Venemaa olümpiakomitee: Valijeva proovid olid EM-il ja Pekingis negatiivsed

Kamilla Valijeva Pekingis treeningul
Kamilla Valijeva Pekingis treeningul Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Rahvusvaheline testimisagentuur (ITA) kinnitas, et 15-aastane Venemaa iluuisutaja Kamilla Valijeva andis detsembris positiivse dopinguproovi. Venemaa olümpiakomitee ütles oma reedeses avalduses, et Valijeva dopinguproovid olid jaanuaris Euroopa meistrivõistlustel ja on olnud nüüd Pekingi taliolümpia ajal negatiivsed.

"8. veebruaril pärast iluuisutamise võistkondlikku võistlust sai Venemaa olümpiakomitee (VOK) infot Rahvusvaheliselt testimisagentuurilt (ITA-lt), et Venemaa antidopinguagentuur RUSADA määras meie sportlasele ajutise võistluskeelu," seisis VOK-i avalduses.

"Detsembris positiivse tulemuse andnud sportlase dopinguproov ei kehti olümpiamängude perioodil, sest ta on andnud korduvalt proove enne ja pärast 25. detsembrit, sealhulgas Pekingis, ning kõik tulemused on olnud negatiivsed."

"Venemaa sportlase õiguste ja huvide kaitseks kaasati antud juhtumisse kvalifitseeritud juristid, kes osutavad sportlasele kogu vajaliku õigusabi. Venemaa antidopingu reeglite ja maailma antidopingu koodeksi kohaselt taotles sportlane RUSADA distsiplinaarkomisjoni isungit seoses tema suhtes kohaldatud ajutise võistluskeeluga. Istungid toimusid 9. veebruaril ning RUSADA tühistas sportlase ajutise võistluskeelu samal päeval."

"Otsus võidakse edasi kaevata Rahvusvahelisse Sporiarbitraaži kohtusse. Seni on sportlasel õigus täies mahus piiranguteta treenida ja võistlustel osaleda, kuni Spordiarbitraaži kohus otsustab, kas tema osalemine olümpiamängudel on õige. Igal juhul viib RUSADA võimaliku rikkumise tõttu läbi distsiplinaarjuurdluse vastavalt kehtivatele reeglitele."

"Arvestades, et sportlane ei andnud positiivset dopinguproovi olümpiamängude ajal, ei kuulu sportlase olümpiamängude aegsed võistkonnavõistluste tulemused ülevaatamisele. Lisaks juhib Venemaa olümpiakomitee veelkord tähelepanu asjaolule, et sportlase dopinguproovid, mis võeti jaanuaris pärast 2022. aasta iluuisutamise Euroopa meistrivõistlusi ja ka olümpiamängude ajal, olid negatiivsed."

"Venemaa olümpiakomitee võtab kasutusele igakülgsed meetmed, et kaitsta VOK-i liikmete õigusi ja huve ning hoida nende ausalt võidetud olümpiakulda. Venemaa iluuisuliit ei kahtle oma sportlase aususes ja puhtuses ning teeb kõik endast oleneva, et selgitada välja juhtunu üksikasjad ja pakkuda sportlasele vajalikku abi ja tuge," lõpetas VOK avalduse.

ITA teatel leiti Valijeva organismist keelatud südameravimi trimetatsidiini jälgi.

Toimetaja: Sirli Vaarik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: