Olümpialiikumine

Sukles: ükski sponsor pole öelnud, et nad hüppavad alt ära

06.04.20 ... 15. aprilliks planeeritud Eesti Olümpiakomitee presidendivalimised lükati edasi. Täitevkomitee otsuse kohaselt toimuvad valimised neljandal nädalal pärast eriolukorra lõppu.

EOK presidendivalimised lükati edasi

06.04.20 ... Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsustas esmaspäeval peetud virtuaalkoosolekul, et täiskogu, kus viiakse läbi EOK juhtorganite valimised, kutsutakse kokku pärast eriolukorra lõppu neljanda nädala esmaspäeval.

Tokyo olümpiaturniirile lubatakse ka 24-aastased jalgpallurid

04.04.20 ... Rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA tõstis olümpiamängude meeste jalgpalliturniiri vanuselimiiti aasta võrra 24-le.

VIKTORIIN | Kui hästi mäletad neid unustatud olümpiaalasid?

04.04.20 ... Tokyo olümpiamängud lükkusid aasta võrra edasi ja nii jääb kahe olümpia vahele juba kolm aastat. Et viie rõngaga seonduv ei läheks meelest, siis pakume välja teemakohalise viktoriini unustatud olümpiaalade kohta. Head lahendamist!

Lukas soovib olümpiamängude ülekannete tagasitoomist ERR-i

02.04.20 ... Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles, et sooviks olümpiamängude ülekannete tagasitoomist rahvusringhäälingu (ERR) kanalitesse ning lubas selleks ka ERR-ile lisatoetust.

Tokyo OM-i edasilükkamine pani neljakordse olümpiavõitja nutma

02.04.20 ... Sportvõimlemise neljakordse olümpiavõitja Simone Bilesi sõnul pani Tokyo olümpia edasilükkamise uudis ta küll nutma, kuid ameeriklanna tunnistab, et tegu oli õige otsusega.

Sukles EOK toetustest: praeguse seisuga jäävad need samaks

30.03.20 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee teatas, et sellelt aastal järgmisele edasi lükatud Tokyo olümpiamängud algavad 2021. aasta 23. juulil. Eesti olümpiakomitee ootab nüüd teavet mängudele kvalifitseerumise normide osas.

Olümpia edasi lükkamine on kirjeldamatult valulik protsess

30.03.20 ... Möödunud nädalal otsustas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) olümpiamängud edasi lükata – ja esmaspäeval tuli ka otsus, et neid nihutatakse täpselt aasta võrra, ehk uued toimumiskuupäevad on 23. juulist 8. augustini. ROK viivitas otsusega nii kaua kui võimalik, kuigi erinevate maade olümpiakomiteedelt, alaliitudelt ja sportlastelt kõlasid ammu üleskutsed olümpiamängude edasi lükkamiseks ning lausa ähvardused, et OM-i õigeaegsel toimumisel jäävad osade maade atleedid mängudelt lihtsalt kõrvale.

Selgus Tokyo olümpiamängude uus toimumisaeg

30.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas esmaspäeval, et järgmisesse aastasse lükatud Tokyo olümpiamängud saavad aset leidma 23. juulist 8. augustini.

Spordisotsioloog: pärast kriisi lõppu näeme kõikide spordialade populaarsuse tõusu

30.03.20 ... Üks esimesi riike, mis Rahvusvahelise Olümpiakomitee alalhoidlikkusele jõulisemalt reageeris, oli Kanada. Nädal aega tagasi teatas Kanada olümpiakomitee, et kui Tokyo olümpiamängud toimuks 2020. aastal, siis Kanada sportlased nendel mängudel kindlasti ei osaleks. Nagu teame, siis tekkinud olukorras pidaski ROK targemaks olümpia järgmisele aastale lükata.

Tokyo olümpia korraldajad plaanivad mänge 2021. aasta juuliks

29.03.20 ... Tokyo olümpiamängude korraldajad kavandavad koroonapandeemia tõttu edasi lükatud mängude uueks algusajaks järgmise aasta juulit, teatas Jaapani rahvusringhääling NHK.

Olümpiakoha taganud sportlased edasilükkamise pärast muretsema ei pea

27.03.20 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee kinnitas reedel, et kõik 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele pääsu taganud sportlased säilitavad pileti ka 2021. aastaks.

Raul Must: riigi poolt pakutavad treenimisvõimalused on suurepärased

26.03.20 ... Eelmisel nädalal võimaldas Eesti valitsus suveolümpiamängudele pürgivatele sportlastele treeninguid jätkata kahes Eesti spordikeskuses, milleks on Tallinnas Audentese spordikeskus ja Pärnus asuv Kalevi sõudebaas. Tokyo olümpiamängudele sisuliselt juba pääsu kindlustanud sulgpallur Raul Must on riigi poolt pakutavate võimalustega ülimalt rahul, nimetades neid olukorra ajal suurepärasteks.

EOK on kulutanud Tokyo olümpia ettevalmistuseks sadu tuhandeid eurosid

25.03.20 ... Tokyo olümpiamängude lükkamine 2021. aastale tähendab Eesti Olümpiakomitee jaoks paratamatult mõningaid lisakuulutusi. Rääkides summadest, mida EOK on Tokyo olümpiamängude ettevalmistustesse investeerinud, ütleb EOK president Urmas Sõõrumaa, et sportlaste ettevalmistusprotsess on aastatepikkune. Seepärast saab ettevalmistuseks kulunud raha mõõta sadades tuhandetes eurodes.

Tokyo olümpia võib toimuda hoopis kevadel

25.03.20 ... Rahvusvahelise olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi sõnul toob Tokyo olümpiamängude edasilükkamine kaasa suure hulga logistilisi ja rahalisi probleeme, võistlused ise võivad toimuda suvekuude asemel kevadel.

Tõniste ja Kanter soovivad EOK presidendivalimiste edasilükkamist

25.03.20 ... Eesti olümpiakomitee presidendiks kandideeriv Tõnu Tõniste ja olümpiavõitja Gerd Kanter saatsid organisatsiooni liikmetele pöördumise, milles paluvad valimiste edasi lükkamist sobivamale ajale.

Sõõrumaa olümpia edasi lükkamisest: otsus on igati tervitatav

24.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) ja Tokyo olümpiamängude korralduskomitee kinnitasid täna 2020. aasta juulis algama pidanud olümpiamängude edasilükkamise koroonaviiruse levikust tulenevalt muutunud olukorra tõttu. Mängud peetakse 2021. aastal, hiljemalt suvel.

Allar Raja: tahtes asja korralikult teha, oli edasilükkamine õige

24.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) kinnitas teisipäeval, et tulenevalt jätkuvast üleilmsest koroonaviiruse pandeemiast lükatakse tänavused Tokyo suveolümpiamängud edasi 2021. aastasse. Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni liikme Allar Raja sõnul annab otsus sportlastele meelerahu.

Teleõigusi omav Postimees Grupp: ootame ROK-i juhiseid seoses OM-i edasilükkumisega

24.03.20 ... Tokyo suveolümpiamängide teleõigusi Eesti territooriumil omav Postimees Grupp kinnitas, et teleülekanded on kontserni jaoks sama olulised kui varem, kuid hetkel oodatakse ROK-i juhiseid meediapartneritele seoses mängude lükkumisega 2021. aastasse.

Kirt edasilükkunud olümpiast: iga päev lisaks annab aega valmistuda

24.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) kinnitas teisipäeval, et tulenevalt üleilmsest koroonaviiruse pandeemiast lükatakse tänavused Tokyo suveolümpiamängud edasi 2021. aastasse.

Ametlik: Tokyo olümpiamängud lükati edasi

24.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) kinnitas teisipäeval, et tulenevalt üleilmsest koroonaviiruse pandeemiast lükatakse tänavused Tokyo suveolümpiamängud edasi 2021. aastasse.

Veel aasta oodata? Karjääri lõppu plaaninud olümpiatähed ei pruugi selleks valmis olla

24.03.20 ... Esmaspäeval kõlasid esimesed tõsisemad vihjed selle kohta, et peagi annab ROK teada olümpiamängude edasi lükkamisest aasta võrra. Rahvusvaheline Olümpiakomitee on juba öelnud, et mängude edasi lükkamisega kaasnevad tohutud raskused, kuid ROK ja mängude korralduskomitee pole sugugi ainsad, kelle edasilükkamine elutähtsa dilemma ette seab.

Allikad: otsus Tokyo olümpia edasilükkamise kohta tuleb lähipäevil

24.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) langetab lähipäevil otsuse lükata tänavused Tokyo suveolümpiamängud edasi, kirjutab Reuters, tuginedes komitee-sisestele allikatele.

EOK presidendivalimiste toimumise aeg otsustakse 6. aprillil

24.03.20 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee otsustab 6. aprillil, kas 15. aprillile plaanitud EOK presidendivalimised toimuvad sel päeval või lükatakse need koroonaviiruse tõttu edasi.

ROK-i liige: Tokyo olümpia lükatakse ilmselt 2021. aastasse

23.03.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) pikaajaline liige Dick Pound ütles väljaandele USA TODAY Sports, et Tokyo olümpiamängude edasilükkamine on juba otsustatud, tõenäoliselt peetakse mängud 2021. aastal.

Kanter: arvan, et võime öelda küll, et 24. juulil olümpia ei hakka

23.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas pühapäeva õhtul, et hakkab arutama erinevaid stsenaariume Tokyo olümpiamängude läbiviimiseks. Esmaspäeval vestles ROK-iga ka kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, kes on ROK-i sportlaskomisjoni hääleõiguseta liige.

Siim Sukles: Eesti olümpiakomitee mingit avaldust tegema ei hakka

23.03.20 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee otsustab aprilli keskpaigas, kas Tokyo olümpiamängud lükatakse edasi või mitte. Eesti olümpiakomitee jätkab peasekretär Siim Suklese sõnul praegu valmistumist esialgse plaani kohaselt. Selle tarbeks loodi olukorras, kus sporditegevus on 1. maini keelatud, Audentese spordikeskuses ja Pärnu Kalevi sõudebaasis vajalikud tingimused.

Sportlased avaldavad ROK-ile survet

23.03.20 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee, mis oli siiani kangekaelselt hoidnud kinni mõttest juulikuiseid olümpiamänge mitte edasi lükata, oli lõpuks pühapäeva õhtul sunnitud tegema avalduse, et kaaluvad järgmiste nädalate jooksul ikkagi tõsiselt ka OM-i edasi lükkamise võimalust. Selleks avaldasid ROK-ile viimase nädala jooksul kõva survet erinevad rahvuslikud spordialaliidud ja atleedid.

Kanada ja Austraalia jääksid 2020. aasta olümpialt eemale

23.03.20 ... Kanada olümpiakomitee andis teada, et kui Tokyo olümpiamängud peetakse siiski 2020. aastal, jäävad nende riigi sportlaselt võistlustelt eemale. Kanadalased soovivad olümpia aasta võrra edasilükkamist.

ROK: Tokyo olümpia ära ei jää, aga edasilükkamine on võimalus

22.03.20 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) teatas pühapäeval, et Tokyo olümpiamängude ärajätmine pole variant, küll aga on nad valmis selleks, et võib-olla tuleb 24. juulil algama pidanud olümpia koroonaviiruse pandeemia tõttu edasi lükata.

Allikad: ROK planeerib vaikselt olümpia edasilükkamist

22.03.20 ... Uudisteagentuuri Reutersi anonüümsed allikad kinnitavad, et rahvusvaheline olümpiakomitee uurib võimalusi Tokyo olümpiamängude edasilükkamiseks.

Reuters: Tokyo OM-i korraldajad koostavad plaane mängude edasilükkamiseks

22.03.20 ... Kuigi olümpiatuli on jõudnud juba Jaapanisse ning olümpiamängude korraldajad ja rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) on kinnitanud, et olümpiamängud toimuvad nii, nagu plaanitud, on korraldajad salamisi hakanud koostama plaane mängude edasilükkamiseks, teatas Reuters.

Täna "Spordipühapäevas": ärajäävad võistlused ja terviseradade populaarsus

22.03.20 ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Ka USA kergejõustikuliit soovib, et Tokyo OM edasi lükataks

21.03.20 ... Ameerika Ühendriikide kergejõustikuliit liitus laupäeval Tokyo olümpiamängude edasilükkamist nõudvate spordiorganisatsioonidega, viidates üleilmsele koroonaviiruse pandeemiale.

Norra olümpiakomitee palus ROK-il Tokyo olümpiamängud edasi lükata

21.03.20 ... Norra Olümpiakomitee tegi reedel ametliku pöördumise Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) poole, paludes 2020. aasta Tokyo suveolümpiamänge mitte korraldada enne, kui koroonaviiruse pandeemia on saadud kontrolli alla.

Tokyo OM on nii sportlased kui Jaapani elanikud kahte leeri jaganud

20.03.20 ... Tokyo suveolümpiamängude tuli jõudis Jaapani pinnale. Rahvusvahelise Olümpiakomitee juhid on optimistlikud, et mängud õnnestub läbi viia kavandatult juulis-augustis. Sportlaste ja Tokyo elanike seas on nii selle pooldajaid kui ka vastaseid.

Võimlemisliidu president EOK valimistest: kõike ei julgeta võib-olla välja öelda

20.03.20 ... 18. märtsi keskööl läks lukku toetushäälte andmine Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendikandidaatidele Urmas Sõõrumaale ja Tõnu Tõnistele. Presidendikandidaadi esitasid EOK 125 liikmest 95, oma hääle jättis teiste seas andmata Eesti Võimlemisliidu president Peeter Tishler.

Tõniste toetusallkirjadest: viimastel päevadel hääli lunida tundus kohatu

20.03.20 ... Eesti olümpiakomitee (EOK) presidendiks pürgiv Tõnu Tõniste sai toetushäälte kogumisel 20 EOK liikme poolehoiu, jäädes vastaskandidaat Urmas Sõõrumaale alla 55 toetusallkirjaga. Tõniste sõnul oli aga hetkel oluline koguda EOK presidendiks kandideerimiseks vajalikud 15 toetushäält, sest valimised endid on veel alles ees.

EOK peasekretär: istuva presidendi vastu ongi alati väga raske kandideerida

20.03.20 ... Eesti olümpiakomitee (EOK) presidendivalimiste sõelale on jäänud hetkel ametisolev Urmas Sõõrumaa ning tema vastu kandideeriv Tõnu Tõniste. Sõõrumaa kogus 75 toetusallkirja ja Tõniste 20. Valimiste hetkeseisu ja potentsiaalseid koroonaviirusest tingitud protseduurilisi muudatusi kommenteeris ERR-ile EOK peasekretär Siim Sukles.

Bach: ROK kaalub erinevaid stsenaariumeid Tokyo olümpiamängude osas

20.03.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach ütles neljapäeval, et Tokyo suveolümpia edasilükkamine oleks liiga ennatlik, kuid möönis samas, et organisatsioon kaalub erinevaid stsenaariumeid seoses koroonaviiruse pandeemia levikuga.

EOK valimised: Sõõrumaa kogus 75 ja Tõniste 20 toetusallkirja

19.03.20 ... 18. märtsi keskööl läks lukku toetushäälte andmine Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendikandidaatidele. Presidendikandidaadi esitasid EOK 125 liikmest 95.

Tõniste: kas edaspidi hakatakse iga gripipuhangu puhul eriolukordasid välja kuulutama?

19.03.20 ... Eesti olümpiakomitee presidendiks pürgiv Tõnu Tõniste ütleb, et 24. juulile algama planeeritud Tokyo olümpiamängud peaksid toimuma igal juhul.

ERR küsib, spordirahvas vastab: kas Tokyo OM peaks toimuma või mitte?

19.03.20 ... Küsimus, kas praeguses olukorras, kus koroonaviirus on suure osa maailmast lukku pannud, treenimist ja korralikku ettevalmistust segavad riikides kehtestatud eriolukorrad ja karantiinid ning suurem osa võistlustest on määramata ajaks edasi lükatud, lõhestab olümpiamängude küsimus ka Eesti spordirahva kaheks.

Raju: OM-i kvalifikatsioonikalender soovitakse lähema kahe nädalaga paika saada

18.03.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) eestvedamisel peeti kolmapäeval videokonverents kõigi Euroopa riikide olümpiakomiteede osavõtul. Räägiti olukorrast maailmas ja kvalifitseerumisest Tokyo olümpiamängudele, kui need ligemale nelja kuu pärast peaksid toimuma.

ROK-i liige peab olümpiamängude toimumist vastutustundetuks

18.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) on sattunud koroonaviiruse pandeemia keskmes viimaste aastate suurima kriitika osaliseks, plaanides jätkuvalt suvel korraldada Tokyo olümpiamänge.

ROK: oleme jätkuvalt Tokyo OM-ile pühendunud

17.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas teisipäeval, et on jätkuvalt Tokyo suveolümpiale pühendunud ning praegu ei ole vaja vastu võtta järske otsuseid.

Jaapani peaminister: G7 toetab olümpiamängude plaanipärast läbiviimist

17.03.20 ... Jaapani peaminister Shinzo Abe teatas, et maailma juhtivate tööstusriikide ühendus (G7) toetab Tokyo olümpiamängude plaanipärast läbiviimist. Samas ei soovinud Abe vastata, kas keegi neist soovitas ka olümpiamängud edasi lükata.

Olümpiasportlased saavad jätkata treenimist Audenteses ja Pärnu sõudebaasis

16.03.20 ... Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas allkirjastas esmaspäeval täiendava korralduse kasiinode ja mänguautomaatide saalide sulgemise kohta. Samas korralduses nähakse Eesti olümpiasportlastele ette erand treeningute võimaldamiseks. Liikumisvabaduse piirang ja viibimiskeeld avalikuks kasutamiseks mõeldud spordikeskustes ei kehti ligikaudu 115 Eesti sportlase, treeneri ja abipersonali suhtes, kes osalevad olümpiaettevalmistuses.

ROK-i allikas: olümpiamängud publikuta ei tule kõne allagi

16.03.20 ... Briti väljaande The Guardian teatel ei planeerita Tokyo olümpiamänge ei edasi lükata ega ka suletud uste taga pidada.

ROK-i esindajat ootab koju naastes 14-päevane isolatsioon

16.03.20 ... Tokyo olümpiamängudel Rahvusvahelist Olümpiakomiteed (ROK) esindavat John Coatesi ootab Euroopast koju Austraaliasse reisides ees kahenädalane isolatsioon. See on tõstatanud spordiringkondades küsimusi, et kas ka teised reisivad ametnikud ei peaks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kodudes karantiinis olema?
eriolukord spordis
Alates 18. märtsist hoiab ERR-i sporditoimetus televaatajaid ja raadiokuulajaid spordiuudiste- ja sündmustega kursis "Aktuaalse kaamera" saadete ja raadiouudiste vahendusel. ETV igaõhtune spordisaade ja Vikerraadio spordiuudised naasevad eetrisse niipea kui spordielu ärkab ja selleks põhjuse annab. Spordiuudiseid ja –sündmusi kajastab operatiivselt ERR-i spordiportaal.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: