Sõõrumaa lubab olla EOK president ametiaja lõpuni

Urmas Sõõrumaa.
Urmas Sõõrumaa. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimastel nädalatel vastuoluliste väljaütlemistega meedia ja vähemalt osa spordirahva kriitikatulva alla sattunud Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tagasi astuda ei kavatse ja tahab kuni volituste lõppemiseni kindlasti ametis jätkata.

"Ma mitte ainult ei soovi, vaid ka olen EOK president kuni ametiaja lõpuni. Võite selle suurte tähtedega kirja panna. /.../ Mõnedele kiibitsejatele, kes soovivad mu ennetähtaegse lahkumisega organisatsiooni mainet kahjustada, ütlen: ma ei lase sel lihtsalt juhtuda," ütles Sõõrumaa Postimehele.

Balil puhkusel viibiv Sõõrumaa lisas, et kavatseb puhkuselt naastes rääkida kõigi EOK täitevkomitee liikmetega, sh rahulolematutega.

Urmas Sõõrumaa on pärast Seefeldi MM-il puhkenud dopinguskandaali esinenud mitme arvamusavaldusega, mida ta pärast on siluma pidanud.

1. märtsil ERR-ile antud usutluses ütles Sõõrumaa: "Sportlane on sportlane, tihtipeale jääb ju kooliharidus lünklikuks ja tea, paljukest seda oma mõtlemistki on ja nii edasi." Järgmisel päeval Sõõrumaa vabandas oma sõnakasutuse pärast.

19. märtsil avaldas Sõõrumaa Postimehes arvamusartikli "Tänan Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu kõige eest, mis nad on teinud". Ta kirjutas selles, et Alaverile ja Veerpalule tuleks olla tänulik mitte ainult nende sportlike tegude ja saavutuste pärast, aga ka dopinguskandaali pärast, mis aitas puhastada spordikultuuri.

"Kas meid ennast Eesti rahvana või neid kahte meest isikutena aitab see, kui me kogu nende olemuse tehtud vigade tõttu maatasa teeme? Kas äkki on meil kogukonnana aeg õppida olema tänulik? Olema tänulik nii heade elamuste eest kui ka spordikultuuri puhastamise eest?"

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: