Aerutamine

Võhandu maraton lükati edasi

27.02.21 AERUTAMINE ... Seoses uute Eestis kehtestatud piirangutega lükati 17. aprillil toimuma pidanud 16. Võhandu maraton edasi.

Joosep Karlson MK-võitjast: füüsiliselt oleme kui kaksikvennad

07.01.21 AERUTAMINE ... Eesti parim kanuusportlane Joosep Karlson sõidab Itaaliasse laagrisse, kus saab harjutada ala tippude Carlo Tacchini ja Adrien Bartiga.

Sindis toimub suvel rahvusvaheline süstaslaalomi võistlus

06.01.21 AERUTAMINE ... Eesti Aerutamisföderatsioon korraldab juunis Sindi kärestikul rahvusvahelise süstaslaalomi võistluse etapi Nordic Cup Estonia 2021, kus asuvad võistlustulle paarsada sportlast Eesti lähiregioonist.

Sindi kärestik võlub aerutajaid

03.01.21 AERUTAMINE ... Sindisse rajatavas veespordikeskuses Pärnu jõel käivad treeningud ka talvel. Uus kärestikuaerutamise keskus ootab Tori valla ja riigipoolset finantseeringut, et võõrustada süsta- ja kanuuslaalomi võistluseid juba eeloleval suvel.

Aasta parimad aerutajad on Sula, Karlson ja Fjodorova

23.12.20 AERUTAMINE ... Eesti Aerutamisföderatsioon valis lõppenud hooaja parimateks meesaerutajateks olümpiaettevalmistuse koondislased Kaspar Sula ja Joosep Karlsoni. Parimaks naisaerutajaks valiti Jelizaveta Fjodorova.

Rajaaerutajad tõstavad aerutamisföderatsiooni vastuolulise plaani vastu mässu

04.12.20 AERUTAMINE ... Rajaaerutajad ei taha leppida rahvusvahelise alaliidu plaaniga anda olümpiamängudel kaks enda medaliala uuele ja ekstreemsele slaalomialale.

Aerutaja Joosep Karlson MK-etapist: olin eliidile väga-väga lähedal

01.10.20 AERUTAMINE ... Aerutajad Joosep Karlson ja Kaspar Sula lõpetasid eelmisel nädalal Ungaris toimunud maailmakarika etapiga tänavuse hooaja. Kuigi arenguruumi on, jäid mõlemad hooajaga hästi rahule.

Kaspar Sula lõppenud hooajast: keskmine tase on kindlasti tõusnud

01.10.20 AERUTAMINE ... Ehkki keerulised tuuleolud nurjasid Ungaris Kaspar Sula MK-etapi, tunneb aerutaja, et on teinud isiklikus arengus suure sammu edasi. Sula sõnul peab ta lõppenud hooaeg kokkuvõttes õnnestunuks.

Karlson pälvis aerutamise maailmakarikal kaheksanda koha

29.09.20 AERUTAMINE ... Aerutajate selle hooaja suurvõistluste pealinnaks oli Szeged Ungaris. Täiskasvanute maailmakarika edukaim mees oli kanuutaja Joosep Karlson, kes sai 1000 m distantsil 16. koha, 500 m distantsil 11. koha ja 5000 m sõidus kaheksanda tulemuse.

Eesti aerutaja jäi MK-l napilt esikümnest välja

27.09.20 AERUTAMINE ... Aerutajate selle hooaja ainukeseks suurvõistluseks oli maailmakarikavõistlus Ungaris Szegedis. Eestlastest said kutse kolm sportlast, Kaspar Sula ühesüstal ning Joosep Karlson ja Deniss Tihhomirov ühekanuul.

Keerulised tuuleolud nurjasid Kaspar Sula MK-etapi

26.09.20 AERUTAMINE ... Aerutamise selle hooaja ainsal kõrgetasemelisel MK-etapil Ungaris sai Kaspar Sula poolfinaalis seitsmenda koha ning edasi ei pääsenud. Eesti aerutaja sõnul said määravaks keerulised tuuleolud, mis soosisid tribüünipoolseid radu.

Võhandu juubelimaraton tõi kolmikvõidu Eestisse

07.09.20 AERUTAMINE ... Läinud nädalavahetusel toimus ralli ka vee peal. Seoses eriolukorraga kevadisest suurvee ajast sügisesse lükkunud Võhandu aerutamismaraton toimus sel aastal juba 15. korda, kaasates võistlusele nii kogenud tippsportlasi kui harrastajaid, kes soovisid ennast maratoni 100 kilomeetri pikkusel distantsil proovile panna.

Lahemaa maratoni võitsid Raigo Põder ja Kristjan Oras

01.09.20 AERUTAMINE ... Pühapäeval peeti keerulistes ilmastikuoludes stardiga Valkla rannast IX Lahemaa maraton. Üldvõidu ning Eesti meistri tiitli saavutasid kahesel meestesüstal Raigo Põder ja Kristjan Oras.

Sula krooniti seitsmekordseks Eesti meistriks, Karlson pälvis kuus kulda

11.08.20 AERUTAMINE ... Läinud kahel nädalavahetusel toimusid rajatavas Aidu veespordikeskuses rajaaerutamise Eesti meistrivõistlused juunioridele, noortele ja täiskasvanutele. Kolmel päeval võistles kolmel eri distantsil ja viies erinevas paadiklassis 145 sportlast.

Selgusid Eesti meistrid süstaslaalomis

28.07.20 AERUTAMINE ... Möödunud pühapäeval toimusid Valmieras, Koiva jõel, Eesti meistrivõistlused süstaslaalomis.

Pühajärve aerutamisregatt tõi starti rekordarvu osalejaid

13.07.20 AERUTAMINE ... Tugeva tormituule tõttu päeva võrra edasi lükkunud traditsioonilise Pühajärve regati stardis oli 236 paatkonda, osales 59 last ja Eesti aerutamise paremik.

Pühajärve aerutamisregatt lükati tormituulte tõttu pühapäevale

11.07.20 AERUTAMINE ... Eesti Aerutamisföderatsioon otsustas laupäeval toimuma pidanud Pühajärve aerutamisregati tugevate tormituulte tõttu lükata pühapäevale.

VIDEO | Argentina kanuusportlane valmistub olümpiaks tüdruksõbra basseinis

10.06.20 AERUTAMINE ... Argentina kanuusportlane Sebastian Rossi valmistub koroonaviiruse pandeemia tõttu 2021. aastal toimuvateks Tokyo olümiamängudeks tüdruksõbra koduaias olevas basseinis.

Tori vald tahab Sinti veespordikeskuse rajada

27.04.20 AERUTAMINE ... Sindi paisu lammutamise järel sinna rajatud kärestik on saanud kärestikuaerutajate lemmikpaigaks ning nüüd kavatseb Tori vald Sinti veespordi- ja veeturismikeskuse rajada.

Suri teenekas aerutamissportlane ja treener Heino Kurvet

10.04.20 AERUTAMINE ... Neljapäeval suri 78-aastaselt endine aerutamissportlane ja treener Heino Kurvet (12.09.1941–09.04.2020).

Karantiinis viibiv Joosep Karlson tegi "Ringvaatele" enda päevast ülevaate

23.03.20 AERUTAMINE ... Viirus mõjutab tõsiselt ka Eesti sportlasi. Meie parim aerutaja ja olümpialootus Joosep Karlson pääses eelmisel neljapäeval Itaaliast treeninglaagrist küll koju, aga on nüüd Pärnus kämpingus karantiinis. Trenni ta siiski pooleli jätta ei saa. Oma neljandast nn kodupäevast tegi ta "Ringvaatele" videoblogi.

Itaalia koondisega treeninglaagris olnud Karlson jäi Rooma lennujaama lõksu

17.03.20 AERUTAMINE ... Kui märtsi alguspäevil Itaaliasse Sitsiiliasse treeninglaagrisse siirdunud kanuuaerutaja Joosep Karlson arvas veel kuni esmaspäeva hilisõhtuni, et võib Itaalias isolatsioonis edasi treenida, on ta nüüdseks siiski tagasiteel Eestisse.

Kaspar Sula: olen tugevam ja kiirem kui iial varem

09.03.20 AERUTAMINE ... Eesti süstaaerutajal Kaspar Sulal mõlguvad meeles olümpiaplaanid ja ta on välislaagrites vormi kogunud, et pilet suurvõistlusele lunastada. Konkurentsisõel on tihe, kuid ta tunneb, et on elu parimas vormis.

Itaallastega harjutava Karlsoni OM-i ettevalmistus on sujunud plaanipäraselt

03.03.20 AERUTAMINE ... Kahe Itaalia treeninglaagri vahel korraks Eestisse põiganud kanuuaerutaja Joosep Karlson on saanud sellel talvel harjutada väga kõvas konkurentsis.

Seljavigastusest paranenud Sula unistab jätkuvalt olümpiale jõudmisest

19.02.20 AERUTAMINE ... 29-aastane aerutaja Kaspar Sula töötab jätkuvalt unistuse nimel jõuda suvel Tokyo olümpiamängudele. Eelmise hooaja lõpule vajutas suure pitseri seljavigastus, mis ei lubanud Sulal maailmameistrivõistlustel oma võimetele vastavat tulemust välja sõita. Nii jäi Sula MM-il ühesüsta 200 meetri distantsil 22. Nüüd tuleb valmistuda mais peetavaks olümpiamängude kvalifikatsiooniregatiks.

Süstaslaalomi harrastaja: Sindi kärestiku lained on maailmatasemel

25.10.19 EESTI ... Sindi kärestiku üle tunnevad rõõmu mitte ainult arvukad siirdekalad, kes ülespoole rühivad, vaid ka süstaslaalomi harrastajad.

Tokyo suveolümpia korraldajad kaaluvad lumekahurite abi

07.09.19 OLÜMPIALIIKUMINE ... Järgmise aasta Tokyo olümpiamängude aerutamisvõistlustel võidakse pealtvaatajate olemise hõlbustamiseks kasutada lumetootmise masinad.

Eesti aerutajatel on veel kaks šanssi olümpiale jõuda

29.08.19 AERUTAMINE ... Eelmise nädala lõpus Ungari kulmineerunud aerutamise maailmameistrivõistlustel eestlastel Tokyo olümpiakohta lunastada ei õnnestunud. Koondise parimaks tulemuseks oli Joosep Karlsoni 12. koht meeste ühekanuu 5000 meetri distantsil.

Joosep Karlson lõpetas C-finaali kuuendana

25.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutaja Joosep Karlson teenis maailmameistrivõistlustel Ungaris meeste ühekanuu 1000 meetri distantsi C-finaalis kuuenda koha ehk oli kokkuvõttes 24.

Eesti aerutajate tulemused olid poolfinaalides tagasihoidlikud

24.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutajad Deniss Tihhomirov ega Joosep Karlson MM-il Ungaris laupäeval oma poolfinaalidest edasi ei pääsenud.

Joosep Karlson jõudis aerutamise MM-il B-finaali

23.08.19 AERUTAMINE ... Aerutamise maailmameistrivõistlustel Ungaris pääses Joosep Karlson meeste ühekanuu 500 meetri distantsil viimasena koha laupäevases B-finaalis.

Kaspar Sula pääses MM-il C-finaali

23.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutaja Kaspar Sula tuli maailmameistrivõistlustel Ungaris meeste ühesüsta 200 meetri distantsi poolfinaalis kuuendaks ja jätkab C-finaalis.

Joosep Karlson jõudis aerutamise MM-il poolfinaali

22.08.19 AERUTAMINE ... Aerutamise maailmameistrivõistlustel Ungaris pääses Joosep Karlson meeste ühekanuu 500 meetri distantsil viimasena eelsõidust poolfinaali.

Eesti aerutaja alustas MM-i edukalt

21.08.19 AERUTAMINE ... Eesti aerutaja Kaspar Sula sai Ungaris alanud maailmameistrivõistlustel meeste ühesüsta 200 meetri eelsõidus kolmanda koha ja pääses edasi poolfinaali.

Aerutamise suurkuju andis positiivse dopinguproovi ja MM-il ei sõida

21.08.19 AERUTAMINE ... Kanada aerutaja Laurence Vincent-Lapointe põrus võistlusvälisel testil dopinguga ega saa täna algavatel maailmameistrivõistlustel kaasa lüüa.

Eesti aerutajate eesmärk MM-il on naasta olümpiapääsmega

20.08.19 AERUTAMINE ... Kolmapäeval algavad Ungaris aerutamise maailmameistrivõistlused. Joosep Karlson ja Kaspar Sula lähevad starti eesmärgiga teenida pääse Tokyo olümpiamängudele.

Eesti aerutajad naasevad Lätist 13 medaliga

12.08.19 AERUTAMINE ... Lätis Limbažis toimus sel nädalavahetusel aerutamise Baltic Cup 2019. Võistlused olid kahes vanuseklassis, U-18 ja täiskasvanud. Kokku oli võistlustules peaaegu 200 sportlast kolmest Balti riigist, eestlased naasevad 13 medaliga.

Eestlane pälvis rajaaerutamise MM-il B-finaalis 6. koha

05.08.19 AERUTAMINE ... Neljapäevast kuni pühapäevani toimusid Rumeenias juunioride ja U-23 maailmameistrivõistlused 61 riigi osavõtul. Deniss Tihhomirov saavutas B-finaalis 6. koha.

Sula ja Karlson tegid Eesti meistrivõistlustel puhta töö

01.08.19 AERUTAMINE ... Nädalavahetusel peeti järgmisel aastal avatavas Aidu aerutamis- ja sõudekanalil Eesti meistrivõistlusi rajaaerutamises. Kokku osales peaaegu sada aerutamissportlast kuuest aerutamisklubist.

Eesti aerutajad ületasid pühapäeval kajakkidel Soome lahe

01.07.19 AERUTAMINE ... Pühapäeva varahommikul kogunes Pirita TOP olümpiatule juures grupp aerutajaid, kes võtsid hommikul kell 6.30 kajakkidel suuna Helsingi suunas. Kogu päeva kestnud laheületus päädis edukalt Helsingi kesklinnas, Senatintori akvatooriumis kell 18. Vaatamata valdavale läänest puhunud külgtuulele soosisid ilmastikuolud aerutajaid. Sõit kestis 11 tundi ja 30 minutit.

Eestlased aerutavad Eesti ja Soome 101. aastapäeva puhul Tallinnast Helsingisse

28.06.19 AERUTAMINE ... Möödunud aastal maailma pikimal 715 km Yukon River Quest aerutamismaratonil Kanadas edukalt osalenud tiim koos teiste aerusõpradega alustab kahekohalistel World of Kayaks kajakkidel pühapäeva varahommikul kell 6 Pirita TOP olümpiatule juurest laheületust otse Helsingi kesklinna Senatintorile.

Peeter Olesk jäi Euroopa mängudel finaalist välja

27.06.19 LASKMINE ... Kolmapäeval võistlesid Minskis jätkuvatel Euroopa mängudel Eesti sulgpallurid Kristin Kuuba, Raul Must, Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel, Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner, vibulaskja Meeri-Marita Paas, laskja Peeter Olesk ja aerutaja Joosep Karlson. Päeva eredamateks tulemusteks olid 17-aastase Paasi seitsmes koht plokkvibuvõistlusel ning sulgpallurite alagruppidest edasipääs nais- ja meesüksikmängus ning naispaaride seas.

Karlson Euroopa mängudel poolfinaalist edasi ei pääsenud

25.06.19 AERUTAMINE ... Valgevenes Minskis jätkuvatel Euroopa mängudel jõudis aerutaja Joosep Karlson 1000 m sprindis poolfinaali, aga sealt finaali ei pääsenud.

Leedu sportlane jääb dopingu tõttu olümpiamedalist ilma

12.06.19 AERUTAMINE ... Venemaal sündinud, kuid Leedut esindav aerutaja Jevgeni Šuklin Londoni olümpial antud dopinguproov osutus järeltestimisel positiivseks.

Joosep Karlson sai MK-etapil kaheksanda koha

04.06.19 AERUTAMINE ... Saksamaal Duisburgis toimunud aerutamise MK-sarja teisel etapil oli osavõtjaid 65 riigist. Eestlastest oli taas edukaim Joosep Karlson, kes lõpetas ühekanuude 5000 meetri distantsi 26 startija hulgas kaheksanda kohaga.

Joosep Karlson murdis end MK-etapil esikümnesse

27.05.19 AERUTAMINE ... Poolas Poznanis lõppenud hooaja esimesel aerutamise MK-etapil näitas eestlastest parimat minekut kanuumees Joosep Karlson, kes teenis 5000 meetri distantsil kaheksanda ja 500m 13. koha.

Aerutamismaailm avab hooaja Poznanis

22.05.19 AERUTAMINE ... Aerutamise maailma karikavõistluste avaetapp Poolas annab esimese ülevaate, milline on jõudude vahekord olümpiaeelsel hooajal. Eestlasi pääseb tippkonkurentsi hetkel vaid kaks - Kaspar Sula ühesüstal ja Joosep Karlson ühekanuul - mõlemad Eesti reaalsed olümpiakandidaadid.

Sula jahist OM-pääsmele: konkurents on väga terav, aga enesekindlus ka hea

14.05.19 AERUTAMINE ... Nädalavahetusel kõrgetasemelisel Leedu aerutamisvõistlustel kolmanda koha teeninud Kaspar Sula on ühesüstale mineku üle õnnelik ning sihib Tokyo olümpiapääset.

Olümpiast unistav Karlson: aerutajatel on piinlikult vähe MK-etappe

14.05.19 AERUTAMINE ... Kanuuaerutaja Joosep Karlson ladus hooaja põhja Eestis, kuid laagerdas kevadel pikalt Lõuna-Aafrika soojemas kliimas. Karlsoni suureks eesmärgiks on pääseda olümpiamängudele.

Värvikas Tonga mees rühib olümpiale taas uuel alal

02.05.19 AERUTAMINE ... Viimaste olümpiamängude ava- ja lõputseremooniatel tuntust kogunud Tonga sportlane Pita Taufatofua kavatseb pürgida ka järgmise aasta Tokyo mängudele. Sealjuures kahel alal.

ÜLEKANDED/saated

ETV2
25. aprill kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna FC Flora – Tallinna FCI Levadia

ETV2
29. aprill kl 19.20

Käsipalli EM-valikmäng: Eesti – Austria

vaata uuesti

LEIA MEID FACEBOOKIST

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: