FIS: Andrus Veerpalu eitab seotust dopinguskeemiga

Andrus Veerpalu Seefeldi MM-il.
Andrus Veerpalu Seefeldi MM-il. Autor/allikas: Tairo Lutter/Postimees Grupp/Scanpix

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) avaldas, et kolmele Seefeldi dopinguskandaaliga seotud suusatajale ning Mati Alaverile määratud nelja-aastane keeld jõustus. Uurimine jätkub kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu ning ise dopingutarvitamist tunnistanud Algo Kärbi suhtes.

FIS-i teatel määras sõltumatu dopingudelegaat dopingureeglite rikkumise eest nelja-aastase keelu Eesti suusatajatele Karel Tammjärvele ja Andreas Veerpalule ning Kasahstani suusatajale Aleksei Poltoraninile ja lisaks ka abipersonali kuulunud Mati Alaverile. FIS avaldas, et keegi neljast selgitusi jagada ei soovinud ja seetõttu dopingupaneeli istungit vaja ei olnud. Küll aga on neil 21 päeva jooksul (alates 2. jaanuarist) võimalus otsus edasi kaevata rahvusvahelisse spordiarbitraaži.

Rahvusvahelise suusaliidu teatel on Kärbil ja Andrus Veerpalul praegu ajutine võistluskeeld ja nende osas pole uurimine veel lõpetatud. FIS kirjutab enda teates, et Veerpalu eitab seotust dopinguskeemiga.

Detsembri lõpus peetud murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel jäi Andrus Veerpalu raja ääres kaamerasilma ette ning FIS uurib ka seda, kas olümpiavõitja rikkus võistlustel raja ääres olemisega – ja väidetavalt enda lapsi abistades – ajutise keelu tingimusi.

Eelmise aasta veebruari lõpus võeti Seefeldi MM-il haarangu käigus kinni viis suusatajat, lisaks Tammjärvele, Andreas Veerpalule ja Poltoraninile vahistati austerlased Max Hauke ja Dominik Baldauf. Austerlastele määrati nelja-aastane võistluskeeld juba juulis. Ajakirjanduse vahendusel tunnistas veredopingu tarvitamise üles ka Kärp.

Nii Tammjärv kui Kärp ütlesid, et said dopinguarsti, sakslase Mark Schmidti kontakti Alaverilt. Novembri keskel mõistis Harju maakohus Alaveri dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi. Riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe kohaselt karistati Alaveri aastase tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga. 65-aastane Alaver end ise süüdi ei tunnistanud.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: