Valijeva tõttu võib naiste üksiksõidu medalitseremoonia ära jääda

Kamilla Valijeva
Kamilla Valijeva Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) avaldas esmaspäeval, et juhul kui positiivse dopinguproovi andnud 15-aastane Kamila Valijeva pääseb naiste üksiksõidus pjedestaalile, siis jäetakse medalitseremoonia ära.

ROK-i avaldusest võib eeldada, et ära jäetakse ka võistkonnavõistluse tseremoonia, kuna võistlusel olümpiakulla teeninud Venemaa olümpiakomitee koosseisu kuulus ka Valijeva.

Valijeva juhtumist tulenevalt tegi ROK naiste üksiksõidu võistluses veel ühe muudatuse. Tavapärase 24 võistleja asemel pääseb vabakava võistlusele 25 sportlast.

Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) otsustas esmaspäeval, et detsembris positiivse dopinguproovi andnud Valijeva võib Pekingi olümpiamängudel naiste üksiksõidus osaleda.

CAS toonitas oma avalduses, et Valijeva kuulub oma vanuse tõttu WADA koodeksi alusel n-ö kaitstud isikute sekka ehk alla 16-aastastele sportlastele kehtivad sellises olukorras leebemad reeglid. Samuti tõi CAS välja, et proovi andmise ja selle tulemusest teavitamise vahele jäi liialt pikk aeg, mis ei ole olümpiamängudel võistlemiseks valmistuva sportlase süü.

Naiste lühikava võistlus algab teisipäeval Eesti aja järgi kell 12.00. Vabakava toimub neljapäeval algusega kell 12.00.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: