Purjetamine

Vennad Roihud said kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel 59. koha

20.05.19 ... Inglismaal Weymouthis peetud kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel sai Juuso ja Henri Roihu 49er klassis üldarvestuses 59. koha, kuldmedali pälvisid uusmeremaalased Peter Burling ja Blair Duke.

Karpak lõpetas EM-i 34. kohaga, Taveter 55.

18.05.19 ... Ateenas jätkuvatel Finn-klassi lahtistel täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel sai Deniss Karpak lõppkokkuvõttes 34. koha. Olümpiapääsme tagasid Norra ja Brasiilia purjetajad.

Henri ja Juuso Roihu EM-il üldseisu ei parandanud

18.05.19 ... Inglismaal, kahepaatide Volvo Euroopa meistrivõistlustel oli täna väga vähese tuulega ilm, mis nõudis purjetajatelt kõigi oskuste mängupanekut ja nutikust taktikalistes otsustes. Neis keerulistes oludes said väga hästi hakkama austraallased Peter Burling ja Blair Duke, kes tõusid tänasega 49er klassis liidrikohale. Eesti paatkonnal, Juuso ja Heri Roihul nii hästi ei läinud ning hetkel ollakse 58. kohal.

Henri ja Juuso Roihu hoiavad EM-il 55. kohta

17.05.19 ... Kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel Weymouthis on neljanda päeva lõppedes 49er klassis tõusnud liidriks hispaanlased Diego Botin le Chever ja Iago Lopez Marra. Meie purjetajad Henri ja Juuso Roihu on hetkel kokkuvõttes 55. kohal.

Karpak jätkab EM-il 36. kohal

16.05.19 ... Ateenas toimuvatel Finn-klassi lahtistel täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel toimus eile kolmas võistluspäev, mis kulges tunde tuult oodates. Heitlikes oludes on Karpak pea kümne kohta kaotanud ning on hetkel 36. ja Taveter 56. kohal.

Karpak hoiab purjetamise EM-il 27. kohta

15.05.19 ... Ateenasse on kogunenud kogu Finn-klassi purjetajate maailmaparemik, et võidelda nii Euroopa meistritiitli kui ka koha eest Tokyo 2020 olümpiamängudel. Eile toimus võistluse teine päev ja Deniss Karpak on hetkel 27. kohal ning Taavi Valter Taveter 52. kohal.

Martin Ervin sai Formula klassi maailmameistrivõistlustel pronksmedali

03.05.19 ... Neljapäeval lõppesid Portugalis Portimaos purjelaua Formula klassi maailmameistrivõistlused, kus eestlane Martin Ervin pälvis pronksi. Kuld läks naaberriigi Läti surfarile Janis Preissile, hõbe Miguel Martinhole Portugalist.

Formula klassi MM-il on Ervin tõusnud kolmandale kohale

02.05.19 ... Kolmapäeva hilisõhtul lõppes Portugalis Portimaos Purjelaua Formula klassi maailmameistrivõistluste kolmas võistluspäev. Kui teise päeva veetsid surfarid tuule puudumise tõttu maal, siis kolmapäeval saadi siiski lõpuks merele. Martin Ervin on tõusnud seitsme sõidu tulemusel kolmandaks, Kaju on neljandal positsioonil. Liidrikohta hoiab Läti surfar Janis Preiss.

Eesti purjelaudur hoiab MM-il kolmandat kohta

30.04.19 ... Esmaspäeval algasid Portugalis Portimaos Purjelaua Formula klassi maailmameistrivõistlused. Avapäeval keerulistes ilmaoludes peetud kahe sõidu tulemusel on John Kaju võistlusel hetkel kolmandal kohal.

Katariina II võitis Itaalias kõrgetasemelise avamereregati

29.04.19 ... Itaalias Lignanos 24.-28. aprillil toimunud mainekal purjetamisvõistlusel "Regata dei Due Golfi" osales kolm Eesti meeskonda. Võistlus oli esimene etapp 2019. aaasta Põhja-Aadria avamerepurjetamise reitinguseerias ning oli ka juulis Crotone's peetavate ORC klassi Itaalia meistrivõistluste kvalifikatsiooniks. Aivar Tuulbergi Katariina II (One Off) tuleb Itaaliast koju regati üldvõiduga, võites B klassis nii avamereetapi kui olles parim ka viie tehnilise lühirajasõidu kokkuvõttes.

Eesti purjetajates on maailma edetabelis parimal positsioonil Mati Sepp

25.04.19 ... Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis on Eesti purjetajatest parimatel kohtadel matšpurjetaja Mati Sepp 6. ning olümpiapurjetajad Karl-Martin Rammo 22. ja Ingrid Puusta 25. positsiooniga.

Laser Standardi MK-etapi võitis ungarlane, Rammo 41.

22.04.19 ... Itaalias toimunud purjetamise maailma karika etapi võitis Laser Standard klassis, milles ainsana olid esindatud ka Eesti koondislased, ungarlane Jonatan Vadnai. Meie purjetajatest jõudis kõrgeimale kohale Rammo, kes oli üldarvestuses 41. Pühapäevases medalisõidus eestlased ei osalenud.

Härm on tõusnud Zoom 8 EM-il seitsmendaks

22.04.19 ... Karolin Härm on Magic Marine Zoom 8 klassi Euroopa meistrivõistluste neljanda päeva lõpuks tõusnud seitsmendale kohale. Esikümnes jätkab ka Elisabeth Ristmets, kes lõpetas täna üldtabelis üheksandal kohal.

Ristmets ja Härm jätkavad EM-il esikümnes

20.04.19 ... Sarnaselt neljapäevale ja reedele algas ka laupäev Magic Marine Zoom 8 klassi Euroopa meistrivõistlustel suhtelises tuulevaikuses. Keerulistes oludes on Elisabeth Ristmets ja Karolin Härm suutnud siiski püsida võistluste esimese kümne seas.

Rammo Itaalia MK-etapist: polnud parim otsus siia võistlema tulla

20.04.19 ... Itaalias peetaval purjetamise maailma karika etapil toimusid finaalsõidud, kus Eesti purjetajatest jõudis kõrgeimale kohale Rammo,. Pälvitud 44. koht üldarvestuses ei taganud kohta pühapäevasesse medalisõitu.

Ristmets on Zoom8 klassi EM-il tõusnud esikolmikusse

20.04.19 ... Purjetamise Zoom8 klassi Euroopa meistrivõistlustel Taanis on kolm Eesti noort purjetanud end esikümnesse - Elisabeth Ristmets on võistluse teise päeva lõppedes kolmas, Karolin Härm seitsmes ja Tristan Šaraškin kaheksandal kohal.

Tõniste ja Eesti võistkond asuvad võitlema maailma parima purjetamisriigi tiitli nimel

20.04.19 ... Šveitsis Lausanne'is esitleti sel nädalal jalgpalli MM-finaalturniirist inspireeritud uut purjetamisvõistlust Star Sailors League Gold Cup, milles erinevate riikide parimad purjetajad asuvad ühtse meeskonnana võistlema maailma parima purjetamisriigi tiitli nimel. Eesti meeskonna kapteniks on legendaarne Tõnu Tõniste.

Elisabeth Ristmets on Zoom 8 klassi EM-il avapäeva järel viiendal kohal

19.04.19 ... Taanis Skodstrupis alanud Zoom 8 klassi purjetamise Euroopa meistrivõistlustel läks Eesti koondislastest avapäeval kõige paremini Elisabeth Ristmetsal, kes on tüdrukute arvestuses viiendal kohal.

Karl-Martin Rammo hoiab maailma tippude seas 35. kohta

18.04.19 ... Peale eilsest tuulevaikusest tingitud pausi, olid täna kõik paadiklassid stardis ning Itaalias Genovas jätkus purjetamise maailma karika kolmas etapp. Eestlastest parim on hetkel 35. kohal asetsev Karl-Martin Rammo.

Purjetamise MK-etapil Itaalias oli avapäeval eestlaste parim Martin Aruja

16.04.19 ... Itaalias Genovas algas teisipäeval kuus päeva kestev olümpiapurjetamise MK-hooaja kolmas osavõistlus. Võistlustel osaleb üle 700 tipp-purjetaja 59 riigist, kelle hulgas on nii maailmameistreid kui olümpiavõitjaid. Eestlaste parim oli avapäeval Martin Aruja.

Treener: Puusta näitab seda küpsust, mis on vajalik Tokyo OM-iks valmistumisel

15.04.19 ... Mallorcal peetud 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtiste Euroopa meistrivõistlused oli eestlastest parim Ingrid Puusta, saavutades RS:X klassis naiste arvestuses 13. koha.

Puusta saavutas Euroopa meistrivõistlustel 13. koha

13.04.19 ... Laupäeval peetakse Mallorcal 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtiste Euroopa MV medalisõidud. Ükski eestlane neis sõitudes ei osale. Eesti sportlastest jõudis Euroopa meistrivõistlustel kõrgeimale kohale Ingrid Puusta, saavutades RS:X klassis naiste arvestuses 13. koha.

Puusta stardib EM-i finaalsõitude viimasele päevale 19. kohalt

12.04.19 ... Reedel algab Mallorcal 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtiste Euroopa meistrivõistluste viimane finaalsõitude päev. Ingrid Puusta stardib eestlaste parimana 19. kohalt.

Puusta jätkab EM-il võistlust kuldgrupis

11.04.19 ... Eile hilisõhtul lõppes Mallorcal 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtiste Euroopa MV teine võistluspäev. Ingrid Puusta jätkab täna võistlemist kuldgrupis, olles üldarvestuses eestlaste parimana hetkel 18. kohal.

"Pealtnägija" | Videopäevik vaatab tagasi Uku Randmaa 252-päevasele ümbermaailmaregatile

10.04.19 ... "Pealtnägija" toob vaatajate ette Uku Randmaa videopäeviku, kes lõpetas 10. märtsil kolmanda kohaga ümbermaailmaregati Kuldne Gloobus. 56-aastane tallinlane on korra varemgi üksi ümber maailma purjetanud, aga esimese eestlasena osales ta erilisel purjevõistlusel, kus ei tohtinud kasutada moodsaid tehnikavidinaid, vaid näiteks paberkaarte, tavalist kompassi ja sekstanti.

Puusta võttis EM-i avapäeval sisse 18. koha

09.04.19 ... Täna algasid Hispaanias Mallorcal 13. aprillini kestvad 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlused, millel osaleb 43. riigist 333 purjelaudurit. Ingrid Puusta on avapäeva lõppedes 18. kohal.

Karl-Martin Rammo sai mainekal regatil 23. koha

07.04.19 ... Laupäeval lõppes Hispaanias Palmas esmaspäeval alanud Euroopa üks tippregatte, mis tõi kokku pea 70. riigi parimad purjetajad. Eesti sportlastest jõudis kõrgeimaile kohale Laser-klassis võistlev Karl-Martin Rammo, lõpetades võistluse 23. kohal.

Eesti purjetajad võitsid Hispaanias reedese avasõidu

05.04.19 ... Esmaspäeval alanud Euroopa ühel mainekaimal olümpiapurjetamise regati oli reedel viimane finaalsõitude päev. Eesti kahepaatkond, Juuso ja Henri Roihu, tegid suurepärase tulemuse, olles avasõidus esimesed ja päeva viimases sõidus kolmandal kohal.

Karl-Martin Rammo jätkab Hispaanias 28. kohal

04.04.19 ... 50. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar regati neljas päev oli katsumusterohke ja andis palju mänguruumi õnnele

Kaks Eesti purjetajat pääsesid Hispaanias kuldgruppi

03.04.19 ... Hispaanias toimuv olümpiapurjetamise regati teine päev tõi kaasa positiivsed uudised - kaks Eesti Laser klassi purjetajat jätkavad võistlust kuldgrupis ning meie kahepaadil oli edukas esimene võistluspäev.

Karl-Martin Rammo purjetas end maineka regati teisel sõidul kuuendaks

02.04.19 ... Hispaanias algas maailma üks menukaimaid olümpiapurjetamise regatte 50. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia Iberostar. Eestlaste avapäeva parima tulemuse sõitis välja Karl-Martin Rammo, lõpetades päeva teise sõidu kuuendal kohal.

EM-iks valmistuv Puusta: külmast kohast tulemine tuleb ehk isegi kasuks

11.03.19 ... Purjelaudur Ingrid Puusta valmistub Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad kuu aja pärast Hispaanias. Hooaja põhivõistlus on augustikuine eelolümpia.

Eestlane lõpetas kuulsa ümbermaailma purjetamise võistluse 3. kohal

10.03.19 ... Esimese eestlasena Golden Globe Race ümbermaailma purjetamise võistlusel osalenud Uku Randmaa jõudis Prantsusmaal Les Sables d'Olonne'is raske katsumuse finišisse 3. kohal.

Uku Randmaa soojast vastuvõtust: see on võrratu, emotsioon on kõrge!

10.03.19 ... Esimese eestlasena Golden Globe Race ümbermaailma purjetamise võistlusel osalenud Uku Randmaa jõudis Prantsusmaal Les Sables d'Olonne'is raske katsumuse järel finišisse 3. kohal.

Eesti sai esikoha Monotüüp XV jääpurjetamise EM-il meeskondade arvestuses

08.03.19 ... Meeskondade arvestuses läksid EM-il kirja kolme parima ekipaaži tulemused ning Eesti võttis 114 kohapunktiga võidu Venemaa 162 ja Hollandi 187 punkti ees. Võitjamaa pälvis "Kuldse uisu" nimelise rändauhinna.

Võrtsjärvel peetud monotüüp XV jääpurjetamise EM-il võttis võidu Venemaa

07.03.19 ... Üheksa sõidu järel võttis Monotüüp XV EM-il võidu Venemaa ekipaaž Oleg Vasilev/Ruslan Rudenko. Viimase päeva viimases sõidus toimus titaanide heitlus Venemaa ekipaažide R-1 ja R-31 vahel.

Mono-klassi EM-i teisel päeval jäeti soodimehed maha

06.03.19 ... Kaheksa sõidu järel võttis Monotüüp XV Euroopa meistrivõistlustel Võrtsjärvel liidripositsiooni Venemaa ekipaaž Oleg Vasilev/Ruslan Rudenko. Kerge tuule tõttu läksid purjekad Võrtsjärvel rajale vaid ühe mehega kelgul, et kaalu vähem oleks.

Mono-klassi EM-i avapäeval murdusid mastid ja kelgud

06.03.19 ... 50 sportlast võttis end joonele neljas võistlussõidus kahemehe-jääpurjeka Monotüüp XV Euroopa meistrivõistlustel Võrtsjärvel. Avapäeva lõpuks juhib Venemaa võistleja Vladim Bihler, olles võtnud kaks esikohta ligi sajakilomeetrise tunnikiirusega kihutanud 25 purjeka hulgast.

Ingrid Puusta võitis Andaluusia olümpianädala regatil pronksmedali

04.03.19 ... Eesti purjetamisakadeemia RS:X osakonna kolm tudengit osalesid 27. veebruarist 3. märtsini toimunud Andaluusia olümpianädala regatil Cadizis, kus eestlaste parima tulemuse tegi kolmandaks tulnud Ingrid Puusta.

Maailmameister Ljubtšenko sai kodusel EM-il pronksi

26.02.19 ... Talisurfi Euroopa meistrivõistluseed 2019 peeti 22.-24. veebruaril Võrtsjärvel. EM-il osalesid Euroopa parimad võistlejad lohede ja purjelaua kelkude klassis.

Pärnu lahel selgusid tänavused jääpurjetamise Eesti meistrid

24.02.19 ... Nädalavahetusel Pärnu lahel peetud jääpurjetamise Eesti meistrivõistlustel võidutsesid Ice-Optimist klassis Georg Paomees, DN klassis Mihkel Kosk ja DN juunioride seas Melvin Aasav, Monotüüp-XV klassis Olev Oolup ja Andrus Padu. Lahtiste Eesti meistrivõistluste raames oli Pärnu jääle võidu purjetama tulnud 46 jääpurjetajat Eestist, Lätist, Venemaalt, Poolast ja Prantsusmaalt.

Võrtsjärvel peetakse talisurfi Euroopa meistrivõistlused

21.02.19 ... Talisurfi tänavused Euroopa meistrivõistlusedpeetakse 22.–24. veebruarini Viljandimaal Vaiblas, Võrtsjärvel. Võistlused viiakse läbi kolmes erinevas distsipliinis – slaalomis, kursisõidus ja GPS kiirussõidus.

Rasmus Maalinn saavutas jääpurjetamise MM-il seitsmenda koha

20.02.19 ... Ameerika Ühendriikides Ohio osariigis toimunud DN klassi maailmameistrivõistlustel saavutas Rasmus Maalinn üldarvestuses seitsmenda koha, olles sellega ühtlasi MM-i parim juunior.

Eesti jääpurjetaja hoiab MM-il 12. kohta

18.02.19 ... Pühapäeva õhtul anti Ameerika Ühendriikides Ohios Indiani järvel avastart jääpurjetamise 2019. aasta DN-klassi maailmameistrivõistlustele. Rasmus Maalinn lõpetas päeva 12. kohal.

Maailmameister Boris Ljubtšenko on Hiiumaa oma Kelly Sildaru

15.02.19 ... Talv on olnud Eesti talispordile kuldne. Kui möödunud nädalal haaras meedia tähelepanu Kelly Sildaru maailmameistritiitel freestyle suusatamises, siis tegelikult sai Eesti samal nädalalõpul ka maailmameistri talisurfis, kui Hiiumaal elav Boris Ljubtšenko tõi USA-st koju lausa kaks kulda.

Maailmameister Maalinn: Pärnu tiim on läbi aegade väga edukas olnud

12.02.19 ... Pärnu jahtklubis võeti pidulikult vastu jääpurjetamise juunioride maailmameistrivõistlustelt Poolast kolm kulda koju toonud Pärnu noori.

Rammo: pole kindlat elementi, mida lihvides teaksin, et olen olümpiavõitja

12.02.19 ... Laser-klassi purjetaja Karl-Martin Rammo loodab enne järgmise aasta suveolümpiat arengus veel sammu edasi astuda.

FOTOD | Kaks MM-kulda võitnud jääsurfar jõudis Eestisse

12.02.19 ... USA-s Wisconsinis peetud jää- ja lumesurfi maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit võitnud Boris Ljubtšenko jõudis tagasi kodumaale.

Eesti jääsurfar tuli kahekordseks maailmameistriks

10.02.19 ... Hiidlane Boris Ljubtšenko võitis USA-s Wisconsinis lõppenud jää- ja lumesurfi maailmameistrivõistlustelt kaks kuldmedalit.

Eesti võitis jääpurjetamise MM-ilt teisegi kuldmedali

08.02.19 ... Eile hilisõhtul lõppesid Poolas 2019 aasta DN klassi juunioride ning Ice-Optimist klassi maailmameistrivõistlused. Eesti koondis võitis kaks kuldset medalit - Rasmus Maalinn on DN klassi ja Andrias Sepp on Ice-Optimist klassi maailmameister.
TÄNA
ERR Sport
26. mai kl 10.50

38. Tartu rattaralli

ERR Sport
26. mai kl 16.40

Jäähoki MM-i pronksimäng: Venemaa – Tšehhi

ETV2
26. mai kl 19.30

TV 10 Olümpiastarti 4. etapp

ETV2
26. mai kl 21.10

Jäähoki MM-i finaal: Kanada – Soome

ülekanded/saated
ETV2
28. mai kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: Paide Linnameeskond – Nõmme Kalju

ETV2
29. mai kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FC Flora – Tallinna FCI Levadia

ERR Sport
1. juuni kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – Maardu Linnameeskond

ETV
2. juuni kl 14.00

Autoralli MM. Portugali ralli punktikatse

ETV2
2. juuni kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: FC Kuressaare – Tallinna FC Flora

ETV
6. juuni kl 19.15

UEFA Rahvuste liiga finaali eel

ERR Sport
7. juuni kl 21.55

Naiste jalgpalli MM-i avamäng: Prantsusmaa – Korea

ETV
8. juuni kl 15.00

Tagasi väljakule. EM 2020 valikturniir 2/5

ETV
8. juuni kl 18.45

2020. aasta jalgpalli EM-valikmäng: Eesti – Põhja-Iirimaa

ETV
9. juuni kl 21.35

UEFA Rahvuste liiga finaal

ETV2
10. juuni kl 22.40

Teel 2019. aasta jalgpalli MM-finaalturniirile 1/8

ETV
11. juuni kl 21.30

2020. aasta jalgpalli EM-valikmäng: Saksamaa – Eesti

ETV2
11. juuni kl 23.00

Teel 2019. aasta jalgpalli MM-finaalturniirile 2/8

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: