Justiitsministeerium kaalub dopinguainete tarvitamise kriminaliseerimist

Justiitsministeeriumi hinnangul võib kaaluda dopinguainete tarvitamise kriminaliseerimist, kuid seda peaks enne otsustamist koos spordiringkondade esindajatega põhjalikult arutama.

Ülehomseks ongi kavandatud kohtumine spordiringkondade ja erinevate ministeeriumide esindajate vahel, et riiklikku karistuspoliitikat dopinguainete osas arutada. Kui dopinguainete kasutamisele kallutamine on juba praegu kriminaalkorras karistatav, siis dopingu tarvitamine ei ole. Justiitsministeeriumi nõuniku Anne Kruusemendi sõnul on seni usutud spordiringkondade võimesse sportlasi ise karistada.

"Siiani on lähtutud sellest, et sportlase karistus on piisavalt reguleeritud spordireeglitega. Tal tõenäoliselt võetakse ära võimalus võistelda, võib-olla ka erinevad toetused, võib olla üldse peab sportlaskarjääri lõpetama, mis on väga elumuutev," lausus Kruusement.

"See kindlasti ei ole justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika ainuotsus, et kas nüüd seda teha või mitte, siin on vaja laiemat arutelu selle üle, kaaluda erinevaid aspekte ja alles siis otsustada."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: