Veerpalu võis süüdimõistmise taaskord spordikohtusse kaevata

Andrus Veerpalu
Andrus Veerpalu Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

On alust arvata, et Seefeldi dopinguskandaali tõttu ajutist võistluskeeldu kandev Andrus Veerpalu otsib taas õigust spordikohtust, kus ta kord juba dopingukaristusest pääses.

Detsembri lõpus peetud murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel jäi Andrus Veerpalu raja ääres kaamerasilma ette ning Rahvusvaheline Suusaliit FIS uurib Eesti Antidopingult saadud vihje järel seda, kas olümpiavõitja rikkus võistlustel raja ääres olemisega – ja väidetavalt enda lapsi abistades – ajutise keelu tingimusi.

Jaanuaris kinnitas FIS Karel Tammjärve, Andreas Veerpalu ja Alaveri karistused, kuid teatas et Andrus Veerpalu osas pole veel lõplikku otsust langetatud, sest ta eitab oma seost dopinguskeemiga, kirjutab Delfi.

Kuu aega hiljem päris Eesti antidopingu juhatusse kuuluv Henn Vallimäe FIS-ilt, kaugele on Veerpalu asjadega jõutud. "Vastati, et kohe-kohe tuleb otsus," rääkis Vallimäe Delfile. "Ootasime, otsust ei tulnud. Siis palusime Eesti suusaliidul asja uurida. Lõpuks soovitasin Eesti Päevalehe ajakirjanikul Märt Roosnal FIS-i poole pöörduda, aga taas ei midagi."

Kõike seda arvesse võttes tegi Vallimäe järelduse, et Veerpalu on oma süüdimõistmise taaskord Šveitsis asuvasse spordikohtusse (CAS) kaevanud, nagu 2011. aastal, mil talle määrati dopingukaristus kasvuhormooni tarvitamise eest. "Praegu tegeleb CAS peamiselt Venemaa sportlaste kohtuasjadega ning kõik muu viibib," sõnas Vallimäe.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: