Olümpialiikumine

Rekordisse panustanud Sõõrumaa: olümpiapäeval osalemine on unikaalne

20.09.20 ... TV 10 Olümpiastarti 49. hooaja finaali raames laupäeval Tartus toimunud olümpiapäeval osalesid sajad spordihuvilised lapsed, kes nautisid päikesepaistelise ilma saatel erinevaid spordialasid.

Inimõiguslased nõuavad Hiinalt olümpiamängude korraldusõiguse äravõtmist

09.09.20 ... Enam kui 160 inimõiguslaste organisatsiooni edastasid teisipäeval Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele (ROK) ühise pöördumise, milles paluvad Hiina inimõiguste rikkumiste valguses kaaluda Pekingi 2022. aasta taliolümpiale alternatiivse korraldaja leidmist.

ROK: Tokyo olümpia toimub igal juhul, koroonaga või koroonata

07.09.20 ... Rahvusvahelise olümpiakomitee asepresidendi John Coatesi sõnul ei sõltu Tokyo olümpiamängude toimumine järgmisel aasta sellest, mis olukord valitseb koroonaviiruse pandeemiaga.

ROK-i president saatis Eestile tervituse

29.08.20 ... 29. augustil, sada aastat tagasi võitis Eesti esimese olümpiakulla. Tähtpäeva puhul saatis Eestile tervituse Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach.

FOTOD | EOK tähistas 100 aasta möödumist Eesti esimesest olümpiavõidust

28.08.20 ... Eesti Olümpiakomitee tähistas 100 aasta möödumist Antwerpeni 1920. aasta olümpiast, mis olid toona värskelt olümpiaperre võetud iseseisvale Eesti Vabariigile esimesed suveolümpiamängud. Just Antwerpenist võitsid Eesti sportlased esmakordselt sini-must-valge all esimesed olümpiamedalid – Eesti esimeseks medaliks sai Jüri Lossmann maratonis teenitud hõbemedal, esimeseks olümpiavõitjaks tuli tõstja Alfred Neuland, samuti võitis Alfred Schmidt (hiljem Ain Sillak) tõstmises hõbemedali.

Venemaa olümpiakomitee vallandas RUSADA peadirektori

28.08.20 ... Venemaa olümpiakomitee vallandas reedel riikliku antidopingu RUSADA senise juhi Juri Ganuse.

Olümpiamängude võõrustaja saab halvustava varjundi tõttu uue nime

25.08.20 ... 1960. aasta olümpiamänge võõrustanud Squaw Valley suusakeskus muudab nime, sest pärast pikki läbirääkimisi ja uuringuid jõuti järeldusele, et praegune nimi on põliselanikke solvav.

Tokyo kuberner: olukord on palju parem kui varem

25.08.20 ... Tokyo kuberneri Yuriko Koike sõnul on viimase aja uudiste valguses põhjust optimismiks ja ta usub, et järgmisel suvel võõrustab Jaapani pealinn olümpiamänge.

Jaapani valitsus panustab vaktsiini väljatöötamisele, et olümpia saaks toimuda

17.08.20 ... Jaapani meditsiinieksperdi Yoshiharu Matsuura sõnul on Tokyo olümpiamängude toimumine 2021. aastal koroonaviiruse vaktsiini olemasoluta välistatud, sestap panustab Jaapani valitsus suuresti selle väljatöötamisele.

FOTOD | Raekoja platsil süüdati olümpiatuli

29.07.20 ... Kolmapäeval tähistas Tallinna linn koos Eesti Olümpiakomiteega 40 aasta möödumist olümpiapurjeregati toimumisest Tallinnas. Selle puhul süüdati kell 16.30 Raekoja platsil olümpiatuli, mis viidi Piritale elektrikaatritega.

Katar on võtnud sihikule 2032. aasta olümpia

27.07.20 ... Mullu kergejõustiku maailmameistrivõistlusi võõrustanud ja ülejärgmisel aastal jalgpalli MM-finaalturniiri korraldaja Katar soovib tulevikus kandideerida ka suveolümpiamängudele.

Vilepuhuja Rodtšenkov: Venemaa sportlased ei tohiks Tokyo olümpiale pääseda

27.07.20 ... Venemaa sportlasi ei tohiks järgmisesse aastasse lükkunud Tokyo olümpiamängudele lubada, arvas vilepuhujana kuulsust kogunud Moskva dopingulabori endine juht Grigori Rodtšenkov.

Olümpiarõngaste originaaljoonis müüdi 185 000 euro eest

27.07.20 ... Nüüdiaegste olümpiamängude looja Pierre de Coubertini joonistatud olümpiarõngaste originaaljoonis müüdi Cannes'i oksjonimajas 185 000 euro eest.

Jaapanlased käisid rahvustaadioni ees olümpiamängude vastu protestimas

24.07.20 ... 24. juulil oleksid pidanud algama Tokyo olümpiamängud, mis lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi. Mitmed Jaapani inimesed usuvad, et ka järgmisel aastal on ohtlik suurvõistlust pidada ning kogunesid protestiks uue rahvusstaadioni ette.

VIDEO | Uibod osalesid teiste sporditähtedega Adidase telereklaamis

23.07.20 ... Kümnevõistleja Maicel Uibo ja tema sprinterist abikaasa Shaunae Miller-Uibo osalesid neljapäeval avaldatud Adidase telereklaamis "What's One More".

Tokyo olümpiamängud võivad toimuda pealtvaatajateta

22.07.20 ... Tokyo 2020 olümpiamängude president Yoshiro Mori ütles, et talle ei meeldi idee, kui olümpiamängud korraldatakse pealtvaatajateta.

Olümpiarõngaste originaaljoonis pannakse Cannes'is oksjonile

21.07.20 ... Nüüdiaegste olümpiamängude looja Pierre de Coubertini joonistatud olümpiarõngaste originaaljoonis kavatsetakse sel pühapäeval, 26. juulil, Cannes'is oksjonile panna. Joonis müüakse hinnanguliselt kuni 100 000 euro eest.

Suri Moskva olümpiamängude maskoti looja

21.07.20 ... 84 aasta vanusena suri Venemaa illustraator Viktor Tšižikov, kes disainis 1980. aasta Moskva suveolümpia maskotiks olnud karu Miša.

USA-Hiina pinged võivad viia Pekingi taliolümpia boikotini

21.07.20 ... Ameerika Ühendriikide ja Hiina suhete halvenemine võib viia üleskutseni boikoteerida 2022. aasta taliolümpiamänge Pekingis.

VIDEO | Spordireporter meenutas, kuidas olümpiaregatist teleülekannet tehti

20.07.20 ... Toonane olümpiaregati spordireporter Kalev Vapper meenutas "Ringvaates", kuidas suursündmusest teleülekannet tehti ja kuidas spektaakel Eesti elu muutis.

Koroonaviiruse eelsel aastal oli ROK-il 63,6 miljoni euro suurune ülejääk

20.07.20 ... Rahvusvahelisel Olümpiakomiteel (ROK) jäi 2019. aastal üllatuslikult üle 63,6 miljonit eurot. Samas tuleb meeles pidada, et tegemist oli olümpiamängudeta aastaga.

ROK-i president: Moskva olümpia boikoteerimine oli edutu

20.07.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach meenutas 1980. aasta Moskva olümpiamängude avamise 40. aastapäeval toonast boikotti, mistõttu ei saanud ta Lääne-Saksamaa vehklejana Moskvas võistelda. Bachi hinnangul oli boikott edutu.

Video: 40 aastat tagasi süüdati Pirital olümpiatuli

20.07.20 ... 20. juulil kell 16.22 möödub täpselt 40 aastat hetkest, mil toona 17-aastane purjetaja Vaiko Vooremaa süütas Tallinnas XXII olümpiamängude purjeregati tule. Purjeregatt toimus 22. juulist kuni 2. augustini Tallinnas Pirital.

Korraldajad avalikustasid järgmisel aastal toimuva Tokyo OM-i ajakava

17.07.20 ... Märtsis koroonaviiruse pandeemia tõttu 2021. aastasse lükatud Tokyo olümpiamängud korraldatakse enam-vähem sama ajakava järgi, mis oli planeeritud selleks aastaks.

Täna sada aastat tagasi sündis Juan Antonio Samaranch

17.07.20 ... Täna sada aastat tagasi sündis rahvusvahelise olümpiakomitee ajaloo seitsmes president Juan Antonio Samaranch, kes püsis sel ametikohal pea 21 aastat (1980-2001), jäädes vastavas arvestuses alla üksnes Pierre de Coubertinile (29 aastat).

Bach avaldas soovi jätkata ROK-i presidendina veel ühe ametiaja

17.07.20 ... Thomas Bach kinnitas oma kavatsust kandideerida Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendiks veel üheks ametiajaks.

Raul Rebane: mis Moskva olümpiamängudel tegelikult toimus?

17.07.20 ... Kunagine spordireporter Raul Rebane kutsub Vikerraadio päevakommentaaris neid, kes olid Moskva olümpiamängudega seotud ja toimunut mäletavad, sealhulgas iseennast, toonaseid mälestusi kirja panema, et selleaegset tegelikkust ka praegustele ja tulevastele põlvedele talletada.

ROK-i kauaaegse liikme sõnul ohustab koroonaviirus ka Pekingi OM-i

16.07.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee kauaaegne liige Dick Pound rääkis neljapäeval Reutersile, et kui edasilükatud Tokyo olümpiamängud jääksid koroonakriisi tõttu järgmisel aastal pidamata, langeksid tõenäoliselt pandeemia ohvriks ka Pekingi taliolümpiamängud 2022. aastal.

2022. aasta noorte olümpiamängud lükati edasi

15.07.20 ... 2022. aastal Senegalis toimuma pidanud noorte olümpiamängud lükati nelja aasta võrra edasi.

ROK-i president: olümpiamängude ärajätmine oleks olnud lihtsam variant

12.07.20 ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee ROK-i presidendi Thomas Bachi sõnul oleks Tokyo OM-i edasilükkamise asemel olnud lihtsam suurvõistlus ära jätta.

Küsitlus: 77% jaapanlasi ei usu Tokyo olümpia toimumist järgmisel aastal

06.07.20 ... Jaapani telekompanii JNN tellitud küsitlusel arvas koguni 77 protsenti vastanutest, et järgmisel aastal ei õnnestu Tokyo olümpiamänge korraldada. Vaid 17 protsenti usub, et edasilükatud mängud siiski toimuvad.

Uuring: pooled Tokyo elanikud on olümpiamängude toimumise vastu

30.06.20 ... Värskest uuringust selgus, et enam kui pooled küsitletud Tokyo elanikest ei soovi, et Jaapani pealinn järgmisel aastal suveolümpiamänge korraldaks.

Valga tähistas sajandi möödumist esimese eestlase olümpiavõidust

23.06.20 ... Valgas tähistati võidupühal sajandi möödumist esimese eestlase - Alfred Neulandi - olümpiavõidust.

Juulist oktoobrini korraldatakse heategevuslik spordisari

18.06.20 ... Heategevuslik spordisari #LeiaEndasVõitja toetab noorte sporditalentide jõudmist 2021. aasta olümpiale.

Tokyo kubernerikandidaat lubab valituks saades olümpiamängud ära jätta

15.06.20 ... Jaapani poliitik ja endine näitleja Taro Yamamoto lubas, et kui ta valitakse järgmisel kuul Jaapani pealinna kuberneriks, siis on tema prioriteediks Tokyo olümpiamängude ärajätmine.

Jaanus Kriisk taas EOK presidendiks valitud Sõõrumaast: tal ei ole tegevuskava

15.06.20 ... Möödunud nädalal peetud Eesti Olümpiakomitee täiskogu järel pakkus enim kõneainet taas organisatsiooni presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa otsus nimetada täitevkomiteesse hulgaliselt poliitikuid. Algselt ka enda presidendi kandidatuuri üles seadnud Jaanus Kriisk on koosseisu suhtes kriitiline, leides, et see ei anna spordisüsteemile juurde ei ideid ega energiat.

Täna "Spordipühapäevas": EOK täitevkomitee ja kaitseväe spordirühm

14.06.20 ... Täna algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets, Johannes Vedru ja Ragnar Kaasik.

Urmas Sõõrumaa soovib spordimaastikule 100 miljonit eurot täiendavat raha

12.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee president Sõõrumaa ütles reedel, et poliitikute kaasamine täitevkomiteesse aitab spordile täiendavat raha juurde tuua. Ta valis komiteesse inimesed, kes olid ta programmiga valmis kaasa tulema.

80% Tokyo OM-i võistluspaikadest on võimalik kasutada ka järgmisel aastal

12.06.20 ... Tokyo olümpiamängude korraldajad andsid teada, et järgmise aasta edukate võistluste korraldamiseks on suudetud kindlustada 80% ehitiste ja võistluspaikade kasutamisõigustest.

Kanter ja Sihtasutus Noored Olümpiale toovad sportlasteni tasuta maailmatasemel koolitused

10.06.20 ... Spordisõprade ja ettevõtjate poolt loodud Sihtasutus Noored Olümpiale korraldab läbi suve tasuta veebiseminare, kus olümpiavõitja Gerd Kanter intervjueerib spordivaldkonna tippspetsialiste nii Eestist kui mujalt. Seminarid on mõeldud eelkõige tippsportlastele, noorsportlastele, nende treeneritele, lapsevanematele ja lähedastele.

Kanter ja Nool nimetati EOK auliikmeteks

08.06.20 ... Esmaspäeval valis Eesti olümpiakomitee täiskogu lisaks presidendile, asepresidentidele ja täitevkogu liikmetele veel ka esindajate kogu ning nimetas EOK auliikmeteks olümpiavõitjad Gerd Kanteri ja Erki Noole.

Sõõrumaa poliitikute kaasamisest: tänapäeval sõltuvad väga paljud asjad rahast

08.06.20 ... Esmaspäeval Eesti Olümpiakomitee presidendiks tagasi valitud Urmas Sõõrumaa põhjendas mitmete poliitikute valimisest täitevkomiteesse pragmaatilise rahavajadusega. Oma ameti tasustamisele on ta jätkuvalt selgelt vastu.

Eesti Olümpiakomitee presidendiks valiti uuesti Urmas Sõõrumaa

08.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) Kadrioru staadionil peetud täiskogul valiti organisatsiooni presidendiks teiseks ametiajaks Urmas Sõõrumaa.

Tõniste: tõesti lootsin väikse ime peale

08.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee presidendivalimistel Urmas Sõõrumaale alla jäänud Tõnu Tõniste sai juba eelnevalt selgelt vähem toetushääli, aga lootis kuni viimasele hetkele siiski imele.

Sõõrumaa oma edus ei kahelnud: olen ju asja sees olnud

08.06.20 ... Eesti Olümpiakomitee presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa ei kahelnud, et esmaspäeval vajalikud hääled kokku saab. Teda valis 83 liiget, vastaskandidaat Tõnu Tõniste sai 38 häält.

Tokyo OM-i juhatuse liige: mängude toimumise otsus langetatakse kevadel

05.06.20 ... Tokyo olümpiamängude juhatuse liige Toshiaki Endo andis mõista, et korraldajad peavad jälgima uudset korooviiruse olukorda järgmise kevadeni ning seejärel otsustama kas suurvõistlus toimub.

Jaapani valitsus kaalub Tokyo olümpia puhul lihtsustatud formaati

04.06.20 ... Jaapani valitsus kaalub järgmisesse aastasse lükatud Tokyo olümpiamängude ning paralümpiamängude puhul lihtsusatud formaadi rakendamist, et vältida koroonaviiruse levikut.

Suri Euroopa Olümpiakomitee president

01.06.20 ... Sloveenia Olümpiakomitee teatas esmaspäeval, et Euroopa Olümpiakomitee president Janez Kocijancic suri raske haiguse tagajärjel 78 aasta vanusena.

Nuudi: EOK president peab olema särav isiksus, ta võib teha väikeseid vigu

01.06.20 ... Aastatel 1997-2001 Eesti Olümpiakomitee presidendiks olnud Tiit Nuudi andis seekordsete presidendivalimiste eel EOK aupresidendi ja täiskogu liikmena oma toetusallkirja istuvale presidendile Urmas Sõõrumaale.

Sõõrumaa: irvhambad jätavad tähelepanuta, kui palju on spordi rahastus suurenenud

31.05.20 ... 8. juunil jagavad Eesti Olümpiakomitee liikmed presidendi valimistel hääli Urmas Sõõrumaale ja Tõnu Tõnistele. Teist ametiaega jätkata sooviv Sõõrumaa on üheks eesmärgiks seadnud spordiharrastajate arvu jätkuva kasvu igas vanuses ning rõhub ka spordirajatiste arendamisele.

ÜLEKANDED/saated

ETV2
24. september kl 19.55

UEFA Euroopa liiga: Floriana FC – FC Flora

ETV
26. september kl 17.30

TV 10 Olümpiastarti. Finaal

ETV2
27. september kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FCI Levadia – Tallinna FC Flora

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: