Austria spordiminister: teistel tuleks meie eeskujul seadusi karmistada

Heinz-Christian Strache
Heinz-Christian Strache Autor/allikas: imago/Eibner Europ/Scanpix

Austria spordiminister Heinz-Christian Strache, Austria antidopinguagentuuri (NADA) juht Michael Cepik ja kriminaalpolitsei organiseeritud kuritegevuse juht Dieter Csefani andsid esmaspäeval ühise pressikonverentsi ülemöödunud nädalal lahvatanud Seefeldi dopinguskandaali osas.

Delfi sõnul rõhutasid nii Strache kui ka Austria antidopinguagentuuri juht Michael Cepik ja Austria kriminaalpolitsei organiseeritud kuritegevuse juht Dieter Csefan, et rahvusvaheliseks dopinguvastaseks võitluseks tuleks Austria eeskujul seadusi karmistada ka teistel riikidel. "Usun, et rahvusvaheliselt on teada, et meie siin ei saa üksinda puhta spordi eest võidelda," lausus Csefan.

"Maailmameistrivõistlused näitasid, et neid, kes tahavad meie juures dopinguga tegeleda, ootavad tagajärjed. Ka tippsportlastele ei tehta järeleandmisi - kes teeb midagi keelatut, seda karistatakse," lausus Strache, pidades silmas, et Austria seaduste järgi saab dopingu tarvitajat karistada kuni kolmeaastase vanglakaristusega.

Csefan usub, et 27. veebruaril Seefeldis ja Saksamaal Erfurdis läbi viidud haarangud mõjusid spordile tervikuna positiivselt. "Arvan, et operatsioon "Aadrilaskmine" mõjub spordile positiivselt," sõnas ta. "Seadustest üksi ei piisa, dopingu suhtes on vaja ka nulltolerantsi."

Sel nädalal kuulatakse veelkord üle Saksa spordiarst Mark Schmidt. "Schmidti võrgustik oli hierarhiliselt üles ehitatud. Selle võrgustiku eesmärk oli end illegaalselt rikastada," rääkis Csefan pressikonverentsil. "Operatsiooniga "Aadrilaskmine" õnnestus meil see kriminaalne võrgustik maha võtta."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: