Erki Nool: sportlaste tegevus võinuks treeneris kahtlust äratada

Olümpiavõitja ja Eesti olümpiakomitee (EOK) tippspordikomisjoni liikme Erki Noole sõnul on tema jaoks üllatav, et veredopingut kasutasid keskpäraste tulemustega sportlased. Nooles äratab kahtlust ka asjaolu, et vahele jäänud suusatajate Karel Tammjärve ja Andreas Veerpalu tegemistest polnud suusakoondise treener Anti Saarepuu teadlik.

"Kõige suurem šokk on minu jaoks see, et natuke keskpäraste tasemetega sportlased on läinud sellele teele. Nägin ka Karel Tammjärve intervjuud ja ta tahab ka kuhugi jõuda, aga see on üllatav ja arusaamatu," lausus Nool ERR-ile antud intervjuus.

Kuidas suhtub Nool sellesse, et Andrus Veerpalu soovitas pojal dopingut kasutada? "Tippsportlane peaks aru saama, millisel tasemel ta laps(ed) on. Eriti kui sa pead treeneri ametit, siis sa ju mõne aastaga peaksid ära tabama, kas su pojal on ainest maailmaklassi jõuda. Kui isa veel 45-aastaselt võidab poega, olles ise mitteaktiivne sportlane, siis on selge, et pojast ei saa kunagi selle tasemel sportlast nagu Andrus Veerpalu ise oli. See on selline asi, mida mõistus tõrgub vastu võtmast."

Teisipäeval otsustas EOK täitevkomitee esitada EOK täiskogule ettepaneku vabastada Mati Alaver EOK täitevkomitee liikme kohalt ning tema ja Andrus Veerpalu ka EOK liikme staatusest. "Loomulikult meil oli täna selline otsustamise probleem. Ühtpidi me ei tahtnud ainult emotsioonalsel tasemel otsuseid teha, vaid ka juhinduda millestki. Lõppkokkuvõttes ma arvan, et EOK peab andma väga konkreetse sõnumi Eesti üldsusele. Tänasel hetkel see ühiskondlik surve on niivõrd suur ja tänu sellele, et Andrus ei vastanud mitte ühelegi telefonikõnele, siis me pidime tegema tema eest otsuse oma parima äranägemise järgi. Võib-olla see otsus olnuks teistsugune, kui Andrus oleks täna olnud siin laua taga rääkimas sellest asjast."

"Me ju kõik teame, et Mati Alaver on olnud väga jõuline persoon. Mati Alaveri loodud Team Haanja ja suusaliidu omavahelised konfliktid on mitmeid aastaid kestnud. Suusaliidu esindaja on ka olümpiakomitee täitevkomiteest korduvalt palunud, et me võtaks väga konkreetse seisukoha alaliidu ja ühe spordiklubi vahelises kakluses. Täna me ka otsustasime, et Eesti olümpiakomiteel tuleb arbitraažkohus, mille otsused edasikaebamisele ei kuulu. Loodan, et oleme tulevikus probleemide lahendamisel julgemad ja olulisemalt konkreetsemad."

Kas suusakoondise treener Anti Saarepuu pidanuks sportlaste tegevusest teadlik olema? "Treener ei saa lõpmatuseni sportlase sisse näha ja kontrollida. Kui sportlased käivad ikkagi iga natukese aja tagant välismaal ja isegi mitte suusahooajal, siis võiks ju kahtlust äratada või vähemalt küsimusi tekitada. Kogu selle asja juures on minu jaoks arusaamatu see, et kui sportlased elasid MM-il võistkonnast eraldi, siis miks niimoodi? Kergejõustikus me ei kujutanud ette seda, et me ei elaks sportlastele ette nähtud hotellis või olümpiakülas."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: