Varia

"Spordipühapäevas" tehakse juttu võrkpallist, piljardist ja sõudmisest

16.05.21 VARIA ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadios igapühapäevane spordisaade "Spordipühapäev".

Sukles: inimest ei saa süüdistada konkreetsete faktideta

13.05.21 VARIA ... Eesti Treenerite Liit tegi nädala alguses avalduse, milles taunib legendaarset võrkpallitreenerit ja pedagoogi Raimund Pundit kui väärkohtlejat. Teemat käsitles pikemalt kolmapäevane "Pealtnägija". Neljapäeval kirjutas Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles sotsiaalmeedias, et ahistamisele ja väärkohtlemisele puudub vabandus, kuid toonitas samas, et inimest ei saa süüdistada ilma konkreetsete faktide ja tunnistajateta.

Laureuse spordiauhinna pälvisid Naomi Osaka ning Rafael Nadal

07.05.21 VARIA ... Maineka Laureuse spordiauhinna pälvisid sel aastal tennisistid Naomi Osaka ja Rafael Nadal.

EOK pilootprojektis "Sport koolis" osaleb 26 kooli

06.05.21 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee käivitas projekti "Sport koolis", mille raames saavad 26 Eesti kooli algklassi õpilased alates septembrist võimaluse proovida kvalifitseeritud treenerite käe all erinevaid spordialasi. Projekti eesmärk on suurendada laste liikumisaktiivsust.

Kohtla-Järvel on valmimas Wiru spordikeskus

28.04.21 VARIA ... Kohtla-Järvel hakkab valmis saama Wiru spordikeskus, mille keskne osa on kümne rajaga 25-meetrine ujula.

"Spordipühapäev": noorsportlase arengut ei tasu ülearu forsseerida

19.04.21 VARIA ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" arutati, milliste koormustega peaksid noored talendid treenima, kui palju jõusaali külastama ja kui palju võistlema. Sõna said erinevate spordialade treenerid – Henry Hein, Harry Lemberg ja Ott Kiivikas.

Sisekaitseakadeemia sai esimesena Tervisliku ülikoolilinnaku sertifitseerimismärgise

13.04.21 VARIA ... Veebruari keskel liitus Sisekaitseakadeemia Rahvusvahelise Üliõpilasspordi Föderatsiooni (FISU) algatatud Tervisliku ülikoolilinnaku (Healthy Campus) programmiga, et parandada enda kõrgkooli kogukonna heaolu liikumise ja tervise valdkonnas, saades esimesena Eestis Tervisliku ülikoolilinnaku sertifitseerimismärgise.

Eesti maletipp võitis pokkeriturniiril taas ligi pool miljonit eurot

07.04.21 VARIA ... Eesti paremaid maletajaid Ottomar Ladva sai rahvusvahelisel pokkeriturniiril võidu ning teenis taas suure võidusumma.

Selgusid aasta esimesed spordistipendiumi saajad

07.04.21 VARIA ... 2021. aasta esimesel poolaastal jagas Kultuuriministeerium riiklikke spordistipendiume 68 sportlasele kokku 57 120 euro eest.

Eesti spordirahvas kutsub üles väärkohtlemist märkama

06.04.21 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel kutsub Eesti spordirahvas 6. aprillil toimuva valge kaardi päeva raames sõnumiga #märka kõiki üles väärkohtlemise vastu võitlema ja seda märkama.

Universiaad lükatakse koroonakriisi tõttu edasi

02.04.21 VARIA ... Augusti keskel Hiinas Chengdus toimuma pidanud XXXI suveuniversiaad lükati koroonapandeemia tõttu järgmisesse aastasse.

"AK.Nädal" uuris, kuidas ennetada alaealiste väärkohtlemist spordis

21.03.21 VARIA ... Alaealiste seksuaalses väärkohtlemises kahtlustatud Nõmme Kalju jalgpallitreeneri Getulio Aurelio Fredo suhtes algatati sel nädalal kriminaalmenetlus. Lisaks sai ta jalgpallis tegutsemise keelu. Teadlikkuse tõstmisega saaks teha olulist ennetustööd, paraku seda spordiklubides eriti tehtud ei ole.

"Spordipühapäevas" tuleb juttu suusaalade MM-ist, kergejõustikust ja vutist

06.03.21 VARIA ... Vikerraadio igapühapäevases spordisaates "Spordipühapäev" räägitakse seekord lõppevatest suusaalade maailmameistrivõistlustest, Eesti kergejõustikust ning alanud jalgpallihooajast.

President tunnustas Rally Estonia korraldajaid V klassi teenetemärgiga

23.02.21 VARIA ... President Kersti Kaljulaid annab tänavu 152 teenetemärki. Tunnustuse pälvisid ka 11 spordielu edendajat.

Aasta spordisõbralikumaks õpetajaks nimetati mitmekordne maailmameister

19.02.21 VARIA ... Eesti Koolispordi Liit andis kaheksandat korda välja aasta spordisõbralikuma õpetaja auhinna. Tänavu pälvis auhinna Türi Põhikooli õpetaja Merle Vantsi.

Tiisler preemia toonud saatest: suur tänu Värnikule, et ta oli nõus rääkima

19.02.21 VARIA ... ERR-i sporditoimetus võitis Eesti spordiajakirjanduse 2020. aasta parimate tööde konkursil mõlemas elektroonilise pressi kategoorias, saades esikoha nii parima ülekande kui publitsistika arvestuses.

Selgusid Eesti spordiajakirjanduse aasta parimad tööd, ERR-ile kaks auhinda

19.02.21 VARIA ... Eesti Spordiajakirjanike Selts kuulutas välja 2020. aasta spordiajakirjanduse parimad tööd.

Selgusid Eesti spordiajakirjanduse 2020. aasta parimate tööde nominendid

12.02.21 VARIA ... Eesti Spordiajakirjanike Seltsi korraldatud 2020. aasta spordiajakirjanduse parimate tööde konkursil selgusid nominendid. Koroonaviiruse tõttu sel aastal eraldi üritust ei toimu, võitjad kuulutatakse välja järgmisel nädalal.

Spordi elutööpreemia pälvisid Õnne Pollisinski ja Gunnar Paal

11.02.21 VARIA ... Valitsus otsustas neljapäeval, et 2021. aasta riikliku spordi elutööpreemia pälvivad Õnne Pollisinski ja Gunnar Paal.

Terviseamet liigitas ka meeskondlikud pallimängud kõrge nakkusriski alla

10.02.21 EESTI ... Veebruarist kehtima hakanud terviseameti korraldusest jäi mulje, et jooga ja pilates on kõrge nakkusriskiga alad, aga meeskondlike pallimängude, nagu korv- või jalgpalli puhul peeti ohtu koroonasse jääda madalaks. Terviseamet muutis segadust põhjendanud korraldust selgemaks ja palluritel tuleb jätkuvalt hoolikalt reeglitest kinni pidada, sest nende trenne võib tulla kontrollima politsei.

Ettevõtted toetavad valdavalt Eesti sporti, et ühiskonda tagasi panustada

08.02.21 VARIA ... Viimastel nädalatel on palju kõneainet pakkunud sportlaste ja sponsorite suhe. Ka Vikerraadio saade "Spordipühapäev" ei saanud sellest teemast mööda vaadata.

Tänavu lisandus 11. dopinguvastane reegel

05.02.21 VARIA ... Sellest aastast on vilepuhujate takistamine omaette WADA dopingureegli rikkumine. Üha enam töötatakse kogu maailmas aga selle nimel, et dopingu tarvitamine ja sellele kaasa aitamine jõulisemalt kriminaaliseerida.

"Ringvaade" uuris Spordimuuseumi maskinäituse eksponaate

05.02.21 VARIA ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum avas koroonaviiruse pandeemiast tingitud piirangutele viidates näituse "Maskid ette!", kus tutvustatakse erinevate spordialade maske ja kiivreid. Teiste seas on esindatud meie seas pigem eksootiliste spordialade nagu kendo ja lacrosse'i varustus, samuti leiab tuntud Eesti sportlaste asju. Näitus Tartus on avatud 30. maini.

Kaidu Meitern: innustas see, kui terveks said sportlased, kes muidu pidanuks karjääri lõpetama

04.02.21 VARIA ... Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali elutööpreemia pälvib tänavu Kaidu Meitern, silmapaistev sporditraumatoloog, kes on panustanud sporditraumatoloogia arengusse ning aidanud mitmeid Eesti tippsportlasi.

Rebane: risk, et spondeeritav Eesti sportlane jääb dopinguga vahele, on minimaalne

02.02.21 VARIA ... Kommunikatsiooniekspert, olümpiavõitja Gerd Kanteri endine tiimijuht ja endine spordiajakirjanik Raul Rebane usub, et sponsorite riskid seoses Eesti sportlaste patustamisega dopingul on minimaalsed. Samuti usub ta äsjase Toomas Annuse juhtumi näitel, et ajakirjandus peab rääkima ja võib ka eksida, kuid selle lahendamiseks on oma struktuurid.

Sukles: suur osa spordi rahastusest tuleb lapsevanematelt

02.02.21 EESTI ... Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul moodustab sponsorite poolne rahastus Eesti spordis vaid kümnendiku ja suurim osa tuleb lapsevanematelt ja kohalikelt omavalitsustelt.

Riiklikele spordipreemiatele esitati 30 kandidaati

28.01.21 VARIA ... Kultuuriministeeriumisse laekus tähtajaks, 10. jaanuariks kokku 30 ettepanekut riigi spordi elutöö- ja aastapreemiate määramiseks. Kahele elutööpreemiale laekus 16 ning kuuele aastapreemiale saabusid esildised 14 kandidaadi kohta.

Eesti sportlaste jooksutehnilised oskused ei ole alati kõige paremad

18.01.21 VARIA ... Vikerraadio saate "Spordipühapäeva" pikemas käsitluses võeti luubi alla sportlaste jooksutehnika. Aeg-ajalt tõstatub spordiringkonnas küsimus, kui õigesti Eesti sportlased jooksevad. See esmapilgul lai küsimus on suunatud eelkõige tehnilisele sooritusele.

"Spordipühapäev" keskendub Eesti sportlaste jooksutehnikale

17.01.21 VARIA ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadios järjekordne "Spordipühapäev". Saate panevad kokku Johannes Vedru, Juhan Kilumets ja Ragnar Kaasik.

Sõõrumaa vaktsineerimisest: spordirahvas on kannatlik, ootame oma järge

15.01.21 VARIA ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) rõhutab esmajärjekorras tervishoiutöötajate ja riskirühmade vaktsineerimise tähtsust koroonaviiruse vastu ning avaldab lootust, et enne Tokyo olümpiamänge saaksid ka võimalikult paljud osalejad vaktsineeritud.

Koroonapiirangud ja ilus suusailm on inimesed viinud Eesti suusakeskustesse

11.01.21 VARIA ... Vikerraadios eetris olnud saade "Spordipühapäev" uuris erinevatest allikatest, kuidas näeb välja tänavune riigisisene ja välismaine suusaturism.

Spordiajakirjanike valik: esikohapunkte teenisid Tänak – Järveoja, Kontaveit ja Sildaru

05.01.21 VARIA ... Koroonaviirusest räsitud spordiaastal olid tavapärased kolm kategooriat – aasta naissportlane, aasta meessportlane ja aasta võistkond – liidetud üheks ning "Spordiaasta tähed 2020" telesaates pälvisid aasta sportlase tiitli autoralli MM-sarjas kolmanda koha saanud Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Itaalia olümpiakomitee president on mures: riigi lipp ja hümn võidakse OM-il keelata

04.01.21 VARIA ... Itaalia olümpiakomitee president Giovanni Malago on mures, kuna valitsuse võimaliku sekkumise tõttu on suur oht, et juba eelseisvatel Tokyo olümpiamängudel keelatakse Itaalia lipu ja hümni kasutamine.

Rahvahääletusel võidutsesid Tänak-Järveoja ja Tobreluts

04.01.21 VARIA ... "Spordiaasta tähed 2020" telesaates kuulutati välja aasta sportlase ja aasta treeneri auhindade laureaadid. Rahvahääletusel andis enda panuse võitjate väljaselgitamisesse 34 086 (mullu 80 459) unikaalset hääletajat.

Kõik hääled: Tänak-Järveoja edestasid Sildarut ja Kontaveiti

04.01.21 VARIA ... "Spordiaasta tähed 2020" telesaates jagati sel korral välja kaks kuldset Kristjanit. Koroonaviirusest räsitud spordiaastal olid tavapärased kolm kategooriat – aasta naissportlane, aasta meessportlane ja aasta võistkond – liidetud üheks ning esikohale käis tihe rebimine.

Aasta sportlik omavalitsus on Rakvere

03.01.21 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee auhinnagalal "Spordiaasta tähed 2020" kuulutati välja sportliku kohaliku omavalitsusüksuse konkursi võitja, kelleks rahvahääletusel valiti Rakvere linn. Samuti tunnustati maakondade spordiklubisid ning kuulutati välja aasta spordiobjektid.

Tutvu "Spordiaasta tähed 2020" ametlike nominentidega

03.01.21 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee avalikustas ametlikud nominendid aasta sportlase ja aasta treeneri auhinnale. Laureaadid kuulutatakse välja pühapäeva, 3. jaanuari õhtul kell 19.30 "Spordiaasta tähed 2020" telesaates.

WADA parandab uuel aastal Rehemaa süüst päästnud seaduslünga

30.12.20 VARIA ... Uuest aastast jõustub pika vahe järel muudetud WADA maailma dopinguvastane koodeks ja nagu igal aastal, hakkab kehtima ka värskendatud keelatud ainete nimekiri.

TÜ spordiklubi nimetas aasta parimateks Nurme ja Patjuki

30.12.20 VARIA ... Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi võttis kokku tänavuse spordiaasta ja selgitas välja parimad sportlased ning treenerid. Klubi parimateks sportlasteks on Tokyo olümpianormi täitnud, viis isiklikku rekordit ja kaks rahvusrekordit jooksnud maratoonar Tiidrek Nurme ja naiste pikamaajooksu praegune Eesti esinumber Jekaterina Patjuk.

ERR-i sporditoimetuse juht keerulisest aastast: inimese loomuses on oskus kohaneda

30.12.20 VARIA ... Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse juht Rivo Saarna võttis intervjuus Vikerraadiole kokku keerulise aasta. Tema sõnul on inimestele iseloomulik, et keerulistes olukordades osatakse leida lahendusi ja kohaneda. Saarna loodab, et neid arukaid lahendusi leitakse ka uuel aastal.

Tamla piirangutest: peale müüjate ei tohiks kaubanduskeskustes kedagi olla

28.12.20 VARIA ... Esmaspäevast on valitsuse otsuse kohaselt Harjumaal ja Ida-Virumaal koroonaviiruse leviku takistamiseks suletud kõik spordiobjektid harrastussportlastele ja noortele kuni 17. jaanuarini. See on spordile kõva hoop ja paljud spodibaaside juhid ja treenerid ei mõista, miks ei otsitud alternatiivseid lahendusi vaid mindi keelamise teed.

Kristjan Port: sport teatud mõttes sobib COVID-i probleemistikku

27.12.20 VARIA ... Spordibioloogia professori, Tallinna Ülikooli õppejõu ning Eesti olümpiakomitee teadus- ja meditsiinikomisjoni juhi Kristjan Pordi sõnul muutuvad spordi ja teaduse sidemed tulevikus aina tugevamaks.

Venemaa ja Hiina hakkavad tegema spordialast koostööd

27.12.20 VARIA ... Venemaa ja Hiina on jõudnud kokkuleppele tegemaks 2022. ja 2023. aastal spordialast koostööd, teatas Venemaa spordiminister Oleg Matõtsin.

VIDEO | ERR-i sporditoimetuse pühadetervitus

23.12.20 VARIA ... Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus soovib mõnusat pühadeaega! Püsige ikka terved, erksad ja loomingulised!

EOK premeeris mitteolümpiaalade rahvusvahelisi tiitlivõitjaid 26 000 euroga

17.12.20 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee premeeris 2020. aastal mitteolümpiaaladel maailmameistriks ja Euroopa meistriks tulnud sportlasi kogusummas 26 000 euroga, samuti pälvisid preemia sportlaste treenerid.

Kohtu all viibiv Mark Schmidt soovib hakata dopinguametnike kaastööliseks

16.12.20 VARIA ... Erfurdi dopinguvõrgustiku keskne kuju Mark Schmidt andis Müncheni kohtuprotsessil teada, et on valmis nö pooli muutma ja hakkama dopinguametnikke abistama.

Pürn: järgmisel kolmel nädalal on lubatud vaid mittekontaktsed individuaalsed tegevused

09.12.20 VARIA ... Eesti Vabariigi valitsuse otsusega on alates järgmisest esmaspäevast, 14. detsembrist kolmeks nädalaks viiruse leviku tõkestamiseks peatatud sporditegevus nii noortele kui täiskasvanutele rühmades, nii sees kui väljas. Lubatuks jäävad individuaalsed treeningud ja profisport.

Vilepuhuja pihtimus Venemaa dopinguskandaalist valiti aasta spordiraamatuks

04.12.20 VARIA ... Vilepuhujana kuulsust kogunud Moskva dopingulabori endise juhi Grigori Rodtšenkovi raamat "Võit või surm: Venemaa salajane dopinguprogramm" (inglise keeles "The Rodchenkov Affair: How I Brought Down Putin's Secret Doping Empire") tunnistati briti spordiraamatute konkursil aasta parimaks.

Sukles aasta sportlase muudatusest: selle aasta võitja on vaat et kõige kõvem

01.12.20 VARIA ... Eesti Olümpiakomitee avas teisipäeval "Aasta sportlane 2020" rahvahääletuse. Koroonaviirusest räsitud spordiaastal saab aga hääletada vaid kahes kategoorias – aasta sportlane ja aasta treener.

USA juhtiv ekspert: täitunud staadionitest võime taas mõelda suve lõpul

01.12.20 VARIA ... Ameerika Ühendriikide juhtiva nakkushaiguste eksperdi doktor Anthony Fauci sõnul ei ole tõenäoline, et USA spordivõistkonnad saavad enne suve täistribüünide ees mängida.

täna otse

ETV2
17. mai kl 18.55

Ujumise EM Budapestis. Finaalid/poolfinaalid

ÜLEKANDED/saated

ETV2
18. mai kl 11.00

Ujumise EM Budapestis

ETV2
18. mai kl 18.55

Ujumise EM Budapestis. Finaalid/poolfinaalid

ERR Sport
19. mai kl 11.00

Ujumise EM Budapestis

ERR Sport
19. mai kl 18.55

Ujumise EM Budapestis. Finaalid/poolfinaalid

ETV2
19. mai kl 19.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

ETV2
20. mai kl 11.00

Ujumise EM Budapestis

ERR Sport
20. mai kl 18.55

Ujumise EM Budapestis. Finaalid/poolfinaalid

ETV2
21. mai kl 11.00

Ujumise EM Budapestis

ERR Sport
21. mai kl 16.10

Jäähoki MM: Venemaa – Tšehhi

ETV2
21. mai kl 18.55

Ujumise EM Budapestis. Finaalid/poolfinaalid

ERR Sport
21. mai kl 20.10

Jäähoki MM: Kanada – Läti

vaata uuesti

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: