduse paragrahvi

17.04.18 ... Aprilli algusest keskpaigani on Eesti Antidoping (EAD) detailsemalt tegelnud andmekaitse küsimustega ning teinud sõnastusettepaneku võimalikuks Spordiseaduse paragrahv 11 muudatuseks.

Olümpiaraamatu peatoimetaja Gunnar Press: oleme ikka omade poolt

12.04.18 ... Eesti Olümpiakomitee ja Ajakirjade Kirjastus esitlesid XXIII taliolümpiamängudele pühendatud olümpiaraamatut "PyeongChang 2018", mis on nüüd saadaval raamatupoodides üle Eesti.

Kameruni sportlased läksid Rahvaste Ühenduse mängudel kaduma

11.04.18 ... Austraalias toimuvatel Rahvaste Ühenduste mängudel on teadmata kadunud kaheksa Kameruni sportlast ehk kolmandik Kameruni koondisest.

Täna algab puhta spordi nädal

09.04.18 ... 9.-15. aprillini toimub Eestis kolmandat aastat puhta spordi nädal, et tutvustada antidopingu põhimõtteid ning dopinguvastase võitluse olulisust. Seekordne ettevõtmine keskendub toidulisandite riskide maandamisele.

Kuulutati välja 2017. aasta parim spordiraamat

07.04.18 ... 7. aprillil kuulutati Eesti Olümpiaakadeemia aastakonverentsil välja 2017. aasta parim spordiraamat, milleks oli Märt Roosna raamat "Terava keelega. Avo Keele ja Eesti võrkpallimeeskonna lugu". 

Eesti sportlased astuvad valget kaarti näidates üles koolikiusamise vastu

06.04.18 ... 6. aprillil tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva, mille raames sportlased kutsuvad valget kaarti näidates üles koolikiusamist märkama ja kiusamisele vahele astuma.

FIA president Jean Todt külastab Eestit

02.04.18 ... 5.-6.aprillil on Eestis ametlikul visiidil Rahvusvahelise Autoliidu FIA president Jean Todt.

Venemaa sportlaste detailsete kohtuotsuste avaldamine lükati edasi

30.03.18 ... Rahvusvaheline Spordiarbitaaži (CAS) üksikasjalikke otsuste avaldamine, mis selgitab 1. veebruaril 28 Venemaa sportlase olümpial osalemise keelu tühistamise tagamaid, lükkub edasi aprilli keskpaigani.

Teatejooks kogub annetusi ratastoolikasutajate mängu- ja treeningpargiks

27.03.18 ... Tänavu kolmeteistkümnendat korda toimuv Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus kogub sel korral annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde ainulaadse mängu- ja treeningpargi rajamiseks, mis on kohandatud liikumisvõime kaotanud patsientide jaoks.

Venemaa ignoreerib WADA abipakkumisi dopinguvastases võitluses

21.03.18 ... Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) presidendi Sir Craig Reedie sõnul on WADA pakkunud neljal korral Vene kolleegidele võimalust Moskvas ühiselt dopinguproove analüüsida, kuid venelased pole WADA-le vastanud.

Jõulumäe Tervisespordikeskuses toimub rahvusvaheline seminar

20.03.18 ... Täna kogunevad Jõulumäe Tervisespordikeskuses Eesti terviseradade võrgustiku esindajad üle Eesti ja Läti suusakeskuste esindajad, et üheskoos seminaril analüüsida lõppeva talve radade ettevalmistust ning lumetootmist ja terviseradade arenguid. Praktilistes töötubades proovtakse erinevaid rajahooldusmasinaid ning lumekahureid. 

Kanter: sportlaskomisjoni liikmed said ähvardusi

19.03.18 ... Tallinnas pidas oma esimese koosoleku Euroopa Olümpiakomiteede uus sportlaskomisjon, mille juhiks on eestlasest olümpiavõitja Gerd Kanter.

Täna koguneb Tallinnas Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjon

19.03.18 ... Esmaspäeval, 19. märtsil peab Tallinnas oma esimese koosoleku Euroopa Olümpiakomiteede uus sportlaskomisjon, mille juht on olümpiavõitja Gerd Kanter.

Gerd Kanterist sai diplomeeritud juhtimis-coach

16.03.18 ... Eesti Olümpiakomitee ja Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni juht, olümpiavõitja Gerd Kanter läbis esimese tippsportlasena EBS Juhtimiskoolituse Keskuses Academy of Executive Coaching poolt välja töötatud juhtimis-coachingu diplomiprogrammi.

Ukraina valitsus keelab sportlastel Venemaal võistelda

15.03.18 ... Ukraina valitsus keelab riigi sportlastel võistelda Venemaa pinnal peetavatel võistlustel.

VIDEO | Välismaalastest treenerid panid end emakeelepäeva puhul proovile

14.03.18 ... 14. märtsil tähistatakse emakeelepäeva. Selle puhul rääkisid oma kogemustest eesti keelega ja panid oma oskused proovile koondiste välismaalastest treenerid Dmitri Skiperski, Lars Hopp ja Jarmo Matikainen.

PyeongChangis on müüdud rekordiliselt palju paralümpiamängude pileteid

13.03.18 ... PyeongChangi paralümpiamängude lõpuni on jäänud viis päeva, kuid 2018. aasta taliolümpia on juba purustanud kõik piletimüügi rekordid.

Joosep Susi: spordireportaaž on läinud lihtsustumise teed - tuleks teha tööd!

12.03.18 ... Vikerraadio hommikuprogrammis käis külas spordiajakirjanik Joosep Susi, kes ei jäänud päris rahule äsjalõppenud olümpiamängude kommentaatorite tööga. Tema arvates jääb neil puudu ameti juurde käivatest käsitööoskustest.

Parima dokfilmi Oscari teeninud teose autor: ROK-i president peab tagasi astuma

05.03.18 ... Ööl vastu tänast toimunud Ameerika filmiakadeemia auhinnaõhtul ehk Oscari-galal võitis parima dokumentaalfilmi tiitli Bryan Fogeli linateos "Icarus", mis keskendub Venemaa dopinguskandaali tagamaadele.

Eesti sportlikumad omavalitsused selguvad Viljandis

02.03.18 ... 34. Eesti omavalitsuste talimängud toimuvad nädalavahetusel Viljandis. Mängudel on osalemas üle 1400 sportlase ligemale poolesajast omavalitsusest.

Maineka Laureuse spordiauhinna pälvisid Federer ja Williams

28.02.18 ... Laureuse spordiauhinna pälvisid nii meeste kui naiste kategoorias tennisistid Roger Federer ja Serena Williams.

"Vabariigi terviseks" tehti terviseradadel maakerale peale poolteist ringi

27.02.18 ... Terviseradade kuu raames vabariigi sünnipäeva tähistamiseks tehtud üleskutse "Vabariigi terviseks!" võtsid 24.–25. veebruaril vastu umbes 7000 inimest, kes läbisid üle Eesti paiknevatel terviseradadel joostes, kõndides, suuskadel või jalgratastel kokku üle 65 000 kilomeetrit. Sellega sai sümboolselt maakerale peale tehtud koguni poolteist ringi.

Lahkus jooksutreener Endel Pärn

26.02.18 ... Esmaspäeval lahkus 70-aastaselt meie seast Eesti üks paremaid jooksutreenereid Endel Pärn, kelle juhendamisel on Eesti tippu tõusnud mitu kesk- ja pikamaajooksjat.

President Kersti Kaljulaid: noorte liikumisharjumus on oluline

26.02.18 ... Otepääl toimuvaid noorte- ja juunioride laskesuusatamise maailmameistrivõistlused külastab ka Eesti Vabariigi president, proua Kersti Kaljulaid, kes isegi igapäevaselt laskesuusatamist jälgib.

Täna tehakse Eesti terviseradadel "Vabariigi terviseks!" tiir ümber maakera

24.02.18 ... Veebruaris toimuv terviseradade kuu "Vabariigi terviseks!" jõuab haripunkti täna, 24. veebruaril, mil kõiki eestimaalasi oodatakse üle Eesti paiknevatele terviseradadele liikuma, et ühiselt teha maakerale ring peale. 

Eestis on 50 siseterviserada, mis ühendavad igapäevaselt 55 000 inimest

14.02.18 ... Eesti Terviserajad SA eestvedamisel on hoonetesse üle Eesti maha märgitud juba 50 siseterviserada, mis kutsuvad inimesi rohkem liikuma. Hoonetesisesed rajad on igapäevaselt kättesaadavad juba 55 000 inimesele, kes neis majades liiguvad. Uued siseterviserajad avati täna Eesti Rahvusraamatukogus ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Soomlaste salarelv olümpial – kudumine

14.02.18 ... Soome olümpiakoondis PyeongChangi taliolümpial on endi jaoks avastanud tõelise salarelva – nimelt maandatakse võistluste käigus kuhjuvaid pingeid kudumisega.

Eesti asub discgolfi maailma edetabelis 5. kohal

11.02.18 ... Maailma Discgolfi Liit (WFDF) ja Professionaalse Discgolfi Liit (PDGA) on esmakordselt ajaloos discgolfi riigid pingeritta seadnud. Eestil asub selles tabelis kõrgel viiendal kohal 78 punktiga.

Riiklikud spordi elutööpreemiad pälvisid Ivar Stukolkin ja Tõnu Pääsuke

08.02.18 ... Valitsus otsustas täna heaks kiita Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku ja kinnitada riiklikud spordipreemiad. Elutööpreemia pälvivad Ivar Stukolkin ja Tõnu Pääsuke, spordi aastapreemia laureaatide seas on ka rallisõitjad Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Adaveres peeti piirkonna koolinoorte taliolümpiamänge

05.02.18 ... Samal ajal kui maailma talispordi eliit koguneb Lõuna-Koreasse olümpiamängudele, peetakse Adaveres Põltsamaa piirkonna koolinoorte kahepäevaseid taliolümpiamänge. Ikka hasardi ja lustiga, arvestades Olümpiaharta reegleid.

Presidendi teenetemärgi pälvisid kaheksa Eesti spordiga seotud inimest

05.02.18 ... President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks. Nende hulka kuulub kaheksa Eesti spordiga seotud inimest.

Teenetemärgi saanud Are Eller: ma ei taha kunagi alla anda

05.02.18 ... President Kersti Kaljulaid annab tänavu teenetemärgi teiste seas ka ajakirjanikule ja invaspordi toetajale Are Ellerile, kellele on määratud Valgetähe V klassi auraha.

Aunroos: tuleb leida see, mis on tähtis ja mitte alla anda

03.02.18 ... Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi valdkonna peapreemia laureaadi Aavo Aunroosi sõnul on elus oluline pühendada aega sellele, mida pead oluliseks ja vigade tegemisel neist õppida ning mitte alla anda, rääkis Pirita Spordikeskuse direktor Vikerraadiole.

Video: ohvri isa püüdis kohtus USA endist võimlemiskoondise arsti rünnata

02.02.18 ... Mees, kelle kolme tütart endine USA võimlemiskoondise arst Larry Nassar seksuaalselt kuritarvitas, püüdis Michigani kohtusaalis Nassarit rünnata.

WADA: uued dopinguproovide pudelid tekitavad küsimusi

29.01.18 ... Kölnis asuv antidopingulabor avastas mullu septembris turule toodud uute dopingupudelite käsitlemisel turvariski. Maailma antidoping (WADA) ja tootja Berlinger uurivad juhtunut.

Täna "Spordipühapäevas": Monte Carlost Austraalia lahtisteni

28.01.18 ... Seekordses "Spordipühapäevas" leiavad kajastust mitmed teemad, alustades autorallist ja lõpetades Austraalia lahtistega.

Spordimuuseumi suur olümpiakonverents tõi kokku medalivõitjad

27.01.18 ... Eile, 26. jaanuaril leidis aset Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi XXVIII konverents, mis oli pühendatud olümpia-aastale ja lähenevatele taliolümpiamängudele. Kohale tulnud esinejate seas olid olümpiamedalistid eesotsas Gerd Kanteri, Allar Levandi ja Jüri Tammega.

Endine USA võimlemiskoondise arst mõisteti vangi 175 aastaks

25.01.18 ... Michigani kohus mõistis endise pikaaegse USA võimlemisoondise arsti Larry Nassari süüdi naisvõimlejate seksuaalse kuritarvitamises. Varasemalt kannab Nassar juba 60-aastast vanglakaristust, kuna tegeles lapspornograafiaga.

Spordi- ja Olümpiamuuseum teenis neli nominatsiooni ja sai ühe auhinna

20.01.18 ... Eile õhtul jagati tunnustust muuseumidele, kes on oma valdkonnas silma paistnud värskete ideede ja eeskuju andvate algatustega. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum sai oma ajaloo esimese auhinna, seda muuseumihariduse edendaja kategoorias enda uute interaktiivsete haridusprogrammide eest.

Spordimuuseumi suur olümpiakonverents toob kokku medalivõitjad

17.01.18 ... 26. jaanuaril algusega kell 11 peetakse Tartus V konverentsikeskuses (Riia 2, Tartu) Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi XXVIII konverents. Olümpia-aastale ja lähenevatele taliolümpiamängudele pühendatud konverents võtab vaatluse alla Eesti olümpiaajaloo olulised hetked ning toob kuulajate ette neist osa saanud otseallikad – Eesti olümpiamedalistid eesotsas olümpiavõitja Gerd Kanteri, Allar Levandi ja Jüri Tammega.

Riiklikele spordipreemiatele esitati 41 kandidaati

17.01.18 ... Kultuuriministeeriumisse laekusid tähtajaks, 10. jaanuariks 2018 ettepanekud riiklike spordi elutöö- ja aastapreemiate määramiseks. Kahele elutööpreemiale esitati 18 ning kuuele aastapreemiale 23 kandidaati.

Lihtsama spordiülekande võib ära teha paari inimesega, keerukamal on abiks paar bussi

15.01.18 ... Spordiülekandeid tootva ettevõtte Baltic Broadcasting liige Taavi Lüütsepp sõnas intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev", et lihtsama ülekande võib ära teha ka paari inimese abil, kuid on ka palju nõudlikemaid projekte.

Eesti meistrid saavad juubelikujundusega medalid

13.01.18 ... Eesti sajanda sünnipäeva puhul autasustatakse tänavu Eesti meistrivõistluste parimaid juubelikujundusega medalitega, mis pandi esmakordselt sportlastele kaela täna Haapsalus epeevehklemise kadettide meistrivõistlustel.

EASL tähistab reedel sportlikult 26. aastapäeva

11.01.18 ... Eesti Akadeemiline Spordiliit tähistab reedel, 12. jaanuaril sportlikult oma 26. aastapäeva, mil Tartu Ülikooli Spordihoones toimub järjekordne, arvult juba 17. EASL aastapäevaturniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele. Esimene turniir peeti samuti Tartus aastal 2002.

McAfee: olümpiamängud on sattunud küberrünnakute alla

08.01.18 ... Küberturbe ettevõte McAfee teatas, et häkkerid on püüdnud varastada salajasi andmeid taliolümpiamängudega seotud organisatsioonidelt.

Aasta esimene "Spordipühapäev" on sündmuste tulipunktis

07.01.18 ... Saatesse jõuavad otselülitused käsipallikoondise MM-valikmängult Šveitsist, lisaks teeme kokkuvõtte Oberhofi laskesuusatamise MK-etapist ning uurime, kuidas on kaugel Abu Dhabis Rootsiga kohtuv Eesti jalgpallikoondis aasta esimeseks mänguks valmis.

ERR-i aasta vaadatuim spordiülekanne oli maadluse MM-i otsepilt

30.12.17 ... Lõppeval aastal pakkus Eesti Rahvusringhääling kolmel telekanalil vaatamiseks kokku 230 spordivõistluse otseülekannet ehk igaõhtuste spordiuudiste ning spordisaadete kõrval keskmiselt 4-5 otseülekannet nädalas. Missugused olid kõige populaarsemad spordiülekanded teleekraanil?

ülekanded/saated
ETV2
25. aprill kl 15.50

Jäähoki MM-i I divisjon: Rumeenia – Eesti

ETV
26. aprill kl 23.10

Teel jalgpalli 2018. aasta finaalturniirile, 6/16

ETV2
27. aprill kl 15.50

Jäähoki MM-i I divisjon: Eesti – Horvaatia

ERR Sport
28. aprill kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tartu JK Tammeka

ETV2
28. aprill kl 19.20

Jäähoki MM-i I divisjon: Leedu – Eesti

ETV2
29. aprill kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Viljandi JK Tulevik – Pärnu JK Vaprus

ETV2
29. aprill kl 18.00

Autoralli MM. Argentina ralli power stage

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: