Suusaliidu peasekretär: siiralt loodan, et rohkem nimesid ei tule

Suusaliidu peasekretäri Tõnu Seili sõnul avaldavad nad toetust EOK neljapäeval kultuuriministeeriumi ümarlauas väljakäidud ideele dopingu võrdsustamisest narkootikumidega. Lisaks loodab Seil, et rohkem nimesid dopinguga patustanute sekka ei lisandu.

"Suusaliidu poolt räägiti muidugi läbi see Seefeldi juhtum, aga tegelikult tänase koosoleku mõte oli muu – vaadata tulevikku, kuidas Eesti riigis spordis üldse saaks neid teemasid paremini käsitleda," võttis Seil koosoleku kokku.

Palju on räägitud dopingu kriminaliseerimisest ning ümarlauas käidi välja idee dopingu võrdsustamisest narkootikumidega. "Jah, oleme nende mõtetega nõus. Kui on võimalik leida parim viis dopingu tarvitamisele ja nendele kaasa aidanud inimeste tegevuse peatamises, karistamises siis selle kõigega tuleb nõus olla," lausus Suusaliidu peasekretär ERR-ile.

Kas Seil näeb ka võimalust, et järgneva kümne päeva jooksul lisandub patustanute sekka veel nimesid? "Ma siiralt loodan, et rohkem nimesid ei tule."

"Suusaliit on oma juhatuse otsustega, mida me eile ka ütlesime, omad sammud teinud ja tegemas ning see on meie poolt hetkel kõik. Täna dopingujuhtumeid uurib WADA (Maailma Antidopinguagentuur) ja FIS (Rahvusvaheline Suusaliit), kriminaaluurimist menetleb Austria politsei. Oleme teinud Eesti prokuratuurile avalduse ja ootame tulemusi."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: