Andreas Veerpalu ERR-ile: ma ei kommenteeri üldse midagi

Selle nädala alguses avalikustati eelmisel aastal Mati Alaveri üle peetud kohtuistungi seni salastatud materjalid. "Pealtnägija" andis kõikidele asjaosalistele võimaluse kommenteerida. Esimest korda pärast skandaali puhkemist õnnestus telefonitsi paar lauset saada ka Andreas Veerpalult.

Meenutuseks veelkord põhifaktid: 2019. aasta veebruari viimasel päeval võttis Austria politsei Seefeldis talialade MM-il kinni viis dopingukahtlusega sportlast, kusjuures üks neist – austerlane Max Hauke – otse kanüül veenis. Pokri viidi ka kaks eestlast Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, hiljem tunnistas keelatud võtete kasutamist ka Algo Kärp. Eestlased olid osa dopinguvõrgustikust, mille keskne kuju oli juba varem negatiivselt silma paistnud Saksa arst Mark Schmidt. Eesti suusatajate ja Schmidti ühenduslüli oli Mati Alaver, kes – nagu Müncheni prokuratuur tuvastas – vahendas kontakti Saksa arstiga, organiseeris need seadusevastased kohtumised ja tasustas need vastavalt

Alaver mõisteti eelmise aasta novembris Harju maakohtus kinniste uste taga kokkuleppemenetluses süüdi dopingu tarvitamisele kallutamises. Riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe kohaselt karistati Alaveri aastase tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga. Alaver end ise süüdi ei tunnistanud.

"Pealtnägija" toimetaja Taavi Eilat võttis ühendust kõigi kolme suusatajaga, kes keeldusid kommentaaridest. Neist Andreas Veerpalu oli seni avalikkuse eest peidus ega polnud ühtegi kommentaari jaganud. Tõsi, ka nüüd ei soovinud ta midagi sisulist öelda.

Taavi Eilati kõne Andreas Veerpaluga:

Eilat: Tervitus! Kas sellelt numbrilt saab Andreas Veerpaluga rääkida?

Veerpalu: Jaa.

Eilat: Mina olen Taavi Eilat Eesti Televisioonist "Pealtnägija" saatest. Helistan seoses sellega, et ajakirjanikele võimaldati ligipääs Mati Alaveri puudutava kohtutoimiku materjalidele…

Veerpalu: Ma ei soovi sellest teiega rääkida. Mul on juba…eee… jah. Kust te mu numbri üldse saite? Ma ei…

Eilat: Kas te ei soovi üldse kommenteerida? Selles mõttes, et siin…

Veerpalu: Ei!

Eilat: Mitmes asjaolus jookseb teie nimi läbi sellest toimikust, millega ajakirjanikud saavad tutvuda.

Veerpalu: Ei!

Eilat: Aga kas te oma süüd iseenesest tunnistate?

Veerpalu: Ma ei kommenteeri üldse midagi. Okei. Aitäh teile, nägemist!

Eilat: Olgu, kõike head!

* * *

Ka Karel Tammjärv ei tahtnud sel teemal kommentaare jagada. "Mõistan teie uudishimu, aga ei soovi [selgitada]," ütles Tammjärv Eilatile. Küsimusele, kas ta jääb enda varasema jutu juurde, vastas Tammjärv: "Ma ei mäleta kõike, mis ma olen öelnud, aga mul ei ole praegu lisada midagi."

Algo Kärp vastas Eilati soovile sõnumiga: "Lugupeetud Taavi Eilat. Aitäh võimaluse eest teemat kommenteerida. Leian, et olen olnud ajakirjanikele piisavalt kättesaadav ja vastanud algusest peale kõigile mulle esitatud küsimustele. Minu tegu oli vale ja jään seda alati kahetsema. Soovin siiski perele ja lähedastele mõeldes eluga edasi minna. Seetõttu ei soovi ma sel teemal rohkem kommentaare anda. Ma vabandan veelkord südamest kõigi nende ees, kes mind toetasid ja minusse uskusid. Algo Kärp."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: