Mati Alaveri esindab kriminaalasjas Aivar Pilve poeg

Marko Pilv
Marko Pilv Autor/allikas: Madis Hindre/ERR

Riigiprokuratuur otsustas esmaspäeval algatada kriminaalmenetluse dopingu tarvitamisele kallutamise osas, selle raames pidas politsei kinni suusatreener Mati Alaveri. Enda Tartu kodus kinni peetud ja politseisse ülekuulamisele viidud Alaveri esindab vandeadvokaat Marko Pilv, kes on Aivar Pilve poeg.

Marko Pilv andis meediale teada, et Alaveri ülekuulamine on läbi, aga rohkemat ta avaldada ei soovinud. "See toiming on läbi, aga ma midagi sisulist ei kommenteeri," ütles Pilv ajakirjanikele. "Edasi on menetleja otsus, kauaks isikut kinni peetakse. Lastakse välja, kui vajalikud toimingud on ära tehtud ja edasi oskab juba kommenteerida menetleja või prokuratuur."

Küsimusele, kas Alaver on sooritanud kuriteo, vastas Pilv: "Nagu ma selgitasin, siis me sisulisi asjaolusid ei pea võimalikuks kommenteerida."

Kas Alaveril on Eesti ühiskonnale mingi sõnum edasi öelda? "Hetkel ei soovi kommentaare anda," vastas Pilv.

Kuidas reageeris Mati Alaver kahtlustuse sisule? "Jään selle seisukoha juurde, et me ei soovi hetkel kommentaare anda, see on isiku soov," lausus Pilv.

Prokuratuur ütles, et ei taotle kohtult Alaveri vahistamist, kuid Pilv ei osanud öelda, millal Alaver välja lastakse. "See on menetleja otsust, ma ei oska seda kommenteerida. Minule ei ole lõplikku seisukohta avaldatud," sõnas ta.

Marko Pilv ajakirjanikele kommentaare andmas. Autor: Madis Hindre/ERR

Aivar Pilv esindas 2011. aastal positiivse dopinguproovi andnud Andrus Veerpalu. Mäletatavasti tühistas Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) toona Veerpalu võistluskeelu.  

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: