Sõõrumaa üleskutse Veerpalule: tule kasvõi valge kampsuniga ja räägi asjast

Eesti olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa kutsub dopinguskandaali tõttu meediat vältivat Andrus Veerpalu üles kiiremini välja tulema ning asjad ära rääkima. Sõõrumaa sõnul on olümpiavõitjal võimalik enda teod heastada.

Kas EOK plaanib dopinguga patustanud sportlaste toetuseks läinud rahad tagasi nõuda? "Kindlasti mis puudutab seda aastat, siis need rahakanded on koheselt peatatud ja ma saan aru, et on ka tagasinõutavad. Meil on teadupärast mitte sportlaste, vaid alaliitudega lepingud ja seda aastate kaupa. Kuidas meil nende eelmiste aastatega on, eks me arutame seda kindlasti," kommenteeris Sõõrumaa rahastust puudutavat olukorda.

Kes on natuke maha maganud selle, mis toimus suusaliidus? "Teadupoolest tippsport on täis selliseid egoistlikke inimesi ja see ei puuduta ainult suusaliitu, see puudutab paljusid alaliite ja mitte ainult meil vaid ka mujal maailmas. Moodustuvad sellised tiimid, eraldanud sportlased oma meeskonnaga, kes on oma alaliiduga vastuolus, ei taha reeglitele alluda ja nii edasi. Tegelikult see Team Haanja on puhtalt suusaliidu küsimus, aga ka meie olümpiakomiteena ja inimlike kontaktidega püüdsime nende suhteid pikka aega klaarida, et nad oma lepingud ikka alla kirjutaks. Me pidasime pool aastat isegi rahamakseid kinni. Keeldusime enne maksmast, kui on lepinguline suhe reguleeritud. See kuulub kahjuks spordi juurde."

Kas leiate mingil hetkel ka võimaluse Veerpalusid survestada, et nad räägiksid teile, mis on toimunud? "Nad said täna meilt tegelikult päris karmid karistused ja meie põhiline vaidlus oli see, et meil ei ole ju tegelikult argumente. Nende süü ongi see, et nad on meie mainet kõvasti kahjustanud ja nad ei ole tulnud seda ise selgitama, et meid aidata. Selle eest ka me neisse nii karmilt ka suhtusime," lausus Sõõrumaa.

"Ma ütleksin Andrusele, et tule kiiremini välja ja sinule iseloomulikul moel, puhtast südamest, kasvõi valge kampsuniga ja räägi kuidas asjad on. Ma arvan, et mitte ainult mul, vaid ka paljudel inimestele on antud kaastunne ja mõistmine – ükskõik mismoodi inimene sinna pahandusse ka ei sattunud, paraneda ja heastada on alati võimalik," kutsus Sõõrumaa Veerpalut üles seletusi andma.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: