Spordikohus ei rahuldanud USA iluuisutajate kaebust

Alexa Knierim - Brandon Frazier
Alexa Knierim - Brandon Frazier Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Rahvusvaheline spordikohus (CAS) ei rahuldanud üheksa Ameerika Ühendriikide iluuisutaja kaebust Pekingi olümpiamängude võistkonnavõistluse auhinnatseremoonia siiski ära pidada.

Olümpia esimestel päevadel toimunud võistluse võitis Venemaa olümpiakomitee koondis, kellele järgnesid USA ja Jaapan. Seejärel tuli avalikuks aga Kamila Valijeva positiivne dopinguproov, mistõttu otsustas rahvusvaheline olümpiakomitee asja selgumiseni medalitseremooniat mitte pidada.

Üheksa USA iluuisutajat - Evan Bates, Karen Chen, Nathan Chen, Madison Chock, Zachary Donohue, Brandon Frazier, Madison Hubbell, Alexa Knierim ja Vincent Zhou - esitasid aga CAS-ile apellatsiooni medalitseremoonia pidamiseks, kuigi võivad teoreetiliselt hiljem hõbeda asemel kulla saada.

Rahvusvaheline spordikohus teatas aga laupäeval, et ROK-i 14. veebruari otsus jääb jõusse ja toonitas, et kaebuse koostasid justnimelt iluuisutajad, mitte Ameerika Ühendriikide olümpiakomitee.

Venemaa iluuisutähe Valijeva 25. detsembril antud võistlusväline dopinguproov näitas keelatud südameravimi trimetasidiini tarvitamist ja kuna tegemist on alla 16-aastase sportlasega, siis ei rakendu tavaprotseduurid. Hetkeseisuga on avamata ka testi B-proov.

Pekingi olümpiamängude võistkonnavõistluse tulemused pole seega kinnitatud ja kuna Valijeva juhtumi lahendamine võib võtta nädalaid või isegi kuid, siis saavad medalid lõplikult paika alles hulga aja pärast.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: