Pevkur: Sõõrumaa oleks pidanud arvestama, et ta on EOK president

Hanno Pevkur
Hanno Pevkur Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Teisipäeval tegi Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa avaliku pöördumise, milles tõi välja, et Seefeldi dopinguskandaali valguses ei tohiks unustada Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu panust Eesti sporti. Varasemas intervjuus naeruvääristas Sõõrumaa ühe oma ütlusega sportlaste vaimset võimekust. Kõik see on viinud selleni, et neljapäeval otsustas osa EOK täitevkomitee liikmeid teha ettapaneku istumaks kiiremas korras Sõõrumaaga maha ja sotid selgeks rääkida.

Sõõrumaa väljaütlemisi ei kiida heaks ka täitevkomitee liige Hanno Pevkur, kelle sõnul oleks Sõõruma pidanud arvestama, et ta on EOK president.

"Kindlasti on igal inimesel õigus oma arvamusele ja ma saan aru, et Urmas [Sõõrumaa] ka oma isikliku arvamuse välja ütles. Kas ja kui palju peab oma isikliku arvamuse väljaütlemisel arvestama oma positsiooni – loomulikult peab," nentis Pevkur intervjuus ERR-ile. "Loomulikult peab Urmas andma endale aru ka sellest, et ta pole mitte ainult Urmas Sõõrumaa, vaid ka antud juhul käitub ju olümpiakomitee presidendina. Seda ta meile pärast oma artiklit on ka meilivahetuses kinnitanud – jah, see olümpiakomitee täitevkomitee ühine seisukoht on ka tema poolt aktsepteeritav ja tema poolt heakskiidetud. Selles mõttes siin ma lahutaksin kaks asja selgelt ära: üks on see, mida ütleb olümpiakomitee ja olümpialiikumine ning teine on see, kui keegi midagi isiklikult arvab. Nagu ma ütlesin, siis Urmas Sõõrumaa puhul tuleb arvestada seda, et see ei ole ainult tema isiklik seisukoht, vaid loomulikult arvestatakse siinjuures ka seda, et ta on olümpiakomitee president."

Kas on arutatud ka seda, et peaks kokku kutsuma erakorraliselt täiskogu, et arutada EOK presidendi väljaütlemisi ja tema võimalikku mahavõtmist?

Seda hetkel ei ole arutatud. Me oleme ikkagi liikumas selles taktikas, et isegi kui soovida erakorraliselt kokku kutsuda, siis see langeks enam-vähem samasse aega, kui praegu on planeeritud olümpiakomitee täiskogu. Eks sinna on veel mõni kuu aega ja selle aja jooksul saavad erinevad alaliidud ennast ette valmistada ja kui on täiskogus soovi mingit debatti avada, siis kindlasti see võimalus täiskogus avaneb.

Teie hinnangul, kas ta peaks tagasi astuma?

Hetkel ma arvan, et tuleks kuulata, mida spordiüldsus arvab. Minu isiklikku hinnangut antud juhul ei olegi õige välja öelda. Pean täpselt samamoodi arvestama nagu Urmas Sõõrumaa, et ma olen Täitevkomitee liige ja kui me täitevkomiteena ja olümpialiikumiste veduritena praegu mingi seisukoha välja ütleme, siis see peab olema meil ühine. Eks järgmised nädalad ja kuud annavad parema selgituse, milline on spordiüldsuse ja spordialaliitude tunnetus üldtäiskoguks.

Täitevkomitees teatud rahulolematus ikkagi Urmas Sõõrumaa väljaütlemistes on olemas, seda saate kinnitada?

Loomulikult on küsimusi Urmasele. Mitte ainult täitevkomitee liikmetelt, vaid ka spordialaliitudelt omavahelistes vestlustes, et kas oli kõige õigem tal öelda välja oma isiklik seisukoht olles olümpiakomitee president, aga tuleb arvestada, et see oli tema valik.

Toimetaja: Kristo Tamm, Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: