Seefeldi dopingusaagale lisandub endiselt kahtlusaluseid

Dopinguarst Mark Schmidti kohtuprotsess
Dopinguarst Mark Schmidti kohtuprotsess Autor/allikas: SCANPIX/POOL

Saksamaal Münchenis jätkunud dopinguarst Mark Schmidti ja tema abiliste kohtuistungil tuli välja, et operatsioon Aadrialaskmine pole kaugeltki lõpplahendust saamas. Hiljuti on ülekuulatud veel kolm kahtlusalust.

Juhtivuurija Franz Schwarzenbacheri sõnul ei ole kolmel kahtlusalusel otsest seost Erfurti spordimeditsiini spetsialistidega, keda riigiprokurör süüdistab ulatuslikus dopingupraktikas. Lisaks andis Schwarzenbacher üksikasjaliku ülevaate uurijate tegevusest, mis hõlmas kahtlusaluste telefoni- ja sidevahendite jälgimist.

Eellugu:

Eelmise aasta detsembri lõpus esitas Müncheni prokuratuur 42-aastasele Schmidtile ja neljale tema abilisele ametliku süüdistuse operatsiooni.

Prokuratuuri 145-leheküljelise süüdistuse kohaselt olla Schmidt alates 2011. aastast tegelenud veredopingu ja kasvuhormoonide vahendamisega vähemalt 23 tippsportlasele. Schmidti süüdistatakse ka dopingu tagajärjel raskete füüsiliste vigastuste tekitamises. Sportlased olla arstile tema teenete eest maksnud sularahas kokku ligi 250 000 eurot. Prokuröri hinnangul ootab dopingutohtrit ees kuni kümneaastane vanglakaristus.

Prokuratuuri teatel olid peamiselt veredopinguga tegelenud Schmidti klientideks 23 sportlast kaheksast Euroopa riigist.

Eesti suusasportlastest jäid mulluse Seefeldi MM-i eel toimunud haarangu käigus vahele Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, hiljem tunnistas veredopingu tarvitamise üles ka Algo Kärp. Samuti sai karistada Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu juhendamisel treeninud kasahh Aleksei Poltoranin. Tänavu aprillis selgus, et Tammjärv ja Veerpalu olid tarvitanud veel ka kasvuhormooni.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: