Välbe: FIS ei aruta enam venelaste MK-sarja tagasi lubamist

Vladimir Putin ja Venemaa teateneliku Pekingi olümpial kullale aidanud suusataja Veronika Stepanova.
Vladimir Putin ja Venemaa teateneliku Pekingi olümpial kullale aidanud suusataja Veronika Stepanova. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Venemaa suusaliidu president Jelena Välbe ütles, et Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) võttis enda plaanidest maha arutelu venelaste tagasilubamisest MK-sarja.

Eelmisel nädalal rääkis FIS-i peasekretär Michel Vion Norra meediale, et Venemaa ja Valgevene suusatajad võivad juba detsembrist MK-sarja naasta. "See otsus võtab paar nädalat või kuud aega. Kuid vaikselt kerkib mõte lasta Venemaa ja Valgevene tagasi suusamaailma. Me ei räägi Venemaal toimuvatest võistlustest, vaid venelaste osalemisest FIS-i korraldatud võistlustel ja maailmameistrivõistlustel," rääkis Vion Norra väljaandele Verdens Gang. "Kindlasti ei langeta FIS ühtegi lõpliku otsust ilma ROK-i selge soovituseta. Aga võib-olla on detsembriks lahendus leitud."

Nüüd avaldas aga Välbe, et praeguseks on teema maas. "Mul oli vestlus FIS-i presidendi Johan Eliaschiga. Kui enne osalist mobilisatsiooni oli veel võimalus, et meie sportlastel lubatakse neutraalsetena võistlustulle naasta, siis nüüd sellest enam ei räägita," ütles Välbe video vahendusel konverentsil "Venemaa – võim spordis". "Olukord on muutunud märksa keerulisemaks, aga loodame, et mõistus siiski võidab. Loodame parimat."

Pärast Venemaa alustatud sõda Ukrainas kulus FIS-il üle nädala, et Venemaa ja Valgevene sportlased MK-sarjast eemaldada. Otsuses mängisid suurt rolli norralased, kes teatasid enne Norras toimunud MK-etappi, et nemad ei lase Venemaa ega Valgevene suusatajaid starti.

FIS-i alla kuuluvad lisaks murdmaasuusatamisele veel ka kahevõistlus, suusahüpped, lumelauasport, mäesuusatamine ja freestyle-suusatamine. Praeguse seisuga on Venemaa ja Valgevene sportlastel keelatud FIS-i võistlustel osaleda.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: