Alaveri treenerikutse tunnistati kehtetuks, Veerpalu oma esialgu mitte

{{1553857200000 | amCalendar}}
Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Olümpiakomitee treenerite kutsekomisjon otsustas tunnistada dopinguskandaali keskmesse ja kriminaaluurimise alla sattunud suusatreener Mati Alaveri treenerikutse kehtetuks. Andrus Veerpalu maikuuni kehtiv kutsetunnistus jäeti esialgu alles.

"Oli ebamugav otsuse tegemise koht, aga olud sellised, et otsus tuli teha. Lähtudes EOK täitevkomitee poolt antud suunistest, tegi kutsekomisjon järgmise otsuse: kuna Mati Alaveri tegevus ei vasta treenerite kutsestandardis sätestatule ja kutse-eetika koodeksile, otsustati tunnistada Mati Alaveri treenerikutse kehtetuks ja seda tehakse kohe," rääkis EOK esindaja Toomas Tõnise ERR-ile. "Mis puudutab Andrus Veerpalu, kelle kohta oli samasugune ettepanek, siis me lähtusime sellest, et kuna meil ei ole tõendeid, on kahtlustused, aga pole kinnitusi ja Andrus Veerpalu kutse lõpeb ära maikuus, otsustasime praegu mitte midagi teha. Kuid kui selguvad täiendavad asjaolud, siis on võimalik see kutse võtta ära enne maikuud või anda talle võimalus taastada oma kutse maikuust."

"Otsus oli üksmeelne. Kõik komisjoniliikmed olid kohal, kõik olid sama meelt. Aga nagu on selliste keeruliste küsimustega, ega väga palju informatsiooni, mille põhjal teha sajaprotsendiliselt otsuseid nagu nüüd Andrus Veerpalu osas, tegelikult ei ole ju kellelgi," lisas Tõnise.

EOK treenerite kutsekomisjoni kuuluvad peale Tõnise veel ka Kristjan Port (esimees), Rein Haljand (aseesimees), Jaak Salumets, Martin Mooses ja Priit Kaasik.

Veebruari lõpus lahvatas Seefeldi MM-i ajal dopinguskandaal, kui Austria politsei koostöös Saksamaa kolleegidega korraldas MM-i linnakeses mitmes kohas läbiotsimisi ja samal ajal toimus läbiotsimine ka Saksamaal Efurdis spordiarst Mark Schmidti praksises. Austerlased võtsid vahi alla viis sportlast, nende seas Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu ning kasahhi Aleksei Poltoranini, keda treenis Andrus Veerpalu. Pärast vahi alt vabanemist tunnistas Tammjärv, et on alates 2016. aastast tarvitanud veredopingut ja Schmidti numbri sai ta Alaverilt. Märtsi alguses tunnistas veredopingu tarvitamist ka Algo Kärp, kes samuti sai kontakti Alaverilt.

Märtsi keskel alustas riigiprokuratuur kriminaalmenetlust, Alaverile esitati kahtlustus dopingu tarvitamisele kallutamises.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: