Eestis pole seni dopinguasjas kriminaalmenetluse toiminguid tehtud

Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul ei ole riigiprokuratuur Seefeldi dopinguskandaali kriminaalmenetluse osas seni toiminguid teinud. Otsus menetluse alustamise või mittealustamise osas tehakse hiljemalt 11. märtsiks.

"Prokuratuurile on suusaliit edastanud kuriteoteate, prokuratuur ei ole selle alusel veel kriminaalmenetlust alustanud või alustamata jätnud. Tegeleme sellega, et olla järjepidevas kontaktis Austria kolleegidega, et saada kõigepealt Austriast vajalikku infot Austrias poolelioleva menetluse kohta, et siis välistada see, et tarbetult on kahes riigis pooleli ühesuguse sisuga kriminaalmenetlust," lausus Pern ERR-ile antud intervjuus.

"Kui me saame kõigile nendele olulistele küsimustele Austriast vastuse, siis saame otsustada ka selle, kas Eestis on vajalik kriminaalmenetluse alustamine ja milliste tegude uurimiseks menetluse alustamine vajalik on."

"Praegu toimub kriminaalmenetlus Austrias, niisamuti toimub kriminaalmenetlus ka Saksa liitvabariigis," lisas Pern. "Eesti Vabariigis ei ole ühtegi kriminaalmenetlusega seotud toimingut veel tehtud."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: