Liigu peamenüü juurde 24.02.25 ARVAMUS ... Tiit Karuks meenutab kuukommentaaris senist taliolümpiate teekonda alates Eesti taasiseseisvumisest ja tõdeb, et järgmise aasta mängude eel on meil üpris rohkearvuline lootuste seltskond.
20.02.25 ARVAMUS ... Kui Eesti Olümpiakomitee ja Eesti riik tahavad medaleid, siis sellest head nahka ei saa. Küll aga saame luua selleks vajalikud tingimused, toetada meie tublisid sportlasi ja neid innustada teekonnal tippu, kirjutab arvamusloos riigikogu liige ja kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi.
17.02.25 ARVAMUS ... Eesti korvpallikoondise nimekiri on tänasel päeval pikk, konkurentsis püsimiseks on see vajalik. Põhiline on siiski töö kvaliteet ja meeskonna sisu, kirjutab korvpallisõbrast spordiajaloolane Märt Ibrus oma kommentaaris.
27.01.25 ARVAMUS ... Eesti spordifotograafia Grand Old Man Lembit Peegel on 88-aastane, ent sporditandritel võib teda pildistamas näha siiani. 24. jaanuaril avati Fotografiskas maestro osalusel tema esimene isikunäitus "Peegel/Pildis". Tippfotograafi tohutust varamust on näitusele valitud poolsada tööd aastaist 1970 – 1990, sekka kilde hilisemast loomingust. Ühtaegu Eesti spordi lugu ja peegelpilt Peeglist, räägib teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks "Spordipühapäeva" kuukommentaaris.
18.01.25 ARVAMUS ... Eesti olümpiakomiteele uue presidendi valimine pakkus ohtralt kõneainet, aga hoopis vähem leidis kajastust fakt, et samal EOK täiskogul võeti vastu Eesti spordieetika reeglid, millega sätestati spordis kehtivad eetilised põhimõtted, karistatavad rikkumised ning karistused. Joe Noormets kirjutab spordieetika reeglitest ja spordiseaduse muutmisest.
30.12.24 ARVAMUS ... Kaks eredat mälupilti. Üks 1974., teine lõppevast aastast. Mõlemas on peategelane kümnevõistlus, sõnas teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks "Spordipühapäeva" kuukommentaaris.
30.12.24 ARVAMUS ... Keerulised hetked spordivõistlustel tuletavad meelde spordi sügavamat mõtet – mitte kunagi alla anda. Uuesti püsti tõusta ja edasi minna, ütles president Alar Karis "Spordiaasta tähed 2024" galal peetud kõnes.
10.12.24 ARVAMUS ... Korvpalli areng seab mängijate füüsisele senisest suuremad nõuded ja selleks tuleb hakata valmistuma juba lapseeas oma keha vastavalt ette valmistades, leiab korvpallisõbrast spordiajaloolane Märt Ibrus oma kommentaaris.
25.11.24 ARVAMUS ... Eesti koondise kulgemine jalgpallimaailmas on olnud omamoodi ameerika raudtee - üles-alla, ootamatud jõnksud, vaevaline tõus ja kiire langus, ütles teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks "Spordipühapäeva" kuukommentaaris.
28.10.24 ARVAMUS ... Möödunud laupäeval avati Kuressaare Spordikeskuse ees saarlasest maadluse olümpiavõitja Voldemar Väli elusuuruses pronksskulptuur. Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks meenutas "Spordipühapäeva" kuukommentaaris kohtumist saarlasest vägilasega.
11.10.24 ARVAMUS ... Spordifilosoofia hakkab kiiremini arenema, sest ilma suure ideeta ei saa. Spordieetika tähendus tõuseb ja loodan, et see jõuab ka siia. Praegu on spordieetika arutelusid Eestis kohati lausa piinlik kuulata, nendib Raul Rebane Vikerraadio päevakommentaaris.
10.10.24 ARVAMUS ... Enne kui uue juriidilise keha, planeeritava Eesti spordikohtu protseduurireeglite mõistlikkust hinnata, võiks alustada kaugemalt ja püstitada lähteküsimus, kas spordikohus on üldse kohus, kirjutavad Polina Tšernjak ja Iris Rebane.
09.10.24 ARVAMUS ... Eesti Kergejõustikuliidu president ja EOK presidendikandidaat Erich Teigamägi ütleb arvamusloos, et koostöös kohalike omavalitsustega saab regioonides edendada sporti selge fookusega fondi abil - nagu toimib juba näide Saaremaalt.
09.10.24 ARVAMUS ... Kui me nüüd kiirustame ega aruta Eesti spordikohtu loomise üle piisavalt laiapõhjaliselt, võime hiljem kõik kahetseda, kirjutab Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimees Allar Raja arvamusloos, selgitades ka seda, miks ta algselt täitevkomitees spordikohtu reeglistiku poolt hääletas.
04.10.24 ARVAMUS ... Kolmapäeva õhtul võis "Esimeses stuudios" kaasa elada Eesti olümpiakomitee presidendikandidaatide debatile. Ei saa pahaks panna, kui see kõik tundus kuidagi tuttav, kirjutab arvamusloos ERR-i spordiajakirjanik Ivar Lepik.
30.09.24 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks vaatas "Spordipühapäeva" kuukommentaaris veel korra tagasi Pariisi olümpiale ja heitis pilgu tuleviku suunas, kuna ees ootavad Eesti Olümpiakomitee presidendi valimised.
12.09.24 ARVAMUS ... Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas oma põhiseisukohad uueks ametiajaks kandideerimisel. Tema hinnangul on spordielu vundament liikuv ja sportlik rahvas, kuid kasvama peavad ka Team Estonia rahastus ja koolitatud treenerite hulk.
02.09.24 ARVAMUS ... Sooviksin, et näeksime Eesti sporditippude väärtust avaramalt ja sügavamalt kui pelgalt olümpiamedalite säras ja lummuses, ütles teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks "Spordipühapäeva" kuukommentaaris.
03.08.24 OM2024 ... On suur väärtus, et veel olümpiamängudel leidub endiselt võistlusi, kus kollektiivne vaimsus puudutab päriselt väga suurt osa riigi ühiskonnast või publikut lausa globaalselt, kirjutab Johannes Vedru.
02.08.24 OM2024 ... Olümpiaraamatud on mulle lapsest saadik meeldinud. Need kätkevad endas mingit seletamatut maagia-momenti. Kunagi ammu alustasin muidugi piltide vaatamisest, aja edenedes kulusid aga pähe ka need kirjaread, mis seisid Tokyo, Müncheni või Moskva raamatus. Veidi sügavam tutvumine spordiajalooga annab hea tunnetuse sellest, millised alad on aastakümnete jooksul olümpiavankrit piltlikult öeldes vedanud. Ka eestikeelsed olümpiaraamatud peegeldavad neid suundumusi minu arust olulisel määral, kirjutab Johannes Vedru.
29.07.24 OM2024 ... Pariisi olümpiamängudele akrediteeritud ERR-i spordiajakirjanik Johannes Vedru kirjutab päevakommentaaris, kuidas ta sattus pooljuhuslikult ühele olümpiaheitlusele ja mis talle seal kõige enam muljet avaldas.
29.07.24 ARVAMUS ... Raul Rebane meenutab Vikerraadio päevakommentaaris olümpiamängude avatseremooniate eredamaid hetki.
26.07.24 OM2024 ... Paljude, võib-olla enamike jaoks algavad olümpiamängud nende hinges ja südames ikkagi siis, kui mängude tuli on kõigi ettenähtud tseremoniaalsete kohustuste lõpetuseks pidulikult süüdatud. Ma ei ütle, et olen ilmtingimata teistsugune. Aga paar avatseremoonia-eelset õhtut Stade de France'il tõestasid, et see mõnus spordipeo tunne võib juba varem kätte jõuda, kirjutab olümpiadebüüti tegev ERR-i spordireporter Johannes Vedru Pariisist.
24.07.24 ARVAMUS ... Üldiselt on psühholoogilise väärkohtlemise eesmärk spordis sportlase motiveerimine, distsipliini hoidmine või soorituse parandamine. Tegelikult pakub spordipsühholoogia kõigi nende eesmärkide saavutamiseks paremini töötavaid võimalusi kui vägivald, kirjutab spordipsühholoog Aave Hannus.
05.06.24 ARVAMUS ... Nädalapäevade eest lõppes Prahas meeste hoki MM, mille võitis mälestusväärselt vägeva kodupubliku toetusel Tšehhi meeskond. Finaalijärgne esmaspäev oli kogu Tšehhi rahva pidupäev. Muuhulgas oli pea igal mängul kaasaelajate hulgas Tšehhi president Petr Pavel, kes kuldse akordi järel ka rahvussangareid õnnitlemas käis. See on miski, millest meiegi riigi- ja spordijuhid võiks õppida, kui järgmisel aastal peetakse Tallinnas kaks meie hokimeeste osalusega MM-turniiri, kirjutab Eesti jäähokiliidu president Rauno Parras.
27.05.24 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks rääkis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris taas olümpiale pääsenud sõudjatest Tõnu Endreksonist ja Allar Rajast ja Eesti jalgpallikoondise värskest peatreenerist Jürgen Hennist.
10.05.24 ARVAMUS ... Eesti rahvuskoondise esindusriietus olümpiamängudel on meie rahvusliku uhkuse ja meie väärtuste esindaja. Jätkusuutlikult loodud riided võivad küll anda oma panuse keskkonnahoidu, ent kestlikkuse idee ei kaalu üles esteetika puudumist, kirjutab Kristel Sooaru.
29.04.24 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks rääkis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris seekord Mykolas Alekna poolt nihutatud kettaheite maailmarekordist.
01.04.24 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks rääkis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris spordi politiseerimisest ning ajaloo kordumisest.
01.03.24 ARVAMUS ... Treeneri parimad otsused ei põhine aimdustel ega emotsioonidel, vaid need on sügavalt juurdunud iseloomuomadused. Eetiline treener kui praktilise tarkusega inimene peaks suutma konkreetses kontekstis õigeid otsuseid langetada, kirjutab Joe Noormets.
05.02.24 ARVAMUS ... Ants Antson oli viimane individuaalala olümpiavõitja, kes on pärit Tallinnast. Miks ei tule Tallinnast enam olümpiavõitjaid, küsib Raul Rebane Vikerraadio päevakommentaaris.
30.01.24 ARVAMUS ... "Kui elu kedagi tugevaks tahab teha või suureks asjaks valmistada, saadab ta talle noores eas katsumusi. Kes nendest katsumustest välja tuleb, selle aine on ehtne ja temaga võib edasi katsetada. Ja nõnda valitakse paremaid paremate seast." (Arvo Valton "Tee lõpmatuse teise otsa", 1978). See mõte klassikult sobib hästi kokku võtma elulooraamatut "Andres Krestinov. Täie rauaga", milles Kaire-Külli Vaatmann avab meile uksed ühe tahtejõulise tegija-mehe võitlusrikkale eluteele selles tujukas maailmas, kirjutab vabakutseline kirjanik Andre Tamm raamatuarvustuses.
29.01.24 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks rääkis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris Eesti spordi jätkusuutlikkusest.
26.01.24 ARVAMUS ... Postimehes ilmunud arvamusloos võrdleb Priit Pullerits ERR-i spordikommentaatoreid agressorriigi poliitiliste propagandistidega, kes tegelevad vaenu õhutamise, valetamise ja manipuleerimisega. Sellise paralleeli loomine on täiesti pahatahtlik liialdus, kirjutab ERR-i spordiuudiste juht Rivo Saarna.
29.06.23 ARVAMUS ... Kultuuriministeeriumi (KuM) otsus suunata Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) ja Eestimaa Spordiliit Jõud (ESLJ) tegevustoetused nende asutajatele ja liikmetele ehk maakondlikele spordiliitudele (MSL) on tekitanud hulgaliselt vastukaja, mille käigus on fookus kõige tähtsamalt ära nihkunud ja kõlab ka valeväiteid, mis vajavad ümberlükkamist, kirjutab kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn arvamusloos.
16.06.23 ARVAMUS ... Väikese rahvana oleme tundlikud oma saavutuste ja tuntuse osas. Kaeme osavõtlikult ka teiste, eeskätt naabrite ja ka kaugemate väikerahvaste tegemisi. Spordipere tunnustab kahemiljonilise Sloveenia saavutusi. Lätlased korraldasid alles hiljuti tõelise vägiteo, hoki MM-pronks on tõesti kadestamisväärt. Viimaste päevade kirev spordispekter tõstis aga kogu maailmas suurte nimedena esile kaks Serbia tähte, tõelised oma ala meistrid, kirjutab spordiajaloolane Märt Ibrus.
16.06.23 ARVAMUS ... USA-s keset kõrbe paiknev Las Vegas on üle maailma tuntud kui linn, kus inimeste meeli erutavad kasiinod ja hasartmängud, poed ja peened restoranid, sõu-etendused igale maitsele. See on linn, kus valitsevad meelelahutus ja ööelu, kus antakse inimestele võimalus unustada hetkeks igapäeva mured – kui rahakott selle välja kannatab. Las Vegase võib nüüd tituleerida ka maailma hokipealinnaks, kuivõrd sealne klubi Golden Knights ehk Kuldsed Rüütlid võitis esmakordselt Stanley karika, kirjutab ERR-i spordiajakirjanik Kristjan Kalkun.
09.05.23 ARVAMUS ... Reedel algavatel jäähoki maailmameistrivõistlustel ei ole kohal kogu maailma hokiparemik. Miks see nii on, kirjutab ERR-i spordiajakirjanik ja hokikommentaator Kristjan Kalkun.
09.04.23 ARVAMUS ... Elanikkonna kehalise aktiivsuse ja liikumisharrastuse suurendamine ei saa olla üksnes tervisevaldkonna ja veelgi vähem spordivaldkonna ülesanne ega vastutus, kirjutab Joe Noormets. Kommentaar on järg arvamusloole "Kuidas saada inimesed kehaliselt aktiivsemaks?".
28.03.23 ARVAMUS ... Meedias kajastatu põhjal on lihtne on jõuda seisukohale, et sportlase elu keskmes on võit või kaotus ja et see toimub ainult avalikul võistlusareenil, kus kaalul on muuhulgas ka suured rahasummad. Ometi on selle elu keskmes sarnaseid asju, mis ettevõtjal või ametnikul, kirjutab performance coach ja psühholoogiliste oskuste konsultant Liisi Toom.
09.03.23 ARVAMUS ... Jäähokiliigas NHL tehti märtsi alguses mitmeid vahetustehinguid ja teiste seas vahetasid klubi ka mõned tippmängijad. ERR-i spordiajakirjanik Kristjan Kalkun heidab pilgu turul toimunule.
27.02.23 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks rääkis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris Rahvusvahelise Olümpiakomitee viimaste kuude avaldustest ning tõdes, et Pariisi olümpiat silmas pidades ei peaks Venemaa ja Valgevene sportlaste osalust taunivast hoiakust loobuma.
11.02.23 ARVAMUS ... Rahvusvahelise olümpiakomitee toob pilvedelt alla raha, mitte boikott, kirjutab Kaarel Tarand algselt Sirbis ilmunud kommentaaris.
06.02.23 ARVAMUS ... Olümpiamängud ei ole amorfne spordipidu, kuhu kõik on tänavalt lahkesti oodatud hüppama, heitma, jooksma ja väntama ning kõik saavad diplomi ja sooja käepigistuse. Paraku on olümpialiikumine poliitikaga vägagi seotud, kirjutab Peeter Kaasik.
30.01.23 ARVAMUS ... Kehaline aktiivsus suurendab tõendatult elu kvaliteeti ja vähendab paljude tervisehädade riski. Kahjuks kasvab jätkuvalt liikumisharrastusega mittetegelevate inimeste osakaal. Seega on arusaadav, et kogu maailmas on üheks akuutseks teemaks seda protsessi pidurdada ja ehk koguni viia ellu "liikumispööre", mis seatud sel aastal Eestis eesmärgiks, kirjutab Joe Noormets.
10.01.23 ARVAMUS ... Andrus Nilk kogus kaante vahele ausad spordijutud - lood, mis olid spordilood, aga rääkisid alati millestki enamast, sõnab ERR-i spordiajakirjanik Tarmo Tiisler järelehüüdes teisipäeval meie seast lahkunud kolleegile.
20.12.22 JALGPALLI MM ... Kaks Lioneli, üks oma teekonna alguses, teine lõpus, aitasid Argentina pühapäeval kolmekordseks maailmameistriks. 36 aastat kuhjunud pinge lahtus kergendusega, mida tunneb kogu riik.
03.12.22 ARVAMUS ... Me kõik teame, mis on sport. Või kas ikka teame? Milleks seda tehakse ja vaadatakse? Miks staadionil karjutakse, miks osaletakse kümnetuhandekesi maratonil, miks on spordil pärast teleuudiseid isiklik eetriaeg? Miks meie lapsed trennis käivad, taovad seal või loobivad midagi, sõidavad millelgi, jooksevad ja kargavad? Juhan Voolaid mõtiskleb spordi mõtte üle.
14.10.22 ARVAMUS ... Parasport on aina kindlamalt kinnitamas jalga Eesti spordimaastikul ning nende inimeste inspireerivad edulood näitavad, et sport on tõepoolest kõigile. Tõrvatilgana meepotis näeme aga, et parasporti ei tunnustata endiselt nii sõnades kui ka tegudes pärisspordina, kirjutab Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm.
06.10.22 ARVAMUS ... Kui teed midagi, tee kirega ja pühendunult. Või ära tee üldse. Olete kuulnud sellist ütlemist? Küllap see mõte kirjeldab ka julgust elada, meis peituvat ehedust, mis paremal juhul pole varjatud. See ütlemine kirjeldab meie loomulikku uudishimu ja otsinguid elus, mis viivad sageli ettearvamatute seikluste ja olukordadeni, uute ja huvitavate inimesteni. Sisemine põlemine, kui sellega kaasneb julgus, teeb meid õnnelikuks. Mulle tundub vähemalt nii ja see tunne on pärast jäähokimängija Siim Liiviku autoportree "Fuck You Liivik" lugemist tugevam.