Veemoto

Algo Kuus: Joonas Lember näitas kõva sisu

18.05.22 VEEMOTO ... Läinud nädalavahetusel algasid veemotospordi rahvusvaheliste tiitlivõistluste hooajad. Seda nii paatidel kui ja jetidel. Ringrajapaatide HydroGP hooaja avas etapp Tšehhis, kus võisteldi klassides F-125, F-250 ja F-500. Jetisportlased olid aga samal ajal stardijoonel Hispaanias.

Lember teenis Tšehhis etapivõidu, Aabrams tuli teiseks

18.05.22 VEEMOTO ... Ringrajapaatide HydroGP hooaja avas klasside F-125, F-250 ja F-500 MM-sarja etapp Tšehhis. Eestlastest kaitses F-500 klassis oma tiitlit 2021. aasta hooaja maailmameister Erko Aabrams, klassis F-125 osalesid möödunud hooaja Euroopa meister Marek Peeba ja oma esimest F-125 klassi MM-hooaega alustav Joonas Lember.

Eesti sportlased teenisid jetispordi MM-sarja avaetapil viis esikohta

17.05.22 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel anti Hispaanias Ibiza saarel avalöök jetispordi MM-sarjale. MM-sarja selle hooaja uuenduseks on see, et kui varem on GP2, GP3 ja GP4 kategooriate MM peetud ühe võistluse põhisena, siis sellel aastal on neil kaks etappi. GP1 klasside MM-sari koosneb kuuest etapist.

Jasmiin Üpraus sihib meistritiitlit nii EM- kui MM-sarjas

19.04.22 VEEMOTO ... Eesti jetisõitja Jasmiin Üpraus alustab nädala pärast uut võistlushooaega, sihtides sel aastal meistritiitlit nii EM- kui MM-sarjas.

Veemootorispordi aasta sportlased on Mattias Reinaas ja Erko Aabrams

01.02.22 VEEMOTO ... Eesti Veemoto Liit tunnustas Pärnus toimunud pidulikul autasustamise galal 2021 hooaja Eesti meistreid ja aasta parimaid sportlasi.

Noor veemototäht peab rinda pistma kuiva perioodi ja erinevate jettidega

25.01.22 VEEMOTO ... Pandeemia tõttu jagati jetisõidus eelmise aasta MK-sarja viimaseid punkte alles nüüd jaanuaris Tais. Kahes võistlusklassis tõi MK-sarja üldvõitjale kuuluvad uhked võidutrofeed koju Mattias Reinaas.

Eesti jetisõitjad olid Tais edukad

19.01.22 VEEMOTO ... Tais toimunud jetisõidu MK-etapil krooniti Mattias Reinaas, Jasmiin Üpraus ja Ander-Hubert Lauri maailmakarikasarja üldvõitjateks.

Eesti jetisõitja Üpraus tuli MM-sarjas kolmandaks

15.11.21 VEEMOTO ... Nädalavahetusel lõppes Kuveidis jetispordi MM-hooaeg. Algselt neljaetapiliseks planeeritud MM-sarja kaks viimast etappi pidid toimuma Saudi Araabias ja Araabia Ühendemiraatides, aga jäeti Covid-19 pandeemia tõttu ära.

"Pealtnägija" tutvustab Eesti veemotospordi tõusvaid tähti

13.10.21 VEEMOTO ... Eesti veemotospordi tõusvad tähed on kaks 20-aastast neidu: Pärnust pärit jetisõitja Jasmiin Üpraus ning Harjumaalt pärit veevormelipiloot Sanna Aaslav-Kaasik on võitnud kahe peale juba rohkem medaleid kui mõni teine spordiala kokku. Samas on veemoto ka üpris ohtlik ning tulnud üle elada mitmeid napikaid, rääkisid hulljulged neiud "Pealtnägijas".

Jetisõidu kahekordne maailmameister Reinaas: MM-tiitlid on tehtud töö tasu

05.10.21 VEEMOTO ... Jetisõidus tegid tänavustel maailmameistrivõistlustel puhta töö noored Eesti sportlased Mattias Reinaas ja Mattias Siimann, kes võitsid mõlemad kaks MM-kulda.

Marek Peeba krooniti veemoto Euroopa meistriks

27.09.21 VEEMOTO ... Poolas Rogoznos toimunud veemoto hooaja viimastel tiitlivõistlustel tuli klassi F-125 Euroopa meistriks eestlane Marek Peeba.

Ajalooline nädalavahetus tõi Eesti veemotosportlastele viis MM-tiitlit

20.09.21 VEEMOTO ... Eesti veemotospordile oli möödunud nädalavahetus äärmiselt edukas. Mainekas F-500 paadiklassis krooniti nelja sõidu kokkuvõttes maailmameistriks Erko Aabrams, Itaalias Olbias anti avapauk jetispordi pro-klasside MM-sarjale ja sõideti klasside SKI GP2, GP3 ja Runabout GP2, GP4 ning Ladies GP4 ühe võistluse põhised maailmameistrivõistlused, kus eestlased teenisid neli MM-tiitlit.

Eesti veemotosportlastel oli edukas nädalavahetus

06.09.21 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel jagati ringrajapaatide maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel välja kolm medalikomplekti, millest oma noosi said ka eestlased.

Aabrams ja Peeba tõusid MM-sarja etapil pjedestaalile

01.09.21 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel sõideti Ukrainas Ternopilis veemoto paadiklasside F-125 ja F-500 MM-sarja teine etapp. Eesti sportlasi oli stardis neli. Kohal olid Itaalia HydroGP võitjad klassis F-125 Sanna Aaslav-Kaasik ja klassis F-500 Erko Aabrams. F-125 klassis olid stardis veel Marek Peeba ja oma MM-sarja debüüti tegev Joonas Lember.

Eestlanna Soodla tuli veemoto EM-il hõbedale

09.08.21 VEEMOTO ... Poolas Trzciankas selgitati möödunud nädalavahetusel välja paadiklassi GT-30 Euroopa parimad võidusõitjad. Eestit oli esindamas neli sportlast – Kärol Soodla, Märten Arula, Erik-Rennes Pihlak ja Sten Ivanov. Suurimateks favoriitideks EM-tiitlile olid kehtiv maailmameister Laura Lakovica Lätist ja MM-i hõbe Kärol Soodla.

Stefan Arand tuli RaceWKND sarja etapil kolmandaks

04.08.21 VEEMOTO ... Soome RaceWKND ringrajapaatide sarjas sõideti Kotkas eelviimane ehk neljas etapp, kus Stefan Arand sai kolmanda koha.

Stefan Arand tõusis Soomes RaceWKND sarja liidriks

21.07.21 VEEMOTO ... Soomes Kuopios sõideti RaceWKND võistlussarja kolmas etapp klassile Formula 4. Soomlased on juba mitmeid aastaid valitsenud paadiklassi F-4 nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlustel. Möödunud hooajal tõid soomlased MM-ilt koju kolmikvõidu. Stefan Arand on RaceWKND sarja kaasa sõitmas juba neljandat hooaega ja soomlaste kõrge tase ongi olnud üks põhimotivaatoritest sarjas osalemiseks.

Eestlased võitsid jetispordi EM-sarjas kaheksa medalit

20.07.21 VEEMOTO ... Jetispordi kaheetapilisele EM-sarjale tõmmati joon alla Ungari GP-ga, mille kahel etapil osales erinevates klassides kokku üle 150 sõitja enam kui kahekümne viiest riigist üle Euroopa. Eestist osales sarjas rekordilised 22 pilooti ning pälviti kaheksa medalit.

Marten Männi saavutas kiire sõiduga Euroopa meistrivõistluste hõbemedali

19.07.21 VEEMOTO ... Kaks etappi ja kuus võistlussõitu, sellised olid tänavused jetispordi Euroopa meistrivõistlused. Ski GP1 klassis võistelnud Marten Männi tegi mõlemal etapil head ja stabiilsed sõidud ning tasuks tänavune Euroopa meistrivõistluste hõbemedal.

Eesti veemotosõitja Kärol Soodla tuli MM-il teiseks

12.07.21 VEEMOTO ... Lätis Aluksnes lõppesid pühapäeval paadiklassi GT-30 maailmameistrivõistlused. Algselt eelmiseks aastaks planeeritud võistlus lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi ja GT-30 klassis MM-tiitlit möödunud hooajal välja ei antud.

Eesti jetisõitjad võitsid Poola EM-etapilt kaheksa poodiumikohta

05.07.21 VEEMOTO ... Poolas Elkis sõideti Euroopa meistrivõistluste esimene etapp jetispordis. Hooaja esimesele jetispordi tiitlivõistlusele tuli 132 võistlejat, neist rekordilised 20 sportlast oli kohale sõitnud Eestist.

Harku järvel sõideti Tallinn Open 2021 veemootorispordis

29.06.21 VEEMOTO ... Nädalavahetusel toimus Harku järvel Eesti selle suve veemootorispordi tippsündmus Tallinn Open 2021.

Eesti veemotosõitja tuli EM-il neljandaks

28.06.21 VEEMOTO ... Poolas Chodziezis kogunesid Euroopa parimad F-500 piloodid, et selgitada välja selle aasta Euroopa meister. Eestit oli Poola sõitnud esindama alles mõni nädal tagasi klassi F-500 MM-sarja etapi võitnud Erko Aabrams.

Eestlased võtsid veemoto noorte EM-il kolmikvõidu

15.06.21 VEEMOTO ... Soomes Raumas ja Itaalias Borettos toimusid selle aasta esimesed tiitlivõistlused ringrajapaatidele. Raumas toimunud noorteklassi GT-15 EM-il võtsid Eesti noormehed kolmikvõidu.

Aasta parimateks veemootorisportlasteks kuulutati Soodla ja Üpraus

19.02.21 VEEMOTO ... Eesti Veemoto Liit kuulutas välja 2020. aasta parimad sportlased, treenerid ja spordiklubid.

MM-hõbe Jasmiin Üpraus sai koroona-aastal tehnilist poolt arendada

10.12.20 VEEMOTO ... Tänavu Eesti olümpiakomitee aasta parima sportlase valikusse mahtunud veemotosportlane Jasmiin Üpraus on koroona-aastaga isegi rahul, kuna see andis võimaluse rohkem tehnilise poolega tegeleda.

15-aastane Eesti jetisportlane nopib täiskasvanute arvestuses medaleid

08.11.20 VEEMOTO ... Eesti jetisportlased võitsid tänavu tiitlivõistlustel seitse medalit. Eelnevalt juunioride seas medaleid noppinud Mattias Reinaas tõi koju esimesed meeste konkurentsis võidetud trofeed. Lisaks tuli ta kahekordseks Eesti ja kolmekordseks Läti meistriks.

19-aastane Sanna Aaslav-Kaasik jätkab medalitega suguvõsa traditsioone

18.10.20 VEEMOTO ... Eesti spordis pole kunagi ülaru palju naisi, kes võidavad tiitlivõistlustel medaleid. Veemotos särab Sanna Aaslav-Kaasik, kes meestega ühes paadiklassis konkureerides on võitnud nii maailma kui Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali.

Eesti veemotosportlased on sel hooajal võitnud 14 tiitlivõistluste medalit

09.10.20 VEEMOTO ... Kuigi koroonaviirus räsis ka veemotos rahvusvahelist kalendrit, on Eesti veemotosportlased võitnud sel hooajal täiskasvanute ja noorte arvestuses kokku 14 tiitlivõistluste medalit. Viimati toodi ringrajapaatide maailmameistrivõistlustel Tšehhist koju üks kuld- ja kaks hõbemedalit.

Eestlased pälvisid ringrajapaatide MM-ilt kulla ja kaks hõbedat

06.10.20 VEEMOTO ... Tšehhis Jedovnices selgitati möödunud nädalavahetusel ringrajapaatide maailmameistrid klassides F-125, F-250 ja F-500. Eestlased pälvisid tiitlivõistlustelt ühe kuld- ja kaks hõbemedalit.

Eesti veemotosõitja võitis noorte MM-il hõbemedali

29.09.20 VEEMOTO ... Rootsis Östhammaris toimus üks selle aasta viimaseid ringrajapaatide rahvusvahelisi tiitlivõistlusi. Eesti sportlasi oli stardis neli ning hõbemedali pälvis põneva võistluse järel selle aasta Balti- ja Eesti meister Joonas Lember.

Eesti võitis jetispordi EM-ilt kaheksa medalit ja juunioride MM-tiitli

09.09.20 VEEMOTO ... Poolas tõmmati joon alla tänavustele jetispordi Euroopa meistrivõistlustele ja juuniorite maailmameistrivõistlustele. Erinevates klassides osales kahel etapil kokku 151 startijat enam kui 20 riigist.

Eesti veemotosõitjad olid Läti meistrivõistluste sarjas edukad

03.09.20 VEEMOTO ... Jelgavas peetud ringrajapaatide Läti meistrivõistluste sarja viimane etapp lõppes Eesti sõitjatele edukalt. Neljaetapilise sarja kokkuvõttes võideti üks meistritiitel ja kolm erinevat värvi medalit.

Eesti jetisõitjad võitsid Ungari EM-etapilt seitse pjedestaalikohta

01.09.20 VEEMOTO ... Ungaris Nyiregyhaza-Levelekis võtsid nädalavahetusel mõõtu Euroopa parimad jetisõitjad. Eestist oli osalemas kaheksa sportlast, kellest seitse jõudis pjedestaalile.

Heitlikud ilmaolud soosisid Harku järvel eestlasi

23.08.20 VEEMOTO ... Sel nädalal Harku järvel toimunud Jetski ja Powerboat Tallinn Openil võistlesid pühapäeval ringrajapaadid. Heitlikes ilmaoludes toimunud võistlusel selgitati välja võitjad viies võistlusklassis.

Üpraus ja Männi panid Harku järvel oma paremuse maksma

22.08.20 VEEMOTO ... Veemoto jetski ja powerboat TallinnOpenil olid Harku järvel esimesel võistluspäeval stardis jetisportlased.

Eestlased võitsid veemoto EM-ilt kaks kulda ja ühe hõbeda

17.08.20 VEEMOTO ... Leetu Kupiskisesse kogunesid sellel aastal esmakordselt ringrajapaatide piloodid üle Euroopa, et selgitada välja Euroopa meistrid paadiklassides GT-15, GT-30 ja OSY-400. Eesti sportlased võitsid kaks kuldmedalit ja ühe hõbeda.

Jasmiin Üpraus seljatas Kakumäel lätlannast maailmameistri

27.07.20 VEEMOTO ... Pärast pikemat pausi peeti laupäeval Eesti meistrivõistluste esimene etapp jetispordis. Erinevates võistlusklassides oli kokku 83 startijat ja kohal oli kogu Eesti paremik. Lisaks eestlastele olid stardis põhjanaabrid Soomest ja lõunanaabrid Lätist.

Eestlased võidutsesid Balti veemoto meistrivõistlustel

26.07.20 VEEMOTO ... Tallinnas Harku järvel toimusid veemoto Balti meistrivõistlused ringrajapaatidele. Eesti veemotosõitjad tulid Balti meistriks neljas võistlusklassis.

Ringrajapaatide Balti MV avapäeval näitas head minekut Erko Aabrams

25.07.20 VEEMOTO ... Harku järvel algasid Balti meistrivõistlused ringrajapaatidele. Laupäeval peeti avasõidud, medalid jagatakse välja pühapäeval.

Stefan Arand: tundub, et 2020 on rohkem selline enesearengu aasta

03.05.20 VEEMOTO ... Mitmekordne maailma- ja Euroopa veemotomeistri Stefan Arandi sõnul andis koroonakriis tema tänavustele plaanidele suure hoobi, kuid pikk paus võimaldab tal ennast arendada ja tegeleda vanade hobidega.

Rasmus Haugasmägi: ei salga, et motivatsiooniga on olnud probleeme

03.05.20 VEEMOTO ... Eesti veemotosportlane Rasmus Haugasmägi tunnistab, et edukast karjäärist hoolimata on ta kaalunud tippspordiga lõpparve tegemist. Praegune koroonakriisist tingitud paus on aga ka seitsmekordse maailmameistri tähtsa otsuse langetamise edasi lükanud.

11-aastane Eesti jetisportlane kuulutati maailma parimaks

09.03.20 VEEMOTO ... Rahvusvaheline veemoto föderatsiooni (UIM) maailmameistrite gala toimus sellel aastal kevadiselt värskes Lausanne'is. Olümpia kodulinna Šveitsis olid kutsutud möödunud hooaja kõigi võistlusklasside maailmameistrid ja edetabeliliidrid üle maailma.

Üpraus tõusis Kuveidi GP teise kohaga maailma edetabeli liidriks

17.02.20 VEEMOTO ... Jetispordi hooaeg sai avalöögi Kuveidis, kus sõideti MM-sarja I etapp. Sündmusi täis võidusõidul pälvis Jasmiin Üpraus kokkuvõttes teise koha, millega tõusis esmakordselt maailma edetabeli liidriks.

Arand valiti Põhjamaade parimaks veemotosportlaseks

28.01.20 VEEMOTO ... Möödunud nädalavahetusel kogunesid Põhjamaade veemootorispordi alaliitude esindajad Tallinnasse aastakoosolekule, mille kulminatsiooniks oli Põhjamaade aasta parima veemootorisportlase valimine.

MM-tiitlit jahtiv Üpraus: jetisport on suur pere, kus kõik üksteist aitavad

12.01.20 VEEMOTO ... Jetisportlane Jasmiin Üpraus on valitsev Euroopa meister ja 2018. aasta MM-pronks. Kooli lõpetamise kõrvalt tahab ta tänavu tulla maailmameistriks ja kaitsta ka EM-tiitlit.

Jasmiin Üpraus 2019. aastast: rohkelt rõõmu, võite ja õppimist

23.12.19 VEEMOTO ... Jetispordi MM-sarja suur finaal sõideti juba traditsiooniliselt Araabia Ühendemiraatides Sharjahs. Aastast 2005 on suuruselt kolmandas emiraadis sõidetud ringrajapaatide F-1 klassi MM-sarja finaali ja aastast 2015 on seal toimunud jetispordi MM-sarja finaalid. Sharjah GP-le oli tulnud osalema üle 60 piloodi ja esindatud oli pea 30 riiki.

Jasmiin Üpraus oli Sharjah GP kvalifikatsioonis teine

17.12.19 VEEMOTO ... Araabia Ühendemiraatides Sharjahis peetaval veemoto GP-l sai Jasmiin Üpraus Ski Ladies kvalifikatsioonis teise koha.

Jasmiin Üpraus tuli Hiinas teiseks

14.10.19 VEEMOTO ... Qingdao tervitas üle kogu maailma jetispordi Hiina GP-le saabunud jetisportlasi tugeva tuule ja vihmaga. 67 jetisportlast olid tulnud võistlema MM-sarja klassides SKI Ladies GP1, SKI GP1 ja Runabout GP1. Kollasel merel sõidetud etapi esimestel päevadel tuli sportlastel võidelda kuni kahemeetriste lainetega, mis tegi sõidu ettearvamatuks ja väga põnevaks.

Joonas Lember võitis noorte EM-ilt pronksmedali

24.09.19 VEEMOTO ... Nädalavahetusel kogunesid Saksamaale Rendsburgi parimad noored piloodid, et välja selgitada ringrajapaatide noorteklassi GT-15 Euroopa meister.

täna otse:

ERR Sport
24. mai kl 12.15

Jäähoki MM. Rootsi – Läti

ERR Sport
24. mai kl 20.15

Jäähoki MM. Soome – Tšehhi

ülekanded/saated

ETV2
25. mai kl 17.50

CEV võrkpalli Kuldliiga. Eesti – Tšehhi

ERR Sport
25. mai kl 19.20

Jalgpalli Premium liiga: JK Narva Trans – Tallinna FC Flora

ETV2
26. mai kl 16.00

Jäähoki MM. 1. veerandfinaal

ERR Sport
26. mai kl 16.15

Jäähoki MM. 2. veerandfinaal

ERR Sport
26. mai kl 18.20

Tour of Estonia. Proloog

ETV2
26. mai kl 19.30

TV 10 olümpiastarti. IV etapp

ETV2
26. mai kl 20.00

Jäähoki MM. 3. veerandfinaal

ERR Sport
26. mai kl 20.15

Jäähoki MM. 4. veerandfinaal

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: