Tartus kinni peetud Mati Alaveri vahi alla ei jäetud

{{1552308420000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Riigiprokuratuuri alustatud dopingutarvitamise kriminaalasja raames pidas politsei kinni suusatreener Mati Alaveri ning viis esmaspäeval läbi menetlustoiminguid. Ühtlasi esitas prokuratuur Alaverile kahtlustuse dopingu tarvitamisele kallutamises. Alaveri vahistamist prokuratuur taotleda ei kavatse ja keskkriminaalpolitsei lasi ta koju.

Alaveri kinnipidamist kinnitas ERR-ile juhtiv riigiprokurör Taavi Pern. Alaver peeti kinni tema kodus Tartus ja viidi sealt politseijaoskonda edasistele ülekuulamistele. Pärast menetlustoiminguid pääses Alaver vabaks.

Riigiprokuratuur alustas dopingu tarvitamisele kallutamise osas kriminaalmenetlust selgitamaks välja, kas avalikkuseni jõudnud info selle kohta, et kolme Eesti suusatajat kallutati dopingut tarvitama, viitab kuriteo toimepanemisele.

Taavi Perni sõnul on Austria ja Saksamaa Liitvabariigi prokuratuur andnud piisava ülevaate, milliseid kuritegusid uuritakse sealsete menetluste raames.

"Austria ja Saksamaa koostööpartneritelt saadud info pinnalt teame, et neil on käimas ulatuslik kriminaalmenetlus. Samas on aga avalikkuseni jõudnud väga palju uusi infokilde, mida on mõistlik uurida eraldi kriminaalmenetluse raames Eestis."

Sestap alustas Eesti riigiprokuratuur kriminaalmenetlust seoses võimalike Eestis toime pandud kuritegudega 2016. aastal ja mis tähendasid Eesti sportlaste kallutamist dopingu tarvitamisele.

Muu hulgas uuritakse kriminaalasja raames, kas ka Andreas Veerpalu võidi kallutada dopingu tarvitamisele. "Seda, kelle poolt teda võidi dopingu tarvitamisele kallutada, praegusel hetkel veel võimalik öelda ei ole, " sõnas Pern.

Juhtiva riigiprokuröri sõnul jätkub Eesti suusatajate võimaliku dopingu tarvitamisega seotud kriminaalmenetlus Austrias.

"Austria prokuratuuri alustatud kriminaalmenetluse raames selgitatakse meile teadaoleva info kohaselt muu hulgas välja mitmete sportlaste dopingu tarvitamisega seotud asjaolud. Eestis ei ole dopingu tarvitamine kriminaliseeritud, kuid oleme meie koostööpartneritele igati info kogumisel abiks," lisas Pern.

Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku paragrahv 195 järgi, mis näeb karistusena dopingu tarvitamisele korduvalt kallutamise eest ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse. Kriminaalmenetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei ja seda juhib riigiprokuratuur.

Mati Alaver tunnistas kuu alguses ERR-ile antud intervjuus, et andis veredopinguga vahele jäänud Karel Tammjärvele Saksa spordiarsti Mark Schmidti kontaktid, kuid lükkas samas tagasi väite, nagu ta oleks dopingu tarvitamist tolereerinud.

Möödunud nädalal tunnistas dopingu tarvitamist ka Algo Kärp, misjärel tunnistas Alaver pressile, et edastas ka Kärbile Schmidti kontakti. Väidet, nagu oleks dopingut tarvitanud ka Andrus Veerpalu, on Alaver korduvalt eitanud.

Video Alaveri kinnipidamisest Tartus:

Toimetaja: Mait Ots, Mirjam Mäekivi, Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: