Bö põrus eelviimases tiirus, Fillon Maillet'st sai kahekordne olümpiavõitja

Prantsusmaa laskesuusatäht Quentin Fillon Maillet võitis Pekingi olümpiamängudel oma teise kuldmedali, kui krooniti pühapäeval võitjaks jälitussõidus.
Sprindis kulla võtnud Johannes Thingnes Bö läks pühapäeval rajale Quentin Fillon Maillet'st 26 sekundit hiljem ja sisuliselt samas seisus jõuti ka kolmandasse lasketiiru, aga norralane eksis seal lausa kolm korda ja pidi hiljem leppima viienda kohaga.
Viimasesse tiiru jõudis Fillon Maillet samal ajal Eduard Latõpoviga, Venemaa olümpiasportlane tegi seal oma võistluse esimese möödalasu ja nii kindlustas pühapäeval veatu olnud prantslane Pekingis oma teise olümpiakulla.
Sõitu 11. kohalt alustanud Latõpov pidi lõpuks leppima pronksmedaliga, sest avatiiru järel ühele trahviringile läinud Tarjei Bö kaotas Fillon Maillet'le teisena 28,6 sekundit. Venelane jõudis pärale prantslasest 35,3 sekundit hiljem.
Rene Zahkna läbis lamadestiirud puhaste paberitega ning tõusis 32. kohale, püstitiirudes tuli aga kolm möödalasku ning lõpuks jäi ta 7.46 kaotades 50. kohale. Raido Ränkel (1+1+2+2) kaotas 7.15 ja oli 47.
Toimetaja: Anders Nõmm