Suusaliidu peasekretär: EOK otsused on aktsepteeritavad ja õiged

Eesti suusaliidu peasekretäri Tõnu Seili sõnul aktsepteerib alaliit Eesti olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee teisipäeval langetatud otsust, millega tehti EOK täiskogule ettepanek vabastada Mati Alaver EOK täitevkomitee liikme kohalt ning tema ja Andrus Veerpalu ka EOK liikme staatusest.

"EOK täna tehtud otsused on meie jaoks aktsepteeritavad, need on õiged ja me tunnustame neid nende eest ning see on üks asju, mida liidu juhatus täna arutas," kommenteeris Seil.

"Kindlasti me kõigepealt tahaksime, et murdmaa alakomitee koguneks teadmisega, et Mati Alaver, kes kuulub alakomitee juhatusse, tuleks välja arvata ja kaaluda siis edasisi samme, milliseid saavad tulevikus olema meie koondised ja treenerid," vastas Seil küsimusele, millised on suusaliidu edasises käigud.

Milline on olnud kontakt suusakoondise peatreener Anti Saarepuuga? "Räägime temaga vabalt. See mis ta täna räägib, on kõik teada ja täna me rohkem midagi ei tea. Muud arutelu meil temaga pooleli ei ole."

"Arvame seda, et kui dopingukaristused on WADA (Maailma Antidopinguagentuur – toim.) poolt läbi FIS-i (Rahvusvaheline Suusaliit – toim.) määratud, siis me igal juhul tahaksime, et need inimesed kes on seotud dopingu tarvitamisega või kaasa aitamisega, ei saaks mitte kunagi esindada Eesti riiki või koondist."

Kas suusaliit on saanud Andrus või Andreas Veerpaluga kontakti? "Andreas Veerpalu puhul on ju algatatud uurimine ja kõik info mis sealt peaks välja tulema, tuleb kindlasti välja – ma loodan. FIS-i kaudu dopingujuhtumi menetlemine on niikuinii ametlik, nii et mingisugust muud otsekontakti liidul ei ole praegu ei mõistlik ega vajadust olnud teha."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: