Purjetamine

Purjetamise Eesti meistrivõistluste finaaletapp algas keerulistes oludes

21.09.19 ... Haven Kakumäel toimuva purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimase etapi ehk Tallinna nädala regati avapäev möödus keerulistes oludes. Vihmapilvede all oli tuul väga muutlik, vaikides aeg-ajalt sootuks. Nii õnnestus paadiklassidele pidada vaid üks võistlussõit, Techno 293 purjelaudadele aga siiski kaks sõitu.

Purjetamise noorte ühepaatidel on Eesti meistrid Lilienthal, Safin ja Andresson

15.09.19 ... Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klasside EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimase etapi Pärnu Sügisregati kolmandal võistluspäeval sportlased Pärnut tabanud tugeva sügistormi tõttu vee peale ei pääsenud. Lõpliku paremusjärjestuse otsustasid seega kahe esimese võistluspäeva tulemused.

Mati Sepa meeskond on matšpurjetamise maailma edetabelis 9. kohal

12.09.19 ... Äsja avaldatud Rahvusvahelise Purjetamisliidu matšpurjetamise maailma edetabelis on Mati Sepa tiim tõusnud 9. kohale.

Pärnu Sügisregatt lõpetab noorte ühepaatide purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja

12.09.19 ... Reedest pühapäevani peetakse Pärnu Sügisregatt, mis on noorteklassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimane etapp. Regatile on osalema oodata enam kui 170 purjetajat Eestist ja Lätist.

Martin Ervin võitis Formula-klassi seenioride MM-il hõbemedali

10.09.19 ... Kreekas Maratoni lahel peetud purjelaua Formula-klassi seenioride maailmameistrivõistlustel saavutas Martin Ervin teise koha. Samas peetud Hellenic Formula Windsurfing Festivalil tulid noorte arvestuses Frank Ervin esimesele ja Renar Roolaht teisele kohale.

Pikalt Jaapani turneelt naasnud Puusta võidutses Eesti meistrivõistlustel

08.09.19 ... Pühapäeval peeti Tallinna lahel vaikses tuules Techno 293 ja RS:X klassidele purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja teise etapi viimased kolm võistlussõitu. RS:X klassis selgusid Pirita Surfil ühtlasi tänavused Eesti meistrid.

Pirita Surf regati avapäeval võisteldi tugevas tuules

07.09.19 ... Purjelaudade Eesti meistrivõistluste sarja teine etapp Pirita Surf regatt sai reedel alguse tugevas läänetuules, mis tõi Tallinna lahel endaga kaasa ka kõrge lainetuse. RS:X klassile sai neis oludes peetud neli ning Formula ja kõigile Techno 293 klassidele kaks võistlussõitu.

Purtses selgusid Eesti meistrid jetispordis

05.09.19 ... Purtses sõideti Tulivee CUP 2019 jetispordis, mis oli ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste ja Karikavõistluste sarja viimane etapp.

Purjetamise maailma edetabelis on Sepp 11., Puusta 20. ja Rammo 31. kohal

04.09.19 ... Rahvusvahelise purjetamisliidu maailma edetabelis on meie purjetajatest parimatel kohtadel matšpurjetaja Mati Sepp 11. ning olümpiapurjetajad Ingrid Puusta 20. ja Karl-Martin Rammo 31. positsiooniga.

Eesti purjetajad valmistuvad Tõnistete juhtimisel uut tüüpi suurvõistluseks

04.09.19 ... Legendaarsed purjetamiskaksikud Tõnu ja Toomas Tõniste teevad tagasitulekut. Nende juhtimisel koostatakse praegu Eesti koondist, mis osaleb 2021. aastal Šveitsis toimuvatel uut tüüpi purjetamise maailmameistrivõistlustel.

Võidukarikad said kätte purjetamise Eesti meistrivõistluste etapi parimad

03.09.19 ... Eesti meistrivõistluste etapil tehti krutskeid ja segati kaarte, kuid Tallinna Jahtklubi meistriteks tulid eri olude valitsejad. Laserite ja Zoomide rajalt tõid 11 sõidu lõppedes meistritiitlid Georg Haud, Peeter Kaju, Sten-Markus Andresson ja Elisabeth Ristmets. Optimistide esikoha pälvis Mia Marin Lilienthal.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp sai Lohusalus täispäeva sõite

01.09.19 ... Vaiksemad olud Lohusalus tõid muutusi ka pjedestaalikohtadele. Ühepaadid Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial ja Laser Standard EJL said sõidetud nüüd kokku seitse sõitu. Optimistid alustasid päeva kuld- ja hõbelaevastikus tehes stardikatsete rohkelt neli sõitu.

Ingrid Puusta sai olümpiavetes toimunud MK-etapil 12. koha

31.08.19 ... Jaapanis Enoshimas toimuval purjetamise MK-etapil on lõppenud avaseeria sõidud. Nende põhjal jäävad Eesti sportlaste regati lõpptulemusteks Ingrid Puustal 12. ja Karl-Martin Rammol 22. koht, kuna medalisõitudesse pääsevad vaid iga klassi kümme tugevaimat.

Ingrid Puusta jätkab MK-etapil 15. kohal

29.08.19 ... Jaapanis Enoshimas toimuval purjetamise MK-etapil on kolme võistluspäevaga peetud keerulistes oludes naiste RS:X klassile 8 ja Laser Standard klassile viis võistlussõitu. Kokkuvõttes on Ingrid Puusta 15. ja Karl-Martin Rammo 31. positsioonil.

Liina Kolk pälvis RS Aero EM-ilt pronksmedali

26.08.19 ... RS Aero klasside Euroopa meistrivõistlused toimusid 19.-23. augustil Itaalias Malcesines Garda järvel, kus võisteldi kolmes erineva purje suurusega klassis. Väikseima purjega Aerol sai Saaremaa neiu Liina Kolk kolmanda koha ning oli naistest parim.

Eestlanna tuli noorte ühepaadi MM-il 21. kohale

25.08.19 ... Kanada 1976. aasta olümpiaregati linnas Kingstonis peetud alla 18-aastaste noorte ühepaadi Laser 4.7 maailmameistrivõistlustel Eestit esindanud Karolin Härm lõpetas regati 21. tulemusega ning alla 16-aastaste seas oli eesti neiu viies.

Ingrid Puusta oli eelolümpia medalisõidus kolmas

21.08.19 ... Täna purjetatiJaapanis Enoshimas Ready Steady Tokyo purjeregatil RS:X klassi medalisõit ja Laser klassi viimased fliidisõidud. MeieRS:X purjelaudur Ingrid Puusta lõpetas medalisõidu kolmandana ja regati üldarvestuses kaheksandana. Karl-Martin Rammo lõpetas Laser klassi regati 26. kohaga.

Ingrid Puusta purjetab kolmapäeval eelolümpia medalisõidus

20.08.19 ... Jaapanis Enoshimas Ready Steady Tokyo nimelisel purjeregatil on nüüdseks seilatud neli päeva ning kolmapäeval toimuvad pooltel purjeklassidel medalisõidud. Medalisõitu kvalifitseerus seniste sõitude põhjal RS:X purjelaudur Ingrid Puusta. Karl-Martin Rammo asub Laser klassis 27. kohal.

Puusta ja Rammo on eelolümpial kahe võistluspäeva järel esitosinas

19.08.19 ... Nädalavahetusel algas Jaapanis Enoshimas Ready Steady Tokyo nimeline purjeregatt, mis on 2020. aastal samas kohas toimuva olümpiaregati testvõistluseks. Kahe esimese päeva sõitude järel on Eesti olümpiapurjetajad Ingrid Puusta 10. ja Karl-Martin Rammo 12. kohal.

Eesti jahid teenisid ORC EM-il kolmikvõidu

17.08.19 ... Rootsis Oxelösundis purjetati täna viimased kaks lühirajasõitu, kus väiksemate jahtide C grupis kindlustasid eestlaste Matilda 4, Katariina II ja Postimees Sailing Team kolmikvõidu. Samas grupis purjetas jaht Sugar viiendale kohale. Keskmiste jahtide B grupis tuli jaht Olympic neljandaks ja Premium viiendaks.

Eesti jahid jätkavad avameresõidu EM-il esikolmikus

16.08.19 ... Rootsis Oxelösundis neljapäeval purjetatud pikal avameresõidul oli eestlastest edukaim C grupijaht Katariina II, kuid üldkokkuvõttes on nende ees esikohal Matilda 4 ja kohe järel kolmandana jätkav Postimees Sailing Team.

Eestlased haarasid avamerepurjetamise EM-i avapäeval liidripositsiooni

14.08.19 ... Rootsis Oxelösundis toimuvatel purjetamise ORC Euroopa meistrivõistlustel stardib kahes võistlusklassis kokku 13 Eesti võistkonda. Avapäeval peetud kahe lühirajasõidu järel on väiksemate jahtide grupis C juhtimas Eesti jahid Matilda 4, Postimees Sailing Team ja Katariina II. Keskmiste jahtide grupis B on hetkel kolmandal kohal jaht Olympic.

Kahepaadid heitlesid Kärdlas Eesti meistrivõistluste etapi võidu nimel

11.08.19 ... EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja regati Kärdla Cramo Race peetud teine etapp, mille võitjateks on 49er klassis Juuso ja Henri Roihu, 29er'il Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet ning RS Feval Romi Safin ja Britta Maipuu. Võistluse üldkokkuvõttes kuulub Eesti meistrivõistluste etapivõit samuti vendadele Roihudele, Paalile ja Marvetile ning Safinile ja Maipuule.

Vaikses tuules selgusid Kärdla Cramo Race'i esimese etapi võitjad

10.08.19 ... Täna peeti Hiiumaal toimuva purjetamise Eesti meistrivõistluste RS Feva, 29er ja 49er klasside kolmanda osavõistluse reede-laupäeva etapi viimased kaks kvalifikatsioonisõitu ning kohe nende järel vaikse ja keerutava tuule oludes tublisti närvikõdi pakkunud poolfinaal- ja finaalsõidud.

Kärdla Cramo Race'il on liidrid vennad Roihud, Paal, Marvet, Lilienthal ja Arge

09.08.19 ... Reedel algasid Hiiumaal EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja kahepaatide kolmanda etapi võistlussõidud. Viimasel ajal tujukat palet näidanud ilm oli purjetajate vastu sõbralik, pakkudes päikesepaistet ja mõnusat kiirusega 4-5 m/s puhunud tuult.

Kahepaatide Eesti meistrivõistluste sari jätkub Kärdla Cramo Race'il

09.08.19 ... Reedest pühapäevani Hiiumaal peetav Kärdla Cramo Race on kahepaatidele RS Feva, 29er ja 49er purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja kolmas etapp.

Kümned lapsed veedavad suve purjespordikoolis

07.08.19 ... Pärnu jahtklubi purjespordikoolis veedab oma suve kümneid lapsi, kõige nooremad on seitsmeaastased. Lapsi õpetatakse vee peal hakkama saama ka keerulistes oludes.

Kalevi Jahtklubi meistrid selgusid külmas põhjatuules

04.08.19 ... Põhjatuule suutsid Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel kõige paremini oma kasuks pöörata Karl-Martin Rammo Laser Standardi, Roberts Stals-Buls Laser Radiali ja Elza Cibule Laser 4,7 klassist.

Eesti purjetajad said MM-il tüdrukute seas 46. koha

04.08.19 ... Poolas Gdynias peetud 29er klassi maailmameistrivõistlustel esindasid Eestit kolm paatkonda. 27 riiki esindanud 175 võistkonna tihedas konkurentsis olid eestlastest parimad Helen Pais ja Helen Ausman.

Karl-Martin Rammo jätkab Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel täiseduga

04.08.19 ... Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel on kahe võistluspäeva järel Laser Standard klassis liidriks kõik senised sõidud võitnud Karl-Martin Rammo. Laser Radial ja Laser 4.7 klassides on esikohal vastavalt lätlased Roberts Stals-Buls ja Eduards Plavins. Zoom8 ja Optimist purjekatel juhivad vastavalt võõrustava jahtklubi purjetajad Romi Safin ja Mia Marin Lilienthal.

Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel seilab üle 200 purjetaja

03.08.19 ... Reedel algasid Tallinnas Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, mis on ühepaatidele purjetamise Eesti meistrivõistluste käesoleva hooaja teine etapp. Avapäeva sõite iseloomustas sportlik kannatlikkus ja sõidurõõm.

Eesti purjetajad tutvusid SSL Rahvuste Kuldkarikas 2021 võistluspaadiga

30.07.19 ... 25. juulist 1. augustini viibib SSL Rahvuste Kuldkarika Eesti võistkond Šveitsis Grandsonis, et tutvuda lähemalt 2021. aastal esimest korda toimuva purjetamise suurvõistluse võistlusvahendi ja -paigaga. Eestlased on ühtlasi ka esimesed, kes uut treeningkeskust külastavad.

Õunap-Taggu lõpetasid RS Feva MM-i tüdrukute arvestuses kuuendana

27.07.19 ... Itaalias Follonicas 22.-26. juulil peetud purjetamise noorte kahepaadi RS Feva maailmameistrivõistlused lõppesid Eesti võistkondadele Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu üldarvestuses 39. ja tüdrukute arvestuses 6. kohaga ning Pert Salundi ja Karel Ratnik üldarvestuses 106. kohaga. Regatil osales kokku 200 paatkonda, kellest 46 olid tüdrukute paadid.

Uus rahvusvaheline purjetamisvõistlus sai inspiratsiooni jalgpalli MM-ist

24.07.19 ... Kolmapäeval esitleti Kalevi Jahtklubis Eesti purjetamisvõistkonna kandidaate, kes asuvad ühiselt püüdma maailma parima purjetamisriigi tiitlit. Star Sailors League Nations Gold Cup'i nime kandev võistlus toob 2021. aastal Šveitsi üle 40 erineva riigi parimatest purjetajatest koosnevad meeskonnad.

62. Muhu väina regati parimaid pärjati Pärnus

22.07.19 ... Laupäeval lõppes Pärnus 62. Muhu väina regatt - igasuvine suursündmus, Eesti vanim ja suurim purjetamisvõistlus. Tänavusel regatil osales 131 jahti viiest riigist – Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Regatt algas 13. juulil Hiiumaal, Kärdla sadamas ja purjetas peatustega Kuivastus, Roomassaares Pärnusse, kus toimusid ka regati kaks viimast etappi ja regati võitjate autasustamine eile õhtul.

Taveter sai Finni juunioride MM-il 14. koha

21.07.19 ... Taavi Valter Taveter lõpetas Itaalias Anzios peetud Finn klassi juunioride maailmameistrivõistlused ehk Jorg Bruder Finn Silver Cup'i 14. kohaga.

Pärnu lahel sõideti A. Le Coq Muhu Väina regati lühirajasõidud

20.07.19 ... Tänavusel Muhu Väina regatil on nüüdseks purjetatud kuus etappi. Reedene Pärnu lühirada oli regati kõige sportlikum ja kiirem – Pärnu lahel purjetasid kõik võistlusgrupid kaks sõitu vastutuule-allatuule rajal, mis nõuab palju manöövreid ja paneb proovile tiimide taktikad ja meeskonnatöö.

Eesti purjetajad naasevad noorteklassi MM-ilt ühe kulla ja kahe pronksiga

19.07.19 ... Reedel Itaalias Garda järvel lõppenud purjetamise noorteklassi Zoom8 maailmameistrivõistlustel saavutasid Karolin Härm tüdrukute arvestuses esikoha ning Aleksander Kuusik poiste seas kolmanda koha.

Annus lõpetas noorte purjetamise MM-il viiendas kümnes

19.07.19 ... Poolas Gdynias peetud 49. Hempel purjetamise noorte maailmameistrivõistlustel osales Eesti purjetajatest poiste Laser Radial klassis Evo Annus.

Muhu väina regatt jõudis öötundidel Pärnusse

19.07.19 ... Muhu Väina regati distantsilt kõige pikem etapp purjetati eile Roomassaarest Pärnusse. Kui esimesed jahid jõudsid suvepealinna päeva viimaste päikesekiirtega, siis enamus purjetaid said jala kindlale pinnale alles ööpimeduses.

Muhu väina regatil tehti ring ümber Abruka

17.07.19 ... 62. Muhu väina regatil sõideti tänane etapp ümber Abruka saare. Võistlusraja pikkus oli vastavalt võistlusgrupile 13-20 miili, võistlejate hulgas oli täna ka vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Rammo tulevastest olümpiaoludest: sobivad väga hästi

17.07.19 ... Jaapanis Sakaiminato-Citys toimunud Laser Standard klassi maailmameistrivõistlustel tuli Karl-Martin Rammo 23. kohale. Mullu oli eestlane 17. ja tunamullu 19.

Eesti neiud hoiavad MM-il avapäeva järel kolmikedu

17.07.19 ... Itaalias Garda järvel peetavatel purjetamise noorteklassi Zoom8 maailmameistrivõistlustel toimusid teisipäeval esimesed kolm võistlussõitu nii tüdrukutele kui poistele. Avapäeva järel moodustavad tüdrukute arvestuse esikolmiku Eesti neiud Karolin Härm, Romi Safin ja Elisabeth Ristmets. Poistest on kõrgeimal kohal kuuendal positsioonil asetsev Jorgen Kuivonen.

Antigual lõppesid Optimist klassi maailmameistrivõistlused

16.07.19 ... Antigua saarel toimunud purjetamise noorteklassi Optimist maailmameistrivõistlustel sai Mia Marin Lilienthal 152. koha ning Rico Robert Alliksoon lõpetas regati 192. kohaga.

Muhu Väina regatt jõudis Muhumaale

15.07.19 ... 62. Muhu Väina regatt jätkus teise etapiga Haapsalust Muhumaale.

Selgusid Tallinna merepäevade regati Tallinn Race võitjad

14.07.19 ... Lennusadamas toimunud kahepaatide EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil peeti täna regati teine osavõistlus ning ühtlasi said selgeks ka üldvõitjad kahe osavõistluse kokkuvõttes. Viimasel võistluspäeval olid Eesti MV arvestuse väliselt lisaks stardis klassid Optimist ja Hansa 303.

Tallinna lahel toimus regatt erivajadustega purjetajatele

14.07.19 ... Tallinna lahel tehti pühapäeval ajalugu ning peeti Baltimaade esimene regatt erivajadustega purjetajatele.

Kärdla sadamas avati pidulikult Muhu väina purjeregatt

13.07.19 ... Laupäeval avati Kärdla sadamas pidulikult 62. Muhu väina purjeregatt. Ligi 130 jahti sõidavad järgneva nädala jooksul kokku seitse etappi ning võistlustele pannakse punkt 20. juulil Pärnus.

Betti Vainkülale slaalomi EM-ilt hõbe ja Brigita Viilopile pronks

13.07.19 ... Purjelaua slaalomi Euroopa meistrivõistlused peeti Kreekas Parose saarel. Eestit esindasid tiitlivõistlustel Betti Vainküla ja Brigita Viilop naiste ning Tristen Erik Kivi meeste arvestuses.

Selgusid Tallinn Race'i esimese osavõistluse võitjad

13.07.19 ... Lennusadamas toimuval Tallinna merepäevade regatil, mis on ühtlasi kahepaatide EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp, peeti laupäeva pärastlõunal üpris vaikses tuules esimese osavõistluse poolfinaal- ja finaalsõidud.

ülekanded/saated
ERR Sport
23. september kl 21.30

FIFA jalgpalliauhinnad

ETV
27. september kl 16.30

Kergejõustiku MM Dohas

ETV2
27. september kl 18.30

Kergejõustiku MM Dohas

ETV
27. september kl 23.45

Kergejõustiku MM Dohas

ERR Sport
28. september kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – Maardu Linnameeskond

ETV
28. september kl 16.10

Kergejõustiku MM Dohas

ETV2
28. september kl 18.30

Kergejõustiku MM Dohas

ETV2
29. september kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Viljandi JK Tulevik – Tallinna FC Flora

ETV2
29. september kl 20.00

Kergejõustiku MM Dohas

ETV2
30. september kl 20.30

Kergejõustiku MM Dohas

Vaata kogu kergejõustiku MM-i kava.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: