Purjetamine

Roomassaares juhivad Martin Rahnel, Martin Lipp ja Jorgen Kuivonen

26.09.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapil on avapäeva järel liidriteks Martin Rahnel, Martin Lipp ja Jorgen Kuivonen.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sari lõppeb Roomassaares

24.09.20 ... Reedest pühapäevani toimub Roomassaares purjetamise Eesti meistrivõistluste viimane etapp Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, mis lõpetab sarja noorte ühepaatidel Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 purjetajatele.

Karjääri edukaima aasta selja taha jätnud Taveter unistab olümpiast

22.09.20 ... Finn klassi purjetaja Taavi Taveter on sel aastal võitnud juunioride tiitlivõistlustel kaks medalit. Kuigi Tokyo olümpiale pääsemine on hetkel veel pigem teoreetilist laadi, ei ole Taveter üritamist veel lõpetanud.

Rammo tuli Eesti meistriks, kokku selgusid 12 klassi võitjad

21.09.20 ... Haven Kakumäel peetud Tallinna Nädala regatt oli purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimaseks etapiks klassidele Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja 49erFX, F18 ja Nacra 15, 470, Techno 293 Minim U13, Techno 293 Junior U15, Techno 293 Plus, Formula ja Foil. See tähendab, et Eesti meistrid selgitati välja 12 klassis.

Tallinna Nädala regati teine võistluspäev peeti tugevas tuules

19.09.20 ... Haven Kakumäel toimuva purjetamise Eesti meistrivõistluste etapi Tallinna Nädala regati teine päev pakkus võistlejatele keskmiselt 10 m/s puhunud tuule ja kõrge laine tingimustega paraja väljakutse. Edu tõid jõud, vastupidavus ja hea varustuse valitsemine.

Rammo asus Tallinna nädala regatti juhtima

19.09.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp, Tallinna nädala regatt algas Kopli lahel tugevapoolse tuule tingimustes, millega avamerele kõige lähemal asunud Laserite ja 470 võistlusrajal kaasnes ka kõrge laine. Osadele klassidele peeti avapäeval kaks, osadele kolm sõitu.

Purjetamise EMV etapp sai Pärnus hoogsa alguse

12.09.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapiks oleval Pärnu Sügisregatil peeti reedesel esimesel võistluspäeval keskmise tuule ja kõrge laine tingimustes kolm võistlussõitu kõigile klassidele.

Purjetamise EMV sari jätkub Pärnu Sügisregatiga

10.09.20 ... Reedest pühapäevani toimub Pärnus purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp Pärnu Sügisregatt, kus on kolmandat korda sel hooajal võistlustules noorte ühepaadid Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7. Enam kui 170 võistlusele registreerunud sportlase seas on roolimehi Eestist ja Lätist.

Eestlane purjetas juunioride EM-il pronksile

07.09.20 ... Pühapäeval lõppesid Poolas Gdynias purjetamise olümpiaklassi Finn Euroopa meistrivõistlused, mille raames mängiti välja ka juunioride EM-i medalid. Taavi Valter Taveter sai kaela juunioride pronksi ja Karpak lõpetas kümnest sõidust koosnenud EM-i võistlusseeria eurooplaste seas 16. kohaga.

Karpak on Finn klassi EM-il teise päeva järel 16. kohal

04.09.20 ... Kolmapäeval algasid Poolas Gdynias purjetamise olümpiaklassi Finn Euroopa meistrivõistlused, kus esimesel kahel võistluspäeval peetud nelja sõidu järel on Deniss Karpak 16. ja Taavi Valter Taveter 27. kohal.

Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel võidutses Karl-Martin Rammo

30.08.20 ... Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel selgusid Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapi parimad

Purjetamise EMV sarja etapil jätkus ühepaatide omavaheline mõõduvõtt

29.08.20 ... Garmin purjetamise Eesti meistrivõistluste etapi, Tallinna Jahtklubi karikavõistluste teist võistluspäeva Lohusalus saatis keskmise tugevusega keerutav maatuul. Optimisti ja Hansa 303 purjetajad said kirja kolme sõidu tulemused, Zoom8 klassile ning Laseritele peeti aga neli sõitu.

Rammo asus Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel liidriks

29.08.20 ... Lohusalus toimuv Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp Tallinna Jahtklubi karikavõistlused algas reedel kahe võistlussõiduga kõigile klassidele. Esimesel võistluspäeval tuli sportlastel end proovile panna vaikses tuules.

Taavi Valter Taveter võitis Finn klassi juunioride MM-il hõbemedali

21.08.20 ... Prantsusmaal Canet en Roussillonis peetud purjetamise olümpiaklassi Finn juunioride maailmameistrivõistlustel saavutas Eesti purjetamiskoondist esindanud Taavi Valter Taveter teise koha.

Ruhnu saarel lõppenud maailmas ainulaadse regati võitis Masu meeskond

21.08.20 ... Neljapäeval ja reedel toimus Saaremaa Merispordiseltsi ja Läti Avamerepurjetamise Assotsatsiooni poolt korraldatud "24 tunni regatt", mis on maailmas ainulaadne selle poolest, et ette on määratud vaid finiši asukoht.

Pirital lõppes Eesti meistrivõistluste sarja etapp ühepaadiklassidele

16.08.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil Kalevi jahtklubi meistrivõistlustel selgusid pühapäeval regati parimad Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial ja Laser Standard klassides.

Purjetamise EMV sarja ühepaatide etapil oli pikk ja tihe võistluspäev

16.08.20 ... Garmin Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel jagus teisel võistluspäeval tuult veidi rohkem ning kenades purjetamisoludes seilati järgmised neli võistlussõitu. Kui enamikus klassides ei andnud avapäeva järgsed liidrid oma positsiooni käest, siis mõnes klassis tuli neil tugevamatele konkurentidele alla vanduda.

Purjetamise EMV sari jätkub ühepaatidele Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel

14.08.20 ... Eeloleval nädalavahetusel Tallinnas toimuval Garmin purjetamise EMV etapil Kalevi Jahtklubi meistrivõistlustel on tänavuse sarja raames teist korda võistlustules Laser Radial ja Laser Standard klassid. Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klassidele on aga tegemist sarja avaetapiga. Kutsutud klassina osaleb regatil sarja arvestuse väliselt Hansa 303.

ORC meistriteks tulid Olympic ja Matilda

09.08.20 ... Tallinnas ja Soome lahel selgitasid Eesti ja Soome purjetajad kolme päeva jooksul avamerepurjetamise ORC arvestuse riikide meistreid.

Avamerepurjetamise meistrivõistlustel purjetati laupäeval üks lühirajasõit

09.08.20 ... Laupäeval jätkusid Pirital Eesti ja Soome avamerepurjetamise ORC meistrivõistlused regati Baltic Offshore Week raames.

Nädalavahetusel selguvad avamerepurjetamise Eesti ja Soome meistrid

08.08.20 ... 7.-9. augustil purjetatakse Tallinnas ja Soome lahel tänavuse avamerepurjetamise hooaja kõige tähtsamate tiitlite ja medalite nimel. Baltic Offshore Week on hooaja kaalukaimaks mõõduvõtuks nii eestlastele kui ka soomlastele, sest jagamist ootavad nii Eesti kui ka Soome avamerepurjetamise ORC mõõdusüsteemi meistritiitlid.

Grade 3 taseme Baltic Match Race regati võitis Harles Liivi meeskond

05.08.20 ... Kakumäel toimunud Grade 3 taseme regati Baltic Match Race 2020 võitis Harles Liivi meeskond, edestades Mati Sepa ja Marinella Laaksoneni tiime.

Spinnakeri regati võitis Britta Maipuu

04.08.20 ... Kui Tallinn sai 1980. aasta suveolümpiamängude purjetamisregati korraldamisõiguse, siis hakati ala populariseerimiseks korraldama noortele Spinnakeri regatti, mis toimus nüüd juba 44. korda.

Spinnakeri regatil asuvad võistlustulle seitsme riigi noored purjetajad

01.08.20 ... Laupäevast teisipäevani on Tallinna laht Optimist ja Zoom8 klassi paatide purjeid täis. Juba 44. korda toimub Pirital Kalevi Jahtklubis Spinnakeri regatt, mis sel korral küll erakordse aasta tõttu osavõtjate arvu rekordit ei püüa, kuid seitsme riigi purjetajate osavõtt räägib enda eest – Spinnakeri regatt on endiselt populaarne ja ka rahvusvahelises kalendris oma koha leidnud.

Muhu Väina regati korraldaja: harjutasime uueks aastaks kätt

21.07.20 ... Eestis on suurvõistluste korraldajana nime teinud peamiselt mehed, aga juba viiendat korda oli Baltikumi suurima purjeregati direktoriks Agnes Lill. Kui raske oli eritingimustes regatti korraldada?

VIDEO | Spordireporter meenutas, kuidas olümpiaregatist teleülekannet tehti

20.07.20 ... Toonane olümpiaregati spordireporter Kalev Vapper meenutas "Ringvaates", kuidas suursündmusest teleülekannet tehti ja kuidas spektaakel Eesti elu muutis.

Video: 40 aastat tagasi süüdati Pirital olümpiatuli

20.07.20 ... 20. juulil kell 16.22 möödub täpselt 40 aastat hetkest, mil toona 17-aastane purjetaja Vaiko Vooremaa süütas Tallinnas XXII olümpiamängude purjeregati tule. Purjeregatt toimus 22. juulist kuni 2. augustini Tallinnas Pirital.

Kahepaatide EMV etapp jõudis tuulevaikuse kiuste lõpuni

19.07.20 ... Kahepaatide purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapi Tallinn Race'i võistlejaid kimbutas pühapäeva hommikupoolikul tuulevaikus, mis ei lubanud võistlussõitudega enne hilist lõunat alustada.

Muhu Väina regati võitsid Matilda ja W-Lind

18.07.20 ... Laupäeval jõudis finišisse 63. Muhu Väina regatt. Suurimate jahtide klassis tuli üldvõitjaks jaht Matilda. Folkboot klassi Eesti meistrivõistlused võitis aga jaht W-Lind.

Muhu Väina regati viimasele etapile läheb liidrina Matilda

17.07.20 ... Nädala eest Pärnus alanud Muhu Väina regatt on jõudnud lõpusirgele. Kõige suuremate jahtide konkurentsis läheb viimasele etapile liidrina kapten Mihkel Kosk jahiga Matilda.

Muhu Väina regatt jõudis Tallinnasse

17.07.20 ... Pärast puhkepäeva Kärdla jahisadamas jätkas 109 jahti taas võistlust ning järgmine A. Le Coq 63. Muhu Väina regati etapp purjetati Kärdlast Tallinnasse Haven Kakumäe jahisadamasse. Start anti neljapäeva keskpäeval Kärdla lähedalt ning purjetajate rõõmuks puhus ka reibas tuul.

Purjetamise EMV jätkub nädalavahetusel Tallinnas

16.07.20 ... Nädalavahetusel toimub Lennusadamas ja Noblessneri sadamas purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapp Tallinn Race.

Muhu Väina regati võistlejad said ülipikaks veninud etapi järel puhkepäeva

15.07.20 ... Juba 63. korda toimuval avamerepurjetamise suursündmusel Muhu Väina regatil on võistlejatel seljataga kolm etappi ja kuna teisipäeval venis sõit Pärnust Kärdlasse vaikse tuulega ülipikaks, siis said purjetajad kolmapäeval puhata.

Fotod: president Kaljulaid teeb kaasa Muhu Väina etapi

14.07.20 ... Pärnust alustas teisipäeval 63. Muhu Väina regati kolmandat võistluspäeva 108 jahti ja pea 700 purjetajat Eestist, Lätist ja Soomest, nende seas ka president Kersti Kaljulaid.

Muhu Väina regatil jätkab liidrina jaht Forte

13.07.20 ... 63. Muhu Väina regatil on sõidetud kaks etappi. Suurimate jahtide klassis jäi liidriks esmaspäeval viienda koha saanud jaht Forte. Mõlemad etapid on võitnud Folkboot klassi liider jaht W-lind.

Muhu Väina regati avaetapi võitis jaht Forte

12.07.20 ... 63. korda toimuva Muhu Väina regati avaetapil sõideti 42 miili pikkust Pärnu ringi. Kiireim oli kapten Jaak Jõgi juhtimisel seilav jaht Forte, tiitlikaitsja Olympic kapten Tiit Vihuliga oli viies.

Muhu Väina regati direktor tormi kahjudest: suuri kaotusi vist ei ole

11.07.20 ... Avamerepurjetamise suursündmus Muhu Väina regatt toimub tänavu juba 63. korda. Pühapäeval Pärnus algava regati võitjad selguvad järgmisel laupäeval Tallinnas.

Tormituul kimbutab Muhu väina regatile saabujaid

11.07.20 ... Muhu väina regatile saabujaid võttis laupäeva hommikul vastu võimas tormituul, mis nõuab Pärnu jahtklubilt ennastsalgavat pingutust, et kaitsta kai äärde saabunud jahte.

Laupäeval Pärnus algaval Muhu väina regatil teeb kaasa ka president

08.07.20 ... Laupäeval avatakse Pärnu jahtklubis A. Le Coq 63. Muhu väina regatt. Enam kui sada võistkonda nii Eestist, Lätist, Leedust kui ka Soomest asuvad nädalaks võistlustulle, et purjetada Pärnust läbi Hiiumaa Tallinnasse.

Eesti parapurjetaja Peep Krusberg avas hooaja Lätis võidukalt

07.07.20 ... Eesti purjetaja Peep Krusberg tõi Lätist Jelgavast, Lielupe jõelt kaasa 2.4 mR klassi esikoha kaasavalt regatilt, kus võistlesid 2.4 mR, Hansa 303, Optimist ja Laser klassi purjekad. Esmakordselt väisas Eesti ka parapurjetamise Hansa 303 klassi välisvõistlust.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp pakkus eriilmelisi tingimusi

05.07.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapi Kärdla Race'i viimane võistluspäev tõi endaga kaasa nõrgenenud, aga muutliku tuule, mis eeldas konkurentide edastamiseks häid taktikalisi oskusi. Kolme erinäolise võistluspäeva kokkuvõttes said pingelise mõõduvõtu tulemusel selgeks kahepaatide sarja teise etapi parimad.

Purjetamise meistrivõistluste sarja etapp jätkus Hiiumaal tuulistes oludes

04.07.20 ... Kahepaatide Garmin Purjetamise Eesti meistrivõistluste etapp Kärdla Race jätkus laupäeval tugevamas maatuules kolme võistlussõiduga RS Feva ja 29er ning nelja sõiduga 49er / 49erFX, 470 ja F18 / Nacra 15 klassidele. Vihmapilvede eel saabusid tugevamad tuulepagid, pilvede all oli tuult jällegi napimalt ning võistlejatel tuli teraselt muutuvaid olusid jälgida.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sari jätkub Kärdlas

02.07.20 ... Eeloleval nädalavahetusel Hiiumaal toimuval purjetamise Eesti meistrivõistluste etapil Kärdlas on tänavuse sarja raames teist korda võistlustules kahepaadid RS Feva, 29er, 49er / 49erFX, 470 ning F18 / Nacra 15.

Purjelaudurid selgitasid Tallinna lahel Eesti meistrivõistluste sarja etapi parimad

28.06.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapil Pirita Surf regatil peeti pühapäeval kõikidele võistlusklassidele neli sõitu keskmise tugevusega tuules. Nende tulemusel selgusid purjelaudade sarja avaetapi parimad Techno 293 Plus, Techno 293 Junior U-15, Techno 293 Minim U-13, Formula ja Windsurf Foil klassides.

Purjelaudurid alustavad hooaega Pirital

26.06.20 ... Eeloleval nädalavahetusel Tallinnas toimuval Pirita Surf regatil alustavad purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja purjelauaklassid Techno 293, RS:X, Formula ja Windsurf Foil. Võistlustules on ligi 40 purjelaudurit.

Puusta uuest võistlusklassist: see võib väikeriikidele võimaluse anda

25.06.20 ... Purjelaudur Ingrid Puusta teeb laupäeval Pirital Eesti meistrivõistluste etapil oma esimese võistlusstardi pärast veebruarikuist MM-i. Vahepealsel ajal on ta Eestis harjutanud ka juba uue purjelaua, foiliga.

Pärnus kindla võidu saanud Rammo: mõnus oli teistega jälle mõõtu võtta

14.06.20 ... Eesti meistrivõistluste sarja avaetapil Pärnus tegid hooaja avastardi üheksa võistlusklassi purjetajad.

Pärnus selgusid purjetamise EMV sarja esimese etapi võitjad

14.06.20 ... Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapil Pärnu Purjetamisnädala regatil seilati viimasel võistluspäeval tugevapoolses tuules. Kolme ilusa purjetamispäeva kokkuvõttes selgusid regati parimad kahes ühepaadi- ja viies kahepaadiklassis.

Purjetajad jätkusid Pärnus aina tugevnevas tuules

13.06.20 ... Tänane teine võistluspäev purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja esimesel etapil Pärnu Purjetamisnädala regatil möödus järjest tugevamaks muutunud maatuules, mis pani korralikult proovile nii võistlejate endi kui nende varustuse vastupidavuse. Ühepaadid ja 470 klass seilasid neis tingimustes ära kolm ning ülejäänud kahepaadid neli sõitu.

Pärnus algas purjetamise Eesti meistrivõistluste avaetapp

12.06.20 ... Reedel algas purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp kõigile sarja kahepaadiklassidele ning ühepaatidest Laser Radialile ja Laser Standardile.

täna

ETV
26. september kl 17.30

TV 10 Olümpiastarti. Finaal

ÜLEKANDED/saated

ETV2
27. september kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – JK Narva Trans

ETV2
4. oktoober kl 14.50

Jalgpalli Premium liiga: Paide Linnameeskond – Tallinna FCI Levadia

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: