Veemoto

Kolm korda võimsamasse paati istuv Arand: alguses oli ikka suu kõrvuni

19.03.23 VEEMOTO ... Eesti veemototipp Stefan Arand ootab innukalt uut hooaega F2 paadiklassis oma uhiuue paadi roolis. Esialgu on plaanis hooajale rahulikult vastu minna, pikemates tulevikuplaanides on aga ikka ka maailmameistritiitel.

Marten Männi enne otsustavat etappi: tuleb see, mis tuleb

28.10.22 VEEMOTO ... Jetispordi maailmameister Jasmiin Üpraus on pika hooaja lõpetanud. Marten Männi läheb jahtima tiitlivõitu mainekas sarjas detsembri keskel.

Marten Männi võitis USA tähtsaima jetispordi võistluse

12.10.22 VEEMOTO ... Ameerika Ühendriikides Arizonas sõideti möödunud nädalavahetusel World Finals võistlus, mis oli ühtlasi jetispordi World Series sarja teiseks etapiks. Lake Havasu võistlus on USA kuulsaim ja tähtsaim jetispordi sündmus, mille ajalugu on aastakümnete pikkune. Kohal oli maailma absoluutne paremik ja Pro Ski GP klassis sai Marten Männi maailma ühe väärtuslikuma jetispordi tiitli –Pro Ski GP klassi World Finals esikoha.

Favoriidikoormat kandnud Aabrams tiitli kordamisest: peab ennast usaldama

04.10.22 VEEMOTO ... Eesti veemotosportlaste edukas hooaeg sai jätku, kui maailmameistriteks kuulutati ka Erko Aabrams ja Joonas Lember.

Aabrams kaitses MM-tiitlit ja Lember tuli ajaloo noorimaks maailmameistriks

03.10.22 VEEMOTO ... Veemotospordi Hydro GP võistlussarjas tuli Erko Aabrams teist aastat järjest F-500 paadiklassis maailmameistriks. Joonas Lember tuli ajaloo noorimaks maailmameistriks paadiklassis F-125.

GP3 klassi maailmameister Lauri: suurem eesmärk on GP1 maailmameistritiitel

07.09.22 VEEMOTO ... Eelmisel nädalavahetusel Ungaris toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel jetispordis tuli SKI Junior GP3 klassis maailmameistriks 13-aastane Tallinna Inglise kolledži õpilane Ander-Hubert Lauri. Noorel talendikal sportlasel on tulevikus kõrged eesmärgid.

Eesti jetisportlased teevad rekordiliselt edukat hooaega

06.09.22 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel sõideti Ungaris Levelekis selle aasta jetispordi juunioride maailmameistrivõistlused ja Euroopa meistrivõistluste sarja viimane neljas etapp. Kogu sarja jooksul on stardis olnud kokku pea 200 jetisportlast, kes selgitasid enda seast parimad kokku kümnes võistlusklassis. Eesti sportlasi osales EM-sarjas üheksateist.

Kärol Soodla võitis MM-il pronksmedali

05.09.22 VEEMOTO ... Itaalias Viverones selgitati möödunud nädalavahetusel paadiklassi GT-30 maailmameister. Mullusel MM-il hõbedale tulnud Kärol Soodla võitis seekord pronksmedali.

Arand: vormel neljaga jätame aasta lõpus hüvasti

30.08.22 VEEMOTO ... Nädalavahetusel Rootsis Smedjebackenis sõideti veemoto MM-sarjas kaks viimast etappi. Paadiklassis F-4 krooniti eestlane Stefan Arand maailmameistriks.

Stefan Arand tuli maailmameistriks F-4 paadiklassis

30.08.22 VEEMOTO ... Nädalavahetusel Rootsis Smedjebackenis sõideti veemoto MM-sarjas kaks viimast etappi. Paadiklassis F-4 krooniti eestlane Stefan Arand maailmameistriks. Selles paadiklassis pole varasemalt ükski eestlane MM-i tiitlit võitnud.

Selgusid Eesti meistrid jetispordis

18.08.22 VEEMOTO ... Jetispordi Eesti meistrivõistluste viieetapilise sarja viimane etapp sõideti Tallinnas Harku järvel. Kogu sarja jooksul oli erinevates klassides stardis 141 jetti, mis on kõigi aegade rekord. Lisaks Eesti sportlastele sõitsid sarja kaasa veel Leedu, Läti ja Soome võidusõitjad.

Eesti veemotosportlased võitsid EM-il viis medalit

16.08.22 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel sõideti Ungaris ja Leedus paadiklasside GT-15, GT-30, OSY-400 ja F-500 Euroopa meistrivõistlused. GT-15 noorteklassi Euroopa meistriks kuulutati Hendrik Arula.

Rootsi HydroGP-l said Aabrams, Peeba ja Lember pjedestaalile

02.08.22 VEEMOTO ... Rootsi HydroGP etapil F-500 klassis sai Erko Aabrams teise koha ning jätkab MM-sarja üldarvestuses liidrina. F-125 klassis sai Marek Peeba teise koha ning Joonas Lember oli kolmas. MM-sarja üldarvestuses jätkab liidrina endiselt Lember ning Peeba hoiab kolmandat kohta.

Männi naasis tippkonkurentsi kolmanda kohaga, küsimusi tekitas kohtunike otsus

26.07.22 VEEMOTO ... Marten Männi tuli möödunud nädalavahetusel jetispordi World Series avaetapil Pro Ski GP klassis kolmandale kohale. Väga head kiirust näidanud Männi oleks olnud kahe sõidu võiduga poodiumi kõrgeimal astmel, aga kohtunike kaheldava väärtusega otsus röövis selle võimaluse.

Paul Richard Laur tuli noorteklassi MM-il norralase järel teiseks

25.07.22 VEEMOTO ... Tallinnas Harku järvel selgitati möödunud nädalavahetusel maailma parimad piloodid ringrajapaatide noorteklassis GT-15. GT-15 on ainus ringrajapaatide võistlusklass noortele, kus Rahvusvaheline Veemootorispordi Föderatsioon UIM annab välja maailmameistritiitlit.

Euroopa meister Arand: natuke vedas, natuke oli sõiduoskust

20.07.22 VEEMOTO ... Lätis Aluksnes peetud veemoto paadiklassi F-4 Euroopa meistrivõistlustel kaitses tiitlit eestlane Stefan Arand. Kokku osales 16 paati.

Ander-Hubert Lauri tuli viiendat korda jetispordi Euroopa meistriks

19.07.22 VEEMOTO ... Portugalis toimus jetispordi EM-sarja kolmas etapp, kus juunioride SKI Junior GP3.3 vanuseklassis tuli Euroopa meistriks Ander-Hubert Lauri.

Stefan Arand kaitses Euroopa meistritiitlit

19.07.22 VEEMOTO ... Lätis Aluksnes selgitati nädalavahetusel paadiklassi F-4 Euroopa meister. Kohale oli tulnud kogu euroopa paremik ja stardijoonel oli 16 paati. Nende seas ka Eesti F-4 klassi esinumber ja möödunud aasta Euroopa meister Stefan Arand.

Eesti - Läti ühismeeskond tuli kestvussõidu MM-il pronksile

12.07.22 VEEMOTO ... Poolas Augustowos sõideti paadiklasside F-4 ja F-2 meeskondliku kestvussõidu MM. Mõlemal võistluspäeval pidi kuni neljaliikmeline meeskond suutma kuue tunni jooksul läbida võimalikult palju võistlusringe. Boksipeatused koos tankimiste ja pilootide vahetusega muutsid võistluse eriti põnevaks.

Maailmameister Aabrams tutvustab F500 paadi keerukat juhtimist

03.07.22 VEEMOTO ... Veemoto paadiklassi F500 maailmameister Erko Aabrams on ka tänavust hooaega hästi alustanud. Kahe etapi järel on ta MM-sarja liider.

Eesti jetisõitjad võtsid Poola EM-etapilt maksimumi

28.06.22 VEEMOTO ... Möödunud nädalal sõideti troopikalises kuumuses jetispordi EM-sarja Poola GP. Eesti sportlased võtsid Poola GP-lt neli etapivõitu, kaks teist kohta ja kolm kolmandat kohta.

Aabrams ja Arand tõusid MM-sarja liidriteks

28.06.22 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel toimusid ringrajapaatide MM-sarjade etapid Poolas ja Itaalias. Poolas Zninis sõideti paadiklassi F-500 MM-sarja teine etapp ja Itaalias Brindisis paadiklassi F-4 MM-sarja esimene etapp.

Harku järvel võistlesid jettide ja ringrajapaatide tipud

25.05.22 VEEMOTO ... Tallinnas Harku järvel toimus juba viiendat korda JetSki ja Powerboat Tallinn Open – võistlus, mis toimub ainulaadses formaadis, kus laupäevasel päeval sõidavad võidu jetid ning pühapäeval ringrajapaadid.

Algo Kuus: Joonas Lember näitas kõva sisu

18.05.22 VEEMOTO ... Läinud nädalavahetusel algasid veemotospordi rahvusvaheliste tiitlivõistluste hooajad. Seda nii paatidel kui ja jetidel. Ringrajapaatide HydroGP hooaja avas etapp Tšehhis, kus võisteldi klassides F-125, F-250 ja F-500. Jetisportlased olid aga samal ajal stardijoonel Hispaanias.

Lember teenis Tšehhis etapivõidu, Aabrams tuli teiseks

18.05.22 VEEMOTO ... Ringrajapaatide HydroGP hooaja avas klasside F-125, F-250 ja F-500 MM-sarja etapp Tšehhis. Eestlastest kaitses F-500 klassis oma tiitlit 2021. aasta hooaja maailmameister Erko Aabrams, klassis F-125 osalesid möödunud hooaja Euroopa meister Marek Peeba ja oma esimest F-125 klassi MM-hooaega alustav Joonas Lember.

Eesti sportlased teenisid jetispordi MM-sarja avaetapil viis esikohta

17.05.22 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel anti Hispaanias Ibiza saarel avalöök jetispordi MM-sarjale. MM-sarja selle hooaja uuenduseks on see, et kui varem on GP2, GP3 ja GP4 kategooriate MM peetud ühe võistluse põhisena, siis sellel aastal on neil kaks etappi. GP1 klasside MM-sari koosneb kuuest etapist.

Jasmiin Üpraus sihib meistritiitlit nii EM- kui MM-sarjas

19.04.22 VEEMOTO ... Eesti jetisõitja Jasmiin Üpraus alustab nädala pärast uut võistlushooaega, sihtides sel aastal meistritiitlit nii EM- kui MM-sarjas.

Veemootorispordi aasta sportlased on Mattias Reinaas ja Erko Aabrams

01.02.22 VEEMOTO ... Eesti Veemoto Liit tunnustas Pärnus toimunud pidulikul autasustamise galal 2021 hooaja Eesti meistreid ja aasta parimaid sportlasi.

Noor veemototäht peab rinda pistma kuiva perioodi ja erinevate jettidega

25.01.22 VEEMOTO ... Pandeemia tõttu jagati jetisõidus eelmise aasta MK-sarja viimaseid punkte alles nüüd jaanuaris Tais. Kahes võistlusklassis tõi MK-sarja üldvõitjale kuuluvad uhked võidutrofeed koju Mattias Reinaas.

Eesti jetisõitjad olid Tais edukad

19.01.22 VEEMOTO ... Tais toimunud jetisõidu MK-etapil krooniti Mattias Reinaas, Jasmiin Üpraus ja Ander-Hubert Lauri maailmakarikasarja üldvõitjateks.

Eesti jetisõitja Üpraus tuli MM-sarjas kolmandaks

15.11.21 VEEMOTO ... Nädalavahetusel lõppes Kuveidis jetispordi MM-hooaeg. Algselt neljaetapiliseks planeeritud MM-sarja kaks viimast etappi pidid toimuma Saudi Araabias ja Araabia Ühendemiraatides, aga jäeti Covid-19 pandeemia tõttu ära.

"Pealtnägija" tutvustab Eesti veemotospordi tõusvaid tähti

13.10.21 VEEMOTO ... Eesti veemotospordi tõusvad tähed on kaks 20-aastast neidu: Pärnust pärit jetisõitja Jasmiin Üpraus ning Harjumaalt pärit veevormelipiloot Sanna Aaslav-Kaasik on võitnud kahe peale juba rohkem medaleid kui mõni teine spordiala kokku. Samas on veemoto ka üpris ohtlik ning tulnud üle elada mitmeid napikaid, rääkisid hulljulged neiud "Pealtnägijas".

Jetisõidu kahekordne maailmameister Reinaas: MM-tiitlid on tehtud töö tasu

05.10.21 VEEMOTO ... Jetisõidus tegid tänavustel maailmameistrivõistlustel puhta töö noored Eesti sportlased Mattias Reinaas ja Mattias Siimann, kes võitsid mõlemad kaks MM-kulda.

Marek Peeba krooniti veemoto Euroopa meistriks

27.09.21 VEEMOTO ... Poolas Rogoznos toimunud veemoto hooaja viimastel tiitlivõistlustel tuli klassi F-125 Euroopa meistriks eestlane Marek Peeba.

Ajalooline nädalavahetus tõi Eesti veemotosportlastele viis MM-tiitlit

20.09.21 VEEMOTO ... Eesti veemotospordile oli möödunud nädalavahetus äärmiselt edukas. Mainekas F-500 paadiklassis krooniti nelja sõidu kokkuvõttes maailmameistriks Erko Aabrams, Itaalias Olbias anti avapauk jetispordi pro-klasside MM-sarjale ja sõideti klasside SKI GP2, GP3 ja Runabout GP2, GP4 ning Ladies GP4 ühe võistluse põhised maailmameistrivõistlused, kus eestlased teenisid neli MM-tiitlit.

Eesti veemotosportlastel oli edukas nädalavahetus

06.09.21 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel jagati ringrajapaatide maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel välja kolm medalikomplekti, millest oma noosi said ka eestlased.

Aabrams ja Peeba tõusid MM-sarja etapil pjedestaalile

01.09.21 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel sõideti Ukrainas Ternopilis veemoto paadiklasside F-125 ja F-500 MM-sarja teine etapp. Eesti sportlasi oli stardis neli. Kohal olid Itaalia HydroGP võitjad klassis F-125 Sanna Aaslav-Kaasik ja klassis F-500 Erko Aabrams. F-125 klassis olid stardis veel Marek Peeba ja oma MM-sarja debüüti tegev Joonas Lember.

Eestlanna Soodla tuli veemoto EM-il hõbedale

09.08.21 VEEMOTO ... Poolas Trzciankas selgitati möödunud nädalavahetusel välja paadiklassi GT-30 Euroopa parimad võidusõitjad. Eestit oli esindamas neli sportlast – Kärol Soodla, Märten Arula, Erik-Rennes Pihlak ja Sten Ivanov. Suurimateks favoriitideks EM-tiitlile olid kehtiv maailmameister Laura Lakovica Lätist ja MM-i hõbe Kärol Soodla.

Stefan Arand tuli RaceWKND sarja etapil kolmandaks

04.08.21 VEEMOTO ... Soome RaceWKND ringrajapaatide sarjas sõideti Kotkas eelviimane ehk neljas etapp, kus Stefan Arand sai kolmanda koha.

Stefan Arand tõusis Soomes RaceWKND sarja liidriks

21.07.21 VEEMOTO ... Soomes Kuopios sõideti RaceWKND võistlussarja kolmas etapp klassile Formula 4. Soomlased on juba mitmeid aastaid valitsenud paadiklassi F-4 nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlustel. Möödunud hooajal tõid soomlased MM-ilt koju kolmikvõidu. Stefan Arand on RaceWKND sarja kaasa sõitmas juba neljandat hooaega ja soomlaste kõrge tase ongi olnud üks põhimotivaatoritest sarjas osalemiseks.

Eestlased võitsid jetispordi EM-sarjas kaheksa medalit

20.07.21 VEEMOTO ... Jetispordi kaheetapilisele EM-sarjale tõmmati joon alla Ungari GP-ga, mille kahel etapil osales erinevates klassides kokku üle 150 sõitja enam kui kahekümne viiest riigist üle Euroopa. Eestist osales sarjas rekordilised 22 pilooti ning pälviti kaheksa medalit.

Marten Männi saavutas kiire sõiduga Euroopa meistrivõistluste hõbemedali

19.07.21 VEEMOTO ... Kaks etappi ja kuus võistlussõitu, sellised olid tänavused jetispordi Euroopa meistrivõistlused. Ski GP1 klassis võistelnud Marten Männi tegi mõlemal etapil head ja stabiilsed sõidud ning tasuks tänavune Euroopa meistrivõistluste hõbemedal.

Eesti veemotosõitja Kärol Soodla tuli MM-il teiseks

12.07.21 VEEMOTO ... Lätis Aluksnes lõppesid pühapäeval paadiklassi GT-30 maailmameistrivõistlused. Algselt eelmiseks aastaks planeeritud võistlus lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi ja GT-30 klassis MM-tiitlit möödunud hooajal välja ei antud.

Eesti jetisõitjad võitsid Poola EM-etapilt kaheksa poodiumikohta

05.07.21 VEEMOTO ... Poolas Elkis sõideti Euroopa meistrivõistluste esimene etapp jetispordis. Hooaja esimesele jetispordi tiitlivõistlusele tuli 132 võistlejat, neist rekordilised 20 sportlast oli kohale sõitnud Eestist.

Harku järvel sõideti Tallinn Open 2021 veemootorispordis

29.06.21 VEEMOTO ... Nädalavahetusel toimus Harku järvel Eesti selle suve veemootorispordi tippsündmus Tallinn Open 2021.

Eesti veemotosõitja tuli EM-il neljandaks

28.06.21 VEEMOTO ... Poolas Chodziezis kogunesid Euroopa parimad F-500 piloodid, et selgitada välja selle aasta Euroopa meister. Eestit oli Poola sõitnud esindama alles mõni nädal tagasi klassi F-500 MM-sarja etapi võitnud Erko Aabrams.

Eestlased võtsid veemoto noorte EM-il kolmikvõidu

15.06.21 VEEMOTO ... Soomes Raumas ja Itaalias Borettos toimusid selle aasta esimesed tiitlivõistlused ringrajapaatidele. Raumas toimunud noorteklassi GT-15 EM-il võtsid Eesti noormehed kolmikvõidu.

Aasta parimateks veemootorisportlasteks kuulutati Soodla ja Üpraus

19.02.21 VEEMOTO ... Eesti Veemoto Liit kuulutas välja 2020. aasta parimad sportlased, treenerid ja spordiklubid.

MM-hõbe Jasmiin Üpraus sai koroona-aastal tehnilist poolt arendada

10.12.20 VEEMOTO ... Tänavu Eesti olümpiakomitee aasta parima sportlase valikusse mahtunud veemotosportlane Jasmiin Üpraus on koroona-aastaga isegi rahul, kuna see andis võimaluse rohkem tehnilise poolega tegeleda.

15-aastane Eesti jetisportlane nopib täiskasvanute arvestuses medaleid

08.11.20 VEEMOTO ... Eesti jetisportlased võitsid tänavu tiitlivõistlustel seitse medalit. Eelnevalt juunioride seas medaleid noppinud Mattias Reinaas tõi koju esimesed meeste konkurentsis võidetud trofeed. Lisaks tuli ta kahekordseks Eesti ja kolmekordseks Läti meistriks.

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: