Purjetamine

Eesti purjetajate võistluspaadid jõudsid Hispaaniast koju

25.05.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistlused algavad juuni teisel nädalal etapiga Pärnus. Kodustel regattidel teeb kaasa ka olümpiapiletiga Karl-Martin Rammo, kelle võistluspaat äsja Hispaaniast koju jõudis.

Kallas purjetamisest: kahtlen, et üleeuroopaliselt saab enne oktoobrit võistelda

25.05.20 ... Juuni keskel saab hoo sisse purjetamise Eesti meistrivõistluste sari. Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas usub, et reegleid järgides suudetakse viiruse levik hoida kontrolli all. Üleeuroopaliste võistluste korraldamist võib oodata ilmselt kõige varem oktoobrist.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sari stardib vähem kui kolme nädala pärast

25.05.20 ... Juuni keskel toimuv Pärnu purjetamisnädala regatt avab käesoleva hooaja Garmin Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja, milles osaleb 16 paadi- ja purjelauaklassi.

Harjuta targalt: Karl-Martin Rammo

17.04.20 ... ETV2 uues minisarjas jagavad Eesti tippsportlased ja -treenerid õpetussõnu, kuidas teha kodustes tingimustes lihtsate vahenditega trenni.

Paadita Rammo: kui ilmad lähevad soojemaks, on see ka põletavam küsimus

15.04.20 ... Tokyo olümpiamängudeks valmistuv purjetaja Karl-Martin Rammo viibib hetkel kodumaal, aga tema paadid on üle maailma laiali ning koroonaviiruse pandeemia tingimustes pole neile lihtne ligi pääseda.

Eesti purjetajate varustus on koroonakriisi tõttu mööda maailma laiali

07.04.20 ... Koroonakriisi tõttu on jäänud Eesti purjetajate varustus kolme riigi Austraalia, Itaalia ja Hispaania sadamatesse. Kuna hetkel pole ka selge, kuidas ja kus rahvusvaheline võistlus-hooaeg jätkub, siis Jahtklubide Liit varustust liigutada ka ei saa.

Ott Kallas: kui vee peale saame, on kõik vaimselt paremas seisus kui muidu

07.04.20 ... Eesti Jahtklubide Liidu peasekretäri Ott Kallase sõnul kohanes purjespordirahvas muutunud olukorraga kiirelt ja tegutseb praegu usinalt ala teoreetilise poole arendamisega.

Mati Sepp püsib maailma edetabelis kuuendal kohal, Puusta 20. ja Rammo 33.

23.03.20 ... Rahvusvahelise purjetamisliidu World Sailing maailma edetabelis on meie purjetajatest kõrgeimatel positsioonidel matšpurjetaja Mati Sepp kuuenda ning olümpiapurjetajad Ingrid Puusta 20. ja Karl-Martin Rammo 33. positsiooniga.

Puusta: MM-il tulid nõrgad kohad välja, mille kallal enne OM-i tööd teha

10.03.20 ... Purjelaudur Ingrid Puusta naasis Austraaliast maailmameistrivõistlustelt karjääri parima MM-tulemusega. Enne olümpiamänge ootab ees veel neli regatti.

Parapurjetamise ümarlaud: plaanid hooajaks olemas, ressursse napib

10.03.20 ... Neljas Baltimaade parapurjetamise ümarlaud keskendus praktilisele purjetamiselule ja võimalustele, mida meri erivajadustega inimestele pakub.

Ingrid Puusta saavutas RS:X klassi MM-il 16. koha

29.02.20 ... Laupäeval lõppesid Austraalias Sorrentos purjelauaklassi RS:X maailmameistrivõistlused, kus Ingrid Puusta lõpptulemuseks on 16. koht.

Ingrid Puusta on MM-il kolme päeva järel 18. kohal

27.02.20 ... Purjelaua olümpiaklassi RS:X maailmameistrivõistlustel Austraalias Sorrentos on kolme päevaga peetud üheksa võitlussõitu, mille tulemuste kokkuvõttes on Ingrid Puusta 18. kohal.

Ingrid Puusta on MM-il avapäeva järel 19. kohal

25.02.20 ... Austraalias Sorrentos algasid purjelaua olümpiaklassi RS:X maailmameistrivõistlused, kus Ingrid Puusta on esimese võistluspäeva sõitude järel 19. positsioonil.

MM-il ebaõnnestunud Rammo võrdles pikka olümpiaks valmistumise protsessi jalgpalliga

21.02.20 ... Olümpiaregatiks valmistuv Laser klassi purjetaja Karl-Martin Rammo saabus koju Austraaliast. Pika treeninglaagri järel sai ta MM-võistlustel 43. koha. Pikka kaheaastast ettevalmistusperioodi võrdles purjetaja jalgpalliga. Samas tunnistas Rammo, et nüüd on aeg iseenda parandamise periood lõpetada ja anda olümpiaks viimane lihv.

Noored jääpurjetajad tõid MM-ilt kulla ja kaks pronksi ning EM-ilt kaks kulda ja hõbeda

20.02.20 ... Rootsis Oresjöni järvel lõppesid täna Ice-Optimist klassi ja DN klassi juunioride jääpurjetamise maailmameistrivõistlused, mille järel peeti kohe maha ka Euroopa meistrivõistlused. DN klassis saavutas oma viienda juunioride maailmameistri tiitli Rasmus Maalinn ning Melvin Aasavile kuulub MM-i pronksmedal. Samuti sai Ice-Optimist klassis pronksi Andrias Sepp. Ka EM-i võitjaks tuli DN klassis Rasmus Maalinn, Melvin Aasavile riputati kaela hõbemedal. Ice-Optimisti värske Euroopa meister on Andrias Sepp.

Karl-Martin Rammo lõpetas Laser Standard klassi MM-i 43. kohaga

16.02.20 ... Austraalias Melbourne'is said pühapäeval läbi meeste olümpiaklassi Laser Standard maailmameistrivõistlused. Karl-Martin Rammo lõpetas võistluse 43. ja Martin Aruja 108. kohal.

Stardis ümber käinud Juuso ja Henri Roihu said 49er klassi MM-il 43. koha

16.02.20 ... Austraalias Geelongis lõppesid meeste olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlused, kus finaalsõitudes hõbegrupis võistelnud Juuso ja Henri Roihu said 43. koha.

Talisurfi MM oli eestlastele taas edukas

14.02.20 ... Soomes Lestijärvil toimunud talisurfi maailmameistrivõistlused on jõudnud lõpule ning eestlastele jagus nii tiitleid kui medaleid.

Eesti võitis EM-ilt hõbe- ja pronksmedalid

14.02.20 ... Rootsis Orsasjöni järvel lõppesid reedel kahemehe jääpurjekate monotüüp XV Euroopa meistrivõistlused. Kõik eestlased esinesid tiitlivõistlustel väga hästi – Ants Haavel ja Andres Laul saavutasid teise koha ning kolmandat kohta jagavad võrdsete punktidega Ott Kolk ja Juhan Kolk ning Indrek Aavik ja Siim Valgre.

Laser Standard klassi MM-il jätkab Rammo hõbe- ja Aruja pronksgrupis

14.02.20 ... Austraalias Melbourne'is peetavatel Laser Standard klassi maailmameistrivõistlustel lõppesid kvalifikatsioonisõidud, mille tulemuste põhjal jätkavad finaalsõitudes Karl-Martin Rammo hõbe- ja Martin Aruja pronksgrupis.

Poolakad riisusid DN klassi MM-il koore

13.02.20 ... DN klassi jääpurjetamise maailmameistrivõistlused Rootsis Orsasjöni järvel piirdusid kahe päevaga, kuna eile ja täna otsustas ilmataat tuulepoistele puhkuse anda ning regati võitja kuulutati välja nelja sõidu tulemuste põhjal. Taas tõestasid poolakad, et nad on nii kvantiteedis kui kvaliteedis maailma parimad.

Talisurfi MM-il on peetud kaks edukat võistluspäeva

13.02.20 ... Esmaspäeva õhtul Soomes Lestijärvil ametilkult avatud talisurfi maailmameistrvõistlustel on peetud kaks edukat võistluspäeva. Kelgu- ja tiivaklassile on toimunud võistlussõidud kursisõidus, slaalomis ja GPS kiirussõidus, loheklassis kursisõidud.

Vennad Roihud jätkavad 49er klassi MM-il hõbegrupis

12.02.20 ... 49er klassi maailmameistrivõistlustel Austraalias Geelongis said täna läbi kvalifikatsioonisõidud. Kvalifikatsiooni kokkuvõttes 28. kohal olevad Juuso ja Henri Roihu purjetavad homme algavates finaalsõitudes hõbegrupis.

Karl-Martin Rammo avapäev MM-il ebaõnnestus

11.02.20 ... Austraalias Melbourne'is algasid purjetamise meeste olümpiaklassi Laser Standard maailmameistrivõistlused. Eesti sportlastele kujunes avapäev üsna raskeks ning Karl-Martin Rammo ja Martin Aruja on praegu vastavalt 81. ja 120. kohal.

Juuso ja Henri Roihu on 49er klassi MM-il 9. kohal

11.02.20 ... Austraalias Geelongis peeti purjetamise meeste olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistluste esimesed kolm kvalifikatsioonisõitu. Juuso ja Henri Roihu näitasid tugevas konkurentsis tipptaset ning on 78 meeskonna seas platseerunud üheksandaks.

Kaks eestlast on jääpurjetamise MM-il avapäeva järel esikümnes

11.02.20 ... Esmaspäeval algasid Rootsis Orsasjöni järvel jääpurjetamise DN klassi maailmameistrivõistlused. Avapäeval peetud kahe sõidu järel on kaks eestlast esikümnes – Rasmus Maalinn on seitsmes ja Argo Vooremaa kaheksas.

Jääpurjetamise EM-i avapäeva järel on kolm Eesti meeskonda esinelikus

11.02.20 ... Esmaspäeval anti Rootsis Orsasjöni järvel avastardid kahemehe jääpurjekate monotüüp XV Euroopa meistrivõistlustele. Avapäeval tegid eestlastest kõige paremat sõitu Indrek Aavik ja Siim Valgre, kes platseerusid teisele kohale.

Purjetamise maailma edetabelis on Sepp kuuendal, Puusta 24. ja Rammo 28. kohal

29.01.20 ... Rahvusvahelise purjetamisliidu maailma edetabelis on meie purjetajatest kõrgeimatel positsioonidel matšpurjetaja Mati Sepp 6. ning olümpiapurjetajad Ingrid Puusta 24. ja Karl-Martin Rammo 28. positsiooniga.

Selgus purjetamise Eesti rahvusvõistkonna kolmas liige

13.01.20 ... Uudse purjetamisvõistluse SSL Gold Cup Eesti rahvustiimi pääses kolmanda liikmena Mati Sepp. Kui kaks esimest liiget nimetas võistkonda kapten Tõnu Tõniste, siis Sepp sai tiimi võistluste korraldajate poolt koostatud paadiklasside ülese pingerea alusel. Jalgpalli MMist inspireeritud SSL Gold Cupil hakatakse parima purjetamisriigi tiitli nimel võistlema 2021. aasta sügisel Šveitsis.

Ümber maailma purjetanud Uku Randmaa mõtleb järgmise reisi teha koos perega

31.12.19 ... 2018. ja 2019. aastal kokku 252 päeva ümber maailma purjetanud ning Golden Globe Race'il 17 lõpetaja seas kolmandaks tulnud eestlane Uku Randmaa seikluskirge see ei jahutanud.

Mati Sepa võistkond püsib maailma edetabelis kuuendal kohal

13.12.19 ... Kõige uuemas Rahvusvahelise Purjetamisliidu World Sailing matšpurjetamise maailma edetabelis on Mati Sepa tiim hoidmas kuuendat positsiooni.

Puusta ja Rammo jätkavad maailma edetabelis 30 parema hulgas

12.12.19 ... Rahvusvahelise purjetamisliidu World Sailing värskes maailma edetabelis on Eesti olümpiaklasside purjetajatest 30 parema seas Ingrid Puusta ja Karl-Martin Rammo.

Talisurfi MM toimub veebruaris Pärnus

11.12.19 ... 2020. aasta talisurfi maailmameistrivõistlused toimuvad 10.-15. veebruarini Pärnus. Tegu on juubelivõistlusega: talisurfi MM toimub juba 40. korda, olles üks pikima ajalooga surfivõistlusi maailmas. See on seitsmes talisurfi suurüritus Eestis. Viimati peeti Eestis MM 2016. ning EM 2019. aastal.

Roihud tegid 49er klassi MM-il elu parima võistluse

08.12.19 ... Uus-Meremaal Aucklandis peetud meeste olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlustel saavutasid finaalsõitudes hõbegrupis purjetanud Juuso ja Henri Roihu 47. koha.

Andrus Poksi kinnitati Tokyo olümpiaregati rahvusvahelise žürii liikmeks

06.12.19 ... Rahvusvaheline purjetamisliit World Sailing avalikustas neljapäeval 2020. aasta Tokyo olümpiamängude purjeregati võistlusametnike nimekirja. Rahvusvahelise žürii liimeks on taas valitud ka eestlane Andrus Poksi.

Roihud jätkavad hõbegrupis ega saa enam MM-il olümpiakohta püüda

05.12.19 ... Uus-Meremaal Aucklandis toimuvatel meeste olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlustel said täna läbi kvalifikatsioonisõidud. Üheksa sõidu kokkuvõttes on Juuso ja Henri Roihu 47. kohal, mis tähendab, et nad purjetavad reedel algavates finaalsõitudes hõbegrupis. Ühtlasi kadus Roihudel võimalus püüda Tokyo olümpiakohta.

Aucklandis algasid 49er klassi maailmameistrivõistlused

03.12.19 ... Uus-Meremaal Aucklandis algasid purjetamise meeste olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlused, mis on ühtlasi Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlus. Juuso ja Henri Roihu on avapäeval peetud kahe sõidu järel 39. kohal.

Jahtklubide Liit nimetas aasta purjetajaks Uku Randmaa

30.11.19 ... Eesti Jahtklubide Liit võttis pidulikul hooaja lõpetamise üritusel kokku 2019. aasta purjetamishooaja silmapaistvaimad saavutused. Autasustati purjetamise Eesti meistrivõistluste, avamerepurjetamise Eesti karika, FINEST Offshore Series, Melges 24 klassi ja Eesti purjetamise liiga parimaid, anti välja Eesti Jahtklubide Liidu teenetemärgid, tunnustati aasta eestvedajaid ning kuulutati välja aasta parimad.

Selgusid uue purjetamisvõistluse Eesti tiimi esimesed liikmed

12.11.19 ... Jalgpalli MM-ist inspireeritud uudse purjetamisvõistluse SSL Gold Cup (Rahvuste Kuldkarikas) Eesti tiimi pääsesid esimestena Toomas Tõniste ja Peter Šaraškin. Kaks esimest liiget nimetas võistkonda kapten Tõnu Tõniste. Eesti hakkab 2021. aasta sügisel Šveitsis toimuvatel võistlustel püüdma parima purjetamisriigi tiitlit, kusjuures võistkond moodustatakse nii paadiklasside ülese pingerea kui kapteni valikute põhjal.

Ingrid Puusta purjelauaklass kaob olümpiakavast

06.11.19 ... Bermudal toimunud rahvusvahelise purjetamisliidu World Sailing aastakoosolekul otsustas nõukogu varustuse komisjoni tehtud ettepaneku põhjal kinnitada 2024. aasta Pariisi olümpiamängude purjelaua distsipliini varustuseks iFoil.

Eesti sai avamerepurjetamise ORC klassi 2021. aasta MM-i korraldamisõiguse

30.10.19 ... Kolmapäeval kinnitati Eesti ametlikult avamerepurjetamise ORC klassi 2021. aasta maailmameistrivõistluste korraldajamaaks.

Jaht Lenny võistkond võitis Melges 24 klassi MM-il amatööride seas pronksi

12.10.19 ... Itaalias Sardiinia saarel Villasimiuses peetud Melges 24 jahiklassi maailmameistrivõistlustel oli Eesti jahtidest edukaim Lenny tiim Tõnu Tõniste juhtimisel, kes saavutas amatööride seas 3. ning üldarvestuses 8. koha.

Mati Sepa võistkond tõusis Match Race maailma edetabelis 6. kohale

10.10.19 ... Värskes Rahvusvahelise Purjetamisliidu matšpurjetamise maailma edetabelis on Mati Sepa tiim kerkinud 6. positsioonile.

Jaht Lenny on Melges 24 klassi MM-il avapäeva järel teisel kohal

08.10.19 ... Teisipäeval algasid Itaalias Sardiinia saarel Villasimiuses Melges 24 jahiklassi maailmameistrivõistlused. Avapäeva tulemuste põhjal on üldarvestuses teisel ning amatööride seas esikohal jaht Lenny tiim Tõnu Tõniste juhtimisel.

Purjetamise olümpiaklasside maailma edetabelis on Puusta 24. ja Rammo 30.

03.10.19 ... Värskes Rahvusvahelise Purjetamisliidu olümpiaklasside maailma edetabelis on Eesti purjetajatest parimatel kohtadel Ingrid Puusta 24. ja Karl-Martin Rammo 30. positsiooniga.

Ingrid Puusta lõpetas RS:X klassi MM-i 28. kohaga

28.09.19 ... Laupäeval lõppesid Itaalias Garda järvel peetud olümpiapurjelaua RS:X maailmameistrivõistlused. Ingrid Puusta lõpptulemuseks on tiitlivõistluste 28. koht, eredaimaks hetkeks aga kuldgrupi esimese finaalsõidu võit.

Ingrid Puusta teenis MM-il sõiduvõidu

26.09.19 ... Olümpiapurjelaua RS:X maailmameistrivõistlustel Itaalias Garda järvel algas tänasel kolmandal võistluspäeval finaalsõitude seeria. Naistele toimus täna ainult üks sõit ning selle lõpetas parimana Ingrid Puusta.

Ingrid Puusta jätkab RS:X klassi MM-il kuldgrupis

25.09.19 ... Itaalias Garda järvel toimuvatel olümpiapurjelaua RS:X maailmameistrivõistlustel lõppesid täna kvalifikatsioonisõidud. Nende tulemuste alusel on purjetab Ingrid Puusta neljapäeval algavates finaalsõitudes kuldgrupis.

Ingrid Puusta on RS:X klassi MM-il avapäeva järel 19. kohal

24.09.19 ... Itaalias Garda järvel peetavatel olümpiapurjelaua RS:X maailmameistrivõistlustel on esimesel võistluspäeval peetud kolme sõidu järel Ingrid Puusta 19. positsioonil.

Tallinna Nädala regatt pani paika Eesti meistrid

22.09.19 ... Pühapäeval lõppes Haven Kakumäel purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja finaaletapp Tallinna Nädala regatt. Viimasel võistluspäeval peeti ka RS Feva ja 29er klasside põnevat kaasaelamist pakkunud poolfinaal- ja finaalsõidud.

OTSEÜLEKANDED
ETV2
3. juuni kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: Paide Linnameeskond – Tallinna FC Flora

ERR Sport
6. juuni kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna JK Legion – JK Narva Trans

ETV2
7. juuni kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – Tallinna FC Flora

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: