Sõõrumaa Alaverist ja Veerpalust: nad tegid vea, aga kas meie reageering oli parem?

Mati Alaver ja Andrus Veerpalu
Mati Alaver ja Andrus Veerpalu Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi Urmas Sõõrumaa hinnangul ei tohiks Seefeldi dopinguskandaali valguses unustada Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu panust Eesti sporti. Sõõrumaa sõnul pole dopingul küll spordis kohta, ent vead olla loomulik osa elust.

EOK presidendi sõnul tuleks Alaverile ja Veerpalule olla tänulik mitte ainult nende sportlike tegude ja saavutuste pärast, aga ka dopinguskandaali pärast, mis aitas puhastada spordikultuuri. "Kas meid ennast Eesti rahvana või neid kahte meest isikutena aitab see, kui me kogu nende olemuse tehtud vigade tõttu maatasa teeme? Kas äkki on meil kogukonnana aeg õppida olema tänulik? Olema tänulik nii heade elamuste eest kui ka spordikultuuri puhastamise eest?" kirjutas Sõõrumaa Postimehes avaldatud arvamusartiklis.

"Jah, nemad tegid vea, või isegi mitu, aga kas meie reageering sellele oli parem? Kas see tegi meid nendest paremateks või õigemateks inimesteks?" lisas Sõõrumaa, kelle sõnul toovad negatiivsed asjad tihtipeale kaasa positiivsemaid muutusi kui head asjad.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: