Olümpialiikumine

Tartus peeti olümpiapäeva ja avati TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlus

15.06.19 ... Tartus avati laupäeval noorte kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlus. Samas toimus erinevaid spordialasid tutvustav olümpiapäev – proovida sai isegi suusahüppeid.

Olümpiapäeval saab käia võrkpallurite jälgedes

13.06.19 ... Eesti võrkpall saab sel aastal 100-aastaseks. Laupäeval saab Tartus olümpiapäeva jooksul näha nii Eesti rahvuskoondisi kui parimaid rannavollemängijaid, ühtlasi saab ka ise võrkpalli mängida.

Laupäeval peetakse Tartus olümpiapäeva

10.06.19 ... Laupäeval, 15. juunil toimub Tartus Tamme staadionil TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja finaaletapi raames olümpiapäev. Kell 10.30 algaval olümpiapäeval saavad igas vanuses huvilised end proovile panna erinevatel spordialadel, kohtuda olümpiasportlastega ning sporditurul ostelda.

ROK-i komisjonide töös osalevad esimeste eestlastena Kanter ja Tiidla

31.05.19 ... Gerd Kanter ja Laura-Maria Tiidla on teinud olümpialiikumises ajalugu, saades taasiseseisvunud Eestis esimesteks eestlasteks, kes osalevad Rahvusvahelise Olümpiakomitee komisjonide töös.

Olümpiavõitjast tõstja mõisteti süüdi dopingureeglite rikkumises

27.05.19 ... Rahvusvaheline spordiarbitraaž (CAS) teatas esmaspäeval, et Usbekistani tõstja Ruslan Nurudinovi diskvalifitseeritakse Londoni olümpiamängudelt, olles mõistetud süüdi dopingureeglite rikkumises.

EOK teenetemärgi pälvisid kuus sporditegelast

22.05.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) andis täiskogul üle teenetemärgid kuuele sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.

Puust ja punaseks: kuidas Eesti maastikuratturid rühivad olümpiakoha suunas

15.05.19 ... Värskelt ilmunud olümpiareitingu riikide edetabelis hoiab Eesti naiste arvestuses 21. ja meeste omas 29. kohta. Selline seis tagaks hetkel ühele naismaastikuratturile koha 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele.

Eesti Olümpiaakadeemia tähistab 30. sünnipäeva

13.05.19 ... Eesti Olümpiaakadeemia on saanud 30-aastaseks. Ümmargust numbrittähistati eelmisel nädalal peetud Olümpiaakadeemia aastakonverentsil,kus esitleti ka organisatsiooni senist tegevust kajastavat filmi.

FOTOD | Müügile jõudis kauaoodatud spordiloto

07.05.19 ... Eesti Loto ja Eesti Olümpiakomitee esitlesid uut kiirloteriid Spordiloto, millega toetatakse noortesporti – igalt ostetud lotopiletilt läheb 50 senti Eesti Olümpiakomiteele noortespordi toetamiseks.

Sihtasutus Noored Olümpiale kuulutab välja stipendiumikonkursi

03.05.19 ... Sihtasutus Noored Olümpiale kuulutab välja järjekorras juba neljanda stipendiumikonkursi. Eesti ettevõtjate toel loodud noorte sportlaste tugisüsteem pakub stipendiumi raameslisaks rahalisele toele erinevaid koolitusi, mis õpetavad kuidas treenida oma vaimset pooltja leida toetajaid. Kandideerima on oodatud kõik 18 kuni 25-aastased olümpiamängudekavas olevaid individuaalalasid harrastavad sportlased, kes pürgivad spordimaailma absoluutsesse tippu.

Läti olümpiaplaanid: sellist võimalust ei pruugi järgmise saja aasta jooksul tulla

22.04.19 ... 2026. aasta taliolümpiamängude kandideerimisprotsessi lõppfaasiks on lauale jäänud kaks pakkumist, kusjuures mõlemal juhul on tegemist mitme talispordikeskuse ühise korraldusettepanekuga, neist üks puudutab meid eriti lähedalt – mängude korraldusõigust taotleb Rootsi koos Lätiga. Vikerraadio saade "Spordipühapäev" käsitles pikemalt just Rootsi-Läti ühistaotlust.

Tokyo olümpiamängude maratoniga alustatakse kell kuus hommikul

16.04.19 ... 2020. aasta Tokyo olümpiamängude korraldajad teatasid teisipäeval, et nii meeste kui naiste maratonidega alustatakse kohaliku aja järgi kell kuus hommikul, et tulla paremini toime linna suvise kuumusega.

Arvutit mitte kasutav Jaapani minister astus tagasi

11.04.19 ... Jaapani olümpiaminister Yoshitaka Sakurada teatas kolmapäeval, et astub ametist tagasi. Tagasiastumise põhjuseks oli ministri järjekordne ebasobiv väljaütlemine - sel korral õnnestus tal sügavalt solvata inimesi, kes kannatasid 2011. aasta maavärina ja tsunami tõttu.

Eesti sportlased astuvad valge kaardiga kiusamise vastu

06.04.19 ... Täna tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva, mille raames sportlased kutsuvad valget kaarti näidates üles koolikiusamist märkama ja kiusamisele vahele astuma. Sportlaste lugusid ja üleskutseid saab näha sotsiaalmeedias ja EOK kodulehel.

Tali-OM: Läti peaminister avaldas Rootsi-Läti ühiskandidatuurile toetust

05.04.19 ... Läti peaminister Krišjanis Karinš avaldas Läti Olümpiakomiteele saadetud kirjas ametlikult toetust Stockholmi kandidatuurile korraldamaks 2026. aasta taliolümpiamänge. Stockholmi edu korral saab Läti bobikelgu-, skeletoni- ja kelgutamisvõistluste korraldusõiguse.

ROK andis breiktantsu Pariisi olümpiale jõudmisele rohelise tule

28.03.19 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis kolmapäeva õhtul rohelise tule neljale spordialale, mis võidakse lisada 2024. aasta Pariisi olümpiakavva. Need neli ala on breiktants, surf, rulasõit ja ronimine.

Läti sai juurde neli olümpiavõitjat

27.03.19 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) kinnitas ametlikult, et 2014. aasta Sotši olümpia neljabobi medalid lähevad Venemaa diskvalifitseerimise tõttu ümberjagamisele, mis tähendab muuhulgas, et Läti saab ametlikult juurde koguni neli olümpiavõitjat.

Sõõrumaa lubab olla EOK president ametiaja lõpuni

26.03.19 ... Viimastel nädalatel vastuoluliste väljaütlemistega meedia ja vähemalt osa spordirahva kriitikatulva alla sattunud Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tagasi astuda ei kavatse ja tahab kuni volituste lõppemiseni kindlasti ametis jätkata.

Sõõrumaa: teksti sisu ja mõte läksid eksitavate pealkirjade tõttu hulkuma

22.03.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tunnistas, et teisipäeval tehtud avalikus pöördumises Andrus Veerpalu ja Mati Alaveri kohta läksid tema teksti sisu ja mõte eksitavate pealkirjade tõttu kaduma.

Pevkur: Sõõrumaa oleks pidanud arvestama, et ta on EOK president

22.03.19 ... Teisipäeval tegi Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa avaliku pöördumise, milles tõi välja, et Seefeldi dopinguskandaali valguses ei tohiks unustada Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu panust Eesti sporti. Varasemas intervjuus naeruvääristas Sõõrumaa ühe oma ütlusega sportlaste vaimset võimekust. Kõik see on viinud selleni, et neljapäeval otsustas osa EOK täitevkomitee liikmeid teha ettapaneku istumaks kiiremas korras Sõõrumaaga maha ja sotid selgeks rääkida.

Õhtuleht: Sõõrumaa tool kõigub

22.03.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi Urmas Sõõrumaa jätkamine Eesti spordi katusorganisatsiooni juhina on sattunud ohtu, kirjutab reedene Õhtuleht.

FOTOD | Tokyo olümpiamängude korraldajad esitlesid olümpiatõrvikut

20.03.19 ... Tokyo olümpia- ja paralümpiamängude korraldajad avalikustasid olümpiatõrviku disaini, mis on inspireeritud kirsiõitest.

EOK hinnangul pole alust Veerpalult medalite äravõtmiseks

06.03.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) hinnangul ei ole praegu alust dopinguga seostatud Andrus Veerpalu olümpiamedalite äravõtmiseks.

EOK täitevkomitee soovitab Alaverilt ja Veerpalult treenerikutse ära võtta

05.03.19 ... Teisipäeval kogunes Eesti olümpiakomitee täitevkomitee, et arutada eelmisel nädalal Seefeldis puhkenud dopinguskandaaliga seonduvat. EOK täitevkomitee esitab EOK täiskogule ettepaneku vabastada Mati Alaver EOK täitevkomitee liikme kohalt ning tema ja Andrus Veerpalu ka EOK liikme staatusest. Lisaks antakse EOK treenerite kutsekomisjonile suunise mõlemalt isikult treenerikutse äravõtmiseks. Samuti võetakse neilt EOK teenetemärk.

Pariisi olümpiamängudel võib näha ka breiktantsu

21.02.19 ... Ülejärgmistel suveolümpiamängudel Pariisis võib lisaks klassikalistele aladele näha ka mitmeid uusi. Korraldajate sõnul kaalutakse ühe alana ka breiktantsu.

Euroopa noorte olümpiafestival oli eestlastele edukas

16.02.19 ... Euroopa noorte olümpiafestival Sarajevos oli Eesti koondisele edukas – võideti hõbemedal, seitse korda jõuti esikümnesse ning kuus korda lõpetati teises kümnes.

Eesti iluuisutajad on olümpiafestivalil lühikava järel 2. ja 5. kohal

14.02.19 ... Bosnia ja Hertsegoviinas Sarajevos toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil sooritasid Eesti iluuisutajad suurepärased lühikavad – Mihhail Selevko teenis 68,31 punkti ja Eva-Lotta Kiibus 54,21 punkti.

Eesti murdmaasuusataja sai Euroopa noorte olümpiafestivalil kuuenda koha

13.02.19 ... Sarajevos toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil sõitsid 17-aastased kaksikõed Kaasikud end murdmaasuusatamise 5 km vabatehnikasõidus väga tehnilisel rajal esikahekümnesse – Keidy Kaasiku sai 6. ja Kaidy Kaasiku 16. koha. Samuti olid võistlustules teised Eesti murdmaasuusatajad, laskesuusatajad ning mäesuusataja.

Raju: Pekingis võisteldakse kunstlumel; Tokyo on OM-iks praktiliselt valmis

12.02.19 ... Kahed järgmised olümpiamängud toimuvad Aasias. Kui järgmisel aastal võõrustab suveolümpiat Tokyo, siis 2022. aastal toimuvad taliolümpiamängud Pekingis. Hiljuti Hiinast naasnud Eesti Olümpiakomitee spordidirektori Martti Raju sõnul on Peking taliolümpiaks valmistumisega graafikus. Korraldajate töö teeb raskemaks asjaolu, et võistluspaigas ei saa arvestada loodusliku lumega.

Euroopa noorte olümpiafestivali avapäeva kimbutas suur lumetorm

11.02.19 ... Esmaspäeval peeti Bosnia ja Hertsegoviinas Sarajevos talvise Euroopa noorte olümpiafestivali esimene võistluspäev, kus ilm otsustas pakkuda võistlejatele erilisi elamusi.

EOK kaalub EKRE vastu kohtusse minekut

07.02.19 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) pole rahul, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kasutab valimisreklaamides loosungit "Terve Eesti eest", mis on EOK poolt registreeritud kaubamärk.

Feministid nõuavad Pariisi olümpial hijabi keelamist

05.02.19 ... Prantsusmaa feministlik rühmitus pöördus 2024. aasta Pariisi olümpiamängude korraldajate poole, paludes neil keelata olümpial hijabi ja teiste islamistlike riietusesemete kandmine, et moslemitest naissportlased saaksid vabalt võistelda.

Eesti võistleb talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil 17­-liikmelise koondisega

04.02.19 ... Eesti olümpiakomitee lähetab 9.-16. veebruaril Sarajevos toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 17-liikmelise koondise neljal alal: iluuisutamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine ja mäesuusatamine.

Mootorratturid proovivad uue alaga olümpiakavva jõuda

02.02.19 ... Rahvusvaheline mootorrattaspordiliit FIM taotleb kohta 2024. aasta Pariisi olümpiamängude kavas, kuhu soovitakse jõuda elektrimootoritel töötavate tsiklite võistlustega Trial-E.

EOK ja Eesti Loto toovad turule spordiloto

25.01.19 ... Eesti Loto toob koostöös olümpiakomiteega (EOK) turule spordiloto, kui valitsus sellele heakskiidu annab.

Taliolümpia võib jõuda taas Salt Lake Citysse

16.12.18 ... Ameeriklased valisid 2030. aasta taliolümpiamängude kandidaadiks Salt Lake City, kes võõrustas maailma paremaid talisporditleete ka 2002. aastal.

EOK esindajate kogu kinnitas rekordilise eelarve ja Team Estonia loomise

11.12.18 ... Teisipäeval, 11. detsembril toimunud Eesti Olümpiakomitee esindajate kogu kinnitas 2019. aastaks rekordilise eelarve 12,45 miljonit eurot, mis sisaldab ka suurenenud toetusi tippspordile. Ühtlasi anti Eesti koondise esinemisele PyeongChangi olümpial hinnanguks "rahuldav" ja kinnitati Tokyo olümpia kvalifitseerumiskriteeriumid 20 spordialal, kus Eesti sportlaste olümpialepääs on kõige tõenäolisem.

Snuuker üritab jõuda Pariisi olümpiale

01.12.18 ... Ebaõnnestunult 2020. aasta olümpiamängudele pürginud snuuker ei anna alla ja soovib pääseda 2024. aasta Pariisi olümpia kavasse.

Moskva kohus: CAS-i otsus Venemaal ei kehti, Zubkov jääb olümpiavõitjaks

22.11.18 ... Moskva kohus otsustas kolmapäeval, et Rahvusvahelise Spordiarbitraaži (CAS) otsus Venemaal ei kehti ning Sotši taliolümpialt kaks kuldmedalit võitnud bobikelgutaja Aleksandr Zubkov jääb kodumaal olümpiavõitja staatusesse.

FOTOD | Ratas ja Saar mängisid koos eriolümpia sportlastega korvpalli

21.11.18 ... Peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar, endine NBA korvpallur Samuel Perkins ja veel mitmed kuulsused mängisid Kalevi spordihallis korvpalli koos eriolümpia sportlastega.

Peaminister mängib koos eriolümpia sportlastega korvpalli

20.11.18 ... Homme, 21. novembril kell 18-20 toimub Tallinnas Kalevi spordihallis Eriolümpia Eesti Ühenduse ja Eesti Korvpalliliidu koostöös korvpalliõhtu tuntud inimestega. Koos eriolümpia sportlastega on lubanud platsile astuda peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar, eriolümpia patroon Hannes Hermaküla, näitleja Veikko Täär, lauljad Kaire Vilgats ja Daniel Levi Viinalass, korvpallurid Janar Talts, Gert Dorbek ja teised. USA-st sõidab kohale 1984. aasta olümpiavõitja, endine NBA korvpallitäht Samuel Perkins.

Jaapani küberjulgeolekuminister pole kunagi arvutit kasutanud

15.11.18 ... Jaapani küberjulgeolekuminister Yoshitaka Sakurada tunnistas kolmapäeval, et pole kunagi arvutit kasutanud.

Eestlanna teenis Rahvusvahelise Olümpiakomitee spordimeditsiini diplomi

29.10.18 ... Spordimeditsiini Sihtasutuse spordiarst dr. Pii Müller läbis Rahvusvahelise Olümpiakomitee kaheaastase spordimeditsiini täiendõppe programmi "Diploma in Sports Medicine". Dr. Müller on esimene Eestis töötav spordiarst, kes on läbinud programmi, mida ROK oma sõnul tulevikus eeldab kõigilt olümpiavõistlustel koondisi teenindavatelt arstidelt.

Olümpialt pronksiga naasnud Jaanson: ma ei suutnud seda uskuda

21.10.18 ... Pühapäeval jõudis kodumaale tagasi Argentinas Buenos Aireses võistelnud noorteolümpia koondis, eesotsas pronksmedali võitnud Greta Jaansoniga.

Noorte olümpia lõputseremoonial kannab Eesti lippu pronksi võitnud Jaanson

18.10.18 ... Neljapäeva õhtul toimub Buenos Aireses noorte olümpiamängude lõputseremoonia, kus Eesti delegatsiooni lipukandjana astub üles Eestile läbi aegade esimese suvise noorteolümpia medali võitnud sõudmise pronksmedalist Greta Jaanson.

Keenia olümpialegend Kip Keino andis end politseile üles

18.10.18 ... Keenia olümpialegend Kipchoge Keino ja veel kolm ametnikku andsid end neljapäeval riigi politseile üles. Neid süüdistatakse 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiaettevalmistuse rahade väärkasutuses.

Eerik Haamer jäi noorte olümpial esimesena medalita

16.10.18 ... Buenos Aireses jätkuvatel noorte olümpiamängudel jäi Eerik Haamer teivashüppes esimesena medalita.

Odaviskaja Gedly Tugi oli noorte olümpial kuues

16.10.18 ... Buenos Aireses jätkuvatel noorte olümpiamängudel sai odaviskaja Gedly Tugi kuuenda koha.

Eesti vasaraheitja tuli noorte olümpial seitsmendaks

15.10.18 ... Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel võistlesid täna Eesti vasaraheitja Annika Kelly ja vibulaskja Hendrik Õun, viskevõistlusest võtsid osa korvpallurid Janne Pulk ja Johanna-Eliise Teder. Eesti koondise päeva parimateks tulemusteks olid Kelly seitsmes koht ning Pulga 13. koht.

Marleen Mülla saavutas noorte OM-il teivashüppes neljanda koha

15.10.18 ... Noorte olümpiamängudel Buenoses Aireses saavutas Marleen Mülla teivashüppes neljanda koha ning vibulaskja Hendrik Õun tuli Eesti-Filipiinide rahvusvahelises segatiimis kuuendaks. Samuti pidas oma viimased alagrupimängud 3x3 korvpallinaiskond, teenides kolmekesi mängides ühe võidu ja ühe kaotuse.
ülekanded/saated
ETV2
21. juuni kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: JK Tallinna Kalev – Tallinna FC Flora

ERR Sport
22. juuni kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Maardu Linnameeskond – Paide Linnameeskond

ETV2
25. juuni kl 22.45

Teel 2019. aasta jalgpalli MM-finaalturniirile 7/8

ETV2
26. juuni kl 23.00

Teel 2019. aasta jalgpalli MM-finaalturniirile 8/8

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: