Raadiouudised

Jalgpalliajakirjanik Meistrite liiga jätkust: parimad šansid on Bayernil

07.08.20 ... Reedel jätkatakse pärast viiekuulist koroonaviiruse pandeemiast tingitud pausi jalgpalli Meistrite liiga mängudega. Soccernet.ee jalgpalliajakirjanik Ivar Lepik usub, et parimad šansid sarja võiduks on värskel Saksamaa meistril Müncheni Bayernil.

Ausmaa korvpalli karikasarja elustamisest: klubid soovisid leida lisamänge

29.07.20 ... Eesti Korvpalliliit andis teada, et üle nelja hooaja toimuvad taas meeste korvpalli Eesti karikavõistlused, millest on oodatud osa võtma kõikidel tasemetel osalevad meeskonnad.

Eesti võõrustab augustis rullsuusatamise MK-etappi

25.07.20 ... 20. juulil sai lõplikult selgeks, et Eesti korraldab augusti teises pooles rullsuusatamise maailma karika sarja etappi. Esimesed riigid on võistlusele juba registreerunud.

Teenekas treener peab Valga käsipalli vähikäigu põhjuseks korvpalli

17.07.20 ... Kui rääkida, millised spordialad on piirilinnas Valgas ajalooliselt tugevad olnud, siis võistkonnaalade puhul väärib kindlasti esile tõstmist käsipall.

Järvela: kui täielik otsus välja tuleb, saab alles hakata hinnanguid andma

13.07.20 ... Rahvusvaheline spordikohus (CAS) otsustas tühistada Inglismaa valitsevale jalgpallimeistrile Manchester Cityle UEFA poolt määratud kaheaastase eurosarja keelu, mis määrati neile veebruaris finantsala ausa mängu reeglite rikkumise eest. Jalgpalliajakirjanik Ott Järvela avas Vikerraadiole otsuse tagamaid.

Külaots: Raua turniir on klassikalises males kindlasti number üks Eestis

10.07.20 ... Pühapäevani Viljandi Spordihoones kestvat Ilmar Raua mälestusturniiri males peetakse juba 54. korda. Turniiri on Eesti maletajate hulgas ikka väärtustatud. Tänavusele sündmusele annab aga vürtsi juurde see, et pärast koroonaviiruse levimisest tingitud pausi on tegemist esimese kõrgetasemelise maleturniiriga Eestis.

Uiboleht: ettepanek maavõistlus pidada tuli Itaalialt

08.07.20 ... Eesti meeste jalgpallikoondis kohtub 11. novembril maavõistlusmängus Itaaliaga. Eesti jalgpalliliidu avalike suhete osakonna juhataja Mihkel Uibolehe sõnul tuli initsiatiiv omavahel mängida itaallastelt.

Mari Klaup on hooaega alustanud isiklike rekorditega

08.07.20 ... Rootsis elav seitsmevõistleja Mari Klaup on hooaega alustanud isiklike rekorditega kahel alal. Kaugust hüppas ta juuni keskel 6.10, kümne päeva eest jooksis 100 m tõkkeid ajaga 13.81.

Võrkpallis eelarved kahanevad, aga tase võib isegi tõusta

06.07.20 ... Saaremaa võrkpalliklubi jätkab tegevust ja alustab sügisel koduses liigas neljandat hooaega. Klubi mänedžeri Hannes Sepa sõnul on meeskond suures osas komplekteeritud, peatreeneri nimi avalikustatakse kolmapäeval. Klubi eelarve jääb kindlasti mõnevõrra väiksemaks.

Hiiumaa spordikeskus võib koroonaabi kasutades ikkagi valmis saada

01.07.20 ... Hiiumaal on maakondlikust spordikeskusest unistatud juba mitmeid aastaid. Praeguseni tuleb hiidlastel hakkama saada ainsas Eesti maakonnas, kus vastavat kaasaegset rajatist pole.

Viiruse tõttu sel suvel rahvusvaheliste motosarjade võistlusi Eestisse ei tule

29.06.20 ... Tänavuse Eesti-sisese võistluskalendri osas said plaanid põhimõtteliselt paari nädala eest selgeks. Nii ütleb Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni peasekretär Rauno Kais.

Vikerraadios alustab taas spordisaade "Vana raud"

28.06.20 ... Pikkadel pühapäevastel suveõhtutel kutsub ERR-i raadio sporditoimetus osa saama portreesaadete sarjast "Vana raud". Nagu ikka, lähevad saated Vikerraadios eetrisse kohe pärast "Päevakaja" lõppu, kell 18.10.

Urmo Aava potentsiaalsest MM-rallist: arvestada tuleks septembriga

18.06.20 ... Rally Estonia direktori Urmo Aava sõnul on Eesti šansid tänavu autoralli MM-sarja kuuluva etapi võõrustamiseks head, kuid midagi veel sajaprotsendiliselt kindel ei ole. Aava lisab, et Eesti-poolne korraldustoimkond soovib lähtuda pikemast perspektiivist.

BFM-i tudengid võtsid südameasjaks tutvustada parasporti laiemale üldsusele

17.06.20 ... Parasportlased on pühendunud ja inspireerivad inimesed, kes saavad harva teenitud tähelepanu. Varju jäämine ja vaikselt oma asja ajamine tähendab paraku seda, et sponsorid pahatihti parasportlasteni üldse ei jõuagi. Balti Filmi-ja Meediakooli ristmeedia tudeng Karl Agapuu koos mõttekaaslastega on võtnud südameasjaks tuua parasporti rohkem erasponsoreid ja tutvustada parasporti ja -sportlasi laiemale üldsusele.

Vikerraadio tähistab spordireportaažide 90. aasta juubelit

15.06.20 ... 20. juunil möödub 90 aastat esimesest eestikeelsest raadio spordireportaažist.

Tenniseliit naistippude kaasamisest Eesti meistrivõistlustel: see poleks parim lahendus

15.06.20 ... Üks spordialasid, mis koroonaviiruse pandeemiast enim mõjutatud on, on kahtlemata tennis. Rahvusvahelisi turniire ei toimu veel pikka aega, suure slämmi turniir Prantsusmaal lükati sügisesse ning Wimbledon jääb ära. Lähiajal tehakse otsus USA lahtiste kohta.

Raido Mitt tippsportlastest kaitseväes: neil olnuks süsteemis roll täiesti olemas

15.06.20 ... Eesti kaitsevägi likvideerib lähikuudel neljateistkümnest tippsportlasest koosnenud spordirühma ning säärane otsus on kütnud spordielus hulgaliselt kirgi. Eesti Olümpiakomitee alaliitude koordinaator Raido Mitt, kes on varasemalt töötanud kaitseväe spordirühma ülemana, tunnistab, et otsus tuli ootamatult ning suures plaanis on tal sellest kahju.

Jaanus Kriisk taas EOK presidendiks valitud Sõõrumaast: tal ei ole tegevuskava

15.06.20 ... Möödunud nädalal peetud Eesti Olümpiakomitee täiskogu järel pakkus enim kõneainet taas organisatsiooni presidendiks valitud Urmas Sõõrumaa otsus nimetada täitevkomiteesse hulgaliselt poliitikuid. Algselt ka enda presidendi kandidatuuri üles seadnud Jaanus Kriisk on koosseisu suhtes kriitiline, leides, et see ei anna spordisüsteemile juurde ei ideid ega energiat.

Jürgen Zopp: tahan näha, kui palju seda tennist veel minu sees alles on

10.06.20 ... 32-aastane Jürgen Zopp võttis eelmise aasta lõpus tennisest pausi, mis koroonakriisi tõttu oodetust pikemaks on veninud. Viimasest võistlusmängust on praeguseks möödas enam kui pool aastat. Karjääri lõpetamisele Eesti esireket siiski veel ei mõtle.

Rannavõrkpall toob võistlusjanus Eesti koondislased saalist liivale

08.06.20 ... Mitmetel Eesti pallimängukoondislastel, kes põhiliselt treenivad ja mängivad saalides, on koroonakriisist tingitud pausi tõttu tekkinud suur võistlusjanu. Seda janu saab õnneks edukalt kustutada – näiteks 3x3 korvpallis ja rannavõrkpallis pakutakse nii väiksemaid kui suuremaid turniire.

Populaarse Eesti 3x3 korvpallisarja vastu tuntakse huvi isegi Šveitsist

08.06.20 ... Mitmetel Eesti pallimängukoondislastel, kes põhiliselt treenivad ja mängivad saalides, on koroonakriisist tingitud pausi tõttu tekkinud suur võistlusjanu. Seda janu saab õnneks edukalt kustutada – näiteks 3x3 korvpallis ja rannavõrkpallis pakutakse nii väiksemaid kui suuremaid turniire.

Täna "Spordipühapäevas": võistlusjanu kustutamist räägivad Eesti sportlased

07.06.20 ... Pühapäeval kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saate panevad kokku Johannes Vedru, Juhan Kilumets, Ragnar Kaasik ja Gerd Eston Sepp.

Jaan Martinson: palganumber on üks põhjusi, miks Hunt leidis sedavõrd hea klubi

04.06.20 ... Üks väheseid spordialasid, mis koroonaviirusest peaaegu täielikult puutumata jäi, oli Ameerika jalgpall. NFL-i finaalmäng, ehk Super Bowl, toimus juba 3. veebruaril ja uus hooaeg algab alles septembris. Ainus eestlane, kes NFL-is mängib on Margus Hunt, kes on seal veetnud juba seitse hooaega – neist neli Cincinnati Bengalsis ning kolm Indianapolis Coltsis. Uueks hooajaks proovib Hunt aga murda end New Orleans Saintsi rivistusse.

Suusaliit: loodetavasti on kogu avalik huvi edaspidi suunatud ülesehitamisele

04.06.20 ... Eesti Suusaliit otsustas uut peatreenerit otsida avaliku konkursi kaudu. Murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk ütleb, et kandideerijalt eeldatakse muuhulgas avatust innovatsioonile ja uutele treeninglähenemistele.

Rannula Kullamäest: tal on kogemused, mida Eestist naljalt mujalt ei leia

03.06.20 ... Pärnu Sadama korvpallimeeskond andis esmaspäeval sotsiaalmeedia vahendusel teada, et meeskonna peatreenerina jätkab Heiko Rannula, klubi eesmärk on taas medalite eest võidelda.

Marek Kiisa: hakkame rohkem tähelepanu pöörama liiklusohutusele

28.05.20 ... Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni (EMF) nõukogu valis oma viimasel koosolekul spordialaliidu presidendiks ühehäälselt Marek Kiisa, kelle juhtimisel hakatakse rohkem tähelepanu pöörama ka liiklusohutusele.

"Spordipühapäev" tegi ülevaate meistriliiga jalgpallurite ja treenerite uuest reaalsusest

25.05.20 ... Meeste jalgpalli Eesti meistrivõistluste kõrgliigas ehk Premium liigas on nüüd pärast pikka koroonapausi mängitud kaks vooru. Ühelt poolt algas tänavune hooaeg lihtsalt uuesti. Teiselt poolt on jalgpallikohtumistega seotud praktika võrreldes märtsikuise avavooruga pehmelt öeldes ebatavaline.

Jalgpalliliit: piirangutest tuleb kinni pidada ka madalamatel tasemetel

21.05.20 ... Kui meeste jalgpalli Eesti meistriliiga ehk Premium liiga on juba taasstardi saanud, siis mõne nädala sees soovib Eesti Jalgpalli Liit jätkata liigahooaega ka naiste kõrgliigas ning madalamatel tasemetel.

Kraus-Tobi pikaaegsest naiskonnakaaslasest: ta oli korvpalli kuninganna

04.05.20 ... Laupäeval lahkus siitilmast Eesti korvpalliajaloo teenekaim naiskorvpallur, maailmameister ja neljakordne Euroopa meister Maret-Mai Otsa-Višnjova. Tema pikaaegse naiskonnakaaslase Aime Kraus-Tobi sõnul oli Maika näol tegemist korvpalli kuningannaga.

"Spordipühapäev" tegi ülevaate 1940. aastal ärajäänud Helsingi olümpiamängudest

04.05.20 ... Olümpiamängude edasilükkumine või suisa ärajäämine on sellised sõnade kombinatsioonid, mida kaasaegse tippspordi kontekstis vähe kasutatud. Tokyo olümpiamängude edasilükkumine 2021. aastasse annab aga põhjust meelde tuletada neid aegu, mil olümpia kui spordi "püha üritus" väga tõsiselt proovile pandi.

"Spordipühapäev" tegi värvika ülevaate Eesti raadiovõimlemise ajaloost

06.04.20 ... Praegu, kui väga paljud treeningud on kolinud kodustesse tingimustesse, saab raadio inimestele kindlasti appi tulla. Seda enam, et raadioeetri kaudu läbi viidava võimlemise traditsioon on Eestis väga pikk ja Vikerraadios jätkub see traditsioon ju tänaselgi päeval. Vikerraadio "Spordipühapäevas" pakuti kuulamiseks helikatkeid erinevate aegade võimlemisminutitest. Mõni neist valikutest on tõsisem ja mõni vähem tõsine.

Klavan: Hollandisse mängima minnes olin kogu aeg lätlane Riiast

02.04.20 ... Euroopas läbi murdnud Ragnar Klavan on viimaste aastate kui mitte kõigi aegade edukaim eesti jalgpallur. Režissöör ja produtsent Steiv Silm võttis kaasa kaamera ja jäädvustas Klavani mõtted ja plaanid Sardiinia saarel Itaalias, kus ta teenib profileiba teist hooaega. Lühidokumentaali esmaeetri eel küsis Vikerraadio filmi autorilt Sardiiniast kaasa toodud muljete kohta.

Spordivaene aeg tõi kihlveokontoritesse kummitusmängud

30.03.20 ... Vikerraadio "Spordipühapäevas" tuli jutuks kihlveokontorite käekäik praeguse koroonaviiruse pandeemiast tingitud kriisi ajal, mil enamik spordivõistlusi on kas edasi lükatud või sootuks tühistatud. Kuidas see valdkond hetkel toime tuleb ja kuidas kohanetud on, selgitas spordipanustamise ekspert Hendrik Ahuna.

Spordisotsioloog: pärast kriisi lõppu näeme kõikide spordialade populaarsuse tõusu

30.03.20 ... Üks esimesi riike, mis Rahvusvahelise Olümpiakomitee alalhoidlikkusele jõulisemalt reageeris, oli Kanada. Nädal aega tagasi teatas Kanada olümpiakomitee, et kui Tokyo olümpiamängud toimuks 2020. aastal, siis Kanada sportlased nendel mängudel kindlasti ei osaleks. Nagu teame, siis tekkinud olukorras pidaski ROK targemaks olümpia järgmisele aastale lükata.

Maicel Uibo: tuleb kohaneda ja situatsioonist maksimum võtta

28.03.20 ... Kümnevõistluse MM-hõbe Maicel Uibo tunnistab, et üleilmse koroonaviiruse pandeemia tõttu on tulevik segane, kuid piirangutest hoolimata jätkab ta treeningutega ning valmistub suviseks EM-iks, mida veel erinevalt olümpiast edasi lükatud ei ole.

EOK on kulutanud Tokyo olümpia ettevalmistuseks sadu tuhandeid eurosid

25.03.20 ... Tokyo olümpiamängude lükkamine 2021. aastale tähendab Eesti Olümpiakomitee jaoks paratamatult mõningaid lisakuulutusi. Rääkides summadest, mida EOK on Tokyo olümpiamängude ettevalmistustesse investeerinud, ütleb EOK president Urmas Sõõrumaa, et sportlaste ettevalmistusprotsess on aastatepikkune. Seepärast saab ettevalmistuseks kulunud raha mõõta sadades tuhandetes eurodes.

Allar Raja: tahtes asja korralikult teha, oli edasilükkamine õige

24.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) kinnitas teisipäeval, et tulenevalt jätkuvast üleilmsest koroonaviiruse pandeemiast lükatakse tänavused Tokyo suveolümpiamängud edasi 2021. aastasse. Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni liikme Allar Raja sõnul annab otsus sportlastele meelerahu.

Kirt edasilükkunud olümpiast: iga päev lisaks annab aega valmistuda

24.03.20 ... Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) kinnitas teisipäeval, et tulenevalt üleilmsest koroonaviiruse pandeemiast lükatakse tänavused Tokyo suveolümpiamängud edasi 2021. aastasse.

EOK spordidirektor olümpia toimumisest: kuupäev, millega kõik arvestavad, on 6. juuli

15.03.20 ... Kuigi maailmas jäetakse koroonaviiruse ohu tõttu järjepanu ära kõiksugu spordisündmusi, on aasta suurima spordipeo, Tokyo olümpiamängude toimumine endiselt päevakorras. Eesti Olümpiakomitee (EOK) spordidirektor Martti Raju tunnistas Vikerraadiole antud intervjuus, et praeguses keerulises olukorras on peamine ülesanne tagada sportlastele treeningvõimalused.

ERR-i sporditoimetuse juht: kolmapäevast paneme igaõhtused spordiuudised tõenäoliselt pausile

15.03.20 ... Koroonaviiruse leviku mõju annab tunda kõigis igapäevaelu valdkondades, sealhulgas ka spordis. Nii Eestis kui mujal maailmas on edasi lükatud või suisa ära jäetud hulgaliselt spordivõistlusi, mis ilmselgelt mõjutab ka spordimeedia tööd. Vikerraadio saates "Spordipühapäev" käis ERR-i sporditoimetuse järgnevate nädalate tööst rääkimas toimetuse juht Rivo Saarna.

Henn Vallimäe: Eesti Antidoping jätkab sportlaste testimist

15.03.20 ... Eesti Antidopingu juhatuse liige Henn Vallimäe tegi Vikerraadio "Spordipühapäevas" ülevaate sellest, kuidas mõjutab tekkinud olukord dopinguvastast võitlust.

Suvel toimub Langel külgvankrite motokrossi MM-etapp

09.03.20 ... Ka 2020. aastal toimub Eestis külgvankrite motokrossi MM-etapp. Sedapuhku peetakse see 11. ja 12. juulil Tartumaal Lange Motokeskuses.

Tanel Tein ja Alari Rammo debateerisid Rocki toetusplaani üle

09.03.20 ... Veebruaris saatsid endine tippkorvpallur ning praegune Rock Korvpalliklubi juhtfiguur Tanel Tein ja varasem Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi korvpallidivisjoni juht, õigusalase haridusega Andres Ottender avalikkusele pöördumise.

Laine MK-debüüdi eel: maailma edetabelis 150 sekka jõudmine tähendab, et olen valmis

03.03.20 ... Mäesuusataja Tormis Laine tutvustas ennast Eesti spordipublikule tõsisemalt 2018. aastal, kui pääses kõigest 17-aastasena võistlema PyeongChangi taliolümpiale. Kaks aastat hiljem on Laine oma karjääris jõudnud staadiumi, kus saab ennast esimest korda proovile panna MK-sarjas.

Janika Mölder: publik hoidis hinge kinni, sest tüdrukute kavad on kosmiliselt rasked

02.03.20 ... Nädalavahetusel toimusid Tartus juba 26. korda iluvõimlemise tippvõistluse Miss Valentine'i etteasted. Sündmust on läbi aastakümnete vedanud Janika Mölder.

Neuroloog peaga mängu keelustamisest: siin tuleb öelda, et parem karta kui hiljem kahetseda

02.03.20 ... Inglismaa, Šotimaa ja Põhja-Iirimaa jalgpalliliidud kehtestasid korra, mille järgi ei tohi alla 12-aastased lapsed jalgpallitreeningutel enam peaga palli mängida. Glasgow Ülikooli eksperdid leidsid oma uuringutes, et endiste professionaalsete jalgpallurite seas esineb dementsust kolm ja pool korda rohkem kui teiste inimeste hulgas.

Lindpere Sorgast MLS-i debüüdi eel: tal on võimekus olemas olla hea ründaja

28.02.20 ... Laupäeva õhtul algab Ameerikas MLS-i uus hooaeg, kus teise eestlasena läbi aegade mängib Erik Sorga. Esimeses mänguvoorus kohtub DC Unitedi klubi Colorado Rapids meeskonnaga.

EAL-i juhatuse liige Rally Estonia ärajäämisest: ma ei näe selles olukorras võitjat

27.02.20 ... Kas kümneid tuhandeid inimesi raja äärde toonud Rally Estonia ärajäämise taga on raha, keerulised inimsuhted või midagi veel? Vikerraadio saates "Vikerhommik" esitas oma väited ja nägemuse tüli teine pool Eesti Autospordi Liit (EAL), keda esindab juhatuse liige Janis Kaal.

Kahe kodumänguga eurosarjaring Saaremaa kulutusi ei muuda

26.02.20 ... Saaremaa Võrkpalliklubi peab järgmisel nädalal CEV Challenge Cupi eurosarja mõlemad mängud koduareenil. Kuna Põhja-Itaalias on koroonaviiruse puhang, siis ei saa vastase Milano Powervolley koduväljakul mängida. Rahalises mõttes see saarlaste jaoks suurt muutust ei too.

Itaalias mängiv Laak koroonaviirusest: konservid lähevad praegu kaubaks

26.02.20 ... Koroonaviiruse levik on mõju avaldanud ka Eesti võrkpallikoondise diagonaalründaja Kertu Laagi tegemistele. Samuti Põhja-Itaalias, viirusepuhangu keskmeks olevast Milanost mitte liiga kaugel Chieri linnas elava ja treeniva Laagi naiskonna mitu liigamängu on viimastel päevadel tühistatud. Laagi sõnul võtab tema ise olukorda rahulikult ja liigseks muretsemiseks põhjust ei näe.

ÜLEKANDED/saated
ETV2
8. august kl 15.05

Mis tunne on?! Jalgpalli tippmängud

ETV2
8. august kl 15.50

Jalgpalli Premium liiga: Viljandi JK Tulevik – Tallinna JK Legion

ERR Sport
9. august kl 15.55

Jalgpalli Premium liiga: Nõmme Kalju FC – JK Narva Trans

ETV2
15. august kl 15.05

Mis tunne on?! Andrus Värnik

ETV2
15. august kl 15.50

Jalgpalli Premium liiga: Tallinna JK Legion – Nõmme Kalju FC

ETV2
22. august kl 15.05

Mis tunne on?! Allar Levandi

ETV2
22. august kl 15.50

Jalgpalli Premium liiga: Viljandi JK Tulevik – Nõmme Kalju FC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: