Varia

Anu Säärits pidi jää puhastamist vaadates pimesi kommenteerima tele-eetris olnud Pljuštšenko sõitu

14.07.20 ... ETV sporditoimetajal Anu Sääritsal on aastate jooksul tulnud teha mitmeid kummalisi ülekandeid ja reportaaže, mis seetõttu ka hästi meelde jäänud.

"Vana raud" portreteerib teenekat spordiametnikku Endla Peetsi

12.07.20 ... Täna kell 18.10 on Vikerraadio eetris saade "Vana raud", kes on seekord külas rohkem kui 30 aastat Tartu rajooni spordikomitee esimehena töötanud Endla Peetsil. Saatejuht on Johannes Vedru.

Hiiumaa spordikeskus võib koroonaabi kasutades ikkagi valmis saada

01.07.20 ... Hiiumaal on maakondlikust spordikeskusest unistatud juba mitmeid aastaid. Praeguseni tuleb hiidlastel hakkama saada ainsas Eesti maakonnas, kus vastavat kaasaegset rajatist pole.

Suri Eesti spordi raudne leedi Nora Kutti

21.06.20 ... Reedel suri 97 aasta vanusena Eesti spordilegend Nora Kutti.

Lillo meenutab spordireportaaži läbimurret: raadiomajas ootas mitu kohvritäit kuulajate kirju

18.06.20 ... Juunis, 90 aastat tagasi, toimus Kadrioru staadionil kergejõustiku maavõistlus Eesti, Läti ja Poola koondiste vahel. Sellest võistlusest sündis esimene eestikeelne raadio spordireportaaž.

2022. aasta ühiselt korraldatava EM-i programmi lisati neli uut spordiala

18.06.20 ... 2022. aastal peetakse ühised Euroopa meistrivõistlused Saksamaal Münchenis. Lisaks kergejõustikule, jalgrattasõidule, võimlemisele, sõudmisele ja triatlonile lisanduvad programmi rannavõrkpall, kanuusprint, sportronimine ja lauatennis.

Venemaa antidoping asub taas proove koguma

16.06.20 ... Venemaa antidopingu agentuur (RUSADA) teatas teisipäeval, et jätkab pärast koroonaviiruse pandeemiast tingitud pausi taas testimistegevusega.

RUSADA uurib 27 mais tehtud võimalikku dopinguvastaste reeglite rikkumist

10.06.20 ... Venemaa Antidopingu (RUSADA) asedirektori Margarita Pahnotskaja sõnul avastas organisatsioon mais 27 võimalikku dopinguvastaste reeglite rikkumise juhtumit.

"Start To Talk" juhib tähelepanu laste seksuaalse väärkohtlemise ennetamisele spordis

01.06.20 ... Euroopa Nõukogu algatas üleskutse "Start To Talk" (eesti keeles "Hakka rääkima!") peale kahe eduka Pro Safe Sport projekti läbi viimist aastatel 2014 ja 2017. Üleskutse eesmärgiks on juhtida laiema avalikkuse ja spordiliikumise tähelepanu laste ja noorte seksuaalsele väärkohtlemisele spordis ning selle ennetamisele ja peatamisele.

Täna 20 aastat tagasi pandi nurgakivi Saku Suurhallile

31.05.20 ... Täna 20 aastat tagasi panid Tallinna linnapea Jüri Mõis ja ehitusfirma Lemminkäinen president Matti Mantere Paldiski maantee ääres nurgakivi Saku Suurhallile. Projekti kogumaksumus oli 180 miljonit krooni.

Suurbritannias jätkuvad spordivõistlused

30.05.20 ... Suurbritannia valitsus andis ametlikult loa alustada alates 1. juunist suletud uste taga võistlusspordiga. Seda juhul, kui täidetakse teatud tingimused.

Spordiagent Kokkuta: Eesti mängijad pole suuremas jaos täiskasvanueaks valmis

27.05.20 ... 40 mängijat esindava agentuuri KSM Grupp spordiagendi Madis Kokkuta sõnul pole Eesti mängijate välisliigadesse vahendamises segavaks teguriks pass, vaid sportlane vähene vaimne, füüsiline ja tehniline ettevalmistus.

Konkurss spordigümnaasiumisse Otepääl on kasvanud

26.05.20 ... Audentese spordigümnaasiumi Otepää filiaalis õppivad noored suutsid eriolukorraga hästi kohaneda. Sportlased on tänu laagritele ja võistlustele arvutipõhise õppega harjunud ja internaatkool kasvatab iseseisvust.

USA lubab sportlastel taas riiki siseneda

23.05.20 ... Ameerika Ühendriigid teatasid reedel, et leevendavad koroonaviiruse pandeemiast tingitud reisipiiranguid, tehes erandi välismaa profisportlastele.

Spordiklubide hinnangul võiks lubada treeningutele rohkem inimesi

22.05.20 ... Nädala algul avasid uksed spordiklubid, kuid treenijate arv neis on piiratud. Kui jõusaali ukse taha üldjuhul kedagi jätma ei pea, sest treenijaid on tavapärase ajaga võrreldes palju vähem, siis grupitreeningutesse koha saamine on muutunud lotomänguks.

ERR-i uus spordisari "Mis tunne on?!" taaselustab Eesti suured spordihetked

20.05.20 ... Alates kolmapäevast on eksklusiivselt ERR-i voogedastuskeskkonnas Jupiter jupiter.err.ee võimalik vaadata ERR-i sporditoimetuse originaalsarja "Mis tunne on?!". Kuus esimest osa taaselustavad Eesti suured spordihetked, millele hinge kinni pidades on kaasa elanud sajad tuhanded eestimaalased.

Tarmo Tiislerit kohendati nagu Nukitsameest teleekraanile sobivaks

20.05.20 ... Spordiajakirjanik Tarmo Tiisler meenutas, et enne televisioonis töötamist tegi ta uudiseid hoopis raadios. Erinevalt raadiost mängib teleekraanil rolli ka inimese välimus ja nii asuti Tiislerit ta telekarjääri alguses Nukitsamehe-sarnaselt kohendama.

Anne Rei: tunnen, et naised suudavad ehk sporti natuke rohkem ratsionaalsust tuua

17.05.20 ... Eesti spordi juhtimises on mehed esindatud tugevamalt kui naised. Üheks erandiks on jalgpalliliidu peasekretär Anne Rei, kes koos Reet Häälega moodustasid peagi lõpetavas EOK täitevkogus naispere. Uude täitevkogusse kandideerib 39 inimest, neist seitse naist.

WADA avastas Moskva laborist veel neli kahtlast juhtumit

16.05.20 ... Maailma antidopinguagentuur (WADA) leidis LIMS-i uuringu käigus Moskvas asuva Venemaa Antidopingu laboratooriumist veel neli halba analüütilist leidu. Kokku on uurijad teatanud 61 juhtumist.

Täna "Spordipühapäevas": kas ja kuidas sporti ja palgatööd kombineerida

10.05.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Hollandi terviseminister: enne vaktsiini publikuga spordivõistlusi ei tule

08.05.20 ... Hollandi terviseministri Hugo de Jonge sõnul ei pääse spordivõistlustel inimesed tribüünidele enne, kui leiutatud on koroonaviiruse vastane vaktsiin.

Allar Levandi julgustab sponsoreid sporti edasi toetama

06.05.20 ... Kaks kuud eriolukorda on tippspordimaailmale jätnud oma jälje ja kõigilt nõutakse kohanemisvõimet, kuid inimeste soovi tegeleda spordiga on see pigem kasvatanud. Tippspordi toetajate järjepidevus võiks olukorra taastamisel olla abiks.

Kristjan Port: treener on üllatavalt hinnatud amet

03.05.20 ... Tallinna Ülikooli liikumis,- tervise ja sporditeaduste suuna juhi, spordibioloogia professori Kristjan Pordi sõnul on sporditreeneri amet üha rohkem hinnatud amet. Spordialase kõrgharidusega inimeste hulk Eestis teeb Pordi sõnul paljudele Euroopa riikidele silmad ette.

Sporditeaduste õpilastele on eriolukorra ajal suurimaks väljakutseks olnud praktika

03.05.20 ... Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi lõpetab sel aastal bakalaureuse- ja magistriõppes veidi enam kui sada tudengit. Seda hoolimata asjaolust, et eriolukord on sundinud õppetööd ümber korraldama.

Ülevaade: kutsega treeneritest on Eestis 58,5% mehed ja 41,5% naised

03.05.20 ... Eestis tegutseb üle 4500 treeneri ja neist – 3338 omab kehtivat Eesti Olümpiakomitee (EOK) kutsetunnistust.

Venemaa antidoping hakkab taas proove koguma

30.04.20 ... Venemaa antidoping (RUSADA) asub alates 11. maist jälle sportlastest dopinguproove võtma. Asutuse peadirektori asetäitja Margarita Pahnotskaja sõnul on fookuses Tokyo olümpiale pürgivad atleedid.

Ministeerium avaldas detailsed juhised, mida eriolukorras treenimisel järgida

29.04.20 ... Alates 2. maist lubatakse õues toimuvad spordi- ja liikumisüritused, kui nendes tegevustes osalejaid on maksimaalselt kümme ning kui järgitakse 2+2 reeglit. Kultuuriministeerium selgitab, milliseid nõudeid tuleb täita.

Piirangute leevendamine spordiklubidele suurt abi ei too

29.04.20 ... Nädalavahetusel jõustuvate leevendusmeetmetega saab Eestis vabas õhus jällegi rühmatreeninguid läbi viia. Kuigi inimeste võimalused paranevad, ei pruugi piiratud tingimused spordiklubidele palju hõlpu anda.

Tiidrek Nurme: spordikaplan võiks aidata mõista, et sport ei ole elus kõige olulisem

27.04.20 ... Eestis on praegusel ajal neli toimivat kaplanaati – üks on kaitseliidu juures, üks politsei- ja piirivalveameti juures, üks vanglate juures ja üks haiglate ning hooldekodude juures. Nüüd on hakatud aga rääkima ka spordikaplanaadist.

Eesti paremad sirgjoones jooksjad on Hannes Veide ja Mairi Põder

27.04.20 ... Pühapäeval lõppesid esimesed Eesti meistrivõistlused sirgjoonejooksus, kus sai tulemuse kirja üle poolsaja jooksja.

Kirdi õlavigastus andis spordiarst Rahule viimase tõuke doktoritöö kokkukirjutamiseks

26.04.20 ... Eesti üks hinnatumaid spordiarste Madis Rahu kaitses kuu algul Tartu Ülikoolis doktoritöö õlaliigese vigastustest. Töö ühes osas käsitletakse samalaadseid vigastusi, kui Magnus Kirdil viimastel maailmameistrivõistlustel.

Täna "Spordipühapäevas": sportlaste vaimne tervis ja sissetulekud

26.04.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saadet teevad Ragnar Kaasik ja Juhan Kilumets.

Võisteldakse oskuses liikuda sirgjoones võimalikult kaugele

21.04.20 ... Spordiürituste puudumine eriolukorra tõttu annab erinevaid ideid virtuaalsete jõukatsumiste tekkimiseks. Ühena neist on praegu käimas esimesed Eesti meistrivõistlused sirgjoonejooksus, kus tähtis pole raja läbimise kiirus, vaid oskus liikuda otsejoones võimalikult kaugele.

Suur ülevaade: millised spordivõistlused lükatakse edasi, millised jäävad ära

19.04.20 ... Kuna koroonaviiruse levik on sassi pööranud kogu spordikalendri, tegi ETV spordisaade ülevaate muudatustest, mis on aset leidnud.

Täna "Spordipühapäevas": spordiinimeste pöördumine ja Tartu Do sünnipäev

19.04.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saadet teevad Johannes Vedru ja Juhan Kilumets.

Eesti spordibaasid üritavad kriisi ajal ellu jääda

16.04.20 ... Eriolukorra tõttu riigis on suletud kõik spordikeskused, mis välistab neil hetkel omatulu teenimise. Kulud on viidud minimaalseks ja töötajate tööülesanded on võimalusel ümber korraldatud. Päris seiskunud pole ka ehitustegevus ja renoveerimine.

EOK eestvõttel pakutakse sportlastele ja treeneritele veebi teel nõustamist

15.04.20 ... Sporti arvuti ees teha ei saa, küllaga võib sotsiaalne suhtlemine arvuti abil praeguses olukorras siiski veidi abiks olla. Lihtsalt eesmärke tuleb ajutiselt ümber sõnastada.

Ameerika dopinguametnikud on asunud võtma proove virtuaalselt

15.04.20 ... Ameerika Ühendriikide antidoping (USADA) on koroonaviiruse pandeemia tingimustes katsetanud viimase kahe nädala jooksul virtuaalset dopinguproovide võtmist.

Sportlased tunnetavad kriisiolukorras oma rolli

13.04.20 ... Kui olete viimastel nädalatel sotsiaalmeedias toimuvat jälginud, siis ilmselt märkasite, et sportlased paistavad aktiivsusega üksjagu silma. Vähemalt Euroopa ja Põhja-Ameerika osas saab sellise järelduse üsna julgesti teha.

Täna "Spordipühapäevas": e-sport tõstab muutunud maailmas aina enam pead

12.04.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

EOK kuulutas välja "Märka järgnevat põlvkonda" koosseisu

09.04.20 ... Eesti Olümpiakomitee kuulutas täna välja järelkasvutiimi "Märka järgnevat põlvkonda" tänavuse koosseisu, kuhu kuulub täiskasvanute seas tulemusi näidanud 31 noorsportlast ja 27 treenerit 23 spordialalt. Tänavused stipendiumid moodustavad kokku 83 000 eurot.

Selgusid 2020. aasta esimese poolaasta riiklike spordistipendiumide saajad

09.04.20 ... 2020. aasta teiseks poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 77 sportlasele kogusummas 64 680 eurot. Ühe stipendiumi suurus on 840 eurot poolaastas.

Spordimaailm loeb ärevalt päevi ja pelgab ülemaailmset hävingut

09.04.20 ... Nagu ülemaailmne pandeemia on mõjutanud tervet majandust, on oma haavatavust selle tuules pidanud tunnistama ka rahvusvaheline tippsport. Mida uhkem, kuulsam ja tulusam, seda suurema paugu maailma laastav koroonaviiruse epideemia on spordialale pannud.

Eesti spordirahvas tänab valge kaardi päeval meditsiinitöötajaid

06.04.20 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) eestvedamisel tänab Eesti spordirahvas täna, 6. aprillil tähistatava rahvusvahelise valge kaardi päeva raames sõnumiga #aitähmeedikud kõiki Eesti meditsiinitöötajaid, kes on koroonaviiruse vastases võitluses esirindel.

Venemaa antidoping enne maikuud proove ei võta

05.04.20 ... Venemaa antidoping (RUSADA) pikendas sportlaste testimise pausi vähemalt aprilli lõpuni. President Vladimir Putini soovitust eluliselt mitteolulist liikumist piirata kuulda võtnud RUSADA pole proove võtnud alates 27. märtsist.

Täna "Spordipühapäevas": kuidas sportlased kodus treenivad?

05.04.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Eesti sportlaste üleskutsed kodus püsida jõudsid sotsiaalmeedias pea poole miljonini

02.04.20 ... Tippsportlased ja sporditegelased saatsid Eesti Olümpiakomitee kutsel Facebooki lehe "Olen Olümpiafänn" vahendusel Eesti inimestele videoläkitusi, kus soovitasid koroonaviirusega võitlemise nimel kodus püsida ning kodus ka treenida. Sõnumid jõudsid pea 500 000 inimeseni.

Treenerid ja kehalise kasvatuse õpetajad otsivad eriolukorras uusi lahendusi

31.03.20 ... Laste treeningud spordikoolide ja -klubide juures on viidud distantsõppele, samuti laste liikumistunnid koolides. Olukord pole ideaalne, kuid eriolukorras otsitakse uusi lahendusi. Treenerite ja kehalise kasvatuse õpetajate vähesus pole kadunud.

"Aktuaalne kaamera" uuris Audru ringraja ja Pärnu Rannastaadioni tulevikku

31.03.20 ... Audru ringrada ja Pärnu Rannastaadion on suletud nagu muudki spordipaigad. On suur vahe, kas inimesed lihtsalt ei pääse trenni või jäävad ära suured rahvusvahelised üritused.

ERR Sport soovitab: Eesti sport 1970-2000. Kommenteerib Toomas Uba

31.03.20 ... Vaata uuesti 2003. aastal valminud saadet Eesti spordist läbi kolme aastakümnendi, kust teid juhatab läbi legendaarne ETV spordiajakirjanik Toomas Uba.
ÜLEKANDED/saated
ETV2
18. juuli kl 15.05

Mis tunne on?! Erki Nool

ETV2
18. juuli kl 15.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: