Veerpalu ja Poltoranin Austrias kohtusse ei ilmunud

{{1630308900000 | amCalendar}}
Andrus Veerpalu
Andrus Veerpalu Autor/allikas: SCANPIX/Ekspress Meedia/Andres Putting

Austrias Innsbruckis algas esmaspäeval Eesti aja järgi kell 10 kohtuistung Andrus Veerpalu ja Kasahstani suusataja Aleksei Poltoranini suhtes, mis kestis kokku kõigest 15 minutit. Põhjuseks asjaolu, et kumbki mees ise istungile kohale ei saabunud.

Istungil olid kohal juhtumiga tegelev prokurör ja Veerpalu ning Poltoranini kaitsja. Esmaspäevane istung lõppes aga kõigest 15 minutiga ära, sest süüdistatavaid polnud kohal. Seejuures olid ka Veerpalu ja Poltoranini esindajad ise segaduses, sest ka nemad ei teadnud, kas mehed tulevad kohtusse kohale või mitte, kirjutab Delfi.

Uue istungi aega hetkel ei määratud. Andreas Veerpalu istung peaks toimuma 15. oktoobril.

Kahekordset olümpiavõitjat Veerpalu süüdistatakse selles, et ta lubas 2019. aastal Seefeldi MM-i ajal hotellis Excelsior oma toas sportlasel ja dopinguarstil tegeleda veredopinguga, aidates seeläbi kaasa spordipettusele, millega on sponsoritele tekitatud kahju rohkem kui 5000 euro ulatuses. Veerpalu näpunäidete järgi treeninud Poltoranin olevat süüdistuse järgi vahemikus 2016. aasta kevad kuni 2019. aasta veebruar teeninud veredopingu abil ehk pettuse teel auhinna- ja sponsorrahasid 50 000 euro ulatuses.

Eesti prokuratuur ei osanud öelda, kas neil on võimalik austerlasi Veerpalu juhtumis abistada. "Kuna meil ei ole teada kohtusse mitteilmumise põhjused ning menetluse asjaolud, sh täpne süüdistuse sisu, ei ole meil hetkel võimalik kindlasõnaliselt väita, millist abi antud olukorras saab Eesti Austriale osutada. Igal juhul on selleks vaja Austria-poolset initsiatiivi ja taotlust," öeldi ERR-ile Eesti riigiprokuratuurist. "Esmalt selgitab kohus väljas, kas kohtualusel on mõjuv põhjus, miks ta kohtusse ei ilmunud. Olukorras, kus mõjuvat põhjust ei ole ja süüdistatav hoidub kohtumenetlusest kõrvale, saab kohaldada sundtoomist. Samuti saab paluda teise riigi abi näiteks kohtukutse kättetoimetamisel või kuulutada inimene rahvusvaheliselt tagaotsitavaks ja väljastada Euroopa vahistamismäärus."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: