Olümpialiikumine

Bach kaitseb ROK-i venelastest liikmeid: kõikidesse ei saa suhtuda ühtmoodi

20.05.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) presidendi Thomas Bachi sõnul ei tohiks Venemaa sõjalise agressiooni valguses Ukrainas lüüa kõiki venelasi sama vitsaga.

Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid välja "Spordisõber 2022" laureaadid

19.05.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid pidulikul tänuüritusel välja "Spordisõber 2022" aunimetuse pälvinud ettevõtted ja eraisikud: ACE Logistics Estonia, A. Le Coq, Audi Eesti, Mapri Ehitus, Terminal OIL, Standard AS, SYNLAB, Wolf Group OÜ, Raul Kirjanen, Viljo Vetik.

Austraalia olümpiakomitee sai 32 aasta järel uue presidendi

30.04.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Laupäeval lõppes Austraaliale kahed suveolümpiamängud kindlustanud riigi olümpiakomitee presidendi John Coatesi 32-aastane ametiaeg.

FOTOD | President Karis tänuüritusel olümpiasportlastele: ärge kaotage ideaale

04.04.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... President Alar Karis ja Eesti Olümpiakomitee tänasid roosiaias kõiki Eesti sportlasi, aga ka treenereid, toetajaid ning taustajõude, kes aitasid kaasa nende Peking 2022 suveolümpiale jõudmisele, kohapeal võistlemisele ja üleva tunde inimeste kodudesse toomisel.

Soome olümpiakomitee president palus kõrge ametniku ahistamisskandaali tõttu vabandust

31.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Ahistamisskandaali keskmesse sattunud Soome olümpiakomitee tippspordi valdkonna juht Mika Lehtimäki astus esmaspäeval ametist tagasi. Organisatsiooni president Jan Vapaavuori tunnistas aga, et oli tema lepingut pikendades süüdistustest teadlik.

Eesti sai noorte olümpiafestivali medalitabelis 12. koha

26.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Reedel Vuokattis lõppenud noorte olümpiafestivalil teenis Eesti koondis medalitabelis ühe kuldmedaliga 12. koha. Lõputseremoonial oli Eesti delegatsiooni lipukandjaks mäesuusataja Laur Mägi.

Noorte olümpiafestivalil pidid murdmaasuusatajad võistlema ootamatu palavusega

21.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Vuokattis peetaval noorte taliolümpiafestival olid esimesena võistlustules Eesti murdmaasuusatajad. Eesti parimana sai Õnnela Rodendau tüdrukute 7,5 km vabatehnikasõidus 28. koha.

Eesti lippu kandsid Vuokatti olümpiafestivali avatseremoonial Levandi ja Raun

21.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Pühapäeva õhtul sai Vuokattis avalöögi Euroopa noorte olümpiafestival 2022, kus Eesti koondise lipukandjateks olid lumelaudur Lissel Raun ja iluuisutaja Arlet Levandi.

EOK toetab Ukraina sportlasi Euroopa noorte olümpiafestivalil

19.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) lähetas laupäeval Soome 15. korda toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile kuuel alal võistleva koondise. Olümpiafestival avatakse Vuokattis pühapäeval ja võistlused kestavad reedeni.

Eesti osaleb talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil 19-liikmelise koondisega

19.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee lähetab 20.-25. märtsil Soomes Vuokattis toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 19-liikmelise koondisega.

Pekingi taliparaolümpia lõputseremoonial kandis Eesti lippu Andrei Koitmäe

14.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Pühapäeval toimus Pekingi taliparaolümpiamängude pidulik lõpetamine. Lõputseremoonial kandis Eesti lippu ratastoolikurlingu võistkonna kapten Andrei Koitmäe.

Kurlingukoondise osalemine on tõstnud huvi paraspordi vastu

13.03.22 JÄÄKEEGEL ... Eesti ratastoolikurlingu võistkonna osalemine Pekingi mängudel tõstis oluliselt huvi taliparaolümpia alade vastu. Eesti Paraolümpiakomitee loodab, et tulevikus jõudavad mängudele taas ka murdmaasuusatajad.

ROK hakkab rahaliselt toetama Ukraina olümpiakogukonda

13.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) eraldab esialgselt 200 000 dollarit, et toetada sõjast mõjutatud Ukraina olümpiakogukonda.

Eesti paraolümplane sõjast Ukrainas: see vari saadab meid ka siin

04.03.22 JÄÄKEEGEL ... Reedel toimunud Pekingi paraolümpia avatseremoonial kandsid Eesti lippu Signe Falkenberg ja Mait Mätas. Falkenbergi sõnul jättis avatseremooniast sügavaima elamuse rahvusvahelise paralümpiakomitee presidendi Andy Parsoni kõne.

FOTOD | Pekingis avati paraolümpiamängud

04.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Reedel avati Pekingis järjekorras 13. talvised paraolümpiamängud.

Kurlinguliidu juhatuse liige: RPK esialgne otsus oli arusaamatu

03.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti ratastoolikurlingu võistkond pidanuks laupäeval alustama Pekingi paraolümpiamänge just Venemaa vastu, kuid sellisel juhul poleks Eesti võistkond jääle läinud. Oma seisukoha andis Eesti Rahvusvaheline Paraolümpiakomiteele (RPK) teada juba 26. veebruaril. Venemaa koondise eemaldamisega on Eesti võistkonnal ees mängud kümne riigi koondisega.

Venemaa spordiministeerium läheb võistluskeeldude vastu spordikohtusse

03.03.22 VARIA ... Venemaa spordiministeerium valmistab ette kaebust Rahvusvahelise Spordiarbitraažile (CAS), et vaidlustada mitme rahvusvahelise föderatsiooni otsused kõrvaldada riigi sportlased oma võistlustelt.

Meelemuutus: Venemaa ja Valgevene sportlased siiski ei saa paraolümpial võistelda

03.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Paraolümpiakomitee (RPK) muutis vähem kui 24 tunniga meelt – kui veel kolmapäeva pärastlõunal öeldi, et Venemaa ja Valgevene sportlased tohivad neutraalsete sportlastena Pekingi paraolümpiamängudel osaleda, siis neljapäeva hommikul teatati, et venelastel ja valgevenelastel siiski võistelda ei lasta.

Sõõrumaa: OM-ide korraldamist tuleb muuta, see on jäänud suurte pärusmaaks

02.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Olümpiamängude korraldamine vajab ümbervaatamist, et see ei jääks suurte ja totalitaarsete riikide pärusmaaks, rääkis Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa Vikerraadio saates "Uudis +".

Venemaa ja Valgevene paraolümpialased võistlevad neutraalse lipu all

02.03.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline paraolümpiakomitee (IPC) avaldas kolmapäeval, et Venemaa ja Valgevene paraolümpialased saavad Pekingi paraolümpiamängudel osaleda, kuid peavad võistlema neutraalse lipu all.

ROK: Venemaa ja Valgevene sportlased ei tohiks ühelgi võistlusel osaleda

28.02.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas esmaspäeval, et ei soovita rahvusvaheliste võistluste korraldajatel oma võistlustele Venemaa ja Valgevene sportlasi kutsuda.

Eesti, Läti, Leedu ja Poola soovivad Venemaa ja Valgevene eemaldamist paraolümpialt

26.02.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti, Läti, Leedu ja Poola paralümpiakomiteed esitasid ühisavalduse sanktsioonide rakendamiseks Venemaa ja Valgevene suhtes. Ühisavaldusega toetatakse Ukraina rahvast ja paraolümpiavõistkonda.

ROK: Venemaale kavandatud võistlused tuleks mujale viia või ära jätta

25.02.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) täitevkogu andis reedel soovituse kõikidele spordialaliitudele viia Venemaale või Valgevenesse planeeritud spordivõistlused mujale või ära jätta.

Balti olümpiakomiteed pakuvad Ukraina kolleegidele abi

24.02.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kolme Balti riigi olümpiakomiteed saatsid ühispöördumise Ukraina olümpiakomitee juhile Sergei Bubkale, kus pakuvad Venemaa sissetungi käes kannatava riigi sportlaskonnale oma abi.

ROK mõistis olümpiarahu rikkumise hukka

24.02.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee ROK teatas neljapäeval, et mõistab Venemaa agressiooni taustal olümpiarahu rikkumise hukka.

30 aastat tagasi kulmineerus ajalooline Albertville'i olümpia

23.02.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Täna, 23. veebruaril 30 aastat tagasi lõppesid Prantsusmaal Albertville'i olümpiamängud, mis läksid ajalukku nii Eesti kui ka maailma spordis.

Suurbritannia sprindinelik jääb Tokyo OM-hõbedast ilma

18.02.22 KERGEJÕUSTIK ... Rahvusvaheline spordiarbitraaž CAS jättis Tokyo olümpiamängudel Suubritannia hõbedasse 4 x 100 meetri jooksu teatenelikusse kuulunud Chijindu Ujahi dopingukeelu jõusse ja nii jääb kvartett medalitest ilma.

Tõstmine, poks ja moodne viievõistlus jäid esialgu olümpiaprogrammist välja

03.02.22 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kolm pikalt olümpiakavas olnud spordiala - tõstmine, poks ja moodne viievõistlus - jäeti 2028. aasta Los Angelese mängude esialgsest kavast välja.

Loodetakse vähemalt 30-protsendilist olümpiatribüünide täitumist

01.02.22 OM2020 ... Pekingi olümpiamängude võistluste piletid küll vabamüüki ei tule, aga sellest hoolimata loodetavaks pealtvaatajakohtade osalist täitumist.

Eesti Post andis epeenaiskonna kulla auks välja postmargi

29.12.21 EESTI ... Eesti Post andis olümpiasangaritest epeenaiskonna võidu jäädvustamiseks välja postmargiploki. Tegemist on kaheksanda olümpiavõitjatele pühendatud postmargiga.

Ukraina soovib korraldada 2030. aasta olümpiamänge

27.12.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Ukraina on võtnud sihiks pürgida 2030. aasta taliolümpiamängude korraldajaks. Vastavat huvi on näidanud üles president Volodõmõr Zelenski ja spordiminister Vadim Hutšait.

Rasmus Mägi meenutas olümpiat: selles kogemuses on midagi hästi poeetilist

19.12.21 KERGEJÕUSTIK ... Tokyo mängudel 400 meetri tõkkejooksus Eesti rekordiga seitsmendaks tulnud ja kõigi aegade kiireimas selle ala jõuproovis osalenud Rasmus Mägi võrdleb olümpiakogemust ilukirjandusega.

Pariisi olümpia avatseremoonial tulevad sportlased rahva ette paatides

13.12.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... 2024. aastal suveolümpiamänge võõrustav Prantsusmaa pealinn Pariis andis teada, et olümpiamängude avatseremoonia toimumispaik on Seine'i jõgi. Sportlased paigutatakse kuue kilomeetri pikkusel marsruudil paatidesse.

Tõstmine ja poks jäid Los Angelese OM-i esialgsest kavast välja

09.12.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline olümpiakomitee ROK teatas neljapäeval pärast organisatsiooni juhatuse koosolekut, et tõstmine, poks ja moodne viievõistlus on 2028. aastal toimuvate Los Angelese olümpiamängude esialgsest programmist välja jäänud.

Eesti ei ole veel otsustanud poliitikute Pekingi olümpiale minekut

09.12.21 EESTI ... Valitsus ei ole veel otsustanud, kas ja kes Eesti liidritest läheb veebruaris Pekingis toimuvatele taliolümpiamängudele. Ameerika Ühendriigid ja mõned selle liitlased maailmas on teatanud, et korraldavad Hiina inimõigusrikkumiste käitumise tõttu mängudele diplomaatilise boikoti.

Austraalia ühines diplomaatilise olümpiaboikotiga

08.12.21 OM2022 ... Austraalia järgib Ameerika Ühendriikide eeskuju ja boikoteerib diplomaatiliselt Pekingi taliolümpiamänge.

Ratsutamine võidakse eemaldada moodsa viievõistluse kavast

02.11.21 TEISED ALAD ... Moodsa viievõistluse föderatsiooni (UIPM) juhtkond on salaja hääletanud ratsutamise eemaldamise ja rattasõiduga asendamise poolt.

GALERII | Ilmus Tokyo olümpiamängudele pühendatud raamat

07.10.21 OM2020 ... Eesti Olümpiakomitee ja kirjastus Hea Lugu esitlesid XXXII suveolümpiamängudele pühendatud raamatut "Tokyo 2020", mis on neljapäevast saadaval raamatupoodides üle Eesti.

Tallinna linn tunnustas olümpiasportlasi

01.10.21 OM2020 ... Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tunnustas neljapäeval Tallinna raekojas toimunud pidulikul vastuvõtul tänavu Tokyo 2020 suveolümpiamängudel võistelnud olümpia- ja paralümpiasportlasi ning nende treenereid.

Vaktsineerimata sportlasi ootab Pekingi OM-il kolmenädalane karantiin

29.09.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas kolmapäeval, et 2022. aasta Pekingi taliolümpiamängudele müüakse pileteid vaid Hiina pealtvaatajatele ning vaktsineerimata sportlasi ootavad ees karmid kohustused.

Tokyo olümpiasangarite varustus jõudis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse

28.09.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Tartus Rüütli tänaval Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on nüüd võimalik tutvuda Tokyo olümpiamängudelt saabunud sportlaste esemetega ning kogeda rohkelt emotsioone fotonäitusel "Tokyo 2020 pildis".

30 aastat tagasi sai Eesti sport olulise tunnustuse

18.09.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... 18. septembril 1991 ehk täna 30 aastat tagasi otsustas rahvusvaheline olümpiakomitee uuesti tunnustada iseseisvuse taastanud Eesti, Läti ja Leedu olümpiakomiteesid.

Putin külastab Xi kutsel üle pika aja taas olümpiamänge

17.09.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Viimati koduseid Sotši olümpiamänge väisanud Venemaa president Vladimir Putin külastab järgmise aasta veebruaris toimuvat Pekingi taliolümpiat.

Putin: 2036. aasta olümpiamängud võiksid toimuda Vladivostokis

07.09.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa president Vladimir Putin teatas, et Vladivostoki linn kandideerib 2036. aasta suveolümpiamängude korraldajaks.

NHL-i hokimehed lubatakse Pekingi olümpiale

03.09.21 JÄÄHOKI ... Maailma tugevaim jäähokiliiga NHL, selle mängijate ühendus (NHLPA) ja rahvusvaheline alaliit (IIHF) jõudsid omavahel kokkuleppele, mille alusel saavad NHL-i hokimehed osaleda 2022. aasta Pekingi olümpiamängudel.

EOK premeerib tiitlivõistlustel medaleid võitnud juunioreid

31.08.21 KERGEJÕUSTIK ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeerib suvel juunioride tiitlivõistlustel medaleid võitnud kergejõustiklasi ja maadlejat ning nende treenereid kokku 16 500 euroga.

Reedel toimub Kuressaares olümpiapäev

30.08.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Reedel, 3. septembril kell 16 toimub Kuresaare linnastaadionil TV10 Olümpistarti 50. hooaja finaaletapi raames olümpiapäev, kus on võimalik kohtuda ka värske olümpiavõitja Julia Beljajevaga.

Suri endine rahvusvahelise olümpiakomitee president Jacques Rogge

29.08.21 VÄLISMAA ... Rahvusvahelist olümpiakomiteed (ROK) aastatel 2001-2013 juhtinud Jacques Rogge suri 79-aastasena, teatas organisatsioon pühapäeval.

Jaapani judoka sai isesõitvalt autolt löögi ning jätab paraolümpia katki

28.08.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Jaapani judoka Aramitsu Kitazono oli sunnitud peavigastuse tõttu Tokyo paraolümpiamängud katki jätma, kui sai paraolümpiakülas ringi liigeldes isesõitvalt autolt löögi.

Ligi 130 000 õpilast võivad minna Tokyos paraolümpiamänge pealt vaatama

22.08.21 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kuigi Tokyo paraolümpiamängude korraldajad teatasid teisipäeval, et sarnaselt olümpiamängudele ei pääse pealtvaatajad ka paraolümpiamängudele, siis nüüd teatasid korraldajad, et nad on valmis vastu võtma ligi 130 000 õpilast, kes tahtsid spordivõistlust vaatama tulla.

täna otse

ETV2
25. mai kl 17.50

CEV võrkpalli Kuldliiga. Eesti – Tšehhi

ERR Sport
25. mai kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Flora

ülekanded/saated

ETV2
26. mai kl 16.00

Jäähoki MM. 1. veerandfinaal

ERR Sport
26. mai kl 16.15

Jäähoki MM. 2. veerandfinaal

ERR Sport
26. mai kl 18.20

Tour of Estonia. Proloog

ETV2
26. mai kl 19.30

TV 10 olümpiastarti. IV etapp

ETV2
26. mai kl 20.00

Jäähoki MM. 3. veerandfinaal

ERR Sport
26. mai kl 20.15

Jäähoki MM. 4. veerandfinaal

ERR Sport
27. mai kl 11.00

Tour of Estonia. Tallinn-Tartu

ERR Sport
28. mai kl 10.30

Tour of Estonia. Naised

ETV2
28. mai kl 14.00

Jäähoki MM. 1. poolfinaal

ERR Sport
28. mai kl 14.40

Tour of Estonia. Tartu GP

ETV
28. mai kl 15.20

CEV võrkpalli Kuldliiga. Läti – Eesti

ETV2
28. mai kl 18.00

Jäähoki MM. 2. poolfinaal

ETV2
28. mai kl 21.00

Eestimaa velotuur. Tour of Estonia

ERR Sport
29. mai kl 10.50

41. Tartu rattaralli

ERR Sport
29. mai kl 15.15

Jäähoki MM. Pronksimäng

ETV2
29. mai kl 16.45

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

ETV2
29. mai kl 19.30

Tartu rattaralli 2022

ETV2
29. mai kl 20.00

Jäähoki MM. Finaal

ETV2
1. juuni kl 17.50

CEV võrkpalli Kuldliiga. Eesti – Belgia

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: