Aerutamine

Tšehhi aerutaja sai Rio ebaõnne järel Tokyos kulla

30.07.21 OM2020 ... Tokyo olümpiamängude kärestikuslaalomi meeste ühesüstal võitis tšehh Jiri Prskavec (91,63), kes edestas slovakk Jakub Grigarit (+3,22) ja sakslast Hannes Aignerit (+5,48).

Kogenud sloveen lõpetas Prantsusmaa ja Slovakkia domineerimise

26.07.21 OM2020 ... Tokyo olümpiamängude meeste kärestikuslaalomi võitis sloveen Benjamin Savšek (98,25 sekundit), kes edestas tšehh Lukas Rohanit (+3,71) ja sakslast Sideris Tasiadist (+5,45).

Pühajärve regati võitis Kaarel Alupere

10.07.21 AERUTAMINE ... Laupäeval sõideti 64. aerutajate Pühajärve regatt, mis ühtlasi oli Eesti karikavõistluste viies etapp.

Võhandu maratoni võit jäi taas Eestisse

12.06.21 AERUTAMINE ... 16. korda toimus Võhandu aerutamise maraton, mille 100-kilomeetrine põhidistants kulges mööda Võhandu jõge Võru- ja Põlvamaal.

Juunioride rajaaerutamise EM-iks kindlustasid koha kolm Eesti aerutajat

10.06.21 AERUTAMINE ... Nädalavahetusel toimus Aidu veespordikeskuses rajaaerutamise juunioride Eesti meistrivõistlused, kus muuhulgas selgitati välja ka Eesti esindajad juunioride ja U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel.

Joosep Karlson sai rajaaerutamise EM-il üheksanda koha

07.06.21 AERUTAMINE ... 3.-6. juuni toimusid Poznanis rajaaerutamise Euroopa meistrivõistlused, kus Eesti parimaks tulemuseks jäi Joosep Karlsoni 5000 meetri distantsil saavutatud üheksas koht.

Eesti aerutajatel jäi olümpiakohast napilt puudu

24.05.21 AERUTAMINE ... Eesti parimad aerutajad üritasid nädalavahetusel Venemaal, Barnaulis teenida olümpiapileti, mis paraku ei õnnestunud.

Eesti aerutajad võitlevad reedel olümpiakoha nimel

20.05.21 AERUTAMINE ... Eelmisel nädalal Ungaris Szegedis peetud Euroopa tsooni valikvõistlusel Eesti aerutajatel Tokyo olümpiakohta lunastada ei õnnestunud. Aerutamiskogukonnal on alles jäänud veel üks võimalus: kõik saab selgeks reedel.

Võhandu maraton loodetakse läbi viia juunis

10.05.21 AERUTAMINE ... Võhandu maratoni järjekordne edasilükkamine on tekitanud pahameelt nii ürituse korraldajate kui ka osalejate hulgas. Valitsus ei andnud mai lõpus toimuma pidanud maratoni pidamiseks luba ja soovitas maratoni edasi lükata.

Võhandu maratoni peakorraldaja: valitsuse otsus oli täielik pauk allapoole vööd

08.05.21 AERUTAMINE ... Võhandu maratoni peakorraldaja Hillar Irves oli valitsuse otsuse üle üritusele koroonaviiruse leviku eriluba mitte anda väga negatiivselt üllatunud.

Aerutajatel seisab ees oluline olümpia valikregatt

30.04.21 AERUTAMINE ... Vähem kui kahe nädala pärast ehk 12. ja 13. mail selgub Ungaris Szegedis, kas mõni Eesti aerutaja lunastab pääsme Tokyo suveolümpiamängudele.

Võhandu maraton lükati edasi

27.02.21 AERUTAMINE ... Seoses uute Eestis kehtestatud piirangutega lükati 17. aprillil toimuma pidanud 16. Võhandu maraton edasi.

Joosep Karlson MK-võitjast: füüsiliselt oleme kui kaksikvennad

07.01.21 AERUTAMINE ... Eesti parim kanuusportlane Joosep Karlson sõidab Itaaliasse laagrisse, kus saab harjutada ala tippude Carlo Tacchini ja Adrien Bartiga.

Sindis toimub suvel rahvusvaheline süstaslaalomi võistlus

06.01.21 AERUTAMINE ... Eesti Aerutamisföderatsioon korraldab juunis Sindi kärestikul rahvusvahelise süstaslaalomi võistluse etapi Nordic Cup Estonia 2021, kus asuvad võistlustulle paarsada sportlast Eesti lähiregioonist.

Sindi kärestik võlub aerutajaid

03.01.21 AERUTAMINE ... Sindisse rajatavas veespordikeskuses Pärnu jõel käivad treeningud ka talvel. Uus kärestikuaerutamise keskus ootab Tori valla ja riigipoolset finantseeringut, et võõrustada süsta- ja kanuuslaalomi võistluseid juba eeloleval suvel.

Aasta parimad aerutajad on Sula, Karlson ja Fjodorova

23.12.20 AERUTAMINE ... Eesti Aerutamisföderatsioon valis lõppenud hooaja parimateks meesaerutajateks olümpiaettevalmistuse koondislased Kaspar Sula ja Joosep Karlsoni. Parimaks naisaerutajaks valiti Jelizaveta Fjodorova.

Rajaaerutajad tõstavad aerutamisföderatsiooni vastuolulise plaani vastu mässu

04.12.20 AERUTAMINE ... Rajaaerutajad ei taha leppida rahvusvahelise alaliidu plaaniga anda olümpiamängudel kaks enda medaliala uuele ja ekstreemsele slaalomialale.

Aerutaja Joosep Karlson MK-etapist: olin eliidile väga-väga lähedal

01.10.20 AERUTAMINE ... Aerutajad Joosep Karlson ja Kaspar Sula lõpetasid eelmisel nädalal Ungaris toimunud maailmakarika etapiga tänavuse hooaja. Kuigi arenguruumi on, jäid mõlemad hooajaga hästi rahule.

Kaspar Sula lõppenud hooajast: keskmine tase on kindlasti tõusnud

01.10.20 AERUTAMINE ... Ehkki keerulised tuuleolud nurjasid Ungaris Kaspar Sula MK-etapi, tunneb aerutaja, et on teinud isiklikus arengus suure sammu edasi. Sula sõnul peab ta lõppenud hooaeg kokkuvõttes õnnestunuks.

Karlson pälvis aerutamise maailmakarikal kaheksanda koha

29.09.20 AERUTAMINE ... Aerutajate selle hooaja suurvõistluste pealinnaks oli Szeged Ungaris. Täiskasvanute maailmakarika edukaim mees oli kanuutaja Joosep Karlson, kes sai 1000 m distantsil 16. koha, 500 m distantsil 11. koha ja 5000 m sõidus kaheksanda tulemuse.

Eesti aerutaja jäi MK-l napilt esikümnest välja

27.09.20 AERUTAMINE ... Aerutajate selle hooaja ainukeseks suurvõistluseks oli maailmakarikavõistlus Ungaris Szegedis. Eestlastest said kutse kolm sportlast, Kaspar Sula ühesüstal ning Joosep Karlson ja Deniss Tihhomirov ühekanuul.

Keerulised tuuleolud nurjasid Kaspar Sula MK-etapi

26.09.20 AERUTAMINE ... Aerutamise selle hooaja ainsal kõrgetasemelisel MK-etapil Ungaris sai Kaspar Sula poolfinaalis seitsmenda koha ning edasi ei pääsenud. Eesti aerutaja sõnul said määravaks keerulised tuuleolud, mis soosisid tribüünipoolseid radu.

Võhandu juubelimaraton tõi kolmikvõidu Eestisse

07.09.20 AERUTAMINE ... Läinud nädalavahetusel toimus ralli ka vee peal. Seoses eriolukorraga kevadisest suurvee ajast sügisesse lükkunud Võhandu aerutamismaraton toimus sel aastal juba 15. korda, kaasates võistlusele nii kogenud tippsportlasi kui harrastajaid, kes soovisid ennast maratoni 100 kilomeetri pikkusel distantsil proovile panna.

Lahemaa maratoni võitsid Raigo Põder ja Kristjan Oras

01.09.20 AERUTAMINE ... Pühapäeval peeti keerulistes ilmastikuoludes stardiga Valkla rannast IX Lahemaa maraton. Üldvõidu ning Eesti meistri tiitli saavutasid kahesel meestesüstal Raigo Põder ja Kristjan Oras.

Sula krooniti seitsmekordseks Eesti meistriks, Karlson pälvis kuus kulda

11.08.20 AERUTAMINE ... Läinud kahel nädalavahetusel toimusid rajatavas Aidu veespordikeskuses rajaaerutamise Eesti meistrivõistlused juunioridele, noortele ja täiskasvanutele. Kolmel päeval võistles kolmel eri distantsil ja viies erinevas paadiklassis 145 sportlast.

Selgusid Eesti meistrid süstaslaalomis

28.07.20 AERUTAMINE ... Möödunud pühapäeval toimusid Valmieras, Koiva jõel, Eesti meistrivõistlused süstaslaalomis.

Pühajärve aerutamisregatt tõi starti rekordarvu osalejaid

13.07.20 AERUTAMINE ... Tugeva tormituule tõttu päeva võrra edasi lükkunud traditsioonilise Pühajärve regati stardis oli 236 paatkonda, osales 59 last ja Eesti aerutamise paremik.

Pühajärve aerutamisregatt lükati tormituulte tõttu pühapäevale

11.07.20 AERUTAMINE ... Eesti Aerutamisföderatsioon otsustas laupäeval toimuma pidanud Pühajärve aerutamisregati tugevate tormituulte tõttu lükata pühapäevale.

VIDEO | Argentina kanuusportlane valmistub olümpiaks tüdruksõbra basseinis

10.06.20 AERUTAMINE ... Argentina kanuusportlane Sebastian Rossi valmistub koroonaviiruse pandeemia tõttu 2021. aastal toimuvateks Tokyo olümiamängudeks tüdruksõbra koduaias olevas basseinis.

Tori vald tahab Sinti veespordikeskuse rajada

27.04.20 AERUTAMINE ... Sindi paisu lammutamise järel sinna rajatud kärestik on saanud kärestikuaerutajate lemmikpaigaks ning nüüd kavatseb Tori vald Sinti veespordi- ja veeturismikeskuse rajada.

Suri teenekas aerutamissportlane ja treener Heino Kurvet

10.04.20 AERUTAMINE ... Neljapäeval suri 78-aastaselt endine aerutamissportlane ja treener Heino Kurvet (12.09.1941–09.04.2020).

Karantiinis viibiv Joosep Karlson tegi "Ringvaatele" enda päevast ülevaate

23.03.20 AERUTAMINE ... Viirus mõjutab tõsiselt ka Eesti sportlasi. Meie parim aerutaja ja olümpialootus Joosep Karlson pääses eelmisel neljapäeval Itaaliast treeninglaagrist küll koju, aga on nüüd Pärnus kämpingus karantiinis. Trenni ta siiski pooleli jätta ei saa. Oma neljandast nn kodupäevast tegi ta "Ringvaatele" videoblogi.

Itaalia koondisega treeninglaagris olnud Karlson jäi Rooma lennujaama lõksu

17.03.20 AERUTAMINE ... Kui märtsi alguspäevil Itaaliasse Sitsiiliasse treeninglaagrisse siirdunud kanuuaerutaja Joosep Karlson arvas veel kuni esmaspäeva hilisõhtuni, et võib Itaalias isolatsioonis edasi treenida, on ta nüüdseks siiski tagasiteel Eestisse.

Kaspar Sula: olen tugevam ja kiirem kui iial varem

09.03.20 AERUTAMINE ... Eesti süstaaerutajal Kaspar Sulal mõlguvad meeles olümpiaplaanid ja ta on välislaagrites vormi kogunud, et pilet suurvõistlusele lunastada. Konkurentsisõel on tihe, kuid ta tunneb, et on elu parimas vormis.

Itaallastega harjutava Karlsoni OM-i ettevalmistus on sujunud plaanipäraselt

03.03.20 AERUTAMINE ... Kahe Itaalia treeninglaagri vahel korraks Eestisse põiganud kanuuaerutaja Joosep Karlson on saanud sellel talvel harjutada väga kõvas konkurentsis.

Seljavigastusest paranenud Sula unistab jätkuvalt olümpiale jõudmisest

19.02.20 AERUTAMINE ... 29-aastane aerutaja Kaspar Sula töötab jätkuvalt unistuse nimel jõuda suvel Tokyo olümpiamängudele. Eelmise hooaja lõpule vajutas suure pitseri seljavigastus, mis ei lubanud Sulal maailmameistrivõistlustel oma võimetele vastavat tulemust välja sõita. Nii jäi Sula MM-il ühesüsta 200 meetri distantsil 22. Nüüd tuleb valmistuda mais peetavaks olümpiamängude kvalifikatsiooniregatiks.

Süstaslaalomi harrastaja: Sindi kärestiku lained on maailmatasemel

25.10.19 EESTI ... Sindi kärestiku üle tunnevad rõõmu mitte ainult arvukad siirdekalad, kes ülespoole rühivad, vaid ka süstaslaalomi harrastajad.

Tokyo suveolümpia korraldajad kaaluvad lumekahurite abi

07.09.19 OLÜMPIALIIKUMINE ... Järgmise aasta Tokyo olümpiamängude aerutamisvõistlustel võidakse pealtvaatajate olemise hõlbustamiseks kasutada lumetootmise masinad.

Eesti aerutajatel on veel kaks šanssi olümpiale jõuda

29.08.19 AERUTAMINE ... Eelmise nädala lõpus Ungari kulmineerunud aerutamise maailmameistrivõistlustel eestlastel Tokyo olümpiakohta lunastada ei õnnestunud. Koondise parimaks tulemuseks oli Joosep Karlsoni 12. koht meeste ühekanuu 5000 meetri distantsil.

Joosep Karlson lõpetas C-finaali kuuendana

25.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutaja Joosep Karlson teenis maailmameistrivõistlustel Ungaris meeste ühekanuu 1000 meetri distantsi C-finaalis kuuenda koha ehk oli kokkuvõttes 24.

Eesti aerutajate tulemused olid poolfinaalides tagasihoidlikud

24.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutajad Deniss Tihhomirov ega Joosep Karlson MM-il Ungaris laupäeval oma poolfinaalidest edasi ei pääsenud.

Joosep Karlson jõudis aerutamise MM-il B-finaali

23.08.19 AERUTAMINE ... Aerutamise maailmameistrivõistlustel Ungaris pääses Joosep Karlson meeste ühekanuu 500 meetri distantsil viimasena koha laupäevases B-finaalis.

Kaspar Sula pääses MM-il C-finaali

23.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutaja Kaspar Sula tuli maailmameistrivõistlustel Ungaris meeste ühesüsta 200 meetri distantsi poolfinaalis kuuendaks ja jätkab C-finaalis.

Joosep Karlson jõudis aerutamise MM-il poolfinaali

22.08.19 AERUTAMINE ... Aerutamise maailmameistrivõistlustel Ungaris pääses Joosep Karlson meeste ühekanuu 500 meetri distantsil viimasena eelsõidust poolfinaali.

Eesti aerutaja alustas MM-i edukalt

21.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutaja Kaspar Sula sai Ungaris alanud maailmameistrivõistlustel meeste ühesüsta 200 meetri eelsõidus kolmanda koha ja pääses edasi poolfinaali.

Aerutamise suurkuju andis positiivse dopinguproovi ja MM-il ei sõida

21.08.19 AERUTAMINE ... Kanada aerutaja Laurence Vincent-Lapointe põrus võistlusvälisel testil dopinguga ega saa täna algavatel maailmameistrivõistlustel kaasa lüüa.

Eesti aerutajate eesmärk MM-il on naasta olümpiapääsmega

20.08.19 AERUTAMINE ... Kolmapäeval algavad Ungaris aerutamise maailmameistrivõistlused. Joosep Karlson ja Kaspar Sula lähevad starti eesmärgiga teenida pääse Tokyo olümpiamängudele.

Eesti aerutajad naasevad Lätist 13 medaliga

12.08.19 AERUTAMINE ... Lätis Limbažis toimus sel nädalavahetusel aerutamise Baltic Cup 2019. Võistlused olid kahes vanuseklassis, U-18 ja täiskasvanud. Kokku oli võistlustules peaaegu 200 sportlast kolmest Balti riigist, eestlased naasevad 13 medaliga.

Eestlane pälvis rajaaerutamise MM-il B-finaalis 6. koha

05.08.19 AERUTAMINE ... Neljapäevast kuni pühapäevani toimusid Rumeenias juunioride ja U-23 maailmameistrivõistlused 61 riigi osavõtul. Deniss Tihhomirov saavutas B-finaalis 6. koha.

Sula ja Karlson tegid Eesti meistrivõistlustel puhta töö

01.08.19 AERUTAMINE ... Nädalavahetusel peeti järgmisel aastal avatavas Aidu aerutamis- ja sõudekanalil Eesti meistrivõistlusi rajaaerutamises. Kokku osales peaaegu sada aerutamissportlast kuuest aerutamisklubist.

ÜLEKANDED/saated

ETV2
1. august kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju - TJK Legion

ETV2
8. august kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Tartu Tammeka - Nõmme Kalju

ETV
8. august kl 21.35

Võidu nimel. Valu

vaata uuesti

leia meid facebookist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: