Purjetamine

Antigual lõppesid Optimist klassi maailmameistrivõistlused

16.07.19 ... Antigua saarel toimunud purjetamise noorteklassi Optimist maailmameistrivõistlustel sai Mia Marin Lilienthal 152. koha ning Rico Robert Alliksoon lõpetas regati 192. kohaga.

Muhu Väina regatt jõudis Muhumaale

15.07.19 ... 62. Muhu Väina regatt jätkus teise etapiga Haapsalust Muhumaale.

Selgusid Tallinna merepäevade regati Tallinn Race võitjad

14.07.19 ... Lennusadamas toimunud kahepaatide EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil peeti täna regati teine osavõistlus ning ühtlasi said selgeks ka üldvõitjad kahe osavõistluse kokkuvõttes. Viimasel võistluspäeval olid Eesti MV arvestuse väliselt lisaks stardis klassid Optimist ja Hansa 303.

Tallinna lahel toimus regatt erivajadustega purjetajatele

14.07.19 ... Tallinna lahel tehti pühapäeval ajalugu ning peeti Baltimaade esimene regatt erivajadustega purjetajatele.

Kärdla sadamas avati pidulikult Muhu väina purjeregatt

13.07.19 ... Laupäeval avati Kärdla sadamas pidulikult 62. Muhu väina purjeregatt. Ligi 130 jahti sõidavad järgneva nädala jooksul kokku seitse etappi ning võistlustele pannakse punkt 20. juulil Pärnus.

Betti Vainkülale slaalomi EM-ilt hõbe ja Brigita Viilopile pronks

13.07.19 ... Purjelaua slaalomi Euroopa meistrivõistlused peeti Kreekas Parose saarel. Eestit esindasid tiitlivõistlustel Betti Vainküla ja Brigita Viilop naiste ning Tristen Erik Kivi meeste arvestuses.

Selgusid Tallinn Race'i esimese osavõistluse võitjad

13.07.19 ... Lennusadamas toimuval Tallinna merepäevade regatil, mis on ühtlasi kahepaatide EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp, peeti laupäeva pärastlõunal üpris vaikses tuules esimese osavõistluse poolfinaal- ja finaalsõidud.

Lennusadamas sai avastardid Tallinna merepäevade purjeregatt Tallinn Race

12.07.19 ... Sel nädalavahetusel toimuv Tallinn Race on EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja teine etapp kahepaatidele RS Feva, 29er ja 49er. Reedel asus neis klassides starti kokku ligi 60 sportlast Eestist ja Soomest.

Karl-Martin Rammo lõpetas Laser Standard klassi MM-i 23. kohaga

09.07.19 ... Jaapanis Sakaiminato-Citys toimunud Laser Standard klassi maailmameistrivõistlustel tuli Karl-Martin Rammo 23. ning Martin Aruja 140. kohale.

Horvaatias lõppesid 470 klassi juunioride MM

08.07.19 ... Horvaatias Portorožis toimunud kahepaadiklassi 470 juunioride maailmameistrivõistlustel osales kaks Eesti võistkonda: Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann ning Jakob Haud ja Märten Mikk.

Eesti parapurjetaja tuli MM-il kaheksandaks

08.07.19 ... Puerto Sherrys, Hispaanias peetud parapurjetamise maailmameistrivõistlustel klassis 2.4mR võistelnud Anre Nõmme saavutas kaheksanda koha.

John Kaju sai Formula Foil klassi MM-il 29. koha

07.07.19 ... Purjelauaklassi Formula Foil Poolas Puckis toimunud maailmameistrivõistlustel sai John Kaju 29. koha.

Rammo jätkab Laser Standard klassi MM-il kuldgrupis

06.07.19 ... Laupäeval said Jaapanis Sakaiminato-City's käimas olevatel Laser Standard klassi maailmameistrivõistlustel läbi kvalifikatsioonisõidud. Pühapäeval algavates finaalsõitudes stardib Karl-Martin Rammo kuldgrupis.

Andres Laul ja Ain Roosma said F18 klassi MM-il 5. koha

05.07.19 ... Hispaanias San Pedro Pescadoris peetud katamaraaniklassi F18 maailmameistrivõistlustel tuli Eesti võistkond Andres Laul ja Ain Roosma üldarvestuses 80. ja seenioride seas 5. kohale.

Rammo on Laser Standard klassi MM-il avapäeva järel 33. kohal

04.07.19 ... Jaapanis Sakaiminato-City's toimuvatel purjetamise meeste olümpiaklassi Laser Standard maailmameistrivõistlustel on avapäeva sõitude järel Eesti parimana Karl-Martin Rammo 33. kohal.

Aleksander Kuusik jättis Spinnakeri regati võidu koju

03.07.19 ... Pirital Kalevi Jahtklubis 28. juunist teisipäevani kestnud rahvusvaheline, 43. Spinnakeri regatt jõudis pidulikku finišisse. Viimasel kahel võistluspäeval valitsenud tugevad tuuled soosisid tugevamaid ja nii krooniti tänavuse, 43. Spinnakeri regati võitjateks Optimist klassis Yigit Ozbasoglu Türgist ja Zoom8 klassis Aleksander Kuusik Eestist.

Jüri Šaraškin esitati purjetamismaailma prestiižseima auhinna nominendiks

02.07.19 ... Venemaa Purjetamisföderatsioon esitas juunis elavate seast lahkunud Eesti purjetaja ning purjetamise edendaja Jüri Šaraškini postuumselt Rahvusvahelise Purjetamisliidu kõige auväärsema auhinna, Beppe Croce trofee nominendiks.

43. Spinnakeri regati kolmas võistluspäev kujundas liidreid

01.07.19 ... 269 noort Optimist ja Zoom8 klassi purjetajat 12 riigist on kolme päevaga saanud 43. Spinnakeri regatil tunda nii leebeid kui ka tugevamaid tuuli. Nii Optimist kui ka Zoom8 klassi tipus on tihe ja regati võitjad selguvad kui viimase sõidu finiš on sulgunud. Optimist klassis tõusis liidriks Aleksandr Minibaev Venemaalt ning Zoom8 klassis hoiab kolmandat päeva liidripositsiooni Sofia Held Soomest jagades sama punktisummat teisel kohal oleva Aleksander Kuusikuga Eestist.

Eesti purjetaja saavutas Kieli Nädala regatil kaheksanda koha

30.06.19 ... Pühapäeval peeti Saksamaal Kielis toimunud olümpiaklasside regatil medalisõidud, kus Finn klassis startis ka Taavi Valter Taveter.

43. Spinnakeri regatil on võistlustules rekordarv noori purjetajaid

30.06.19 ... 29. juunil – 2. juulil peetakse Kalevi jahtklubis juba 43. korda Spinnakeri regatt, mis tõi sel aastal Tallinnasse osalema rekordarvu osavõtjaid – Optimist klassis asus võistlustulle 208 ja Zoom8 klassis 59 purjetajat 12 riigist.

Noorpurjetajad võistlesid Prantsusmaal Optimist klassi EM-il

30.06.19 ... Prantsusmaal Crozon-Morgat's toimunud noorte paadiklassi Optimist Euroopa meistrivõistlustel esindasid Eestit Pärnu Jahtklubi purjetajad Angeliina Maria Isabel Õunap, Karel Ratnik, Andrias Sepp ja Pert Salundi.

Taavi Valter Taveter võistleb pühapäeval Kielis medalisõidus

29.06.19 ... Saksamaal Kielis toimuval olümpiaklasside regatil pääses Taavi Valter Taveter pühapäeval peetavasse Finn klassi medalisõitu. 49er klassis võistlevatele Juuso ja Henri Roihule lõppes regatt täna.

Eesti sai talisurfi MM-i korraldusõiguse

20.06.19 ... Rahvusvaheline talisurfiliit Winter Ice and Snow Sailing Association (WISSA) andis Eestile õiguse korraldada 2020. aasta talisurfi maailmameistrivõistlused MM. Tegu on juubelivõistlusega – talisurfi MM toimub juba 40. korda.

Ingrid Puusta võitis Pärnus RS:X klassis

16.06.19 ... Pärnus peetud Baltic Cup Estonia surfivõistlusel astusid poodiumi kõrgeimale astmele Eesti, Läti ja Soome purjelaudurid

Pärnus jäid pühapäeval sõidud ära, esikoht Karl-Martin Rammole

16.06.19 ... Pärnu Purjetamisnädala regati tänased Laser Radial ja Laser Standard klasside poolfinaal- ja finaalsõidud jäid tuule puudumisel toimumata, samuti ei lisandunud viimasel võistluspäeval ühtegi sõitu teistele klassidele.

Baltic Cup Estonia teist päeva ilmestasid taas suurepärased võistlusolud

16.06.19 ... EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste ja Baltic Cup võistlussarja etapp jätkus laupäeval ligi saja surfari osavõtul Pärnu lahel päikeselistes keskmise tuule oludes. Suurema osa seni peetud sõitudest ära võitnud Ingrid Puusta on endiselt võistlust juhtimas olümpiapurjelaual RS:X. Rainer Kasekivi käes on klassis teine positsioon ja Raul Mihkel Anton on kolmas.

Suvepealinnas algas ühe- ja kahepaatide Eesti meistrivõistluste etapp

14.06.19 ... EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste sarjas Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja F18 klassidele sai käesoleva hooaja esimene etapp Pärnu purjetamisnädala regatt raames alguse kolme võistlussõiduga päikeselisel Pärnu lahel. Kõigis klassides kokku on võistlusel stardis 86 sportlast.

Purjetamise maailma edetabelis asub eestlastest kõrgeimal kohal Mati Sepp

13.06.19 ... Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis on Eesti purjetajatest parimatel kohtadel matšpurjetaja Mati Sepp kuues ning olümpiapurjetajad Karl-Martin Rammo 17. ja Ingrid Puusta 21. positsiooniga.

Lahkus Eesti purjetaja ja purjetamise edendaja Jüri Šaraškin

11.06.19 ... Esmaspäeval suri 80-aastasena purjetaja ja jääpurjetaja Jüri Šaraškin, kes on jääpurjetamises pälvinud MM-il 4. ja EM-il 3. koha. Nõukogude Liidu meistrivõistlustelt on Šaraškin võitnud ühe hõbeda ja kolm pronksi. Kahel korral on ta võitnud Eesti meistrivõistlused. Purjetamises on Šaraškin kroonitud Eesti meistriks kaheksal korral.

Eesti jaht tuli avamerepurjetamises maailmameistriks

10.06.19 ... Nädalavahetusel lõppesid Horvaatias avamerepurjetamise ORC-klassi 2019. aasta maailmameistrivõistlused. ORC C-klassis võitis maailmameistri tiitli jaht Sugar 3.

Avamerepurjetamise ORC-klassi MM-il on liidrikohal Eesti jaht Sugar 3

04.06.19 ... Esmaspäeval algasid Horvaatias avamerepurjetamise ORC klassi 2019. aasta maailmameistrivõistlused. Avapäeva lõppedes, pärast enam kui 200 km distantsi läbimist on ORC C-klassis liidrikohal eestlaste jaht Sugar 3.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste avaetapil võidutsesid Šaraškin, Annus ja Amsils

02.06.19 ... Roomassaares lõppes pühapäeval EJL purjetamise Eesti meistrivõistluste avaetapp. Kolm päeva kestnud Saaremaa Merispordi Seltsi regatil võitis esikoha Zoom8 klassis Tristan Šaraškin, Laser 4.7 klassis Liis Annus ning Optimist klassis Emils Amsils.

Zoom8 klassis juhib jätkuvalt Elisabeth Ristmets

01.06.19 ... Roomassaares peeti täna purjetamise Eesti meistrivõistluste raames Saaremaa Merispordi Seltsi regati teine võistluspäev. Zoom8 klassis on jätkuvalt liidrikohal Elisabeth Ristmets, Laser 4.7 ja Optimist klassides on esikohal lätlased. Laser klassis Eduards Plavins ja Optimistide arvestuses Richards Muncins.

Eesti meistrivõistlused said Roomassaares alguse soodsates oludes

31.05.19 ... Täna algas Roomassaares purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, kus Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klassides on omavahel mõõtu võtmas 138 noorpurjetajat Eestist ning Lätist.

Laser 4.7 klassi EM-il oli Eesti parim Karolin Härm

26.05.19 ... Prantsusmaal Hyeres lõppesid Laser 4.7 klassi lahtised Euroopa meistrivõistlused. Eesti purjetajatest oli edukaim Karolin Härm, kes jõudis maailma paremiku seas 72. kohale.

Vennad Roihud said kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel 59. koha

20.05.19 ... Inglismaal Weymouthis peetud kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel sai Juuso ja Henri Roihu 49er klassis üldarvestuses 59. koha, kuldmedali pälvisid uusmeremaalased Peter Burling ja Blair Duke.

Karpak lõpetas EM-i 34. kohaga, Taveter 55.

18.05.19 ... Ateenas jätkuvatel Finn-klassi lahtistel täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel sai Deniss Karpak lõppkokkuvõttes 34. koha. Olümpiapääsme tagasid Norra ja Brasiilia purjetajad.

Henri ja Juuso Roihu EM-il üldseisu ei parandanud

18.05.19 ... Inglismaal, kahepaatide Volvo Euroopa meistrivõistlustel oli täna väga vähese tuulega ilm, mis nõudis purjetajatelt kõigi oskuste mängupanekut ja nutikust taktikalistes otsustes. Neis keerulistes oludes said väga hästi hakkama austraallased Peter Burling ja Blair Duke, kes tõusid tänasega 49er klassis liidrikohale. Eesti paatkonnal, Juuso ja Heri Roihul nii hästi ei läinud ning hetkel ollakse 58. kohal.

Henri ja Juuso Roihu hoiavad EM-il 55. kohta

17.05.19 ... Kahepaatide Euroopa meistrivõistlustel Weymouthis on neljanda päeva lõppedes 49er klassis tõusnud liidriks hispaanlased Diego Botin le Chever ja Iago Lopez Marra. Meie purjetajad Henri ja Juuso Roihu on hetkel kokkuvõttes 55. kohal.

Karpak jätkab EM-il 36. kohal

16.05.19 ... Ateenas toimuvatel Finn-klassi lahtistel täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel toimus eile kolmas võistluspäev, mis kulges tunde tuult oodates. Heitlikes oludes on Karpak pea kümne kohta kaotanud ning on hetkel 36. ja Taveter 56. kohal.

Karpak hoiab purjetamise EM-il 27. kohta

15.05.19 ... Ateenasse on kogunenud kogu Finn-klassi purjetajate maailmaparemik, et võidelda nii Euroopa meistritiitli kui ka koha eest Tokyo 2020 olümpiamängudel. Eile toimus võistluse teine päev ja Deniss Karpak on hetkel 27. kohal ning Taavi Valter Taveter 52. kohal.

Martin Ervin sai Formula klassi maailmameistrivõistlustel pronksmedali

03.05.19 ... Neljapäeval lõppesid Portugalis Portimaos purjelaua Formula klassi maailmameistrivõistlused, kus eestlane Martin Ervin pälvis pronksi. Kuld läks naaberriigi Läti surfarile Janis Preissile, hõbe Miguel Martinhole Portugalist.

Formula klassi MM-il on Ervin tõusnud kolmandale kohale

02.05.19 ... Kolmapäeva hilisõhtul lõppes Portugalis Portimaos Purjelaua Formula klassi maailmameistrivõistluste kolmas võistluspäev. Kui teise päeva veetsid surfarid tuule puudumise tõttu maal, siis kolmapäeval saadi siiski lõpuks merele. Martin Ervin on tõusnud seitsme sõidu tulemusel kolmandaks, Kaju on neljandal positsioonil. Liidrikohta hoiab Läti surfar Janis Preiss.

Eesti purjelaudur hoiab MM-il kolmandat kohta

30.04.19 ... Esmaspäeval algasid Portugalis Portimaos Purjelaua Formula klassi maailmameistrivõistlused. Avapäeval keerulistes ilmaoludes peetud kahe sõidu tulemusel on John Kaju võistlusel hetkel kolmandal kohal.

Katariina II võitis Itaalias kõrgetasemelise avamereregati

29.04.19 ... Itaalias Lignanos 24.-28. aprillil toimunud mainekal purjetamisvõistlusel "Regata dei Due Golfi" osales kolm Eesti meeskonda. Võistlus oli esimene etapp 2019. aaasta Põhja-Aadria avamerepurjetamise reitinguseerias ning oli ka juulis Crotone's peetavate ORC klassi Itaalia meistrivõistluste kvalifikatsiooniks. Aivar Tuulbergi Katariina II (One Off) tuleb Itaaliast koju regati üldvõiduga, võites B klassis nii avamereetapi kui olles parim ka viie tehnilise lühirajasõidu kokkuvõttes.

Eesti purjetajates on maailma edetabelis parimal positsioonil Mati Sepp

25.04.19 ... Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis on Eesti purjetajatest parimatel kohtadel matšpurjetaja Mati Sepp 6. ning olümpiapurjetajad Karl-Martin Rammo 22. ja Ingrid Puusta 25. positsiooniga.

Laser Standardi MK-etapi võitis ungarlane, Rammo 41.

22.04.19 ... Itaalias toimunud purjetamise maailma karika etapi võitis Laser Standard klassis, milles ainsana olid esindatud ka Eesti koondislased, ungarlane Jonatan Vadnai. Meie purjetajatest jõudis kõrgeimale kohale Rammo, kes oli üldarvestuses 41. Pühapäevases medalisõidus eestlased ei osalenud.

Härm on tõusnud Zoom 8 EM-il seitsmendaks

22.04.19 ... Karolin Härm on Magic Marine Zoom 8 klassi Euroopa meistrivõistluste neljanda päeva lõpuks tõusnud seitsmendale kohale. Esikümnes jätkab ka Elisabeth Ristmets, kes lõpetas täna üldtabelis üheksandal kohal.

Ristmets ja Härm jätkavad EM-il esikümnes

20.04.19 ... Sarnaselt neljapäevale ja reedele algas ka laupäev Magic Marine Zoom 8 klassi Euroopa meistrivõistlustel suhtelises tuulevaikuses. Keerulistes oludes on Elisabeth Ristmets ja Karolin Härm suutnud siiski püsida võistluste esimese kümne seas.

Rammo Itaalia MK-etapist: polnud parim otsus siia võistlema tulla

20.04.19 ... Itaalias peetaval purjetamise maailma karika etapil toimusid finaalsõidud, kus Eesti purjetajatest jõudis kõrgeimale kohale Rammo,. Pälvitud 44. koht üldarvestuses ei taganud kohta pühapäevasesse medalisõitu.
ülekanded/saated
ERR Sport
20. juuli kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Tartu JK Tammeka – JK Tallinna Kalev

ERR Sport
27. juuli kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Maardu Linnameeskond – JK Narva Trans

ETV2
28. juuli kl 13.00

Maastikuratturite EM. Naiste eliitklass (XCO)

ETV2
28. juuli kl 16.00

Maastikuratturite EM. Meeste eliitklass (XCO)

ERR Sport
3. august kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Paide Linnameeskond – JK Narva Trans

ETV
4. august kl 13.00

Autoralli MM. Soome ralli punktikatse

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: