Mati Alaveri saatus jääb sakslaste otsustada

Mati Alaver kohtus
Mati Alaver kohtus Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Endisel suusatreeneril Mati Alaveril jääb veel üle oodata, mida plaanivad Saksa võimud temaga teha, kui nad üldse saavadki.

Mullu novembris mõisteti Alaver Eestis dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi. Riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe kohaselt karistati Alaveri aastase tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga. 65-aastane Alaver end ise süüdi ei tunnistanud. Detsembri alguses kinnitas Austria dopingujuurdlust vedav Hansjörg Mayr Innsbrucki prokuratuurist ERR-ile, et Alaveri kriminaaluurimine lõpetati Austria prokuratuuris seoses Eestis jõustunud kohtuotsusega, mis tähendab, et Austrias pole enam millegi üle otsustada.

Kas Saksamaal ootab teda kriminaaluurimine, pole veel selge. "Praegu veel uurime, kas tema suhtes saab üleüldse kriminaalasja algatada," ütles Postimehele Saksamaa riigiprokuratuuri Müncheni I osakonna kõneisik Anne Leiding.

Sealjuures ei ole Saksa prokuratuur isegi kujundanud seisukohta, kas Eestis lõpetatud Alaveri kriminaalasja kohtutoimiku avalikustamine mõjutaks Baierimaal käimas olevat menetlust doktor Schmidti dopinguvõrgustiku suhtes.

Dopingusaagas Alaveri esindav vandeadvokaat Aivar Pilv ütles, et nii Austriast kui ka Saksamaalt tulnud uudised on saabunud neile ajakirjanduse vahendusel.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: