Dopinguajakirjanik: Mati Alaveri suhtes käib rahvusvaheline uurimine

Mati Alaver
Mati Alaver Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Saksa ringhäälingu ARD uuriva ajakirjaniku Hajo Seppelti sõnul on Mati Alaver rahvusvaheliselt tagaotsitav. Mitmeid dopinguteemalisi paljastusi teinud Seppelti sõnul olla eestlase näol tegemist dopinguvõrgustiku ühe võimaliku juhtfiguuriga.

"ARD dopingutoimetuse informatsiooni kohaselt on eestlane Mati Alaver seoses Erfurdi afääriga rahvusvaheliselt tagaotsitav. Kahtlustus: ta oli üks juhtfiguure. Allikas ütleb, et ta võis olla sisekoodi järgi "kindral" ehk üks niiditõmbajatest," kirjutas Seppelt sotsiaalmeedias.

"Uurime seda infot, rohkem praegu midagi öelda ei ole," sõnas riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik ERR-ile.

Reedel kirjutas Saksa väljaanne Süddeutsche Zeitung, et neil on viiteid dopinguga vahele jäänud kasahhi Aleksei Poltoranini ühele võtmeisikule, keda teati võrgustikus vaid "kindralina". Isik organiseeris Alekseri Poltoranini veredopingut oma rabeda saksa keele abil, kasutades selleks Soome SIM-kaardiga telefoni. Mees olevat ka vahetult enne dopingut kasutanute arreteerimist Seefeldis viibinud. 

Mati Alaver tunnistas kuu alguses ERR-ile antud intervjuus, et andis veredopinguga vahele jäänud Karel Tammjärvele Saksa spordiarsti Mark Schmidti kontaktid, kuid lükkas samas tagasi väite, nagu ta oleks dopingu tarvitamist tolereerinud.

Möödunud nädalal tunnistas dopingu tarvitamist ka Algo Kärp, misjärel tunnistas Alaver pressile, et edastas ka Kärbile Schmidti kontakti. Väidet, nagu oleks dopingut tarvitanud ka Andrus Veerpalu, on Alaver korduvalt eitanud.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: