Triatlon

Triatloniliit kinnitas Kaidi Kivioja olümpiakoha

15.06.21 TRIATLON ... Teisipäeval saabus kinnitus, et triatleet Kaidi Kivioja on kvalifitseerunud Tokyo olümpiamängudele. Nii meeste kui naiste starti pääses 55 triatleeti ning Kivioja asub naiste triatloni stardijoonele 27. juulil.

Kaidi Kivioja: olen nii vaimselt kui füüsiliselt tugevamaks saanud

03.06.21 TRIATLON ... 28-aastane triatleet Kaidi Kivioja valmistub oma sportlaskarjääri teiseks olümpiaks. Tokyo pääset on triatlonis võimalik teenida mitut moodi, aga Kivioja peaks kvalifitseeruma individuaalse olümpiaedetabeli põhjal.

Ironmani peakorraldaja: tänavu ootame Tallinna tugevat seltskonda

02.06.21 TRIATLON ... Tallinna Ironmani toimumiseni jääb pisut üle kahe kuu. Kolmapäeval tutvustasid korraldajad suurvõistluse plaane, mis toob augusti esimesel nädalavahetusel Tallinna ja selle lähiümbrusse üle 4200 triatleedi.

Kaidi Kivioja sai triatloni MK-etapil 11. koha

30.05.21 TRIATLON ... Itaalias Arzachenas peetud MK-etapil saavutas Kaidi Kivioja sprindidistantsil 11. koha.

Eesti Triatloni Liidu karikasarja avaetapi võit läks Kevin Vabaorule

23.05.21 TRIATLON ... Laupäeval algas 14. Jõulumäe duatloniga nii Eesti Triatloni Liidu karikasarja esimene etapp kui ka Balti karikasarja teine etapp. Põhidistantsil noppis meeste seas võidu Kevin Vabaorg (Vinni VAK) ning naiste seas Mari Mai Ruusi (Ujumise Spordiklubi)

Räppo sai rahvarohkel karikaetapil 43. ja Sikk 63. koha

15.05.21 TRIATLON ... Itaalias Caorles toimus läbi aegade suurima osalejate arvuga Euroopa karikaetapp, milles tegid triatlonihooaja avastardi eestlased Henry Räppo ja Johannes Sikk.

Rait Ratasepp võtab ette uue katsumuse

05.05.21 TRIATLON ... Ultratriatleet Rait Ratasepp, kes paistab tihti silma enesele korraldatud maratonikatsumustega, plaanib taaskord jooksuradadele suunduda. Kui eelmine aasta sai läbitud 20 päevaga 20 maratoni, siis sel aastal on Ratasepal plaanis läbida poole lühema ajaga sama arv maratone: üks hommikul ning üks õhtul kümme päeva järjest.

Kaidi Kivioja saavutas triatloni Euroopa karikaetapil 27. koha

19.04.21 TRIATLON ... Põhja-Aafrikas asuvas Hispaania linnas Melillas peeti pühapäeval selle hooaja esimene triatloni Euroopa karikaetapp.

Kivioja enne hooaja avavõistlust: julgen öelda, et olen elu parimas vormis

15.04.21 TRIATLON ... Olümpiapiletit jahtiv triatleet Kaidi Kivioja avab pühapäeval võistlushooaja Hispaanias Melillas toimuval Euroopa karikaetapil. Oma talvise ettevalmistusega jäi ta väga rahule.

Talitriatloni Eesti meistriteks tulid Robin Möll ja Mariann Sulg

28.02.21 TRIATLON ... Jõulumäel toimusid läheneva kevade ja rohkete plusskraadide kiuste tänavused Eesti meistrivõistlused talitriatlonis. Esikohad pälvisid Robin Mäll ja Mariann Sulg.

Parim meestriatleet Räppo: Tokyo OM-ist olen kaugel, aga samm edasi on tehtud

22.11.20 TRIATLON ... Kahel viimasel hooajal on Eesti parimaks meestriatleediks valitud praegu 22-aastane Henry Räppo. Võistluste vähesusest hoolimata loeb ta lõppenud hooaega enda jaoks kasulikuks, sest tunnetas isiklikku arengut.

Aasta parimateks triatleetideks nimetati Kivioja ja Räppo

09.11.20 TRIATLON ... Laupäeval Elva Kultuurikeskuses toimunud Eesti triatloniaasta pidulikul lõpetamisel pälvisid aasta triatleedi aunimetuse sarnaselt eelmisele aastale Kaidi Kivioja ja Henry Räppo, parimaks treeneriks valiti Margus Tamm.

Võistluspaika teel olnud Ratasepp sai viiekordse ultratriatloni tühistamisteate

23.10.20 TRIATLON ... Neljapäeva varahommikul startis ultratriatleet Rait Ratasepp kolmeliikmelise tiimiga matkaautoga Prantsusmaale Colmari poole, kus pidi toimuma viiekordne katkematu ultratriatlon. Pärast 24 tundi autosõitu ja kõigest paar tundi enne võistluspaika jõudmist tuli teade kauaoodatud võistluse tühistamisest.

Poola farmer tahab saja päeva jooksul läbi teha sada Ironmani

15.10.20 TRIATLON ... End juba Guinessi rekordite raamatusse kirjutanud Poola farmer Ryszard Kalacynski on võtnud uue eesmärgi ning tahab koduküla taas kaardile tuua, läbides esimese inimesena saja päeva jooksul sada Ironmani (3,8 km ujumist, 180 km jalgrattasõitu, 42,2 km jooksmist).

MK-etapiga hooaja lõpetanud Kaidi Kivioja pälvis 23. koha

11.10.20 TRIATLON ... Itaalias Sardiinia saarel peetud triatloni MK-sarja kolmandal etapil pälvis Kaidi Kivioja 23. koha. Henry Räppo lõpetas meeste seas 47. positsioonil.

Eesti meistrid duatlonis on Henry Räppo ja Anette Zukker

21.09.20 TRIATLON ... Eesti Triatloni Liidu karikasarja viimasel etapil, 25. Saaremaa duatlonil selgusid kõikide vanuseklasside Eesti meistrid. Kiireim mees oli Henry Räppo ja kiireim naine Anette Zukker.

VIDEO | Triatleet loovutas lõpusirgel eksinud konkurendile oma koha

20.09.20 TRIATLON ... Hispaanias Santanderis toimunud triatloni olümpiadistantsi võistlusel nähti tõeliselt spordimehelikku käitumist, kui hispaanlane Diego Mentrida loobus lõpusirgel talle sülle kukkunud kolmandast kohast.

Triatleet Vincent Luis kaitses Hamburgis MM-tiitlit

06.09.20 TRIATLON ... Saksamaal Hamburgis toimunud triatloni maailmameistrivõistlustel krooniti võitjateks prantslane Vincent Luis ja inglanna Georgia Taylor-Brown.

FOTOD | Kivioja sai Ironman Tallinn 70.3 võistlusel 3. koha, üldvõit Taani

05.09.20 TRIATLON ... Laupäeva varahommikul anti start Ironman Tallinn ja Ironman Tallinn 70.3 võistlustele. Täispikal triatlonil ujuvad sportlased 3,8 km, sõidavad 180 km rattaga ja jooksevad 42,2 km, poolpikal on aga 1,9 km ujumist, 90 km rattasõitu ja 21,1 km jooksu. Ironman Tallinn 70.3 distantsil võistelnud PRO klassides pälvisid esikohad Daniel Baekkegard ja Katrina Matthews.

Vincent Luis kaitses Hamburgis triatloni MM-tiitlit

05.09.20 TRIATLON ... Triatloni maailmameistrivõistlustel Hamburgis kaitses meestest tiitlit prantslane Vincent Luis (49.13), kes edestas kahe sekundiga portugallast Vasco Vilacat ja viie sekundiga kaasmaalast Leo Bergere'i.

Ironman toob Tallinna liiklusesse nädala lõpus suured muudatused

31.08.20 EESTI ... Seoses Ironmani põhivõistlustega 5. septembril ja Škoda lühitriatloniga 6. septembril suletakse nädalavahetusel Tallinnas tänavaid ja pannakse seisma trammid. Ka jalgsi liiklemine võib võtta tavapärasest kauem aega.

Hawaii Ironmani võitja enne Tallinna võistlust: oleme võimaluse eest tänulikud

03.09.20 TRIATLON ... Laupäeval toimuval Tallinna Ironmanil teeb kaasa ka eksmaailmameister Sebastian Kienle, kes on väga rahul, et praegusel keerulisel ajal üldse kuskil võistelda saab.

Kaidi Kivioja debüüdist: natuke on aukartus selle distantsi ees

03.09.20 TRIATLON ... Tallinna Ironmanil teeb oma karjääri poolpika triatloni debüüdi Kaidi Kivioja, kelle hooaeg sarnaselt tuhandetele teistele sportlastele on kujunenud kaardinaalselt teistsuguseks kui plaanitud.

Tervisemuredega kimpus olev Kotšegarov: tahaks veel edasi teha

22.08.20 TRIATLON ... Eesti ühe edukama triatleedi Kirill Kotšegarovi hooaeg on sattunud löögi alla, sest sportlast kimbutavad mitmed terviseprobleemid. Kotšegarov ei kavatse siiski alla vanduda ja tahab armastatud alaga jätkata nii kaua kui võimalik.

Kirill Kotšegarov võitis Elva triatloni

16.08.20 TRIATLON ... Eesti triatloni karikavõistluste 7. etapi, Elva 33. triatloni võitsid Kirill Kotšegarov ja Anneli Lind.

Triatloni Euroopa meistrivõistlused Otepääl jäävad ära

04.08.20 TRIATLON ... Augusti lõppu kavandatud triatloni Euroopa meistrivõistlused Otepääl jäävad ära, teatas Rahvusvaheline Triatloniliit (ITU) teisipäeval.

Korea triatlonitreener ja tiimi kapten said eluaegsed keelud

03.08.20 TRIATLON ... Lõuna-Korea triatleedi Choi Suk-hyeoni enesetapu järel eluaegse spordis osalemise keelu saanud treener Kim Kyu-bong ja võistkonna kapten Jang Yun-jung kaebasid otsuse edasi, kuid seda ei rahuldatud.

Pojale dopingut jaganud endine Austria tipprattur sai karistada

29.07.20 JALGRATTASPORT ... Endine Austria jalgrattur Johann Lienhart teenis kümne aasta pikkuse spordis osalemise keelu, kuna vahendas oma triatleedist pojale dopinguaineid.

Eesti korraldab esimesed olümpiaala tiitlivõistlused pärast koroonapausi

27.07.20 TRIATLON ... Täpselt kuu aja pärast homme peaks Otepääl algama tõeline suve suurspordiüritus ehk triatloni Euroopa meistrivõistlused. Ajad on segased, aga korraldamine käib suure hooga.

Haapsalu triatloni võitsid Timmo Jeret ja Liisu Mitt

27.07.20 TRIATLON ... Pühapäeval Vasikaholmi rannas peetud Haapsalu XV triatlonil võidutsesid Timmo Jeret ja Liisu Mitt.

Triatloni Eesti meistriteks tulid Räppo ja Kivioja

20.07.20 TRIATLON ... Pühapäeval, 19. juunil toimus Valgas Pedeli järve ümbruses Valga triatlon, mille raames peeti ka Eesti meistrivõistlused kõikidele vanuserühmadele. Põhidistantsi võitsid Henry Räppo ja Kaidi Kivioja.

Portugalis tugeva põhja ladunud Kivioja vaatab Tokyo olümpia suunas

19.07.20 TRIATLON ... Koroonapausi tervikuna Portugalis veetnud tipptriatleet Kaidi Kivioja teeb Eestis sel suvel veel kaks starti, mõlemad kodustel Euroopa meistrivõistlustel.

Kotšegarovi hooaeg on vigastuse ja südame tõttu küsimärgi all

19.07.20 TRIATLON ... Eesti ühe edukama triatleedi Kirill Kotšegarovi hooaeg on jalavigastuse ja südameprobleemide tõttu sattunud löögi alla.

Venemaa triatleedid paluvad EM-ile pääsemiseks Eesti välisministeeriumi abi

15.07.20 TRIATLON ... Eesti võõrustab augusti lõpus triatloni Euroopa meistrivõistlusi, aga koroonaviirusega võitleva Venemaa sportlased ei tea, kas neil õnnestub siia võistlema pääseda ning abi saamiseks pöörduti Eesti välisministeeriumi poole.

Treenerit peksmises süüdistanud triatleet võttis endalt elu

03.07.20 TRIATLON ... Lõuna-Koreas läks vabasurma 22-aastane triatleet Choi Suk-hyeon, kes on oma treenerid ja taustajõude süüdistanud aastatepikkuses väärkohtlemises.

Ironman Tallinn korralduskomitee on võistluse toimumise suhtes lootusrikas

01.07.20 TRIATLON ... Septembri alguses ootab Eestis ees õige mitu rahvusvahelist võistlust ja mängu. Neist ilmselt rahvarohkeim on 5. septembrile plaanitud Ironman Tallinn, mille korralduskomitee on lootusrikas, et suudavad ka koos piirangutega rahvale suurepärase võistluse pakkuda.

Triatloni suurvõistlus lükkub aasta võrra edasi

29.05.20 TRIATLON ... Tänavu 4.-13. septembrile planeeritud triatloni ja sellega sarnanevate alade maailmameistrivõistlused lükati koroonaviiruse pandeemia tõttu aasta võrra edasi.

Tänavune Hawaii Ironman toimub järgmise aasta veebruaris

15.05.20 TRIATLON ... Koroonaviiruse pandeemia tõttu lükati 2021. aasta veebruarisse tänavused Ironmani distantsi maailmameistrivõistlused. Võistlus pidi toimuma esialgu 20. oktroobril.

Kaidi Kivioja võib septembris võistelda MM-sarja etapil

13.05.20 TRIATLON ... Saksamaal Hamburgis suve keskpaigas toimuma pidanud triatloni MM-sarja etapp lükati septembri algusse. Seal loodab startida ka Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja.

Eesti triatleet jätkab õpinguid USA ülikoolis

07.05.20 TRIATLON ... Merili-Mai Kivimetsal õnnestus esimese Eesti triatleedina sisse saada mainekasse USA ülikooli Lenoir Rhyne University, kus ta alustab 2020. aasta augustikuust õpinguid kehakultuuriteaduskonnas (Excercise Sciences) ning asub treenima treener Bryant Howardi juhendamisel.

Triatlonihooaja finaalvõistlust sel aastal ei toimu

25.04.20 TRIATLON ... Triatloni maailma karika sarja tänavune finaaletapp pidi toimuma augustis Kanadas Edmontonis, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu lükkub võistlus edasi.

Triatlonivõistlus Tallinn Ironman lükati edasi

24.04.20 TRIATLON ... Eesti suurim triatlonivõistlus Tallinna Ironman on korraldajate otsusega edasi lükatud. Võistluse uueks toimumiskuupäevaks on määratud 5. september.

Kivioja: saan Portugalis kahemeetrist distantsi hoides õues ujuda, joosta ja rattaga sõita

26.03.20 TRIATLON ... Ühena viimastest tippatleetidest veel märtsi keskel tõsisemalt võistlustules olnud triatleet Kaidi Kivioja oleks sel nädalavahetusel pidanud kaasa lööma triatloni MK-etapil Uus-Meremaal. Ent ka maakera kuklapoolel on koroonaviiruse tõttu nüüdseks kõik võistlused peatatud.

Eesti Jalgratturite Liiduga liitus Tripassion Triatloniklubi

24.03.20 JALGRATTASPORT ... Märtsikuus toimunud Eesti Jalgratturite Liidu juhatuse koosolekul võeti Liitu vastu MTÜ Passion for Adventure.

Kivioja alustas hooaega väga hästi, aga viirus tõi kohe võistluspausi

14.03.20 TRIATLON ... Austraalias Mooloolabas toimunud triatloni maailmakarika avaetapil lõpetas Kaidi Kivioja sprindidistantsil toimunud võistluse ajaga 59.15 ja saavutas 15. koha. Võitis Vicky Holland Suurbritanniast ajaga 57.46.

Kirill Kotšegarov sai Dubais 16. koha

08.02.20 TRIATLON ... Dubais toimunud Ironman 70.3 võistlusel saavutas Kirill Kotšegarov Pro meeste klassis 16. koha. Lisaks talle oli võistlustules veel üheksa Eesti triatleeti.

Korraldajad pidid kuuma ilma tõttu taas Tokyo olümpia ajakava muutma

05.12.19 TRIATLON ... Järgmise aasta Tokyo olümpia korraldajad olid sunnitud oodatava kuuma ilma tõttu muutma veel kahe ala algusaegu – triatlon ja ratsutamise kolmevõistluse kross algavad nüüd algselt planeeritust varem.

Kodulinnas pidulikult vastu võetud Ratasepp: kogemus on ultratriatloni juures määrav

15.11.19 TRIATLON ... Eelmisel nädalal Kanaari saartel 40-kordse ultratriatloni lõpetanud Rait Ratasepp saabus täna kodulinna Tartusse, kus ta pidulikult vastu võeti.

Aasta parimateks triatleetideks valiti Kaidi Kivioja ja Henry Räppo

11.11.19 TRIATLON ... Eesti triatlonihooaja pidulikul lõpetamisel selgusid tänavuse hooaja parimad triatleedid. Naiste seas pälvis tiitli kaheksandat aastat järjest Kaidi Kivioja, meeste seas oli parim Henry Räppo.

40-kordse ultratriatloniga finišeerinud Ratasepp on distantsi kiireim mees maailmas

06.11.19 TRIATLON ... Oma vaimu ja füüsise piire kombanud ultratriatleet Rait Ratasepp astus üle 40-kordse ultratriatloni finišijoone ajaga 444:21:35, olles maailma kiireim mees nii 20-, 30- kui ka 40-kordse ultratriatloni distantsi läbimisel. Läbi kolme kuu kestnud katsumusega ujus ta 152 km, sõitis ratast 7200 km ja jooksis 1688 km.
Tänased mängud
15.50
ETV
F-alagrupp
Ungari - Prantsusmaa
Tarmo Tiisler ja Joel Indermitte
18.30
ETV2
F-alagrupp
Portugal - Saksamaa
Kristjan Kalkun ja Marko Pärnpuu, stuudios Aet Süvari
21.00
ETV2
Jalgpallistuudio
Saatejuht Mirko Ojakivi
21.30
ETV2
E-alagrupp
Hispaania - Poola
Alvar Tiisler ja Mati Pari, stuudios Aet Süvari

ÜLEKANDED/saated

ETV2
19. juuni kl 16.15

TV 10 olümpiastarti

ETV
20. juuni kl 15.00

Jalgratturite Balti meistrivõistlused. Grupisõit

ETV2
22. juuni kl 20.35

Dokfilm "Puhas sport. Jalgpall võitleb diskrimineerimisega"

ETV2
25. juuni kl 19.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FC Flora – Nõmme Kalju FC

ETV2
26. juuni kl 16.15

TV 10 olümpiastarti

ETV2
30. juuni kl 19.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FC Flora – Paide Linnameeskond


VAATA JALGPALLI EM-i AJAKAVA.

vaata uuesti

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: