Suusatamine

Dopinguarst Schmidt loobus kohtuotsuse edasikaebamisest

24.02.21 SUUSATAMINE ... Erfurdi spordiarst Mark Schmidt, kellele määrati jaanuari keskel Müncheni kohtu poolt nelja aasta ja kümne kuu pikkune vanglakaristus, otsustas apellatsioonist loobuda.

Tallinna suusamaratoni peakorraldaja: võistlus toimub kindlasti

23.02.21 SUUSATAMINE ... Laupäeval, 27. veebruaril toimuv 23. Tallinna suusamaraton on Estoloppeti sarja 105. maraton, mis ootab nii lühikesele kui ka pikale distantsile lisaks profisuusatajatele ka pühapäevasõitjaid.

Põlluste: viimased kolm kilomeetrit olid minu elu kõige raskemad

21.02.21 SUUSATAMINE ... Koroonapandeemia kiuste peetud 47. Tartu suusamaratoni võitis Mart Kevin Põlluste. Võit jäi Eestisse seejuures 16-aastase pausi järel.

Tartu maratoni võitis Mart Kevin Põlluste

21.02.21 SUUSATAMINE ... Järjekorras 47. Tartu maratoni võitis Mart Kevin Põlluste (3:03.12,8), kes edestas 29,5 sekundiga võistkonnakaaslast Henri Roosi.

Päev enne sõitu näeb Tartu maratoni suusarada hea välja

20.02.21 SUUSATAMINE ... Tartu maratoni eelõhtul pakub aruteluks palju ainest pühapäevane ilm. Asjatundjad usuvad, et oodatava sulailma tõttu kujuneb maratonist tõsine katsumus. Rada ise on väga heas korras.

Pealtvaatajad Tartu maratonile ei pääse

17.02.21 TERVISESPORT ... Terviseameti nõuete kohaselt ei ole tänavusele Tartu maratonile pealtvaatajad lubatud. Kohale võivad tulla vaid osalejad ning maratoni korraldamise ning teenindamisega seotud isikud.

Anti Saarepuu on pannud Haanja suusaradade tegemisse oma südame ja hinge

15.02.21 SUUSATAMINE ... Haanja puhke- ja spordikeskuses alustavad rajameistrid tööd kell 21, kui kõik suusasõbrad on koju läinud. Tehakse nii kunstlund kui uuendatakse radu. Koju puhkama saab tavaliselt kella kahe, nelja paiku varahommikul. Kogu protsessi käis kaemas Hannes Hermaküla.

Tartu suusamaratonil osaleb esmakordselt ka president Kersti Kaljulaid

15.02.21 SUUSATAMINE ... Tuleval pühapäeval antakse start 47. Tartu suusamaratonile. 63-kilomeetrisel distantsil osaleb esmakordselt Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Tartu maratoni peakorraldaja saab viimaks ka ise osalejamedali

14.02.21 SUUSATAMINE ... 47. Tartu Maratoni põhipäevaks lubatakse soosivat ilma. Virtuaalselt saab maratoni läbida kuni 14. märtsini ja pühapäeval käis rajal ka võistluse peakorraldaja Indrek Kelk.

Õed Kaasikud jõudsid suusatamise MM-il taas 20 parema hulka

14.02.21 SUUSATAMINE ... Soomes Voukattis jätkusid juunioride ja kuni 23-aastaste suusatajate murdmaasuusatamise maailmameistrivõistlused, kus kaksikõed Keidy ja Kaidy Kaasiku jõudsid ühisstardist sõidus 20 parema hulka.

Murdmaasuusatamise MK-etapp jääb ära

13.02.21 SUUSATAMINE ... Järgmise nädala lõppu planeeritud murdmaasuusatamise maailma karika etapp Tšehhi suusakeskuses Nove Mestos ei toimu.

FOTOD | Alutaguse maratoni võitsid Põlluste ja Mannima

13.02.21 SUUSATAMINE ... Eesti pikamaasuusatajate sarja kolmanda, kuid esimese klassikalises tehnikas peetud etapi võitsid Alutaguse metsade vahel Mart Kevin Põlluste ja Tatjana Mannima.

Eesti teatenelik tuli juunioride MM-il seitsmendaks

13.02.21 SUUSATAMINE ... Soomes Vuokattis peetavatel murdmaasuusatamise juunioride ja U-23 maailmameistrivõistlustel saavutas Eesti naisjuunioride teatenelik seitsmenda koha.

Põltsamaal avati mäesuusa- ja lumelauanõlv

12.02.21 SUUSATAMINE ... Põltsamaa külje all Kuningamäel avati reedel mäesuusa- ja lumelauanõlv.

Õed Kaasikud jõudsid juunioride MM-il 20 parema sekka

12.02.21 SUUSATAMINE ... Soomes Vuokattis jätkusid juunioride ja kuni 23-aastaste suusatajate maailmameistrivõistlused vabatehnikasõitudega. Õed Keidy ja Kaidy Kaasiku jõudsid naisjuunioride seas 20 parema hulka.

Pulles tuli U-23 MM-il 19. ja Himma 22. kohale

11.02.21 SUUSATAMINE ... Vuokattis ja Lahtis toimuvatel suusatamise juunioride ja U-23 maailmameistrivõistlustel oli neljapäeval eestlastest parim Mariel Merlii Pulles.

Eesti pikamaasuusatajatel on käsil oma võistkonna debüüthooaeg

11.02.21 SUUSATAMINE ... Esimest hooaega lööb mainekas pikamaasuusatamise sarjas Visma Ski Classics kaasa võistkond, mis koosneb vaid Eesti sportlastest. Võistkonda kuulub neli mees- ja kaks naissuusatajat.

Norras sel hooajal enam suusaspordi MK-etappe ei toimu

11.02.21 SUUSATAMINE ... Kuna Norra võimud karmistasid neljapäeval koroonapiiranguid, siis käimasoleval talispordihooajal riigis enam MK-etappe ei peeta.

Tartu maratonil tänavu suurt ühisstarti ei toimu

11.02.21 SUUSATAMINE ... Hoolimata koroonaviiruse situatsioonist toimub sel aastal taas Tartu maraton, seda küll tavapäraselt mõnevõrra erinevamal kujul.

22. Alutaguse maraton stardib öömaratoniga

10.02.21 SUUSATAMINE ... Laupäeval, 13. veebruaril saavad suusasõbrad nautida Estoloppeti sarja kolmandat etappi, 22. Alutaguse maratoni. Lisaks tavapärasele pikale ja lühikesele distantsile toimub reedel Öömaraton.

Põltsamaal valmis Kesk-Eesti mäesuusanõlv

10.02.21 SUUSATAMINE ... Põltsamaa külje all Kuningamäel valmis mäespordi õppenõlv, mis on reedest avatud kõigile suusa- ja lumelauasõpradele.

"AK.Nädal" analüüsis dopingusaaga ümber puhkenud emotsioone

07.02.21 EESTI ... Suusatajate dopingusaaga uute peatükkide avaldamine meedias lõi Eesti ühiskonna kihama, jõulisi avaldusi tegid sporti toetavad ettevõtjad ja vastukaaluks ka ajakirjandus. Kuidas kõigi avalikku ruumi jõudnud emotsioonide taustal seda lugu ratsionaalsemalt hinnata, arutleti "AK.Nädalas".

Alev ja Roos MK-etapil finaali ei pääsenud

07.02.21 SUUSATAMINE ... Alvar Johannes Alev ja Henri Roos teenisi Ulricehamni MK-etapi paarissprindi esimeses poolfinaalis üheksanda koha ega jõudnud edasi finaali kümne hulka.

Rootsi suusatajad võidutsesid kodusel MK-etapil

06.02.21 SUUSATAMINE ... Murdmaasuusatamise MK-etapil Rootsis Ulricehamnis võidutsesid laupäevastes vabatehnika sprindisõitudes võõrustajamaa sportlased Maja Dahlqvist ja Oskar Svensson.

Roos ja Alev Rootsi MK-etapil veerandfinaalidesse ei pääsenud

06.02.21 SUUSATAMINE ... Murdmaasuusatajate MK-sari jätkus Rootsis Ulricehamnis vabatehnikasprintidega, kus eestlased Henri Roos ja Alvar Johannes Alev veerandfinaalidesse ei pääsenud.

Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid Sander Linnus ja Tatjana Mannima

06.02.21 SUUSATAMINE ... Eesti pikamaasuusatajate sarja Estoloppet teisel etapil, vabatehnikas sõidetud Tamsalu-Neeruti maratoni kiiremad olid Sander Linnus ja Tatjana Mannima, kes olid edukaimad ka avaetapil.

Finlandiahiihto võitjat tänavu ei selgu

02.02.21 SUUSATAMINE ... Soome kuulsaim suusamaraton Finlandiahiihto jääb teist aastat järjest ära. Kui mullu said saatuslikuks kehvad ilmaolud, siis tänavu koroonaviirusest tulenev sitatsioon.

Luu murdnud Soome suusatäht jääb MM-ilt kõrvale

02.02.21 SUUSATAMINE ... Soome murdmaasuusakoondise liige Kerttu Niskanen murdis sääreluu ning sel hooajal rohkem ei võistle.

Kristjan Port: Eesti sporti aitaks puhastada, kui sponsor kaebaks Alaveri kohtusse

01.02.21 EESTI ... Spordibioloog Kristjan Port ütles "Terevisioonis", et ajakirjanik Mihkel Kärmase süüdistamise asemel peaks Team Haanja suurtoetaja Toomas Annus kaebama kohtusse Mati Alaveri ja Karel Tammjärve sponsori petmise ja sponsorraha mittesihipärase kasutamise eest.

Siim Sellis: vanaema soovitas mul trenni asemel sõnnikut visata

01.02.21 INIMESED ... Endine suusataja Siim Sellis tõdes, et ta perekond oli tema suusatamise karjääri osas toetav, kuid aeg-ajalt tuli ette ka kommentaare, mis selle elukutsega kaasnevat väga ei soosinud.

Samost ja Sildam arutasid Eesti spordi aususe üle

31.01.21 EESTI ... Ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam arutasid omanimelises saates pühapäeval ettevõtja Toomas Annuse tegevusest lähtudes aususe üle Eesti spordis.

Kläbo teenis hooaja teise etapivõidu, naiste kiireim oli taas Svahn

31.01.21 SUUSATAMINE ... Rootsis Falunis lõppenud murdmaasuusatamise MK-etapil võidutsesid pühapäevastes klassikasprintides rootslanna Linn Svahn ja norralane Johannes Hösflot Kläbo.

Eestlased jäid Falunis veerandfinaalidest välja

31.01.21 SUUSATAMINE ... Rootsis Falunis jätkub MK-etapp klassikasprintidega, kus eestlased veerandfinaalidesse ei pääsenud. Eesti parimana sai Marko Kilp 45. koha.

Viru maratoni võitsid Sander Linnus ja Tatjana Mannima

30.01.21 SUUSATAMINE ... Suusamaratonide hooaeg Eestis algas Viru maratoniga. Estoloppeti sarja esimese etapi võitsid Sander Linnus ja Tatjana Mannima.

Svahn võidutses koduetapil, Johaug jäi teist päeva järjest napilt esikohata

30.01.21 SUUSATAMINE ... Rootsis Falunis toimuval murdmaasuusatamise MK-etapil võitis laupäevase naiste 10 km ühisstardist klassikasõidu rootslanna Linn Svahn.

Bolšunov edestas Falunis taas Norra tippe, Alev 62.

30.01.21 SUUSATAMINE ... Falunis toimuval murdmaasuusatamise MK-etapil võitis meeste 15 km ühisstardist klassikasõidu MK-sarja üldliider Aleksandr Bolšunov, kes oli parim ka reedeses eraldistardist vabatehnikasõidus.

Annus "Pealtnägijale": ma ei teadnud, mis summad ja kuhu läksid

30.01.21 EESTI ... Ettevõtja Toomas Annus kinnitas "Pealtnägijale" üsna vastumeelselt antud intervjuus, et ei teadnud Eesti suusatajate dopingutarvitamisest ning sellest, et tema sponsorraha dopingu ostmiseks läks.

Faktid kinnitavad: suursponsor Annuse raha kasutati dopingu ostmiseks

30.01.21 EESTI ... "Pealtnägija" lugu eesti suusatajate dopinguskeemist, milles kirjeldasime ka suurettevõtja Toomas Annuse rolli, vihastas suursponsorit niivõrd, et ta teatas täielikust tippspordi toetamise lõpetamisest, mis puudutab mitmeid alasid ja üritusi. Faktidele uuesti otsa vaadates jõudis "Pealtnägija" samadele järeldustele, et sponsorraha on dopingu ostuks kasutatud.

Toomas Annus lõpetab võistlusspordi toetamise

29.01.21 EESTI ... Reaktsiooniks "Pealtnägija" lugudele ERR-i portaalis ja ETV eetris teatas ettevõtja Toomas Annus, et lõpetab Eestis võistlusspordi toetamise.

Diggins noppis Johaugi ees hooaja kolmanda etapivõidu

29.01.21 SUUSATAMINE ... Murdmaasuusatamise MK-sarja etapil Rootsis Falunis võitis naiste 10 km eraldistardist vabatehnikasõidu sarja üldliider Jessie Diggins.

Norralasi edestanud Bolšunov naasis Falunis võidusoonele

29.01.21 SUUSATAMINE ... Rootsis Falunis peetaval murdmaasuusatamise MK-etapil võidutses reedeses meeste 15 km eraldistardist vabatehnikasõidus sarja üldliider Aleksandr Bolšunov (32.33,3).

Bolšunov ootab Mäkilt vabanduse palumist

28.01.21 SUUSATAMINE ... Eelmisel nädalavahetusel Lahti maailma karika etapil soomlast Joni Mäkit kaks korda suusakepiga lüüa üritanud ja talle finišis otsa sõitnud venelane Aleksandr Bolšunov leiab, et ka konkurent peaks temalt vabandust paluma.

Tartu Maratoni eelüritused jäävad ära

28.01.21 SUUSATAMINE ... Eelmisel nädalal andis valitsus eriloaga rohelise tule Tartu Maratoni põhipäeva korraldamiseks 21. veebruaril. Paraku avatud raja sõit, teatemaraton, 16 km distants ning lastesõidud eriloa alla ei käi ja jäävad kehtivate piirangute tõttu ära.

Ajakirjanik Alaveri toimikust: Ekspress ei plaani edasi minna, oleme rahul

28.01.21 SUUSATAMINE ... Mati Alaveri kohtutoimiku täiendavalt avaldatud osadest käis "Ringvaates" rääkimas Eesti Ekspressi ajakirjanik Matthias Kalev.

Alaveri toimiku uued materjalid: Tammjärv ja Annus olid asja enam segatud

27.01.21 EESTI ... Täiendavalt avaldatud osad Mati Alaveri toimikust näitavad, et sportlane Karel Tammjärv ja suursponsor Toomas Annus olid varem teatust märksa rohkem dopinguafääri segatud. Ka pettus oli palju jultunum, kui varem teada oli, selgub "Pealtnägija" uurimisest.

Viru maratoni peakorraldaja rihib suusasammul juba noorest peale

27.01.21 SUUSATAMINE ... Sel laupäeval oma 35. juubelit tähistav Viru maraton toimub käesoleval aastal küll erinevate piirangute tähe all, kuid nii korraldustiim kui suusasõbrad on maratoniks valmis. Maratoni korralduse eesotsas on Evi Torm, kes on sportlikku talveüritust eest vedanud juba kümme aastat.

Bolšunov süüdistab soomlast ja katkist varustust

26.01.21 SUUSATAMINE ... Pühapäevase Lahti MK-etapi teatesõidu järel finišialas soomlasele Joni Mäkile otsa sõitnud Aleksandr Bolšunovi sõnul juhtus intsident purunenud suusaklambri tõttu.

Dopinguarst Schmidt kaebas kohtuotsuse edasi

26.01.21 SUUSATAMINE ... Erfurdi spordiarst Mark Schmidt, kellele määrati jaanuari keskel Müncheni kohtu poolt nelja aasta ja kümne kuu pikkune vanglakaristus, on otsuse edasi kaevanud.

Suusaliit saab kahevõistluse MK-etapi korraldamiseks 125 000 eurot

26.01.21 KAHEVÕISTLUS ... Kultuuriministeerium jagas Eestis toimuvatele rahvusvahelistele spordisündmustele üle 800 000 euro. Toetust said teiste seas nii suusaliit, ratsasport kui ka võrk- ja jalgpall. Maakondade spordiliitude vahel läks jagamisele ligi 600 000 eurot.

Bolšunov vabandas oma käitumise pärast

26.01.21 SUUSATAMINE ... Aleksandr Bolšunov ja Venemaa suusaliidu juht Jelena Välbe vabandasid Lahti MK-etapil pühapäeval juhtunu pärast, mis kulmineerus Venemaa teatemeeskonna diskvalifitseerimisega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: