Varia

Lihtsama spordiülekande võib ära teha paari inimesega, keerukamal on abiks paar bussi

15.01.18 ... Spordiülekandeid tootva ettevõtte Baltic Broadcasting liige Taavi Lüütsepp sõnas intervjuus Vikerraadio saatele "Spordipühapäev", et lihtsama ülekande võib ära teha ka paari inimese abil, kuid on ka palju nõudlikemaid projekte.

Eesti meistrid saavad juubelikujundusega medalid

13.01.18 ... Eesti sajanda sünnipäeva puhul autasustatakse tänavu Eesti meistrivõistluste parimaid juubelikujundusega medalitega, mis pandi esmakordselt sportlastele kaela täna Haapsalus epeevehklemise kadettide meistrivõistlustel.

EASL tähistab reedel sportlikult 26. aastapäeva

11.01.18 ... Eesti Akadeemiline Spordiliit tähistab reedel, 12. jaanuaril sportlikult oma 26. aastapäeva, mil Tartu Ülikooli Spordihoones toimub järjekordne, arvult juba 17. EASL aastapäevaturniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele. Esimene turniir peeti samuti Tartus aastal 2002.

McAfee: olümpiamängud on sattunud küberrünnakute alla

08.01.18 ... Küberturbe ettevõte McAfee teatas, et häkkerid on püüdnud varastada salajasi andmeid taliolümpiamängudega seotud organisatsioonidelt.

Aasta esimene "Spordipühapäev" on sündmuste tulipunktis

07.01.18 ... Saatesse jõuavad otselülitused käsipallikoondise MM-valikmängult Šveitsist, lisaks teeme kokkuvõtte Oberhofi laskesuusatamise MK-etapist ning uurime, kuidas on kaugel Abu Dhabis Rootsiga kohtuv Eesti jalgpallikoondis aasta esimeseks mänguks valmis.

ERR-i aasta vaadatuim spordiülekanne oli maadluse MM-i otsepilt

30.12.17 ... Lõppeval aastal pakkus Eesti Rahvusringhääling kolmel telekanalil vaatamiseks kokku 230 spordivõistluse otseülekannet ehk igaõhtuste spordiuudiste ning spordisaadete kõrval keskmiselt 4-5 otseülekannet nädalas. Missugused olid kõige populaarsemad spordiülekanded teleekraanil?

Spordikuulsused toetasid kaitseväe vigastatud veterane

28.12.17 ... Teisel jõulupühal peeti Haapsalus järjekorras 13. heategevuslik Honda spordikuulsuste jõuluturniir, millel kogutud tulu läheb seekord kaitseväe vigastatud veteranide treeningute ja sportimisvõimaluste toetamiseks. 

Galerii: "Spordiaasta tähed 2017"

27.12.17 ... Nordea kontserdimajas kuulutati kolmapäeva õhtul spordiaastat kokku võtval galal välja Eesti väljapaistvamad sportlased.

Homme Vikerraadios kell 14:05: "Spordiaasta 2017"

27.12.17 ... Neljapäeval, 28. detsembril, algusega kell 14:05 arutlevad Vikerraadio spordireporterid lõppeva spordiaasta tippsündmuste üle.

2017. aasta spordifotod: meeltülendavad võidud ja valusad kaotused

27.12.17 ... Lõppeval aastal püüdsid spordifotograafid nii Eestis kui välismaal kaamerasilma ette hulgaliselt suuri võite ja kaotusi. Toome valiku neist ka lugejateni.

Suri kolme Eesti tippsportlase isa

26.12.17 ... Eesti Jalgpalli Liit avaldab kaastunnet ootamatult meie hulgast lahkunud Raul Puri (23.03.1962–24.12.2017) lähedastele.

Spordiaasta lugemissoovitus: orjatöö Venemaal ja Man City plaan maailm vallutada

24.12.17 ... 2017. aasta viimastel päevadel on õige aeg kiirest elutempost puhata ning lõppevale aastale tagasi vaadata. Seda on parim teha hea kirjatüki saatel, mistõttu pakume kokkuvõtet viimase 12 kuu jooksul välismeedias ilmunud pikkadest, süvitsi läinud ingliskeelsetest artiklitest. Häid pühi ning head lugemist!

Erki Nool: loodan näha noori, kes hakkavad pead tõstma

23.12.17 ... Neljal korral Eesti parimaks sportlaseks valitud endine kümnevõistleja, Sydney olümpiavõitja Erki Nool peab eestlaste tänavuseid sooritusi kordaläinuteks.

ERR-i sporditoimetuse kuu parima tiitel jagunes üheksa nime vahel

23.12.17 ... Eesti parimad sportlased selguvad 27. detsembril, kuid ERR-i sporditoimetuse viimase 11 kuu parimate sekka mahtus üheksa eraldi nime, neist kaks said kuu parima tiitli kahel korral.

Selgusid Eesti aasta spordiauhindade nominendid

23.12.17 ... „Aasta sportlane 2017“ valimisel on selgunud rahva, spordiorganisatsioonide ja spordiajakirjanike hääletuse tulemusel Aasta meessportlase, Aasta naissportlase, Aasta võistkonna ja Aasta treeneri kategooriate neli ametlikku nominenti. Võitjad kuulutatakse välja 27. detsembril toimuval „Spordiaasta Tähtede“ galal.

Täna on viimane võimalus osaleda "Aasta sportlane 2017" rahvahääletusel

21.12.17 ... Neljapäeval, 21. detsembril kell 23:59 lõppeb “Aasta sportlane 2017” rahvahääletus, nii et oma soosikute poolt hääletada saab Eesti Olümpiakomitee kodulehel www.eok.ee veel ainult täna. Aasta sportlased kuulutatakse välja 27. detsembril toimuval “Spordiaasta Tähed 2017” auhinnagalal.

Spordiajakirjanike aasta parimate hääletusel kuulusid esikohad vehklejatele

20.12.17 ... Eesti spordiajakirjanikke ja –fotograafe koondava kutseühingu Eesti Spordiajakirjanike Seltsi (ESAS) spordiaasta parimate hääletusel võitsid kolm esikohta vehklejad, treenerite seas teenis enim punkte võrkpallimeeskonna juhendaja Gheorghe Cretu.

Tule tööle ERR-i sporditoimetusse!

20.12.17 ... Sind ootab põnev töö Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuses.

Täna "Spordipühapäevas": dopinguskandaalid ja aasta parimad

17.12.17 ... Vikerraadio saates "Spordipühapäev" tuleb sel nädalal juttu dopinguskandaalidest ja aasta parimatest sportlastest.

Eesti Antidoping toetab raamatute kinkimise abil valdkonna teadustööd

12.12.17 ... 10. sünnipäeva tähistav Eesti Antidoping kingib mitmetele organisatsioonidele antidopingu teemalisi raamatuid. Kokku kingitakse 16 rahvusvaheliselt tunnustatud erialast raamatut, millega soovitakse toetada antidopingu alaseid teadustöid.

Martinson soomlaste suhtumisest: nad peavad igal alal olema maailma tipus

11.12.17 ... Spordiajakirjanik Jaan Martinsoni sõnul on Soome spordiajakirjandus ja -üldsus Eesti omast tunduvalt nõudlikum ning janu medalite järele on suurem.

"Spordipühapäev" keskendub Soome sünnipäeva puhul põhjanaabrite spordile

10.12.17 ... Soome Vabariik sai lõppeval nädalal 100 aastat vanaks. Ka Vikerraadio saade "Spordipühapäev" ei jäta võimalust kasutamata ja vaatleb Soome sporti erinevate nurkade alt.

Kolmandat korda isaks saav Tiidrek Nurme: tahame, et Eesti iive kasvaks

09.12.17 ... Jooksja Tiidrek Nurme elab perega suure osa ajast Keenias. Aafrikasse on koos Tiidrekuga armunud nii tema ema Riina, isa Margus kui ka kallim Maili. Uuele reisile Aafrikasse Maili aga kaasa ei lähe, sest perre sünnib peagi kolmas laps, teatas perekond pühapäevases ETV saates "Hommik Anuga".

Eesti Dünamo ajaloost ilmus põhjalik raamat

08.12.17 ... Äsja ilmus spordiühingu Dünamo ajalugu käsitlev raamat, mille autoriks Henno Linn ja toimetajaks Tiina Naarits-Linn. Eestis välja antava spordialase kirjanduse üldisel taustal on teos üksjagu märkimisväärne. Kui enamasti lähenetakse spordiajaloole Eestis persoonipõhiselt, siis Linn üritab isikulugude kõrval anda ülevaate ka spordiorganisatsioonist ja selle toimimisloogikast.

Tallinna spordi- ja noorsooameti juht pani ameti maha

06.12.17 ... Tallinna linnavalitsus vabastas kolmapäevasel istungil teenistusest linna spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilvese, linnavalitsuse teatel lahkus mees päevapealt omal soovil ning saab ka nelja kuu suuruse lahkumishüvitise.

Algab kandidaatide esitamine Eesti Vabariigi kultuuri- ja spordipreemiatele

05.12.17 ... Kultuuriministeerium ootab 10. jaanuarini 2018 kandidaate Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks.

"Spordipühapäev": Eesti sportlased USA-s ja sportlaste biograafiad

03.12.17 ... Detsembri esimene "Spordipühapäev" on Vikerraadio eetris pühapäeval, 3. detsembri kell 18.15. Saadet teevad Johannes Vedru ja Juhan Kilumets.

Aasta spordisõbralikuma õpetaja tiitli teenis Andres Saks

30.11.17 ... Täna kuulutati välja Aasta Spordisõbralikum Õpetaja, kes tuleb Raplamaalt Valtu koolist. Koolidirektor Andres Saksa tuntakse tubli kehalise kasvatuse õpetaja, spordikohtuniku ja treenerina.

EOK lisas Ott Tänaku aasta meessportlase kandidaatide hulka

28.11.17 ... Eesti olümpiakomitee lisas aasta sportlaste valimistel meessportlase kategoorias kandidaadina üles ka rallisõitja Ott Tänaku, kes sealt algselt puudus.

HÄÄLETA | Algas "Aasta sportlane 2017" rahvahääletus

27.11.17 ... Esmaspäeva varahommikul avas Eesti Olümpiakomitee “Aasta sportlane 2017” rahvahääletuse, enda soosikute poolt saab hääle anda allpool olevas küsitlusvormis. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval “Spordiaasta tähed 2017” auhinnagalal.

Spordipsühholoog: söömishäiret on õige võrrelda karmi vigastusega

27.11.17 ... Spordipsühholoog Aave Hannuse sõnul tuleb sportlastel esinevat söömishäiret võrrelda karmi vigastusega.

Täna "Spordipühapäevas": vormel-1, korvpall ka Teemu Selänne

26.11.17 ... Nagu tavaks on ka sel pühapäeval Vikerraadio eetris täna kell 18:15 saade "Spordipühapäev". Saatejuhiks on Juhan Kilumets.

Marten Männile jetisõidu Dubai MM-etapi teisest sõidust neljas koht

24.11.17 ... Reede pärastlõunal sõideti jetisõidu tänavusel eelviimasel etapil, Araabia Ühendemiraatides, Dubais teine võistlussõit. Esimeses sõidus esimese eestlasena Ski GP1 klassi sõidus poodiumile tõusnud ja kolmas olnud Marten Männi oli ka teises sõidus heas hoos ning lõpetas sõidu tugeva neljanda kohaga.

Kohus kahekordistas tüdruksõbra tapnud Pistoriuse vanglakaristuse

24.11.17 ... Lõuna-Aafrika Vabariigi kohus otsustas enam kui kahekordistada tüdruksõbra tapmises süüdi mõistetud legendaarse paraolümpiasportlase Oscar Pistoriuse karistust.

Baruto: Jaapanis on kaks kuulsat eestlast, mina ja Paavo Järvi

18.11.17 ... Homses saates "Hommik Anuga" on külas Kaido Höövelson ehk Baruto, kes kõneles elust Jaapanis ja Eestis ja ka sellest, mis talle Eestis ei meeldi.

"Spordipühapäevas" on vaatluse all autoralli ja jalgpalli MM

17.11.17 ... Autoralli maailmameistrivõistluste hooaeg saab nädalavahetusel peetava Austraalia etapiga läbi. Hooaja alguses uskusid vähesed, et Ott Tänak võib läbi aasta näidata sellist stabiilsust, mis hoiab teda sisuliselt „kaheteistkümnenda tunnini” MM-tiitli heitluses.

Eesti Olümpiakomitee toob PÖFFile taas spordifilmide programmi

17.11.17 ... Pimedate Ööde filmifestivali programmi rikastab juba viiendat aastat Eesti Olümpiakomitee spordifilmide programm, mille raames tänavu linastub Eesti filmi- ja spordisõpradele kokku 12 sporditeemalist linateost.

WADA ei taastanud Vene antidopinguagentuuri liikmesust

16.11.17 ... Maailma Antidopinguagentuur (WADA) jättis neljapäeval jõusse otsuse peatada Vene antidopinguagentuuri (RUSADA) liikmesus, mis võib tõenäoliselt tähendada Venemaa koondise kõrvalejätmist eelseisvatelt PyeongChangi taliolümpiamängudelt.

SA Tehvandi Spordikeskus kuulutas välja riigihanke

14.11.17 ... SA Tehvandi Spordikeskus kuulutas välja riigihanke "Kääriku Spordikeskuse väljaehitamise II ja III etapp", mille eesmärgiks on jätkata Kääriku Spordikeskuse, kui täiusliku spordilaagrite ning spordiürituste läbiviimise asukoha arendamist. Konkreetseks eesmärgiks käesolevas etapis on Kääriku Spordikeskuses välja ehitada pallimängude hall, kunstmuruga jalgpalliväljak koos parklaga, garaažihooned, Kekkose sauna laiendus ja välikommunikatsioonid.

Tänane "Spordipühapäev" võtab luubi alla spordifilmide žanri

12.11.17 ... Pühapäeval kell 18.15 Vikerraadio eetrisse mineva "Spordipühapäeva" saate fookuses on spordifilmid.

Eesti spordis on teadlaste, arstide ja treenerite ootused küllalt erinevad

10.11.17 ... Täna Tartus lõppenud rahvusvahelise spordikonverentsiga edendati teadlaste, arstide ja treenerite omavahelist koostööd. Paremaks üksteisemõistmiseks vajatakse sarnast teadmistepagasit.

Tartus toimuval konverentsil jagavad teadmisi oma ala tipptreenerid

09.11.17 ... Tartus reedeni kestval konverentsil "Teadus, sport ja meditsiin" jagasid oma kogemusi praegused tipptreenerid Matti Killing, Rene Mandri ja Harry Lemberg. Kõik nad rõhutavad, et treeningprotsessi käigus tuleb suurel määral lähtuda sportlase enesetundest.

Kaitseväelased ja Gerd Kanter jooksid vigastatud veteranide toetuseks

09.11.17 ... Neljapäeval võttis üle 250 Eesti, Briti ja Belgia kaitseväelase osa Ämari lennubaasis peetud heategevuslikust Terasliblika jooksust, millega toetatakse vigastatud veteranide osalemist rahvusvahelistel Võitmatute spordimängudel.

Treeningsaalist voodihaigeks: kas viimane moetrenn on tervisele kahjulik?

08.11.17 ... Algselt rehabilitatsiooni eesmärgil teostatud elektromüostimulatsioon (EMS) on üha enam teed leidnud ka tervete inimeste treeningprogrammi. Mitmete EMS-treeningute järel ilmnenud vigastuste valguses tekib aga küsimus, kas see toimib ning on üleüldse tervisele kasulik?

Teenekas spordiarst: treenerid alahindavad kaitsereflekside tähtsust

07.11.17 ... Vikerraadio spordisaates "Spordipühapäev" jagas oma kogemusi teenekas spordiarst, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Toomas Karu, keda võib pidada Eesti spordimeditsiini üheks pioneeriks.

Pärnus leidis aset iga-aastane harrastusvõimlejate festival

05.11.17 ... Spordiselts Kalev korraldas iga-aastase harrastusvõimlejate festivali seekord Pärnus. Kokku tuli 600 võimlejat kogu Eestist.

Aasta spordivabatahtlikuks tunnistati Andres Tinkus

03.11.17 ... Teist korda tunnustati Eestis silmapaistvamaid spordivabatahtlikke, kes on aidanud nii nõu kui jõuga kaasa spordivõistluste läbiviimisele. Esimest korda anti välja ka rahvusvahelised preemiad.

Keelatud ainete nimekirjast kaovad alkohol ja glütserool

03.11.17 ... Maailma Antidopingu Agentuur avaldas 29. septembril uue keelatud ainete nimekirja, mis hakkab kehtima alates 1. jaanuarist 2018.

Ronaldot ravinud kirurg: kui kuulad patsienti, siis ta ütleb ise diagnoosi

02.11.17 ... Neljapäeval esines Tallinnas maailmakuulus hüppeliigesekirurg Niek van Dijk. Hollandlasest doktori kuulsaimate patsientide hulka kuuluvad näiteks Cristiano Ronaldo ja Robin van Persie.

Lootustandvate noorsportlaste vahel jagati 20 000-eurone stipendiumifond

02.11.17 ... Tradehouse avalikustas Nautica keskuses toimunud uue Ilukaubamaja pidulikul avamisel Eesti spordi tulevikutegijad, kelle vahel jagati 20 000-eurone stipendiumifond. Sellega on Tradehouse panustanud Eesti noorsportlastesse viie aasta jooksul juba kuuekohalise summa.
ülekanded
ETV2
18. jaanuar kl 15.05

Laskesuusatamise MK-etapp Anterselvas. Naiste 7,5 km sprint

ETV2
19. jaanuar kl 15.05

Laskesuusatamise MK-etapp Anterselvas. Meeste 10 km sprint

ETV2
20. jaanuar kl 14.05

Laskesuusatamise MK-etapp Anterselvas. Naiste 10 km jälitussõit

ETV2
20. jaanuar kl 15.50

Laskesuusatamise MK-etapp Anterselvas. Meeste 12,5 km jälitussõit

ETV2
21. jaanuar kl 13.20

Laskesuusatamise MK-etapp Anterselvas. Naiste 12,5 km ühisstardist

ETV2
21. jaanuar kl 15.35

Laskesuusatamise MK-etapp Anterselvas. Meeste 15 km ühisstardist

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: