Sõõrumaa: teksti sisu ja mõte läksid eksitavate pealkirjade tõttu hulkuma

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: ERR

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa tunnistas, et teisipäeval tehtud avalikus pöördumises Andrus Veerpalu ja Mati Alaveri kohta läksid tema teksti sisu ja mõte eksitavate pealkirjade tõttu kaduma.

"Olen igasugustest mõttekäikudest kuulnud, aga saan ka neist inimestest aru, kes selliseid mõtteid hauvad," rääkis EOK president Urmas Sõõrumaa intervjuus ERR-ile, kommenteerides enda võimalikku umbusaldamist. "Kahjuks on kogu teksti sisu ja mõte läinud eksitavate pealkirjade tõttu läinud hulkuma. Ma ei ole mitte kunagi arvanud kuni EOK presidendi kohani ega pärast seda, et ükski kriminaal- ja väärtegu peaks jääma karistamata. Seda enam, et olümpiakomitee on oma seisukoha väga selgelt välja öeldnud Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu suhtes. Ma pole mitte kordagi arvanud, et see ei peaks teistsugune olema ja seal tekstis ka arvasin samamoodi. Lihtsalt see jutu pealkiri eksitas natuke. Eriti Õhtulehe oma hakkas inimesi eksitama. Selle tõttu on mul tõsiselt kahju, et spordirahvas saab arutleda teemal, mis tegelikult paika ei pea."

EOK presidendikohast Sõõrumaa kinni ei hoia, kuid soovitab vaadata suuremat pilti. "Mina vaatan alati suuremat pilti ja inimesi, kellega ma rääkinud olen, kutsun ka üles vaatama suurt pilti. EOK täitevkomitee ei ole kunagi olnud nii töine kui ta on praegu. Ma tean seda rääkida, kuna olen seal vähemalt 18 aastat ise olnud," rääkis Sõõrumaa. "Eesti sport ei ole nii heas seisus laiapõhjaliselt kunagi olnud kui ta on tänases päevas. Olümpiakomitee ei ole mitte ainult tippsport ja olümpia, vaid olümpiakomitee on kogu Eesti spordi katuseorganistasioon ja seal on palju-palju rohkemat."

"Need liikumised, mis hakkasid pihta eelmisel ja üle-eelmisel aastal, tipnesid osaliselt spordikongressil ja on tänaseks praktiliselt kõikidel parlamenti saanud parteide põhikirjades ka punktidena fikseeritud. Tippspordi täiendav toetamine ja huvialaspordi täiendav toetamine - Eesti sport on kokkuvõttes heas seisus, sest nii palju raha, kui on Eesti sporti juurde tulnud viimasel kolmel aastal, pole tükk aega juurde tulnud," lisas Sõõrumaa.

Seoses dopinguskandaaliga Sõõrumaal praegu uut informatsiooni ei ole. "Uurimine käib. Juriidiline protsess käib oma rada ja see on kahjuks aeglane," nentis ta. "Me kõik loodame, et see võiks kiiremini käia. Oma moraalse hinnangu oleme selgelt andnud."

"Püüdsin tükk aega Andrus Veerpalu kätte saada ja isegi pidasin temaga vestlust, et ta tuleks ja selgitaks rahvale, aga see jäi esialgu tulemusteta. Loodame, et see lähiajal ikka toimub. Saatsin talle sõnumeid umbes nädal aega tagasi viimati, aga need jäid vastuseta," tõdes Sõõrumaa.

"Tulles tagasi pealkirjade juurde, mis hakkasid üldsust eksitama, siis ma ei ole mitte kunagi tänanud nende tegude eest Alaveri ega Veerpalu, vaid ma tänasin olukorda, tänasin kogemust, mis mind on õpetanud ja loodetavasti õpetas ka paljusid muid," lausus ta. "Ma usun, et nii küüniline kui see ka pole, siis lõpp on algus ja ma arvan, et tänu Veerpalu ja Alaveri teole võiks lugeda Eesti suusatamist uuestisündinuks ja siin on ainult võitude poole pürgida, mitte kuhugile mujale. Suur paise lõhkes tegelikult ise."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: