Maadlus

Nabi tahab jõuda Pariisi OM-ile: põhi on olemas, aga pean tööle hakkama

19.03.23 MAADLUS ... Heiki Nabile määratud kaheaastane võistluskeeld lõppes pühapäeval ning kreeka-rooma maadleja andis teada, et on otsustanud võistlusspordiga jätkata ja pürgida Pariisi olümpiale.

Heiki Nabi otsustas sportlaskarjääri jätkata

19.03.23 MAADLUS ... Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi otsustas pärast kaheaastast võistluskeeldu tippsporti naasta.

Viktoria Vesso võitis teist aastat järjest U-23 EM-il pronksmedali

17.03.23 MAADLUS ... Rumeenias Bukarestis toimuvatel U-23 vanuseklassi maadluse Euroopa meistrivõistlustel võitis Viktoria Vesso naistemaadluse kehakaalus -62 kg pronksmedali.

Nabi: muidugi on kahju, et otsus oli selline

15.03.23 MAADLUS ... Šveitsi föderaalne ülemkohus jättis rahuldamata Heiki Nabi kaebuse rahvusvahelise spordiarbitraaži (CAS) otsusele, millega kinnitati sportlasele määratud kaheaastane võistluskeeld. Nabi ei osanud veel öelda, kas ta läheb võitlusega veel edasi ja kas üleüldse on võimalik edasi minna.

Šveitsi ülemkohus jättis Heiki Nabi kaebuse rahuldamata

15.03.23 MAADLUS ... Šveitsi föderaalne ülemkohus jättis rahuldamata Heiki Nabi kaebuse rahvusvahelise spordiarbitraaži (CAS) otsusele, millega kinnitati sportlasele määratud kaheaastane võistluskeeld.

Richard Karelson piirdus U-23 EM-il ühe matšiga

14.03.23 MAADLUS ... Richard Karelson kaotas Bukarestis toimuvatel kuni 23-aastaste Euroopa meistrivõistlustel kaalukategoorias kuni 97 kg kaheksandikfinaalis türklasele Fatih Onvermezile.

Suri Jaapani vanim olümpiavõitja

07.03.23 MAADLUS ... Pühapäeval suri 93 aasta vanuselt Jaapani seni vanim elus olnud olümpiavõitja ja maadluslegend Shozo Sasahara.

Epp Mäe jäi Egiptuses võiduta

25.02.23 MAADLUS ... Eesti raskekaalu maadleja Epp Mäe piirdus Egiptuses Aleksandrias toimunud rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) reitinguturniiril ühe matšiga.

Põhjamaade maadlusliidu presidendid allkirjastasid ühispöördumise UWW-le

22.02.23 MAADLUS ... Põhjamaade maadlusliidu (Eesti, Läti, Leedu, Soome, Norra, Rootsi, Taani) alaliitude presidendid allkirjastasid ühispöördumise rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) presidendile Nenad Lalovicile.

Mäe: olümpiamedal on mul veel puudu, see motiveerib mind endiselt

13.02.23 MAADLUS ... Eesti üks edukamaid naissportlasi, maadleja Epp Mäe on tänavuse aasta sihiks võtnud maailmameistrivõistlustel olümpiapääsme kindlustamise. Motivatsiooni kaheksakordsel tiitlivõistluste medalistil jagub.

Vesso tegi debüüdi olümpiakaalus

04.02.23 MAADLUS ... Varem kehakaalus -65 kg maadelnud maadleja Viktoria Vesso muutis Pariisi olümpiamänge silmas pidades võistluskaalu ning tegi olümpiakaalus -62 kg oma võistlusdebüüdi. Horvaatias Zagrebis toimuval UWW reitinguturniiril sai eestlanna ühe võidu ja kahe kaotusega 23 osaleja seas üheksanda koha.

Epp Mäe tuli 12. korda Eesti meistriks

28.01.23 MAADLUS ... Põltsamaal peetud maadluse Eesti meistrivõistlustel soosikud ei vääratanud. Epp Mäe tuli Eesti meistriks 12. korda.

Maadlusliit tunnustas parimaid maadlejaid

09.12.22 MAADLUS ... Eesti Maadlusliit võttis kokku eduka 2022. aasta, mis tõi Eestile üheksa tiitlivõistluste medalit.

Venemaalt võeti 2023. aasta maadluse MM-i korraldamisõigus ära

15.11.22 MAADLUS ... Algselt Venemaal toimuma pidanud 2023. aasta maadluse maailmameistrivõistlused peetakse Serbias.

Mägisalu ja Karelson võidutsesid Kristjan Palusalu mälestusvõistlustel

07.11.22 MAADLUS ... Laupäeval ja pühapäeval toimusid Tallinnas Kalevi spordihallis 33. Kristjan Palusalu mälestusvõistlused vaba- ja kreeka-rooma maadluses.

Nabi pisaraid pühkides: ma ei suutnud Tokyo olümpiat vaadata

06.11.22 MAADLUS ... ETV saates "Hommik Anuga" oli külas maadleja Heiki Nabi, kes tunnistas pisaratega võideldes, et ei suutnud Tokyo olümpiamänge vaadata. "Ma olin valmistumas millekski suuremaks ja see võeti ära," sõnas Nabi.

Eesti võitis kreeka-rooma maadluse maavõistluses Leedut

04.11.22 MAADLUS ... Sel nädalavahetusel toimub Kalevi spordihallis 33. Kristjan Palusalu memoriaal kreeka-rooma ja vabamaadluses. Võistluse raames toimus reede õhtul Eesti ja Leedu maavõistlus kreeka-rooma maadluses.

Sparta spordiklubi: Heiki Nabi ja Paul Keres on esitanud valeväiteid

04.11.22 MAADLUS ... Sparta Spordiseltsi juhatuse liige Mart Kajari kinnitusel on Sparta spordiklubi vastupidiselt vandeadvokaat Paul Kerese väidetele andnud Heiki Nabile kõik tema poolt küsitud külastuste logid, letrosool ei saanud Nabi organismi jõuda spordiklubi seadmetest, ühtegi narkojõuku politsei Spartas treenimas tuvastanud ei ole ning Dimitri Uiba ei ole Sparta klient.

Port: väga ebatõenäoline, et Šveitsi ülemkohus Nabi kaebuse rahuldab

03.11.22 MAADLUS ... Tallinna ülikooli spordibioloogia professori Kristjan Porti sõnul on ebatõenäoline, et rahvusvahelise spordikohtu otsuse edasi kaevanud maadlejat Heiki Nabi Šveitsi ülemkohtus edu saadab.

Nabi ei välista karjääri jätkamist: tippspordi pisik ei ole minust kadunud

03.11.22 MAADLUS ... Kreeka-rooma maadluse olümpiahõbe ja kahekordne maailmameister Heiki Nabi kaebab rahvusvahelise spordikohtu otsuse talle määratud võistluskeeld jõusse jätta edasi Šveitsi föderaalsesse ülemkohtusse ega välista ka seda, et võib võistluskeelust vabanedes tippspordis jätkata.

Heiki Nabi kaebab CAS-i otsuse edasi Šveitsi ülemkohtusse

03.11.22 MAADLUS ... Kreeka-rooma maadluse olümpiahõbe ja kahekordne maailmameister Heiki Nabi soovib rahvusvahelise spordikohtu (CAS) otsuse kaheaastane võistluskeeld dopingureeglite rikkumise eest jõusse jätta edasi kaeva Šveitsi föderaalsesse ülemkohtusse.

Õigusteadlane Nabi otsusest: arbitraaž läks nii kaugele kui vähegi võimalik

30.10.22 MAADLUS ... Maadleja Heiki Nabi meeskond andis sel nädalal teada, et Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) maadlejat õigeks ei mõista ja tema dopingukaristus jääb kehtima. Kuidas otsust ja infot tõlgendada, selgitas "Spordipühapäevale" õigusteadlane, Tartu Ülikooli kriminoloogiaprofessor Jaan Ginter.

Eesti maadlejad valmistuvad Kristjan Palusalu memoriaaliks maavõistlusega

29.10.22 MAADLUS ... Järgmisel nädalavahetusel toimub Tallinnas 33. korda peetav Kristjan Palusalu memoriaal kreeka-rooma ja vabamaadluses. Päev enne võõrustab Eesti maadluskoondist maavõistluses Leedut.

CAS: Nabi ei ole keelatud ainete tarvitaja, kuid võistluskeeld jääb kehtima

25.10.22 MAADLUS ... Rahvusvaheline Spordikohus (CAS) jättis jõusse kreeka-rooma maadlejale Heiki Nabile määratud kaheaastase võistluskeelu, kuid tõi otsuses välja, et Nabi on kahetsusväärne ohver ning teda ei saa nimetada petturiks või keelatud ainete tarvitajaks.

Maadlusliidu president: paljud asjad jäävad minu jaoks mõistatuseks

25.10.22 MAADLUS ... Rahvusvaheline spordikohus (CAS) jättis jõusse kreeka-rooma maadlejale Heiki Nabile määratud kaheaastase võistluskeelu, kuid tõi otsuses välja, et Nabi on kahetsusväärne ohver ning teda ei saa nimetada petturiks või keelatud ainete tarvitajaks.

Henn Vallimäe: meid CAS-i otsus ei üllata

25.10.22 MAADLUS ... Rahvusvaheline Spordikohus (CAS) jättis jõusse kreeka-rooma maadlejale Heiki Nabile määratud kaheaastase võistluskeelu, kuid tõi otsuses välja, et Nabi on kahetsusväärne ohver ning teda ei saa nimetada petturiks või keelatud ainete tarvitajaks.

Varem Pirital treeninud maadluskoondis leidis omale uue treeningpaiga

24.10.22 MAADLUS ... Varem treenis maadleja Epp Mäe Eesti koondisega Pirita TOP-is, mis kõrgete elektrihindade tõttu aga sügise hakul oma uksed sulges ja nii pidi Maadlusliit hakkama kiirelt otsima uusi lahendusi.

Erik Reinbok piirdus U-23 MM-il ühe matšiga

22.10.22 MAADLUS ... Hispaanias Pontevedras toimuvatel maadluse U-23 MM-il piirdus vabamaadleja Erik Reinbok ühe matšiga.

Ranet Kaljola saavutas U-23 MM-il viienda koha

19.10.22 MAADLUS ... Hispaanias Pontevedras toimuvatel maadluse U-23 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel saavutas kreeka-rooma maadleja Ranet Kaljola viienda koha.

Karelson jäi U-23 MM-il võiduta, Kaljola ja Uibo jätkavad lohutusringis

18.10.22 MAADLUS ... Hispaanias, Pontevedras toimuvatel maadluse U-23 maailmameistrivõistlustel jäid teisipäeval Eesti kreeka-rooma maadlejad võiduta. Ranet Kaljola ja Randel Uibo jätkavad kolmapäeval võistlemist lohutusringides. Richard Karelsoni jaoks on MM lõppenud.

Kin ja Välis jäid maadluse U-23 MM-il võiduta, Vesso ei võistle

17.10.22 MAADLUS ... Hispaanias Pontevedras toimuvatel U-23 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel jäid kreeka-rooma maadlejad Edvin Kin ja Andreas Välis võiduta.

Eesti maadlejad võitsid veteranide MM-ilt kaks kulda

10.10.22 MAADLUS ... Bulgaarias Plovdivis lõppened veteranide maadluse maailmameistrivõistlustel said eestlased Jaanek Lips ja Argo Mitt kuldmedalid.

EOK premeerib MM-il pronksi võitnud Epp Mäed 15 000 euroga

26.09.22 MAADLUS ... Eesti olümpiakomitee premeeris Serbias Belgradis maadluse maailmameistrivõistlustel naistemaadluses pronksmedali võitnud Epp Mäed 15 000 euroga ning tema treenereid Ahto Raskat, Maksim Molonovit ja Levi Earli kokku 7500 euroga.

Epp Mäe pronksmedalist: iga medali üle on siiras rõõm

21.09.22 MAADLUS ... 14. septembril võitis Epp Mäe maadluse maailmameistrivõistlustel pronksmedali. Kolmapäeva hommikul käis eestlanna "Terevisiooni" saates oma järjekordsest medalivõidust rääkimas.

Andruse kaotas maadluse MM-il 1/8-finaalis Aasia meistrile

16.09.22 MAADLUS ... Serbias Belgradis toimuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel jõudis vabamaadleja Aimar Andruse kehakaalus -74kg 1/8-finaali, kus tuli vastu võtta 0:10 kaotus.

Epp Mäe: taktikaline viga poolfinaalis näris tükk aega

15.09.22 MAADLUS ... Maadluse maailmameistrivõistlustel Serbias võitis Epp Mäe kolmapäeval oma karjääri kolmanda MM-pronksi, kokku on Mäel ette näidata nüüd seitse tiitlivõistluste medalit.

Erik Reinbok piirdus MM-il ühe matšiga

15.09.22 MAADLUS ... Maadluse maailmameistrivõistlustel Belgradis kaotas Erik Reinbok vabamaadluse kuni 79 kg kaaluvate meeste seas aser Ašraf Aširovile 2:5.

Epp Mäe tuli MM-il pronksmedalile

14.09.22 MAADLUS ... Belgradis toimuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel võitis Epp Mäe naiste raskekaalus (76 kg) pronksmedali.

Epp Mäe jäi MM-i poolfinaalis egiptlannale alla

13.09.22 MAADLUS ... Belgradis toimuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel jäi Epp Mäe 2:3 alla egiptlannale Samar Amer Ibrahim Hamzale.

Helary Mägisalu jäi maadluse MM-il võiduta

12.09.22 MAADLUS ... Serbias Belgradis toimuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel jäi Eesti koondislane Helary Mägisalu võiduta.

Ranet Kaljola piirdus MM-il ühe matšiga

12.09.22 MAADLUS ... Serbias Belgradis toimuvatel maadluse maailmameistrivõistlustel piirdus kreeka-rooma maadleja Ranet Kaljola ühe matšiga, kaotades teises ringis 0:7 ungarlasele Tamas Levaile.

Ilmus raamat eelmise sajandi ühe legendaarseima spordimehe sulest

31.08.22 MAADLUS ... Kolmapäeval esitleti spordimuuseumis värsket raamatut "Hack. Maailma parima maadleja lugu", mis on koostatud maailmakuulsa Eesti maadleja Georg Hackenschmidti enam kui 70 aastat tagasi kirja pandud käsikirjalistest mälestustest.

Eestist sõidab maadluse MM-ile viis sportlast

31.08.22 MAADLUS ... Selgus 10.-18. septembril Belgradis toimuvatele maadluse maailmameistrivõistlustele sõitev Eesti koondis. Kokku kuulub koosseisu viis sportlast.

Karelson pronksist: oleks võinud võib-olla finaaligi jõuda, aga tore ikkagi

26.08.22 MAADLUS ... Maadlejale Richard Karelsonile on viimane aasta alla 20-aastaste vanuseklassis kujunenud eriti edukaks - juulis võidetud alla 20-aastaste EM-kullale lisandus eelmisel nädalal sama vanuseklassi MM-pronks.

EOK premeeris U-20 MM-il pronksmedali võitnud Richard Karelsoni

25.08.22 MAADLUS ... Eesti Olümpiakomitee premeerib U-20 maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud Richard Karelsoni ja tema treenereid.

Richard Karelson tuli U-20 MM-il pronksile

21.08.22 MAADLUS ... Richard Karelson võitis Sofias toimuvatel U-20 vanuseklassi maalduse maailmameistrivõistlustel kreeka-rooma maadluse kehakaalus kuni 97 kilogrammi pronksmedali.

Karelson jäi paraku poolfinaalis iraanlasele alla

20.08.22 MAADLUS ... Bulgaarias Sofias toimuvatel maadluse U-20 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses kehakaalus -97 kg poolfinaali jõudnud Richard Karelson pidi paraku Iraani maadleja Ali Abedidarzi paremust tunnistama. Karelson kaotas napilt seisul 1:1.

Maadluse U-20 MM-il pääses Karelson edasi poolfinaali

20.08.22 MAADLUS ... Bulgaarias toimuvatel U-20 vanuseklassi maadluse maailmameistrivõistlustel alustasid kreeka-rooma maadlejad ning seega käisid matil ka esimesed eestlased. Richard Karelson pääses oma -97 kg kaalukategoorias poolfinaali, kus läheb vastamisi iraanlase Ali Ramezanali Abedidarziga.

Olümpiavõitja Johannes Kotkase sünnitalus avati mälestuskivi

29.07.22 MAADLUS ... 27. juulil möödus 70 aastat maadleja Johannes Kotkase olümpiavõidust Helsingis. Reedel avati sel puhul Kotkase sünnitalus mälestuskivi.

Johannes Kotkas tuli 70 aasta eest olümpiavõitjaks

27.07.22 MAADLUS ... Täna, 27. juulil 70 aastat tagasi tuli Johannes Kotkas Helsingi olümpiamängudel kreeka-rooma maadluse raskekaalus kuldmedalile.

vaata uuesti!

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: