Olümpialiikumine

Küsitlus: 77% jaapanlasi ei usu Tokyo olümpia toimumist järgmisel aastal

06.07.20 ... Jaapani telekompanii JNN tellitud küsitlusel arvas koguni 77 protsenti vastanutest, et järgmisel aastal ei õnnestu Tokyo olümpiamänge korraldada. Vaid 17 protsenti usub, et edasilükatud mängud siiski toimuvad.

Uuring: pooled Tokyo elanikud on olümpiamängude toimumise vastu

30.06.20 ... Värskest uuringust selgus, et enam kui pooled küsitletud Tokyo elanikest ei soovi, et Jaapani pealinn järgmisel aastal suveolümpiamänge korraldaks.

Valga tähistas sajandi möödumist esimese eestlase olümpiavõidust

23.06.20 ... Valgas tähistati võidupühal sajandi möödumist esimese eestlase - Alfred Neulandi - olümpiavõidust.

Juulist oktoobrini korraldatakse heategevuslik spordisari

18.06.20 ... Heategevuslik spordisari #LeiaEndasVõitja toetab noorte sporditalentide jõudmist 2021. aasta olümpiale.

Tokyo kubernerikandidaat lubab valituks saades olümpiamängud ära jätta

15.06.20 ... Jaapani poliitik ja endine näitleja Taro Yamamoto lubas, et kui ta valitakse järgmisel kuul Jaapani pealinna kuberneriks, siis on tema prioriteediks Tokyo olümpiamängude ärajätmine.

Jaanus Kriisk taas EOK presidendiks valitud Sõõrumaast: tal ei ole tegevuskava

15.06.20 ... Möödunud nädalal peetud Eesti Olümpiakomitee täiskogu järel pakkus enim kõneainet taas organisatsiooni presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa otsus nimetada täitevkomiteesse hulgaliselt poliitikuid. Algselt ka enda presidendi kandidatuuri üles seadnud Jaanus Kriisk on koosseisu suhtes kriitiline, leides, et see ei anna spordisüsteemile juurde ei ideid ega energiat.

Täna "Spordipühapäevas": EOK täitevkomitee ja kaitseväe spordirühm

14.06.20 ... Täna algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets, Johannes Vedru ja Ragnar Kaasik.

Urmas Sõõrumaa soovib spordimaastikule 100 miljonit eurot täiendavat raha

12.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee president Sõõrumaa ütles reedel, et poliitikute kaasamine täitevkomiteesse aitab spordile täiendavat raha juurde tuua. Ta valis komiteesse inimesed, kes olid ta programmiga valmis kaasa tulema.

80% Tokyo OM-i võistluspaikadest on võimalik kasutada ka järgmisel aastal

12.06.20 ... Tokyo olümpiamängude korraldajad andsid teada, et järgmise aasta edukate võistluste korraldamiseks on suudetud kindlustada 80% ehitiste ja võistluspaikade kasutamisõigustest.

Kanter ja Sihtasutus Noored Olümpiale toovad sportlasteni tasuta maailmatasemel koolitused

10.06.20 ... Spordisõprade ja ettevõtjate poolt loodud Sihtasutus Noored Olümpiale korraldab läbi suve tasuta veebiseminare, kus olümpiavõitja Gerd Kanter intervjueerib spordivaldkonna tippspetsialiste nii Eestist kui mujalt. Seminarid on mõeldud eelkõige tippsportlastele, noorsportlastele, nende treeneritele, lapsevanematele ja lähedastele.

Kanter ja Nool nimetati EOK auliikmeteks

08.06.20 ... Esmaspäeval valis Eesti olümpiakomitee täiskogu lisaks presidendile, asepresidentidele ja täitevkogu liikmetele veel ka esindajate kogu ning nimetas EOK auliikmeteks olümpiavõitjad Gerd Kanteri ja Erki Noole.

Sõõrumaa poliitikute kaasamisest: tänapäeval sõltuvad väga paljud asjad rahast

08.06.20 ... Esmaspäeval Eesti Olümpiakomitee presidendiks tagasi valitud Urmas Sõõrumaa põhjendas mitmete poliitikute valimisest täitevkomiteesse pragmaatilise rahavajadusega. Oma ameti tasustamisele on ta jätkuvalt selgelt vastu.

Eesti Olümpiakomitee presidendiks valiti uuesti Urmas Sõõrumaa

08.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) Kadrioru staadionil peetud täiskogul valiti organisatsiooni presidendiks teiseks ametiajaks Urmas Sõõrumaa.

Tõniste: tõesti lootsin väikse ime peale

08.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee presidendivalimistel Urmas Sõõrumaale alla jäänud Tõnu Tõniste sai juba eelnevalt selgelt vähem toetushääli, aga lootis kuni viimasele hetkele siiski imele.

Sõõrumaa oma edus ei kahelnud: olen ju asja sees olnud

08.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa ei kahelnud, et esmaspäeval vajalikud hääled kokku saab. Teda valis 83 liiget, vastaskandidaat Tõnu Tõniste sai 38 häält.

Tokyo OM-i juhatuse liige: mängude toimumise otsus langetatakse kevadel

05.06.20 ... Tokyo olümpiamängude juhatuse liige Toshiaki Endo andis mõista, et korraldajad peavad jälgima uudset korooviiruse olukorda järgmise kevadeni ning seejärel otsustama kas suurvõistlus toimub.

Jaapani valitsus kaalub Tokyo olümpia puhul lihtsustatud formaati

04.06.20 ... Jaapani valitsus kaalub järgmisesse aastasse lükatud Tokyo olümpiamängude ning paralümpiamängude puhul lihtsusatud formaadi rakendamist, et vältida koroonaviiruse levikut.

Suri Euroopa Olümpiakomitee president

01.06.20 ... Sloveenia Olümpiakomitee teatas esmaspäeval, et Euroopa Olümpiakomitee president Janez Kocijancic suri raske haiguse tagajärjel 78 aasta vanusena.

Nuudi: EOK president peab olema särav isiksus, ta võib teha väikeseid vigu

01.06.20 ... Aastatel 1997-2001 Eesti Olümpiakomitee presidendiks olnud Tiit Nuudi andis seekordsete presidendivalimiste eel EOK aupresidendi ja täiskogu liikmena oma toetusallkirja istuvale presidendile Urmas Sõõrumaale.

Sõõrumaa: irvhambad jätavad tähelepanuta, kui palju on spordi rahastus suurenenud

31.05.20 ... 8. juunil jagavad Eesti Olümpiakomitee liikmed presidendi valimistel hääli Urmas Sõõrumaale ja Tõnu Tõnistele. Teist ametiaega jätkata sooviv Sõõrumaa on üheks eesmärgiks seadnud spordiharrastajate arvu jätkuva kasvu igas vanuses ning rõhub ka spordirajatiste arendamisele.

Gerd Kanter: Tõniste tunneb sporti läbi ja lõhki

31.05.20 ... Urmas Sõõrumaa vastasleeris, Tõnu Tõniste tiimis kandideerib EOK asepresidendiks kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, kes käis rääkimas ETV spordisaate stuudios.

Toomas Tõnise: Sõõrumaa ei jäta oma lubadusi täitmata

30.05.20 ... Eesti olümpiakomitee täitevkomitee liige Toomas Tõnise toetab 8. juunil toimuvatel EOK presidendi valimistel praegu seda ametit pidavat Urmas Sõõrumaad.

Tõnu Tõniste: mul on päris head šansid Urmas Sõõrumaad lüüa

30.05.20 ... EOK presidendivalimised peetakse pisut rohkem kui nädala pärast 8. juunil. Presidendiks kandideeriv Tõnu Tõniste lubab valituks osutumise korral rohkem EOK liikmete jaoks igapäevaselt valmis olla ja kritiseerib vastaskandidaadi katteta lubadusi.

Naiste esindatus ROK-i komisjonides kasvab jätkuvalt

28.05.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) erinevatesse komisjonidesse kuulub 47,7% naisi ja 52,3% mehi. See näitab, et ROK liigub järjest rohkem sugude võrdse kohtlemise suunas.

ROK-i liige: olümpiamängude korraldajad seisavad silmitsi tõsiste probleemidega

22.05.20 ... Tokyo olümpiamängudel Rahvusvahelist Olümpiakomiteed (ROK) esindav John Coates usub, et korraldajad seisavad tõsiste probleemide ees, kuna paljud riigid ei suuda koroonaviirust kontrolli alla saada.

ROK-i juht: kui olümpiamänge 2021. aastal ei toimu, jäävad need üldse ära

21.05.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juht Thomas Bach andis märku, et kui Tokyo olümpiamänge ei peaks olema võimalik pidada ka järgmise aasta suvel, siis neid ei toimugi.

EOK presidendivalimised toimuvad 8. juunil Kadrioru staadionil

18.05.20 ... Vastavalt 6. aprilli 2020 Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsusele toimub EOK täiskogu (üldkoosolek) 8. juunil kell 13.00 Tallinnas Kadrioru staadionil.

Anne Rei: tunnen, et naised suudavad ehk sporti natuke rohkem ratsionaalsust tuua

17.05.20 ... Eesti spordi juhtimises on mehed esindatud tugevamalt kui naised. Üheks erandiks on jalgpalliliidu peasekretär Anne Rei, kes koos Reet Häälega moodustasid peagi lõpetavas EOK täitevkogus naispere. Uude täitevkogusse kandideerib 39 inimest, neist seitse naist.

ROK on Tokyo olümpia heaks valmis panustama 800 miljoni USA dollariga

14.05.20 ... Rahvusvahelise olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi sõnul on nad seoses Tokyo olümpiamängudega aasta võrra edasilükkamisega valmis katma 800 miljoni USA dollari (ca 742 miljonit eurot) jagu kulusid.

Eesti sai ootamatult olümpiasportlase võrra rikkamaks

11.05.20 ... Kui seni on erinevad ajalooallikad väitnud, et 1912. aastal Stockholmi olümpiamängudel Venemaa keisririigi koondist esindanud jahilaskja Boris Pertel oli päritolult venelane, selgitas oma Paides asuva kodumaja ajalugu uurinud Robert Reisman välja, et Pertel oli tegelikult eestlane.

Kanteri sõnul peaksid sportlased end rohkem reeglite ja õigustega kurssi viima

05.05.20 ... Kui eriolukord ülejärgmisel pühapäeval lõpeb, siis toimuvad Eesti Olümpiakomitee juhtorganite valimised 8. juunil. Sama päeva hommikul koguneb ka uus EOK sportlaskomisjon, et valida endale esimees. Teisipäeval avalikustati EOK sportlaskomisjoni valimistel end üles seadnud kandidaadid.

EOK sportlaskomisjoni kandideerib 22 sportlast 18 alalt

05.05.20 ... Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni kandideerib 22 sportlast 18 spordialalt. Sportlaskomisjoni liikmeid valivad alaliitude poolt hääletama volitatud 26 sportlast, kes langetavad oma otsuse 20. maiks.

"Spordipühapäev" tegi ülevaate 1940. aastal ärajäänud Helsingi olümpiamängudest

04.05.20 ... Olümpiamängude edasilükkumine või suisa ärajäämine on sellised sõnade kombinatsioonid, mida kaasaegse tippspordi kontekstis vähe kasutatud. Tokyo olümpiamängude edasilükkumine 2021. aastasse annab aga põhjust meelde tuletada neid aegu, mil olümpia kui spordi "püha üritus" väga tõsiselt proovile pandi.

ROK-i liige: Tokyo olümpiamängude toimumine ei sõltu vaktsiini olemasolust

29.04.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) liige John Coates kinnitas, et 2021. aastal toimuvate Tokyo olümpiamängude korraldamine ei sõltu koroonaviiruse vaktsiini olemasolust.

Tokyo olümpia juht hoiatab mängude ärajäämise eest

28.04.20 ... Järgmise aasta suvesse lükatud Tokyo olümpiamängud jäävad ära, kui koroonaviiruse pandeemia ei ole 2021. aastaks kontrolli alla saadud, ütles korralduskomitee president Yoshiro Mori teisipäeval.

Eriolukorra ajaks avatud Audentes paneb 1. maist uksed ajutiselt kinni

26.04.20 ... Eriolukorra ajaks Eesti tippsportlastele treeninguteks avatud Audentese spordikeskus paneb 1. maist uksed ajutiselt kinni. See tähendab, et Eesti Olümpiakomitee koordineeritud ettevõtmine selliselt lõppeb. Mitmed sportlased tunnistavad, et ajutisest meetmest oli abi.

Jüri Tamm: Euroopa vajab ühtseid põhimõtteid, millal võiks võistlussport jätkuda

20.04.20 ... Kahekordse vasaraheite olümpiapronksi Jüri Tamme vedamisel toimus Euroopa Olümpiakomitee Euroopa Liidu komisjoni erakorraline videokonverents, et arutada eriolukorra ajal tekkinud probleeme ning leida teekaart, millest saaks lähtuda riigid oma otsuste tegemisel, millal ja kuidas võistlusspordiga taas alustada.

Jaapani professor Tokyo olümpia toimumist ei usu

20.04.20 ... Kuigi Tokyo olümpiamängud lükati aasta võrra edasi, kostub siit-sealt hääli, et koroonaviiruse pandeemia tõttu ei pruugi need toimuda ka 2021. aasta suvel. Seda seisukoha jagab näiteks ka Kobe Ülikooli viirushaiguste professor Kentaro Iwata.

Suvealad said vaheaasta, taliolümpiale pürgijad mitte

13.04.20 ... Kui meie suvealade olümpiasportlased saavad koroonakriisi ajal tervist hoida või võtta kergema vaheaasta, siis talialade tegijad on juba alustanud või kohe alustavad põhja ladumist, sest uue aasta märtsiks on mitmel alal selge, kas ja mitu kohta Eesti sportlased teenisid 2022. aasta taliolümpiale.

Gerd Kanter sihib EOK sportlaskomisjoni juhina veel üht ametiaega

12.04.20 ... Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter soovib ka järgneval neljal aastal vedada Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni. Tõnu Tõniste paadis kandideerib ta EOK asepresidendiks.

Eesti Olümpiakomitee kuulutas välja EOK sportlaskomisjoni valimised

12.04.20 ... EOK sportlaskomisjoni eesmärk on sportlaste huvide esindamine. Komisjon kohtub regulaarselt oma seisukohtade kujundamiseks, EOK-le soovituste esitamiseks ning tegeleb sportlaskonnale suunatud projektide algatamisega.

Jaapani olümpiaametnik: Tokyo mängud on kahtluse all ka 2021. aastal

10.04.20 ... Tokyo olümpiamängude korralduskomitee juht ütles reedel, et uue koroonaviiruse leviku hoogustumine Jaapanis seab kahtluse alla mängude läbiviimise ka algselt kavandatust 16 kuud hiljem ehk 2021. aasta juulis.

Sukles: ükski sponsor pole öelnud, et nad hüppavad alt ära

06.04.20 ... 15. aprilliks planeeritud Eesti Olümpiakomitee presidendivalimised lükati edasi. Täitevkomitee otsuse kohaselt toimuvad valimised neljandal nädalal pärast eriolukorra lõppu.

EOK presidendivalimised lükati edasi

06.04.20 ... Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee otsustas esmaspäeval peetud virtuaalkoosolekul, et täiskogu, kus viiakse läbi EOK juhtorganite valimised, kutsutakse kokku pärast eriolukorra lõppu neljanda nädala esmaspäeval.

Tokyo olümpiaturniirile lubatakse ka 24-aastased jalgpallurid

04.04.20 ... Rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA tõstis olümpiamängude meeste jalgpalliturniiri vanuselimiiti aasta võrra 24-le.

VIKTORIIN | Kui hästi mäletad neid unustatud olümpiaalasid?

04.04.20 ... Tokyo olümpiamängud lükkusid aasta võrra edasi ja nii jääb kahe olümpia vahele juba kolm aastat. Et viie rõngaga seonduv ei läheks meelest, siis pakume välja teemakohalise viktoriini unustatud olümpiaalade kohta. Head lahendamist!

Lukas soovib olümpiamängude ülekannete tagasitoomist ERR-i

02.04.20 ... Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles, et sooviks olümpiamängude ülekannete tagasitoomist rahvusringhäälingu (ERR) kanalitesse ning lubas selleks ka ERR-ile lisatoetust.

Tokyo OM-i edasilükkamine pani neljakordse olümpiavõitja nutma

02.04.20 ... Sportvõimlemise neljakordse olümpiavõitja Simone Bilesi sõnul pani Tokyo olümpia edasilükkamise uudis ta küll nutma, kuid ameeriklanna tunnistab, et tegu oli õige otsusega.

Sukles EOK toetustest: praeguse seisuga jäävad need samaks

30.03.20 ... Rahvusvaheline olümpiakomitee teatas, et sellelt aastal järgmisele edasi lükatud Tokyo olümpiamängud algavad 2021. aasta 23. juulil. Eesti olümpiakomitee ootab nüüd teavet mängudele kvalifitseerumise normide osas.

Olümpia edasi lükkamine on kirjeldamatult valulik protsess

30.03.20 ... Möödunud nädalal otsustas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) olümpiamängud edasi lükata – ja esmaspäeval tuli ka otsus, et neid nihutatakse täpselt aasta võrra, ehk uued toimumiskuupäevad on 23. juulist 8. augustini. ROK viivitas otsusega nii kaua kui võimalik, kuigi erinevate maade olümpiakomiteedelt, alaliitudelt ja sportlastelt kõlasid ammu üleskutsed olümpiamängude edasi lükkamiseks ning lausa ähvardused, et OM-i õigeaegsel toimumisel jäävad osade maade atleedid mängudelt lihtsalt kõrvale.
OTSEÜLEKANDED
ERR Sport
12. juuli kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – JK Tallinna Kalev

ETV2
18. juuli kl 15.05

Mis tunne on?! Erki Nool

ETV2
18. juuli kl 15.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: