Eesti Antidoping teeb Alaverile ja Veerpalule ettepaneku koostööd teha

SA Eesti Antidoping juhatuse liikme Henn Vallimäe sõnul hakkab sihtasutus uurima Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu osalust Eesti suusasporti tabanud dopinguskandaalis. Ühtlasi soovitab Antidoping meestel peidust välja tulla.

"Positiivne on see, et õiguskaitseorganid omavad palju infot. Toimetavad jõuliselt ja omavad kontakte Austria uurimisega. Täna on pall Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) väravas, aga leppisime kokku ka selles, et mida operatiivset teeme selle juhtumiga seoses ja mida teeme tulevikku suunatud distsiplinaarmenetluse või sportlaste tugipersonali uurimise ja võimaliku sanktsioneerimise osas," lausus Vallimäe ERR-ile pärast kultuuriministeeriumis toimunud dopingu-teemalist ümarlauda.

"Tõdesime, et on riike, kus see (doping) on kriminaliseeritud, aga võtame näiteks põhjamaad, kus see pole kriminaliseeritud. Pigem leppisime täna kokku selles, et kui juttu on dopingust – kas ainest või meetodist – et siis sel oleks õiguskaitseorganite tasemel menetlemisel vähe tõlgendamisruumi. Otse tarvitamise kriminaliseerimist peaks tõsiselt analüüsima, mis see kõik kaasa toob."

"Täna leppisime kokku, et me siiski – teadmata, kas FIS tegeleb ka tugipersonaliga – läheme seda teed, et teeme neile (Veerpaludele – toim.) ettepaneku tulla välja ja teha koostööd nii nagu WADA (Maailma Antidopinguagentuur) koodeks treeneritelt nõuab ja kohustab," ütles Vallimäe.

"Siin peaks muidugi täpsustama, et kas ja kuivõrd on Mati Alaver mõnede tänaste sportlaste treener."

Kultuuriministeerium korraldas neljapäeval dopingu-teemalise ümarlaua, kuhu olid kaasatud kultuuriministeeriumi, justiitsministeeriumi, riigiprokuratuuri, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Suusaliidu ja SA Eesti Antidopingu esindajad.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: