Olümpialiikumine

Eesti Paralümpiakomitee president: IPC otsus on valus ja šokeeriv

30.09.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Paralümpiakomitee (IPC) otsustas reedel Bahreinis toimunud kongressil lubada Venemaa ja Valgevene sportlased neutraalsete individuaalsportlastena 2024. aasta Pariisi paraolümpiamängudele.

Venemaa ja Valgevene sportlased saavad Pariisi paraolümpial osaleda

29.09.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Paraolümpiakomitee (IPC) otsustas Venemaa ja Valgevene sportlased tuleva aasta Pariisi paraolümpiamängudele lubada.

Poola tahab korraldada suveolümpiat

27.09.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Poola president Andrzej Duda teatas kolmapäeval, et Poola soovib 2036. aastal korraldada suveolümpiamänge. Oma kandidatuuri on üles seadmas ka Indoneesia, Mehhiko ja India.

Putin kritiseeris rahvusvahelist spordijuhtimist

12.09.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa president Vladimir Putin süüdistas rahvusvahelist olümpiakomiteed spordi politiseerimises ja kunagiste olümpiaideaalide hülgamises.

ROK lükkas järgmiste olümpialade otsuse edasi

06.09.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) pidi esialgse plaani järgi sel nädalal tegema otsuse 2028. aasta Los Angelese olümpiamängude uute spordialade osas, kuid ei ole jõudnud potentsiaalseid olümpialasid veel piisavalt arutada.

Balti spordijuhid: agressorriikide sportlastel pole spordiliikumises kohta

06.09.23 VARIA ... Kolmapäeval Vilniuses kohtunud Eesti, Läti ja Leedu olümpiakomiteede presidendid teatasid ühisavalduses, et mõistavad jätkuvalt hukka Venemaa sõjalise agressiooni, terrorismi ning halastamatult jõhkra vägivalla Ukraina territooriumil.

Vene sportlased siiski ei pääse Aasia mängudele olümpiapunkte koguma

02.09.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Kuigi juulis otsustas Aasia olümpiakomiteede nõukogu (OCA), et Venemaa ja Valgevene sportlased võivad 2024. aasta Pariisi olümpiamängude kvalifikatsioonipunktide kogumiseks osaleda sügisel toimuvatel Aasia mängudel, teatati nüüd, et venelased ja valgevenelased siiski ei saa seal võistelda.

Pariisis peeti OM-testvõistlusi, kuid Seine'i jõgi oli liiga saastunud

21.08.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Nädalavahetusel peeti 2024. aasta olümpiamängude võõrustajalinnas Pariisis triatloni testvõistlusi, kuid kaheks viimaseks võistluspäevaks tuvastati, et Seine'i jõe veekvaliteet ei olnud ujumisdistantsideks siiski kõlbulik.

Endine Los Angelese šerif näeb 2028. aasta olümpia eel julgeolekuprobleeme

12.08.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Los Angelese endine šerif Alex Villanueva, kes oli ametis 2018. aastast 2022. aastani, tõdes, et linn on olümpiamängude eel julgeolekulisest vaatepunktist täielikus madalseisus.

Pariisi olümpiamängude üks suuremaid katsumusi on julgeoleku tagamine

01.08.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Pariisi politseiprefekt Laurent Nunez möönis, et olümpiamängude korraldamise kogemuse puudumine võib osutuda suureks väljakutseks julgeoleku tagamisel.

Euroopa noorte olümpiafestivalil on Eesti teeninud seitse medalit

28.07.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Sloveenias Mariboris jätkuval Euroopa noorte olümpiafestivalil on eestlased teeninud juba seitse medalit. Festival toimub 23. juulist 29. juulini.

Pariisi olümpiamängude alguseni jääb täpselt aasta

26.07.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Täna täpselt aasta pärast, 26. juulil avatakse Pariisis 33. suveolümpiamängud.

Eestit esindab suvisel olümpiafestivalil üle 50 noorsportlase

20.07.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Pühapäeva õhtul saab Sloveenias Mariboris piduliku avapaugu Euroopa noorte olümpiafestival, kus Eestit esindab seitsmel alal 51 sportlast.

Vene sportlased saavad OM-punktide kogumiseks osaleda Aasia mängudel

08.07.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Aasia olümpiakomiteede nõukogu (OCA) otsustas laupäeval, et Venemaa ja Valgevene sportlased võivad 2024. aasta Pariisi olümpiamängude kvalifikatsioonipunktide kogumiseks osaleda sügisel toimuvatel Aasia mängudel.

ROK heitis poksiliidu välja, aga kinnitas ala kuulumist OM-kavva

23.06.23 POKS ... Kuigi Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) heitis rahvusvahelise poksiliidu IBA ametlikult enda seast välja, andis ROK-i peadirektor Christophe De Kepper omapoolse garantii, et poks kuulub nii Pariisi kui Los Angelese olümpiamängude võistlusprogrammi.

Olümpiatõrvik väisab teekonnal Pariisi ka Kariibi mere saari

23.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... 2024. aasta Pariisi olümpiamängude korralduskomitee avaldas reedel olümpiatule liikumise marsruudi. Tuli süüdatakse Kreekas Olümpias järgmise aasta 16. aprillil.

Prantsuse politsei otsis läbi Pariisi olümpia korraldajate peakorteri

20.06.23 VÄLISMAA ... Prantsusmaa politsei otsis teisipäeval läbi 2024. aasta Pariisi olümpiamängude korraldajate peakorteri.

Venemaa maadlusliidu juht: peaksime minema Pariisi olümpiale tankidega

19.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa maadlusliidu president Mihhail Mamiašvili ütles, et kui venelasi sunnitakse järgmise aasta Pariisi olümpial võistlema pagulastena, peaksid nad Prantsusmaa pealinna minema tankidega.

Põhja-Korea naaseb rahvusvahelisele spordiareenile

16.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Põhja-Korea saadab septembris algavatele Aasia mängudele umbes 200-liikmelise delegatsiooni, naastes sellega rahvusvahelisse sporti.

EOK esindaja: koondislased jälgivad kiivalt Venemaa kolleegide käekäiku

15.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti olümpiakomitee (EOK) kommunikatsioonijuht Merili Luuk ütles neljapäeval ETV saates "Terevisioon", et järgmisel nädalal algavateks Euroopa mängudeks kokku pandud 105-liikmeline Eesti koondis on ajaloo suurim. Luuk rääkis ka olukorrast olümpiakvalifikatsioonis, mis on sõja tõttu segaseks läinud.

FOTOD | Sajad lapsed nautisid Võrus Kelly Sildaru seltsis olümpiapäeva

14.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja finaali raames teisipäeval Võrus toimunud olümpiapäeval osales tuhatkond spordihuvilist last, kes said proovida erinevaid spordialasid, osaleda tillujooksus ning näha oma silmaga freestyle-suusataja Kelly Sildaru olümpiapronksmedalit.

Pariis sai OM-testvõistluse eel Seine'i jõe osas häid uudiseid

10.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Pariisi linn on otsustanud teha kuulsa Seine'i jõe ujumiskõlbulikuks ning reedel anti veekvaliteedile kõrge hinnang, mis tähendab, et plaan olümpiamängudel jõge kasutada on jõus.

Macron kinnitas, et Venemaa sportlastele osalemist olümpial ei takistata

09.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise olümpiakomitee president Thomas Bach sai Prantsusmaa presidendilt Emmanuel Macronilt taas lubaduse, et riik ei hakka takistama Venemaa ja Valgevene sportlaste võimalikku saabumist 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele.

Bach: agressorriikide sportlaste neutraalne osalus on seni edukalt läinud

01.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach väitis kolmapäeval, et Venemaa ja Valgevene sportlaste neutraalne osalus rahvusvahelistel võistlustel on seni läinud edukalt ning sellele vasturääkijate arvamus osutus valeks.

EOK toetas Ukraina spordikoole varustusega

01.06.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) saatis koostöös ettevõttega AS Jalajälg lastekaitsepäevaks Ukraina noorsportlastele spordivarustust ning -rõivastust.

EOK teenetemärgi pälvis 11 sporditegelast

26.05.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee (EOK) Paides toimunud Eesti Spordi Kongressil üle teenetemärgid üheteistkümnele sporditegelasele nende panuse eest Eesti olümpia- ja spordiliikumise arendamisel.

Bach kiitis G7 avaldust spordi kohta

24.05.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) president Thomas Bach jäi rahule eelmisel nädalal Hiroshimas toimunud läänemaailma mõjukamate riikide ehk G7 tippkohtumisel kõlama jäänud kommentaaridega spordivaldkonda puudutavates küsimustes.

Eesti suursaadik Ukrainas: sportlaste eeskuju on sõjas väga tähtis

22.05.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Ukraina on nüüdseks Venemaa sissetungi tõrjunud pea 15 kuud ning sealsed olud on muutunud igaveseks. Vikerraadio saates "Spordipühapäev" rääkis Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk sporditaristu olukorrast ja tippsportlaste eeskuju tähtsusest sōja ajal.

WADA: Moskva antidopingu uurimise tõttu on keelu saanud üle 200 sportlase

20.05.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) teatas, et 2019. aastal alanud uurimine Moskva antidopinguagentuuri (RUSADA) töösse on seni toonud võistluskeelu enam kui 200 sportlasele.

Läti olümpiakomitee juht astus huvide konflikti skandaali taustal tagasi

17.05.23 VÄLISMAA ... Läti olümpiakomitee juht Žoržs Tikmers otsustas oma ametipostilt taanduda. Tikmers tunnistas vigu tehtud töös, kuid tema sõnul ei ole ta seadusi rikkunud.

USA lahkus rahvusvahelisest poksiliidust, liitub World Boxinguga

27.04.23 POKS ... Ameerika Ühendriikide poksiliit (USA Boxing) teatas, et on lahkunud juhtimisprobleemide käes vaevlevast rahvusvahelisest poksiliidust (IBA) ning liitub uue alaliiduga World Boxing.

Suveolümpiaalade liit: agressorriikide sportlased sõda hukka mõistma ei pea

27.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheliste Suveolümpiaföderatsioonide Assotsiatsiooni (ASOIF) president Francesco Ricci Bitti ütles neljapäeval, et Venemaa ja Valgevene sportlased peavad rahvusvahelisele spordiareenile naastes allkirjastama nn neutraalsusdeklaratsiooni, kuid ei pea sõda hukka mõistma.

Olümpia korraldusõigust soovivad rootslased said positiivse signaali

22.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rootsis korraldatud uuringu järgi toetavad kohalikud inimesed 2030. aasta taliolümpiamängude võõrustamist juhul, kui tegemist on jätkusuutliku, demokraatliku ja kulutõhusa ettevõtmisega.

Sulgpalli alaliit säilitas agressorriikide sportlastele kehtestatud keelu

20.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline sulgpalliliit (BWF) teatas neljapäeval, et säilitab eelmisel aastal Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud võistluskeelu.

Paraolümpiakomitee president: meie reeglid võivad erineda ROK-i omadest

14.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise paraolümpiakomitee (IPC) president Andrew Parsons ütles neljapäeval, et IPC ja rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) nägemused Venemaa ja Valgevene sportlaste Pariisi olümpiamängudel osalemise osas võivad erineda.

Saksa siseminister: võistlusi korraldavad riigid pole jõuetud

10.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Saksamaa siseminister Nancy Faeser ütles esmaspäeval, et rahvusvahelisi spordivõistlusi korraldavad riigid saavad agressorriikide sportlaste osalust piirata viisade tagasilükkamisega.

Venemaa spordijuht usub, et piirangud nende sportlastele leevenevad

09.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Venemaa olümpiakomitee presidendi Stanislav Pozdnjakovi hinnangul muutuvad Venemaa sportlastele määratud sanktsioonid ja tingimused Pariisi olümpiamängude lähenedes leebemaks.

Agressorriikide uisutajate osas tehakse otsus mõne kuu pärast

07.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline Uisuliit (ISU) kinnitas reedel, et ei ole veel Venemaa ja Valgevene võistlustele lubamise osas otsust teinud. Alaliit võtab teema uuesti üles kas suvel või sügisel.

ROK: Ukraina kahjustab iseenda sporti

06.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) kritiseeris Ukraina võimude plaani keelata Ukraina sportlastel osalemine nendel võistlustel, kus teevad kaasa ka Venemaa ja Valgevene sportlased.

Ratsutamisliit säilitab agressorriikide sportlastele kehtestatud keelu

05.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline ratsaliit (FEI) teatas kolmapäeval, et säilitab Venemaa ja Valgevene sportlastele kehtestatud võistluskeelu, sest agressorriikide sportlaste neutraalsust ei ole võimalik defineerida ega hinnata.

Taekwondo alaliit lubab agressorriikide sportlased MM-ile

04.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvaheline taekwondo föderatsioon teatas teisipäeval, et Venemaa ja Valgevene võistlejad on mai lõpus algavale MM-ile neutraalsete sportlastena lubatud.

Enden: ühe ütlemise või mitteütlemisega näitad, kes sa oled

04.04.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Endine korvpallur ja korvpallitreener Heino Enden ütles teisipäeval ETV saates "Terevisioon", et sportlaste arvamused on spordimaailmas kõige olulisemad, kuid nende seisukohad Venemaa ja Valgevene sportlaste võistlustel osalemise kohta peavad olema konkreetsed ja selged.

Toomla: ROK kompab seda piiri, kaugele lääs lubab minna

03.04.23 SPORDIPOLIITIKA ... Ehkki Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) tegevus seoses Venemaa ja Valgevene sportlaste praeguse olukorraga on pakkunud viimase poole aasta jooksul läbivalt kõneainet, tõstis lõppenud nädal kogu problemaatika jälle mõneti uutesse kõrgustesse. Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi lektor, politoloog Raul Toomla ütles Vikerraadio saates "Spordipühapäev", et usub, et lõpuks saavutavad läänemeelsemad jõud ikkagi võidu.

Venemaa vehklemisliidu pealik: meil pole võimalik Pariisi OM-il osaleda

01.04.23 VEHKLEMINE ... Venemaa vehklemisföderatsiooni president Ilgar Mammadov ütles laupäeval, et rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK-i) soovitus keelata Venemaa julgeolekuasutustega seotud sportlastel rahvusvahelistel võistlustel osalemine tähendab sisuliselt, et ükski Venemaa vehkleja ei saa Pariisi olümpiamängudest osa võtta.

Ukraina ei lase oma sportlasi venelastega samadele võistlustele

31.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Ukraina võimud andsid reedel teada, et nende sportlased ei võistle nendel Pariisi olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlustel, kus löövad kaasa ka Venemaa sportlased.

ROK-i esindaja suukorvistas Johanna Talihärma: see oli kogu kõne kõige mõjusam hetk

31.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti olümpiakomitee (EOK) sportlaskomisjoni kuuluv laskesuusataja Johanna Talihärm sattus möödunud nädalal videokoosolekul vastuollu rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) esindajaga, mille tulemusel ei lubatud Eesti sportlasel oma kõne lõpetada. Talihärm rääkis olukorrast pikemalt ETV saates "Terevisioon".

ROK-i president mõistis hukka Vene sportlaste naasmist kritiseerivad riigid

30.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee ROK-i president Thomas Bach kritiseeris neljapäeval Euroopa riike, mis ei soovi näha Venemaa ja Valgevene sportlaste naasmist rahvusvahelistele võistlustele.

Vene olümpiakuld: usun, et keegi ei alistu ROK-i soovitustele

30.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Tokyo olümpiamängudel Venemaa Olümpiakomitee eest võimlemises kuldmedali võitnud Artur Dalalojan ütles neljapäeval, et ei plaani vaatamata rahvusvahelise olümpiakomitee soovitustele enda sõjaväega seotud koduklubist Moskva Dünamost lahkuda.

Klõtško: ROK-i president teenib Venemaa huve

29.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juhatus teatas teisipäeval, et soovitab rahvusvahelistel spordialaliitudel lubada Venemaa ja Valgevene üksikalade sportlased tagasi võistlustele. Poksilegend Volodõmõr Klõtško süüdistas seepeale ROK-i presidenti Thomas Bachi Venemaade huvide teenimises.

EOK kinnitas talialadel toetusesaajad, Petrõkina kerkis B-tasemele

29.03.23 OLÜMPIALIIKUMINE ... Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon kinnitas Team Estoniasse kuuluvate sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. aprillist.

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: