Liivi esimene treener Treiman: pisar tuli silma

Foto: Karli Saul/EOK

Adavere koolipere kogunes 18. veebruaril Marten Liivi nende olümpiamängude kõige tähtsamat starti vaatama mõisahoones paikneva õppehoone saali. Kuna Liiv tuli jääle 11. paaris, oli poolesajal õpilasel rahulikult aega, et võistlusesse sisse elada.

Aeg-ajalt ergutas Adavere kiiruisutajate treener Väino Treiman lapsi maailma tippude tehnilist sooritust pingsamalt jälgima. Kooliõpilased, kellest suur osa uisutamistrennis käib, olid tõesti noored - paljud vahest kaheksa- kuni kümneaastased. Aga nad teadsid, et samal jääovaalil, kus nemad, kasvas kiiruisutajana üles nüüdseks kahekordne olümpialane Liiv.

"Mulle väga meeldib, et Marten sõitma hakkab. Ma loodan, et tal läheb hästi," sõnas üks õpilastest. Liiviga koos neiu trenni teinud veel ei ole, kuid hea tuju garanteeriks, kui Liiv saab esimese koha.

Juba neljandas paaris sõitis poolakas Piotr Michalski välja väga tugeva aja, mis sai sihiks kõikidele, ka Liivile. Siis astus jääle Eesti rekordimees.

Järgmised poolteist minutit oli saal täiesti ühel lainepikkusel. Poolel distantsil oli tunda, et Liiv teeb head sõitu. Istusime ja vaatasime võistlust kõrvuti Liivi esimese treeneri Väino Treimaniga, kes sportlaselt pärast võistlust intervjuudes rohkelt kiidusõnu pälvis.

Mis sa esimese emotsiooni pealt ütled? Kuidas sulle tema sõit tundus? "Hea, aga lõpus lõi nagu natuke krampi, aga kõik on lõpus krampis, kui sa annad endast kõik. 1000 meetri distantsil ongi nii. Paariline jäi natuke ette ka talle tagasirgel," rääkis Treiman.

Mis tundega sa seda sõitu vaatasid? "Vägev! Pisar on silmas. Sõit õnnestus," sõnas Treiman.

Aeg alla 1.09 oli sel päeval kõva tulemus. Koolipere vaatas loomulikult koos ära kogu võistluse. Viimase paari järel sai selgeks, et Liivi päralt oli olümpiamängude seitsmes koht. Võitjaks tuli hollandlane Thomas Krol.

See oli kindlasti eriline päev Adavere õpetajate ja õpilaste jaoks. Ja pole kahtlustki, et ühine spordielamus jääb neist lastest paljudele meelde kauaks. Võib-olla inspireerib ka spordis veel tublim olema. Väino Treiman ütles kokkuvõtteks veel lastele ära selle, mis südamel: "Veelkord, kui tahta, siis jõuab kaugele. Kui ei taha, siis ei jõua mitte kuhugi!"

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: