Olümpialiikumine

Vene olümpiakuld: usun, et keegi ei alistu ROK-i soovitustele

30.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Tokyo olümpiamängudel Venemaa Olümpiakomitee eest võimlemises kuldmedali võitnud Artur Dalalojan ütles neljapäeval, et ei plaani vaatamata rahvusvahelise olümpiakomitee soovitustele enda sõjaväega seotud koduklubist Moskva Dünamost lahkuda.

Klõtško: ROK-i president teenib Venemaa huve

29.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juhatus teatas teisipäeval, et soovitab rahvusvahelistel spordialaliitudel lubada Venemaa ja Valgevene üksikalade sportlased tagasi võistlustele. Poksilegend Volodõmõr Klõtško süüdistas seepeale ROK-i presidenti Thomas Bachi Venemaade huvide teenimises.

EOK kinnitas talialadel toetusesaajad, Petrõkina kerkis B-tasemele

29.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon kinnitas Team Estoniasse kuuluvate sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. aprillist.

Kreml peab ROK-i värskeid suuniseid diskrimineerivaks

29.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa võimud näevad rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) teisipäeval avaldatud juhiseid Venemaa ja Valgevene sportlaste edasisel kohtlemisel nende õiguseid rikkuvaid elemente.

Vene olümpiajuht: neutraalne staatus on sportlaste inimõiguste rikkumine

28.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa olümpiakomitee president Stanislav Pozdnjakov kritiseeris teisipäeval rahvusvahelise olümpiakomitee soovitust Venemaa ja Valgevene individuaalsportlased neutraalsetena rahvusvahelistele võistlustele lubada.

Sukles: sportlaste seisukohad on spordipoliitikas suurima osakaaluga

28.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) peasekretär Siim Sukles kommenteeris teisipäeva õhtul Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) avaldatud soovitusi Venemaa ja Valgevene sportlased neutraalsete üksiksportlastena taas rahvusvahelistele võistlustele lubada. Sukles ütles ERR-ile, et spordipoliitikas on kõige tähtsam sportlaste arvamus.

ROK: Venemaa ja Valgevene sportlased võiksid neutraalsetena võistelda

28.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach ütles teisipäeval ROK täitevkomitee koosolekul, et Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemine rahvusvahelistel võistlustel toimiks vaatamata sõjale Ukrainas.

Reinsalu: agressorriikide sportlasi ei tohi spordiareenile tagasi lubada

27.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti, Ukraina, Läti, Leedu ja Poola tegid esmaspäeval ühisavalduse Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele (ROK), rõhutades, et ühtegi Venemaale ja Valgevenele kehtestatud piirangut ei tohi leevendada, kuni sõda Ukraina vastu kestab.

ROK-i president: olümpiamängud ei saa olla poliitiliste vaidluste kohtunik

23.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach ütles kolmapäeval, et olümpiamängud ning ROK ei saa olla otsustajad rahvusvahelistes poliitilistes vaidlustes. Bach kaitses ka ROK-i plaani Venemaa ja Valgevene sportlasi 2024. Pariisi OM-ile lubada.

EOK ja spordimuuseum avasid Tallinna lennujaamas olümpiateemalise lennuvärava

17.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi tänavuse 60. sünnipäeva ning Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäeva puhul avaneb 17. märtsil Tallinna lennujaamas interaktiivne spordi- ja olümpiateemaline näitus tematiseeritud lennuvärava näol.

Läti olümpiakomitee peatas venelastega mängimise pärast Ostapenko rahastuse

10.03.23 TENNIS ... Läti Olümpiakomitee (LOK) otsustas peatada viie sportlase, nende seas tipptennisisti Jelena Ostapenko rahastuse Venemaa ja Valgevene sportlastega võistlemise pärast.

Thiam Pariisi OM-i piletihindadest: mu pere ilmselt ei saa neid endale lubada

08.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Seitsmevõistluse kahekordne olümpiavõitja, belglanna Nafissatou Thiam rääkis kodumaa meediale, et Pariisi olümpiamängud piletid on nii kallid, et seetõttu ei pruugi tema perel olla võimalik talle 2024. aasta olümpiale kaasa elama tulla.

Prantsusmaa toetab olümpiaks valmistuvaid Ukraina sportlasi miljoni euroga

27.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Prantsusmaa spordiminister Amélie Oudéa-Castéra teatas, et Prantsusmaa annab miljon eurot Ukraina sportlastele, kes valmistuvad järgmisel aastal Pariisis toimuvateks olümpia- ja paraolümpiamängudeks.

Olümpiavõitja pole neutraalsuse saamiseks nõus Venemaad hukka mõistma

27.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa murdmaasuusataja ja neljakordne olümpiamedalist Julia Stupak ütles, et ta ei kavatse neutraalse sportlasena rahvusvahelistel võistlusel osaleda, kui ta peaks selleks oma kodumaad hukka mõistma.

Tiit Karuks: ROK mängib Bachi dirigeerimisel vastuolulisi mänge

27.02.23 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks rääkis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris Rahvusvahelise Olümpiakomitee viimaste kuude avaldustest ning tõdes, et Pariisi olümpiat silmas pidades ei peaks Venemaa ja Valgevene sportlaste osalust taunivast hoiakust loobuma.

Ukraina sportlaskomisjoni juht: ROK toetab propagandamasinat

24.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Ukraina olümpiakomitee sportlaskomisjoni juht Georgi Zantaraia kritiseeris Rahvusvahelist Olümpiakomitee (ROK), et Ukraina sportlastega pole venelaste ja valgevenelaste olümpiale lubamise plaanist räägitud ega nende arvamust küsitud.

Spordi asekantsler: Ukraina spordikogukond vajab meie toetust ja solidaarsust

24.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn kohtus Varssavis Ukraina, Poola ja Leedu spordiministrite ning Läti, Tšehhi ja Slovakkia spordi eest vastutavate kõrgemate ametnikega. Kõne alla võeti Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemine rahvusvahelises spordis ning võimalused Ukraina sportlaste toetamiseks.

Erakondade spordidebatt: agressorriigid peavad jääma olümpialt eemale

21.02.23 SPORDIPOLIITIKA ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) korraldas enne riigikogu valimisi sporditeemalise debati, kus parteid tutvustasid enda spordiprogrammilisi seisukohti, aga teemaks tuli ka Venemaa ja Valgevene sportlaste võimalik osalemine olümpiamängudel ning kuidas peaks Eesti sellisel puhul käituma.

Pea pooled rootslased ei taha taliolümpia võõrustamist

21.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Veidi vähem kui pooled Rootsi elanikud on värske uuringu alusel 2030. aasta taliolümpiamängude läbiviimise vastu.

ROK jätkab neutraalse sportlase staatuse täpsemat määratlemist

21.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Esmaspäeval allkirjastas 34 riigist koalitsioon avalduse, milles kutsutakse Rahvusvahelist Olümpiakomiteed (ROK) selgitama "neutraalse sportlase" definitsiooni, mille aluseks saaksid Venemaa ja Valgevene sportlased 2024. aasta Pariisi olümpial osaleda.

Hartman: peame tegema kõik, et agressorriikide sportlased ei saaks olümpiale

21.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kultuuriminister Piret Hartman liitus 34 riigi spordiministrite ja kõrgemate ametnike ühisavaldusega, milles rõhutatakse, et Venemaa ja Valgevene sportlaste täielik naasmine rahvusvahelisse sporti on agressorriikide endi kätes ja sõltub nende algatatud sõja lõpetamisest.

Üle 30 riigi nõuab Rahvusvaheliselt Olümpiakomiteelt vastuseid

20.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... 34 riigist koosnev koalitsioon allkirjastas avalduse, milles kutsutakse Rahvusvahelist olümpiakomiteed (ROK) üles selgitama "neutraalse sportlase" määratlust, millega saaksid Venemaa ja Valgevene sportlased 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel osaleda.

Mitukümmend riiki ei taha Venemaad ja Valgevenet olümpiale

10.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Reedel kohtusid interneti vahendusel 35 riigi ministrid, kes soovivad Venemaa ja Valgevene sportlaste eemalejätmist 2024. aasta Pariisi olümpiamängudelt.

Taimsoo: EOK võiks julge olla ja öelda välja, et me boikoteerime olümpiat

10.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... 2016. aasta olümpiamängudel pronksi võitnud sõudja Kaspar Taimsoo hinnangul peaks Eesti Olümpiakomitee (EOK) julgem olema ja ütlema, et kui Venemaa sportlased lubatakse olümpiale, siis Eesti boikoteerib mänge.

Pariisi linnapea Kiievis: kuniks sõda jätkub, pole venelastel olümpial kohta

10.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Pariisi linnapea Anne Hidalgo külastas Ukraina pealinna Kiievit ning kinnitas seal taas, et on vastu Venemaa ja Valgevenelaste sportlaste lubamisele 2024. aasta olümpiamängudele.

ROK-i president palus Ukrainal boikotiga ähvardamise lõpetada

09.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach kutsus Ukrainat üles loobuma ähvardustest boikoteerida 2024. aasta Pariisi olümpiamänge Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemise pärast.

EOK sportlaskomisjon: Venemaa sportlased ei ole oodatud naasma enne rahulepingut

09.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee saatis neljapäeval laiali sportlaskomisjoni avalduse, kes ei oota Venemaa ja Valgevene sportlaste naasmist rahvusvahelisele spordiareenile enne Ukraina sõja lõppu.

Rootsi kaalub 2030. aasta taliolümpia korraldusõiguse taotlemist

08.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rootsi Olümpiakomitee kinnitas, et on huvitatud 2030. aasta taliolümpiamängude korraldusõiguse taotlemisest.

Põhjamaad kirjas ROK-ile: praegu ei ole õige kaaluda Venemaa tagasitulekut

07.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Põhjamaade olümpiakomiteed avaldasid kirjas rahvusvahelisele olümpiakomiteele (ROK) oma vastuseisu anda Venemaa ja Valgevene sportlastele võimalus võtta osa rahvusvahelistest võistlustest.

Sukles auditist: ma ei ole suutnud EOK-s kõiki pabereid korras hoida

07.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Teisipäeval avaldas Äripäev artikli, mille aluseks on kultuuriministeeriumi audit, kus muuhulgas leiti, et Eesti Olümpiakomitee on seadusevastaselt jätnud korraldamata riigihankeid enam kui 230 000 euro eest. EOK peasekretär Siim Sukles tunnistas Vikerraadio saates "Uudis+", et olümpiakomitee ning tema isiklikult on rahadega ümber käies teinud vigu.

Pariisi linnapea: ei ole mõeldav, et venelased osalevad sõja jätkudes OM-il

07.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Varem Venemaa ja Valgevene sportlaste rahvusvahelisele areenile naasmist pooldanud Pariisi linnapea Anne Hidalgo on nüüdseks meelt muutnud.

Tšehhi välistas 2024. aasta Pariisi olümpiamängude boikoteerimise

06.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Tšehhi olümpiakomitee (COV) välistas 2024. aasta Pariisi olümpiamängude boikoteerimise, olenemata sellest, kas Venemaa ja Valgevene sportlased saavad seal osaleda.

Norra talisporditähed on valmis venelaste naastes võistlusi boikoteerima

04.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Balti riikide ja Poola ministrid toonitasid neljapäeval, et Venemaa ja Valgevene sportlaseid ei peaks rahvusvahelistele võistlustele tagasi lubama. Norra tippsportlased on sama meelt ja valmis rääkima ka võistluste boikoteerimisest.

Baltimaade peaministrid mõistsid ROK-i plaani hukka

03.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti, Läti ja Leedu peaministrid mõistsid ühispressikonverentsil hukka Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) plaani lubada Venemaa ja Valgevene sportlasi 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele. Peaminister Kaja Kallase sõnul on ROK-i ettepanek sügavalt pettumust valmistav.

USA toetab Venemaa ja Valgevene sportlaste olümpiale pääsemist ühel tingimusel

03.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Valge Maja teatas neljapäeval, et Ameerika Ühendriigid toetavad neutraalse lipu all võistlevate Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemist Pariisi olümpiamängudel.

Balti ja Poola ministrid mõistavad ühiselt hukka püüded lubada agressorriikide esindajad rahvusvahelistele suurvõistlustele

02.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Balti riikide ja Poola spordiministrid toonitavad ühisavalduses, et spordiorganisatsioonid ei peaks muutma oma taunivat hoiakut Venemaa ja Valgevene osas. Ministrid rõhutavad, et püüe lubada agressorriikide sportlased taas rahvusvahelistele võistlustele legitimeerib Venemaa ja Valgevene poliitilisi otsuseid ning juhib tähelepanu kõrvale rünnakult Ukraina vastu.

ROK esitas vasturääkivad põhjendused enda otsusele

02.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) avaldas neljapäeval oma kodulehel usutluse, milles ROK-i esindaja vastab mitmetele Ukraina sõja ning Venemaa ja Valgevene sportlastega seotud küsimustele. ROK-i vastustes on aga omajagu vasturääkivusi.

Embrich: riikide või alaliitude juhid ei peaks sportlaste eest otsuseid tegema

02.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Epeevehklemise olümpiavõitja Irina Embrich ütles intervjuus venekeelsele Delfile, et pooldab seda, et Venemaa sportlased, kes toetavad avalikult Ukrainat ega astu sõja kaitseks välja, peaks lubama rahvusvahelisel areenil võistelda.

Vene olümpiajuht: praegune seis on olümpialiikumise jaoks vastuvõetamatu

01.02.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa olümpiakomitee presidendi Stanislav Pozdnjakovi sõnul on praegune olukord spordis rahvusvahelise olümpialiikumise jaoks vastuvõetamatu ning tehakse samme Venemaa sportlaste taaskaasamise suunas.

Sõõrumaa: olümpia boikott on viimane võimalus

31.01.23 EESTI ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on olümpiamängude boikoteerimine Eesti jaoks viimane võimalus, kuna sellega karistatakse sportlasi.

Kanter OM-i boikoteerimisest: iga sportlane peaks saama ise otsustada

31.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter rääkis ETV saates "Ringvaade", et olümpiamängude boikoteerimine oleks tippsportlase karjäärile väga suureks löögiks ning iga sportlane peaks saama ise otsustada, kas võistlustele sõita või mitte.

Klõtško: venelased on olümpiavõitjad kuritegudes tsiviilisikute vastu

31.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) avaldas eelmisel nädalal, et enamik olümpialiikumise osapooltest, kaasa arvatud sportlased, on nõus lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel naasta rahvusvahelistele areenidele. Mitmed Ukraina sportlased, teiste seas ka nende poksilegend Volodõmõr Klõtško reageerisid olümpiajuhtide avaldusele üsna karmide sõnadega.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" EOK president Urmas Sõõrumaa

31.01.23 EESTI ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) soovib Venemaa ja Valgevene sportlased suurtele areenidele tagasi lubada. Eesti koos kümmekonna riigiga on vastu, aga see lahing on kaotatud. Miks ROK nii teeb? Kas olümpialiikumine seisab boikottide lävel ning millised on spordi ja poliitika seosed? ETV "Esimeses stuudios" on täna Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

Läti boikoteerib olümpiat, kui sinna lubatakse Venemaa ja Valgevene sportlased

31.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Läti olümpiakomitee (LOK) president Žoržs Tikmers kinnitas, et praeguses olukorras, mil Venemaa jätkab sõjategevust Ukrainas, ei pea Läti võimalikuks koos Venemaa ja Valgevene sportlastega 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel osaleda.

Eesti sai noorte olümpiafestivali medalitabelis 21. koha

28.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Itaalias Friuli Venezia Giulia piirkonnas toimunud Euroopa noorte olümpiafestivalil teenis Eesti koondis medalitabelis ühe hõbemedali ja ühe pronksmedaliga 23 medaliriigi seas 21. koha. Lõputseremoonial on Eesti delegatsiooni lipukandjaks freestyle-suusatamises hõbemedali võitnud Stefan Sorokin.

Ukraina süüdistab ROK-i Venemaa poliitika toetamises

28.01.23 VÄLISMAA ... Ukraina presidendi abi süüdistas Rahvusvahelist Olümpiakomiteed (ROK) Venemaa toetamises, kuna see oli pakkunud, et sanktsioonide alla pandud Venemaa ja Valgevene sportlased võiksid olümpiamängudele kvalifitseeruda Aasias toimuvate võistluste kaudu.

Sukles: EOK kindlasti ei boikoteeri Pariisi olümpiat

26.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti olümpiakomitee hinnangul on rahvusvahelise olümpiakomitee seisukoht lubada Venemaa ja Valgevene sportlasi taas rahvusvahelistele võistlustele ennatlik. ROK soovib vältida sportlaste diskrimineerimist lähtuvalt rahvusest või kodakondsusest.

Sukles: Venemaa sportlaste areenile naasmise vastu on Euroopas 11 riiki

26.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) sõnul on enamik olümpialiikumise osapooltest, kuhu kuuluvad ka sportlased, nõus sellega, et Venemaa ja Valgevene sportlased saaksid naasta rahvusvahelistele spordiareenidele. Eesti olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles käis Vikerraadio saates "Uudis+" sellest lähemalt rääkimas.

ROK: valitsustel pole õigust otsustada venelaste olümpial osalemise üle

26.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline olümpiakomitee hoiatab, et valitsustel ei ole õigust dikteerida, kas venelased võistlevad 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel. Hoiatus järgnes pärast seda, kui Ukraina president Volodõmõr Zelenski kutsus Prantsusmaa presidenti Emmanuel Macroni üles tagama seda, et venelased ei saaks olümpial osaleda.

ROK: sportlased on nõus lubama venelased tagasi rahvusvahelistele võistlustele

25.01.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee ROK avaldas kolmapäeval, et enamik olümpialiikumise osapooltest, kaasa arvatud sportlased, on nõus lubama Venemaa ja Valgevene sportlastel naasta rahvusvahelistele areenidele. Põhjamaad ja Balti riigid on vastu venelaste ja valgevene sportlaste osalemisele.

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: