Delfi: Veerpalu kaitsjaks hakkab advokatuuri juht Tehver

Jaanus Tehver
Jaanus Tehver Autor/allikas: Mihkel Maripuu / Eesti Meedia / Scanpix

Delfile teadaolevalt on avalikkuse eest varju pugenud suusataja, hiljuti ebaausate võtete tarvitamist tunnistanud Andreas Veerpalu kaitsjaks Eesti Advokatuuri vastne esimees Jaanus Tehver.

Kas hinnatud advokaat, mõne päeva eest Eesti advokaatide esindusühingu juhiks tõusnud Jaanus Tehver esindab ainult veredopingu tarvitamist tunnistanud 24-aastase Andreas Veerpalu huvisid või on tal mingi puutumus ka olümpiavõitja Andrus Veerpalu tegemistega, pole praegu selge.

Delfi küsimustele advokaat otsesõnu vastata ei soovinud. "Hetkeseisuga on minu poolt veel vara Teile laekunud informatsiooni kinnitada või ümber lükata ja seetõttu ei saa ma Teie küsimustele praegusel momendil vastata," sedastas juristi lakooniline, kirjalik vastus.

Seega pole endiselt selge, kas Andrus Veerpalu on üle kuulatud või milline oli tema roll eelmisel nädalal lahvatanud skandaali juures.

Andreas ja Andrus Veerpalu on mõlemad avalikkuse eest varjul. Andreas Veerpalu on üldsusega suhelnud ainult oma ema, Angela Veerpalu vahendusel.

Jaanus Tehver lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja alustas advokaaditegevust 1998. aastal. 2004. aastal omandas ta Londoni King's College'is diplomi Euroopa Liidu õiguse alal.

Tema peamine tegevusvaldkond on kriminaalmenetlus ja karistusõigus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: