EOK võrdsustaks dopingu seaduse silmis narkootikumidega

Eesti Olümpiakomitee tuli kultuuriministeeriumi korraldatud dopinguteemalisel ümarlaual välja ettepanekuga võrdsustada doping seaduse silmis narkootikumidega, ütles EOK peasekretär Siim Sukles.

Suklese sõnul oli tänase koosoleku esmane mõte vahetada informatsiooni, mis on saanud Seefeldi MM-i juhtumist: milline info on Eesti antidopinguagentuuril, milline info on suusaliidul ja kõige olulisem – milline info on prokuratuuril. "Kõige olulisem on praegu see, et Eesti prokuratuur ootab infot Austria prokuratuurilt, et täpselt teada, kuidas edasi minna," rääkis Sukles ERR-ile.

"EOK on teinud oma täitevkomitee tasemel need otsused ära, mis on meie pädevuses olnud. See, mis puudutab siis teenetemärke, liikmelisust, treeneri kutsekvalifikatsioone. Täna suurem osa ajast arutasime, kuidas edasi minna, ehk mis on need kitsaskohad, et selliseid juhtumeid enam ei tuleks. EOK ettepanek oli selgelt, et me võiksime siiski dopingu maaletoomise ja vahendamise võrdsustada narkootikumide käsitlemise asjadega."

"Eesmärk on ju väga selge: mitte ainult sportlast karistada – sest spordisüsteem saab ise sportlase karistamisega hakkama – vaid kõiki neid, kes võivad sportlast siis kallutada või utsitada dopingut tarvitama."

Ümarlauale olid kaasatud kultuuriministeeriumi, justiitsministeeriumi, riigiprokuratuuri, Eesti Olümpiakomitee (EOK), Eesti Suusaliidu ja SA Eesti Antidopingu esindajad.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: