Gerd Kanter: lastevanemate usk on järjekordselt saanud kahjustada

Eesti olümpiakomitee (EOK) sportlaskomisjoni juhi Gerd Kanteri sõnul kannatab dopinguskandaali pärast enim lastevanemate usk tippspordi puhtusesse. Olümpiavõitja sõnul tasuks Eestis kaaluda ka dopingut kasutanutele uusi karistusi.

"Eks see on ju kogu Eesti spordile suur prohmakas. Ma arvan, et eelkõige on järjekordselt kahjustada saanud lastevanemate usk, et tippspordiga üldse tasub tegeleda. See tundub viimaste sündmuste valguses selline räpane mäng. Kui juba tundus, et usk hakkab taastuma, siis oleme nüüd samas kohas tagasi ja tuleb hakata jälle seda lastevanemate usku taastama," rääkis Kanter ERR-ile.

Kas Kanteri arvates on täna rakendatud karistused piisavad või peaks need olema veelgi karmimad? "Ma arvan, et täna on kõik väga värske ja emotsiooni on väga palju, aga ma arvan, et siin tasuks kindlasti suurriikide varasema praktika põhjal rakendada piiranguid, et kui sportlasel on olnud mingi dopinguga probleem, siis võimalus osaleda olümpiamängudel – ka tulevikus, kui karistus on kantud – oleks välistatud."

"Selge see, et kõigil on võimalus saada teine võimalus, aga see on juba puhtalt inimese enda vahenditest. Ma arvan, et kui me võtame ära selle kõige suurema võimaluse, siis kõik sportlased reeglina treenivad ikkagi selleks, et esindada oma riiki olümpiamängudel ja saavutada seal kõrgeid kohti. Kui see võimalus ära langeb, siis võib ka motivatsioon spordi tegemiseks väga suuresti kukkuda," lausus Kanter.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: