Male

Noored hakkavad elektroonilise malelauaga maailma vallutama

08.02.19 ... Tartu Ülikooli vilistlased töötavad välja anduritega malelauda, mis aitab treenida malemänguoskust. Idee on jõudnud ka Ajujahi konkursi 30 parima sekka.

Male eksmaailmameister tõmbas profikarjäärile joone alla

29.01.19 ... Male eksmaailmameister Vladimir Kramnik otsustas 43-aastaselt tippspordiga lõpparve teha ja keskenduda malehariduse projektidele.

Kerese mälestusturniiri võitis Ukraina suurmeister

13.01.19 ... Rahvusvahelise kiirmaleturniiri "Meenutades Paul Kerest" võitis esimest korda Ukraina suurmeister Vladimir Oništsuk.

Kerese mälestusturniiri juhib Ukraina suurmeister Oništšuk

12.01.19 ... Tallinnas toimuval kiirmaleturniiril Meenutades Paul Kerest on mängitud seitse vooru.

Rahvusvahelise Maleföderatsiooni president avab Kerese kiirmaleturniiri

10.01.19 ... Reedel, 11. jaanuaril algab Eesti Spordiseltsi Kalev ja Eesti Maleliidu koostöös korraldatav 28. rahvusvaheline kiirmaleturniir "Meenutades Paul Kerest".

Ottomar Ladva teenis Hollandis esikoha

31.12.18 ... Suurmeister Ottomar Ladva võitis 22.-30. detsembril Hollandis Groningenis peetud rahvusvahelise turniiri, kus kogus seitse punkti üheksast.

Male MM-i põhipartii viimane viiki mängitud matš tekitab küsimusi

30.11.18 ... Kolmapäeval Londonis kulmineerunud male MM-tiitlimatšiga revolutsiooni ei tehtud. 27-aastane norralane Magnus Carlsen suutis oma tiitlit kaitsta ning on nüüd maailmameistri troonil püsinud viis aastat.

Magnus Carlsen kaitses male MM-tiitlit

28.11.18 ... Londonis peetud male maailmameistrivõistluste tiitlimatšis õnnestus norralasel Magnus Carlsenil oma staatus säilitada, sest tänastes kiirpartiides oli edukam just tema.

Male maailmameistri selgitavad kiirpartiid

26.11.18 ... Londonis peetava male MM-tiitlimatši võitja selgub kolmapäeval peetavate kiirpartiide järel, sest ka 12. partii lõppes viigiga.

Pühajärve kiirmaleturniiri võitis lätlane, eksmaailmameister 13.

26.11.18 ... XIX Pühajärve rahvusvaheline kiirmaleturniir lõppes Läti suurmeister Nikita Meškovsi võiduga (28,5 punkti). Teiseks jäi armeenlane Rafael Vaganjan (26,5) ja kolmandaks Saksamaa esindaja Artur Jussupov (26,5).

Male MM-tiitlimatš jätkub endiselt rekordilisel viigilainel

25.11.18 ... Londonis peetava male MM-tiitlimatši 11 partii järel on seis tiitlikaitsja Magnus Carlseni ja väljakutsuja Fabiano Caruana vahel endiselt viigis.

Carlsen pärast järjekordset viiki: olen mitu päeva närvis olnud

23.11.18 ... Londonis jätkuval male MM-tiitlimatšil on tiitlikaitsja Magnus Carlsen ja väljakutsuja Fabiano Caruana viigis ka pärast kümnendat partiid.

Male MM-tiitlimatšis tehti ajalugu

21.11.18 ... Londonis peetavas male MM-tiitlimatšis tehti ajalugu, kui ka üheksas partii lõppes viigiga.

Caruana ei kasutanud võimalust ära, male tiitlimatš jätkub viigilainel

20.11.18 ... Londonis jätkuva male MM-tiitlimatši kaheksandas partiis oli väljakutsuja Fabiano Caruanal hea võimalus tiitlikaitsja Magnus Carlsen alistada, kuid ameeriklane ei suutnud head olukorda ära kasutada ja taaskord lepiti viiki.

Male MM-tiitlimatšis lõppes ka seitsmes partii viigiga

19.11.18 ... Londonis peetava male MM-tiitlimatši 12 partiist on mängitud seitse, seni pole veel ei tiitlikaitsja, norralane Magnus Carlsen ega väljakutsuja, ameeriklane Fabio Caruana võidurõõmu maitsta saanud.

Male MM-tiitlimatš jätkub endiselt viigilainel

17.11.18 ... Londonis peetava male MM-tiitlimatši 12 partiist on mängitud pooled, seni pole veel ei tiitlikaitsja, norralane Magnus Carlsen ega väljakutsuja, ameeriklane Fabio Caruana võidurõõmu maitsta saanud.

Male MM-tiitlimatšis lõppes ka neljas partii viigiga

13.11.18 ... Londonis peetavas male MM-tiitlimatšis on mängitud neli partiid ja seni on kõik lõppenud viigiga.

Carlsen ja Caruana püsivad MM-tiitlimatšis viigilainel

13.11.18 ... Londonis peetaval male MM-tiitlimatšis on peetud kolm partiid ja kumbki osapool pole veel võidurõõmu maitsnud.

TÄNA | "Spordipühapäevas" tuleb juttu malest ja JK Tammekast

07.10.18 ... Täna algusega kell 18.15 on Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev", mis keskendub maleolümpiale, rahvusvahelise alaliidu uuele presidendile ja ka JK Tammeka noortetööle.

Rahvusvaheline maleliit asendas ekstsentrilise juhi ekspoliitikuga

04.10.18 ... Rahvusvaheline maleliit FIDE valis Gruusias Batumis toimunud kongressil alaliidu uueks presidendiks venelase Arkadi Dvorkovitši.

Eesti meeskond sai maleolümpial neljanda võidu

01.10.18 ... Gruusias toimuva maleolümpia seitsmendas voorus sai Eesti meeskond neljanda võidu.

Eesti meeskond ja naiskond said maleolümpial selged kaotused

30.09.18 ... Gruusias Batumis peetaval maleolümpial on Eesti meeskond nädal enne turniiri lõppu 56. ja naiskond 46. kohal.

Eesti meeskond ja naiskond edenevad maleolümpial samas taktis

28.09.18 ... Gruusias Batumis peetaval maleolümpial on Eesti meeskond (Kaido Külaots, Ottomar Ladva, Aleksandr Volodin, Ilja Siroš, Henrik Haavamäe) pidanud praeguseks neli kohtumist ning saanud kolm võitu ja ühe kaotuse.

Eesti koondis läheb maleolümpiale tulemusi parandama

21.08.18 ... Kuu ja loetud päevade pärast algavad 43. maleolümpiamängud Gruusias Batumis, kus Eesti maletajad osalevad oma parimas koosseisus.

Sajal laual peetud Eesti - Läti maavõistlus males jäi viiki

21.08.18 ... Nädalavahetusel pidasid Eesti ja Läti maletajad piirilinnas Valkas maavõistlust, tähistades sellega Eesti ja Läti 100. sünnipäeva.

Õed Olded pälvisid välkmale EM-il kaksikvõidu

06.08.18 ... Nädalavahetusel Rumeenias peetud Euroopa noorte meistrivõistlustel välkmales saatis edu Eesti noori maletajaid. Õed Margareth ja Grete Olde saavutasid neidude U-18 klassis kaksikvõidu.

Noor eestlanna krooniti kiirmale Euroopa meistriks

03.08.18 ... 5. augustini Rumeenias toimuvad Euroopa noorte kiir- ja välkmale meistrivõistlused algasid Eestile edukalt. Margareth Olde tuli kiirmales neidude U-18 klassis Euroopa meistriks, Grete Olde saavutas neidude U-16 klassis teise koha ning Kirill Tšukavin noormeeste U-16 klassis üheksanda koha.

Rahvusvaheline maleliit kõrvaldas vastuolulise presidendi ametist

13.07.18 ... Rahvusvaheline maleliit FIDE kinnitas reedel, et nende eetikakomisjon on ametist kõrvaldanud organisatsiooni presidendi Kirsan Iljumžinovi.

Eesti koondist treenib maleolümpiaks suurmeister Jaan Ehlvest

05.06.18 ... Maleliit kinnitas sügisel Batumis 43. maleolümpial osalevad maletajad, Eesti koondise treeneriks saab rahvusvaheline suurmeister Jaan Ehlvest.

Male tsooniturniiril tõusis ainuliidriks Igor Kovalenko

19.05.18 ... Tallinnas, Paul Kerese Malemajas lõpeb pühapäeval Balti tsooniturniiri esimene osavõistlus.

Lätlastel on FIDE Balti tsooniturniiril kolmikjuhtimine, Külaots seitsmes

16.05.18 ... Sel nädalal Tallinnas toimuval FIDE Balti tsooniturniiril juhivad pärast kolmandat võistluspäeva võrdsete punktidega kolm Läti suurmeistrit, teatas Eesti Maleliit.

Tallinnas võistlevad Baltikumi tugevaimad maletajad

12.05.18 ... 14.-20. mail peetakse Tallinnas FIDE Balti tsooniturniiri esimest võistlust. Riikide koondised on hetkel valmistumas maleolümpiaks, see annab võimaluse näha Tallinnas võistlemas Baltikumi tugevaimad maletajaid.

Eesti meistriteks tulid Ottomar Ladva ja Margareth Olde

01.05.18 ... Täna lõppesid Eesti male meistrivõistlused. Eesti meistriks krooniti Ottomar Ladva, kes kogus kokku seitse punkti, tänases viimases partiis leppis ta Aleksandr Volodiniga viiki.

Kaido Külaots võitis Budapestis turniiri

26.04.18 ... Budapestis lõppes üheksa päeva aega kestnud kõrgetasemeline maleturniir Laszlo Szabo memoriaal, kus võidutses Eesti esimaletaja Kaido Külaots.

Maleolümpial osalemist on kinnitanud kolm eestlast

09.04.18 ... Sügisel Batumis toimuvale 43. maleolümpiale saadab Eesti oma parimad maletajad. Osalemist on kinnitanud suurmeister Kaido Külaots, 2017. aasta Eesti meistrid Ilja Siroš ja Mai Narva. Ülejäänud koondise kohad selgitatakse välja Eesti meistrivõistlustega.

Selgus Magnus Carlseni vastane MM-tiitlimatšiks

28.03.18 ... Male maailmameistri Magnus Carlseni vastaseks sügisel toimuvas tiitlimatšis on Fabiano Caruana. USA suurmeister võitis Berliinis toimunud pretendentide turniiri.

Fide pangakontod suleti, kuna liidu president kuulub sanktsioonide nimekirja

14.02.18 ... Rahvusvaheline maleliit (Fide) teatas, et selle Šveitsi pangakontod suleti pärast seda, kui liidu presidenti süüdistati Süüria valitsuse heaks tehingute tegemises.

Kiirmale Eesti koolide võistkondlikul võistlusel olid edukad Narva õpilased

11.02.18 ... Laupäeval toimusid Pärnus Eesti koolide võistkondlikud meistrivõistlused kiirmales. Põhikooli ja gümnaasiumi vanuseastmes olid võidukad Narva Kesklinna Gümnaasiumi noored, algkooli vanuseastmes aga Narva Keeltelütseum.

Ottomar Ladva oli "Meenutades Paul Kerest" maleturniiril viies

14.01.18 ... 27. korda toimunud rahvusvahelisel kiirmaleturniiril "Meenutades Paul Kerest" oli Eesti maletajatest edukaim Ottomar Ladva.

Täna algab kiirmaleturniir "Meenutades Paul Kerest"

12.01.18 ... 27. rahvusvahelisel kiirmaleturniiril "Meenutades Paul Kerest" on osavõtvate maletajate hulk rohkearvuline.

Selgus kaheksa male MM-tiitlinõudlejat

28.11.17 ... Pärast Mallorcal peetud male GP-turniiri on lõplikult selge järgmisel aastal Berliinis peetav MM-matši kandidaatide turniiri koosseis.

Pühajärve kiirmaleturniiri võitis favoriidist rootslane

27.11.17 ... Pühapäeval lõppenud XVIII Pühajärve kiirmaleturniiri võitis favoriidiks peetud noor rootslane Nils Grandelius.

Maailmameister: male peaks jõudma olümpiale enne arvutimänge

17.11.17 ... Valitsev male maailmameister Magnus Carlsen leiab, et tema spordiala võiks pääseda olümpiamängudele varem kui viimastel aastatel kuulsust ja populaarsust koguv e-sport.

Kaido Külaots saavutas Saksamaal teise koha

06.11.17 ... Saksamaal Bad Wiessees lõppesid eile Baierimaa lahtised meistrivõistlused males.

Mai Narva sai noorte male MM-il viienda koha

27.09.17 ... Uruguay pealinnas Montevideos lõppenud noorte male MM-il saavutas Mai Narva tüdrukute U-18 vanuseklassis viienda koha.

Eesti malepiigad tulid EM-pronksile

23.08.17 ... Poolas Rymanów Zdrójs toimunud Euroopa U-18 vanuseastme neidude võistkondlikel meistrivõistlustel saavutas Eesti 18 võistkonna konkurentsis kolmanda koha.

Külaots võitis Soome mainekaima maleturniiri

24.07.17 ... Jyväskyläs toimunud Soome aasta kaalukaim jõuproov males, Heart of Finlandi, võitis Kaido Külaots.

Külaots võitis Soome suurima maleturniiri

24.07.17 ... Soomes Jyväskyläs peetud põhjanaabrite aasta kaalukaima jõuproovi males, Heart of Finlandi võitis suurmeister Kaido Külaots.

Kaido Külaots võitis male Balti tsooniturniiri

22.06.17 ... Täna lõppes Lätis Liepajas male Balti tsooniturniiri kolmas osavõistlus. Viimase etapi võitis üheksa partiiga kuus ja pool punkti kogunud Leedu suurmeister Aloyzas Kveinys. Kolme turniiri kokkuvõttes teenis aga Balti tsooniturniiri üldvõidu Eesti suurmeister Kaido Külaots.

Kaido Külaotsa lahutab MK-turniirist Balti tsooniturniiri otsustav etapp

15.06.17 ... Eesti maleavalikkus ootab põnevusega homme Lätis Liepajas algavat Balti tsooniturniiri kolmandat etappi. Enne kolmest osavõistlusest koosneva Balti tsooniturniiri viimast vaatust on Eesti maletajate käes kaksikjuhtimine. Kaido Külaots hoiab üldarvestuses esimest ning Ottomar Ladva teist positsiooni.
täna otse
ETV2
16. veebruar kl 19.00

Laskesuusatamise MK-etapp Salt Lake Citys. Naiste 10 km jälitussõit

ETV2
16. veebruar kl 23.00

Laskesuusatamise MK-etapp Salt Lake Citys. Meeste 12,5 km jälitussõit

ülekanded/saated
ERR Sport
17. veebruar kl 8.30

46. Tartu maraton täispikkuses

ETV
17. veebruar kl 8.30

46. Tartu maraton. Start

ETV
17. veebruar kl 11.15

46. Tartu maraton

ETV2
17. veebruar kl 13.00

46. Tartu maraton. Finiš

ETV
17. veebruar kl 13.00

Autoralli MM. Rootsi ralli punktikatse

ETV2
17. veebruar kl 19.05

Laskesuusatamise MK-etapp Salt Lake Citys. Paarissegateatesõit

ETV2
17. veebruar kl 23.00

Laskesuusatamise MK-etapp Salt Lake Citys. Segateatesõit

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: