Varia

Treeneri kutsetunnistust saab kontrollida uue portaali vahendusel

13.11.19 ... Eesti Spordikoolituse- ja Teabe Sihtasutus avas koostöös Eesti Olümpiakomiteega veebiportaali Treenerikutse (www.treenerikutse.ee), kus saab kontrollida, kas treeneril on kehtiv kutsetunnistus.

WADA uus president: Venemaa süü tõendamise korral peab meie reaktsioon olema karm

07.11.19 ... Maailma Antidopingu WADA järgmiseks presidendiks saava Poola turismi- ja spordiministri Witold Banka sõnul peab organisatsioon rakendama karme meetmeid, kui leitakse, et Venemaa on Moskva laboratooriumi andmetega manipuleerinud.

WADA president: meil ei olnud vahendeid Venemaa probleemiga tegelemiseks

06.11.19 ... Ametist lahkuv maailma antidopingu ühenduse WADA president Craig Reedie tunnistas, et Venemaa riiklik dopinguskandaal on olnud organisatsioonile ajaloo kõige raskem katsumus.

Tartus tähistati ülikooli spordimeditsiini õppekava 60. sünnipäeva

04.11.19 ... Tänavu möödub 60 aastat ajast, kui Tartu Ülikoolis avati spordimeditsiini õppekava. Ümmarguse numbri tähistamiseks peeti sel reedel ülikooli aulas maha esinduslik spordimeditsiini-alane konverents.

"Spordipühapäevas" on luubi all vehklemine, ragbi MM ja spordimeditsiin

03.11.19 ... Pühapäeval tuleb Vikerraadio saates "Spordipühapäev" juttu naisepeevehklejatest, ragbi MM-ist ja spordimeditsiinist. "Spordipühapäev" on eetris kell 18.15 ning saadet teevad Juhan Kilumets, Ragnar Kaasik ja Johannes Vedru.

Eesti spordiveteranid kogunesid hingedepäeval Metsakalmistule

02.11.19 ... 2. novembril on hingedepäev ja sel puhul kogunesid Eesti spordiveteranid traditsiooniliselt Metsakalmistule Eesti spordi suurkujude hauaplatside juurde. Mälestati lahkunuid, süüdati küünlad.

EOK käivitas projekti, mille eesmärk on viia spordijuhtimine Eestis uuele tasemele

01.11.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) käivitas projekti, mille eesmärk on viia spordijuhtimine Eestis uuele tasemele. Arenguprogramm on mõeldud mitte ainult praegustele spordijuhtidele vaid ka treeneritele ja sportlastele.

Kuressaare pärjati Euroopa spordilinna tiitliga

24.10.19 ... Kuressaare saab Balti- ja Põhjamaade linnade seast ainsana kanda järgmisel aastal Euroopa spordilinna tiitlit. Just nii otsustas nelja liikmeline Brüsselist saabunud hindamiskomisjon, kes Kuressaaret hiljuti külastas. Tiitel antakse saarlastele üle detsembri alguses Brüsselis.

Kuressaare kannab järgmisel aastal Euroopa spordilinna tiitlit

23.10.19 ... Euroopa spordilinnade föderatsioon otsustas, et 2020. aastal kannab teiste linnade hulgas spordilinna tiitlit ka Kuressaare.

Üleeuroopaline tunnustus julgustab laste liikumisharjumustele veel enam tähelepanu pöörama

23.10.19 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor "Liikuma Kutsuv Kool" võitis üleeuroopalisel auhinnakonkursil #BeActive Awards esikoha.

Sporditeadlased arendavad laste kehaliste oskuste edendamiseks harjutusi ja mänge

21.10.19 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi teadlased on võtnud eesmärgiks töötada koolilaste jaoks välja oskustepõhised mängud ja harjutused, mis sobiksid kasutamiseks kehalise kasvatuse tunnis ja vahetunnis. Et peale oskuste arendamise oleks mängudel ja harjutustel ka kasulik mõju tervisele, peavad need olema vähemalt mõõdukalt intensiivsed.

Liikuma Kutsuv Kool sai Euroopalt tunnustuse

19.10.19 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor "Liikuma Kutsuv Kool" võitis üleeuroopalisel auhinnakonkursil #BeActive Awards esikoha.

EOK tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi

18.10.19 ... ​Eesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustas Eestimaa sportlikke perekondi, kelle valisid välja maakondade spordiliidud. Sportlikud pered saavad koos tunnustusega Eesti Olümpiakomiteelt preemiaks Meremuuseumi aastapileti koos ööbimisega Hilton Tallinn Park hotellis.

Lauristin tõi "Esimeses stuudios" spordiajakirjanikud eeskujuks

18.10.19 ... Sotsiaalteadlane ja Tartu ülikooli õppejõud Marju Lauristin sõnas neljapäevases intervjuus saates "Esimene stuudio", et ajakirjanduse ülesanne ei peaks olema anda hinnanguid või punkte. Lauristini sõnul ei ole ajakirjanik vahekohtunik.

Viljandi Lastepargis avati Eesti suurim trikirada

12.10.19 ... Viljandi Lastepargis avati Eesti suurim trikirada, mille ideest valmimiseni kulus kohalikul Rotary klubil viis kuud.

Rajalt eksinud üheksa-aastane poiss võitis kogemata 10 km jooksu

01.10.19 ... Ameerika Ühendriikides Minnesotas aset leidnud võistlusjooksul leidis aset kurioosne juhtum, kui üheksa-aastane Kade Lovell eksis 5 km pikkuselt distantsilt ning võitis kogemata hoopis 10 km jooksu.

Venemaa antidopingu pealik: me ei seisa kuristiku äärel, oleme sealt alla kukkunud

01.10.19 ... Venemaa Antidopingu Agentuuri RUSADA peadirektor Juri Ganus tõdes viimase dopinguskandaali valguses, et Venemaa sport on kuristiku servalt alla libisenud. Moskva laboratooriumi andmebaasi ebakõlade tõttu võib riiki oodata täielik olümpiakeeld.

IAAF-i puhta spordi komitee: Venemaa on manipuleerinud dopinguproovidega

28.09.19 ... Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) alla kuuluva kergejõustiku puhtuse eest võitlev organisatsiooni AIU pealik David Howman kinnitas, et Venemaa on manipuleerinud Moskva dopingulabori andmetega.

Itaalia alistas ragbi MM-il Kanada ja tõusis alagrupi liidriks

26.09.19 ... Jaapanis jätkuval ragbi MM-il alistas Itaalia B-alagrupis Kanada tulemusega 48:7.

FOTOD | Kaitsevägi ja EOK tähistasid spordinädalat NATO testiga

25.09.19 ... Kolmapäeval sai Tallinna spordihallis kaasa elada erakordsele sportlikule vaatemängule, kui Spordinädala raames toimuval Kaitseväe aktiivsele liikumishommikul panid end kaitseväe üldfüüsilises testis (NATO test) kõrvuti proovile Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kultuuriminister Tõnis Lukas, EOK president Urmas Sõõrumaa, asepresident Tõnu Tõniste ja täitevkomitee liige Mihhail Kõlvart, mitmed tuntud Eesti tippsportlased, kaitseväe spordirühma liikmed ning muidu spordihuvilised.

Uruguay üllatas ragbi MM-il kahekordset veerandfinalisti

25.09.19 ... Jaapanis jätkuval ragbi MM-il pakkus kolmapäeval suurüllatuse Uruguay, kes alistas Fidži 30:27.

Eriolümpia jooksukross toob spordinädalal liikuma üle 200 noore

24.09.19 ... Kolmapäeval, 25. septembril kell 11.00 toimub Jõgevamaal Siimustis Eriolümpia jooksukross, millega tähistatakse üle-Euroopalist spordinädalat.

Treeneriametist unistavatele noortele rajati uus stipendium

24.09.19 ... Eesti Olümpiakomitee ning Spordikoolituse ja –Teabe Sihtasutus rajasid treenerite järelkasvu edendamiseks uue stipendiumi, mis on suunatud bakalaureusekraadi omandavatele ja treeneriametist unistavatele noortele.

Dopingut tarvitanud austerlasi ähvardab pikk vanglakaristus

24.09.19 ... Seefeldi suusaalade MM-il alguse saanud dopinguskandaali keskmes olnud austerlased Max Hauke ja Stefan Denifl said Innsbrucki prokuratuurilt süüdistuse.

Saksa telekanalis näidati, kuidas Keenia tippsportlastele dopingut süstiti

23.09.19 ... Dohas algava kergejõustiku MM-i eel näitas Saksa telekanal ZDF, kuidas kahele Keenia tippkergejõustiklasele dopingainet EPO-t süstiti. Selline tegu tabati piilukaamerate abil.

WADA alustas Moskva laboratooriumi andmete ebakõlade suhtes menetluse

23.09.19 ... Maailma antidopingu organisatsioon WADA kahtlustab Venemaad Moskva laboratooriumi andmetega manipuleerimises ning on algatanud menetluse seoses jaanuaris edastatud andmete ebakõladega.

Venemaad ähvardab taas WADA liikmelisuse peatamine

20.09.19 ... Tuntud Saksamaa dopinguajakirjaniku Hajo Seppelti teatel kahtlustab maailma antidopingu organisatsioon WADA Venemaad Moskva laboratooriumi andmetega manipuleerimises.

Rõivassepp kutsub noorsportlasi uude kliinikusse vigastusi ennetama

20.09.19 ... Täna, 20. septembril toimus Sportomedica spordikliiniku pidulik avamine.

Ksenija Balta uue spordikliiniku avamisest: olen sellest väga palju puudust tundnud

20.09.19 ... Täna, 20. septembril toimus Sportomedica spordikliiniku pidulik avamine.

Tallinn premeeris suvel tiitlivõistlustel edukalt esinenud sportlasi

12.09.19 ... Tallinna linn tänas ja tunnustas sel suvel tiitlivõistlustel edukalt võistelnud tallinlastest sportlasi ja nende treenereid.

Harrastussportlastele algab taas loengusari "Treeni teadlikult"

11.09.19 ... Teisipäeva õhtul, 17. septembril algab "Treeni teadlikult" loengusari, kuhu on oodatud huvilised kuulama arstide, füsioterapeutide, treenerite jt spetsialistide loenguid teemadel lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, tervisekontroll, hormoonid, mikrobioom, spordialadest rattasõit ja jooga jne.

Eestit külastas maailmakuulus Iiri spordipsühholoog

07.09.19 ... Sel nädalavahetusel koolitas Eestis treenereid kuulus Iiri spordipsühholoog Liam Moggan, kelle peamine sõnum on treeneri töö väärtustamise tähtsus.

"Spordipühapäev" keskendub Eesti - Valgevene mängule

07.09.19 ... Eesti meeste jalgpallikoondise EM-valikmäng Valgevenega andis esimest tagasisidet selle kohta, kuidas näeb välja uue peatreeneri Karel Voolaidi käekiri. Millise emotsiooni võtsid Lillekülast kaasa jalgpallieksperdid ja fännid?

President õnnitles militaarvõistluse võitjaid

09.08.19 ... President Kersti Kaljulaid ütles reedel reservohvitseride sõjalis-sportliku võistluse MILCOMP auhindu üle andes, et täna on maailmas väga vähe relvajõudusid, mis suudaksid edukalt ja pikaajaliselt tegutseda ilma reservist tulevate ohvitseride ja spetsialistide panuseta.

90. sünnipäeva tähistav Endla Peets: tunnen rõõmu teiste inimeste rõõmust

02.08.19 ... Täna peab oma 90. sünnipäeva Endla Peets, kes on toetanud ja abistanud mitmeid Eesti sportlasi, teiste seas Erika Salumäed, kes on kahekordne olümpiavõitja trekisprindis. Oma rõõmsa meelega on Peets hinge pugenud paljudele.

Sihtasutus Noored Olümpiale jagas tulevikulootustele stipendiumeid

31.07.19 ... Ettevõtjate poolt loodud sihtasutus Noored Olümpiale valis 29. juulil välja uued stipendiaadid, kelleks osutusid karateka Li Lirisman ja ujuja Susannah Kaul.

Austraalia veepalli naiskond elas MM-il pidutsedes üle tõsise šoki

27.07.19 ... Lõuna-Koreas Gwangjus toimuval ujumise MM-il tähistasid sportlased võistlusjärgseid emotsioone. Pidu ei lõppenud aga hästi, sest ööklubis alla kukkunud rõdu põhjustas kahe inimese surma ning paljudel oli tõsiseid vigastusi.

Veepalli MM-finaalis kohtuvad Hispaania ja Itaalia

25.07.19 ... Lõuna-Koreas Gwangjus jätkuval ujumise MM-il selgusid neljapäeval koondised, kes mängivad meeste veepalliturniiri finaalis.

Johannes Vedru: akadeemiline spordiajalugu loovutab Euroopas positsioone

24.07.19 ... Eelmisel nädalal viibisin Madridis, kus peeti Rahvusvahelise Kehalise Kasvatuse ja Spordi Ajaloo Ühingu 20. kongressi. Minu jaoks oli selline kogemus esmakordne. Eeskätt läksingi kohale selleks, et saada täpsemalt aru, kuidas ja millisel tasemel maailmas akadeemilisema spordiajalooga üldse tegeletakse. Küsimus on oluline, sest Eestis viljeletakse akadeemilist spordiajalugu meie riigi väiksusest tulenevalt vähe. Pakun teile nüüd oma muljeid ja kohapeal kogutud materjali.

Eesti sportlased jäid moodsa viievõistluse MM-il üheksandaks

20.07.19 ... Bulgaarias Sofias toimuvatel moodsa viievõistluse juunioride MM-il teatevõistluses sai Eesti segapaar koosseisus Johanna Maria Jõgisu ja Carl Robert Kallaste U-19 vanuseklassis üheksanda koha.

Tartus algasid 15. Eesti suvemängud

13.07.19 ... Sel nädalavahetusel peetakse Tartus ja selle ümbruses 15. Eesti suvemängud.

VIDEO | Leedukad kaitsesid MM-tiitlit, aga eestlaste rekordit ei ohustanud

11.07.19 ... Möödunud nädalal Soomes Sonkajärvis toimunud naisekandmise maailmameistrivõistlused võitis teist aastat järjest Leedu paar Vytautas Kirkliauskas - Neringa Kirkliauskiene.

Veetõusme universiaadist: tase on muutunud ühtlasemaks

10.07.19 ... XXX suveuniversiaad toimus seekord Itaalias Napolis, kes sai korraldamisõigused peale Brasiilia äraütlemist. Eestist osales võistlusel kokku 51 sportlast. Universiaad kestab pühapäeva, 14. juulini ja eestlastest on seni parima koha saanud Reino Velleste.

Tänavustel Eestimaa suvemängudel osalevad teiste seas ka Tammert ja Värnik

09.07.19 ... Reedest pühapäevani leiavad Tartus ja Tartumaal aset 15. Eestimaa suvemängud. Tegemist on spordialade kompleksvõistlusega, mis toimub nelja aasta tagant ja mida on järjepidevalt korraldatud juba 1959. aastast.

Teadlased nõuavad, et spinatis leiduv aine kuuluks dopinguainete nimekirja

08.07.19 ... Berliini Vaba Ülikooli teadlased soovitavad Maailma Antidopinguagentuuril (WADA) lisada spinatis leiduv dopingulaadne aine ekdüsteroon keelatud ainete nimekirja.

Saaremaa delegatsioon sõitis ülemaailmsetele Saarte mängudele

05.07.19 ... 69-liikmeline Saaremaa sportlaste delegatsioon asus reedel teele Gibraltarile, kus laupäeval algavad kuni 12. juulini kestvad ülemaailmsed Saarte mängud. Kokku osaleb Gibraltaril 24 Saaremaa sportlast.

WADA on leidnud tõendeid ligi 300 potentsiaalse dopingukasutaja kohta

03.07.19 ... Maailma antidopinguagentuur (WADA) andis teada, et Moskva dopingulaborist kogutud andmete põhjal on tugeva kahtluse alla sattunud ligi 300 sportlast.

Napolis süttib universiaadituli

02.07.19 ... XXX suveuniversiaadini on jäänud üks päev ning juba kolmapäeval süttib Napolis XXX suveuniversiaadituli.

Venemaa president kiitis Valgevenet edukate Euroopa mängude korraldamise eest

02.07.19 ... Venemaa president Vladimir Putin lendas Valgevene pealinna Minski otse Osakas toimunud G20 tippkohtumiselt, et osa saada Euroopa mängude viimasest päevast. Võõrustajatele oli tal jagada ainult kiidusõnu.

Raadiolegend Erik Lillo tähistab 75. sünnipäeva

29.06.19 ... Legendaarne raadiohääl Erik Lillo tähistab täna 75. sünnipäeva. Lillo asus 1977. aastal tööle spordikommentaatorina Eesti Raadios, kus töötas 2010. aasta suveni. Ta tegi üle 30 aasta reportaaže olümpiamängudelt ja teistelt suurvõistlustelt.
ülekanded/saated
ERR Sport
16. november kl 16.25

Jäähoki Eesti meistriliiga: Narva PSK – Tartu Välk 494

ETV2
17. november kl 23.25

Tagasi väljakule. 2020- aasta EM-valikturniir 5/5

ETV2
17. november kl 23.55

Jalgpalli U-17 MM. Finaal

ETV2
19. november kl 21.30

2020. aasta EM-valikmäng: Holland – Eesti

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: