Varia

Ilmus Eesti spordilugu käsitlev tervikteos

06.12.18 ... Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi kingitusena Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks on ilmunud raamat "Eesti spordi lugu".

EOK korraldab Ida-Virumaa noorsportlastele tiigrikoolituse Gerd Kanteriga

06.12.18 ... EOK korraldab sel reedel, 7. detsembril Narvas Ida-Virumaa noorsportlastele ja -treeneritele inspiratsioonipäeva "Lase tiiger välja! Võitja mõtteviis praktikas – kuidas saada olümpiavõitjaks", kus oma kogemusi ja nõuandeid jagab legendaarne Team 75+ eesotsas olümpiavõitja Gerd Kanteriga.

Saskia Alusalu: sotsiaalmeediast on saanud sportlasele üks töövahend

04.12.18 ... Lähenemas on aasta lõpp ja hakatakse valima Eesti aasta sportlasi. Viimased kogemused näitavad, et näiteks spordisõprade vastavasisulises valikus ei ole sugugi ainsaks kaalukeeleks sportlik tulemus. Rahva südamesse jõudmisel tuuakse olulise faktorina välja sportlase tegevust sotsiaalmeedias. Diskussioonides levib arvamus, et fännidele lähevad hinge need atleedid, kes teevad ennast internetis rohkem kättesaadavaks.

HÄÄLETA | Algas "Aasta sportlane 2018" rahvahääletus

03.12.18 ... Eesti Olümpiakomitee avas "Aasta sportlane 2018" rahvahääletuse. Oma soosikute poolt aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri valimisel saab hääletada kuni 20. detsembri hilisõhtuni. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval "EV 100 Spordiaasta tähed 2018" auhinnagalal.

Aasta spordisõbralikuma õpetaja tiitli pälvis Taiga Laur

30.11.18 ... Tänavu Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhinna koos 1000 euro suuruse stipendiumiga pälvis Imavere Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Taiga Laur, keda tuntakse oma koolis ja Järvamaal tubli kehalise kasvatuse- ja muusikaõpetaja, treeneri ning spordikohtunikuna.

Olümpiamänge võõrustavas Hiina linnas toimus plahvatus, hukkunuid on 22

29.11.18 ... Hinna linnas Zhangjiakous, kus toimuvad 2022. aasta taliolümpia- ja paralümpiamängude mäesuusatamise võistlused, toimus plahvatus, kus on vigastada saanud vähemalt 22 ja hukkunud samuti 22 inimest.

Valitsus kiitis heaks arengud spordivaldkonnas

29.11.18 ... Valitsus kiitis neljapäeval heaks kultuuriminister Indrek Saare esitatud spordivaldkonna arengustrateegia "Spordipoliitika põhialused aastani 2030" viimase aastaaruande.

Otepääl alustasid tööd esimesed lumekahurid

28.11.18 ... Pakane on toonud talveilmad ja Lõuna-Eesti suusapealinn Otepää valmistub suusahooajaks. Esimesed lumekahurid juba töötavad, laupäevast saab seal ka ametlikult suusatada. Kuidas läheb Otepääl suusahooajaks valmistamine? Kas masinad lülitatakse juba varakult sisse? Kui palju rahvast ringi liigub ja huvi tunneb? Missugust talve on oodata? "Terevisioonile" andis vastused Otepää Winterplace'i juhataja Siim Kalda.

20 000-eurone noorsportlase stipendium jagunes kuue sportlase vahel

21.11.18 ... Tradehouse andis kuuendat korda välja noorsportlase stipendiumi, jagades 20 000 eurot kuue noorsportlase vahel.

Nimekas füsioterapeut: puhkamise väärtustamine on tippspordi uus trend

18.11.18 ... Sel nädala külastas Eestit nimekas füsioterapeut Marko Yrjövuori Soomest. 13 aastat ka USA korvpallitähe Kobe Bryant'i üldkehalise ettevalmistuse eest vastutanud Yrjövuori esines ettekandega Eesti Traumatoloogide-Ortopeedide Seltsi kongressil Viljandis.

WADA avalikustas järgmiseks aastaks keelatud ainete nimekirja

16.11.18 ... Maailma Antidopingu Agentuur WADA avaldas 28. septembril uue keelatud ainete nimekirja, mis hakkab kehtima alates 1. jaanuarist 2019.

Calgary elanikud taliolümpiat oma kodulinna ei soovi

14.11.18 ... Kanada linna Calgary elanikud hääletasid 2026. aasta taliolümpia korraldamise vastu enam kui 56% häältega. See tähendab, et edasi kandideerivad sellele õigusele Rootsi pealinn Stockholm ning Itaalia linnad Milano ja Cortina D'Ampezzo.

Gerd Kanter isadepäevasaates: ema oli meie perekonnas vahendaja

11.11.18 ... Vikerraadio saates "Käbi ei kuku..." käisid isadepäeva puhul külas olümpiavõitja Gerd Kanter ja tema isa Jaan.

Eesti sai Pii Mülleri näol teise ROK-i täiendõppe läbinud spordiarsti

05.11.18 ... Eesti spordimeditsiin on saanud olulise tunnustuse osaliseks. Spordiarst Pii Müller läbis Rahvusvahelise Olümpiakomitee kaheaastase spordimeditsiini täiendõppe programmi ja loodab seal omandatut kasutada Eesti tippspordi vastava valdkonna edendamisel.

Tudeberg Tehvandi peahoone ajaloost: eestlased said siin Liidu ajal vähe olla

03.11.18 ... Tehvandi spordikeskuse peahoone, mida teatakse ka "Pentagoni" nime all, avati täna täpselt 40 aastat tagasi ehk 1978. aasta 3. novembril.

Toomas Uba poeg: mul on hea meel, et isa nägi Erki Noole olümpiavõidu ära

03.11.18 ... ETV sporditoimetuse kunagine juht Toomas Uba saanuks hingedepäeval, 2. novembril 75-aastaseks. ETV saates "Hommik Anuga" käis enda isa meenutamas tema poeg Margus.

Postimehe sporditoimetuse juht Ott Järvela lahkub ametist

02.11.18 ... Ajalehe Postimees sporditoimetuse juht Ott Järvela teatas reedel, et on otsustanud ametist lahkuda.

2032. aasta olümpiamängud võivad toimuda Põhja-Koreas

02.11.18 ... Põhja- ja Lõuna-Korea juhid Kim Jong Un ja Moon Jae-in jõudsid kokkuleppele, et saata Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele ühiselt kandideerimisavaldus 2032. aasta olümpiamängude korraldamiseks.

Eestlanna teenis Rahvusvahelise Olümpiakomitee spordimeditsiini diplomi

29.10.18 ... Spordimeditsiini Sihtasutuse spordiarst dr. Pii Müller läbis Rahvusvahelise Olümpiakomitee kaheaastase spordimeditsiini täiendõppe programmi "Diploma in Sports Medicine". Dr. Müller on esimene Eestis töötav spordiarst, kes on läbinud programmi, mida ROK oma sõnul tulevikus eeldab kõigilt olümpiavõistlustel koondisi teenindavatelt arstidelt.

Teadlane selgitab, kuidas sport tervist kahjustab

29.10.18 ... Uisapäisa tehtud treening võib päädida tervise turgutamise asemel hoopis selle kahjustamisega. Tallinna Ülikooli spordibioloogia professor Kristjan Port toob välja kolm levinud eksimust.

Priit Kuuse debüütlause spordikommentaatorina sisaldas sõnu pikanahaline ja mustakasvuline

26.10.18 ... ETV uudisteankur Priit Kuusk meenutas oma karjääri algust televisioonis ning tunnistas, et tema suhtumine oli üleolev, kuni esimese katseni spordikommentaatorina.

Müürsepp "Areeni varjus": olin professionaalsusest väga kaugel

22.10.18 ... Saatesarja "Areeni varjus" viimases osas peatuti pikemalt korvpallil ning tehti juttu sellest, kuivõrd oluline roll on eduka sportlase kujundamisel treeneritel. Lisaks räägiti ka sellest, kuidas maandada võistlusjärgseid pingeid ning kuidas kasutada enda vähest vaba aega.

Kalle Voolaid raamatust "Eesti spordi lugu": üks võtmesõnu on taotluslik neutraalsus

17.10.18 ... Juba palju aastaid on spordikogukonna seas räägitud vajadusest panna kokku Eesti spordi ajalugu käsitlev terviklik raamat. Pärast seda, kui 2013. aastal alguse saanud akadeemilise sisuga teadusmonograafia projekt paari aasta eest hingusele läks, oli karta, et ka Eesti Vabariigi 101. sünnipäeval puudub meil teos, mis omaks ambitsiooni Eesti spordiliikumise eilne ja tänane päev terviklikult ära katta.

Eesti spordi lugu jõuab juubeliaastal raamatukaante vahele

17.10.18 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valmib raamat "Eesti spordi lugu", mis annab ülevaate meie spordiloost 19. sajandist kuni tänapäevani. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teos jõuab poelettidele 10. detsembril.

Tallinnas kogunevad Eesti ja maailma suurte spordivõistluste korraldajad

16.10.18 ... 30. novembril toimub Tallinna Ülikoolis Põhja-Euroopa suurim spordikorraldajate inspiratsioonipäev SCULT Fest 2018, tuues kokku üle maailma oluliste spordivõistluste korraldajad, suurimad sporditoetajad ja sponsorid.

Mardna "Areeni varjus": tahtejõud on ühele sportlasele antud, teisele mitte

15.10.18 ... Seekordses sarja "Areeni varjus" episoodis räägiti sellest, kuidas võistlusärevuses vaimseid pingeid taluda ning kehalist valu ja vigastusi trotsida. Lisaks tehti juttu sellest, milliseid ebaausaid võtteid kasutatakse kahevõitluse aladel ning kui suur roll on spordis dopingul.

Soome sportlasi kahtlustatakse suures kokaiini- ja dopinguäris

10.10.18 ... Soome politsei on tuvastanud 26 kahtlusalust, keda on alust kahtlustada suures koguses kokaiini- ja dopinguainete käitlemises. Kolm neist on sportlased, üks lausa NHL-i jäähokimängija.

Noorte olümpiamängud toimuvad 2022. aastal esmakordselt Aafrikas

09.10.18 ... Järgmised neljandat korda toimuvad noorte suveolümpiamängud peetakse 2022. aastal Dakaris, Senegalis. See on esimene kord, kui noorte olümpia toimub Aafrikas.

Šmigun-Vähi "Areeni varjus": võidud olid unistustes ägedamad kui reaalsuses

08.10.18 ... Saatesarja "Areeni varjus" neljandas osas tehti juttu sellest, kuivõrd pikk ja vaevaline on tee tippu ning millised tunded valdavad sportlasi pärast unistuste täitumist.

FOTOD | Kontaveit pidas ERR-i operaatoriga maha lauatennisematši

08.10.18 ... Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetuse poolt kuu parimaks sportlaseks valitud Anett Kontaveit andis ERR-ile lisaks intervjuule ka lauatenniselahingu, kuid pidi seekord tunnistama operaator Kaarel Toomingu paremust.

Kultuuriministeerium avaldas teise poolaasta spordistipendiumite saajad

06.10.18 ... Käesoleva, 2018. aasta teiseks poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 89 sportlasele kogusummas 74 760 eurot.

Haridusstipendiumi pälvisid 30 praegust ja endist tippsportlast

04.10.18 ... Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on Eesti Olümpiakomitee juba aastast 2003 pakkunud võimalust, millega Eestit silmapaistvalt esindanud sportlased saavad võimaluse jätkata haridusteed endale sobival ajal ja omandada soovitud kõrg- või kutseharidus. Tänavusel sügissemestril määrati stipendium 30 endisele ja praegusele sportlasele.

Raasikul avati Balti riikide suurim koolivõimla-spordihoone

03.10.18 ... Raasikul avati Balti riikide suurim koolivõimla-spordihoone koos renoveeritud koolihoonega, mille sisseõnnistamine toimub kolmapäeval esimese suurvõistlusega - Eesti karikavõistlusega käsipallis.

TÜ akadeemilist spordiklubi hakkab Lembergi asemel juhtima Prants

01.10.18 ... Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi juhiks saab alates 2. oktoobrist Gert Prants, kes on seni töötanud spordiklubis korvpallikooli juhina. Senine juht Harry Lemberg keskendub kergejõustikutreeneri ametile.

Novosjolov "Areeni varjus": tänu abikaasale saan mina olla kangelane

24.09.18 ... Seekordses saates "Areeni varjus" oli sel korral juttu sellest, kui kaalukat osa võite sepistades on täitnud sportlaste abikaasad ja lapsed.

WADA president: raha ei sõitnud põhimõtetest üle, see on solvang

24.09.18 ... Maailma antidopingu agentuuri bossi Craig Reedie sõnul ei seadnud WADA eelmisel neljapäeval raha tähtsamale kohale puhtast spordist. Ta peab taolisi süüdistusi solvavateks.

WADA taastas Venemaa liikmesuse

20.09.18 ... Maailma antidopingu agentuur WADA otsustas neljapäeval Seišellidel peetud nõupidamisel taastada Venemaa antidopingu agentuuri RUSADA liikmesuse.

Kristjan Port: osa hääletajaid võis olla või ja moosiga üle ujutatud

20.09.18 ... Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port oli neljapäevasest maailma antidopingu agentuuri (WADA) otsusest Venemaa antidopingu agentuuri (RUSADA) liikmelisus taastada pehmelt öeldes šokeeritud.

WADA asepresident on Venemaa tagasivõtmise vastu

19.09.18 ... Neljapäeval toimuval maailma antidopingu organisatsiooni WADA nõupidamisel tõstatakse ka küsimus, kas peaks taastama Venemaa antidopingu RUSADA liikmelisuse.

Eesti langevarjur tutvustas "Ringvaates" kupliakrobaatikat ja rekordüritust

18.09.18 ... Eesti langevarjur Indrek Pappel osales Hollandis uue Euroopa kupliakrobaatika rekordi püstitamisel, mis toimus möödunud laupäeval Hollandis Teuge lennuväljal. Pappel käis rekordüritusest lähemalt rääkimas "Ringvaate" stuudios.

Pärnu spordimessilt leidsid endale sobiva trenni nii noored kui täiskasvanud

17.09.18 ... Pärnus toimus esimene spordimess, kus igaüks võis endale sobiva spordiklubi ja trenni välja valida - näha sai treeninggruppe, mida laiemalt ei teatagi, ning aerutamist, mis praegu eriti populaarne ei ole, tutvustas äsja Portugalis U23 maailmameistrivõistlustel ühekanuul seitsmendaks platseerunud Joosep Karlson.

WADA plaanib taastada Venemaa antidopinguagentuuri liikmesuse

14.09.18 ... Maailma Antidopinguagentuur (WADA) plaanib järgmisel nädalal taastada Venemaa antidopinguagentuuri (RUSADA) liikmesuse, lähtudes enda uurimiskomisjoni (CRC) soovitustest.

Tudeberg rääkis "Areeni varjus", kuidas kasiinos teleõiguste rahaga mängiti

10.09.18 ... Seekordses saates "Areeni varjus" astuti Eesti Televisiooni sporditoimetuse töötuppa, kus reporterid spordirahva tegusid pildi ja sõnaga jäädvustasid, muuhulgas sai teada, kuidas toimetuse juht Toomas Uba Monaco kasiinos raha peale mängis. Lisaks sai näha keerulist aega pärast Eesti Vabariigi taasiseseisvumist, kui paljud inimesed elasid peost suhu. Ent samas andis priius unistustele tiivad ja sportlased murdsid tahtekindlalt eesmärkide suunas. Sõna sai ka maailmakuulus korvpallitäht Arvydas Sabonis Leedust.

Nool saates "Areeni varjus": kui lõpetad spordi ära, oled järsku tühi koht

03.09.18 ... ETV-s alustas uus kuueosaline sporditeemaline saatesari "Areeni varjus", esimese saate läbiv teema on loobumine. Kui raske on sportlasel langetada suurest spordist loobumise otsust? Millal sportlaskarjäär lõpetada? Mis ootab ees pärast seda? Sõna saavad Kristina Šmigun-Vähi, Martin Müürsepp, Jaak Mae, Allar Levandi, Jüri Jaanson, Erki Nool, Gerd Kanter, Mart Poom ja mitmed teised Eesti spordilegendid.

"Areeni varjus" autor: spordivõõrana tahtsin teada, milline see maailm on

03.09.18 ... Septembri algusest algab ETV-s uus kuueosaline saatesari "Areeni varjus", mis räägib otse ja ausalt sportlase kahtlustest, pingetest, hirmust ja valust, higist, verest ja pisaratest. Sellest, mis jäi sekundite, sentimeetrite, kilode ja punktide varju. Sellest, mis võiduhetkele eelnes ja järgnes. Sarjast käisid "Ringvaate" stuudios rääkimas endine profirattur Jaan Kirsipuu ja sarja autor Ken Saan.

VAATA TÄNA | Algab põnev Eesti spordidokumentaal "Areeni varjus"

03.09.18 ... Täna algav ETV uus kuueosaline saatesari "Areeni varjus" räägib otse ja ausalt sportlase kahtlustest, pingetest, hirmust ja valust, higist, verest ja pisaratest. Sellest, mis jäi sekundite, sentimeetrite, kilode ja punktide varju. Sellest, mis võiduhetkele eelnes ja järgnes.

Spordi- ja olümpiamuuseum alustab spordiga seotud lugude kogumist

28.08.18 ... Tartus asuv Eesti spordi- ja olümpiamuuseum alustab septembrist Eesti spordiga seotud mälestuste ja lugude kogumist. Kui tavaliselt jõuavad avalikkuse ette sporditippude lood, siis seekordse ettevõtmise üheks eesmärgiks on saada kokku ka sageli taustale jäävate inimeste meenutused.

Kahekordne olümpiavõitja: vigastus muudab Kelly veel tugevamaks

26.08.18 ... Sildaru edukat tagasitulekut ja senisest veel kõrgemale tasemele jõudmist prognoosis suvel keskel Eestis harjutanud prantslasest kahekordne lumelauakrossi olümpiavõitja Pierre Vaultier koos eestlannast abikaasa, endise lumelauduri Kadri Pihla- Vaultier'iga.

President Kaljulaid: spordipisiku sain raadiost võistlusi kuulates

24.08.18 ... Reedel külastas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes lisaks ringkäigule muuseumis avas digitaalse spordiga seotud mälestuste kogumise projekti SpordiMälu. ERR ajas presidendiga veidi spordijuttu.

President Kersti Kaljulaid avas SpordiMälu kogumisprojekti

24.08.18 ... Reedel külastas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes lisaks ringkäigule muuseumis avas digitaalse spordiga seotud mälestuste kogumise projekti SpordiMälu.
TÄNA OTSE
ETV
15. detsember kl 12.20

Laskesuusatamise MK-etapp Hochfilzenis. Naiste 10 km jälitussõit

ETV
15. detsember kl 15.35

Laskesuusatamise MK-etapp Hochfilzenis. Meeste 12,5 km jälitussõit

ÜLEKANDED/SAATED
ETV
16. detsember kl 12.05

Laskesuusatamise MK-etapp Hochfilzenis. Naiste 4x6 km teatesõit

ETV
16. detsember kl 14.50

Laskesuusatamise MK-etapp Hochfilzenis. Meeste 4x7,5 km teatesõit

ERR Sport
19. detsember kl 18.20

Jalgpalliklubide MM. Poolfinaal

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: