Tõnu Tõniste: plaanime dopingut kasutanutelt raha tagasi küsida

Eesti olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee asepresidendi ja tippspordikomisjoni esimehe Tõnu Tõniste sõnul plaanib organisatsioon dopinguga patustanutelt olümpiamängudel osalemise tarbeks jagatud toetused tagasi küsida.

"Oleme ausad, ega enamus meist siin ei ole peensusteni kursis kriminaalasjadega ja nende karistusega. Siin tuli välja, et kolm aastat vanglakaristust võib täitsa saada, kui sa kallutad dopingut kasutama. Pigem sõnum ongi teemat laiendada, vaadata kus annaks parandada, et lõpuks neid pettureid ja valemängijaid paremini kätte saada," vastas Tõniste küsimusele, kas täna määratud karistused on ainsad, mida EOK saab teha.

"Tippspordikomisjoni sõnum oli ka see, et peaksime dopingukontrolle tugevdama ja võib-olla peaks sisse viima [muudatuse], et sportlased kes EOK-lt raha saavad, peaksid enne tiitlivõistlustele minekut tegema lisakontrolli, et minimeerida seda võimalust, et jäävad kuskil välismaal vahele ning meie riiki esindavad petturid."

Kas olümpial Eesti esindanud sportlastel küsitakse EOK toetus tagasi? "Meil on lepingud alaliiduga olemas ja nii palju kui nende järgi saab, siis hakkaks raha ikkagi tagasi küsima. Esialgu puudutab see viimast aastat, aga peab täpsemalt veel üle vaatama, kuidas need võimalused täpsemalt on," kinnitas Tõniste soovi patustanutelt rahaline abi tagasi saada.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: