Pavo Raudsepp: Alaver on treenerina mõttetu, mänedžerina asendamatu

Pavo Raudsepp
Pavo Raudsepp Autor/allikas: ERR

Pavo Raudsepp on mitmekordne Eesti murdmaasuusatamise meister, kes Mati Alaveri lemmikute hulka ei kuulunud. Dopinguskandaali sattunud suusatreeneri treeningmetoodika on meesterahva sõnul küsitav, ent mänedžeri oskused tasemel.

"Alati kui ta mõne noorsportlase ära käkerdas, siis ta ütles meediale, et tegu on andetu sportlasega, aga keegi ei ole rääkinud, et Mati on andetu treener," rääkis Raudsepp intervjuus "Radarile". "Tema treeningmetoodika oli vanakooli oma. Tugevamad jäävad ellu. Minu soovitus Matile oli, et ole hea ja jää mänedžeriks." Raudsepp tunnistas, et ärarääkimisoskuseid ja võlukunstivahendeid valdas Alaver hästi. 

"Eestis on kümneid ja kümneid paremaid treenereid, aga kõik peavad Matit jumalaks," jätkas Raudsepp. "Noorsportlased usuvad Matisse. Ma olen kümneid ja sadu vaidluseid pidanud, et Mati ei ole see treener, keda te vajate. Ületreeningust väljapääsu pole. Peale seda sa enam ei suusata."

"Üks minu väga hea sõber Arne Sirel ütles, et varem või hiljem see pauk käib ära," lisas Raudsepp. "Meil ei ole ühtegi kuu pealt tulnud inimest. Tippspordis käivad asjad nii, et kõik, mis ei ole keelatud, see on lubatud."

Aga Mati Alaveril on ka poolehoidjaid. "Kindlasti oli Mati Eesti spordi arvamusliider ja suunanäitaja, kuhu sport peab liikuma," rääkis Priit Narusk. "Minul ei ole kunagi kahtlusi olnud, et keegi dopingut oleks tarvitanud. Neid probleeme meeskonnas ei esinenud, kui mina seal olin. Mati on innustav treener, mis võib ajada noorsportlastel pea segi. Sportlasel kaob tunnetus ära, kus maailmas ta asub ja ületreeningud on kerged tulema."

Narusk lisas, et Raudseppa ja Alaveri puhul on tegemist persoonide põrkumisega. "Igal ühel on oma arvamus. Kui sa millegagi nõus Matiga ei ole, aga samas ei suuda seda ära põhjendada, siis see teeb ka pingeid. Matil olid omad argumendid, miks nii peab tegema nagu ta arvas. Mina olen tänu Matile siin, kus ma olen ja teen seda, mida ma teen. Kui ei oleks Matit, siis oleks minu elu kindlasti teistsugune."

Eesti koondise peatreener Anti Saarepuu lisas: "Mati on valesti käitunud, aga ta on suurepärane mänedžer, kes on suutnud tuua suusatamisesse raha. Kas meil täna tuleb ka selline inimene?"

Mati Alaver tunnistas kuu alguses ERR-ile antud intervjuus, et andis veredopinguga vahele jäänud Karel Tammjärvele Saksa spordiarsti Mark Schmidti kontaktid, kuid lükkas samas tagasi väite, nagu ta oleks dopingu tarvitamist tolereerinud.

Möödunud nädalal tunnistas dopingu tarvitamist ka Algo Kärp, misjärel tunnistas Alaver pressile, et edastas ka Kärbile Schmidti kontakti. Väidet, nagu oleks dopingut tarvitanud ka Andrus Veerpalu, on Alaver korduvalt eitanud.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: