EOK treenerite kutsekomisjon ei välista Veerpalule uue võimaluse andmist

Eesti olümpiakomitee (EOK) treenerite kutsekomisjon koguneb 29. märtsil ja arvestades treenerite kutse-eetika nõudmisi, jäävad Mati Alaver ja Andrus Veerpalu treenerikutsest ilma. EOK täitevkomitee ja treenerite kutsekomisjoni liige Toomas Tõnise ei välista aga, et tulevikus antakse Veerpalule uus võimalus.

"Praegune meil kehtiv seadus ei välista seda. Eks me võime rääkida, et kas see on moraalselt ja eetiliselt õige ning me teame, et paljud riigid ei luba üldse olümpiamängudel akrediteerida inimesi, kes on seotud dopinguga. Kuna me ei ole [seda] nii karmilt veel reguleerinud, siis ma seda ust päris kinni ei jätaks," lausus Tõnise ERR-ile.

EOK treenerite kutsekomisjon plaanib Alaveri ja Veerpalu juhtumeid arutleda märtsi lõpus. "Praeguste plaanide järgi on kavas koguneda reedel, 29. märtsil. Me analüüsime seda olukorda – ma arvan, et siin polegi väga palju analüüsida, sest meil on kindlad kutsestandardid, nõuded, treenerite kutse-eetika nõuded ja me loeme nad veelkord hoolega läbi. Ma kipun kartma, et need kutsed võidakse ära võtta."

EOK treenerite eetikakoodeks ütleb, et "treener peab juhtima dopingu ja keelatud meetodite kasutamise vastast ennetustegevust, selgitama treenitavatele järjekindlalt dopingainete ja keelatud meetodite kahjulikku mõju."

Kas pikas perspektiivis võib Andrus Veerpalu kutset uuesti taotleda? "Ma arvan küll. Eks ta eeldab natuke sellist haavade paranemist, suhtumiste muutmist ja andestamist. Kindlasti on see võimalik," arvas Tõnise.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: