FIS määras Andrus Veerpalule ja dopinguga vahele jäänud Eesti suusatajatele nelja-aastase tegutsemiskeelu

{{1575021300000 | amCalendar}}
Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) teatas MK-sarja hooaja avaetapi hommikul peetud pressikonverentsil, et Seefeldi MM-il dopinguga vahele jäänud Eesti suusatajatele Karel Tammjärvele ja Andreas Veerpalule ning ise dopingutarvitamist tunnistanud Algo Kärbile on määratud nelja-aastane võistluskeeld, lisaks määrati nelja-aastane tegutsemiskeeld treeneritele Andrus Veerpalule ja Mati Alaverile.

Lisaks eestlastele määrati nelja-aastane võistluskeeld ka Kasahstani suusatajale Aleksei Poltoraninile, kes samuti Seefeldi MM-i ajal kinni võeti.

"Oleme viinud läbi põhjaliku uurimise," vahendas Rootsi ajaleht Expressen FIS-i peasekretäri Sarah Lewise sõnu, miks otsustati sellised keelud määrata.

Pressikonverentsil viibinud ajakirjanikele pakkus kõige rohkem huvi kahekordsele olümpiavõitjale Andrus Veerpalule määratud võistluskeeld. Teatavasti oli Veerpalu Poltoranini treener.

"Andrus Veerpalu kahtlustatakse dopingureeglite rikkumises. Aga kuna uurimine pole veel täielikult lõpetatud, ei saa me avaldada enamat kui tema nime," jäi FIS-i antidopingu juht Sarah Fussek napisõnaliseks.

Küsimusele, kas Veerpalule määrati karistus treenerina reeglite rikkumises, vastas Fussek jaatavalt.  

Veebruari lõpus võeti Seefeldi MM-il haarangu käigus kinni viis suusatajat, lisaks Tammjärvele, Andreas Veerpalule ja Poltoraninile vahistati austerlased Max Hauke ja Dominik Baldauf. Austerlastele määrati nelja-aastane võistluskeeld juba juulis.

"FIS on teinud tihedat koostööd Austria, Eesti ja Saksamaa ametivõimudega ja nüüd oleme valmis astuma järgmised sammud. Praeguse seisuga saame avaldada, et FIS teeb koostööd sõltumatute uurijatega (Global Sports Investigations), et suurendada uurimise mahtu; FIS uuris väidetavaid sportlaste ja abipersonali anti-dopingu reeglite rikkumisi vastavalt FIS-i regulatsioonidele; FIS tegi koostööd ülalnimetatud ametivõimudega; FIS plaanib põhjalikult uuesti analüüsida olemasolevaid dopinguproove," seisis FIS-i avalduses.

FIS-i otsust on võimalik edasi kaevata rahvusvahelisse spordikohtusse.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: