Kultuuriministeerium toetab Eesti Antidopingu reformimist

Kultuuriministeeriumis kohtusid neljapäeval kultuuriministeeriumi, justiitsministeeriumi, riigiprokuratuuri, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Suusaliidu ja SA Eesti Antidopingu esindajad. Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürni sõnul toetavad nad Eesti Antidopingu tegevuse laiendamist.

"Jõudsime ühisele arusaamisele, et on vaja leppida kokku, mis on doping, ja seda laiemalt kui praeguses käsitluses ainult ravimid. Meie eesmärk on senisest enam pöörata tähelepanu ühelt poolt puhta spordi väärtuste propageerimisele, tõhusale ennetustööle ning teisalt on ka vajadus üle vaadata regulatsioon dopingu valmistamise, vahendamise ja selle kasutamisele kallutamise osas. Tõhus võitlus dopingu vastases võitluses tippspordis nõuab eelkõige tihedat koostööd riigi, SA Eesti Antidopingu, rahvusvahelise võrgustiku ja spordiorganisatsioonide vahel," kinnitas Pürn.

"Oleme eelmisest aastast alates näinud vajadust reformida Sihtasutust Eesti Antidoping ja toetame seda kahe käega sellisel viisil, et Eesti Antidoping ei tegeleks tulevikus mitte ainult dopinguküsimustega, vaid kõikide spordi pahedega, seal hulgas kokkuleppemängud, seksuaalne väärkohtlemine ja nii edasi. Kõik need spordieetika küsimused koonduksid ühe sihtasutuse alla."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: