Arvamus

Riho Laurisaar: sportlaste õigusest isiklikule arvamusele

20.12.19 ... Avalikkus armastab sportlastes näha poliitilise võitluse sangareid küll, aga ainult siis, kui nad avaldavad seisukohti salongikõlbulikel teemadel, kirjutab Riho Laurisaar.

Mirjam Mõttus: spordisaal kaob, jäävad diivan ja õlu

23.10.19 ... Mida teha õhtuti ühes maakohas, kui ka spordisaal ära kaob? Kodus üksinda teleka ees õlut juua on üks väljavaade, arutleb Mirjam Mõttus Vikerraadio päevakommentaaris.

Erki Nool peab koolipsühholoogide muret sporditulemuste pärast elukaugeks

16.10.19 ... Endine poliitik, olümpiavõitja ja kolme lapse isa Erki Nool leiab, et avalikkuses kirgi kütvad soovitused mitte avaldada kooli spordipäevade tulemusi on elukauged ega põhine reaalsetel kogemustel ning võtavad lastelt tahte pingutada. Ilma selleta aga ühiskonnas hakkama ei saa.

Johannes Vedru: akadeemiline spordiajalugu loovutab Euroopas positsioone

24.07.19 ... Eelmisel nädalal viibisin Madridis, kus peeti Rahvusvahelise Kehalise Kasvatuse ja Spordi Ajaloo Ühingu 20. kongressi. Minu jaoks oli selline kogemus esmakordne. Eeskätt läksingi kohale selleks, et saada täpsemalt aru, kuidas ja millisel tasemel maailmas akadeemilisema spordiajalooga üldse tegeletakse. Küsimus on oluline, sest Eestis viljeletakse akadeemilist spordiajalugu meie riigi väiksusest tulenevalt vähe. Pakun teile nüüd oma muljeid ja kohapeal kogutud materjali.

Meelis Oidsalu: harrastusportlaste jäljerajad

18.07.19 ... Tallinna sügisjooksul osalen kindlasti ja kutsun ka kõiki teisi jooksma, aga see ilus tammelehtedega medal jätke palun tellimata. Ma ei ole hobune ega taha jätta jooksurajale raudset jalajälge, teatab Meelis Oidsalu Vikerraadio päevakommentaaris.

Toomas Alatalu: spordivõit kui pehme jõud Venemaa poliitikas

03.07.19 ... Toomas Alatalu kirjutab oma kommentaaris Minskis toimunud 2. Euroopa mängude valguses sellest, kuidas sport ja poliitika on omavahel väga läbi põimunud.

Aleksander Tsapov: sport, sport, sport minu hinges ja südames on*

07.06.19 ... Aleksander Tsapov kirjutab algselt Müürilehes ilmunud kommentaaris spordiga seonduvatest isiklikest mälestustest.

Arvustus. Ott Tänaku tõde ja õigus

11.04.19 ... Kõigis meis leidub miskit, mida vähemalt endi ja lähemate kõrvalseisjate arvates oskame väga hästi. Midagi, mille üle vähemalt mõnes siseringis uhkust tunda. Oskuste ja annetega kaasnevad auahnetel inimestel kõrged ootused nii enda kui ka teiste suhtes ning soov jõuda otsekohe sinna, kuhu aga enamasti viib hoopis hoolikas ja aega nõudev potentsiaali realiseerimine.

Meelis Oidsalu: õunapilastus pole ilmavaade

29.03.19 ... Sportlase ja treeneri suhe võib mingil eluetapil olla noore inimese peamine eneseusuallikas ja endatajukanal. Sestap pole põhjust imestada, et nii paljud sportlased altiks osutuvad ettepanekutele proovida rahvuskultuuri edendamisel vähe teaduspõhisemat lähenemist, arutleb Meelis Oidsalu Vikerraadio päevakommentaaris.

Jaanus Kangur: kas tõesti tahame elada ausas ühiskonnas?

19.03.19 ... Spordile kaasaelamine ei pane meid tingimata ise rohkem sporti tegema või muul alal pingutama, kuid tekitab meis heaolu tunde, sest tajume, et sportlaste saavutused on meilegi ülekantavad, nende "pühadus" paistab meiegi peale. Kui aga selgub, et pühakud on pattu teinud, siis oleme loomulikult pettunud, arutleb Jaanus Kangur.

Joe Noormets: dopingujuhtumid ja moraalsed valikud spordis

12.03.19 ... Spordieetika põhimõtted kuuluvad Eesti Spordi Harta juurde ja on järgimiseks kõigile spordis osalejatele, mistõttu ei saa väita, et dopinguga seotud tegevustesse kaasatud isikud ei teadnud sportimise tingimusi ja eesmärkide saavutamiseks lubatud vahendeid, kommenteerib Tallinna Ülikooli spordisotsioloogia lektor Joe Noormets.

Meelis Oidsalu: kui ei nimetaks organiseeritud kuritegevust spordiks?

04.03.19 ... Kultuurikriitik Meelis Oidsalu leiab, et Andrus Veerpalu ja Mati Alaver käitusid varem ja käituvad ka nüüd nagu organiseeritud kurjategijad.

Tarmo Tiisler: Petetud Poisike

03.03.19 ... 1982. aastal vaatas Poisike telekast Oslo MM-i ja tema hing sai suusatamisele müüdud. Juha Mieto ja Oddvar Brå olid nüüd tema jaoks ühed tähtsamad inimesed, samal tasemel Kalevi korvpalluritega. See oligi Poisikese maailm, tema elu mõte.

Riho Laurisaar | Tahaks jääda iseendaks, aga raha tahaks ka

09.01.19 ... Soome jalgpalluri Riku Riski otsus mitte osaleda Kataris peetaval mängul ei muuda tõenäoliselt maailma. Aga see otsus näitas, et ka hästimakstud meelelahutajate hulgas on neid, kes on valmis inimõiguste kaitsmise nimel riskima isiklike kaotustega, kirjutab Riho Laurisaar.

Ülevaade: jalgpallikoondise aasta oli viimase kümnendi kehvim

05.12.18 ... Eesti jalgpallikoondis sai läinud nädalavahetusel teada 2020. aasta EM-valiksarja vastased ja kuigi meeskonna peatreener Martin Reim seadis eesmärgiks saada alagrupis Hollandi ja Saksamaa järel kolmas koht, näib säärane ambitsioonikus lõppeva aasta tulemuste põhjal pigem naiivne.

Raul Rebane | Mis on spordi toode?

24.09.18 ... Mis on spordi toode? Tundub tobe küsimus, aga pole mitte. Proovin analüüsida.

Jaan Männik | Kas e-sport on olümpiamängude tulevik?

15.08.18 ... Jalgpalli MM on lõppenud ja spordimaailma tähelepanu oli pea kuu aega pööratud sellele maailma suurimale spordipeole, millele ei saa vastu ei olümpiamängud ega ka ameeriklaste grandioosseim reklaamiõhtu ehk Super Bowl. Tavapärased spordiüritused ei konkureeri kuidagi jalgpalli MM-iga. Tegemist on spordialade vaieldamatu kuningaga. On aga reaalne võimalus, et peagi ei kõrvuta me seda iga nelja aasta tagant toimuvat spordipidu mitte seniste konkurentidega, vaid peame hoopis vaatama virtuaalmaailma suunas, kirjutab Tallinna Televisiooni saate "Spordisõbrad" juht Jaan Männik.

Kaupo Meiel | Eesti riik paremaks. 2. osa – mõttetud taliolümpiamängud

08.02.18 ... Eesti Vabariik oleks parem, kui rohkem inimesi taliolümpiamänge vaataks, leiab Kaupo Meiel Vikerraadio päevakommentaaris.

Tiit Karuks: Tänak on Toyota Yarisega päris kenasti sõbrunenud

29.01.18 ... "Kui sai teatavaks, et Ott Tänak siirdub Toyotasse, ütles tiimi senine liider Jari-Matti Latvala: tuleks arvestada, et Otil võib uue autoga kohanemine aega võtta. Ja viitas seejuures oma kogemustele," sõnas Tiit Karuks oma Vikerraadio spordikommentaaris.

Arvamus: Venemaa tuleks süüdistuste tõendamisel Rio mängudelt eemale jätta  

13.05.16 ... Neljapäeval lahvatanud järjekordne Venemaad puudutav dopinguskandaal tekitab kindlasti veel nädalaid ja kuid ohtralt jätkuteemasid, küsimusi, kuulujutte ja erinevaid arvamusi. Praegu on suhteliselt kindel vaid üks - kui endise Venemaa kõrge antidopinguametniku jutt isegi enam-vähem tõele vastab, on sealne sport rahvusvahelises pildis isegi võrreldes senisega kordades sandimas seisus.

Arvamus: Kelly Sildaru aasta naissportlaste nimekirja ja kohe!

14.12.15 ... Juba paar nädalat saab igamees ja iganaine olümpiakomitee koduleheküljel valida aasta sportlasi. Nii meeste kui ka naiste kategoorias on toodud välja kümme kandidaati, kel saavutusterida juures - nii on spordihuvilisel hõlpsam võrrelda ja otsustada.

Aivar Pohlak: mitte ainult FIFA kongressist, mitte ainult jalgpallist

02.06.15 ... Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak võttis kokku oma mõtted Rahvusvahelise Jalgpalli liidu (FIFA) kongressil toimunust.

"Poisid saunas rääkisid": Kas alkohol on noorsportlaste seas probleemiks?

12.03.15 ... Tubli harrastussportlasena olen pärast treeningut ühes Tallinna tuntud spordikompleksis saunas istudes korduvalt tahtmatult pealt kuulnud, kuidas Eesti tipptasemel noorsportlased omavahel meenutavad erinevaid võistlusreise ja laagreid, kus on suur osa olnud ka alkoholil.

REPLIIK | Siim Boikov: kas Kalev/Cramo peaks Ukraina sündmuste tõttu VTB liigast loobuma?

02.03.15 ... Korvpalli VTB Ühisliiga hooaeg hakkab vähehaaval lõpu poole liikuma. Kui eelmistel aastatel oli pidevalt päevakorras küsimus, kas Kalev/Cramo peaks ikka nii ülejõu käivas sarjas kaasa lööma, siis tänavu tehakse ajaloo parimaid esitusi. Kuigi sportliku poolega on kõik okei, siis ei ole küsimus päevakorrast maas. Seda küll hoopis teistel põhjustel.

Teigamägi: Bernatski protsessi retoorika eksis õigusriigi põhimõtete vastu

18.09.14 ... Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi avaldas alaliidu kodulehel enda seisukoha nn Bernatski juhtumi kohta, öeldes, et tema arvates eksiti uurimisprotsessis õigusriigi põhimõtete vastu.

Jorgen Matsi vastulause Anna Levandile: Eesti spordi allakäik ei ole Soome süsteemi süü

20.06.14 ... Sotši olümpial Eesti parima, 24. koha saanud iluuisutaja Viktor Romanenkovi treener Anna Levandi on viimasel ajal Eesti spordi üle päris palju mõtisklenud ja jagas end mõtteid Õhtulehega. Levandi arvamusega ei nõustu aga Eesti vabavõitleja, psühholoog Jorgen Matsi.

Taavi Libe: Nurmsalu veristas Seli lüpsilehma

05.06.14 ... Ma ei pruugi Õhtulehe spordivaatleja Hugo Tipneri lihtsustatult radikaalsete seisukohtadega alati nõustuda, aga käimasolev spordinädal kipub näitavat, et 14. mail ilmunud kirjutises „Kuidas lõhnab Eesti sport?” tabas Tipner Eesti tippsporti iseloomustades naelapea pihta: minevikku eitatakse, olevikku peljatakse, tulevik näikse potentsiaalitu olevat.

Kristjan Port: dopinguvaba sport või vaba doping?

02.08.13 ... Seoses hiljutise dopinguskandaaliga, kus treener andis alaealisele Eesti ujujale Anita Stepanenkole dopingut, kirjutas SA Eesti Antidoping nõukogu liige Kristjan Port ERR-i uudisteportaalile arvamusloo.

Kaljuveer versus Säärits: kellest saab aasta naissportlane?

18.12.11 ... ERR-i sporditoimetuse liikmed Marko Kaljuveer ja Anu Säärits arutlesid ETV spordisaates selle üle, keda valida tänavu Eesti aasta naissportlaseks.

Kaljuveer versus Kalkun: Kellest saab aasta meessportlane?

12.12.11 ... ERR-i sporditoimetuse liikmed Marko Kaljuveer ja Kristjan Kalkun arutlesid kolme kandidaadi - Konstantin Vassiljevi, Gerd Kanteri ja Rein Taaramäe - vahel, kes võiks saada Eesti aasta meessportlaseks.

Tiisler versus Kuuse: Kas jalgpall või võrkpall?

05.12.11 ... Tarmo Tiisler ja Lembitu Kuuse väitlesid ETV pühapäevases spordisaates aasta võistkonna valimise teemadel.

Siim Boikov: Pärast lõpuvilet läheme rünnakule!

16.11.11 ... On ammutuntud tõsiasi, et jalgpall on emotsionaalne mäng ja see ei piirdu vaid 90 minutiga platsil. Näiteks Eesti - Iirimaa kohtumine algas rahva seas nädalaid varem ja kestab siiani. Usutavasti vähemalt nädala lõpuni, tõenäoliselt näeb kuskil platsi servades palli vilksatamas kauemgi.

Tarmo Tiisler: kui tähtsal kohal jalgpall eestlastele ikkagi on?

13.11.11 ... Euroopa meistrivõistluste valikmängudes võidult võidule sammudes mitmekordistas Eesti jalgpallikoondis fännide ridu ning kohati tundus, et uus rahvusspordiala on sündinud. Reedeõhtuse hävitava kaotuse järel võib siiski küsida, ega ometi Iirimaale alistumine varasemat vaimustusepuhangut kustutanud?

Jaanus Pruuli: HÄBI, Eesti online meedia!

23.10.11 ... Kaia Kanepi ja Dominika Cibulkova online ülekannet tehes jõudsid minuni hea kolleegi kohutavad read - MotoGP etapil Sepangis juhtus midagi hirmsat.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: