Arvamus

Tarmo Tiisler: telekapuldi dilemma ehk mõtteid Superliigast

22.04.21 ARVAMUS ... Oletame, et Euroopa jalgpalli Superliiga idee oleks läbi läinud. Lihtsalt mängime sellist mõttemängu, kirjutab ERR-i spordiajakirjanik Tarmo Tiisler palju vastukaja pälvinud jalgpalli Superliigast.

Elina Kivinukk: tugitoolispordipoliitiku kommentaare spordistrateegiale

16.04.21 ARVAMUS ... Erinevate osapoolte ja kogemuste kokkuviimine toob spordivaldkonda muutust ja spordirahval tuleb tunnistada, et on palju teemasid, millega oma jõududega toime ei tulda, kirjutab Elina Kivinukk.

Karuksi kommentaar: Eesti SOS-koosseisul kõige hullemini ei läinudki

29.03.21 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks võttis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris kokku märtsi spordisündmused, keskendudes peamiselt Tokyo olümpiale ja jalgpallikoondise MM-valikmängudele, aga ka spordis lahvatanud ahistamisskandaalidele.

Tarmo Tiisler: vana mees, kes kuulus kunagi kõigile

14.03.21 ARVAMUS ... Netflixi dokumentaalfilm Brasiilia jalgpallilegendist Pele on tehtud ilmselt meiesugustele, kelle jalkapilt kujunes välja enne, kui Mart Poom läks Premier League'i või Ole Gunnar Solskjaer lõi sama kümnendi lõpul ühe kuulsa värava, kirjutab ERR-i spordiajakirjanik Tarmo Tiisler "Pele" arvustuses.

Karuksi kommentaar: soomlasest pealiku ja eestlastest sõdalaste energiaväljad klapivad

01.03.21 ARVAMUS ... Teenekas raadioajakirjanik Tiit Karuks võttis "Spordipühapäeva" kuukommentaaris kokku veebruari spordisündmused, keskendudes peamiselt Eesti korvpallikoondise edule.

Tarmo Tiisler: sinimustvalged kivid

24.02.21 ARVAMUS ... Olin kaks nädalat Pokljukas laskesuusatamise MM-il. Nägin Eesti sportlast, kes oli enam-vähem rahul, Eesti sportlast, kes oli ülimalt pettunud ja Eesti sportlast, kes nuttis, kirjutab ERR-i sporditoimetaja Tarmo Tiisler.

Kristjan Kalkun: millest ma vaimustun?

22.02.21 ARVAMUS ... Ma ei ole kunagi suutnud sporti vaadata või sellesse suhtuda kui pelgalt meelelahutusse. Ehkki see on valdav lähenemine, tundub mulle sageli. Et see on tore värviline vaatemäng, millega sisustada eelseisvad tunnid. Sealt saabuva hea või halva emotsiooni taga on minu jaoks alati olnud rohkem, eelkõige inimlikult. Et sõna meelelahutus jääb tühjaks ega anna edasi kõike seda, mida spordil on meile kinkida, kirjutab ERR-i sporditoimetaja Kristjan Kalkun.

Johannes Vedru: väike, aga suure sisuga ohverdus Eesti spordi heaks

06.02.21 ARVAMUS ... Eeskätt entusiastide vabatahtliku töö ja suurte südamete abil on väikesel Viljandil oma jäähall. Justnimelt hall, sest algselt vaid katusega kaitstud väljakule ehitati umbes viis aastat tagasi ümber ka plekist seinad. Ometi pole selles jäähallis peetud ühtegi Eesti meeste kõrgliigamängu, kirjutab ERR-i sporditoimetaja Johannes Vedru.

Raul Rebane: suusaskandaali sõnnikust võrsub puhas Eesti sport

02.02.21 ARVAMUS ... Loodan, et nüüdseks on aru saadud, et ükski saamata jäänud sponsorraha ei kaalu üles kahju, mida ligi kümme aastat kestnud dopinguskandaal on Eestile ja Eesti spordile teinud. See on mõjutanud imagot, finantseerimist ja tulevikku hullemini kui miski muu eesti spordi ajaloos, sedastab Raul Rebane Vikerraadio päevakommentaaris.

Samost ja Sildam arutasid Eesti spordi aususe üle

31.01.21 EESTI ... Ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam arutasid omanimelises saates pühapäeval ettevõtja Toomas Annuse tegevusest lähtudes aususe üle Eesti spordis.

Arvustus. Hapra hinge lend ja laul

21.01.21 ARVAMUS ... Televiisorist nähtav värviline pilt on vaid väike osa tõest, kirjutab ERR-i spordireporter Tarmo Tiisler Soome suusahüppelegendi Matti Nykäneni elust rääkiva raamatu "Elu oli laif" arvustuses.

Kristjan Kalkun: kas täna mängime või mitte?

20.01.21 ARVAMUS ... ERR-i sporditoimetaja Kristjan Kalkun arutleb oma kommentaaris mõju üle, mida avaldab koroonakriisi ajal võistluste toimumise ja mittetoimumisega manipuleerimine.

Arvustus. Üks kõnetav kulgemise lugu

08.12.20 ARVAMUS ... Tänavu novembris Eesti karate 50. sünnipäeva puhul ilmunud Eesti karate vaimseks isaks loetava Rein Siimu elulooraamat "Rein Siim. Kulg." on laia haardega sütitav teos, mis sobib nii peategelase põlvkonna kaasteelistele kui ka tänasele nooremale generatsioonile, kirjutab Siimu kunagine õpilane Andre Tamm raamatuarvustuses.

Robert Kitt: harrastussportlase märkmeid

02.10.20 ARVAMUS ... Teel vedelevad tõukerattad, koerad, autod ja inimesed ise. Robert Kitt loeb Vikerraadio päevakommentaaris üles harrastussportlasi varitsevad ohud.

Tõnis Lukas: kultuurivaldkonna kriisipaketist toetuse saajate ring laieneb

07.08.20 ARVAMUS ... Kultuuriministeerium kuulutab lähiajal välja kriisipaketi lisavoorud. Neist üks puudutab kindlasti rahvakultuurivaldkonda. Samuti tahame lisatuge pakkuda muusika suursündmuste korraldajatele ja olla toeks meie filmindusele, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas.

Raul Rebane: mis Moskva olümpiamängudel tegelikult toimus?

17.07.20 ARVAMUS ... Kunagine spordireporter Raul Rebane kutsub Vikerraadio päevakommentaaris neid, kes olid Moskva olümpiamängudega seotud ja toimunut mäletavad, sealhulgas iseennast, toonaseid mälestusi kirja panema, et selleaegset tegelikkust ka praegustele ja tulevastele põlvedele talletada.

Martin Herem: kaitsevägi toetab sporti ja sportlasi

12.06.20 ARVAMUS ... 15 Eesti omal erialal parema sportlase koondamise põhjuseks ei ole ükskõiksus Eesti maine, sportlaste heaolu või Eesti spordi vastu, vaid kohustus täita kaitseväe põhiülesannet ja sealhulgas luua kaitseväes paremad tingimused spordiks rohkem kui 3300 ajateenijale ja 4500 tegevväelasele ning riigitöötajale, kirjutab kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Sõõrumaa: kutsun sponsoreid üles spordi toetamist jätkama

14.05.20 ARVAMUS ... Segadus Tokyo olümpia toimumise ümber ning suurvõistluste edasi lükkumine seab Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul löögi alla Eesti sporditippude ja nende meeskondade aastate pikkuse töö ning toob korvamatut kahju Eesti spordi tulevikule. Langusel tippspordis on vahetu mõju spordi populaarsusele, rahvatervisele ja majandusele.

Markus Käo: koroonakriis kui hoovispordi sütitaja

23.04.20 ARVAMUS ... Just praegu, mil veedame tavapärasest rohkem aega kodus pereringis, on ideaalne aeg lastele head eeskuju näidata, et nad argirutiini taastudeski aktiivsetest tegevustest lugu peaksid ja muuhulgas jätkuvalt tee hoovispordini leiaksid, kirjutab Markus Käo.

Tarmo Tiisler: kui sporti ei ole, siis mida tegelikult ei ole

12.04.20 ARVAMUS ... Olgem ausad, liigutada natukene ju saab. Jalutada, jooksmas käia, rattaga sõita, soovi ja tahtejõu olemasolul teha kodus kätekõverdusi ja kõhulihaseid.

Tõnu Tõniste: kriisiaeg toob välja Eesti spordi kitsaskohad

02.04.20 ARVAMUS ... Üleilmsest koroonaviiruse pandeemiast tingitud eriolukord, mille ajal on sporditegevus piiratud, on hea aeg keskenduda lahendamist vajavatele Eesti spordi kitsaskohtadele, kirjutab Eesti Olümpiakomitee presidendiks kandideeriv Tõnu Tõniste.

Siim-Sander Vene: ärge üritage kedagi üle kavaldada või kangelast mängida

30.03.20 ARVAMUS ... Koroonaviiruse epitsentris Lombardias asuv korvpallur Siim-Sander Vene liitus Eesti Olümpiakomitee initsiatiiviga, kus tuntud sporditegelased kutsuvad inimesi üles jääma koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal koju.

Tarmo Tiisler: tingimusteta armastuse olulisusest

30.03.20 ARVAMUS ... Kui saabub uus sügis, peaksid algama uued pallimängusarjad. Selleni on aega umbes pool aastat. Oleme haavu lakkunud, suvega ehk vaimu korda saanud ja nüüd siis tahaks, nagu ikka: Kalev/Cramo vs Rapla; Saaremaa vs Bigbank; Serviti vs Kehra.

Urmas Sõõrumaa: võimelge, tantsige, õppige selgeks midagi uut

29.03.20 ARVAMUS ... EOK president Urmas Sõõrumaa liitus Eesti Olümpiakomitee initsiatiiviga, kus tuntud sporditegelased kutsuvad inimesi üles jääma koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal koju.

Spordisotsioloog Vikerraadiole: Prantsusmaa lahtiste korraldajad käitusid lugupidamatult

29.03.20 ARVAMUS ... Koroonaviiruse levimine on spordimaailma paljudel juhtudel mobiliseerinud ja koostööle innustanud.

Veideman elust Roomas: politsei ütles, et kui tahad, võid 280 euro eest oma jooksutiiru ära teha

28.03.20 ARVAMUS ... Itaalias Roomas mängiv korvpallur Rain Veideman liitus Eesti Olümpiakomitee initsiatiiviga, kus tuntud sporditegelased kutsuvad inimesi üles jääma koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal koju.

Allar Raja: see ei ole enam tõesti naljakas!

27.03.20 ARVAMUS ... Olümpiapronksist sõudja Allar Raja liitus Eesti Olümpiakomitee initsiatiiviga, kus tuntud sporditegelased kutsuvad inimesi üles jääma koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal koju.

Kelly Sildaru noortele: eriolukord ei ole selleks, et saaksime sõpradega kokku saada

26.03.20 ARVAMUS ... Freestyle-suusatamise rennisõidu maailmameister ja mullune aasta naissportlane Kelly Sildaru liitus Eesti Olümpiakomitee initsiatiiviga, kus tuntud sporditegelased kutsuvad inimesi üles jääma koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal koju.

Olümpiavõitja Gerd Kanteri üleskutse: püsime kodus ja hoolime üksteisest!

26.03.20 ARVAMUS ... Olümpiavõitja Gerd Kanter liitus Eesti Olümpiakomitee initsiatiiviga, kus sporditegelased kutsuvad Eesti inimesi jääma koroonaviiruse leviku tõttu koju.

Robert Täht: ärgem oodakem hetke, mil intensiivraviosakonnad on täis

25.03.20 ARVAMUS ... Itaalias Perugia klubis võrkpalli mängiv Eesti koondislane Robert Täht edastas Eesti olümpiakomitee vahendusel üleskutse võtta praegu maailmas valitsevat olukorda tõsiselt ja püsida kodudes.

Tarmo Tiisler: kui SEE läbi saab, tuleb võidujooks

25.03.20 ARVAMUS ... ERR-i sporditoimetaja Tarmo Tiisler leiab oma tänases kommentaaris, et eriolukorra lõppedes läheb suuremaks sagimiseks ja kohaneda tuleb võrreldes varasemaga hoopis teistsuguse situatsiooniga.

Tarmo Tiisler. Igavuspagulane vol 2: raamatusoovitused

20.03.20 ARVAMUS ... Mõistagi maitseb lugemine kõige paremini siis, kui enne on tehtud korralik õuetiir. Praegusel kodukontori ajastul on õuesammud hinnas ja klassikaline kümme tuhat võiks igaühel jalas olla küll.

Tarmo Tiisler soovitab: igavuspagulase abipakett vol. 1

18.03.20 ARVAMUS ... Nii et siis kodukontor. Kärsitu iseloomuga inimese jaoks nagu mina, on see tõsine väljakutse. Muidugi saab nokitseda tuleviku tarbeks ja seda me ka teeme. Jooksvad asjad ka.

Elina Kivinukk: sportlane ei ela üksnes leivast

06.03.20 ARVAMUS ... Soovin, et me Eesti spordist rääkides ei igatseks rohkem raha, vaid rohkem hoitud inimesi, sest sportlane ei ela ainult leivast, kirjutab Elina Kivinukk.

Tõnu Tõniste: tippsport ja haridus peavad käima käsikäes

28.02.20 ARVAMUS ... Selleks, et tippsportlane ei peaks pärast gümnaasiumi oma hariduslikes saavutustes pausi tegema, on vaja välja töötada tippsportlasi toetavad süsteemid meie suuremates ülikoolides, kirjutab Eesti Olümpiakomitee presidendiks kandideeriv Tõnu Tõniste.

Rasmus Kagge: kas autospordiliidu juhatus päriselt saab aru, mida nad otsustasid?

22.02.20 AUTORALLI ... Eesti spordi üht lipulaeva Rally Estoniat ähvardab tänavu ärajäämine, kuna Eesti autospordiliit soovib Rally Estoniale mõeldud toetusest osa endale saada. Summa, mida korraldajatelt küsitakse, on 100 000 eurot. Endine ajakirjanik, spordisõber Rasmus Kagge kirjutab, et autospordiliidu käitumine on kiuslik ning alaliit tegeleb unistuse kaaperdamisega.

Spordiajaloo selts: Spordilehte on vaja analüütilisemaks spordiajakirjanduseks

11.02.20 ARVAMUS ... Kultuuriministeerium ütles eelmisel nädalal, et ei toeta eraldi Spordilehe taastamise mõtet, sest ministeeriumi hinnangul on Eesti spordiajakirjandus praegu kõrgel tasemel ning 1. märtsil luuakse spordiregistri juurde ka riiklik sporditulemuste andmebaas, mis talletab nii Eesti kui ka rahvusvaheliste tiitlivõistluste tulemusi spordiajaloo säilitamiseks. Eesti Spordiajaloo Selts kultuuriministeeriumi põhjendusega ei nõustu.

Raul Rebane: tark, kiire, tugev edumudel

05.02.20 ARVAMUS ... Raul Rebane kiidab Vikerraadio päevakommentaaris "Pealtnägija" lugu hiljuti leitud filmikaadritest, kust nägime, kuidas nägi välja ja kuidas maadles Georg Lurich. Nähtu põhjal võib teha päris kaugeleulatuvaid järeldusi.

Marju Himma: rahvastepallist kui pseudoprobleemist päris probleemi kõrval

03.02.20 ARVAMUS ... Rõhutades detaile, näiteks rahvastepalli keelamist või pikkuse järgi rivistamise ebameeldivust, jääb märkamata suurem pilt probleemist ühiskonnas, arutleb Vikerraadio päevakommentaaris Marju Himma.

Riho Laurisaar: sportlaste õigusest isiklikule arvamusele

20.12.19 ARVAMUS ... Avalikkus armastab sportlastes näha poliitilise võitluse sangareid küll, aga ainult siis, kui nad avaldavad seisukohti salongikõlbulikel teemadel, kirjutab Riho Laurisaar.

Mirjam Mõttus: spordisaal kaob, jäävad diivan ja õlu

23.10.19 ARVAMUS ... Mida teha õhtuti ühes maakohas, kui ka spordisaal ära kaob? Kodus üksinda teleka ees õlut juua on üks väljavaade, arutleb Mirjam Mõttus Vikerraadio päevakommentaaris.

Erki Nool peab koolipsühholoogide muret sporditulemuste pärast elukaugeks

16.10.19 EESTI ... Endine poliitik, olümpiavõitja ja kolme lapse isa Erki Nool leiab, et avalikkuses kirgi kütvad soovitused mitte avaldada kooli spordipäevade tulemusi on elukauged ega põhine reaalsetel kogemustel ning võtavad lastelt tahte pingutada. Ilma selleta aga ühiskonnas hakkama ei saa.

Johannes Vedru: akadeemiline spordiajalugu loovutab Euroopas positsioone

24.07.19 ARVAMUS ... Eelmisel nädalal viibisin Madridis, kus peeti Rahvusvahelise Kehalise Kasvatuse ja Spordi Ajaloo Ühingu 20. kongressi. Minu jaoks oli selline kogemus esmakordne. Eeskätt läksingi kohale selleks, et saada täpsemalt aru, kuidas ja millisel tasemel maailmas akadeemilisema spordiajalooga üldse tegeletakse. Küsimus on oluline, sest Eestis viljeletakse akadeemilist spordiajalugu meie riigi väiksusest tulenevalt vähe. Pakun teile nüüd oma muljeid ja kohapeal kogutud materjali.

Meelis Oidsalu: harrastusportlaste jäljerajad

18.07.19 ARVAMUS ... Tallinna sügisjooksul osalen kindlasti ja kutsun ka kõiki teisi jooksma, aga see ilus tammelehtedega medal jätke palun tellimata. Ma ei ole hobune ega taha jätta jooksurajale raudset jalajälge, teatab Meelis Oidsalu Vikerraadio päevakommentaaris.

Toomas Alatalu: spordivõit kui pehme jõud Venemaa poliitikas

03.07.19 ARVAMUS ... Toomas Alatalu kirjutab oma kommentaaris Minskis toimunud 2. Euroopa mängude valguses sellest, kuidas sport ja poliitika on omavahel väga läbi põimunud.

Aleksander Tsapov: sport, sport, sport minu hinges ja südames on*

07.06.19 ARVAMUS ... Aleksander Tsapov kirjutab algselt Müürilehes ilmunud kommentaaris spordiga seonduvatest isiklikest mälestustest.

Arvustus. Ott Tänaku tõde ja õigus

11.04.19 AUTORALLI ... Kõigis meis leidub miskit, mida vähemalt endi ja lähemate kõrvalseisjate arvates oskame väga hästi. Midagi, mille üle vähemalt mõnes siseringis uhkust tunda. Oskuste ja annetega kaasnevad auahnetel inimestel kõrged ootused nii enda kui ka teiste suhtes ning soov jõuda otsekohe sinna, kuhu aga enamasti viib hoopis hoolikas ja aega nõudev potentsiaali realiseerimine.

Meelis Oidsalu: õunapilastus pole ilmavaade

29.03.19 ARVAMUS ... Sportlase ja treeneri suhe võib mingil eluetapil olla noore inimese peamine eneseusuallikas ja endatajukanal. Sestap pole põhjust imestada, et nii paljud sportlased altiks osutuvad ettepanekutele proovida rahvuskultuuri edendamisel vähe teaduspõhisemat lähenemist, arutleb Meelis Oidsalu Vikerraadio päevakommentaaris.

Jaanus Kangur: kas tõesti tahame elada ausas ühiskonnas?

19.03.19 ARVAMUS ... Spordile kaasaelamine ei pane meid tingimata ise rohkem sporti tegema või muul alal pingutama, kuid tekitab meis heaolu tunde, sest tajume, et sportlaste saavutused on meilegi ülekantavad, nende "pühadus" paistab meiegi peale. Kui aga selgub, et pühakud on pattu teinud, siis oleme loomulikult pettunud, arutleb Jaanus Kangur.

Joe Noormets: dopingujuhtumid ja moraalsed valikud spordis

12.03.19 ARVAMUS ... Spordieetika põhimõtted kuuluvad Eesti Spordi Harta juurde ja on järgimiseks kõigile spordis osalejatele, mistõttu ei saa väita, et dopinguga seotud tegevustesse kaasatud isikud ei teadnud sportimise tingimusi ja eesmärkide saavutamiseks lubatud vahendeid, kommenteerib Tallinna Ülikooli spordisotsioloogia lektor Joe Noormets.

sport.err.ee uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: